Agenda £aatste Aerichteu !Bucqedi{ke blond ROODE STER Kaasdragershoederi Vermijd knagende rugpijn Openbare Leeszaal en Boekerij te Alkmaar. De Alkmaarsche Courant EEBSTE BLAE. Alkmaar, Vrijdag. EEN TEHUIS VOOR OUDE R.K. MANNEN EN VROUWEN TE OBDAM. Uit betrouwbare bron vernemen we dat alhier een r. k. oude mannen- en vrouwen tehuis gesticht zal worden. Hiervoor is ge kozen het terrein naast het huidige zuster huis. Volgens het plan zullen ongeveer 25 kamers beschikbaar komen. Evenwel is het plan zoo opgesteld dat eventueele uitbrei ding gemakkelijk zal kunnen geschieden. Met het uitvoeren der plannen zal binnen kort worden begonnen. GESTOLEN FIETS NA EENIGE MAANDEN TERUG. Eind November van het vorig jaar was de fiets van mej. T. H. in de Lyceumstraat, welke een oogenblik onbeheerd had gestaan, plotseling verdwenen. Het onderzoek, dat naar het vermiste rijwiel werd ingesteld, had geen resultaat. De fiets was weg en blééf weg. Een „normale" afloop van een tallooze malen voorkomend misdrijf. En daarom ook geen reden om er apart mel ding van te maken. Dezer dagen echter is 't rijwiel plotseling weer boven water gekomen. Het bleek, dat de fiets al vele maanden bij het St. Elisa- bethziekenhuis had gestaan en toen een dezer dagen het verhikel wat nauwkeuriger werd bekeken, bleken zoowel naam als adres van de rechtmatige bezitster in het rijwielplaatje te zijn gestempeld. Zoodat de fiets ten slotte toch nog den weg terug vond, een uitzondering op den regel dat verdwenen fietsen niet meer te achterhalen zijn. Vermoed wordt, dat de onbekende joy rider haast had en op de eerste de beste fiets is gesprongen, die hij op zijn weg te genkwam. EEN PIANO-RECITAL. Woensdag 10 April, des avonds om 8.15 geeft mevrouw Anna WinkelWester uit Bergen een piano-recital in de Dancing van de Harmonie alhier. Uitgevoerd zullen worden werken van Purcell, Mozart, Schubert, Schuman en Moussorgsky. Over het vorige op 22 December 1938 in dezelfde zaal gegeven recital van deze pia niste schreef onze muziekverslaggever o.a.: „Een prelude en fuga van Bach in bis kleine terts was het eerste nummer, dat in rustig tempo gespeeld werd, het thema der fuga pianissimo, in strak tempo ging het stuk verder om fortissimo te eindigen. Daar na kwamen er 3 études van Chopin en 2 van Debussy, welke gespeeld werden met volkomen beheersching der moeilijkheden, die ook voor de pianiste niet schenen te be staan in de sonate opus 111 van Beethoven. Overweldigend was 't Allegro con brio, wel dadig die Ariete met de variaties die op het Allegro volgden. Van onzen Hollandschen componist Henk Badings gaf de kunstenaresse een sonate en als slotnummer een aantal variaties op een eenvoudig thema van Rameau, gevolgd door een Interlude en Finale van Dukas, waarbij de pianiste toonde over een formi dabele vaardigheid te beschikken. Men moet de grootste bewondering heb ben voor de wijze waarcp mevrouw Winkel al deze muziek heeft gespeeid. Verdere aanbeveling om het komende re cital bij te wonen is overbodig. ZWEMWEDSTRIJDEN IN DE OVERDEKTE. Groote spanning te verwachten. Zondag 7 April zal de tweede helft plaats vinden van den tweekamp tusschen D.A.W. en Nereus uit de Zaan. Deze wedstrijd be looft uiterst spannend te worden. Het vorig jaar was D.A.W. de meerdere van de Zaan- sche vereeniging, doch door toetreding van diverse goede krachten bij Nereus, waarvan er één van internationale vermaardheid is, n.l. mej. Burggraaf, zal het voor D.A.W. moeilijk zijn de voorsprong van 24 punten te behouden. Behalve mej. Burggraaf komt o.a. aan den start de bekende G. Gerkens, die zich den laatsten tijd heeft gespecialiseerd op de 100 meter schoolslag. Op dit nummer be hoort deze zwemmer thans tot de vier bes ten van ons land. D.A.W. komt natuurlijk zoo sterk moge lijk uit. Met de kringkampioenen aan haar zijde, zooals mej. Rie Maarleveld en de heer Wulp zal D.A.W. hare tegenstanders onge twijfeld fel partij geven. Vermelding ver dient ook de groote vooruitgang bij D.A. W.'s jongeren, zooals bij de jongedames A. Wulp en T. de Rover en de jongens adspi- ranten KI. van der Pol, A. Slikker en Ad. Boxem. Op den laatsten trainingsavond van D.A.W. bleek, dat het bestuur de jeugd sterk in hare gelederen heeft opgenomen. Voor dit streven verdient het de volle me dewerking van allen die het wel meenen met de zwemsport, een sport, vermits onder goede leiding beoefend, slechts 'n heilzamen invloed kan hebben op onze jeugd. Ter afwisseling zullen o.a. de heeren Jonker en Ouwersloot het nummer schoon- springen verzorgen. Eerstgenoemde dong voor enkele jaren mee naar den titel natio naal kampioen, terwijl laatstgenoemde be kend staat als een vooraanstaand schoon- springer en op de laatst gehouden militaire wedstrijden den eersten prijs wist te beha len. UITVOERING „ONTWAAKT", De arbeiderstooneelvereeniging „Ont waakt" geeft morgen haar laatste uitvoe ring van dit seizoen. Men zal in het Gulden Vlies ten tooneele brengen het tooneelspel Uw wil geschiede", van Henk Bakker en E. Terlingen. Gezien het succes van de vo rige uitvoeringen, zal men ook thans stellig weer kunnen genieten van een mooi too- ncelstuk. SERENADE VAN DE POSTFANFARE BIJ DEN HEER CLOECK. Het was gisteravond gezellig druk in de stad. Een groote menigte was op de been, toen de Postfanfare om kwart over acht de Langestraat introk met volle muziek. Na een kleine rondwandeling werd eerst een bezoek gebracht aan het Witte Huis van den heer Cloeck op de Laat in verband met het 75-jarig zakenjubileum. Na een vroolijken marsch te hebben ge speeld complimenteerde de voorzitter van de Postfanfare, de heer G. J. de Groot, den heer Cloeck met dit jubileum. Spr. schetste het groote verband tusschen den zakenman en het P. T. T. bedrijf. Aange zien er voor deze serenade een geweldige belangstelling was getoond door het pu bliek, hoopte spr. dat al deze kijkers bij Cloeck koopers zouden zijn, want de slag zin luidt immers nog altijd „Kijken is koopen bij Cloeck". De heer P. Cloeck dankte den heer de Groot voor diens woorden en voor de goede samenwerking, welke tusschen de zaak en de P. T. T. altijd had bestaan. Als attractie bood spr. een enveloppe met inhoud aan en een jubileum-sigaar. Na nog enkele nummers ten gehoore te heb ben gebracht, vertrok het corps weer, en trok verder, gevolgd door een groote schare, langs pleinen en grachten. Vooral hier kwam de verlichting van het corps goed tot haar recht. Om half tien was de rondgang geëindigd. De originele grote en draagbanden voor feesten en reclame verkrijgb. bij SPAANDER Co., Langestr. PAARDEN OP HOL TE UITGEEST. Kranig optreden van een militair. Woensdagmorgen bij het doortrekken van een colonne-artillerie sloeg op den Middelweg plotseling een span paarden op hol. De bestuurder van den wagen deed al zijn best de dieren in toom te houden, ter wijl een andere militair het zelfs aandurfde de dieren bij hun hoofdstellen te grijpen en daaraan zich zóó vast hield, dat hij ten slotte aan de koppen der dieren hing. Door dit krachtig ingrijpen wist men de dieren spoedig weer tot stilstand te brengen, doch men kon niet voorkomen dat bij dit op hol slaan een lantaarnpaal omver gereden werd. Persoonlijke ongeluken kwamen niet voor. DE KAASMARKT. De aanvoer op de heden gehouden kaas markt 68000 kg. (v. j. 72000 kg.) kan zeker bevredigend worden genoemd; met den prijs 19.50 gelijk aan dien van 't vorig jaar is dit niet het geval. Gezien de hooge veevoeder- prijzen en het gebrek aan hooi, dient deze prijs (de gemiddelde was nog 1.50 lager) onbegrijpelijk worden genoemd. Ofschoon de clearingspositie van Duitschland voor import uit ons land gunstig staat, zoodat de hoeveelheid kaas, die Duitschland kan koo pen, veel grooter kon zijn, koopt Duitsch land niet voldoende. De positie van de groote fabrieken, die zoo zijn ingericht, dat zij ook in staat zijn boter en melkpoeder te fabri- eeeren, is gunstiger dan die 'van de kleinere omdat deze wel ook boter doch geen melk poeder kunnen maken. De grootste kooper was heden de heer Peereboom, de, naar en kele, producenten meenden, het product van thans wel zal opzetten. Hij weet wel wat hij doet, aldus verzekerden verschillende produ centen. Een van hen vertelde ons van een boer met 35 koeien, wiens hooi reeds thans geheel op was. Zoo'n man, aldus onze boer, is er wel slecht aan toe. Hij zal vermoeedlijk zijn beesten wel minstens tien dagen te vroeg in het land moeten jagen en het gevolg zal zijn, dat hij in het a.s. seizoen ook zonder voer zal zitten. Wie nu voer moet koopen, is slecht af. Een paar briefjes van duizend zijn zoo opgevreten. Wij opperden het denkbeeld, dat zpo'n boer verstandiger deed zijn vee te verkoopen en dit jaar zijn land uitsluitend voor hooiwin- ning te gebruiken. Dat doet een boer ook zoo gauw niet, al dus onze Westfries. Weet u wel, dat een goede boer, als het vee op stal staat, zoo dicht mogelijk bij het vee slaapt en elke schreeuw van een koe, die geholpen moet worden, hoort? Wanneer de jongens (de kinderen) schreeuwen, dan hoort de vrouw het wel, maar als de koeien schreeuwen, dan hooren wij het wel. Aan den schreeuw hooren wij, dat het iets bijzonders is en als je er dan niet gauw bij bent, dan ben je zoo eenige honderden kwijt. (Met eenige honderden bedoelde de boer de guldens, die een koe kost.) Nu het kalverentijd is, moeten wij er zeker een paar maal in de week des nachts uit. De meesten zijn bij 't kalveren te driftig, maar noodig is, dat je er rustig bij blijft om te helpen, als het ndbdig is en als je een goede boer bent, dan weet je wel wanneer je moet helpen. Wij merkten op, dat, nu de melk niet meer op de boerderij verwerkt wordt, het leven van den boer en vooral van de boerin heel wat menschelijker is geworden. Onze boer beaamde dit en gaf toe, dat hij vroeger nog wel eens op een markt kwam, doch dat de vrouw toen moest afwachten of zij eens een middag op de thee werd gevraagd, doch hij was overigens van oordeel, dat wij de vrou wen wel wat te veel in de hoogte tilden. Van de vrouw in het georganiseerde leven ver wachtte hij niet veel goeds Toen wij opmerk ten, dat de vrouw juist daardoor in staat was het huwelijksleven zooveel gezelliger te maken en thans ook weet hoe een behoor lijke maaltijd bereid moet worden, beaamde onze boer dit wel, maar hij hield toch vol, dat in hoofdzaak de taak van de vrouw in haar huis was en wij hebben dit niet be streden. Opstaan 's nachts, rheumatische pijnen, verlies van energie, gezwollen voeten, blazen onder de oogen, spit, pijn in de beenen. Zorg, dat de afvoerkanalen goed werken. Ala vloeibare afvalstoffen onvoldoende uit het lichaam verwijderd worden, hoooen zuurgiften zien op. die uw gezondheid benadeelen. Vermijd kwade kansen. De zuurgiften moeten uit het gestel verwijderd worden. Haal nog heden een flacon Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het middel dat speciaal op de betreffende organen werkt. Duizenden menschen. die aan dergelijke verschijn selen leden, getuigen* dat hun goede baat geschonken werd door. FOSTER'S RUGPIJN NIEREN PILLEN. Die modern, wetenschappelijk middel it ver» krijgbaar In drie verpakkingen k f I*» f 175 cn f 3»*. Tentoonstelling' door de schildersvereeniging Doorwerken, van 15 uur (Zondag 105 uur), tot 7 April, Kanisstraat hoek Geest, Bioscopen. Harmonie-theater half 8, tot en met Woensdag, hoofdnummer Cassidy's Mees terstuk (avont.); hoofdrol William Boyd. Toegang boven 14 jaar. Heden en morgen (Zaterdag), geen voorstelling. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Good bye, mr. Chips (rom.); hoofdrollen Robert Donat en Greer Garson. Toegang voor alle leeftijd. (Geprolongeerd). Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer Een kerel van de zee (sens., avont.); hoofdrol len Charles Bickford, Barton MacLane, Nah Grey e.a. Toegang boven 18 jaar, Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer De verloren zoon (avont.); hoofdrol James Cagney. Toegang voor alle leeftijden. Zondag om 2, 4.15 en 7.30 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Vrijdag 5 April. 8 uur, Harmonie, opvoering van „De schaduw" voor Covoto. Zaterdag 6 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, tooneelavond Arb. Tooneelvereen. Ontwaakt. „S.S.S." NIEUWS. In de gehouden worstelwedstrijden om het kampioenschap van Nederland heeft J. C. van Zwanenburg beslag weten te leg gen op den derden prijs. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.10 tot 4.54 uur licht op, HERKEURING TREKHONDEN. Bij de gisteren gehouden herkeuring van Trekhonden bleek dat er in deze gemeente vóór de keuring nog 6 trekhondenhouders waren en na de keuring nog 5. Een dezer houders had zijn hond inmiddels afge schaft. De 5 ter keuring verschenen honden wer den alle goedgekeurd. Vergunning om op de kar te zitten gedurende den rit werd aan niemand verleend. Uit een en ander blijkt, dat Alkmaar thans nog 5 trekhonden in de gemeente heeft, wel een zeer groot verschil met eenige jaren geleden toen dit aantal 203 be droeg. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. De Directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 4 steenhouwers, 1 stratenmaker, 3 stratenm.-opperlieden, 3 stucadoors-op- perl., 3 tegelzetters, 1 fundeeringwerker, 1 uitvoerder, 2 betonijzervlechters, 8 voegers, 7 stucadoors, 19 opperlieden, 31 schilders, 22 metselaars, 92 grondwerkers, 29 timmer lieden. Groep metaalindustrie: 1 autogeen-las- scher, 2 afbramers, 3 bankwerkers, 3 blik slagers, 2 hoorders, 1 carrosseriebouwer, 2 constructiewerkers, 5 electriciens, 2 instru mentmakers, 1 kernmaker, 5 klinkers, 1 lijn- werker, 3 machinisten, 2 machineteekenaars, 2 metaaldraaiers, 2 metaalslijpers, 7 mon teurs, 3 plaatwerkers, 1 rijwielhersteller, 1 rijwiellakker, 8 smeden, 11 stokers, 1 tand- techniker, 1 tegenhouder, 2 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 4 ijzerwerkers, 1 zandberei- der, 3 zandvormers. Groep verkeerswezen: 28 chauffeurs, 12 schippers, 5 koetsiers, 2 expeditieknechts, 1 kapt. binnenvaart, 1 emballeur, 21 pakhuis knechts, 18 magazijnbedienden, 3 loop knechts, 4 kellners, 2 koks. Groep voedings- en genotmiddelen: 43 si garenmakers, 3 sorteerders, 1 tabaksbewer ker, 1 slager, 1 koffiestroopbrander, 6 choco ladebewerkers, 4 zuivelbereiders, 8 bakkers. Groep houtbewerking: 9 meubelmakers, 2 stoffeerders, 3 mach. houtbewerkers, 2 bor stelmakers, 1 beeldhouwer, 1 rietwerker. Groep handel: 19 vertegenwoordigers, 1 winkelbediende, 2 colporteurs. Groep boek- en steendrukkerijen: 1 letter zetter, 4 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 16 tuinlieden, 25 landarbeiders, 2 bloemisten. Overige beroepen: 3 boekbinders, 2 was- schers, 1 kleermaker, 3 schoenmakers, 3 por tier-huisknechts, 1 verfbereider, 1 kalk brander, 2 papierbewerkers, 1 verz.agent, 1 bedrijfsleider, 2 controleurs, 1 reclameteeke- naar, 2 boekhouders, 3 kantoorbedienden, 5 fabricks-opzichters, 1 magazijnmeester, 234 los- en 30 transportarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 8, overige beroepen 5. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar: 12. Vrouwelijk personeel: 3 kantoorbedienden, 1 werkster, 1 fabrieksarbeidster. De Directeur v.n. v. d. HEUVEL. JAARVERSLAG 1939. Algemeene toestand. Het jaar 1939 draagt een voor ons jaar- verslag dubbelzinnig karakter. In den laten zomertijd toch brak een oorlog uit in Europa, die zijn weerslag merkbaar liet zien in alle geledingen van het maatschappelijke en cultureele leven in Nederland. Aan onze instelling ging uiteraard deze invloed even min spoorloos voorbij. Melding zal moeten worden gemaakt van handelingen, die wer- den verricht en van plannen, die werden j beraamd in het eerste gedeelte van 1939, doch niet verder werden voortgezet, terwijl anderzijds nieuwe toestanden en omstan digheden eischen en voorwaarden stelden, waaraan onvermijdelijk en snel moest wor den voldaan. Gebrek aan ruimte voor uitleening en bibliotheek deden ons in het vorige jaarver slag, waarnaar we den belangstellenden lezer verwijzen, den nadruk leggen op de onvolkomenheden en ongeriefelijkheden van ons gebouw. Verbetering van outillage zou de dienstbaarheid aan de wenschen van het publiek (de hoogste opgave voor een instel ling als de onze!) verhoogen en voortgezet- ten bloei niet beletten. Vermelding verdient in dit verband, dat in de eerste kwartalen van het onderhavige jaar besprekingen zijn gevoerd met de verhurende instantie, i.e. de gemeente Alkmaar, omtrent eventueele verbouwingen. De algemeene toestand, bo ven geschetst, heeft dit overleg doen staken tot een niet nader aan te geven tijdstip. Zeer tot spijt van allen, die in nader of meer verwijderd verband staan met het werk van de O.L.B. ter plaatse. Alkmaar, een stad, die tot op heden zon der militaire bevolking was, werd aange wezen als garnizoensstad voor de LUA en bovendien tot depótstad voor andere wa pens. De O.L.B. heeft de min of meer in grijpende wijzigingen in den stand der be volking natuurlijk mede ondervonden en onder de oogen moeten zien. Vooral het tot- nu-toe-ongekende feit van het aanwezig zijn in de stad van een voortdurend vlottende bevolking van enkele duizenden jonge man nen, maakte het nemen van maatregelen noodzakelijk, die bij de betreffende hoofd stukken van dit verslag zullen worden ge memoreerd. De toestand van de financiën van het leeszaal-werk in het algemeen, dus ook van onze O.L.B., wordt reeds sedert jaren ge kenschetst door het woord „bevroren". Wij ziging dienaangaande valt in het huidige tijdsbestek niet te verwachten. De taak 'echter van de O.L.B. is nog omvattender geworden dan voorheen, zoodat van deze plaats af door het bestuur een beroep wordt gedaan op het particulier initiatief om het werk van de O.L.B. door het simpele feit van het persoonlijke lidmaatschap te steunen. Tegen betaling van een zeer lage contributie heeft men de keuze uit een goed geselecteerde, omvangrijke bibliotheek, waaruit men zoo vaak men wil, boeken kan leenen voor ontspanning en ontwikkeling, voor studie op wetenschappelijk en tech nisch en artistiek gebied,- voor zelfonder richt op alle gebied, terwijl naast de biblio theek de leeszaal inlichtingen verschaft op alle terreinen en een uitgebreide encyclo- paedische en handbibliotheek heeft naast 'n reeks maand-, week- en dagbladen van alle richting en aard. Met een lidmaatschap van de O.L.B. steunt men tot eigen voordeel een zeer belangrijk werk, tot heil van de ge meenschap. Bestuur. Het bestuur meent zijn taak te hebben vervuld op de wijze, gelijk dat geboden is en in de lijn van de opvattingen en ont wikkeling, die in de tientallen jaren van het bestaan van de O.L.B. de juiste bleek te zijn, n.l. algemeen en ruim, open en toegan kelijk voor iedere richting, gedachte en be weging, die in het Nederlandsche volk leeft; natuurlijk onder het voorbehoud, dat de uitingen zich binnen de normen van moraal en fatsoen houden en gehoorzamend aan bepalingen en orders van de overheid. Op deze wijze wenscht het bestuur verder te gaan. De periodiek aftredende leden, de heeren H. Haytema Pzn., dr. J. Hemelrijk te Ber gen en H. Lind werden herkozen. De heer mr. C. A. de Groot zag zich, na dat hij reeds vorig jaar als voorzitter was afgetreden en de taak van vice-voorzitter had aanvaard, gedwongen door drukke be zigheden, genoodzaakt als bestuurslid te bedanken. Het bestuur zag hem met leed wezen uit zijn midden verdwijnen en dankt hem voor den arbeid en opofferingen in een periode van ruim een-en-twintigjarig be stuurslidmaatschap aan de instelling bewe zen, waarvan twaalf jaar als voorzitter. In zijn plaats werd de heer D. L. Daal der te Bergen als bestuurslid gekozen, die deze benoeming echter niet aannam, wegens drukke werkzaamheden. De heer G. Grondsma werd verkozen tot vice-voorzitter. Het secretariaat werd tijdelijk waargeno men door mevr. R. Prins-Vlessing. De heer Th. P. H. Wortel, gemeente archivaris, woonde de vergaderingen bij als gemeentelijke gedelegeerde. Personeel. De eerste assistente, mej. W. G. Vaags, kreeg haar vaste aanstelling, na een jaar tijdelijk benoemd te zijn geweest. Mej. M. Boesewinkel verkreeg het studie verlof, dat vereischt is voor het volgen van den directeurscursus; voor den tijd van haar afwezigheid is mej. H. Knoppien benoemd als tijdelijk assistente. De 3de assistente, mëj. M. J. van Buü- ren werd te elfder ure door de organisato ren van deze cursussen in de gelegenheid gesteld deze te volgen. Dit was voor haar aanleiding hier ontslag te vragen, hetgeen haar werd verleend. De vacature werd voor- loopig niet vervuld. Mej. M. Kouwenaar, werkzaam alhier als volontair, slaagde voor het assistents examen A. Mej. W. Lawerman zette aan onze inrich ting, komend van Amersfoort, haar oplei ding als assistente eveneens voort. Mej. C. Verburg verleent per week eenige uren haar medewerking; ontvangt daarvoor een vergoeding, die ze ook voorheen genoot. (Wordt vervolgd.) j|§4 'A ::4$i Er was eens een hopman in Vught „Roode Ster" sprak hij „smaakt mij geducht. En niet duur ook, zoo'n pak Van die prima, fabak! Kolossaal, wat "n heerlijke lucht!" Zeldzaam zacht en - licht in de pijp! MILITAIR VERMIST. Sedert 26 Maart wordt te Roermond de militair W. A. de Vries uit Utrecht vermist. Hij was in de nabijheid van Roermond met de bewaking van een schip belast. Op ge noemden datum was de Vries van verlof teruggekeerd en omstreeks acht uur des avonds is hij door kennissen gezien, wien hij beloofde den volgenden dag bij hen te komen. Hij is daar echter niet verschenen. Toen de Vries niet op het te bewaken schip kwam, deed de eigenaar van het schip aan gifte bij de militaire politie. Het is niet uit gesloten, dat de militair door de duisternis misleid, te water is geraakt. De Vries had echter een groot bedrag aan geld bij zich, zoodat men ook rekening houdt met de mo gelijkheid van een misdrijf. MOTORRIJDER DOOD OP DEN WEG GEVONDEN. Op den rijksweg Rotterdam-Utrecht is in den afgeloopen nacht, vlak bij de viersprong bij de voormalige spoorweghalte Moor drecht een militair op korten afstand van een motorrijwiel dood op den weg gevon den. Vermoedelijk heeft de man door het rijden met groote snelheid de macht over zijn stuur verloren en is hij van zijn voer tuig geslagen. Het slachtoffer is de 24-jarigo J. Thieme uit Bussum, ongehuwd; hij was als wachtmeester bij de artillerie te Rotter dam in garnizoen. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van Politie, Kerkplein en aldaar te bevragen op alle Woens- cn Zaterdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen, als gevonden ge deponeerd in het tijdvak van 29 Maart tot en met 2 April 1940: étui met foto's, bril in étui, want, paar zwarte sokken, hark, groene cein tuur, wollen handschoen,, zweep, portemon- naie met inhoud, tang, grijze handschoen, groene hoofddoek, bril in étui. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven in hetzelfde tijd vak: kam in étui, A. de Vries, Achterstraat 60; zakmes, T. Leeuwen, Stuartstraat 17; handwarmer, G. Leertouwer, Trompstraat 26; damesportemonnaie met inhoud, K. de Visser, Kooltuin 9a; twee vorken, A. de Vet, Sliksteeg 5; rijwielbelastingmerk op slot ge soldeerd, S. Schouten, Stationstraat 66; da mesportemonnaie met inhoud, C. Cortee, Kennemerstraatweg 27a; kinderportemon- naie met inhoud, J. de Vries, St. Annastraat 13; portemonnaie met inhoud, A. van Ber- kum, Uitenboschstraat 25; Philips-lamp, T. Brink, Groot Nieuwland 51; kinderlijfje, mej. Hout, Geest 32; poupon stof, J. Swier, Ken nemerstraatweg 167; waschgoed en buste houder, Adolf, Kennemerstraatweg; paar dames glacé handschoenen, D. Bruin, Ken nemerstraatweg 14; leeren motorkap, R. Re- nooij, Omval 39; nummerbord G5746, K. Slinger, Emmastraat 97, bankbiljet van 25, firma Engeln, Laat 114; zilveren kettinkje, Leeuw, Hofdijkstraat 10; witte motorkap, P. Dekker Eikelenbergstraat 28; kinderman teltje, J. Horio, Hofplein 2a; zakmes, C, Stolp, Jan van Scorelkade 55; geel-rood re genkapje, L. Reussenaar, Kinheimstraat 43; rijwielbelastingmerk aan speld. Himmel- reich, Koningsweg 45. SCHEEPVAARTLIJNEN. Rotterdamsche Lloyd. Siantar van New York naar Java 5 April te Batavia. Weltevreden van Java naar New York 4 April te New York. Buitenzorg thuisr. 5 April 16 uur v. Padang Garoet uitr. 3 April 18 uur van Suez. Kota Gedeh 4 April v. Batavia n. N. York. Stoomvaart-Mij. Nederland. Tabinta J.N.Y.L. 4 April te New York. ALKMAAR. GEBOREN: Cornelis, z. van Andries Mooij en A. A. A. van der Wall. Rudolf, z. van Hendrik Wiggermans en H. C. van 't Veen. ONDERTROUWD: Cornelis de Grand en Johanna G. Snoeck. Jacob Brink en Maria H. Leek. Arie Scheer en Geertje Westrik. Frans Zee man en Elisabeth Molenaar. Willem A. Pieters en Antje G. Schut. Reinder de Hoop en Marie Kranenburg. is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2