Agenda KIJKEN is KOOPEHBUCLOECK Aspirin £aatste faeuchtm JSucqecÜike. Stand JCetk&Sxhaol Jht&licaties VRAAG EN AANBOD y&êea* ïügfBjiee.) Overbekend is onze naam op HEEREMKLEEDINGGEBIED N.V. SPAANDER Co. HEILOO BERGEN WOENSDAGS EN ZATERDAGS, 35 cent per vijf regels, EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. BEGRAFENIS P. STAPEL. Op de algemeene begraafplaats te Hoog- karspel werd gistermiddag, onder groote belangstelling, het stoffelijk overschot van den heer P. Stapel ten grave gedragen, Een groot aantal kransen dekte de baar. De uitvaartdienst geschiedde in de Ned. herv. kerk, waarvan de overledene presi dent-kerkvoogd was. Onder de aanwezi gen merkten wij hier op: dr. 't Hooft, in specteur van den veeartsenijkundigen dienst, ir. Vet, secretaris van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw, ir. de Vries, veeteeltconsulent, ir. Lienesch, land- bouwconsulent, de burgemeesters van Hoorn, Midwoud, Berkhout en Hensbroek, dr. Mol. den heer Wijdenes Spaans, den heer Wibbens, inspecteur van het rundvee stamboek, den heer E. Koster Dz. van den Bond van Rundveefokvereenigingen, den heer G. Nobel, den heer Schermer, voor zitter van de afd. Noordholland van den Ned. Tuindersbond, de heeren Maats en Rooderwijn, van huize ,,Westerlicht", een deputatie van huize „Avondrood", alsmede de leden van den gemeenteraad van Hoog- karspel. Toen om half drie de baar de kerk werd binnengedragen, speelde het orgel „Largo" van Handel. Ds. Goedhuis van Epe, vroeger te Hoogkarspel, leidde den dienst en ving aan met het voorlezen van een deel van den 90sten psalm. Diepe ontroe ring, aldus spr., vervult ons. nu wij ons hier vereenigd hebben om een stillen groet te brengen aan de nagedachtenis van den man, die j.l. Woensdag aan zijn familie en zijn vrienden is ontvallen, maar die ook ontvallen is aan de kerkelijke gemeente van Hoogkarspel, aan wier leven hij zoo'n belangrijk deel heeft gehad. Zich tot me vrouw Stapel richtende, uitte spr. den wensch. dat zij bij den Vader van weduwen en weezen de sterkte, den steun en de troost moge vinden om het kruis te dragen, dat haar is opgelegd. Burgemeester Middelhoff sprak hierna namens de gemeente woorden van dank tot den overleden wethouder, die zich kenmerkte door groote liefde voor zijn naaste en door een groote verdraag zaamheid. Ook spr., die principieel veel met hem verschilt, trad de overledene met gulle hartelijkheid tegemoet en voor de warmte, die van hem uitging, zijn alle ge meentenaren hem, aldus spr., dank ver schuldigd. Een woord namens de Liberale Provinciale Staten-fractie. Namens de Liberale Provinciale Staten fractie bracht de voorzitter dier fractie, de heer A s s c h e r, uit Amsterdam, den heer Stapel dank voor wat hij gedaan heeft als Statenlid voor dit gewest. In onze fractie, aldus spr., was Stapel zeer gezien. Hij kenmerkte zich door eerlijkheid, trouw en onpartijdigheid. Als liberaal streed hij voor de liberale beginselen. De liberale partij verliest in hem een man, die deze partij groote diensten heeft bewezen. Wij zullen hem nimmer vergeten. De heer H a r t o g, sprak hierna een woord van dank namens het Rundvee stamboek voor alles, wat de heer Stapel daarvoor had gedaan. Ds. B u i s k o o 1 uit Oosthuizen herdacht den overledene als een goed bestuurslid van de instelling „Avondlicht." De heer Naastepad sprak namens de kerkvoogdij een dankwoord voor al les, wat de overledene gedurende 25 jaar in deze functie had gedaan. De heer Schoen sprak namens de Boerenleenbank, die door het verscheiden van haar directeur een groot verlies had geleden. De heer de Veer voerde hierna het woord voor de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, van welke maatschappij de overledene lid van verdienste was. Meermalen was de heer Stapel lid van het hoofdbestuur. In 1934 werd hij geroe pen tot de hooge functie van voorzitter en het is zeker voor een groot deel ook te danken aan het vertrouwen in den persoon van den voorzitter, dat de H. M. v. L. toen door de moeilijke jaren van wantrouwen is heengekomen. De heer Holsmuller herdacht den heer Stapel als een goed president-com missaris van de N.V. Spaander en Co. De heer L o v i n k sprak woorden van waardeering namens de Liberale Staats partij. Spr. schetste den heer Stapel als een pionier voor het platteland. In Stapel verliest West-Friesland één var zijn beste zonen. Zijn naam zal bij de Liberale Staats partij in dankbare herinnering blijven. De heer P. Burmann, voorzitter van de vereemgiyg tot ontwikkeling van den landbouw in Hollands Noorderkwartier, sprak hierna nog een woord van dank voor alles, wat de ontslapene in het belang van den landbouw had verricht. De heer Nordemann schetste den overledene als een voorbeeldig vader voor zijn kinderen en kleinkinderen. Namens de familie bracht tenslotte een zoon dank voor de betoonde belangstelling en de geuite waardeering. Aan de groeve sprak ds. Goedhuis nog een kort afscheidswoord. EERVOL ONTSLAG. B. en W. van Limmen hebben op zijn verzoek eervol ontslagen als tweede ambte naar ten raadhuize aldaar den heer R. Scheltinga, die ongeveer 7 jaar ter secreta rie werkzaam was tot tevredenheid van B. en W. en het publiek. Hij is benoemd tot koster van de St. Laurentius-parochie Verdronkenoord) Tot administratrice van het gem. radio- bedrijf, welke functie ook door den heer S. werd waargenomen, is benoemd mej. A. Wokke te Limmen, TE WATER GEREDEN. Hedennacht te 12 uur is de melkhande laar S. uit Alkmaar als bestuurder van een tweewielig motorrijtuig, met als duoapassa- giere een 21-jarig dienstmeisje uit Alkmaar, beiden verkeerende onder den invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, in het water aan den Limmerhoek gereden. Beide personen kwamen te water en wer den door omwonenden op het droge gehol pen. De duopassagiere is per auto naar het Centraal ziekenhuis gebracht voor observa tie. De motorbestuurder kwam met een nal pak vrij. Door de politie wordt proces-ver- baal opgemaakt. JUBILEUM-TOURNEE JULIA DE GRUYTER. Donderdag a.s. zal in 't Gulden Vlies op treden de bekende voordrachtkunstenares Julia de Gruyter, die een jubileum-tournee door ons land maakt, daar het 25 jaar gele den is, dat haar tooneelloopbaan een aan vang nam. Vooral in de laatste jaren treedt Julia de Gruyter uitsluitend als voordrachtkunste nares op. Veelvuldig bracht zij haar Vlaam- sche voordrachten voor Kunstkringen, Volksuniversiteiten, Nutsdepartementen enz. en via de microfoon vooral ook in de huiskamers. In deze Vlaamsche voordrachten is Julia de Gruyter in haar element. Zij geeft die verhalen de lokale kleur en brengt ze tot leven door haar gezonden, frisschen, sterk- humoristischen voordracht. Haar melodieuze stem kneedt het Vlaamsch tot iets, dat waarlijk met het woord „sappig" volkomen gekarakteriseerd is. Men ondergaat op Julia de Gruyter's- voordrachtavonden een machtige warme menschelijkheid en een kerngezonden hu mor die menschelijkheid en die humor, waaraan onze tijd met zijn vele decadente kenmerken zoozeer behoefte heeft. Hoezeer deze voordrachtkunst gewaar deerd wordt, blijkt wel uit het feit, dat hef. Z.M. den koning' van België heeft behaagd op 25 Oct. j.l. de jubilaresse het ridderkruis der Leopoldsorde te verleenen. Als voordrachtkunstenares brengt Julia de Gruyter een repertoire van de meest vooraanstaande Vlaamsche letterkundigen, t.w. Herman Teirlinck, Felix Timmermans, Dr. Ernest Claes, etc. Tevens en zeker niet in de laatste plaats ligt het in de bedoeling om nog eens extra te doen getuigen van de warme, oprechte en hartelijke verhouding tusschen Nederland en België en van de groote saamhoorigheid, die er in deze bange tijden tusschen de beide landen heerscht. De heer Rien van Noppen zal ook nu weer medewerken om den avond tot een echt Vlaamschen vol humor te maken. HET GEZONKEN WOONSCHUITJE VAN v. d. KLOOT. De secretaris van den Armenraad verzocht ons opname van het volgende: Met gebruikmaking van ds gereedschap pen door een plaatselijke scheepswerf in bruikleen gegeven, is het mogen gelukken het woonschuitje van Van der Kloot te lich ten. Wegens de gemaakte onkosten voor ar beidsloon enz. is de man echter andermaal in financieele moeilijkheden geraakt. Wat des tijds van den konijnen voorraad werd gered, is reeds te gelde gemaakt en nog staat er ca. 20.te betalen. Bovendien dient de thans bewoonde schuit nog gehellingd en afgetimmerd te worden. Ook hiermede is nog ca. 20.ge moeid. Tot overmaat van ramp moest van der Kloot zich deze week, wegens een val van zijn-fiets onder dokters behandeling stel len. Wie wil nog een keer de helpende hand bieden? Bijdragen worden alsnog gaarne in gewacht bij den Secretaris van den Armen raad. Postgirorekening no. 171250. VEREENIGING VOOR NATIONALE VEILIGHEID. Propaganda-avond, Donderdagavond om 8.15 uur zal in de bovenzaal van het gebouw de Unie een propaganda-avond worden gehouden, waar in het doel van de vereeniging voor natio nale veiligheid zal worden naar voren ge bracht. Sprekers zullen zijn de generaals A. Diemont en H. A. F. G. van Ermel Scherer, terwijl zullen worden vertoond de nog niet bekende film „Nassau", de bakermat van ons vorstenhuis, en gedeelten uit de film K 18. Zij die een uitnoodiging tot het bijwonen van deze avond wenschen. kunnen deze be- van dezen avond wenschen, kunne deze be- Lindenlaan 127, tel. 3566. W. NORDEMANN, DIR. HET BARAKKENKAMP AAN DE LEEUWERIKKADE. Morgenmiddag zal het depót-bataljon, onder commando van den majoor A. M. M. van Baak, het barakkenkamp aan de Leeuwerikkade officieel betrekken. Tevo ren maakt het bataljon met muziek aan het hoofd onder commando van den batal jonscommandant een marsch door het stadskwartier waarin het kamp is gelegen. Vanaf het barakkenkamp (vertrek half 3) volgt de stoet de volgende route: Leeuwerikkade langs lyceum, Coster- stiaat, gedeelte Prins Hendrikstraat, Van Everdingenstraat, Kemnemerstraatweg, Nieuwlandersingel, Lyceumstraat, Dr. Schaepmanplein. Daarna heeft de over dracht van het commando over het kam pement plaats. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Spoorwegpiraten (rom.-sens.); hoofdrollen Erich von Stroheim, Charles Vanel, Suzy Prim, Inkynioff. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer In het vreemdelingenlegioen (kom.); hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-theater, half 8, tot en met Woensdagav., hoofdnummer De groote vraag (rom.-dram.); hoofdrollen Dorothy Lamour, Akim Tamiroff en John Howard. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag geen matinee. Dinsdag 16 April, 8.15 uur, de Unie, rede ds. W. Chr. Smits uit Wormer over „Wereldstrijd en Wereld vrede" voor de afd. Alkmaar van „Kerk en Vrede". 8 uur, hotel De Ooievaar te Uitgeest, bondsavond A.N.W.B. Woensdag 17 April. 8 uur, café Central, alg. verg. Burger- IJsclub. 8 uur, de Unie, Volkszang. Donderdag 18 April. 8.15 uur, de Unie, propaganda-avond Ver. voor Nationale Veiligheid. 8.15 uur. 't Gulden Vlies, voordracht avond door Julia de Gruyter en Rien van Noppen. 8.15 uur, in de Kapelkerk, Jubileum concert Vrijz. herv. zangkoor. 8 uur. café De Zwaan te Heerhugowaard, bondsavond A.N.W.B. FOTOALBUMS POSTZEGELALBUMS POESIEALBUMS BRIE FKA A RTA LBUM S P.O.A. n.V. TEL. 3892 PAYGLOP 18 MIJNEN AANGESPOELD. Te Petten. Vanmorgen zijn te Petten vier mijnen aangespoeld. Zij lagen tegen de zeewering tusschen Petten en Camperduin. In verband hiermede hebben de militaire autoriteiten den weg PettenCamperduin afgezet. Twee van deze mijnen zijn lek geslagen en tusschen de steenen in zee uitloopende dampten gezonken. Aangezien zij door zand en klei zijn bedolven acht men het gevaar, dat zij opleverden, grootendeels ge weken. De twee andere mijnen liggen op het strand en zullen gedemonteerd worden. Bij Egmond. Een kilometer ten noorden van Egmond is een mijn en twee kilometer ten zuiden van Egmond zijn twee mimen aangespoe'd. Zij zijn onder militaire bewaking gesteld. WERK OPGEDRAGEN. Na de dezer dagen onder architectuur van den heer S. Bak alhier gehouden aanbeste ding van het verbouwen van het perceel Kooltuin no. 19 tot winkelhuis met boven woning, is de uitvoering van dit werk thans opgedragen aan de heeren gebr. Schuit te Egmond aan den Hoef, die met 5110 de laagste inschrijvers waren. Met de uitvoering is reeds een begin gemaakt. GEMEENTE-GELDOPHALER VEROORDEELD. Voor de Alkmaarsche rechtbank heeft de vorige week terecht gestaan een geldophaler van den gemeentelijken ophaaldienst te Alkmaar, die gedurende laatste paar jaar door geknoei met kwitantiezegels er in was geslaagd de gemeente te benadeelen voor een bedrag van ruim 3000. De man had zich, ten einde raad, zelf aangegeven. Hij had het geld gebruikt om uit* financieele moeilijkheden te komen. De officier van justitie, mr. van der Feen de Lille, had acht maanden gevange nisstraf gevorderd. Er was een reclasseeringsrapport, dat zeer gunstig luidde. De verdediger mr. Wynne uit Allernaar, had een voorwaarde lijke veroordeeling gevraagd, subsidiar een gecombineerde straf met aftrek van drie maanden preventieve hechtenis. De rechtbank, samengesteld uit mr. Fruin, mr. v. d. Loos en mr. J. P. Bosman, deed heden uitspraak en veroordeelde den incasseerder tot acht maanden gevangenis straf. EEN SPOORBAAN OVER DEN AFSLUITDIJK. Een comité van actie gevormd. Wij vernemen, dat, naar aanleiding van het door burgemeester Mijnlief van Anna- Paulowna genomen initiatief en de daarop in de jongste vergadering van de vereeni ging van burgemeesters en secretarissen in het voormalig kanton Schagen gevolgde dis cussies, een comité van actie zal worden ge vormd om propaganda te maken voor een spoorbaan over den Afsluitdijk. De commis sie zal bestaan uit het dagelijsch bestuur van genoemde vereeniging, de burgemees ters Breebaart van Zijpe en Bosma van Oude-Niedorp en den secretaris van Anna- Paulowna, den heer Keizer. Ook burge meester Mijnlief zal er deel van uitmaken. Verder zijn de volgende organisaties aan gezocht vertegenwoordigers aan te wijzen: Holl. Mij. van Landbouw, L.T.B., departe ment den Helder van de Mij. van Nijver heid en Handel, de Kamer van Koophandel, de federatie van V.V.V.'s in Noordholland, de Vereeniging voor bloembollencultuur, de reedersvereeniging te IJmuiden en de drie nationale middenstandsbonden. Er bestaat in vrijwel alle kringen in N.H. Noordpunt groote belangstelling voor dit plan, welks verwerkelijking, naar men unaniem van oordeel is, nog stérker banden zou knoopen tusschen de noordelijkste pro vincies van ons land dan door het autover keer over den Afsluitdijk reeds het geval Is. Een sneltreinverbinding AlkmaarScha genAnna-PaulownaWieringenLeeu wardenGroningen is het ideaal, dat velen voor oogen staat en dat door de commissie zal worden gepropageerd. MACHINISTEN-EXAMEN. Voor het eerste gedeelte van diploma B van het machinisten-examen zijn te Den Haag o.a. geslaagd de heeren S. J. Ursem en G. Wolzak alhier. UITBREIDING FABRIEK DE PRINSES TE URSEM. Door den heer de Boer, architect alhier, is voor rekening van de directie der stoom- zuivelfabriek de Prinses te Ursem bij on- derhandsche aanbesteding het uitbreiden van deze fabriek opgedragen aan den heer Banning, aannemer te Hoorn. Het glas- en schilderwerk is opgedragen aan den heer Stroomer te Rustenburg. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS De Directeur van bovengenoemd bureau deelt mede dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 3 steenhouwers, 1 stratenmaker, 2 stratenm.-opperlieden, 2 stucadoors-opper- lieden, 1 fundeeringwerker, 1 uitvoerder, 1 betonwerker, 10 voegers, 7 stucadoors, 17 opperlieden, 7 schilders, 21 metselaars, 107 grondwerkers, 35 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 1 aut.lasscher, 2 afbramers, 2 bankwerkers, 3 blikslagers, 2 hoorders, 1 carosseriebouwer, 2 constructie werkers, 3 electriciens, 1 instrumentmaker, 1 kernmaker, 5 klinkers, 1 loodgieter, 1 lijn- werker, 2 machinisten, 2 machineteekenaars, 3 metaaldraaiers, 2 metaalslijpers, 3 mon teurs, 3 plaatwerkers, 2 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 8 smeden, 12 stokers, 1 tand- techniker, 1 tegenhouder, 2 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 3 ijzerwerkers, 1 zandberei- der, 3 zandvormers. Groep verkeerswezen: 25 chauffeurs, 10 schippers, 6 koetsiers, 1 exped.knecht, 1 kapt. binnenvaart, 1 emballeur, 22 pakhuis knechts, 16 magazijnbedienden, 3 loop knechts, 4 kellners, 1 kok. Groep voedings- en genotmiddelen: 40 si garenmakers, 2 sorteerders, 1 tabaksbewer ker, 1 slager, 1 koffiestroopbrander, 5 cho coladebewerkers, 4 zuivelbereiders 8 bak kers. Groep houtbewerking: 7 meubelmakers, 2 stoffeerders, 4 mach. houtbewerkers, 1 beeld houwer, 1 fabriekstimmerman, 1 borstel maker, 1 rietwerker. Groep boek- en steendrukkerijen: 1' letter zetter, 3 boekdrukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 14 tuinlieden, 28 landarbeiders, 1 bloemist. Groep handel: 17 vertegenwoordigers, 1 winkelbediende, 1 colporteur. Overige beroepen: 3 boekbinders, 3 was- schers, 1 kleermaker, 2 schoenmakers, 2 por tiers-huisknechts, 1 verfbereider, 2 kalk branders, 1 papierbewerker, 1 verz.agent, 1 bedrijfsleider, 2 controleurs, 1 reclametee- kenaar, 1 administrateur, 2 boekhouders, 4 kantoorbedienden, 4 fabrieksopzichters, 211 los- en 25 transportarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 8, overige beroepen 5. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar: 11. Vrouwelijk personeel: 1 fabrieksarbeidster, 3 kantoorbedienden, 1 werkster. De directeur v.n. v. d. HEUVEL. Alkmaar, 13 April 1940. Crematie Klaas Veldkamp. Maandagmorgen had op Westerveld de verassing plaats van wijlen den heer Klaas Veldkamp, in leven architect en vóór zijn langdurige ziekte bestuurslid of voorzitter van plaatselijke vereenigingen. Voor de uit vaart was groote belangstelling uit Heiloo, Alkmaar en Bergen en niet het minst uit de Zaanstreek, waar de overledene een 20 jaar geleden woonachtg was. De Bond v. Staats- loo viel tegen, alleen de Bond vcor Staats- pensionneering, de wonigbouwver. „Volks huisvesting Heiloo" en de de V. V. V. wa ren door een deputatie vertegenwoordigd. Een schat van bloemn dekte de baar als stil le getuigen van de achting voor den overle dene. Onder de tonen van het Largo van Han del trad men het nieuwe crematorium bin nen. De eerste spreker was de heer T. Kos telijk uit Heiloo, die als vertegenwoordiger van den Bond van Staatspensionneering ge waagde van het warme hart van wijlen den heer V. voor de ouden van dagen, wiens wensch vervuld is door voortzetting van het werk. Tot mevrouw Veldkamp richtte spr. woorden van troost. De heer G. Smits dankte namens de wo- ningbouwvereeniging te Heiloo voor den arbeid voor die vereeniging. Ook sprak hij zijn dank uit voor de vriendschap welke hij had ondervonden van den overledene en diens echtgenoote. De heer W. Godijn sprak namens den Alkmaarschen vriendenkring. Hij herinner de aan de broosheid van het leven en ver zekerde dat de vrienden den heer V. niet zullen vergeten. Een familielid dankte voor de ontvangen eerbewijzen. Begrafenis W. Musquetier. Onder overweldigend groote belang stelling had Maandagmiddag half 3 op de Nieuwe Begraafplaats de, begrafenis plaats van wijlen den heer W. Musquetier, pen ningmeester van den landelijken bond van pensioengerechtigden, afd. Heiloo. Aan de geopende groeve werd het woord ge voerd door den voorzitter van den bond, de heer Govers, die herinnerde aan de groote liefde van den overledene voor den bond en erop wees dat hij ook op rijpe ren leeftijd nog den tijd heeft kunnen vin den om zich verdienstelijk te maken. Na mens het bestuur van de afdeeling betuig de spreker hiervoor zijn dank en hij ver zekerde dat de heer M. bij den bond in hooge eere zou blijven. Een zoon van de huisgenoote van den overledene dankte voor de eer, aan dezen bewezen. De heer W. de Vries, klerk ter secreta rie dezer gemeente, is benoemd tot lsten ambtenaar ter gemeente-secretarie van Put- tershoek (Z.-H.) EEN 102-JARIGE TE ENKHUIZEN. De heer C. M. Siebert te Enkhuizen is 102 jaar geworden. Zijn gezondheidstoe stand laat nog weinig te wenschen over. Ten gevolge van zijn verminderd ge zichtsvermogen is hij eenige geleden in een der stadsgrachten gevallen, maar het koude bad heeft geen nadeelge gevolgen voor hem gehad. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN, Meisje gedood. In den afgeloopen nacht is op den Pro vincialen weg tusschen Maastricht en Val kenburg, onder Berg en TerbBjt een auto met twee personen in volle vaart tegen een boom gereden. Het waren de 26-jarige mej. van D. en de 25-jar. J. T., beiden uit Maastricht. Het meisje werd zoo ernstig gewond dat zij in het ziekenhuis te Heerlen is overleden. De toestand van den jongeman is bevredigend. NOORSCHE VLIEGTUIGEN IN KARELIE GELAND. De Zweedsche regeeringspersdienst deelt mede, dat zeven Noorsche militaire vlieg tuigen gistermiddag in Karelië zijn geland. De toestellen zijn in beslag genomen en de vliegers zijn geïnterneerd. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Bernardus z. van Chris- tiaan Hoekmeijer en A. Nijman. Maria J. W. d. van Henricus A. de Zwart en W. A. M. Kroeders. Hendrica M., d. van Hen- dricus Smorenberg en G. Hardorff. Mar- garetha M„ d. van Engele E. N. de Wolf en J. C. Slager. Anna T., d. van Pieter H. Romer en H. de Bruin. Reinder J. F., z. van Feike Langedijk en J. Vallinga. Meindert J. M„ z. van Jacobus Th. Butter en J. C. A. Boots. Getrouwd: Anthonius N. Ligthart en Geertruida M. Berger. Overleden: Hendrika Jonker, ge scheiden van Dirk Wit, oud 84 j. Johan nes Slijderink, wedr. van C. E. S. van der Vlugt, oud 60 j. Pieter van der Meer, wedr. van A. Meijer, oud 72 j. Door het bestuur der St. Ursula- school te Bergen is als kweekelinge met akte benoemd mej. Th. M. de Ruyter aldaar. SCHEEPVAARTLIJNEN. Rotterdamsche Lloyd. Blitar thuisr. 16 April 6 u. van Padang. Garoet uitr. 15 April 8 uur passeerde Point de Galle. Tapanoeli uitr. 15 April nam. van Suez. Sibajak uitr. 15 April pass. Suez. GEMMENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het gemeentelijk bureau voor sociale zaken deelt aan belanghebben den mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 17 April tot en met Dinsdag 23 April de volgende kleuren bon geldig zijr.: Margarinebons: witte kleur. Vetbons: bruine kleur. Vleechbons: rose met roode streep. De directeur voornoemd. E. v. d. HEUVEL. Alkmaar, 16 April 1940. Alléén 2de hemdseh goederen. uitsluitend a contant.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2