Agenda AMSTERDAMSCHE BEURS HET AFSCHEID VAN Mr. LEDEBOER Aspirin £aatste Aetichtm De St. Een lange en eervolle loopbaan bij de rechtspraak. ALLE DRUKWERKEN P.O.A. n.v. Tel. 3892 Payglop 18 De Groote 1 De Alkmoai OUDK> EERSTE BLAD Groote waardeering van verschillende kanten. Zooals wij Zaterdag met een enkel woord reeds mededeelden, bestond er voor dé speciale zitting der rechtbank, waarin mr, A. M. Ledeboer afscheid nam als president, zeer groote belangstelling. De rechtszaal was vrijwel geheel bezet met autoriteiten uit het heele arrondissement en vrienden en familie van den Ver- trekkenden president. Wij merkten o.a, op den burgemeester en den gemeente-secre taris van Alkmaar, den burgemeester van Bei-gen, den oud-kantonrechter mr. D. Basterd, de heeren dr. Mol en D. G. G. Margadant, resp. directeuren van den keuringsdienst en gemeentewerken, overste Honig en kolonel Rutgers van der Loef uit Bergen, en den heer G. C. Dun, inspecteur van het l.o. in het district Alkmaar. Na tuurlijk waren de advocaten in het arron dissement in grooten getale aanwezig. De rechtbank was geheel voltallig, d. w. z. dat dezen keer ook de plaatsvervangen de rechters mr. Josephus Jitta en mr. Bosman achter de groene tafel plaats namen, alsmede de rijksadvocaat voor be lastingzaken mr. A. H. Seylhouwer en de subst.-griffier mr. Couvee. Toen het rechterlijk college had plaats genomen, las de griffier jhr. mr. L. A. van den Brandeler op verzoek van den presi dent het koninklijk besluit voor, waarbij met ingang van 1 April dezen eervol ont slag als zoodanig werd verleend op zijn verzoek wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd. Het was mr. J. Krabbe, die namens de rechtbank het eerst het woord richtte tot den scheidenden president. (Wij hebben deze rede nog kunnen opnemen in ons vorig nummer). De officier van justitie, mr. G. C. B. vanderFeen deLille, vond dat het bij de rechtbank thans wel een uitzondering wordt op het gezegde, dat alle goede dingen uit drie bestaan. Immers er is hier sprake van vertrek van drie personen uit deze omgeving kort na elkaar, eerst mr. Hijmans, daarna de rijksklerk Kommer en nu mr, Ledeboer. Het is moei lijk om te zeggen, hoezeer 't het parket spijt, dat gij heengaat, zoo ging spr. voort, en dezen kring gaat verlaten, waar wij zooveel met u hebben samengewerkt en zoozeer uw hulpvaardigheid en welwil lendheid hebben ondervonden. Spr. zelf had dertien jaren met mr. Ledeboer mo gen samenwerken in diens verschillende functies, welke hij in dit rechterlijk college bekleedde. Uw beslommeringen waren al tijd vele op velerlei terrein, ook ten op zichte van de ambtenaren. Hebt ie met den bode-concierge Emmerig niet gezorgd voor een goede verzorging; komt er door uw tusschenkomst niet spoedig de fietsen stalling, waarnaar zoolang werd gehun kerd en heeft ook de rijksveldwacht niet tal van redenen om met groote waardee ring aan u te denken? Voor het parket was het steeds een genoegen bij een zitting te zijn, welke door u werd geleid, omdat ge daarin zooveel routine hadt en uw persoonlijke eigen schappen daarbij zoo juist naar voren kwamen. Die leiding immers is het, die de gewenschte sfeer schept. Wat hebt ge vaak verdachten en getuigen vaderlijk toe- gespróken, gesteund door uw groote er varing en levenswijsheid om recht te zet ten wat scheef ging. Hoewel de behandeling van de zaken voor de kinderrechtbank geheim blijft, wilde spr. ervan zeggen, dat mr. Ledeboer ook daar de gewenschte sfeer wist te bren gen, het ambt van kinderrechter kon aan niemand beter zijn gegeven dan aan hem, die zelf kinderen heeft groot gebracht en voor moeilijke oogenblikken in het leven heeft gestaan. Als een kind gederailleerd was, hebt ge, zei spr., meermalen de ouders ter verantwoording geroepen, omdat zij eigenlijk verantwoordelijk waren voor dat déraillement, zonder dat zij beseften, dat hun opvoeding niet deugde. Ge liet u niet beïnvloeden door de scènes, die daarbij soms ontstonden, elke slapheid was u vreemd en ge naamt de beslissing, welke ge in het belang van het kind dacht. Ook als rechtercommissaris schetste spr. den scheidenden president: taai en geduldig in het belang van het recht der maatschappij; spr. noemde in dit verband ook den naam van den heer Haijtema als een medewerker van mr. Ledeboer en ein digde met te verzekeren dat de naam mr. A. M. Ledeboer in herinnering zal blijven als van iemand, die zijn beste krachten gaf gedurende een zeer lange reeks van jaren aan het vaderland. De rijksadvocaat voor belasting zaken, mar. 'A. H. S e y 1 h o u w e r, kon zich moei- ij'k indenken, dat mr. L. geen voorzitter meer zal zijn van dit rechtscollege. Hij merkte op, het meest met hem in aanra king te zijn gekomen als politierechter en dan was het spr. altijd opgevallen dat er steeds een sfeer van plechtigheid en waar digheid werd geschapen, zooals hij nergens anders aantrof. De soms door den politie rechter uitgedeelde strenge berispingen wekten geen reactie of verzet bij de be trokkenen, omdat zij voelden, dat er niet anders dan een geest van rechtvaardig heid achter zat; de groote humaniteit van mr. L. schiep vertrouwen, zoodat men diens harde waarheden duldde als van niemand anders. Spr. had zijn taak bij deae rechtbank altijd met genoegen ver- vuld als gevolg van de prettige samen werking en den geest van begrijpen, waar deering en vriendschap, zooals de presi dent die wist te scheppen. Spr. wen^chte hem een lang otium cum dignitate en hoopte persoonlijk op een voortduren van de vriendschap ook in de toekomst. Jhr. mr. L. A. van den Brandeler, de griffier, sloot zich gaarne aan bij de gesproken woorden, zulks ook namens mr. Couvee. Het was nu voor de derde maal, dat spr. afscheid van een president van de Alkmaarsche rechtbank nam en het trof hem dezen keer in het bijzonder, omdat met mr. Ledeboer de laatste heengaat van het college, hetwelk spr. bij zijn komst in 1921 had aangetroffen. Hij vond het pret tig, dat de president althans voorloopig nog in Bergen blijft wonen, zoodat het contact met de rechtbank, naar spr. wilde hopen, niet geheel verloren gaat. Wij heb ben, zoo ging spr. voort, steeds geprofi teerd van uw loyale optreden en uw hooge gevoelens omtrent uw ambt. Het zal u moeilijk vallen te wennen aan de gedachte om het otium cum dignitate in te gaan. Wij wenschen u ook dan nog vele goede, gelukkige jaren. Een woord namens de balie. Mr. P. Langeve.ld sprak een af scheidswoord als deken van de orde van advocaten. Hij schetste hoevaak een pre sident in contact komt met de balie, wier prerogatieven hij in eere wenscht te hou den, wat aan mr. Ledeboer volkomen is gelukt, omdat hij de moeilijkheden der balie begreep. U hebt. zei spr., den leeftijd der sterken bereikt, slechts weinigen zul len in zoo goede gezondheid de rechtbank verlaten. Namens de balie zei spr., dat het haar ten zeerste spijt, dat mi'. L. heengaat, omdat hij tegenover haar en tegenover de verdediging steeds een éérlijk en goed standpunt innam, daarbij gesteund door een religieuzen inslag. Wij hopen bij u in goede herinnering te blijven, zooals u dat ook bij ons zult doen. Een woord van dank van mr. Ledeboer. De scheidende president herinnerde aan den tijd, toen hij in Alkmaar kwam in 1910 en aan zijn ernstige ziekte, die hem noodzaakte om later, toen mr. van Hou- weninge aftrad als president van de rechtbank, de benoeming tot cat ambt af te wijzen, omdat hem de moed en de kracht voor een goede vervulling ervan ontbra ken. Daarop werd mr. Holstijn tot presi dent benoemd en toen deze weer vertrok om gevolg te geven aan een eervolle be noeming bij den Hoogen Raad, was spr.'s gezondheidstoestand zoodanig verbeterd, dat hij aan den op hem weder uitgeoefen- den aandrang om zich beschikbaar te stellen gevolg gaf, waarop dan ook de be noeming tot president volgde. Spr. was dankbaar voor de ook in dat ambt van vele zijden ondervonden medewerking en be wijzen van begrijpen. Met name noemde spr. de ambtenaren van het parket en de griffie, die allen een moeilijk en veelom vattend werk hebben te verrichten. Evenmin wilde spr. mr. Couvee vergeten als een trouwe hulp. Den rijksadvocaat dankte spr. voor de vriendschap, die hij van hem mocht on dervinden en voor de hoogstaande wijze waarop hij zijn ambt waarnam, zoodanig, dat de vruchten daarvan merkbaar werden. Met erkentelijkheid gewaagde spr. van de vriendschappelijke gevoelens, welke te zijnen opzicht naar voren kwamen bij zijn afscheid als kinderrechter op Vrijdag j.l., en voor de mooie foto, hem bij die gelegen heid aangeboden, voorstellende een episo de uit het leven van spr. als kinderrechter. Voor de vriendelijke woorden van de balie was spr. dankbaar. Hij had onder vonden dat de weg van den president eener rechtbank niet altijd over rozen gaat en dat het soms moeilijk kan zijn de prero gatieven van de balie te bewaren zonder dé waardigheid van de rechtbank in ge vaar te brengen. Als regel ging het hier echter vrij gemakkelijk en spr. voelde zich gedrongen tot een woord van dank aan de balie om het zóó te doen gaan. Dank zij de juiste inlichtingen, van de zijde der advo caten gekregen, kon uitstekend en opbou wend worden samengewerkt in het belang van de mooie taak: bevordering van een goede rechtspraak. Voorts getuigde spr. met groote erkente lijkheid voor de medewerking, welke hij had mogen ondervinden van de militaire autoriteiten, burgemeesters, notarissen en politie-autoriteiten in dit arrondissement en hij bracht hun dank voor hun aanwezig- Bioscopen. City-theater, half 8, hoofdnummer Entente Cordiale (hist.-dram.); hoofdrollen Victor Francen, Gaby Morlay, Pierre Richard Willm, Janine d'Arcy e.a. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Gibraltar (spionnagefilm); hoofdrollen Vi- viane Romance, Roger Duchene en Erich von Stroheim. Toegang boven 18 jaar. Donderdag geen voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Good bye, mr. Chips (rom.); hoofdrollen Robert Donat en Greer Garson. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer De Jantjes (Holl. hum.-rom.); hoofdrollen Jo- han Kaart, Jan van Ees, Fientje de la Mar, Henr. Davids, Willy Castello e.a. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie,- matinee. Dinsdag 2 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, tooneelavond van Ulvadero. 8 uur, Paviljoen Kinheim, voordrachts oefening leerlingen Joh. O. Kramer. vöor Handel Industrie heid. Met allen had spr. het genoegen ge had op zeer vriendschappelijken voet te staan. Een sterke persoonlijke band had hem ook altijd vereenigd met den heer Haijtema, met wien hij dikwijls in nauw contact kwam. De schoonste functie, tot welke een mensch kan worden geroepen, vervolgde spr., is wel die van rechter, welke sinds de oudste tijden verband houdt met het Gods begrip; men denke b.v. aan Salomo en aan het feit, dat later de rechters werden ge- recruteerd uit priesters. De rechter moet beide partijten hooren en trachten tot den grond der zaak door te dringen, om daarna de juiste diagnose te trekken. De plicht van ieder mensch is om zijn taak met blij moedigheid te doen en dan nog iets méér te doen dan wat strikt genomen verplicht is. Hoe méér dat „iets méér" is, hoe beter voor den mensch. Als het mij is gelukt, iets méér dan mijn plicht te doen, dan dank ik daarvoor God, die mij daartoe in staat heeft gesteld. Met eerbiedig opzien tot den Allerhoogste dacht spr. in dit oogenblik aan zijn vader, zooals die in 1846 de rechtbank te Sneek sloot. Spr. sloot hiermee de officieele plechtig heid en gaf de aanwezigen gelegenheid om, voorzoover zij dit zouden wenschen, persoonlijk afscheid van hem te nemen. Zeer velen maakten hiervan een dankbaar gebruik. Het afscheid van de ambtenaren en de rijksveldwacht. Ter griffie had nog een intiem samen zijn plaats, waarbij de heer Boxem, chef der griffie, namens alle administratieve ambtenaren en namens den majoor der rijksveldwacht en zijn staf, alsmede na mens den heer Emmerig, bode-concierge, die tot zijn teleurstelling zelf niet aanwe zig kon zijn wegens ziekte en in wiens plaats nu tegenwoordig was diens echtge- noote, den scheidenden president eenige hartelijke woorden toe. Hij memoreerde hoeveel de ambtenaren aan hem, ofschoon zijn ambtsperiode als president slechts kort duurde, hebben te danken. Voor allen was hij geweest een goed en hulpvaardig mensch, wien speciaal de personeelsbelan gen na aan het hart lagen, zoodat hij die waar mogelijk behartigde. Namens alle bovengenoemden overhandigde de heer Boxem daarna aan mr. Ledeboer een zilveren tafel-sigarenaansteker met den wensch, dat de president daarvan nog vele jaren, omringd door mevr. L. en verdere familie, gebruik zal kunnen maken en dan nog eens zal terugdenken aan de prettige verstandhouding tusschen het personeel der Alkmaarsche rechtbank. Mr. Ledeboer dankte in eenige ge voelvolle woorden, zijn erkentelijkheid be tuigende voor de ondervonden medewer king en voor het bij dit afscheid aange boden cadeau. Tot mevr. Emmerig zei spr. te hopen dat haar echtgenoot1 spoedig geheel hersteld zal zijn; het speet hem dat hij had verzuimd bij het officieele afscheid den naam van den heer E. te noemen. Eenige speciale woorden van dank en er kentelijkheid richtte spr. nog tot den ma joor van de rijksveldwacht, den heer van Helden als chef van het parket en de hee ren de Vries en Amoureus als eerst-aan- wezenden van het kantongerecht. ONVOORZICHTIG. Vanmorgen ongeveer half twaalf is op den Achterweg alhier de ongeveer 10-ja- rige P. Smit bij het afspringen van een vrachtauto van de gebrs. Gul gevallen en door een achterop rijdende personenauto gegrepen. De jongen is naar het St.-Elisa- beth-ziekenhuis vervoerd met een wonde aan de lip, welke door dr. Frederikse werd gehecht. DE EERSTE AARDBEIEN. Heden werden aan de Alkmaarsche Ex portveiling de eerste aardbeien aangevoerd door Wouter de Vries te Bergen. Ze werden gekocht door de fa. Jan van der Pol op de Laat. DIERENBESCHERMING. Bij een bewoner van het Varnebroek is 'n kanarie komen aanvliegen. De eigenaar wordt verzocht zich spoedig te melden bij afdeeling dierenbescherming. Aan het slachthuis zit een hazewindhond. Dit dier is ter beschikking voor de liefheb bers, aan wie verzocht wordt zich niet aan het slachthuis te vervoegen doch bij de poli tie of bij den inspecteur van dierenbescher ming Baanstraat te Alkmaar. BAKFIETS GEKANTELD. Zaterdagmiddag is een motorbakfiets van den heer C. J. Best uit de Nieuw - poortslaan op den hoek Oudegracht Klein Nieuwland door het te krap nemen van de bocht gekanteld. De bestuurder, de heer Best, kwam hierbij zoo ongeluk kig terecht, dat hij een knieschijf brak. Hij is ter verpleging in het Centraal Zie kenhuis opgenomen. VOOR FINLAND. De heer A. M. de Lange, penningmees ter van het comité voor de inzameling voor Finland, te Bergen, deelt ons mede, dat deze inzameling een bedrag van 502.05 heeft opgebracht. KARPERS IN DEN VOORDAM. Zaterdagmiddag zijn te Stompetoren 2000 pond maatkarpers in de Noordervaart los gelaten. Eenzelfde hoeveelheid welke de Heidemaatschappij hedenmorgen in den Voordam zou loslaten schijnt helaas niet tijdig te zijn aangekomen, waarschijnlijk omdat men den datum 1 April voor het vrijlaten van deze visschen minder ge schikt achtte. Het was een teleurstelling voor de be langstellenden in de binnenvisscherij en voor de vele jeugdige enthousiasten, die met spanning in het zwarte grachtwater getuurd hebben in de verwachting, dat de begeerlijke vischjes al op weg naar het Noordhollandsch kanaal waren. Uit de vele nuttige wenken en practische raadgevingen welke ons hedenmorgen blijkbaar van deskundige zijde telefonisch bereikten, blijkt wel, dat er ook onder de visschers bedachtzame menschen zijn, die eerst op den kalender kijken en zich daar na afvragen of het vandaag inderdaad wel een geschikte dag is om 2000 pond karpers in het grachtwater los te laten. DELFTSCH BLAUW WORDT CADEAU GEGEVEN. In het Kofamagazijn kan men niet alleen vrijwel zijn geheelen inboedel koopen, men kan er ook nog iets zeer waardevols cadeau krijgen en hoe meer men er koopt, des te grooter is de zekerheid, dat men zijn woning met een fraaie collectie Delftsch aardewerk kan versieren. Voor elk kwartje, dat in het Kofamaga zijn besteed wordt, krijgt men een bon ter waarde van 1 punt en hoe meer pun ten men heeft des te grpoter is de fraaie collectie kannen, pullen, kandelaars, schalen of vazen van prachtig Delftsch blauw, die men met bijbetaling van slechts 10 cent gratis aan zijn woning bezorgd krijgt. Voor tien punten dus bij een aankoop van minstens 2.50 is men reeds de gelukkige bezitter van een fraaie kan, schotel of aschbakje en het is te verwach ten, dat zeer velen van deze gelegenheid om gratis hun huis met een kunstvoor werp te versieren gebruik zullen maken. SCHIP GESTRAND BIJ TEXEL. Op de Eierlandsche gronden is Zater dagnacht een schip, de Ausma, afkomstig uit Letland, in nood geraakt. De bemanning had aanvankelijk niet om hulp gevraagd. Met een eigen boot had zij het schip verlaten. Daar het weer echter mistig werd en de bemanning uit bleef, is gistermorgen de reddingboot uit gevaren om haar te zoeken. De Ausma heeft een draagvermogen van 1905 ton. De positie van het schip was buitengewoon gevaarlijk. Aan boord be vonden zich vijftien opvarenden. Vijf hun ner waren gisterochtend in een sloep ge gaan, vermoedelijk om het anker uit te zetten. Hierbij is de sloep afgedreven. Later werden de mannen door de ber gingssleepboot Bornrif van de reederij Doeksen, wier hulp door den kapitein langs radiografischen weg was ingeroe pen, ten noordoosten van Vlieland opge pikt en aan boord van de Ausma terugge bracht. De Bornrif en de sleepbooten Neptunus, eveneens van Doeksen en de Utrecht van de firma Wijsmuller, welke beide laatste booten eveneens naar het gestrande schip waren uitgevaren, bevon den zich gistermiddag in de nabijheid van de Ausma. Men zou trachten verbinding met het schip tot stand te brengen en het vannacht tijdens hoog water probeeren vlot te trekken. Vlot gekomen. Een hedenmorgen ontvangen bericht meldt: Vannacht omstreeks twee uur, bij hoog water, is het de sleepbooten Bornrif, Nep tunus en Utrecht gelukt het gestrande schip vlot te brengen. Het heeft onmid dellijk de reis vervolgd en wordt om streeks het middaguur te IJmuiden ver wacht. De Utrecht maakt den tocht mede, om eventueel assistentie te verleenen, daar nog niet vaststaat of het schip be langrijke schade heeft opgeloopen. DE REVUE PRIKKELDRAAD. Met Snip en Snap in het City-theater. De directie van het City-theater heeft Za terdag en Zondag inderdaad een welkome variatie gebracht, die een doorslaand succes is geworden, want de drie voorstellingen Zaterdagavond, Zondagmiddag en Zondag avond gegeven van de revue Prikkeldraad waren alle drie uitverkocht. Wel een be wijs, dat Snip en Snap nog niets van hun populariteit verloren hebben. De zaal heeft inderdaad gedaverd van den lach bij de talrijke dolkomische scenes die Willy Wal den en Piet Muyselaar met hun mede- artisten ten tooneele brachten. Het optre den van de pop Bartje was weer een triomf voor Willy Walden. Jean du Bela vergastte de aanwezigen op fraaie zangnummers, die telkenmaal een luid applaus oogstten. Dat bij het optreden van Snip en Snap de dolle vroolijkhpid geheel de overhand had, be hoeft geen nader betoog en alle aanwezigen hebben met het grootste genoegen de nieuwe revue van René Sleeswijk bijge woond. Een succes voor de artisten en voor de directie van het City-theater. GESLAAGD. Mejuffrouw E. Wessels alhier slaagde Zaterdag te Utrecht voor het le gedeelte van het analystcn-examen. £eoit:itt.£*uS! LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.03 tot 5.04 uur licht op. RIOLEERINGSWERKEN TE HEILOO. Door B. en W. werd hedenmiddag ten raadhuize aanbesteed het eerste gedeelte van de uitbreiding der rioleeringswerken in de gemeente Heiloo (den Heerenweg bezui den den Stationsweg tot den Westerweg). Er waren twee inschrijvers, n.l. fa. de Moei en Hermes te Alkmaar met 52.765 en R. Holman en Zoon te Alkmaar met 47.750. De gunning is aangehouden. (Ongecorrigeerd.) SLOEP VAN DE „DEN HAAG" OPGEPIKT? De kustvaarder „Badzo", kapitein J. Hui zebosch uit Rijswijk, heeft te Harlingen een sloep binnengebracht, welke gemerkt was „Den Haag". De sloep is tusschen Hoek van Holland en Schouwenbank opgepikt en was aan stuurboord geheel gespleten, vermoedelijk tengevolge van een aanvaring. NIEUW TWEEDE KAMERLID. Mr. P. J. Oud, die tot lid van de Tweede Kamer benoemd was verklaard in de vaca- ture-Cohen, heeft die benoeming niet aan genomen. Thans heeft de voorzitter van het centraal stembureau in deze vacature be noemd verklaard den heer H. A. Zwijnen- berg te Enschede. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Maandag 1 April 1940. Vor.k STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940II 3—3 'A Nederl. 1938 3 Ned.-lndië 1937 514 Duitschl. m. verkl. BANK-1NSTELL1NGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. CXrt. v. 250 Koloniale Bank .159 Ned Ind. Handelsbank 104% INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie 40% Calvé Delft Cert. 56% Nederl. Ford 319 Lever Bros Philips Gloed. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda 9 843/, S4V,6 10^16 S8% 88 92% 120% 37% 22% rtuaconua Bcthleh. Steel56% Cities Service 4 /R General Motors 39/, 40% Kennecott Copper 27% North American Rayon 19%g Republic Steel15% lOVj-'/s Standard Brands 5%j 5% Steel comm. 42% 43ls/i8 U. S. Leather 4%, CULTUUR MAATSCH. H. V. A381 386 Java Cultuur 222 Ned. Ind. Suiker Unie 216 Verg, Vorstenlanden 96 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. i 573/4 Redjang Lebong 60 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 210% Kon. Petr. i 225'/, 232% Phillips Oil28% 28% Shell Union 9% 9%-%8 Tide Water 8% 8%, RUBBERS. Amsterd. Rubber 183'/, 185l/a-6 Deli Bat. Rubber «148 Hessa Rubber. 100% Oostkust 112% Rotterdam Tapanoeli 55 Serbadjadi90 Interc. Rubber i 3n/i6 SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 92% 94-% Java—ChinaJapan lijn 122% 125'/, Kon. Ned. Stoomboot 114% 118% Scheepvaart Unie 114% 118'/, TABAKKEN. Deli Batavia 121 Va Oude Deli 179 Senembah138 AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can. Pac x) ex-coupon. fExclaim. Prolongatie vorige koers 2% WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vor. koers heden niet off. pl.m. 2 u 11 88% 159 923/, 1213/, 227/8.3 57%-8 18% 8% 10 12 76% 4%s "Exdividend. 76% 4% New-York 1.88'/» 1.88'/, Londen 6.65)4 6.6634 Berlijn 75.60 75.55 Parijs 3.77 y- 3.77 Brussel (Belga) 32.15 32.14 Zürich 42.24 K 42.23 Kopenhagen 36.40 36.35 Stockholm 44.90 44.85 Oslo 42,82}4' 42.75 EERSTE BL Zaterdag is 1 brordusstichtin dag geweest, heeft met sobe kenden luister stichting gecor pontificale ho en des middag; officieel in get Te omstreeks ha breide plechtighed ding en den rondg trad de bisschop, ir en wijdde haar vo schriften in. De k O.L.Vrouw van Lo Bij de hoogmis 1 door den heer J. t de stichting, als du Montfortaan als su Alkmaar, als presb; heer H. W. Agtero: schop, als ceremon ren de heer C. Vis, pastoor van Muijen Het koor der brc van den heer P. A maar de Missae „In Regis", door Licinii ter gelegenheid va: dinaal Pacelli to Pius XI. Onder de talrijke veel genoodigde ge medische autoriteit! gen worden de abt de prior van de Be mond, de generaal-' O.L.Vrouw van Lo oversten der Broed land, de verschillen zen in Nederland, d< J. A. Barnhoorn, g stichting en de ver J. Bomans, afgevaa saris der koningin i: Pameijer, vertegen: en inspecteur van 1: krankzinnigenzorg, - eveneens inspecteur op de krankzinnige van Heiloo en Alk: oud-officier van jus v. d. Feen de LilU justitie te Alkmaar, chirurg te Alkmaar J. Honig, vice-voorz vereeniging en dirt sche inrichtingen t< Na het plechtige Huibers een korte ti De opening Omstreeks half tv eenige verversching in de recreatiezaal ficieele opening pla bouw, waarin kloos nistratie en andere c gebracht. Het eerst werd ht den broederRi van de Broeders va: des in Nederland. H zich uitvoerig richte aanwezigen, in de ec schop, oondat daardoi groote luister was b sprak een waardeeri werk. Vervolgens bracht stuur der provincie groote tegemoetkom over de stichting be der liet hij zich wa; dr. Pameijer, den re steeds zoo veel steui stichting had verlee werking ook voor e standkoming der kei Bewondering had si lijke werk der archi' nissen en Hendricks Bot en den hoofdop: vereering sprak hij medische werk van teur dr. Barnhoorn e is het EENIGE 1 EIGEN STA1 Dat is de GROOTS! adverteerder! Alg De afdeeling L; Alg. Ned. Vrouwenv dagavond in de cons ledenvergadering om A. van DortNierna: De voorzitster gaf verslag van den sch heeft bijgewoond. Mevr. E. v. d. Sluis deeling Amsterdam, sproken over „Wat i doen". Men besloot na eei inleiding, de propaga den Vrouwen-vredesf nemen. De werkzaam verdeeld. AFLOOP VAN 1 Zaterdag werd pud de boerderij met scl en 21.15.60 hectare v. dervaart in de Schei bod gebracht op 54 werd verhoogd tot door den heer J. Sm Alkmaar, in opdrach' pij te Arnhem.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2