De nieuwe Officier van Justitie. Einde der democratie. DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT VAN VRIJDAG 12 APRIL 1940. Met groote voldoening zullen ongetwij feld velen kennis hebben genomen van het Kon. Besluit, dat wij gister nog konden publiceeren, waarbij onze stadgenoot mr. G. C. B. van der Feen de Lille, substituut officier van Justitie, benoemd is tot Officier van Justitie bij genoemde rechtbank, als opvolger van mr. Hijmans, die aan het einde van het_ vorig jaar, wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd deze functie moest neerleggen. Bijna vier maanden is de beslissing over deze functie uitgebleven. Het is ons bekend, dat de beslissing voor den minister van Justitie niet gemakkelijk was, omdat naar anciënniteit anderen meer in aanmerking kwamen. Tenslotte heeft de minister toch gedeeld het door velen naar voren gebrach te argument, dat het in het belang van een juiste rechtsbedeeling is, dat dit belangrijke ambt wordt ingenomen door iemand, die door en door met de zeden en gewoonten en de bevolking in dit gewest bekend is. Mr. van der Feen de Lille toch werd in Alkmaar geboren, is thans een vijftiger en stamt uit een geslacht, dat sinds eeuwen m ons gewest een vooraanstaande plaats heeft ingenomen. Zijn vader was griffier bij de Alkmaarsche rechtbank, waar thans de zoon de functie van Officier van Justitie gaat vervullen. In ons nummer van 2 Februari publiceer' den wij een interview met mr. van der Feen de Lille, waarin de groote beteekenis van dit ambt werd geschetst. Juist met het oog op de uitgebreide taak op de schouders van een Officier van Justitie gelegd, is het van groot belang, dat die taak vervuld wordt door iemand wien de mentaliteit van dit ge west niet vreemd is. Met mr. van der Feen de Lille is dit het geval. Hij toch werd in Alkmaar geboren. Alhier bezocht hij de R.H.B.S. en de Latijnsche school van Dr. Moltzer en het gymnasium, tot welks eerste leerlingen hij behoorde. In 1908 werd mr. van der Feen de Lille student te Leiden waar hij in 1914 in de rechten promoveer de. Gedurende de oorlogsjaren 19141918 behoorde hij tot de gemobiliseerde lands verdedigers en naar hij ons in het.gepubli ceerde interview verzekerde, bewaart hij aan die jaren goede herinneringen, omdat hij,toen de verschillende volksgroepen beter leerde kennen. Na het beëindigen van den wereldoorlog werd hij benoemd tot waar nemend ambtenaar bij het kantongerecht te Utrecht. Een jaar daarna werd hij in gelijke functie te Maastricht werkzaam gesteld en drie maanden daarna te Rotterdam, waar hij gedurende de jaren 1920 en 1921 bij het O.M. van het kantongerecht werkzaam was. In 1921 werd mr. van der Feen de Lille benoemd tot ambtenaar bij het O.M. van het kantongerecht alhier en in 1927 tot substituut-officier van Justitie bij de Arron dissementsrechtbank, waarbij hij thans tot Officier van Justitie is benoemd. Wie mr. van der Feen de Lille in het maatschappelijke leven heeft leeren kennen, weet, dat het gemeenschapsleven zijn volle belangstelling heeft. Voor de Overdekte bad- en zweminrichting getroostte hij zich groote offers en moeite. Mr. van der Feen de Lille behoort niet tot die leden van de rechterlijke macht, die in iederen medebur ger een a.s. verdachte zien. Wie hem heeft leeren kennen heeft hem leeren waardee- ren. Met zeer velen verheugen wij ons dan ook over deze benoeming en wij spreken den wensch uit, dat hij nog vele jaren met zijn sympathiek gezin tot de Alkmaarsche inwoners zal kunnen worden gerekend. In het Wapen van Heemskerk spraken gisteravond, in een door de kringen Alk maar en Schagen van de N.S.B. belegde vergadering de heeren Mussert en de Bruin over het einde der democratie en de nieuwe orde. De vergadering werd geleid door Mr. van Leeuwen, die in deze eerste vergadering in 1940 te Alkmaar, de volksgenooten een har telijk welkom toeriep in de nieuwe zaal, die gebouwd was door een nationaal-socialisc, den heer Kronenburg. Als eerste spreker voerde het woord de heer de Bruin. Spr. wees op het ver bijsterend gebeuren en den nood waarin wij leven en was van oordeel, dat blijkens het interview in „De Telegraaf" van gister avond, dr. Colijn had begrepen wat nat.- socialisme was, toen hij verklaarde, dat de inval in Denemarken en Noorwegen van een koele- vermetelheid getuigde. Spr. betoogde, dat het nationaal-socialisme in Nederland dichterbij is dan ooit. Om dit te begrijpen moet men zien, dat op het oogenblik begonnen is de groote revo lutie, die af zal rekenen met alles wat oud en verouderd is en baanbrekend zal zijn voor het nieuwe lentegeluid in het leven der volkeren. Op sarcastischen toon onder wierp spr., aan de hand van een verslag, de partij van den minister-president aan cri- tiek, waarbij tot uiting kwam, dat in die partij jeugdige denkers bezig zijn de nieuwe vraagstukken te bestudeeren. De karakte ristiek van dezen tijd is, dat het bij praten blijft, omdat men van de geweldige vaart waarin wij leven niets begrijpt. Dr. Colijn, aldus spr., noemt hetgeen,nu met Denemarken en Noorwegen gebeurd is, een verbijsterende les voor de ontwape- naars, maar met mr. Bijleveld stond hij des tijds aan den kant van de ontwapenaars. De oorlog buiten onze grenzen, aldus spr., is van precies hetzelfde karakter als de strijd binnen de grenzen. Een strijd waarin de nationaal-sccialisten het front vormen en dat wil zeggen, dat deze is de strijd waarin beslist wordt over den grooten eind strijd tusschen kapitalisme en socialisme en als het voor ons nationaal-socialisten gaat om front te kiezen in den strijd die inter nationaal en nationaal gestreden wordt, dan kiezen wij welbewust het front van het anti-kapitalisme en zijn wij Nederlandsche nationaal-socialisten anti-kapitalistisch, dat beteekent sociaal, nationaal sociaal. Het verderfelijke van hef kapitalisme stelde spr. nader in het licht. Als de mobilisatie eindigt, dan staat 10 pet. van ons volk werkloos, dan is daarvoor geen plaats en wanneer eén nationaal- sociaal hen een plaats geeft, dan behoeven ze niet naar de stempellokalen. Met klem bepleitte spr. de eenheid tegen het kapitalisme, dat door de revolutie van den geest van het Nederlandsche volk kan worden overwonnen. Wij, zoo eindigde spr., gelooven onvoor waardelijk in de overwinning van de recht vaardigheid en wr gelooven nog altijd, dat Versailles geen rechtvaardigheid was. Wan neer wij partijkiezen, dan gaat het niet om staten maar om ideologieën en systemen en dan vragen wij: op welk front staat gij, op het kapitalistische of het socialistische? Na een half uur pauze was, om kwart over tien, het woord aan den heer Mus sert die den tijd waarin wij leven adembe nemend van groot gebeuren noemde. Velen begrijpen dit niet. Acht jaar geleden zijn wij begonnen om ons tegen den neergang van ons volk te verzetten en al dien tijd zei men „laat het maar blijven zooals het is". Dr. Colijn zou het volk redden, maar zoo lang het kapitalisme heerscht, is dit met mogelijk. Het is een leugen dat demo cratie is de regeering van het volk. Uitvoe rig ging spr. daarop in. Dag in dag uit wordt gehandeld tegen de bedoeling van het volk. Met het evenredig kiesstelsel kun nen ze doen wat ze willen. De aandeelen van de politieke' partijen staan vast. De s.d.a.p. is geen socialistische partij meer, maar een democratische. Voor enkele jaren schreef prof. Bonger reeds: „Democratie en kapitalisme hooren bij elkander. Hoe meer democratie op des te hooger trap van ont wikkeling staat het kapitalisme". De demo cratie staat aan het einde van zijn periode. De nieuwe orde van fascisme en nationaal- socialisme komt. Dat is de orde van samen werking en ook die orde is niet blijvend. Spr. herinnerde aan de critiek van Groen van Prinsterer op de leuzen van de Fransche revolutie. Men wilde niet naar hem luiste ren, doch toen kwamen de eerste revolu- tionnairen, als Domela Nieuwenhuis, die al leerde „blijf verre van het parlement, want dan zijt gij gevangen". Daarna kwam Troel stra, die zijn leven voor het parlementaris me heeft gegeven, met als resultaat, dat na 40 jaar de s.d.a.p. twee leden in de kapitalis tische regeering heeft en men in E.D.D. een eenheid heeft gevormd met de kapitalisten. Spr. schetste hierna de r.k. Staatspartij als een machtsinstrument van den clerus. Spr. begrijpt, dat er thans velen zijn die zeggen „wij worden toch in d$ luren gelegd", maar spr. is niet van plan zijn leven aan de de mocratie te verbinden, maar gaat uit van volk en vaderland. Nationaal-socialisme is socialisme van dei daad in het volk. Als ieder volk wat: socialisme heeft dan kunnen wij daarna zien of de volkeren elkander kunnen ver staan. Volk en vaderland hooren bij elkan der. Waar het noodig is moet er dwang zijn om ieder zijn taak te doen vervullen, zooals in den kapitalistischen staat, waar afkomst meer geldt dan talent. Het nat.-socialisme eischt een discipline om gezamenlijk voor waarts te gaan naar het gestelde doel. Wan neer wij alle talenten voor de welvaart van allen aanwenden, dan zal de levensvreugde weerkeeren, maar daarom is de strijd van het nationaal-socialisme een strijd tegen het kapitalisme. De oorlog. Sprekende over den oorlog, noemde spr. de leuze „fascisme is oorlog" een leugen. Deze oorlog heeft nog niet als de oorlog van 19141918 millioenen dooden geëischt en toen waren er nog geen fascisten. De oorlog 1914—1918 was de laatste on derlinge strijd van het kapitalisme, dat een reeks van oorlogen heeft gevoerd. Als een gave op de menschheid neerge smeten, ziet spreker het fascisme van Mus solini, die het Italiaansche volk opbouwde en het nationaal socialisme met een Hitier, die als genie in 7 jaar bereikt heeft wat geen honderd lords in Engeland kunnen bereiken. Het socialisme van de daad van Musso lini en Hitier bleef niet onopgemerkt in de kapitalistische landen en op alle mogelijke manieren zette men het volk tegen ons op. Colijn zette de staatsmacht tegen ons in. De werkers dienden juist te begrijpen, dat wan neer het symbool van het kapitalisme zegt, dat het nationaal-socialisme niet goed is, dat het dan juist goed is. Uitvoerig schetste spr. de maatregelen, die tegen het nationaal- socialisme worden genomen, maar deson dank zal het nieuwe komen. Men zal ons straks misschien het eerst in concentratie kampen kunnen zetten, maar het is de vraag wie er dan het laatst uitkomen. (Applaus). Scherp laakte spr. de beweringen van dr. DE ALKMAARSCHE KAMPIOENEN Mej. T. Wuruman en de heer W. Veld stra, beide leden van de gymnastiekver- eeniging ,De Halter" te Alkmaar, die op de Korenbeurswedstrijden het kampioenschap 1940 van den Turnking voor Alkmaar en Omstreden behaalde. Ook in 1939 behaal den beiden het kampioenschap. INGEKOMEN PERSONEN. A. Kragt, N.H., dienstbode, Juliana van Stolberglaan 2 van Amsterdam. A. C. Hompes, R.K., dienstbode, Noorderkade 66 van Haarlem. H. C. M. Lambregts, R.K., z.b., Mient 22 van Amsterdam. C. A. Verlfeul, N.H., verpleegster, Wilhelmina- laan 11 van Katwijk aan Zee. M.- H. Boe kei, R.K., z.b., Baanpad 35 van Bussum. H. Bolkestein, N.H., leeraar oude talen, Nassauplein 16 van Middelburg. T. S. Gerritsen, N.H., dienstbode, Kitsteeg 1 van Amsterdam. D. P. Scholten, R.K., en echtgenoote, en dochter, landarbeider, Wa genmakersstraat 4 I van Heiloo. J. Hol lebeek, N.H., z.b.. Hekelstraat 14 van Hoorn. H. T. Bakker, R.K., en echtgenoote, em ployé, Zaagmolenstraat 10 van Oudorp. F. J. Boer, HAZEA, dagdienstbode. Sta tionsweg 104 van Apeldoorn. W. Knol, geen, z.b., Van der Kaaijstraat 7 van Haar lem. K. Middelbeek, N.H., boerenknecht, Voormeer 23 van Sijbekarspel. T. van der Werf, geen, dienstbode, Stationsweg 104 van Deventer. P. W. Havelaar, N.H., kok, Mr. P. J. Troelstrakade 36 van Am sterdam. -i— P. L. J. Secréve, geen, en echt genoote, en pleegdr., dir. huis van Bew., Rippingstraat 13 van Zutphen. A. van der Welle, geen, en echtgenoote, los arb., Eilandswal 1 van Wieringen. A. Vroegop, N.H., dienstbode, Kennemerstraatweg 102 van Broek op Langendijk. C. Lodder, geen, en echtgenoote, landarbeider, Omval 34 van Beemster. S. H. Middelhoff, R.K., z.b., Van Everdingenstraat 13 van Weert. G. van Kalteren, N.H., z.b., Runstraat 13 van Oudorp. P. Hendriks, N.H., en echt genoote en stiefdr., z.b., Emmastraat 69 van Zutphen. M. A. Fisscher, R.K., dienstbo de, Egmonderstraat 9 van Grootebroek. T. N. Rijkloff, R.K., en echtgenoote en kin deren, broodbakker, le Kaanaalstraat 1 van Hoorn. K. Bloemendaal, geen, z.b., Pr. Julianalaan 14 van Enkhuizen. M. W. van Drie, N.H., huishoudster, Koningsweg 48 van Barsingerhorn. S. Veldhuis, N.H., verpleegster, Wilhelminalaan 11 van Blari- cum. J. C. Schouten, R.K., chauffeur, Kennemerstraatweg 14a van Bergen. N. C. Jürgens, geen, z.b., Wilhelminalaan 21 van Bloemendaal. M. J. van Elburg.. R.K., z.b., Vogelenzang 12 van Amsterdam. G. Nijdam, Ger.K., boerenknecht, Scher- merweg 103 van Schermerhorn. H. M. Fruin, geen, en echtgenoote, en kinderen, rechter arr. rechtbank, Emmastraat 41 van Heiloo. H. Hessen, HAZEA, onderwijzer, Verdronkenoord 81 van Almelo. K. Mo lenkamp, geen, verpleegster, Emmastraat 61 van Groesbeek. T. Kramer, R.K., z.b Oudegracht 157 van Nootdorp. J. C. A. Leenders, R.K., z.b., Oudegracht 157 van Nootdorp. H. de Rover, geen. z.b., Nas- saplein la( van Amsterdam. H. J. de Waard, N.H., kantoorbed., Jan van Scorel- kade 31 van Amsterdam. P. W. de Rooi, EvL., districtsleider Instituut Handelswe tenschappen, Lindenlaan 74 van Leiden. J. Klaver, R.K., en echtgenoote, en kinderen, broodbakker, Parkstraat 8 van Koedijk. Colijn in het interview van „De Telegraaf", waarin deze verdoezelde, dat hii als minister president niets gedaan heeft voor de verstevi ging van onze weermacht. Het is onoprecht van Colijn te beweren, dat de soc.-dém. daarvoor de verantwoordelijkheid dragen, want hij en niet zij regeerden. Nooit moeten wij vergeten, dat de tegen woordige oorlog door Engeland en Frankrijk aan Duitschland is verklaard en belachelijk is het, dat nog vele Nederlanders gelooven, dat. de Engelschen vechten voor Polen. De Engelschen vechten om het kapitalisme te behouden. Ieder die weet, dat het oude door het nieuwe wordt opgevolgd, weet, dat het niets helpt. Spr. begreep, dat de democraten ook in Nederland nog hopen op de overwinning van Frankrijk en Engeland. Dat zal zijn de overwinning van het kapitalisme en daarom hopen wij op een overwinning van het na tionaal-socialisme en fascisme, want dan zal het vrede zijn voor de vo-lkeren in Europa en zal in den eindstrijd tusschen het kapita lisme en socialisme, het laatste hebben gewonnen. Van het nationaal-socialistische Europa zal pas het nageslacht de vruchten plukken en ik hoop, dat dan daarin een eerste plaats voor een hecht nationaal-socialistisch Ne derland zal zijn. (Applaus). De vergadering werd besloten 'met het zingen van het Wilhelmus en het geroep „Mussert Wint, Hou Zee". A. Groen, OBisCl., dienstbode, Emmastraat 41 van Heiloo. J. A. van den Nieuwen- dijk, R.K., winkelbediende, Spoorstraat 40 van Gouda. B. Langeveld, R.K., en echt genoote, en kinderen, wagenvoerder N.S., zaagmolenstraat 20 van Rotterdam. D. de Jong, N.H., en echtgenoote en kinderen, magazijnknecht, Hulststraat 7 van Rotter dam. H. van Klaveren, EvL., en echtge noote, en kind, expediteur, Tulpstraat 18 van Amsterdam. H. C. de Ron, N.H., ass. bedrijfsleider, Van der Lijnstraat 20 van Amsterdam. G. Mostert, VrGer., Raaksje 17 van Ermelo. J. Levering, R.K., z.b., Bergerweg 2 van Egmond aan Zee. VERTROKKEN PERSONEN, W. de Vries, N.H., dienstbode, van Spoor straat 52 naar Amsterdam. J. de Rover, geen, electricien, van Van der Lijnstraat 10 naar Amsterdam. J. Leek, R.K., en echtgenoote en kinderen, schipper, van Zeglis 51 naar Amsterdam. C. M. Punt, R.K., en echtgenoote, en kind, en zuster, winkelbediende, van Luttik Oudorp 35a naar Heiloo. E. C. van Staten, geen, en kinderen, koopman, van Nieuwesloot 89 naar Oudorp. C. A. A. van der Lee, R.K., z. b., van Burg. Palingstraat 19 naar Cas- tricum. A. Nottelman, N.H., en echtge noote, en dochter, hoofdopzichter van Jan van Scorelkade 53 naar Nederlandsch Indië. J. W. Bus, R.K., en echtgenoote en kin deren van Lyceumstraat 26 naar Eindhoven. P. van Kollenburg, R.K., kok, van Lange- straat 70 naar Amsterdam. J. Cohen, N.I., z.b., van Langestraat 34 naar Groningen. J. Feenstra, geen, en echtgenoote en kinde ren, boormeester, van Clarissenbuurt 27 naar Haarlemmermeer. G. M. C. Moes kops, R.K., onderwijzeres, van Lyceum straat 73 naar Amsterdam. C. J. Koning, geen, z. b., van Koornlaan 6 naar Koedijk. A. J. Smeets, R.K., en echtgenoote, tim merman, van Dahliastraat 22 naar Amster dam. W. A. Bödeker, geen, dienst bode, van Geestersingel 36 naar Leiden. T. Bakker, geen, dienstbode van Jan van Scorelkaüe 25 1 naar Groesbeek. M. J. H. Maas, R.K., kapper, van Geester- weg 15 naar Zaandam. A. Fledderus, geen, directeur iNijverheidsschool, en echtg., van Egmonderstraat 1 naar 's-Gravenhage. M. G. Admiraal, R.K., boerenknecht, van Hoeverweg 7 naar Heiloo. G. Oudshoorn, N.H., rijtuigpoetser, echtg. en kinderen, van Overdiestaat 24 naar Broek in Waterland. C. Bood, geen, leert machinist N.S., echtg. en kind, van Tienenwal 32 naar Zwolle. H. van JelgerhuisBaan, geen, z.b., van Nieuwpoortslaan 98 naar Velsen. E. M. van der Melen, R.K., dienstbode, van Oude gracht 184 naar Egmond Binnen. D. Bal der, N.H., stoffeerder en behanger, echtg. en kinderen, van Lindenlaan 57 naar Heiloo. A. J. de Wit, R.K., van Oudegracht 287 naar Hilversum. H. Kapitein, geen, dienstbode, van Koorstraat 6 naar St. Maarten. A. van Dok, Ger.K., dienstbode, van Kraan- buurt 4 naar Den Helder. C. Bakker, N.H., van Kennemersingel 17 naar Epe. H. J. Rose, geen, suikerwerker, va8 Paul Kruger- straat 7 naai Eist. S. van der Woude, Ev.L., predikant, echtg. en dochter, van Coster- straat 4 naar Dordrecht. N. Lesage, geen, dienstbode, van Bierkade 5 naar Zaandam. Th. Kamp, R.K., bedrijfsleider, echtg. en kinderen, van Koningsweg naar Heiloo. wed. J. van Dijk, R.K., z.b., en dochter, van Gasthuisstraat 5 naar Bergen. wed. Ber nard us Boon, N.H., z.b., van Pr. Julianalaan 14 naar Beverwijk. GEVONDEN VOORWERPEN, Aanwezig aan bet bureau van politie, Kerkplein, en aldaar te bevragen op alle Woens- en Zaterdagen van 11 tot 1 uur, de navolgende voorwerpen, als gevonden ge deponeerd in het tijdvak van 3 tot en met 10 April 1940: zakmes, sleuteltje, kosteloos rijwielbelas- tingmerk, rijwielbelastingmerk, paar bruine handschoenen, nummerplaat G-32597, kwai- tiermuts. -c Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven in hetzelfde tijdvak: padvindersmes, van der Liet, Tie nenwal 15; paar nieuwe klompen, Korver, Schermerweg 120; bos sleutels aan ring, C. Keizer, le Tuindwarsstraat 29; rijwielbe lastingmerk in étui, A. C. van Schaik, dpi. korporaal, Victorieschool; portemonnaie m. inhoud, B. Bol, Nieuwlandersingel 66; een kalver- en een lammerhuid, J. Wokke, Om val 53; belastingmerk, L. van der Peet, Ko ningsweg 43; poppenbroekje, M. Zwart, Gr. Nieuwland 8; bos met 7 sleutels, K. Dekker, de Fuik 18 te Warmenhuizen; bruine motor- jas, A. Schouten, Dr. Schaepmankade 29; portemonnaie met inhoud, C. v. d. Wiel, Nieuwesloot 29a; linker handschoen, G. v. d. Brink, Verdronkenoord 9; rijwielbelas- lingmerk, rijwielbewaarder Sportpark; por temonnaie met inhoud, J. Bruin, Schermer pad 4; hondenpenning met halsband, Meu- lenbelt, Leliestraat 4: alpinomuts, Bleeker, Gr. Nieuwland 47; rijwielbelastingmerk in étui, mevr. Duif, Rozenstraat 18; 1 rijks daalder, wed. Eriks, Spoorstraat 28; bruin leeren rechterhandschoen, firma Krijns, Laat 147; schakelarmband,, A. Benard, Rop- jeskuil 36; wit hoedje, J. Wassink, van Teij- lingenstraat 10; damesarmbandhorloge, J. H. Nierop, Heerenstraat 10. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het bureau van politie. UITSLAG VEILING. gehouden bij opbod op Woensdag 10 April 1940 ten overstaan van notaris mr, C. J. de Lange, van de volgende perceelen te Alk maar: 1. Huis en erf aan de Oudegracht no. 42 groot 40 c.A. 1850. 2. Huis en erf, aan de Oosterburg straat no. 6, groot 67 c.A. 1920. 3. Huis en erf, Verdronkenoord no. 11, groot 37 c.A. f 1750 4. Huis en erf, Verdronkenoord no. 9, groot 121 c.A. 2570 Perc. 5/6. 2 Huizen en erven aan de Noorderkade nos. 36 en 37 werden niet in veiling gebracht. -Uit de hand verkocht. De afslag en comb, blijven bepaald op Woensdag 17 April a.s. des avonds 6 uur, (aanvang 7 uur) in het café „Het Wapen van Haarlem" aan de Nieuwesloot. Zaterdag 13 April. HILVERSUM, 301,5 M. (VARA-uitz.) 8 ANP-ber., gr.pl. 10.— VPRO-morgenwij ding. 10.20 Voor arb. in de continubedr. 12.— Gr.pl. (12.15 ANP-ber.) 1.— VARA- orkest. 2.Filmkwartiertje. 2.15 Uitz. ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de Nelson-revue. 2.35 Gr.pl. 3.Rep. 3.35 Gr.pl. 4.30 Vragenbus. 4.5Ö Residentie orkest. 5.305.45 Zang en piano. 5.50 Orgelspel. 6.15 Uit de roode jeugdbewe ging. 6.45 Kinderleesclub. 7.— VARA- kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Politiek radiojournaal. (7.30 VPRO: Mobilisatie problemen, toespraak). 8.Herh. SOS- en 8.03 ANP-ber. 8.15 Puzzle-uitz. 8.30 Rosian-orkest. 9.05 ,,'t Sal waerachtigh wel gaen", toespraak. 9.10 VARA-Varia. 9.15 Radiotooneel. 9.30 Amsterdamsch Joodsch koor en solisten. 9.55 VARA- Varia. 10.En nu.... Oké! 11.15 Ber. ANP. 11.2512.VARA-Strijkorkest. HILVERSUM, 1875 en 414,4 M. (KRO- uitz.) 3.ANP-ber. 8.059.15 en 10. Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.Ber. 12.15 Musiquete. 12.45 ANP-ber., gr.pl. 1.10 KRO-orkest. 2.Voor de jeugd. 2.30 Gr.pl. 2.45 Kinderuurtje. 4.Rococo- octet. 4.30 KRO-orkest. 5.15 Filmpr. 5.30 Gr.pl. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gr.pl. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gr.pl. 7. Ber. 7.15 Theologische lezing. 7.35 Act. aetherflitsen. 8.ANP-ber., mededeelin- gen. 8.15 Overpeinzing met muz. omlijs ting. 8.35 Gr.pl. 8.45 Gev. progr. In de pauze gr.pl. 10.30 ANP-ber. 10.4012. Gramofoonplaten. ENGELAND, 391 en 449 M. (Na 10.20 n.m. ook 342 M.) 11.20 Kenneth Sydney Baynes' orkest. 12.05 Deel. 12.20 Ber. 12.35 Cowboy-liedeveu 1Causerie. 1.20 BBC-Harmonie-orkcst. 1.50 Dansmuziek. 2.Gev. progr. 2.55 Variété. 3.35 BBC- orkest. 4.20 Ber. en causerie (Wels). 4.40 Kinderuurtje. 5.20 Ber., dialoog over voedselproblemen. 5.35 Nieuws van het Westelijk Front (opn.) 5.50 Causerie. 6.05 BBC-orkest; 6.50 Gev. en act. progr. 7.20 Variété. 8.20 Ber. 8.40 From the front bench, causerie. 8.55 Variété. 9.35 Avond wijding. 9.50 Radiotooneel. 10.30 H. Roy en zijn Band. 11.20 Ber. RADIO PARIS, 1648 M. 8.05 Gr.pl. 8.20 Radiotooneel. 9.L0 Gev. concert. 11.10 Pianovoordr. 11.20 Gev. concert. 12.05 Zang. 12.35 Vioolvoordr. 1.05 en 1.30 Pianovoordr. 2.20 Muz. causerie met illus traties door het Félix Raugel-koor. 2.50 Optreden van bekende artisten. 3.50 Zang. \RmU&pc0gttumui- 4.45 Viool en piano. 5.20 Opera-uitz. 9.20 Radiotooneel. 10.20 Chansons. 10.35 Radio tooneel. 11.2011.50 Lichte muziek. KEULEN, 456 M. 4.50 Gr.pl. 6.40 Concert. 8.05 Gr.pl. 8.308.50 Kamermuziek. 9.50 Gr.pl. 10.20 Omroeporkest. 11.20 Omroep orkest en -koor cn solisten. 12.15 Muz. tusschenspel. 12.35 Gr.pl. 1.45 Voor solda ten. 3.50 Folkoristisch progr. 4.20 en 5.50 Gr.pl. 6.35 Tot sluiting: Zie Deutschland- sender. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.t 11.20 Gr.pl. 11.50 en 12.30 Omroeporkest. 12.50 Gr.pl. 1.25 Zang, saxofoon en piano. 2.20 Muz. causerie (met gr.pl.) 3.20 Het Volks koor „Kunst en Vermaak" en het Ant- werpsche koperensemble. 4.55 Omroep orkest en soliste. 6.35 Gr.pl. 7.20 Voor sol daten. 7.50 Tosca, opera. 10.2011.20 Dansmuziek (gr.pl.) 484 M.: 11.20 Om- roepdansorkest. 11.50 Gr.pl. 12.30 Om- roepdansorkest. 12.50 Gr.pl. 1.55 Marceau Burton's Musette-orkest. 2.20 Gr.pl. 2.35 Kamermuziek. 3.05 Dansmuziek (gr.pl.) 4.05 Gr.pl. 4.35 Pianovoordr. (met toe lichting). 5.05 Gr.pl. 5.35 Orgelconcert. 6.05 Gr.pl. 7.20 Voor soldaten. 7.50 La Grande Duchesse de Gérolstein, operette. 9.50 Omroepdansorkest. 10.3511.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.35 Omroepkleinorkest, Omroeporkest en so listen. 8.20 Ber. 8.50 Gev. concert. 10.20 Ber. Hierna tot 11.20 Nachtconcert. 11.26 12.20 Militair progr. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1; Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Brussel Fr. 8.8.20, D.sender 8.209.10, Hamburg 9.109.20, Parijs R. 9.2011.05, Diversen 11.0511.10, Parijs R. 11.10—11.20, Brussel VI. 11.20—12.50, Keulen 12.5013.25, Brussel VI. 13.25 —16.20, Keulen 16.20—16.35, Brussel Fr. 16.35—16.50, Keulen 16.50—17.10, Dan- marks Radio 17.1017.35, Brussel Fr. 17.35—18.20, West Reg. 18.20—18.35, Keu len 18.35—19.35, Brussel Fr. 19.35—-22.35, D.sender 22.3524. Lijn 4: Brussel VI. 8.8.20, Scott. Reg. 8.20—10.20, Diversen 10.20—10.25, West Reg. 10.25—12.20, Brussel Fr. 12.20—13.20, Scott. Reg. 13.2013.50, Diversen 13.50 13.55, Brussel Fr. 13.55—14.20, Scott Reg. 14.20—16.20, West Reg. 16.20—16.55, Brus sel VI. 16.55—19.20, Scott Reg. 19.20 19.50, Brussel VI. 19.50—23.20, Parijs R. 23.20—24.—. Lijn 5: Diversen,

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 9