AMSTERDAMSCHE BEURS Qememtecadm Land- en Tuinbouw. Weec&eckht Jiunsi en Wetenschap Spoct DERDE BLAD. 2 NIEUWE NIEDORP De school met woning te Moer beek wordt in het openbaar ver kocht. Donderdagmiddag vergaderde de raad voltallig onder leiding van burgemeester Fluister. Door B. en W. werd voorgesteld de voormalige school en onderwijzerswoning in de Moerbeek onderhands te verkoopen. Het vorige jaar was reeds besloten tot onderhandsche verkoop voor minimum 1800. De burgemeester had iemand ge vonden die het huis voor 1750 wilde overnemen en hij had dit bod geaccepteerd behoudens goedkeuring van den raad en Ged. Staten. Wethouder Wit had, nu bleek dat voor 1800 geen kooper was te vinden, meegedeeld het perceel voor dien prijs te willen koopen. De voorzitter had op de Prov. Griffie deze zaak besproken, waar fnen er mede accoord kon gaan dat het pand aan den heer Wit over ging. De heer Z ij p vond het een on ïangename 'geschiedenis, aangezien de burgemeester reeds met den eersten kooper een en ander contractueel had laten vastleg gen. Onder deze omstandigheden gaf hij de voorkeur aan openbaren verkoop. De heer ter Haar wilde, niet tot ver koop overgaan, maar de onderwijzerswo ning verbeteren en het schoolgebouw voor woongelegenheid inrichten. Dit voorstel werd niet ondersteund, aan gezien men gebrek aan arbeiderswoningen in de MoedLeek niet aanwezig achtte. Na eindelooze discussie en na in comité te zijn geweest werd met de stemmen van de heeren v 'ayaard en Leegwater tegen, het voorstel van B. en W. verworpen en werd besloten tot openbare verkoop. De heer ter Haar stelde voor vooral sympathiseerenden in die gemeente om het verlof A, op het perceel van de wed. Berkhout, in te trekken. De voorzitter verklaarde dat door B. en W. aan één persoon verlof voor be doeld lokaliteit is geweigerd om persoon lijke redenen. Thans is het perceel ver huurd aan iemand die geen verlofzaak uitoefent. Dit jaar heeft de vijfjaarlijksche herzieningen der verordening plaats, zoo dat de zaak nader kan worden bekeken. Dé heer ter Haar stelde voor in ver band met het gebrek aan goedkoope wo ningen met steun der regeering minstens 4 arbeiderswoningen te doen bouwen. De voorzitter verklaarde dat B. en W. binnenkort met voorstellen hierom trent komen en dat reeds overleg was ge pleegd met den inspecteur der volkshuis vesting. Met één stem tegen werd besloten tot onderhandschen verkoop van de dokters woning aan den arts, den heer de Boer voor 4400. Besloten werd tot vaststelling eener nieuwe veldwachtersverordening, aange zien het vijfjarig tijdvak, waarvoor de op 14 Februari 1935 vastgestelde verorde; ng is goedgekeurd, op> 1 Mei a.s. zal zijn ver- Streken. Eveneens werd besloten tot wijziging van het ambtenarenreglement in dier voe ge, dat aan ongehuwde ambtenaren, die geen kostwinner zijn en zich in verplichten militairen dienst bevinden, nadat zij ge durende 30 dagen de volle aan hun ambt verbonden bezoldiging zullen rebben ge noten, het verschil tusschen hun volledige burgerlijke bezoldiging èn hun militaire belooning niet meer zal worden uitbetaald, doch het verschil tusschen 70 van de burgerlijke bezoldiging en de militaire belooning. Besloten werd (met den heer ter Haar tegen) tot beschikbaarstelling van een bedrag, berekend naar 1 cent per inwoner, voor de centrale commissie voor den bloed transfusiedienst. Het voorstel tot het aangaan van een geldleening, groot 2500, voor de ver nieuwing van een gedeelte Dorpsstraat aan het westeinde, werd aangenomen. Allereerst zal het gedeelte vanaf den Tèrdiekerweg tot de Vijverbrug onder handen worden genomen. SCHAGEN Kosten bloemenhulde niet voor de gemeentekas. hl de Donderdagavond gehouden raads vergadering was de heer Bijlsma afwezig. N.a.v. opmerkingen in de vorige vergade ring gedaan deelde de voorzitter mede, dat geen zandstrooier zal worden aangeschaft wegens de hooge kosten. Ook deelde hij mede, dat Ged. Staten be zwaar hadden gemaakt tegen de uitgaaf uit de gemeentekas voor een bloemstuk bij ge legenheid van het huwelijk van ir. v. d. Boom, destijds directeur van de gasfabriek; de voorzitter deelde mede, dat hij en mr. Buiskool die al met guldens zat te ram melen het bedrag uit eigen zak zouden aanzuiveren. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van S. van Drunen te Sint Maarten, om een strook grond van de voormalige kweekerij te mogen koopen, daar deze grond hierdoor in waarde zou dalen. Aan de lichtbedrijven te Allernaar werd 250 M2. van het haven-emplacement ver huurd voor 5 cent per M2, voor 3 maanden; voor elke maand meer a 1 cent per M2. Besloten werd aan den ambtenaar voor de steunverleening, den heer Vlottes, een gratificatie te verleenen van f 100. Uitvoerig werd gediscussieerd over het voorstel om den gemeente-architect, den heer Rezelman, een gratificatie te verlee nen van 500 voor diens werk aan de nieu we landbouwschool. De heer Dekker (r.k.) vond 250 ruim voldoende; het werk was in tijd van de ge meente verricht. De heer Blaauboer (PI. Bel.) vroeg, of den heer Rezelman destijds een extra'tje was toegezegd voor andere werkzaamheden, waarvoor toen geen geld beschikbaar was. Wethouder Buiskool herinnerde zich wel, dat den gem,-architect voor diens toe- AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Te Alkmaar. Woensdag werden ten overstaan van no taris J. W. van der Heide van de volgende perceelen, alle gelegen in de gemeente Alk maar, publiek bij opbod geveild: T. Een heerenhuis met voor- en achtertuin en garage aan het Baanpad no. 2, groot pl.ifi. 4.70 A. 4125.— 2. Een perceel grond met schuur en garage, uitkomende aan het Baanpad, groot pl.m. 10.63 A. 3600. 3. Twee garages met erf aan het Baanpad nos. 4 en 41, groot pl.m. 60 c.A. 970.— 4. Twee garages met erf aan het Baanpad nos. 6 en 61, groot pl.m. 90 c.A. 1110.— 5. Twee garages met erf aan het Baanpad nos. 8 en 81, groot pl.m. 75 c.A. 1030.^- 6. Twee garages met erf aan het Baanpad nos. 10 en 10 I, groot pl.m. 75 c.A, 1090.— 7. Een pakhuis aan het Baanpad no. 12, groot pl.m. 50 e.A. 880.— 8. Een huis en erf aan het Baanpad no. 14, groot pl.m. 65 c.A. 1830. 9. Een pakhuis en erf aan het Baanpad no. 16, groot 84 c.A. lf~\— 10. Loodsen en opslagterreihèn aan de Eerste Kabelstraat, groot pl.m. 11.72 A. 3170.— 11. Een werkplaats met bovenwo ning aan de Sint Annastraat no. 1, groot 48 c.A. 3560. De 'afslag en de combinatiën blijven be paald op Woensdag 10 April 1940, des avonds 7 uur, in hét café „Het Gulden Vlies" Van den heer W. Mooij, aan de Koorstraat te Alkmaar. SUBLIMAATPASTILLES VOOR DE BESTRIJDING VAN PLANTEN ZIEKTEN. Bij de bestrijding van plantenziekten en schadelijke insecten wordt in verschillende gevallen gebruik gemaakt van sublimaat pastilles, o.a. voor de ontsmetting van aardappels tegen de zwam Rhizoctonia sola- ni, voor het begieten van koolplanten tegen knolvoet en koolvliegmaden, en soms ook voor de besproeiing van hyacihthen tegen bacterieziekten. In deze gevallen gebruikt men oplossingen van 1 deel sublimaat op 10001500 deelen water d.w.z. oplossingen, welke verkregen worden door 1 sublimaat pastille in 11/4 1. water op te lossen. Dit voorschrift berust op de verdnder-* stelling, dat de pastilles 1 gr. sublimaat be vatten. Het vorige jaar is het echter gebleken, dat er pastilles verkocht werden, welke minder sublimaat, n.l, pl.m. y gram, be vatten. Doordat dit lagere gehalte aan de koopers niet bekend was, hebben deze ook bij gebruik van deze pastilles het gewone voorschrift voor het maken van de oplos sing, n.l. 1 pastille per 11% liter water, gevolgd, maar daardoor verkreeg men op lossingen van ongeveer de halve sterkte. De werking van deze slappe oplossingen was onvoldoende en daardoor hebben som mige telers schade geleden. Hieruit blijkt, dat zij, dié sublimaatoplos singen voor bestrijding van plantenizekten willen gebruiken, zekerheid moeten hebben omtrent het gehalte van de door hen té koopen pastilles. Over deze aangelegenheid is door den Flantenziektenkuhdigen dienst overleg ge pleegd met de firma's, dié subllmaatpastil- les voor de bestrijding van plantenziekten levéren en met deze -is overeengekomen, dat voor dit doel slechts pastilles, die per stuk 1 gram sublimaat bevatten, verkocht zullen worden. Het is echter gewensch, dat de koopers garantie vragen voor het juiste gehalte aan sublimaat, zoodat zij de Zekérhêid hebben, dat zij pastilles ontvangen, die 1 gr. subli maat bevatten. Dergelijke pastilles hebben een gewicht van 1.3—1 y, gram. zicht op werkverschaffing enz. iets was toe gezegd. De heer Blaauboer, die overigens 500 voldoende vond, wilde nu de gelegen heid benutten iets extra's te doen en stelde voor 650 te geven, waartegen de voor zitter bezwaar maakte. Het Voorstel Blaauboer werd verworpen, vóór de heeren Blaauboer en Buiskool. Het voorstel van B. en W. 500) Werd aangenomen met alleen Dekker tegen. Nadat de Politieverordening was aange vuld met de bepaling, dat honden niet meer aan een ketting of touw mogen liggen en buiten gemuilkorfd moeten loopen, kwam aan de orde het voorstel om het bij raads besluit van Juli '38 verleende crediet van 30.000 aan de woningbouWvereen. „Scha- gen" voor restauratie van 61 woningen te verhoogen tot 50.000, daar na aanbeste ding de laagste inschrijfsom 45.745 be droeg. De voorzitter deelde mede, dat van hooger hand mondeling reeds was toege zegd, dat het Rijk de gelden beschikbaar zou stellen. De heer Dekker vreesde, dat het be drag nog te laag zou blijken, met het oog op de hoogere materiaalprijzen en dat de wo ningen na restauratie toch niet zouden vol doen; voor arbeiders bleven ze te duur. Conform het voorstel van B. en W. werd besloten. De heer Niestadt vroeg naar de po sitie van het personeel van de gasfabriek, waarop wethouder Buiskool meedeelde, dat zoolang Ged. Staten het besluit tot over dracht nog niet hebben goedgekeurd, het personeel nog onder Schagen hoort; t.z.t. zal er de noodige aandacht aan besteed worden. De raad heeft bij raadsbesluit aan Alk maar een verplichting opgelegd en B. en W. zullen er voor waken, dat die wordt nage komen, we kunnen Alkmaar echter niet verplichten de menschen niet op wachtgeld te stellen. De raad ging hierna in comité voor, zoo als de voorzitter zei, belangrijke besprekin gen. Langendijker Groenten-Centrale. Hoe het in 1939 ging. Het jaarverslag van de veilingsver - eehiging De Langendijker Groenten Cen trale te Broek op Langendijk over het af- geloopen jaar is niet in optimistischen toon gesteld. De innige wensch, een bestaans mogelijkheid buiten den steun van de overheid, is weer niet in vervulling gegaan. Er wordt op gewezen, dat de periode van strenge vorst in Dec. 1938 de vraag naar bewaarkool wel heeft doen toenemen, zoodat loonende prijzen konden worden gemaakt in het voorjaar, doch het was jammer dat de oogst van de gele kool slecht was en de kwaliteit van dien aard, dat zeer veel al vóór het nieuwe jaar voor afwijkend moest worden verkocht, zoodat de tuinders te Broek op Langendijk en Sint Pancras weinig van.de betere prijzen konden profiteerèn. Er was bepaald ge brek aan de grove tuinbouwproducten, doch de prijzen schommelden sterk, ten gevolge van de onvoldoende invoerver gunning voor Duitschland. Aan de hand van de resultaten van het voorjaar concludeerde de samensteller van het verslag, dat er nog wel plaats is voor de groenten en dat, wanneer niet zulke groote moeilijkheden bestonden bij den export, men zeker op de wereldmarkt met onze producten kon concurreeren. Van de rondvaarten door het „Rijk der 1000 eilanden" wordt verwacht dat zij een mooie en goedkoope reclame zijn voor de streek en ook voor hare producten. Hierna werden de resultaten van de producten in 1939 aan een beschouwing onderworpen. Er wordt o.m. in medege deeld, dat in het laatst van Juni 175 wa gons vroege aardappelen werder ingekuild. Tengevolge van den oorlogstoestand zijn de prijzen iets verbeterd; het doordraaien kwam zoo goed als niet meer voor. E waren per 31 Dec. bij de Langendijker Groenten Centrale 13 vereeni'gingen aan gesloten met 1303 leden. Herinnerd wordt aan de openstelling van het nieuwe laad- en losterrein achter de veiling, hetgeen een belangrijke gebeur tenis is geweest voor de veiling. Aan den veilingleider en het personeel der veiling werd dank betuigd voor de vele werkzaam heden in het belang der vereeniging; juist in deze moeilijke tijden is het voor den veilingleider een zware taak, alles vlot te doen verloopen. De omzet van de belang rijkste producten was als volgt: roode be waarkool 4878898 kg; vroege roode kool 5064995 kg; gele bewaarkool 5135540 kg; savoye kool 2409340 kg; vroege witte kool 7630015 kg; Deensche witte kool 5927440 kg; aardappelen 12755663 kg; uien 2666758 kg; zilveruien 50560 kg; breekpeen 720295 kg; bospeen 58073 bos; bieten 537140 kg; tomaten 479627 kg; druiven 26362 kg; bloemkool 110854 st.andijvie 1329398 krop; stamslaboonen 120603 kg; rabarber 232398 kg; rammenas 129345 kg; komkommers 10592 st. Doorgedraaid zijn: 1834425 kg roode kool, 716950 kg gele kool en 1095900 kg witte kool. De totale omzet met inbegrip van 155.432.23 aan minimumprijzen en 122.797.68 aan uitgekeerden steun, was 1.817.803.58. Hét aandeel hierin was van Broek op Langendijk: 309.664.68; St. Pancras 305.743.97; St. Pancras Zuid 85.054.20; Koedijk 298.262.77; H.-Hugowaard 98.728.74; Heerhugowaard L.T.B. 210.159.76; Zuidscharwoude 129.857.31; Zuidschafwoude L.T.B. 36.154.39; Scher mer 52.652.53; Hensbroek 60.481,99; Oterleek 15.891.22; Schermerhorn 12.020.94; De Rijp en Omstr. 18.271.49; De Rijp L.T.B. 36.588.62. - De bioembollenveiling vértoonde even min een mOoi beeld. Er zijn verkocht 1.465.100 st. bloembollen. Er zijn rüim 18.540.000 stuks bloembollen opgeslagen voor het surplusfonds. De totale omzet van de bloembollehvèiling werd daardoor 210.375.84. In totaal is 604.650 kg bloem bollen vermalen tot veevoeder, hetgeen 24.186 manden beteekent. De balans van de groenteveiling sloot met een eindcijfer van 181.18C.53. Onder de bezittingen zijn opgenomen het par keerterrein met 60.067.22, een vordering op de afd. bioembollenveiling Van 28.435.37. Als vreemd kapitaal staat op de balans vermeld 50.000 van de Gróndkapitaal- bank en 632,34 van de Boerenleenbank te Broek op Langendijk. Onder eigen ka pitaal is opgenomen réserve 47.672.93 en minimumprijzenfonds 48.202.17. De exploitatierekening van de groente veiling sloot mèt een nadeelig saldo van 1032.62. Die van de afd. bloembollen- veiling met een batig saldo van 13.697.55, dat als volgt werd afgeschreven: op emballage 1Ö00, op nadeelige saldi vori ge jaren 534.95 en op dubieuze debiteu ren 12.162.60. De dubieuze debiteuren komen nu nog voor met 13.743.97. Aan provisie doorgedraaide bollen heeft de veiling over 1938 ontvangen 3601.51, over 1939 8411.72; de opbrengst van het veevoeder was 4953.90. De begrooting is gebaseerd op een omzet van 1.500.000 en sloot op een bedrag van 22.280, met een post voor onvoorzien van 470. MEER BIER 1939 was het beste jaar, dat de Schmidt Brewing Co. te Detroit tot nu toe maakte. Men beschouwt het suc ces als een gevolg van de door de firma gevoerde reclame-politiek om hoofdzakelijk in de dagbladen te adverteeren. Daar in 1939 de omzet 17 grooter was dan in 1938, zal men voor 1940 zijn reclame-budget met 17 verhoo gen en ook dit weer voor de dagbladen bestemmen, daar men spoedig na de opheffing van de drooglegging ontdekt heeft, dat dit het eenige medium is, waarin men het publiek uitvoerig over bier kan vertellen en tevens de wederverkoopers bereiken. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het Noorden: meest betrokken, eenige neerslag, kouder, matige, tijdelijk krachtige noordelijke tot oostelijke wind. Voor het Zuiden: betrokken tot zwaar bewolkt, eenige regen, weinig verandering in temperatuur, matige tot krachtige veran derlijke wind. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Over Scandinavië en de Noorsche zee is de luchtdruk sinds gisteren belangrijk ge stegen, zoodat zich daar thans een uitge breid hooge drukgebied bevindt, dat nog verder opbouwt. Rbnd dit hooge drukgebied circuleert een nog vrij koude luchtmassa, die o.a. over Denemarken bij oostenwind temperaturen om het vriespunt brengt. Deze koude lucht is door een front, dat via midden-Duitschland naar de Noordzee moet loopen, gescheiden van een wat warmere luchthoeveelheid, die via de Britsche eilan den west-Europa binnenvalt en over onze omgeving lichte buien brengt. Zeer waar schijnlijk wordt deze koude luehtstrooming in het Westen gevolgd door een warmere, welke om het Azorenhoogedrukgebied cir culeert. Uit de schaarsche scheepsberichten van gisteren en de thans 'optredende lucht drukdalingen over de Azoren is verder af te leiden, dat een nieuwe depressie Ierland nadert. Voorts valt nog eenige depressie activiteit over Italië op te merken. De de pressiekern, die zich aldaar bevindt, zal ver moedelijk naar de oost-Alpen trekken en zieh met een oud minimum over Duitsch land vereenigen. Een vlakke depressiekern over IJsland heeft weinig te beteekenen. EXPOSITIE „DOORWERKEN". In een vorig nummer deelden wij reeds éèn en ander mede over de opening van de expositie der Alkm. Kunstschildersver- eehigihg „Doorwerken" in het bekende gebouwtje aan de Kanisstraat. Nemen Wij nu het aldaar tentoongestel de nader in 'oogenschouw. Bij het binnentreden in de artistieke expositieruimte, waar een 20-tal werken hangen, vraagt al direct H. Heertjes de aandacht met eenige fraaie aquarellen, werkjes teer van stemming en fijn van kleur. Vooral „Bloemenverkoopster" en Menschen in sneeuw". In de laatste is het perspectief goed getroffen. Mej. Tulp verrast met een mooi, forsóh geschilderd landschap en een bloemstilleven, met zeer góede details. Een lichte V. Gogh'sche invloed is niet te ontkennen, bij zonder in het eerstgenoemde. Jan van Dok brengt eenige macabre com posities, waarvan de probleemstelling in teressant is, zeer zeker wat techniek betreft. Hij streeft naar een uiterste stofüitbeelding, die dan ook buitengewoon geslaagd mag heeten. Wim Koster toont met „Stilleven" en „Portretstudie", dat hij het schilderen en teekenen niet verleerd heeft. Jammer dat dit talentvol kunnen niet méér in toepassing wordt gebracht. Aan vroegere exposities zijn zooveel goede herinneringen verbonden. Dejheer J. de Wolf getuigt met twee kleine portretten „Kees" en „Marion", waarvan de laatste het meest opvalt, van zijn ernstige studie oök dit metier machtig te wórden. Van zijn „Winterlandschap" komt vooral de teekening mooi uit. Joh. Plas exposeert eenige verdienstelijke stillevens naast het werk van J. Kuyper, die uitkomt met een teekening en twee olieverf schilderijen. Last not least Koos Stikvoort, die zich on langs meerdere bekendheid verwierf nog door den aankoop van eèn zijner schilderijen ten behoeve van het Rijks-museum te Am sterdam, van hem bezien wij het Interieur Cathedraal te Brugge, een flink formaat olieverf, sober geschilderd, waarvan de dieptewerking zeer tot uitdrukking kómt en het „Peinzend meisje", een eenvoudig doek je bekoorlijk van stemming en kleur. Concludeeren wij: Een tentoonstelling, die getuigt van het eerlijk streven der leden ondanks alles, maatschappelijke moeilijk heden ten spijt, datgene te brengen wat cul tuur helpt bevorderen. Zoo'n vereeniging moet worden gesteund en door belangstel ling en door donatie. Er kan niet genoeg de nadruk op worden gelegd. Glimlachje. De leuze van den modernen tijd: Muziek in den wagen. Kegelen DE WEDSTRIJDEN IN DE UNIE. Concours A.K.B. Ook gisteravond was er groote belang stelling in de Unie. Op alle banen rolden onophoudelijk de ballen en de kegels vie len bij honderdtallen. Begrijpelijkerwijze is er nogal eenige verandering gekomen in de standen der diverse afdeelingen, o.a. gooide H.V.K. uit Haarlem in de A-afdeeling van deh korpswedstrijd 341 hout eri bezette daarmee voorloopig de eerste plaats. In den vrijen baan-wedstrijd gaat nu de Haarlem mer N. P. Visser met 10 x 45 aan den kop! Hedenavond Worden de Wedstrijden weer voortgezet. De standen der diverse afd. luiden: Stand: Afd. A: 1. H.V.K. te Haarlem 341, 2. O.K.A. te Alkmaar 333, 3. Z.E.K.Z.? te Alkmaar 332, 4. Z.A.Z.O.Z. te Amsterdam 330, 5. De Prins te Haarlem 329, 6. Onder Ons te Alkmaar 326, 7. Met z'n Tienen te Alkmaar 323, 8. Groot Amsterdam 311, 9. A.N.I.O.S. te Amsterdam 304, 10. Op de Lat te Alkmaar 304, 11. Ons Genoegen te den Helder 303, 12. L.U.M.G. te Haarlem 301. Afd. B: Richten en Rollen te Haarlem 198, Meteoor te Amsterdam 196, Richten en Rol len te Haarlem 192, De Burg te Alkmaar 191, Z.E.K.Z.? te Alkmaar 190, O.K.A. te Alkmaar 187, H.V.K. te Haarlem 186, Ons Genoegen te den Helder 184, Volharding te Haarlem 162, Centraal te Alkmaar 161. Hoogste korpswerper: afd. A: A. A. Köll- mann te Alkmaar 79; afd. B: A. Nefkens te Amsterdam 86; dames: mevr. Kokkes te Alkmaar 83. Jubileumwedstrijd: 1. G. de Wolf te Am sterdam 84 (6 x 9), 2. G. J. Genefaas te Alkmaar 84 (4 x 9), 3. J. de Bakker te Alk maar 81 (5 x 9), 4. H. Frantzen te Haarlem 81 (4 x 9). Dames: mevr. Kokkes te Alkmaar 69, mevr. Hekket te Alkmaar 60. Hamburgertelling: Van Orden te Haar lem 114-110, J. Eyckholt te Alkmaar 114- 102-92-77, G, J. Genefaas te Allernaar 114- 102-92, C. Klerk te Alkmaar 110, G. de Wolf te Amsterdam 108-104, L. Dost te Haarlem 108-102, J. de Bakker te Alkmaar 104 3 x. Vrije baan wedstrijd heeren: 1. N. P. Vis ser te Haarlem 45 lOx, 2. J. de Bakker te Alkmaar 45 8x, 3. A. Köllmann te Alkmaar 45 7x, 4. G. J. Genefaas te Alkmaar 45 5x, 5. J. van Spanje te Alkmaar 45 3x, 6. C. H. de Lange te Alkmaar 45 2x 44 3x, 7. H. Frantzen te Haarlem 45 2x 44 2x, 8. L. Dost te Haarlem 45 2x 42 3x, 9. G. de Wolf te Amsterdam 45-44, 10. A. Noé te Haarlem 45-43-41. Dames: 1. mevr. Berkhout 41-34, 2. mèj. Stadegaard 41-33, 3. mevr. Lammers 40, 4. mevr. Siegers 39 2 x. jpPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.T. Bijkantoor Alkmaar, 'van Vrijdag 5 April 1940. Vor.ks STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940II 3—3Nederl. 1938 3 Ned.-Indië 1937 554 Duitschl. m. verkl. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford ..-».» Lever Bros Philips Gloeil. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecolt Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg, Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. t Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. f12 93% 85 84% 107/g 393/, 88 160 105% 420/io 58'/2 324 92% i 227/s 38% 23 597/s 4 40>%6 273/, 19% l?3/i6 5'/4 463/s 4% 390 225 218 96 57 51 Kon. Petr. 232% Phillips Oil28'/, Shell Union93/, Tide Water 8% RUBBERS. Amsterd. Rubber 190 Deli Bat. Rubber 131 Hessa Rubber97'/, Oostkust t 44 4l/s Rotterdam Tapanoeli 563/, Serbadjadi 94'/s lnterc. Rubber 3u/ie SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 92% JavaChinaJapan lijn 123 Kon. Ned. Stoomboot 119% Scheepvaart Unie 1187s TABAKKEN. Deli Batavia?Z '8 Oude Deli 18874 Senembah4 3S3/s AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka 197» Illinois Central 9%r Southern Pacific 10% Southern Railw. 12% Union Pacific 76% Can. Pac43/s x) ex-coupon. tExclaim. "'Exdividend. Prolongatie vorige koers 2J/s WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vor. kóers heden niet off. pl.m. 2 u 89% 106 42% 92 123 39 23%-7s 59% 4% 28%' 46%-7< 3907, 218 96 52 230 188% 97% 115% 93% 120% 119 l8SVs 13% 76* Nêw-York 1.887s 1.88 Londen 6.70% 6.72 H Berlijn 75.60 75.55 Parijs 3.80 3.81 Brussel (Belga) 32.08 32.07*4 Zürich 42.26 42.25 Kopnhagen 36.42 y 36.35 Stockholm 44.9254 44.85 Oslo 42.82*< 42.75

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 10