KLEERMAKERS J Dagblad-Reclame Is actueel JONGSTEN BEDIENDE. Schildersknecht PRIJSNOTEERING PAARDE1VLEESCH. BAKKERSBEDIENDE Schermer en Laurman Mej. A, G, M. VAN BEEK, Het Dienstmeisje ZEE EGMOND AAN ZEE HEILOO WIERINGERMEER GROOTSCHERMER KOEDIJK ZUIDSCHARWOUDE LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK OUDORP morgenavond geen spreekuur. YALK'S LUNCHROOM, ANALYSTE, MEISJE, NET WERKMEISJE VOLONTAIR gevraagd ter herstelling van militaire kleeding op de Garnizoenswerkplaatsen, Alkmaar. Zich aan te melden bij den Beheerder, Geester singel, ingang poort naast Nr. 20. Op de Administratie van de Allom. Courant is plaats voor een Uitsluitend schriftelijke aanmelding. BOERENKNECHT, flinke Jongens Pension of ongem. Kamer zonder pens,, gem. Zit- en Slaapk. Loods of giakhussruimte Schoorl's Woningbureau en Assurantiekantoor DE ALKMAARSCHE PAARDENSLAGERS. 2 tOOR. bileum concert. is Schubert's Siegesgesang" rkest. ons de vreug- i het volk van ode Zee kon lgende Pharao )od in de goi- de uitbundig 5 aanvoert, ze gelukkige red- ntwoord geeft, lendeel komt e vreugde van Jn effectvolle aan de muzi- Sluys, zingt, compositie, die n, en 2 liede- bert Sluyter, Beethoven alle estbegeleiding. pleteerd met CIcgischer Ge- lieftws OENTEN- houden alge- G.C. heeft o.a. i van het be- ■ij entrée en Ir v. d. Plas» uden over het it, wat door men de juiste siding volgde n wij het uit- gadering laten djksveld wacht. is de rijks ilo orn overge- Benoemd. matet en ma- md de heer IK iesvereeniging. e protestante ning van den geloopen met Igekeurd. De heeren D. srden herko- at het bestuur r den polder laat heeft ge- een volgende ;n. ezen volmacht entoons telling. srd alhier een len. Het be- oon goed, van gewend, doch tentoonstelling dit strekt tot stuur, dat zich t om deze da- idingen waren ames spanden kroon gevolgd viel ons op s was ingezon- Aan de diverse omen en men 3n doosje met r huis gaan. see aanbrengt. en thans weer geworpen. Als en 3' mijnen ntplofte en ge- Steeds meer wrakstukken appelen, een rollen van het inblik het ge- vergaan zou ie haven van lende groos bben een ön- hillende yoor- ee zijn aangv- rermissen van nu toe op lui- 1 kunnen ont- iden, dat deze de schepen, nigen tijd on 5* EERSTE BLAD. Strandvonderij. Tengevolge van den aanhoudenden Wes tenwind spoelt weer allerlei op het strand aan, thans voornamelijk kisten met appe len, voorts wrakhout enz. De appelen zijn nog in goeden staat. Ook is weder een boei aangespoeld, namelijk van het stoomschip Maria Rosa, Genua. Omtrent een schip van dien naam is niets bekend. Wraakneming? Bij den heer B. bleek een groote, kost bare winkelruit kapot te zijn. Blijkens de sporen was deze met een steen ingegooid. Vermoedelijk is hier wraakneming in 't spel. De heer B. heeft echter geen schade, daar hij verzekerd is. Gouden huwelijk. Op Vrijdag 19 April a.s. viert het echt paar W. Kok en M. Kok—Abie, wonende te Egmond aan Zee, Schoolstraat 6, zijn vijftig jarig huwelijksfeest. De heer Kok, die 79 jaar is, is gezien zijn leeftijd nog vrij kras, zjjn vrouw is 71 jaar. De kermis. Door B. en W. werden Maandagmiddag 2 uur ten raadhuize verpacht de stand plaatsen op de kermis, te houden op Zon dag 28, Maandag 29 en Dinsdag 30 Juli a.s. Er waren 32 inschrijvers. Gunningen zijn gegeven: voor zweefmolen, turksche schop, kinderdraaimolen, hoofd van Jut, electri- sche trein (attractie voor kinderen), gebak kraam, palingkraam, suikerkraam, brinken- spel en vliegbomspel, fietsenbaan, hoepla, hengelsport, koekhaktent, schiettent, licht stad, autoskooter en nog eenige inrichtingen waarvoor animo bestond. Chr. Muziekvereeniging organiseert een concours. Ter gelegenheid van het tienjarig be staan der Wieringermeer en het vijfjarig bestaan der chr. muziekvereeniging S. D. G. organiseert deze vereeniging een tweetal concoursen, en wel op Hemelvaart Bonds- muziekconcours en 2en Pinksterdag Natio naal concours voor muziek en zang. Voor den eersten dag is reeds een goede deelna me verzekerd, terwijl voor den 2den Pink sterdag nog niet alle inschrijvingsbiljetten binnen zijn, hoewel vlot wordt ingeschre ven. Wij twijfelen niet of de belangstelling voor het bezoek aan dit concours zal be duidend zijn, temeer daar het „nieuwe land" op zich zelf reeds vele dagjesmen- schen trekt. Intusschen maakt het nieuwe land zich op om zijn gasten op goede wij ze te ontvangen. Door het gemeentebestuur is voor dit doel welwillend afgestaan 't bosch bij Middenmeer waarin een open plek is geprojecteerd; het bosch is keurig gesnoeid en de paden worden bewerkt. De bezoekers kunnen verzekerd zijn van een keurige ont vangst. Kerkconcért. Het herv. kerkkoor gaf Zondagavond m. m. w. het kinderkoor te Grootschermer een zeer geslaagd concert. Ds. Brinkerink sprak een inleidend woord, waarop na gemeenschappelijk gezang het koor drie mooie liederen vertolkte. Zoo ook het kinderkoor. Zeer mooi werd door de kleintjes uitgevoerd een zangspel „Vrede" door mej. B. Terpstra, de directri ce der koren. Nadat het kerkkoor zich nogmaals had laten hooren, sprak ds. Brinkerink een sluitwoord, waarin vooral de directrice dank werd gebracht voor alles wat zij voor het koor verricht. Nadat gemeenschappelijk ge zongen was Gez.: 274 5, gingen de talrijk aanwezigen huiswaarts. NOORDHOLLANDSCHE LANDBOUW ONDERLINGE. Jaarlijksche alg. ledenvergadering. Maandag werd te Amsterdam, onder voorzitterschap van den heer K. Hogetoorn Dzn., te Beemster, de jaarlijksche alge- meene ledenvergadering gehouden van de Noordholl. Landbouwonderlinge, afd. van de Centr. Landbouwonderlinge, bedrijfsver. ingevolge de land- en tuinbouwongevallen- wet 1922. Aan het verslag over het boekjaar 1938— 1939 ontleenen wij het volgende: Het aan tal leden steeg van 3888 tot 3913, vertegen woordigende een verzekerd loonbedrag van f 4.600.596 (vorig jaar 4.412.290). Aangifte werd gedaan van 923 ongevallen, waarvan 852 als bedrijfsongeval konden worden erkend. In het voorafgaande boekjaar be droegen deze getallen resp. 850 en 788. Ook uit het verslag van de centrale land- bouw-onderlinge blijkt toeneming van het aantal ongevallen in vrijwel alle deelen van het land. Deze stijging is niet in alle af dee lingen even groot en is ook niet evenredig met die van het loonbedrag, hetwelk zelfs in sommige afdeelingen lager is dan het vorige jaar. Het verslag, dat voorts gegevens bevat van de vrijwillige patroons- en kinderver zekering en over de ziekteregeling voor in wonend personeel, werd door de vergade ring goedgekeurd. Tot leden van het bestuur werden herko zen de heeren Jm. Blaauboer Gzn. te Kol- horn en A. C. Pruissen te Nieuw-Vennep, terwijl als plaatsvervangende leden van het bestuur opnieuw werden aangewezen de heeren H. S. Eriks te Petten en K, Zijp Jzn te Abbekerk. Ter vergadering werden de hoeren J Laan Dzn. te Kwadijk, N. Raap te Anna' Paulowna en W. van Sijtveld te Diemen, die gedurende 25 jaren in een plaatselijke ongevallen-commissie hunne medewerking aan de Landbouw-onderlinge hebben ver leend, gehuldigd. Uit handen van den di recteur der centrale Landbouw-onderlinge, den heer Jhr. mr. P. A. van Holthe tot Ech ten, ontvingen zij als blijk van waardeering een oorkonde met herinneringsmedaille. Oefening brandweer. Maandagavond werd door B. en W. brandalarm gemaakt ter oefening van de brandweer. Om precies acht uur werd één k.m. ten zuiden van de garage brand gemeld. Negen minuten daarna was de motorspuit onder leiding van den opperbrandmeester P. Kok, die 2 k.m. ten noorden der garage woont, aanwezig en weer 2 minuten later werd water gegeven. De laatste manschappen wa ren na 15 minuten bij de gemelde plaats. De oefening is zeer goed geslaagd en de alarmsignalen functionneerden uitste kend, evenals het materiaal. Tuinbouwver. „De Toekomst". De tuinbouwver. „De Toekomst" alhier vergaderde Maandagavond in het lokaal van den heer H. Stoffers, onder leiding van den heer S. de Boer Kz. Deze sprak zijn te leurstelling uit over het geringe bezoek. Bij het voorstel van Koedijk, om het par keeren op het terrein van de L G.C. en de ligplaats voor schepen bij de veiling gratis te doen zijn met de verplichting van lossing der producten in het centrum van veiling en spoorterrein besloot men, het prae-advies van het bestuur te steunen, o'm dit voorstel aan te nemen, met dien verstande, dat de lossing niet verplicht werd gesteld, maar zooveel mogelijk moet geschieden in het centrum van de veiling, terwijl geen contri butieheffing van 1 noodig geooi deeld wordt. Bij het volgende voorstel van De West om eon studiecommissie in het leven te roepen uit allerlei instanties op tuinbouwgebied om de mogelijkheid te onderzoek van centra lisatie van den handel en industrialisatie van den tuinbouw werd het drogen van groente nog besproken. Men ging tenslotte met het prae-advies accoord, waarin wordt gezegd, dat deze zaak in onderzoek is bij het Centr. Bureau en dat hierover spoedig nadere mededeelingen verwacht worden, waarom geadviseerd werd, het voorstel in te trekken. Bij de rondvraag werd het ijsroeien be sproken. Sommige leden wenschen hieraan niet mede te werken. Men besloot, deelname verplicht te stellen. Ook de zetkoolregeling werd nog behan deld. Ook ten aanzien hiervan zijn enkele leden in overtreding. Zij zullen op hun fout worden gewezen. Het ging nogal aan dc veilingen. In het begin van de week was het op de veilingen nu juist geen vlotte gang van zaken. Het liep niet, zooals de tuinders het wel gaarne zouden zien. Er was niet veel vraag en dan is het doorgaans met de prij zen ook niet zoo voordeelig gesteld. Geluk kig echter had men de door de veilingen vastgestelde minimumprijzen, waar bene den, niet verkocht werd. Vooral voor de gele kool was dit van beteekenis, daar de voorraad hiervan nog vrij groot was, zoodat het aanbod de vraag aanmerkelijk overtrof. Het wachten was al eenigen tijd op het vrijkomen van de invoervergunningen voor Duitschland. Ongeveer op de helft van de week kwamen de eerste invoervergunnin gen van het nieuwe kwartaal en dit gaf weer wat leven in de brouwerij. Er werd door verscheidene exporteurs gekocht en zoodoende is er de laatste dagen een niet onbelangrijke hoeveelheid kool van eigenaar verwisseld en dat niet alleen, ook verzon den. Want met wagongebrek heeft men thans gelukkig niet meer te kampen. Dit zou in de tegenwoordige omstandigheden heelemaal funest zijn, nu het seizoen al tamelijk ver gevorderd is; het liep alles vrij vlot van stapel. Ook de prijzen hebben zich vrij goed kunnen ontwikkelen. Het steuntje iri den rug, dat de veilingen de gele kool gaven, door de minimum-verkoop prijzen in twee étappes te verhoogen resp. tot 5 en 5.40 per 100 kg, mocht er echter wel bij. Te Broek op Langendijk werd wel den eersten dag, waarop de minimumprijs 5.40 was, meestal 5.50 en 5.60 per 100 kg betaald, maar dit bleef niet lang zoo. Den vqjgenden dag werd zoo goed als alles verkocht tegen den vastgestelden prijs van 5.40. Te Noordscharwoude was de prijs van de gele kool meestal iets hooger, onge twijfeld tengevolge van den tamelijk ge ringen aanvoer. De roode kool is verkocht tegen redelijke prijzen. Meestal werd ruim 7 per 100 kilo betaald. Kleine kool noteerde wel eens bo ven 8, later liep ze zelfs tot boven 9 per 100 kg. Te Broek op Langendijk werd voor een partijtje 10 per 100 kg betaald. Dit was echter een uitzondering. De prijzen van 9 en hooger konden niet blijven ge handhaafd. Deensche witte kool heeft voor namelijk 4.504.70 per 100 kg opge bracht met kleine verschillen naar boven of beneden. De belangstelling voor de uien blijft nog maar steeds beneden peil. De prij zen, welke voor dit artikel besteed worden, zijn heel laag. Slechts enkele malen wordt 2 of 'n paar dubbeltjes p. 100 kg méér be steed. Peen was iets grager, zoodat voor de mooiste partijen 2.40, een enkele maal 2.80, per 100 kg werd besteed. De minder gevraagde sorteeringen noteerden vanaf 1.50. Voor bieten betaalde men 1.40— 2. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank alhier verga derde Maandagavond in café Vijzelaar. De voorzitter, de heer S. Wagenaar, besprak in zijn openingswoord den aankoop en inrich ting van het nieuwe kantoorgebouw met kassiers woning, waardoor een langgekoes terde wensch in vervulling is gegaan. Het afgeloopen jaar is niet onbevredigend ge weest voor de instelling, zeide de voorzitter. Hij sprak de beste wenschen uit voor het spoedig herstel van den neer W. Slot, het bestuurslid, dat reeds lang wegens ziekte de bank niet heeft kunnen bezoeken. Aangezien een paar leden naar elders zijn verhuisd en geen relatie meer met de bank onderhouden,, werden zij op voorstel van het bestuur van hun rechten vervallen ver klaard. De heer C. Wagenaar Kz. werd herkozen als lid van het bestuur. Als lid van den raad van toezicht werd de heer J. Wagenaar J. J. C.z. herkozen. De kassier, de heer Jb. Glas, bracht een zeer uitvoerig jaarverslag uit, waarin de belangrijkste gebeurtenissen uit 't afgeloopen jaar werden gememoreerd. Het jaar is voor de bank vrij normaal ver- loopen. Opvragingen in verband met den internationalen toestand kwamen practisch niet voor. Een enkele spaarder die om zijn geld kwam vragen, was al tevreden, toen hem het geld werd getoond. Het mocht toen wel weer bij de bank blijven. Medegedeeld werd, dat een post van 1100 is afgeschreven op de reserve voor dubieuze debiteuren. De bank heeft 149.55 aan de comm. v. d. vaste lasten betaald. Het kantoorgebouw is aangekocht van de erven Glas voor 3750. Met inrichting, verbouwing enz. wa ren de kosten totaal 8215.98. Het leden tal was 268, hetgeen ongewijzigd is. De rekening over het afgeloopen jaar ver meldde o.m., dat aan spaargelden is inge legd 88312.83, terugbetaald 129142.25;; aan voorschotten is uitgezet 1425; afge lost werd 9503.41. Van rekeninghouders werd ontvangen 311473.24, uitbetaald aan rekeninghouders 310992.16; van de Centr. bank is ontvangen 240028.81, aan de C. B. is betaald 197983.16. De totale om zet was 710806.76. De balans vermeldde, dat aan voorschot ten uitstond 157234.23; van rekeninghou ders was te vorderen 142329.93, te vorde ren rente van voorschotten 2967.44, van loop. rekeningen 1034.75. De schuld aan loopende rekeninghouders was 66144.57, aan de Centr. Bank 80203.91, aan de spaarbank 157.806.29. Het reservefonds was 26995.89, de reserve dub. debiteuren 1590. Het winstsaldo was 579.44. De heeren S. Wagenaar en Jb. Wagenaar Jz. werden herkozen als plaatsvervangende bestuursleden. Qemeentecadm De raad dezer gemeente kwam Vrij dagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemees ter. Afwezig was de heer A. Jongebloed. Na de vaststelling der notulen volgde de behandeling van de ingekomen stukken. Hiervan vermelden we een schrijven van den directeur van de lichtbedrijven te Alk maar, houdende, dat het door deze ge meente gegarandeerde gasverbruik (9850 M3.) in het dorpsgedeelte is overschreden. Het ambtenarenreglement werd aange vuld met een bepaling betreffende het re gelen van een gelijktijdige salariëering van gemobiliseerde gemeente-ambtenaren door de burgerlijke en militaire overheid. Voorts werd daarin opgenomen de bepaling, dat de gemeente-ambtenaren verplicht zijn ontslag te nemen bij het bereiken van den 65-jari- gen leeftijd. Van de begrafenisonderneming „Me mento mori" te Sint Pancras was een ver zoek ingekomen om 75 bij te dragen in de kosten van aanschaffing van een automa tisch begraaftoestel, waarvan de aanschaf- fingskosten pl.m. 215 bedragen. Dit toe stel zou dan eigendom van de gemeente worden en gebruikt moeten worden zoowel bij begravingen op de roomsch-katholieke als op de algemeene begraafplaats. Aange zien op de algemeene begraafplaats zeer weinig begravingen plaats hebben, stelden B. en W. voor van gemeentewege een bij drage van 25 te geven, mits het r.k. kerk bestuur 50 bijdraagt en de gemeente de bevoegdheid krijgt het toestel te gebruiken op de algemeene begraafplaats. Aldus werd besloten. Naar aanleiding van een schrijven van B. en W. van Heerhugowaard werd besloten den heer A. van Tooren te benoemen tot controleur voor de steunverleening. Als laatste punt van de agenda kwam aan de orde een voorstel tot onbewoonbaarver klaring van een viertal woningen nabij de Halvemaansbrug, welk punt in de vorige vergadering was aangehouden. De voorzitter deelde mede, dat in ver band met de wettelijke regeling B. en W. tot de conclusie gekomen zijn, dat het beter is het advies van den inspecteur voor de volksgezondheid op te volgen en de wonin gen onbewoonbaar te verklaren. De raad be houdt dan de bevoegdheid om den termijn van ontruiming telkens voor bepaalden tijd te verlengen. Spreekt de raad zich echter uit tegen onbewoonbaarverklaring en gaat de inspecteur bij Ged. Staten in beroep, dan stelt dit college den termijn van ontruiming vast, welke termijn door den raad niet meer verlengd kan worden. De heer Leering deelde mede de wonin gen te hebben bekeken, waarbij hij tot de conclusie gekomen was, dat zij nog in goed bewoonbaren staat verkeeren. Spr. ver klaarde zich dan ook tegen onbewoonbaar verklaring. De heer Staa was van meening, dat een woning eerst kan worden afgekeurd, als zij gevaar oplevert voor de veiligheid en da gezondheid van de bewoners. Aangezien dit hier niet het geval is, achtte spr. het niet wenschelijk de woningen toch onbewoon baar te verklaren, alleen omdat de inspec teur het wil. De heer Corbié zeide, dat de eigenaren bereid waren de woningen op te knappen, maar nu hun een besluit tot onbewoonbaar verklaring boven het hoofd hangt; hebben ze met daden gewacht. Aangezien ook de overige leden geen voorstanders van onbewoonbaarverklaring bleken te zijn, werd zonder hoofdelijke stemming besloten het advies van den in-, specteur niet op te volgen. Jtackt&eticfUm GROOTE VOOEJAARSVEEMARKT. ALKMAAR, 17 April 1940. Op de heden gehouden groote voorjaarsveemarkt wer den in totaal 1139 Runderen en 8 kalveren (vorig jaar resp. 1645 en 12) aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Melkkoeien 180—250; Geldekoeien 130—210; Gelde vaarzen 100150; Pinkstieren 110—230; Pinken 80—120 en 1-jarige Noordholl. Stieren 180260. Handel kalm. AMSTERDAM, 17 April 1940. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 61000 kg. AMSTERDAM, 17 April 1940. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 187 Vette kalveren, le kw. 7886 cent, 2e kw. 6774 cent en 3e kw. 52 64 cent per kg levendgew. ondermelkers lager; 167 Nuchtere kalveren 711; 80 Varkens 7173 cent per kg slachtgewicht. NOORDSCHARWOUDE, 17 April 1940. (Noordermarktbond). 20500 kg Roode kool 8.60—11.10; 10300 kg Gele kool 5.90— 6.20; 62000 kg D. witte kool 4.60—4.90; 6300 kg Uien 1.30—2, grove uien 1.80 2.20, drieling uien 1; 2900 kg Peen 2.50. BROEK OP LANGENDIJK, 17 April '40. (Langendijker Groen ten veiling). 6500 kg Roode kool 8.50—11.50; 63200 kg Gele kool 5.20—6.10; 23400 kg D. witte kool 4.40—4.70; 1600 kg Uien f 1.60—2.20, grove uien 1.60f 1.80; 1900 kg Peen 1.50—3; 700 kg Bieten 1.50; 44 bos Ra barber 6.708.10. WARMENHUIZEN, 16 April 1940. 1100 kg Uien 1.70, grove f 1.90—2; 10000 kg Roode kool f 8.4010; 29100 kg Gele kool 5.506; 15200 Deensche witte kool 4.60 4.90. AdoedmMn Den Men Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders A. KOOIJ en P. KOOIJ—WESTER hunne 25-jarige Eehtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen, GRÉ. TRUUS. Assum, Uitgeest. 28 April a.s. hopen onze lieve Ouders C. M. WINDER en G. A. WINDER—DE GRAAF hun 25-jarige Eehtvereeniging te herdenken. Hun dankbare kinderen, GRIET en CORNELIE. Schoorl, April 1940. Receptie van 35 uur in Hotel „De Roode Leeuw". Den 27 April a.s. hopen onze geliefde Ouders en Grootouders K. DE GEUS en G. DE GEUS— SCHERMERHORN hun 50-jarig huwelijksfeest te herdenken. Hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Alkmaar, Kanaaldijk 4. Inplaats van kaarten. Verloofd: GEER HELDER en PIET KORVER. Laanweg, Stoïnpetoren. Molenweg, Oterleek. 17 April 1940. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer JOHANNES GERARDUS KLEIN, Oud-Deurwaarder, Wedr. van ANTJE BLOKDIJK, in den ouderdom van 91 jaar. Uit aller naam, J. P. KLEIN. Alkmaar, 16 April 1940. Zevenhuizen 2. Liefst geen bezoek. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Zaterdag op de Gemeente-Begraafplaats. Vertrek vanaf het sterfhuis nam. half twee. OOGARTS. Costerstraat 24, gevraagd. Houttil 5. Aanbieden na 7 uur. Voor advertenties gelieve men zich uitsluitend te wenden tot de Administratie, Tel. 3320. Gevraagd voor ons laboratorium: zoo mogelijk bekend met levens middelen, water- en melkonderzoek. Br. onder opgave van bijzonder heden te richten tot de N.V. v/h W. HOOGENSTRAATEN Co., Conservenfabriek, Alkmaar. Mevrouw STOEL, Park 26, vraagt eeu zelfstandig werken en koken, van g. getuigen voorz. gevr. boven 18 j., bij Concierge z. kinderen in Amsterdam. Goede behandeling. Brieven o. B. Z. 468, N.V. ALTA's Ady .bur., A'dam-C. TERSTOND GEVRAAGD bij J. PASCHA Jr., Bakkerij, Barsingerkorn. Ter Secretarie van de gemeente BERGEN (Nh.) wordt gevraagd een tegen een nader overeen te komen jaarlijksche vergoeding tot een maximum van f 300. Spoedige indiensttreding gewenscht. Practische ervaring in de gemeente administratie vereischt. Einddiploma H.B.S. of Gymnasium strekt tot aanbeveling. Brieven aan den Secretaris vóór 28 April a.s. Voor direct gevraagd: of vergevorderd Leerling, bij G. BAKKER, Nieuwpoortslaan 103, Alkmaar. Er biedt zich aan een flinke uitstekend melker, P. G. Br. letter R 9 bui eau van dit blad. B. z. a, BANKETS AKKERSBIDIENDE. pl.m. 19 jaar. Vrij van dienst. Brieven onder letter M 5 bureau v. d. blad. Bij de N.V. ALKMAARSCHE IJZER- EN METAALGIETERIJ kunnen eenige geplaatst worden ter opleiding in de bedrijfsadministratie. Mulo opleiding strekt tot aanbeveling. Sollicitaties met referenties te richten onder lett. P 8 bureau van dit blad. TE HUUR een mooie ZITKAMER met Piano, SLAAPKAMER met str. water, met of zonder gebruik v. keuken. Br. letter S 10 bur. v. d. blad. JONGEDAME zoekt voor 5 dagen per week: in Chr. gez. Br. lett. L 4 bur. v. d. bl. Aangeboden m. o. z. p. aan Echtpaar of Dame. alleen bij Wed., te Heiloo. Br. ond. O 7 aan bur. v. d. bl. gevraagd, ca. 1000 M-, aan vaar water. Alkmaar of omstreken. Brie ven met prijsopgave onder No. 618 Boekhandel ABKA Overtoom 44, Amsterdam W. biedt te koop aan: le. RENTENIERSWONING met met omgeving en tuin. 2e. Een BURGERHUIS (nieuw) met 4 H.A. Grasland, goed voor Hoenderpark, bij vischwater, f 3000.—. 3e. BOERDERIJ met 12 H.A. best Land, voor geldbelegging of eigen gebruik, f 22000. Voor alle panden hypotheek be schikbaar. BIEFSTUK HAAS p. p. 85 BIEFSTUK 75 ROASTBEAF 55 BAKLAPPEN 55 ROLLADE MAGER 50 ROLLADE DOORREGEN45 LAPPEN MAGER 44 LAPPEN DOORREGEN 38 GEHAKT 38 ROOKVLEESCH per ons 18 Deze prijzen worden verhoogd met keurloon em omzetbelasting.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3