NATUURLIJK TR1UMPHEERT BOVEN ALLES ^IVERUJRRmiNG WANT HET DE BESTE 1? SIGARET JïuMicatie& £aatste Sedchtm De Vries, Alkmaar De beteekenis van den Staat van Beleg. EERSTE BLAD. 4f' i? Alkmaar, Zaterdag. S. WOLDRINGH OVERLEDEN. In den ouderdom van 47 jaar is te den Helder plotseling overleden de kapitein luitenant ter zee S. Woldringh, sedert begin Maart' commandant van het wachtschip „Willemsoord". De begrafenis geschiedt Dinsdag a.s. om twee uur op de algemeene begraafplaats te Rijswijk, 's Morgens tien uur wordt het stoffelijk overschot vanuit het marine hospitaal in den Helder met militaire eer uitgeleide gedaan tot aan de grens 'der ge meente» JUBILEUM W. VAN DER MEIJDEN. Gisteren vierde de besteller bij den P.T.T.- dienst de heer W. van der Meijden zijn 25- jarig ambtsjubileum. Dat hij een prettig collega is, is wel gebleken uit het groote be zoek hetwelk hij den geheelen dag mocht ontvangen. Een aantal bloemstukken was al vroeg bezorgd, waarbij o.a. van het P.T.T.- personeel de Postfanfare en den C.B.P.T.T. Talrijke felicitaties van collega's uit den om trek en uit de eerste standplaats (Dirks- horn) waren binnen gekomen. Om 2 uur kwam de directeur van het P. T.T.-kantoor, de heer J. S. van Gelder, den jubilaris feliciteeren. In een kort woord wenschte hij hem en zijn vrouw geluk met het zilveren jubileum en overhandigde met een geestig speechje een cadeau van het postpersoneel, zijnde een dubbel gasstel en een rookstandaard. In den loop van den middag kwam het bestuur van de Postfanfare het mede-be stuurslid feliciteeren. De voorzitter, de heer G. J, de Groot, wees op 'de hechte vriend schap, en op de groote werkkracht van den jubilaris. Als aandenken bood spr. een tinnen sigarendoos aan, vergezeld van een kistje sigaren. Des avonds was het bestuur van de C.B.P.T.T. aanwezig. De voorzitter de heer S. Blom, sprak hierbij van den prettigen omgang die er altijd bestond. Nooit tever geefs klopte het bestuur bij v. d. Meijden aan indien hulp noodig was. Spr. hoopte dat dit zoo zal moge blijven tot in lengte van jaren. De Postfanfare bracht des avonds een serenade, waarbij de voorzitter namens het geheele corps feliciteerde en hierbij de felicitatie overbracht van den officier vau justitie, mr. van der Feen de Lille, bij wien het corps even te voren ook een serenade had gebracht. HENRIETTE DAVIDS EN MALOITZ E.A. TE 'ALKMAAR. Dinsdag a.s. zal in 't Gulden Vlies een buitengewone voorstelling plaats vinden, waarin o.a, zullen optreden twee prominen te artisten. Allereerst Henriëtte Davids, beter bekend als Heintje Davids, die de toe schouwers weer zal laten lachen. Zij komt met een speciaal repertoire, w.o. het laatste liedje van haar onvergetelijken broer Louis Davids „Klap eens in je handjes", terwijl ook het bekende „Draaien" uit de Jantjes door haar zal worden gezongen. Verder is er de overbekende Maloïtz, die met geheel nieuwe experimenen ons weder om zal verbazen. Over hem nog iets te schrijven is verder niet noodig. Zijn trouwe metgezel Herman Diederichs zal hem we'derom secondeeren en tevens als conferencier optreden. Ada Dassi, de bekende pianiste en chan- sonnière, die wij weldra onder onze stad- genooten zullen mogen rekenen, zal een en ander begeleiden en eenige liedjes uit haar eigen repertoire zingen. Alles bij elkaar belooft het weer een bij zondere avond te worden die men niet gaar ne zal verzuimen. LANDBOUWHUISHOUDONDERWIJS. Zeer binnenkort begint een nieuwe 3- jarige landbouwhuishoudcursus. Meisjes die bij den aanvang van den cursus minstens 12 jaar en 8 maanden zijn, kunnen worden toegelaten. Het eerste jaar bezoeken de leerlingen 3 dagen per week de school, daarna 2 dagen per week. Voor de niet schooldagen wordt huiswerk opgegeven, terwijl tevens het geleerde in de praktijk kan worden gebracht. Het onderwijs is op het platteland inge steld en de te behandelen leerstof van de huishoudelijke-, naald- en bedrijfsvakken is dan ook dienovereenkomstig bepaald. Zie verder elders in dit blad. CONCERT UITGESTELD. Het aangekondigde concert Joh. Blok— Jan Couvée, moet voor onbepaalden tijd worden uitgesteld. VAKSCHOOL VOOR KAASMAKERS TE HOORN. Donderdag eindigde de 19de. cursus, wel ke gedurende 2 winterhalfjaren is gehou den. Wegens dienstplicht konden enkele leerlingen den cursus gedurende het tweede halfjaar niet volgen. Bij het eindexamen kregen 16 leerlingen het diploma als kaasmaker, terwijl één moest worden afgewezen. Aan de 2 toe hoorders kon het getuigschrift worden uit gereikt. Het diploma werd o.a. verworven door: H. Rens te Alkmaar, J. H. Dijkstra en K. v. d. Kooy te Lutjewinkel, A. de Leeuw te Spijkerboor, K. Postma te 't Zand, G. Streefland te Schermerhorn en W. Vis ser Wieringerwaard. Het getuigschrift is uitgereikt aan: C. Andringa te Wieringerwaard en W. Slob te Lutjewinkel. DE VERJAARDAG VAN PRINSES JULIANA. De Chr. Oranjevereeniging te Alkmaar hoopt, zooals elk jaar de gewoonte is, ook dit jaar ter gelegenheid van den verjaardag van prinses Juliana op 30 April a.s. 's avonds te 8 uur in 't Gulden Vlies een bijeenkomst te houden. Als spreker zal optreden luite nant-generaal jhr. W. Roëll van 's-Graven- hage. Daarna zal worden vertoond de actueele film „Nederland, let op U saeck". VERDUIDELIJKING. In het verslag over het concert van het Vrijzinnig koor, moet na: die zoo mogelijk nog verhoogd werd door den prachtigen zang van koor en soliste (als soliste trad op mej. To. v. d. Sluys)" volgen, „in Laudate Dominum" mede van Mozart. VAN EEN 90-JARIGE. Mevrouw de wed. ds. J. F. Bakker Melchior, Emmastraat 103, wier geslacht ons de bekende doktersfamilie heeft ge schonken, viert vandaag haar 90sten ver jaardag. De vereering die men haar in bree- den kring toedraagt, kwam heden door een groot aantal bloemstukken en cadeaux tot uiting. Ds. Bakker was doopsgezind predi kant te Winkel, de geboorteplaats van zijn vrouw, te Twisk en Giethoorn. Met haar man heeft mevrouw Bakker in die gemeen ten veel sociaal werk verricht. In 1917 vestigden beiden zich in Alkmaar. Twee jaar later overleed ds. Bakker en sinds dien heeft mevrouw Bakker in den geest van haar man, die den haren werd, 't werk van naastenliefde voortgezet. Het ver heugt ons te mogen ronriareeren dat de waardeering daarvoor heden ondubbelzin nig tot uiting kwam. Wij hadden heden morgen een onderhoud met de verpleegster en de dienstbode. Beiden waren vol bewon dering over het lieve karakter van deze dame. „Ik verpleeg haar nu reeds 6 jaar en heb vele menschen verpleegd, maar iemand 'met een dergelijk lief karakter heb ik nog niet ontmoet", aldus de verpleegster. „Mevrouw is doof, maar haar geheugen is nog uitstekend en de wijze waarop zij haar pijnen verdraagt, maakt haar in mijn oogen tot een heldin". Deze verklaring werd met enthousiasme door het dienstmeisje bevestigd, dat er aan toevoegde, dat mevrouw de politiek nog zeer goed volgt, omdat ze uitstekend bij is. Zij rust veel, doch 's middags uit ze nog in den hoogen ouden leuningstoel. Velen zullen haar vanmiddag ongetwij feld hun gelukwenschen komen aanbieden, Van 'n goed mensch, ook al heeft die licha melijk de hulp van anderen noodig, gaat voor de karaktervorming voor hen die met hem in aanraking komen nog een zegenrij ke invloed uit. Wij constateerden dit heden met voldoening. POSTFANFARE BRENGT SERENADES. De belangstelling voor de aangekondigde muzikale wandeling van de Postfanfare voor" het brengen van twee serenades was gisteravond zeer groot. Allereerst werd gemarcheerd naar de woning van mr. van der Feen de Lille aan de Nassaulaan, dien men ging complimen teeren met zijn benoeming en installatie als officier van justitie. Om circa half 9 kwam het corps daar aan, gevolgd door vele belangstellenden Na een pittigen marsch feliciteerde de yoorzitter van 't corps den heer van der Feen de Lille met diens benoeming. Hij achtte het voor het corps een voorrecht zulk 'n eere-commissaris ie bezitten. Mr. van der Feen de Lille bracht dank aan corps en dirigent en sprak zijn voldoening uit over de vorderingen die het jonge corps steeds maakt. Hierna noodigde hij allen uit binnen te komen, waar hij een verversching aanbood. Na nog een tweetal marschen te hebben gespeeld ging het corps verder. Weder met een politie-agent voorop om ruim baan te maken voor den kranig mar- cheerenden troep, ging 't nu naar de Eerste Landdwarsstraat naar de woning van den heer W. van der Meijden, die gister zijn 25-jarige werkzaamheid in dienst van de posterijen herdacht. VERLOTING VRIJZ. IIERV. VROUWENVEREENIGING. In de bekendmaking van den uitslag der verloting vanwege de Vrijz. Herv. Vrou- wenvereeniging staat,dat een prijs is geval len op no. 992. Dit moet zijn 692. VERHURING PERCEEL GROND AAN HET ZEGLIS. Voor het thans onverhuurde terrein aan het Zeglis, sectie F. nr. 3324 (ged.), ter grootte van ongeveer 450 M2„ heeft zich een gegadigde aangemeld, die bereid is het terrein van de gemeente te huren voor 0.25 per M., of 112.55 per jaar, als op slagplaats voor materiëel, e.d. B. en W. stellen den raad voor dit bod te aanvaarden en het terrein voor hoogstens drie jaren te verhuren. ONCONTROLEERBARE BERICHTEN. Het raadslid A. Eriks heeft verzocht in de Donderdag a.s. te houdm raadszitting de volgende vragen te stellen: Ondergeteekgfide, A. Eriks, lid van den Raad, verzoekt den Raad in de op 25 April te houden vergadering de volgende vragen te mogen stellen aan het College van B. en W.: 1. Is het aan het College bekend, dat via lijn 5 van de gemeentelijke radiodistributie geregeld uitzending plaats heeft van Italiaan- sche, doch in de Nederlandsche taal uitge sproken persberichten, die sterk pro-Duitsch getint zijn? 2. Is het aan het College bekend, dat van regeeringswege door middel van pers en radio is verzocht de verspreiding van „on controleerbare, om niet te spreken van kwaadwillige geruchten" in 's lands belang met alle kracht tegen te gaan? 3. Indien beide vragen bevestigend wor den beantwoord, is het College dan niet van oordeel, dat, afgezien van 't feit, dat iedere uitzending, waarbij scherp partij wordt ge kozen voor één der oorlogvoerenden, uit neu- traliteitsoverwegir.gen behoort te worden af gekeurd, het doorgeven van tendentieuze berichten langs een gemeentelijke lijn, waar door aan deze berichten 'n zeker officieel cachet wordt gegeyen, onvereenigbaar is met het onder 2 genoemde en is het College bereid aan deze uitzendingen onverwijld een einde te maken? ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 21 April zal de apotheek van den heer B. H. J. Schouten, Emmastraat 64, geopend zijn. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst* waargenomen. WATERSTAAT EN DE AANNEMERSFIRMA BROERSMA. 25 April behandeling van het hooger beroep voor het Hof te Amsterdam. Het lid van de aannemersfirma Broers- ma, de heer J. Broersma te Bergen, dat sinds 1924 een strijd voor recht voert te gen de Rijkswaterstaat, omdat zijn firma door den hoofd-ingenieur Wentholt bij de uitvoering van het MaasWaalkanaal in 1924 voor 375.000.werd benadeeld, waardoor de firma ten gronde ging, werd 18 April 1939 door de Alkmaarsche Rechtbank tot 10.boete veroordeeld, wegens beleediging van Ir. Wentholt in een Open Brief aan den Ministerraad en het publiceeren van een brochure, geti teld: „Ik zal handhaven", door den heer Broersma een poging genoemd om van den staat eindelijk recht te verkrijgen. De vervolging was op last van de re geering ingesteld. Aanvankelijk had ver dachte bezwaar tegen de dagvaarding gemaakt en was hij door het Hof buiten vervolging gesteld. Verdachte had een vervolging wegens smaad gewild, om het bewijs te kunnen leveren, dat hij grovelijk door den staat was benadeeld. In hooger beroep werd daarop de vervolging gelast en in zijn requisitoir had het vorig jaar de substituut-officier van justitie te Alkmaar op' het merkwaardige feit gewezen, dat de beleedigde geen prijs op vervolging stelde en de beleediger wel. Aangezien de dagvaarding slechts ver meldde, dat de Open Brief aan den Raad van Ministers was gezonden en niet ook aan de Kamerleden en de dagbladen, kon smaadschrift niet bewezen worden, omdat niet sprake was van een openbaar ge schrift, zoodat verdachte niet toegelaten kon worden tot het bewijs, hetgeen obk de officier had betreurd, waarom hij voor beleediging 30.boete had gevorderd. De rechtbank veroordeelde den heer Broersma tot 10.boete en van dit vonnis ging hij in hooger beroep. De verdediger, Mr. Dr. Buiskool, had de rechtbank verzocht, de mogelijkheid open te laten van het onder B ten laste ge legde: „dat hij in of omstreeks de maand Ja nuari 1938 opzettelijk de eer .of goe den naam heeft aangerand van Dr. Ir. Wentholt door ten lastelegging van N G „Voor Nieuw- en Verbouw". 1 hans nog lage prijzen. het knoeien met rijksgelden, het om den tuin leiden van het Departement van Waterstaat, het sabotteeren van den wil van H. M. de Koningin, het plegen van valschheid in geschriften, alsmede het benadeelen van den Staat der Nederlanden voor 100.000.en het bekorten van de rechten van de aannemersfirma Joh. en Jac. Broers ma". Was dit geschied, dan had de heer Broersma gehoopt, het bewijs te kunnen leveren, om door dit vonnis de mogelijk heid te openen,, dat hij alsnog schadeloos werd gesteld voor den onrechtmatigen daad tegenover hem bedreven. Zoowel de verdachte als de verdediger zullen er 25 April bij het Hof op aandrin gen, het bewijs te mogen leveren. Wan neer dit wordt toegestaan, dan zal deze zaak het Hof ongetwijfeld wel twee dagen bezig houden. Dat met de rechten van deze firma, die beweert voor 375.000.te zijn bena deeld, is gesold, staat ook voor ons wel vast. Toen destijds op last van H. M. de Koningin de zaak aan het rollen werd ge bracht, door de firma, overeenkomstig het advies van de Rekenkamer voor 115.000.aan te spreken, (de firma en de borgen waren dit bedrag schuldig, als i 'Slit'k 5 L-f r de staat gelijk had) zag de Alkmaarsche Rechtbank zich genoodzaakt deze zaak van de rol af te voeren, wegens het niet verschijnen van den landsadvocaat en kwam deze zaak weer op het doode punt. Daarom schreef de heer Broersma in 1937 zijn brochure en in 1938 zijn Open Brief. ST. JORIS-DAG. Traditiegetrouw zullen Dinsdag a.s. de verkenners van de geheele padvindersbewe ging het feest van hun patroon plechtig herdenken. Ook de Alkmaarsche afdeelin- gen hebben gemeend in dezen tijd niet ach ter te mogen blijven om hun eenheid te demonstreeren door een gezamenlijke en openlijke viering van hun patroonsfeest. Ridder St. Joris, steeds rondtrekkend om overal goed te doen, is het ware voorbeeld voor een padvinder. Als symbool van dit bereid-zijn tot hulpvaardigheid draagt ieder lid van de .beweging op dezen' dag de bloem, diehem des morgens wordt uitge reikt, tevens als een herinnering aan zijn belofte, waarin hij zich voornam zich nuttig te maken en anderen te helpen. Op dezen dag, een dag van vreugde en blijdschap voor iedere wëlp, verkenner en voortrekker, stelt elk van hen er een eer in een extra goede daad te doen om zoo ook aan anderen vreugde en blijdschap te bren gen. Des avonds viert iedere groep in eigen kring dit feest en met een terugblik over het afgeloopen verkennersjaar en een ver nieuwing van zijn belofte, maakt iedere padvinder het voornemen om in het ko mende jaar een nog betere welp, nog betere verkenner of voortrekker te zijn. Daar dit kampvuur voor iedere groep een intieme gebeurtenis is, zal er vooraf een ge zamenlijke vlaggepuiade gehouden worden door alle leden'van de Ned. Padvindersver. en de Kath. Verkenners in Alkmaar. Na tuurlijk worden hierbij niet, alleen zij ver wacht, die tot de plaatselijke afdeelingen in eenigerlei betrekking staan, maar ook degenen die hun belangstelling willen too- nen voor deze jeugdbeweging. Scherper toezicht op vreemdelingen nu mogelijk. De staat van beleg is met in gang van gisteren voor het geheele land afgekondigd. Hierdoor is de regeering in staat krachtiger dan tot nu toe op te treden tegen de ongewenschte activiteit van per sonen, die onze neutraliteit in ge vaar brengen en verschillende ongewenschte verschijnselen, die zich den laatsten tijd voordeden. Toezicht op vreemdelingen. In de eerste plaats zij er op gewezen, dat de centrale overheid nu, door middel van het militaire gezag, op volkomen wette- lijken grondslag, bevoegd en bij machte zal zijn met betrekking tot die' vreem delingen, die op de een of andere wijze als gevaarlijke elementen te beschouwen zouden zijn, krachtig in te grijpen. Ons land heeft sinds jaar en dag een talrijke vaste vreemdelingenkolonie, waar onder zich uiteraard wel eens minder ge- wenschte elementen bevinden. In verband met de politieke verhoudingen eerder nog onder deze groep dan onder die der vluch telingen, die de laatste jaren in ons land zijn gekomen. Nu ons land in staat van beleg is, is het militaire gezag, onder controle der regee ring, o. a. bevoegd den toegang tot en het verlaten van ons land door Nederlanders en vreemdelingen te regelen op de wijze die de veiligheid van het land eiseht. Interneering. Voorts bestaat de mogelijkheid tot i n- tcrnee'ring over te gaan van personen STAAT VAN BELEG. De Burgemeester van Alkmaar maakt bekend," dat deze gemeente bij Koninklijk Besluit met ingang van 19 April 1940 in staat van beleg is verklaard. Alkmaar, 19 April 1940. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. HERHAALDE OPROEPING. Aangifte toelating leerlingen openbare scholen voor gewoon lager onderwijs. Burgemeester en Wethouders van Alk maar brengen ter algemeene kennis, dat ouders of verzoxgers alsnog ter gemeente secretarie, afdeeling onderwijs, hun kinde ren kunnen aangeven voor toelating na de i.s. zomervacantie tot de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs alhier. Voor deze aangifte zal in het bijzonder gelegenheid zijn op Maandag 22 April e.k., des namiddags van 25 uur. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de Tesselschadeschool aan de Oudegracht in het bijzonder bestemd is voor opleiding van leerlingen, die na afloop der school waar schijnlijk gymnasiaal, middelbaar, handels- of uitgebreid lager onderwijs zullen genie ten. Bij de aangifte moet worden overlegd het geboortebewijs van het kind (of het trouw boekje der ouders) en, voor zoover het kind de koepokinenting heeft ondergaan, het vac- cinebewijs. De kinderen moeten, om toegelaten to kunnen worden, vóór 1 October a.s. den leeftijd van zes jaar hebben bereikt (der halve geboren zijn vóór of op 30 September 1934). Alkmaar, 20 April 1940. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester, A. KOELMA, Secretaris. (alweer dus van vreemdelingen èn Neder landers), wier aanwezigheid voor de rust en de algemeene veiligheid wordt geacht gevaarlijk te zijn. Dit kan ook geschieden, wanneer zij zich niet hebben schuldig gemaakt aan eenige door het Wetboek van Strafrecht strafbaar gestelde hande ling. Verder is het nu nog aanmerkelijk een voudiger geworden daar, waar dit mis schien zijn nut zou kunnen hebben, huis zoekingen te verrichten. Wat het binnenlandsche post-, tele graaf- en telefoonverkeer be treft, is thans de mogelijkheid van cen suur geschapen. Openbare vergadering e n en. optochten zullen zonder de in de wet van 1899 van het militaire gezag ver- eischte speciale vergunning niet gehouden kunnen worden. Ongewenschte bijeen komsten kunnen thans zonder meer wor den verhinderd. Van beteekenis kan ook zijn dat het mi litaire gezag bevoegd is, de wettelijke be palingen op het dragen vanwape- n e n alsmede die op de uitoefening der jacht zoodanig' te wijzigen, als in het be lang der openbare veiligheid noodig wordt geacht. Het kan ook bevelen, dat de inwoners de in hun bezit zijnde wape nen en amunitie op daartoe aan te wijzen plaatsen inleveren. Tenslotte is thans de mogelijkheid ge schapen krachtig en afdoend paal en perk te stellen aan uitwassen op het gebied van publicaties door middel van de drukpers. En hebben hier en daar in ons land pu blicaties hel licht gezien, die gevaarlijk ge noemd. moeten worden voor de neutraliteit van het land. Meermalen werd bijv. bewust de indruk gewekt als zou het onze regee ring en ons land geen ernst zijn met de handhaving vair een onafhankelijke neu traliteitspolitiek. De regeering kan thans krachtiger optreden tegen'dergelijke publi caties die de positie van ons volk naar bin nen cn naar builen trachten aan te tasten. PAARDENMARKT. De directeur van het Marktwezen te Alk maar brengt hierbij ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van de PAARDEN MARKT, welke alhier wordt gehouden op WOENSDAG 24 April 1940, de aan te voe ren dieren alléén naar de markt mogen worden gebracht via de Korte Nieuwesloot, vanaf de Kanaalkade. De paarden, welke over de Boombrug bij het Zeglis de stad binnen gebracht worden, gaan langs de Voornr.eer, de Bierkade, over de Schermervlotbrug, langs den Kanaaldijk, over de Frieschebrug en langs de Kanaal kade naar de Korte Nieuwesloot. Alle dieren die niet over de Frieschebrug de stad binnen komen, moeten zoodanig worden vervoerd dat zij over de Korte Nieuwesloot, vanaf de Kanaalkade, ter markt komen; de overige toegangen tot do markt worden afgezet. Bij de KORTE NIEUWESLOOT zullen da aan te voeren dieren deskundig worden, onderzocht en zal het verschuldigde markt- gefd moeten worden voldaan. Vóór des morgens 7 uur mogen geen die ren op het marktterrein geplaatst worden, terwijl na des voormiddags 10 uur geen paarden meer ter markt zullen worden toe gelaten. De markt duurt tot des namiddags 4 uur. Voor het plaatsen der paarden worden aangewezen: de MARKTSTRAAT en het WAAGPLEIN; voor het plaatsen van veu lens een gedeelte van het Waagplein. ALKMAAR, 18 April 1940. De directeur voornoemd, VOORTHUIJSEN. DOODELIJK VERKEERSONGELUK. Vanochtend is te Nijkerk de dertienjarige Jansje van Dasier, die per fiets een bood schap ging doen in de Nieuwstraat, door een personenauto aangereden. Zij werd te gen den grond geworpen en vervolgens door een truck met aanhangwagen, welke zich achter de personenauto bevond, gegre pen en op slag gedood. Het stoffelijk over schot is naar de ouderlijke woning ver voerd. DE TREINBOTSING BIJ DEN BOSCH. De opruimingswerkzaamheden zijn zoo ver gevorderd, dat de lijn den BoschZwa- luwe omstreeks elf uur weer vrij was. Het zal echter nog wel eenigen tijd duren, voor de overige lijnen hersteld zijn. NATIONAAL FONDS VOOR BIJZONDERE NOODEN. Het Nationaal Fonds voor bijzondere nooden vestigt nog even de aandacht op de uitzending van den luister wedstrijd getiteld „Kleurenparade", op Maandagavond a.s. tusschen 9.40 en 10 uur over de beide zen ders. Het aantal beschikbare prijzen bedraagt 1892. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Twee bejaarde menschen overleden. In een woning aan de Vijverlaan te Arn hem heeft zich een geval van kolendamp vergiftiging voorgedaan, dat twee menschen het leven heeft gekost. Buren van den zeventigjarigen heer H. M. kwamen gisteravond aan diens woning, om dat zij den ouden heer en diens 70-jarige huishoudster, mej. J. te W., sedert Woensdag niet hadden gezien. Daar zij vermoeden, dat er iets niet in orde was, werd de politie ge waarschuwd. Men vond beide menschen dood in de wo ning. Het stoffelijk overschot werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar bleek, dat men hier met een geval van kolendampvergifti ging te doen had.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2