doetje cjoecH SPORT EN WEDSTRIJDEN. AATSTE RUS DKW BMW Een programma met vele belangrijke wedstrijden. Blauw Wit speelt thuis, A. D. O. en D. W. S. uit. OE TWEEDE KLASSERS Langs de N.H.V.B.-velden. AUTOMOBIEL en MOTORRIJWIEL TENTOONSTELLING 11-14 APRIL DE r TWEEDE BLAD 4 Voetbal. Feijenoord tegen R.F.C. Uitwed strijden van Sparta, D.F.C. en H.B.S. In 't Oosten de belangrijke ont moeting TubantiaHeracles. In Zuid spelen Juliana en M.V.V. thuis. In de tweede klasse Alkmaar tegen den Helder: de Boys tegen H.R.C. en Alcmaria in den Hel der tegen de club van dien naam. Als de voorteekenen niet bedriegen, zul len de competitiewedstrijden Zondag nor maal doorgaan, al zullen dan misschien diverse elftallen met invallers moeten uit komen. In afd. I belooft Blauw-WitV.S.V. heel belangrijk te worden. Haarlem ontvangt D.O.S. en K.F.C. gaat naar 't Gooi. In IJmuiden komt A.D.O. op bezoek en in Amsterdam een belangrijke derby, n.l. AjaxD.W.S. In afd. II heeft Feijenoord het tegen R.F. C. niet te zwaar. Xerxes ontvangt H.B.S. en V.U.C. het zwakke C.V.V. In Delft D.H. C. tegen D.F.C. en in Rotterdam H.-D.V.S. tegen Sparta In afd. III (Oost) trekt vooral Tubantia Heracles de aandacht, vooral na de groote nederlaag van de leiders j.l. Zondag. A.G.O. V.V. krijgt Ensch. Boys op bezoek en zal wel winnen. EnschedeGo Ahead zal wel voor de thuisclub zijn. Verder QuickHen gelo en WageningenN.EiC. In Zuid spelen zoowel Juliana als M.V.V. thuis: de eerste tegen Noad, de laatste tegen Roermond. In Eindhoven een plaatselijke ontmoeting met P.S.V. Verder nog Longa Limburgia, B.V.V.N.A.C. en Willem II Helmond. In Noord vier wedstrijden met goede kan sen voor de bezoekers, behalve dan mis schien bij AchillesBe Quick. Verder W.V. V.H.S.C., Sneek-r-G.V.A.V. en Veendam Heerenveen. De Alkm. Boys krijgen het sterke H.R.C. op bezoek, maar dat er van H.R.C. wel te winnen is, heeft O.S.V. vorige week bewe zen, Alcmaria gaat bij Helder op bezoek. Zaandijk speelt thuis tegen W.F.C. en Z.F. C. ontvangt Hollandia. West-Frisia krijgt een mooie kans tegen Purmersteijn en Suc ces zal zeker veel moeite hebben met O.S.V. Verder vermeldt het programma nog o.m. afd. C: De KennemersZeeburgia, Bloe- mendaalKinheim, H.F.C.R.C.H., D.W.V. E.D.O., BeverwijkA.F.C. en Q.S.C. Z.V.V. afd. D: VriendenschaarHilversum, Ve- loxElinckwijk, Herculesde Volewijckers en H.V.C.U.V.V. afd. E: B.K.C.—Watervogels, H.R.C. II— Oudesluis, AtlasH.R.C. III en Wieringer- waardHelder II. afd. F: SportersM.F.C., HollandiaWest Frisia n en AndijkStrandvogels. afd. G: Alcm. Victrix IID.T.S., Uitgeest C.S.V. en Nieuwe NiedorpBergen. Een volledig en interessant prn- gramjma. De derby Alkmaar I Alcmaria IV, terwijl Alkmaarsclie Boys n Schoorl ontvangt. Er is voor morgen weer een flink pro gramma samengesteld, dat vele interessante ontmoetingen laat zien. Zoo gaat in Afdeeling A andermaal de derby tusschen de groen-wit- te Alkmaarders en de Alcmaria-reserves. Enkele weken geleden werd het op 't Sportpark een 20 zege voor de leiders er. beteekende dit tevens het eerste verlies voor de withemden. Werd een tweede nederlaag aan de eerste toegevoegd, kansloos zijn ds Sportpark-bewoners echter nog niet, maar dan dient men morgen aan den Westerweg op zijn qui vive te zijn, anders vreezen we het ergste; de gastheeren hebben natuur lijk de beste papieren, hoewel op voetbal- gebied alles mogelijk is, zooals j.l. Zondag overduidelijk gebleken is. Alkmaarsche Boys II ontvangt Schoorl I en krijgt het zeer zwaar; niettemin kan er in dit treffen voor de rood-wit geblokten wel eenige winst zitten; we rekenen in elk geval op een gelijk spel. In St. Pancras zal tusschen Vrone I en Koedijk I een heftige burenstrijd worden gestreden, waarbij uiteindelijk de bezoekers wel een het kortste eind zullen trekken. In Afdeeling G wordt het andermaal voor de leidende ploe gen oppassen; in het bijzonder voor Dirks- horn I, dat een bezoek moet brengen aan D.T.S. II. Egmondia I krijgt het echter iets gemak kelijker, daar 'de Egmonders tegen de Alk maar-reserves in elk geval in eigen omge ving spelen. Alkmaarsche Boys IV ontvangt Bergen II en zou het opnieuw tot eenige winst kunnen brengen. In Afdeeling M gaat het leidende Akersloot I naar Alkmaar III en zal wel een tweetal punten aan het totaal toevoegen. Vrone II zal bij Schoorl I geducht moeten oppassen, doch het ten slotte wel kunnen bolwerken, terwijl Egmondia III in het be zoekende Alkmaarsche Boys V stellig de meerdere zal moeten erkennen. SCHOOLVOETBAL. De uitslagen van de Woensdag jl. gehou den wedstrijden zijn: Handelsschool III—RHBS III 1—2 Ulo NoordscharwoudeRHBS IV 01 Gymnasium IIR.K. Lyceum IV 05 Centr. 7e leerjaar IUlo Bergen II 3—2 Heden, Zaterdag, worden de wedstrijden voortgezet. De wedstrijd RHBS IHandels avondschool is uitgesteld tot 20 April. Hockey. De schoolhockeywedstrijden, die deze week gehouden werden, leverden deze re sultaten op: n. R.K. LyceumHandelsschool 60 R.K. Lyceum, (meisjes)Meisjessch. B. 40 GymnasiumRHBS (meisjes) 70 Biljarten. NEDERLANDSCH KAMPIOENSCHAP 45/2. Nadat Vrijdagmiddag de volgende resul taten waren bereikt: Van Eymeren 400 14 71 28.57 Jacobs 127 14 32 9.07 Dommering 400 20 86 20. Van Vliet 312 20 93 15.60 Sweering 400 17 68 23.52 De Leeuw 362 17 75 21.29 Kobus 400 34 73 11.76 Gehrels 355 34 66 10.44 kwam Vrijdagavond het groote moment. Het Nederlandsche record hoogste gemiddelde verbeterd. Het programma werd ingezet met de par tijen Van EymerenVan Vliet en Swee ringJacobs. Vooral de eerste partij was van belang omdat Van Eymeren nog ongesla gen was en Van Vliet, de titelhouder, reeds tweemaal verloren had. Het was duidelijk dat Van Vliet, wanneer hij wederom zou verliezen voor den titel niet meer in aan merking zou komen. Van Eymeren moest beginnen en hij maakte direct een serie van 49, die strandde op een gemisten piqué-stoot. In de derde beurt reeds zette Van Vliet een hooge serie op waarin een aantal mas- se's en pique's feilloos werden ^uitgevoerd. Het tempo was zeer snel, en weldra was de 100 bereikt. Voortdurend bleef de positie aan de lijn gehandhaafd, en onverstoorbaar voerde Van Vliet de serie omhoog. De 150 gingen op en nog steeds had de Hagenaar het ivoor onder volledige controle. Moest de hoogste serie, tot dusver gemaakt, 196 van Sweering eraan gelooven? Van Vliet gaf het antwoord en hij over schreed de 200, maar op 204 miste hij een Glimlachje. Wie moeten we nu bekletsen, nu we er allemaal zijn? éénbandstoot. De stand was toen na drie beurten Van Vliet 265, Van Eymeren 70. De Rotterdammer antwoordde met 3 en toen trok de nationale kampioen opnieuw van leer. In razend snel tempo voegde hij 96 aan de score toe, waardoor hij op 361 kwam te staan, de vraag was nu of Van Vliet de res- teerende 39 punten in twee beurten zou uit maken en daarmede het record van het hoog ste gemiddelde in een partij, dat sedert 1930 op naam staat van Dommering, met 57.14, zou verbeteren. De 5e beurt leverde Van Vliet niet meer dan 12 punten op. Nog kreeg Van Vliet een kans maar dan diende hij de laatste 27 punten in een beurt te maken. De spanning steeg ten top. De ballen kwamen vast te liggen, maar een losse bandstoot bracht de oplossing. Toen waren er geen moeilijkheden meer, en Van Vliet maakte de 400 vol, waarmede hij dus het record ver beterde en het gebracht had op 66.66. De uitslag was: Van Vliet 400 6 204 66.66 Van Eymeren 99 6 49 16.50 Deze partij had precies een uur en 11 mi nuten geduurd, hetgeen vermoedelijk ook wel als een record kan worden aangemerkt. Verder werden gisteravond nog de vol gende resultaten behaald: Sweering 400 17 127 23.52 Jacobs 148 17 47 8.70 Dommering 400 8 136 50. Gehrels 116 8 32 14.50 De Leeuw 400 24 76 16.66 Kobus 378 24 94 15.75 waardoor thans na 2 dagen Sweering en Dommering de leiding hebben met 3 gew. partijen. Hedenmiddag speelt Sweering tegen Van Vliet. Om zijn kans te behouden moet Van Vliet zijn vier nog resteerende partijen winnen. OLYMPISCHE SPELEN. Een uitspraak van Erik von Frenckel. Het lot van de Olympische spelen 1940 is nu wel beslist. Erik Von FrenckqJ, een der onderburgemeesters van Helsinki, heeft in zijn functie van commissaris der stad Helsinki in het organisatiecomité, medegedeeld, dat de hoofdstad van Fin land, wlke de uitnoodigingen voor de vie ring van de spelen der twaalfde Olym piade heeft verzonden, alle technische voorbereidingen gereed heeft, doch dat de toestand in Finland en in geheel Europa geen basis biedt voor een succesvolle af wikkeling der Olmpische spelen. Op deze gronden zal aan het organisatiecomité worden voorgesteld de Olympische spelen uit te stellen. (Tot zoover de verklaring van Von Frenckel. Wat deze autriteit bedoelt met uitstellen, is niet duidelij.k. De spelen kunnen niet over twee jaar worden gehou den, terwijl Londen reeds het recht heeft op de organisatie van 1944. De mogelijk heid bestaat, dat Helsinki misschien tezij- nertijd aan Londen zal vragen de organi satie terug te geven aan het I.O.C., waarna de weg open is om in 1944 de spelen in de Finsche hoofdstad te doen houden. Sportredactie A.N.P.) APOLLO-HAL AMSTERDAM !}xlmmeums SPOORWEG-PIRATEN. Victoria-Theater. Het Victoria-theater vraagt deze week de aandacht voor de Fransche film opgenomen in de studio's te Nice, een film waarin Erich von Stroheim een belangrijke rol speelt en waarvan dé titel luidt: Spoorweg piraten. Het woord piraten doet meestal aan zeeroovers denken, doch hier zijn het boos wichten van dezelfde allures, doch operee- rend te land en wel in Indo-China, waar door ingenieurs en anderen het zwaarste werk wordt verricht om te komen tot be hoorlijke verkeerswegen, die van zoo ont zettend veel belang zijn in deze uitgestrekte Oostersche landen. Maar een stel geweten- looze booswichten onder aanvoering van Wang vernielen, vernietigen en verbranden alles en maken den toestand voor de Fran sche mannen en vrouwen onhoudbaar. Er moet hulp gevraagd worden bij den gouver neur en de vrouw van den ingenieur gaat er heen om die hulp te halen. Doch zij vindt daar Erich von Stroheim, die zich als gouverneur heeft opgeworpen en voor zijn hulp de liefde eischt. Men weet hoe fel von Sroheim dergelijke rollen speelt en het geeft de film een eigenaardige beklemmen de spanning, terwijl men kennis maakt met Oostersche toestanden, die hier tot de on mogelijkheden behooren. Alles op buiten gewone wijze opgenomen. Behalve Erich von Stroheim treft men als sterke filmspelers aan Charles Vanel en den Aziatischen acteur Ikyinoff, die als Wang wel iets bijzonders geeft. Ook de rol len der Fransche vrouwen in dit voor hen minder geschikte land worden uitstekend vertolkt. Een film, weer eens van een ge heel ander genre, dan men meestal ziet. Het voorprogramma bracht een paar mooie journaals, waaronder een Hollandsch Nieuws van Polygoon met tal van interes sante opnamen, o.a. het rijden van Maxie Herber en Ernst Bayer op de kunstijsbaan te Amsterdam en het society-huwelijk te Bennebroek. Verder een goede muzikale film met zang, muziek en uitstekende tap-dance- nummers en een klucht met Paul Heide- mann en Alice Treff in de hoofdrollen, ge titeld: Bobby. OLIVER EN HARDY IN HET VREEMDELINGENLEGIOEN. City-Theater. Stan Laurel en Oliver Hardy beleven nieuwe avonturen. Ze komen ditmaal te recht in het Fransche vreemdelingenlegioen en slagen er in ook daar de zaak volledig op stelten te zetten. Het vreemdelingenlegioen zoo luidt de overlevering heeft altijd een bizon- dere aantrekkingskracht gehad voor men- schen met een min of meer duister verle den, avontuurlijk aangelegde lieden en al degenen, die van de normale burgermaat schappij niets meer te verwachten meenen te hebben. Iets op hun kerfstok hebben Olly en Stan niet en voor avonturen hebben zij het vreemdelingenlegioen niet op te zoeken maar Olly laboreert aan een gebroken hart en dat is reden voor de beide vrienden om, als 't water te koud en te diep is geble ken, op aanraden van een voorbijganger in Marokko vergetelheid te zoeken. En daar aan Afrika's Noordkust beleven ze het eene dolzinnige avontuur na het andere. Totdat Olly plotseling ontdekt, dat hij „vergeten" heeft en dan besluiten ze om hun koffers te pakken en per eerste gele genheid naar Parijs te vertrekken om daar een baan te zoeken, die méér oplevert dan drie centen per dag. Wegens desertie "wor den ze gezocht en weldra zit natuurlijk het heele garnizoen hun op de hielen. Waarbij ze natuurlijk steeds op het critieke moment weten te ontsnappen. De toestand wordt al heel gecompliceerd als Olly op 't meest on verwachte oogenblik zijn „vergeten" gelief de terugziet, die de vrouw blijkt te zijn van een van de officieren van het legioen. Een ontsnapping per vliegtuig volgt. Na vele geweldige stunts vallen de vliegers- tegen-wil-en-dank wegens benzinegebrek naar de aarde. Uit de ravage kruipt Stan Laurel heelhuids te voorschijn, terwijl Har dy, die aan zielsverhuizing geloofde, in een paard blijkt te zijn gereïncarneerd. Een dwaas slot van een humoristisch verhaak Behalve de gebruikelijke journaals om vat het voorprogramma o.m. een interessant filmpje over de loodsbooten in de New- Yorksche haven, een gekleurde teekenfilm en een een-acter „De kindervriend". IS ER GEEN PLAATS VOOR LIEFDE IN HET LEVEN VAN EEN DOKTER? Theater Harmonie. Het is een vraag, die de bezoeker moeilijk beantwoorden kan als de eerste projecties van- deze film op het doek verschijnen, maar waarop hij het antwoord weet als hij de laatste treffende scènes heeft meegemaakt. Er is inderdaad plaats voor liefde in een dokterleven en om de toeschouwers tot die conclusie te laten komen is er onder regie van Frank Borzage inmiddels een film afge draaid waarin Akim Tamiroff de rol van een zeer bekwaam chirurg speelt. En wel van een chirurg die tegelijkertijd een men- schenhater is en die als professor zoo onbe schoft optreedt tegen de studenten, die zijn college bezoeken, dat een van hen zich niet ontziet om den professor in diens werk kamer een pak slaag te geven. Deze man de professor kent alleen de wetenschap, die hij dient met zijn geniale gaven. Elk menschelijk gevoel is hem vreemd en als de veelbelovende student John Howard zijn assistent is geworden, kent hij maar een doel: dezen man tot zijn opvolger te maken. Hij weert alle vrouwen uit de omgeving, zijn knappen assistent Dr. Beaven mag zich door niets laten afleidep van de gedachten van zijn werk. En dan komt het knappe Chineesche pa tiëntje Dorothy Lamour in het hospi taal en wordt door Dr. Beaven geopereerd. De liefde groeit en het komt tot een ver klaring. Maar Dr. Forster, de geniale on- mensch „spreekt" met de jonge vrouw en verwijt haar, dat zij op het punt staat de wetenschap een harer knapste beoefenaars te ontnemen. Het meisje offert zich op en reist naar China. Het komt tot een heftige scène tus schen professor Forster en Dr. Beaven en dan laat de jonge dokter zijn leermeester in den steek en trekt naar China om te trach ten de vrouw die voor hem bestemd was terug te vinden. Tijdens een oponthoud in een Chineesch hospitaal is hij in de gelegen heid eenige ongelukkige Chineesche zieken te opereeren, maar uit een Japansch vlieg tuig vallen bommen, die het hospitaal ver nielen. Met een granaatscherf in de hersens is Dr. Beaven ten doode opgeschreven. Er is er slechts één die in staat is in dit geval menschelijke hulp te verlefenen en wanneer professor Fcrster een telegram krijgt, zit hij een uur later in een vliegtuig en een dag later opereert hij zijn assistent in een zeer primitieve omgeving te midden van een kring wezenloos toeziende Chineezen. De operatie gelukt, maar het bewustzijn komt niet terug en zelfs professor Forster kan daaraan niets veranderen. Dan verschijnt de gezochte vrouw en zet zich aan het bed van den man, dien zij door haar liefde tot het leven terugroept. Niet allereerst de wetenschap, maar de wil tot leven, door de liefde gewekt, heeft Dr. Beaven gered en professor Forster moet er- het allervoornaamste beteekent. kennen, dat de wetenschap in het leven niet Een prachtige film, vol ontroerende scènes waarvan vooral het laatste deel, dat in China speelt, van een groote dramatische kracht is. Vooraf veel geïllustreerd nieuws, een aardige cowboy-film en een der traditio- neele orchest-opnamen. 'leuiiÉeton Door CECIL FREEMAN CREGG. 6) Sergeant Mercier, die het vingerafdruk ken-archief van de Yard beheerde, was zonder twijfel een vlug werker. Hij ver klaarde altijd fier, dat hij iedere gewensch- te informatie binnen de vijftien seconden kon verstrekken en hoewel dat ongetwij feld lichtelijk overdreven was, genoot hij toch een goede reputatie voor de snelheid, waarmee zijn afdeeling het antwoord op iedere vraag of informatie wist te verstrek ken. Hij had ook een reputatie als humo rist, welke echter niet zoo gunstig was. In tegendeel, deze was bijzonder slecht, om dat zijn humor gewoonlijk antiek, altijd persoonlijk en soms vulgair was. Om hem recht te doen wedervaren dient te worden gezegd, dat hij jaren geleden werkelijk geestig geweest was, tot hij zijn reputatie als geestig man zelf ontdekte. Weldra droogde toen de bron der originaliteit uit en werd hij geforceerd. Toen dr. Pape op Scotland Yard terug kwam en hem de vingerafdrukken van Hamper overhandigde, was Mercier ter stond op zijn praatstoel. „In vijftien seconden is het klaar, dokter. Ik zal het u laten weten, mits hij natuur lijk on onze verzameling is vertegenwoor digd onder hen, die misdadige instincten bezitten, zijn naam, rang en stand. Wat hij deed, hoe hij het deed „Vijftien seconden", sneed dr. Pape den woordenstroom af, „dat is tijd genoeg. Summers zal je inlichtingen de eerste uren niet noodig hebben", vervolgde hij droog jes. Hij knikte en verliet de afdeeling, ter wijl sergeant Mercier hem nakeek, zoo al niet met open mond, dan toch uiterst vfer- baasd. Toen Summers eindelijk op Scotland Yard terugkeerde, had Mercier dan ook maar net zijn gewone gelijkmoedigheid te ruggevonden. „Hallo, rechercheur, ik zit al uren te wachten met deze gegevens. De afdrukken, die je me stuurde, zijn die van Henri Ham per. Drie jaar voor afpersing, vlak na den oorlog, sedert dien een goeie jongen ge weest, heeft tenminste geluk gehad, geen verdere veroordeelingen meer". „Dank u sergeant. Nog familie?" „Een jongen placht den ouden heer in zijn pension te beozeken. Naam: Thomas. Ging naar Canada, geloof ik. Neen, wacht even hier is zijn adres: Fetterstreet, Camberwell. Iets aan de hand met den ouwe?" „Dood, dat is alles". „H'm. Nu, ik moet eens opschieten. Als je verder nog iets noodig hebt, één woord en het is al haast gedaan!" De sergeant was er kennelijk op uit om indruk te maken op dezen nieuweling aan de Yard. „Dank u, sergeant. Fetterstreet, hè. Ik denk dat ik het treurige nieuws zal moeten gaan vertellen". Fetterstreet leek nu niet bepaald een ge zonde buurt, althans naar de omgeving te oordeelen, en had heel veel weg van de straat, waarin Berkehead Mansions geves tigd waren. Summers moest wachten tot de zoon van Henri Hamper van zijn werk te rugkwam, hetgeen, zooals een buurman verklaarde, afhing van den toestand van den handel. Thomas Hamper was een groentenkoopman, en zijn dagtaak was ge ëindigd zoodra hij „los" was. Een paar voorzichtige informaties leerden den zgent, dat de jonge Hamper een eerlijke, goeie jongen was, die waarschijnlijk wel een eigen klein winkeltje zou beginnen, wan neer hij getrouwd was, wat wel gauw zou gebeuren. De zaken schenen dien dag goed gegaan te zijn, want Thomas Hamper kwam om ongeveer vijf uur naar huis. Hij was van middelbare grootte, misschien negentien jaar oud, met een vriendelijk, open gezicht. Zijn kleeding was tamelijk ordinair, en om zijn hals droeg hij een bouffante in plaats van de gebruikelijke boord en das. Zijn stem was eenigszins heesch, waarschijnlijk als gevolg vai! zijn beroep (of liever ge roep). Summers vertelde hem het treurigs nieuws zoo voorzichtig mogelijk. De jongen nam het nog al kalm op. „Dood, hè? Zelfmoord?" Hij keek den agent aan. „U weet zeker wel, wat hij was?" Summers knikte bevestigend. „Wel, dat is dan afgeloopen. Hij was nooit de kwaaiste voor me. Zelmoord!" Hij schudde langzaam het hoofd. „Ik kan het haast niet gelooven". Op den bepaalden tijd vond de schouwing plaats. Juffrouw Hicks, uitgedoscht in haar beste kleeren en gekroond door een fantastischen hoed, versierd met een reusachtige veer, herkende den doode als haar huurder. Tho mas Hamper identificeerde hem als zijn va der. Dr. Pape en Summers gaven verslag van de ontdekking. De politiedokter ver klaarde, dat de dood was ingetreden tenge volge van gasvergiftiging. De coroner maakte een paar opmer kingen, onverstaanbaar voor de meeste aanwezigen, over de doodelijke eigenschap pen van koolgas en de pogingen van de groote gasmaatschappijen om een middel te vinden om de blijkbare populariteit van gas als een middeleh om een ein de te maken aan iemands eigen bestaan te beperken. Als een mogelijk motief werd genoemd het verlangen om voor zijn vroe gere misdaden te boeten, hoewel dat reeds, zooals de coroner opmerkte, door de uitge zeten gevangenisstraf was geschied. Toen kwam de vraag omtrent zijn ver standelijke vermogens en omtrent den tijd van den dood aan de orde. Het was een open vraag of alle misdadigers al of niet ehgeestelijk onevenwichtig waren. De coroner scheen erg tevreden over die uit drukking en herhaalde haar daarom nog eens. „Geestelijk onevenwichtig. Dan komen wij aan dien laatsten brief, dien de doode geschreven heeft; het kan een bewijs zijn van zijn geestestoestand, wanneer wij er aan herinneren, dat die was ingesloten in een enveloppe, welke onvoldoende was ge adresseerd aan onze vrienden van de Hoofd- juiste woord, daar de post mededeelde, dat er in het geheel geen adres op stond. Het postkantoor nam natuurlijk aan, dat de brief door een verstrooid persoon was ver zonden, maar toen deze werd geopend vond men daarin een enveloppe, welke was ge adresseerd aan onze vrienden, de Hoofd stedelijke Politie, waarvan twee vertegen woordigers hier aanwezig zijn. Den inhoud van dien brief kent ge. Thomas Hamper, die mijn diepste sympathie heeft, kan niet definitief verklaren of het handschrift van zijn vader is, hetgeen niet te verwonderen valt, daar hij daarvan geen voorbeeld heeft en hij het schrift van zijn vader sinds zijn jeu<*d niet meer heeft gezien. Uit den inhoud van het schrijven valt af te leiden, dat de doode van plan was zich het leven te benemen en de politie waar schuwt niet met een onbeschermd licht de kamer te betreden. Ik zal maar zwijgen over zijn onbehoorlijke opmerking overhet ontmoeten van ambtenaren der politie in het hiernamaals „Zelfmoord tengevolge van gekrenkte geestvermogens". Aldus eindigde Summers eerste zaak. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8