DKW BMW %£uilteio41 7t geneeskrachtig en verkwikkend! AATSTE P US Het beleid van minister Van Boeyen verdedigd. Dupliek van bevoegde zijde. Een kilogram suiker op bon 16. AUTOMOBIEL en MOTORRIJWIEL TENTOONSTELLING 11-14 APRIL Burgerlijke Stand CECIL FREEMAN CR EGG. TWEEDE BLAD Vragen. Onjuistheden en halve waarheden. Van bevoegde zijde deelt men ons t.a.v. de persconferentie der N.V.L. o.m. het volgende mede: „Bij de dezer dagen door de Ne- derlandsche Vereeniging voor Lucht- bescherming gehouden persconfe rentie zijn van de zijde van het al gemeen bestuur in zoo ruime mate tendentieuze onjuistheden gelan ceerd, dat aan een behoorlijke weer legging daarvan binnen het kader, dat de Dagbladpers daarvoor be schikbaar kan stellen, niet te den ken valt. Vetorecht van den minister. Een eerste staaltje van de vrijmoedige wijze, waarop het algemeen bestuur de pers meent te kunnen voorlichten, was de mede- deeling, dat het vetorecht van den minister t.a.v. de besluiten van de algemeene verga dering niet in het rapport-Quarles van Uf- ford was opgenomen, doch door de ver tegenwoordigers van het departement in de ontwerp-statuten was binnengesmokkeld. Ieder, die het rapport gelezen heeft, weet wel beter. Aan de waakzaamheid van een der aanwezige journalisten was het te dan ken, dat reeds tijdens de conferentie het be stuur zich genoopt zag dit fraaie staaltje van „voorlichting" terug te nemen. Wat te denken van een bestuur, dat aldus ten aanzien van één van de meest markante punten van het rapport in het openbaar be wust of onbewust misverstand wekt? Een rapport nog wel, afkomstig van een com missie, waarin drie leden van het bestuur zitting hadden. Niet minder vrijmoedig was de mededee- ling, dat de overwegende bezwaren van het bestuur tegen dit vetorecht door den mi nister zouden zijn erkend. Om een laatste blijk van zijn tegemoetkoming te geven, had minister van Boeyen goed gevonden, dat d vetorecht niet in de statuten, doch in het subsidiebesluit zou worden opgenomen, daarmede gelijk de minister het uitdruk te materieel aan het rapport-Quarles vasthoudend. Gemeentelijke subsidie. Het bestuur verwijt den minister niet in het gehot te zijn gesteld van de gemeente lijke subsidies, welke het rapport-Quarles in overweging zou hebben gegeven. Blijkbaar weet het algemeen be stuur al is zijn voorzitter een oud-burgemeester zoo weinig van onze gemeentelijke wetgeving af, dat het veronderstelt, dat de mi nister de gemeenten kan dwingen de vereeniging te subsidieeren. Het rapport-Quarles kende trouwens geer. rechtstreeksche subsidieering van de cen trale organisatie door de gemeentebesturen. Het eenige wat in dat opzicht werd voorge steld, was de suggestie, dat de gemeenten de plaatselijke afdeelingen door het verlee- nen van subsidie in staat zouden stellen een bijdrage van 0,10 per lid aan de centrale kas af te dragen. Het initiatief tot het ver krijgen van een dergelijke subsidie behoor de uiteraard van de plaatselijke afdeelingen, gesteund door de centrale vereeniging, uit te gaan. Den minister kan moeilijk verweten worden, dat van dit initiatief blijkbaar als gevolg van de weinig aangename ver houding tusschen algemeen bestuur en tal rijke afdeelingen weinig of niets is terecht gekomen. Het ontwerp statuten van den secretaris werd op 26 April 1939 naar het ministerie gezonden. Volgen art. 13 van het ontworpen huishou delijk reglement zou het vetorecht van den bui'gemeester beperkt blijven tot de beslui ten van de afdeelingsbesturen, die recht streeks de uitoefening van den gemeen- t e 1 ij k e n luchtbeschermingsdienst bétref- fen. Minister van Boeyen zag hierin een slinksche poging om in afwijking van het rapport-Quarles de zelfbescherming aan het vetorecht van den burgemeester te onttrekken, leder onbevangen lezer zal de juistheid daarvan toegeven. Benoeming voorzitter en directeur- secretaris, Hoewel het rapport-Quarles het placet van den minister vorderde voor de benoe ming van alle leden van het dagelij ksch be stuur en van den directeur, werd de mi nister zonder meer bij brief van 14 Maart 1939 in kennis gesteld met het feit, dat de heer Klein tot voorzitter was benoemd en mr. Bogaardt tot directeur-secretaris. Om de verhoudingen niet te bederven (het rapport was juist verschenen) heeft de minister zich by deze benoemingen neergelegd, echter onder de uitdrukkelijke mededeeling, dat zulks geschiedde in afwachting van de voor genomen reorganisatie. De bewering, dat geen der bestuursleden eenige honoreering ontvangt, is te eenen- male onjuist. Sedert het verschonen van het rapport is den secretaris als directeur wel degelijk gesalarieerd. De gasmaskerskwestie. T.a.v, den verkoop der gasmas kers wordt opgemerkt, dat het N. V.L.-bestuur hier bij de afdeelin gen niet wenschte in te schakelen, doch door een kostbare urganisatie de verstrekking in eigen hand te houden. De regeeving kon zich met deze regeling, die den inkoopprijs van de verschillende categorieën gas maskers met resp. f 0.75 tot i 1.10 en l.io tot f 1.89 zou verhoogen, niet vereenigen. De minister had zich voorgesteld het ver schil tusschen aankoops- en verkoopsprijs na aftrek van een beseheiden vergoeding voor plaatsingkosten te bestemmen voor de aanschaffing van gasmaskers voor onver- mogenden. Bij aanvaarding van de door de vereeniging opgestelde regeling zou hetgeen voor de onvermogenden was bestemd, in de kas van de Lubema terecht zijn gekomen. Noodgedwungen heeft de minister zich daarop tot het hoofdbestuur der P.T.T. ge wend, die thans voor een bedrag van 0,15 per gasmasker de plaatsing volledig ver zorgt. Het hootdbe,stuur brengt in dit verband de oprichting van de Lubema ter sprake. Ook hier weer de merkwaardige opvatting van het hoofdbestuur omtrent het zijnerzijds te voeren overleg. Het bestuur verwijst naar de notulen van een ook door de gedelegeerden van den minister bijgewoonde vergadering van 19 September 1939. De bij deze vergadering aanwe zige gedelegeerden van de regee ring ontkennen pertinent dat om trent deinrichting en de leiding van de Lubema in deze vergadering of eenige andere overleg met hen is gepleegd. Ondergraving grondslagen rapport- Quarles, De wijze, waarop de voorzitter en de directeur-secretaris bij de bespreking van het rapport in de afdeelingen de aanvaar ding van belangrijke onderdeelen van het rapport-Quarles trachtten te torpedeeren, is, zooals de minister op 3 April mededeel de, de droppel geweest, die de beker deed overloopen. De eerste zakelijke weerleg ging van hetgeen aan deze heeren aan de hand van de ontvangen rapporten is ten laste gelegd en waarvan aan hen evenals aan alle andere bestuursleden onmiddellijk mededeeling is gedaan, moet nog komen. De reproductie van een kort couranten verslag van een der afdeelingsvergaderin- gen zegt in dit opzicht niets. Ter kennis van het bestuur gebrachte ver klaringen zijn, behalve door den rapportee- renden ambtenaar, onderteekend door leden van afdeelingsbesturen, die deze vergade ringen hebben bijgewoond en de bedoelde gegevens hebben verstrekt. Deze verklarin- Bon 20 voor boonen en erwten. Gedurende het tijdvak van Vrijdag 12 April a.s. tot en met Donderdag 2 Mei a.s. geeft de met 16 genummers bon der rijksdis tributiekaart recht op het koopen van een kilogram suiker. Gedurende het tijdvak van Vrijdag 12 April a.s. tot en met Donderdag 9 Mei a.s. geeft de met 20 genummers bon der rijks distributiekaart recht op het koopen van 'n kwart kilogram bruineboonen, witte boo nen of andere gekleurde boonen, tuinboo- nen, capucijners of grauwe erwten. ARBEIDER DOOR IJZEREN BALK GETROFFEN. Gisteren is op het werk van den Spui- sluisbouw te IJmuiden de ruim dertig-jarige arbeider J. Hillegers, wonende te Amster dam, door een ijzeren balk, die uit een strop schoot, getroffen, Zwaar gewond werd het slachtoffer naar 't St. Anthonius ziekenhuis te IJmuiden overgebracht, waar de man na enkele uren aan de gevolgen van het onge luk is overleden. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. TELEFOONVERBINDINGEN MET DENEMARKEN EN NOORWEGEN NOG VERBROKEN. De telefonische verbinding met Dene marken en Noorwegen is nog steeds onder broken. Het telefoonverkeer met Zweden vindt op normale^wyze plaats. Telegram men naar Denemarken worden via Duitsch- iand verzonden, op risico van den afzender Telegrammen voor Oslo en andere bestem mingen in Noorwegen worden, eveneens op risico van den afzender, daarheen recht streeks verzonden. Het telefgraafverkeer met Zweden vindt op normale wijze plaats. Hockey. WEDSTRIJDEN DER ALKM. M. H. C.: ALKMAAR. Zaterdagmiddag zal Alkmaar X (met enkele invallei's) een wedstrijd spelen tegen het hockey-elftal van de school voor Reserve-Officieren der Luchtdoelartille rie. Een contact tusschen burgers en mili tairen op hockey-gebied, dat zeer is toe te juichen. Zondag speelt Alkmaar I voor de com petitie tegen B. M. H. C. II, Alkmaar II tegen Pinokkio III uit Amsterdam, terwijl de dameswedstrijd AlkmaarZandvoort II is omgezet in Zandvoort IIAlkmaar. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der Indiëvliegtuigen was gisteren: Torenvalk, Brugman, te Jodhpoer, 14 April ie Batavia verwacht. Thuisreis: Buizerd, Van Venendaal te Basra, 13 April te Napels verwacht; Oehoe, Hondong te Medan, 15 Api-il te Napels verwacht. APOLLO-HAL AMSTERDAM gen zijn trouwens slechts eenige specimina van het materiaal, dat den minister ter be schikking staat. Hieronder bevindt zich ook een hoogst in teressante brief over het verloop van de af- deelingsvergadering te Groningen, welke het afdeelingsbestuur van Friesland ontving onmiddellijk na het bezoek van den heer Klein. We zullen het tx-ieste verhaal hierbij laten. Het hoofdbestuur verklaart zijn verant woordelijkheid tegenover de leden te ver staan, en daarom niet voor den minister te willen zwichten. Menige afdeeling, die met smart reeds twee jaren op een algemeene ledenvergade ring wacht, zal met eenige verbazing hebben kennis genomen van dit plotseling ontstane verantwoordelijkheidsbesef. Van een bestuur, dat in hoofdzaak door coöptatie is ontstaan en ieder rechtstreeksch mandaat van de leden in deze zaak mist. Biljarten. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND 45/2. Gisteravond is te Rotterdam het tornooi eerste kiasse groot biljart anker kader 45/2 .begonnen. Na een inleidend wooxd van den voor zitter van de vereeniging „Caland', die met de organisatie van dit tornooi belast is, heeft de wethouder van onderwijs te Rotterdam, de heei L. de Groot, een openingswoord gesproken. Deelnemers aan het tornooi zijn: Van Vliet, kampioen 1938/1939 (Den Haag), Sweering (Amsleidam), Dommering (Arnhem), De Leeuw (Amsterdam), Van Eymeren (Rotterdam), Jacobs (.Bergen op Zoom), Gehreis (Rotterdam) en Kobus (Haarlem). Het tornooi werd geopend met de par tijen SweeringGehreis en van Eymeren de Leeuw. In de eei-ste partij opende Gehreis dadelijk met een aaixlige serie, dra had hij de ballen in goede positie en men dacht reeds een hooge serie te mogen noteei-en, toen op 3§ een betrekkelijk een voudig stootje net langs ging. Er volgden daarna eenige slappe beurten en de score rees dan ook langzaam. Sweering bracht eei'st in de achtste beurt wat punten bij een, maar meer dan 48 werden het er toch niet. De serie werd afgebroken door ket sen. Het bleef sukkelen en tusschen veel klein goed viel alleen een serie van 53 te noteeren van Gehitls in de 14e beurt. Sweering wilde toen niet achterblijven en scoorde in snel tempo c9 punten. Deze serie had hooger opgevoerd kunnen wor den wanneer een eenvoudig pique-stootje niet gemist was. In de 17e beurt liet Swee ring zien, wat hij kon. Reeds na eenige punten had hij ae ballen in gunstige posi tie en toen ging het in snel tempo omhoog. Tiental na tiental volgde, het werden er 50 en het werden er ook 100. De eerste serie van drie cijfers in dit tornooi werd begroet met een hartelijk applaus. En ver der ging Sweering. Een moeilijke pique- stooi siaagde schxttex'end. Onverstoorbaar zette Sweering zijn serie voort. Het was vooidreffelijk spel. Zou hij de 196 punten maken, die hem van de 400 scheiden? De 150 ging op en nog steeds vtas de positie perfect. De punten vloeiden er uit en eenige minuten later waren dé 40'0 bijeen gegaard. Sweering beëindigde dus deze partij met een serie van' 19& en won tenslotte nog met een zeer behoorlijk gemiddelde. Sweering 406 17 196 23.52 Gehreis 182 17 53 10.70 In de partij tusschen Van Eymeren en De Leeuw ging het aanvankelijk heel slecht, want na zeven beurten stonden er voor beiden juist 20 punten oc het bord. Maar in de achtste beurt kwam van Eyme ren goed voor den dag. Hij bouwde de serie Bctemoteering. - De commissienotee- ring voor Nederlandsche boter is heden vastgesteld op 80 cent per kg. (1 cent lager dan vorige week). De boterheffing. - Het bedrag van de heffing en steunuitkeering op boter is, be houdens tussehentijdsehe wyzigihg voor de week van 11 tot en met 18 April vastgesteld op 80 cent per kg. (onveranderd). I Per pak van. 1, Kg.: 20 ct - Per pak van 3-K.9 45 cl;, heel mooi op en toen hij de ballen in gun stige positie In het middenvak kreeg kwam het eene tiental na het andere. Op 75 ech ter ging de positie verloren en toen volgde er een moeilijke tweebandstoot, die op een haar mistte. De spelers waren er daarna geheel uit. Ten slotte wei'd de partij door v. Eyme ren gewonnen. Van Eymei-en 400 35 75 11.42 De Leeuw 290 35 35 - 8.28 De laatste twee partijen van den eersten dag gingen tusschen Van Vliet en Kobus en Dommering en Jacobs. Met belangstelling wachtte men af wat de Zuiderling Jacobs in zijn eerste partij zou presteeren en hoe de tweedeklasser Kobus zich zou weren tegen den kampioen van het vorige jaar. Spel van grootsche allux-es giaven van Vliet en Kobus niet te zien, hetgeen wel bleek uit den stand na tien beurten, die or aldus uitzag: Van Vliet 113, Kobus 108. In de dertiende beurt toonde Kobus wat hij in zijn marsch had: in vlot tempo ver gaarde hij een serie van 80, welke strand de op 'n gemakkelijken trekbal. Drie beur ten later bouwde van Vliet een serie van 108 op, welke afgebroken werd omdat de bal dedans bleef. Na vijftien beurten leidde van Vliet met 262202, maar Kobus antwoordde met een serie van 76, zoodat hij een kleinen voorsprong nam, slechts voor een oogen- blik, want plots kreeg van Vliet de ballen in goede positie en toen kwamen de pun ten in een recordtempo uit zijn queue, men meende al, dat hij toen de resteerende 108 zou maken. Maar hij kwam tot 390. Kobus kreeg daarop een beste kans: de ba.len lagen gunstig en daar profiteerde hij knap van. Met een vlotte serie van 93, maakte hij de partij uit, zoodat de tweede f.lassei op fraaie wijze in dit tornooi de buteerde, Kobus 400 18 93 22.22 Van Viiet 390 18 108 21.66 In de partij tusschen Dommering en Jacobs stond het spel al dadelijk op zeer behoorlijk peil. Na vijf beurten had Dom mering 123 punten bijeengegaard en Jacobs 163, en na 10 beurten was de stand 235 199 in het voordeel van Jacob,. Dommering haalde weer in en bracht na vijftien beurten den stand op 320280 in zijn voordeel. Ten slotte won Domme ring. Dommering 400 27 52 14.81 Jacobs 338 27 79 12.51 MET COURANTENRECLAME VLUGGE RESULTATEN. „De Hecker Products Corp." stond, na de overname van de Vanti Pa-pi-a Corp. te New-York, voor het probleem zoo spoedig mogelijk een zoo groot mogelijke markt te bereiken. Wij ko zen hiervoor courantenreclame, omdat deze snelle resultaten aanwijst, zoowel bij het publiek als bij de wederver- koopers. Een onderzoek bracht uit, dat vele gebruikers eerst de annonce hadden gelezen en daarna den drank hadden geprobeerd. De 300 dealers van de oorspronkelijke firma waren binnen anderhalve maand aangegroeid tot 2'0.0ö0. Wij zijn voornemens den verkoop tot over net geheele land uit te breiden. Vanzelfsprekend zal couran+enreclame het belangrijkste deel vormen van deze nieuwe campagne. (15. Jar.. 1940). E. Eooth (President) OUDE NIEDORP (Maart). Geboren: Joannes Egbertus, z. van Cornelis Bakker en Geertruida Groot, Nicolaas Petrus, z. van Cornelis Wilhelmus Post en Cornelia Wester. Catharina Cor nelia, d. van Jacob de Jong en Cornelia Maria Petronella Verhaar. Overleden: Cornelis Petrus Tesse- laar, oud één jaar, zoon van Nicolaas Ja cobus Tesselaar en Maria Catharina Groen. Het geld voor nuttig Dat blijkt geweldig te adverteeren, rendeeren! Door 5) „Nu, enfin, ik ga terug naar de Yard. Is er nog iets dat ik voor je doen kan?" Summers deed zijn best zich zooveel mogelijk te herstellen. Hij wist, dat hij tot dusverre een niet al te schitterend figuur had geslagen. Hij dacht even ernstig na. „Ja, dokter. Indien u zoo vriendelijk wilt zijn even deze vingerafdrukken aan de ar- chiefafdeeling af te geven en wilt vragen of deze doode ooit door onze handen is ge gaan?" Er las een wereld van trots in dat „onze". „Zeker Summers. Nog iets anders?" „Neen, dokter, tenzij u zelf natuurlijk iets hebt voor te stellen". „Neen, de vingerafdrukken waren alles, wat ik op het hart had. Nu, dan ga ik maar". Met een knikje verliet de politie- dokter de kamer en Summers bleef een oogenblik doodstil staan, totdat het geluid van de verdwijnende voetstappen heele- maal was weggestorven. Nu was hij heele- maal alleen. Wat moest er het eerste gedaan worden? Een onderhoud met juffrouw Hicks, de hospita. Na het raam gesloten te hebben, verliet hij de kamer, trok de deur dicht, draaide den sleutel in het slot om en stak deze in zyn zak. Uit verschillende deuren keken oogen hem nieuwsgierig aan en op zijn tocht naar beneden voelde hij als het ware de blikken op zich branden. „Juffrouw Hicks! Juffrouw Hicks!" riep hij, toen hij het lager gelegen portaal be reikte. Er volgde geen antwoord. Opnieuw riep hij met hetzelfde resultaat en toen wendde hij zich tot een van de toeschou wers: „Waar is de hospita?" „Weg!" „Wat bedoel je met „weg?" Summers was geschrokken. „Weg uit!" „Uit? Waarheen?" „Hoe kan ik dat weten?" „Nu, wat denk je dan?" De ander grinnikte. „Probeer het maar eens aan de bar van de „Drie kruisjes". Summers slaakte een zucht van verlich ting. Een oogenblik had hü gevreesd, dat de vrouw er vandoor was, het een of an dere schuldige geheim verbergend. „En waar is dat?" „Om het hoekje" antwoordde de ander lichtelijk verbaasd. Stel je voor dat iemand de diehtstbijbijnde kroeg niet wist! „Merci!" Summers spoedde zich naar de aange duide lokaliteit, betrad de gelagkamer en vond daar juffrouw Hicks omringd door 'n haar bewonderende menigte en eenigszins onder den invloed! Iedereen had het over den zelfmoord van haar huurder en bier en jenever vloeiden rijkelijk. De rechercheur ging naar de waardige dame toe en tikte haar op dén schouder. Zij keek op, grin nikte schaapachtig, toen zij zag, wie haar aangeraakt had en, haar armen uitstrek kend galmde zij dramatisch: „Geknipt!" Een luid gelach van haar supporters be loonde deze dwaasheid en Summers begon zich minder op zijn gemak te gevoelen. „Neen, jufrouw Hicks, u bent niet gear resteerd". Hq zweeg even om het effect te verhoogen en voegde er dan aan toe „nog niet". De vrouw was terstond volkomen nuch ter. „Wat bedoel je?" vroeg zij grimmig zij het nog een tikje onzeker. „Niets, maar ik wil graag, dat je naar huis gaat, opdat wij eens even rustig kun nen praten", „Dat is best", stemde zij toe en na een wuivend afscheidsgebaar volgde zij den de tective op de hielen. De overgang van de benauwde kroegat mosfeer naar de frissche buitenlucht scheen een verraderlijke uitwerking te heb ben op haar voeten, want zij was gedwongen zich aan Summers' arm vast te klemmen om niet te vallen een en ander tot groot vermaak van de vele toeschouwers. In het huis gearriveerd, moesten zij nog spitsroede loopen tusschen een haag van bewoners van de benedenverdiepingen tot zij de tusschendeur bereikten. Daar haalde de hospita een reusachtigen sleutel voor den dag en opende de deur, waarna het paar terstond op het vizier genomen werd door de huurders van juffrouw Hicks. „Naar boven", beval Summers. „Naar zyn kamer". „Kan het niet hier?" „Goed. Zooals u wilt". Zy liepen de gang af, waarop de hospita de laatste deur opende en den agent voor ging in de kamer. Zij liet zich met een tevreden zucht in een wankelen leunstoel neerzinken, terwijl Summers zijn notitieboekje te voorschijn haalde. „Um naam alsjeblieft". „Martha Hicks". „U woont hier?" „Natuurlijk doe ik dat". De agent keek haar scherp aan. „Zeker, mijnheer", voeg de zij er dadelijk deemoedig aan toe. „Hoe was de naam van uw huurder bo ven?" „Enry 'Amper". „Hoe lang eh (dat inslikken van die „h" werkte waarachtig aanstekelijk). Hoe lang woonde hij al bij u?" „Drie weken". (Zij gieehelde dom, daar zij net een boek had gelezen met dezelfde titel), „Hij betaalde drie maanden vooruit, zoodat ik geen referenties noodlg had". Summers lachte hartelijk. „Wat weet u van hem?" ,,'t Was niet veel bijzonders. Kwam dron ken thuis vóór hij hier een week was. ik zou hem opgezegd hebben, als hij niet be loofd had het niet weer te zullen doen. Toen kwam hij Zondagavond opnieuw dronken thuis. Kwam in een taxi, geholpen door een kameraad en een dienderik bedoel een agent. Maandagochtend klopte ik aan zijn deur en zei, dat hij kon vertrekken. Ik denk dat het kwam omdat ik zoo hardvoch tig was door hem het huis uit te zetten, dat hq zich verdaan heeft. O hemeltje, he meltje!" De vrouw begon krokodillentranen te ver gieten en Summers, die haar verklaringen ijverig genoteerd had, besloot er een eind aan te maken. „O, dat weet ik niet, „mevrouw". In ieder geval moet u met me mee naar het lijken huis om te zien of-u uw huurder herkent". „Gut, meneer, dat hoeft toch zeker niet?" „Ben bang van wel. Spijt me. Ik zal het je wel vergoeden". De hospita draaide zichtbaar bij en Sum mers bedacht, dat hij de halve kroon, die hij haar geven zou, moeiiyk op zyn onkos- tenstaatje zou kunnen zetten, maar hij be sloot die dan maar als boete te beschouwen voor zich zelf, wegens het negeeren van dr. Pape's raad, voordat de doode was wegge voerd. „Kom dan mee. We kunnen het best maar direct gaan, en denk er om, dat je die kamer niet aan een ander verhuurt voor dat wij ermee klaar zyn. Daar mynheer Hamper drie maanden vooruit betaald heeft, kun je dan toch al moeiiyk anders doen. Kom mee". De tocht naar het lijkenhuis werd zwy- gend afgelegd en de formaliteiten waren weldra vervuld. Zonder twijfel was de overledene Henri Hamper, of om nauwkeu- x'iger te zyn, degene, die onder dien naam de kamers bij juffrouw Hicks gehuurd had. Summers gaf de vrouw de beloofde vergoe ding, alsmede de kosten voor de terugreis en waarschuwde haar, dat zij by de gerech telijke schouwing noodig ?ou zyn'. Ze zou wel hooren, wanneer dat was. Daarop keer de hij terug naar Scotland Yard. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 7