AMSTERDAMSCNE BEURS Een redevoering van Rijksminister Göbbeis. Noorsche gezant moet Berlijn verlaten. Spact NEDERLAND-BELG IE TE AMSTERDAM. Langs de N.H.V.B.-velden. Ingezonden stukken. Nieuws in 't kort. 3i£mnieuias f 4 „Hij blijve onze Hitier". Rijksminister Göbbeis heeft aan den vooravond van den verjaardag van rijks kanselier Hitier een redevoering uitge sproken, waarin hij zeide, dat de Engelsche plutocratie kanslooze pogingen onderneemt het Duitsche volk van zijn leiding te schei den om het vervolgens des te zekerder te kunnen vernietigen. De Engelsche pluta craten hebben er naar Göbbeis zeide geen flauwe voorstelling van welke verande ringen het Duitsche volk sinds 1918 en vooral in de laatste zeven jaren heeft on dergaan Wanneer het woord eenheid maar een beteekenis heeft dan moet deze van toepassing zijn op dit geval: Er is niets, dat de Duitschers onderscheidt in de liefde, gehoorzaamheid en vertrou wen in den Führer. .ssëïalilsilfïiÉ Göbbeis De moderne oorlog wordt niet slechts op militair gebied gevoerd. Te Londen pro beert men hem in hooge mate te maken tot een strijd om de volksziel. De opvoe dende arbeid van den Führer heeft het Duitsche volk voor de geheele toekomst te gen de verleidingen gevrijwaard. De ge heele door Londen tegen het rijk losgela ten vloed van leugens stuit thans zonder uitwerking op Duitsehland af. Dat komt doordat 't Duitsche volk in den Führer de incarnatie heeft gevonden van zijn volks kracht en het lichtend voorbeeld van zijn nationale doelstelling. Hij is een volksleider in de meest waar achtige beteekenis van het woord. Zijn woord, ja» zijn wensch is voor ons. Duit schers, bevel. Hoe weinig kent daarentegen de tegenwoordige Britsche minister-presi dent het Duitsche volk, dat hij in een uur van lichtzinnigheid meedoogenloos tot den strijd om zijn bestaan heeft uitgedaagd. In de Engelsche klasse van plutocraten ver heft zich in feite een oude ondergaande we reld nog eens tegen een jong modern volk. Wij beleven thans groote en waarlijk be slissende tijden. De Duitsche natie raapt zijn geheele kracht bijeen om zijn volksle ven te verdedigen. Front en binnenland vormen een aaneengesloten eenheid, welke broederlijk tezamen staat, aangezien het om het bestaan van het Duitsche volk gaat. En daarbij zijn alle Duitschers de buiten- landsche waarnemers en verslaggevers mer ken dat steeds weer op met altijd nieuwe verwondering vervuld van een rustig souverein werkend vertrouwen. Bij ons wordt thans slechts gestreden en gewerkt. Niemand klaagt en niemand vraagt. Morgen vieren wij nu den 51sten ver jaardag van den man, die het Duitsche wonder heeft volbracht. Ditmaal zal geen parade worden gehouden. Maar de liefde, welke ons met hem verbindt, en het ver trouwen, dat wij hem schenken, is daarom des te hartelijker, dieper en inniger ge worden. Een wensch beweegt de geheele natie, die aan het front en die in het binnenland: Lang leve de Führer. Hij leidde ons, zooals tot nu toe, zij het ook door ernstige en moeilijke tijden, tot de schitterende Duit sche overwinning. En hij blijve daarbij, wat hij voor ons is een altijd was: onze Hitier. De gezant van Noorwegen, Scheel, die gisteren in opdracht van den Ncorschen koning en van de vroe gere regeering Nygaardsvold ver zocht had in Berlijn te mogen blij ven en de zaken van het gezant schap te blijven behartigen, heeft heden de aanzegging gekregen, dat hij, met het oog op de door den Noorschen koning en de vroegere Noorsche regeering getoonde vijan dige houding, het gebied van het Duitsche rijk nog heden met het personeel van het gezantschap moet verlaten. HET FRANSCH LEGERBERICHT. Het Fransche legerbericht van gister avond luidt: Levendige plaatselijke botsingen tus- schen Fransche en Duitsche verkenners ten oosten van de Moezel en in de buurt van de Blies. Actie der artillerie in laatst genoemde streek. Onze jagers hebben slag geleverd met vijandelijke verkennings vliegtuigen. Zij hebben een vliegtuig boven onze linies omlaag geschoten en een ander vliegtuig gedwongen stuurloos achter de vijandelijke linies te dalen. Al onze vlieg tuigen zijn op hun basis teruggekeerd. Het Fransche legerbericht van heden ochtend luidt: „Activiteit van verkennings- afdeelingen. Ten Oosten van de Moezel werd een vijandelijke aanval afgeslagen. Onze artillerie heeft in het gebied van Bloes schoten gelost. In Noorwegen zijn Fransche troepen ont scheept, die thans aan de operaties deel nemen," Voetbal. Voor ons land een wedstrijd van bijzondere beteekenis. De internationale voetbalontmoeting, die morgen te Amsterdam m het Olympisch Stadion wordt gespeeld, tusschen het Ned. en Belg. elftal, is ditmaal voor ons prestige op voetbalgebied van groote beteekenis. De smadelijke 71 nederlaag in Antwer pen en het verliezen van Luxemburg heeft dit prestige een gevoeligen knak gegeven en het idee van „revanche" beheerscht den geheelen wedstrijd van morgen. De heer Herberts heeft de spelers Donderdagavond op het V.U.C.-veld de bijzondere betee kenis van den wedstrijd duidelijk voor oogen gesteld, zooals wij gisteren reeds meldden en men kan er van verzekerd zijn dat ons elftal zijn best zal doen. Zooals men weet heeft België het elftal van Antwerpen geheel gehandhaafd en zul len in ons team diverse andere spelers meedoen. De laatste verandering, van den Engel, in de plaats van Drager, zal even eens wel bekend zijn. Met spanning wordt de uitslag tegemoet gezien. Een klein programma samen gesteld. De derby Oranje Wit I Alkmaar II. Alkmaar III ontvangt Egmondia II. In verband met den interland-wedstrijd HollandBelgië, is er slechts een klein programma samengesteld, wat voorname lijk in de morgenuren verwerkt zal worden. Zoo laat Afdeeling A in het geheel geen ontmoetingen zien en kunnen we dadelijk overgaan naar Afdeeling G, waar een aardige derby op 't programma staat. Oranje Wit speelt in eigen omgeving; dat wil dus zeggen, ook in de omgeving van het op „bezoek" komende Alkmaar II, zoo dat verondersteld mag worden, dat een echt „huiselijke sfeer" aanwezig zal zijn. De militairen hebben nog een klein kansje op de bovenste plaats, dat maakt de ontmoe ting dus nog eenigszins aantrekkelijk ook. De groen-witte Alkmaarders deden voor enkele weken nog verdienstelijk werk en zouden ook nu wel voor een verrassing kun nen zoirgen. Egmondia I dat bezoek van Bergen II krijgt, kan in de running blijven, maar voor Dirkshorn I, dat naar C.S.V. II gaat, wordt het echter geducht oppassen, want de Cas- tricummers hebben wel eens meer voor een verrassing gezorgd; niettemin houden we het op de bezoekers. In afdeeling M ontvangt het leidende Akersloot I Oudorp II en veel vrees koesteren we voor de lei ders dan ook niet. Vrone II zou in de running kunnen blij ven, want het bezoekende Egmondia III zal wel niet kunnen winnen. Bij het treffen tusschen Alkmaar III en Egmondia II zal wel meer spanning bestaan en vermoedelijk worden de punten netjes gedeeld. SCHOOLWEDSTRIJDEN TUSSCHEN ANTWERPEN EN ROTTERDAM. De verleden jaar in het leven geroepen sportontmoeting tusschen scholieren van Antwerpen en Rotterdam, die toen in Rot' terdam werd gehouden, zal op 1 en 2 Mei a.s. herhaald worden, waarbij dan Antwer pen den rol van gastvrouw zal vervullen. De wethouder van onderwijs te Rotterdam, de heer L. de Groot, heeft dezer dagen over de voorbereiding en de organisatie van dezen wedstrijd het een en ander medege deeld. In totaal hebben zich meer dan ze venhonderd leerlingen aangemeld, n.l. 413 van de middelbare en gymnasiale Scholen, 256 van ulo- en 59 van nijverheidsscholen. De opgaven zijn even goed van de bijzon dere als van de openbare scholen gekomen. Zoo werden b.v., wat de middelbare scho len betreft, 59 leerlingen van christelijke, 67 van r.k. en 287 van gemeentelijke scho len opgegeven. Intusschen moesten uit deze ruim 700 deelnemers voor alle takken van sport teza men de plus minus 140 besten gezocht wor den. Daarvoor werd voor elke tak van sport een afzonderlijke commissie in het leven geroepen, welke hoofdzakelijk wer den samengesteld uit leerkrachten van de verschillende scholen. De reis zal op 1 Mei gemaakt worden met een zestal autobussen van de R.E.T., welke daarvoor door de gemeente Rotterdam gra tis beschikbaar zijn gesteld. Eenige van de leerkrachten, welke zich met de selectie hebben bezig gehouden, zijn bereid gevon den de reis als leider(ster) van bepaalde groepen mee te maken. Direct na aankomst in Antwerpen zullen de Rotterdamsche scholieren in het stadhuis door den burge meester ontvangen worden. Daarna gaat het gezelschap naar de Jeugdherberg, waar de deelnemers (sters) onder voortdurend toezicht van de leerkrachten blijven. 's Avonds worden de zwemwedstrijden gehouden in het „Astridbad" cn tegelijker tijd wordt in een der zalen van deze inrich ting het schaaktornooi verwerkt. Den volgenden morgen wordt den leer lingen door het Antwerpsche gemeentebe stuur een tocht door Antwerpen aangebo den, waarbij de tunnel zal worden bezocht en een boottocht door de havens zal wor den gemaakt. Om half drie beginnen de verdere feeste lijkheden in het Beerschotstadion. Eerst een défilé van ongeveer vierduizend Antwerp sche leerlingen, waarbij de Rotterdamsche scholieren zich zullen aansluiten, gevolgd door een uitvoering van rhythmische dan sen door Antwerpsche leerlingen. Daarna volgen korfbal, voetbal, hockey en athle- tiekwedstrijden tusschen de scholieren van beide steden. Met vlaggezwaaien zal het programma besloten worden. Tot slot zal door het gemeentebestuur van Antwerpen aan de Antwerpsche en Rot terdamsche deelnemers(sters) een eenvou dige koffiemaaltijd worden aangeboden in de aula van een der gemeentelijke meisjes scholen. Om half acht 's avonds zullen de Rotter damsche scholieren den terugtocht aanvaar den. REDEVOERING VAN MINISTER PRESIDENT PIERLOT. De positie van België. De Belgische premier, de heer Pierlot, heeft gisteravond te Brussel in een verga dering van roomsch-katholieken sprekende over de binnenlandsche veiligheid, erkend, dat België, dat een asylland moet blijven, ook voor zijn veiligheid moet waken. Wij hebben, zeide hij, een complex van maat regelen genomen, welke clandestiene bin nenkomst of verblijf in het land tegengaat en de vreemdelingen in groepen indeelt. Reeds nu zijn verscheidene duizenden vreemdelingen geïnterneerd. Wij richten te Ruysselede een concentratiekamp in en zijn overgegaan tot een volledige telling der vreemdelingen. Wat de goudvoorraden aangaat, deelde de premier mede, dat deze tot 31 December j.l. waren gedaald tot 1 milliard sinds Jan. tot anderhalf milliard zijn toegenomen. België kan zijn grondstoffenvoorziening verzekeren. De handelsbalans is bevredi gend, doch op de verre markten is een ge deelte der klandizie verloren, met name door gebrek aan tonnage of wegens de hooge vrachtprijzen. Anderzijds is de prijsstijging veroorzaakt door hooger grondstoffenprijzen en hoogere vrachten. Ook te dien aanzien zijn wij waak zaam, aldus de premier en vrij hebben be sloten de organisatie van de controle op de prijzen krachtiger te maken. Pierlot besloot met te zeggen, dat daar men niet met zekerheid weet, wat de dag van morgen brengen zal, „wij ons tegelij kertijd voorbereiden op vrede en oorlog. De toekomst is in Gods hand. DE REDEVOERING VAN ONZE MINISTER-PRESIDENT JHR. MR. D. J. DE GEER. De diplomatieke redacteur van Reuter schrijft: De meest belangrijke ontwikkeling van de laatste 24 uur is het besluit van de Nederlandse he regeering den Staat van Beleg uit te breiden tot alle dee- len des lands. Dit besluit bewijst de ferme vastberadenheid der regeering de Neder- landsche neutraliteit te verdedigen jegens iedere inmenging van welke zijde ook. De redevoering van den Nederlandschen mi nister-president toonde een bewustzijn van den ernst van den toestand, doch bevat geen bewijs van ongerustheid of een aanwijzing, dat het gevaar dichter bij is gekomen. In welingelichte kringen te Londen is de door de toespraak gewekte indruk allergunstigst. Men gevoelt, dat de nieuwe maatregelen der regeering de middelen zullen geven het hoofd te bieden aan zekere mogelijke bron nen van binnenlandsche onrust en mogelijk zullen maken, dat in een minimum van tijd stappen kunnen worden ondernomen in za ken van openbare veiligheid. EEN MOTIE VAN VERTROUWEN IN DE FRANSCHE REGEERING. Met algemeene stemmen aange nomen. De Fransche Kamer heeft unaniem haar vertrouwen in de regeering uitge sproken. Er waren 504 afgevaardigden aanwezig. De stemming in de Kamer is in openbare zitting gehouden. Het eerste deel der mo tie, „de Kamer brengt een erkentelijken groet aan de geallieerde strijdkrachten te land, ter zre ei in de lucht en aan het heldhaftige Noorsche volk", werd bij handopsteken met algemeene stemmen aangenomen. Bij het tweede deel, „De Kamer keurt de verklaringen der regee ring goed en vertrouwt, dat zij tot de overwinning de steeds door het parlement goedgekeurde oorlogspolitiek voortzet", stelde de minister-president de kwestie van vertrouwen. Ook dit deel werd een stemmig aangenomen: er werden 504 stemmen uitgebracht. De vergadering werd daarna gesloten. De Kamer komt Donderdag weer bijeen. CONCENTRATIEKAMP VOOR VERSPREIDING VAN VALSCHE GERUCHTEN. Naar radio-Boedapest meldt, zullen per sonen, die in Hongarije valsche geruchten verspreiden, naar een concentratiekamp worden gezonden. Aardschok waargenomen aan Liguren- kust. - Te Varazze aan de Ligurenkust is een aardschok waargenomen. Hij duurde eenige seconden en werd vergezeld door een dof gerommel. Vijf Japansche visschersvaartuigen in beslag genomen. - Vijf Japansche visschers vaartuigen, welker inhoud varieert tusschen 29 en 98 ton, zijn de laatste dagen ter hoog te van de Posietbaai, door een Russisch pa trouillevaartuig in beslag genomen, terwijl zij in open zee vischten. Ongeluk in Duitsche conservenfabriek. - In een conservenfabriek bij Osnabrück is gister een muur ingestort, waarbij vier vrou wen werden gedood, terwijl 25 anderen min of meer zwaar gewond werden. De positie van IJsland. - Met betrek king tot de buitenlandsche aangelegenheden staat de IJslandsche regeering op het oogen- blik in verbinding met de regeeringen van Engeland en de Vereenigde Staten. 25 dooden bij spoorwegongeluk. - Nabij Littlefalls (New York) is de sneltrein „Lakeshore Limited", die op weg was van New York naar Chicago, door onbekende oorzaak uit de rails geloopen. Naar verluidt zijn hierbij 25 personen om het leven ge komen en 100 gewond. DE SCHOOLKWESTIE IN BERGEN. Geachte redactie. Aangaande het door den onderwijzer der Openbare Ulo-school, B. Schuil, alhier aan Uw blad ingezonden stuk, zouden we gaar ne het volgende willen opmerken: Namens het gemeentebestuur bereikte ons de vraag, of ons bestuur schoolruimte over had voor het onderbrengen van één klas der O. L.-school, wiens huisvesting door haar groot getal leerlingen moeilijk heden opleverde. Wij hebben daarop het eenige lokaal onzer school, dat geschikt is voor een groote klas, beschikbaar gesteld. Niet omdat dit over was: de lessen in han denarbeid zullen nu opnieuw moeten ver vallen, die in zingen en teekenen er moei lijkheden door ondervinden, evenals het koffiedrinken der ruim 70 overblijvende leerlingen. Maar wij hebben gemeend het te moeten afstaan, omdat wij niet zoozeer gespeend zijn van gemeenschapszin als bo vengenoemde onderwijzer der Openbare Ulo-school maar al te lichtvaardig meent te kunnen constateerên. Met dank voor de plaatsing. Het bestuur der Berger schoolver. Bergen 10 April. TROPENNACHT IN SAIGON. Victoria-Theater. Een rijke Amerikaan komt met zijn jacht in Fransch Indo China en gaat met zijn familie en vrienden de stad bekijken onder leiding van een plaatselijken geeste lijke. Het gezelschap vertoeft des avonds in een luxieus cabaret en de pater vertelt, dat alle vrouwen daar halfbloeden zijn en dat de Fransche vrouwen er daarom niet komen. De pater stelt een zijner kennissen voor, den machtigen heer Delaroch, presi dent van de rubbercompany en diens be koorlijke vriendin, de halfbloed Manon. Bill Carey, de knappe jonge Amerikaan, die mee op reis mocht omdat de rijke erf dochter dat graag wilde, wordt getroffen door de schoonheid van Manon. Hij blijft achter als de boot weer vertrekt en besluit het meisje niet meer uit het oog te verlie zen. Maar Manon wil hem niet binden. Zij vlucht om de vrouw te worden van een Inlandsch hoofd, dat haar verwacht, maar Bill weet op dezelfde boot te komen. Hij maakt de plechtige Oostersche ceremonie mee als Manon in den tempel als prinses en vrouw van den vorst wordt verwel komd. Hij betuigt haar, dat hij haar lief heeft en vlucht met haar naar Saigon, waar de pater hen in het huwelijk ver bindt. Dan gebruikt de jaloersche Delaroch zijn invloed bij den Franschen comman dant om de vrouw geen paspoort te ge ven. De tijd verstrijkt, het geld van Bill Carey raakt op en hij slaagt er eindelijk in een baantje bij de rubbermaatschappij te krijgen. Het is Manon, die dat bij Delaroch voor hem gedaan heeft gekregen. Hij moet een maand naar een plantage en in dien tijd eischt Delaroch zijn belooning. Als Bill terug komt, stuurt Delaroch hem een anoniemen brief en komt Bill tot de ontdekking wat zich in dien tijd heeft afgespeeld. Hij grijpt zijn revolver om Delaroch te dooden, maar Manon is hem voor en schiet den man nee'-. Zij vlucht naar huis en schiet op zich zelf en Bill komt juist op tijd om haar nog in zijn armen te kunnen nemen. Hij verzekert haar van zijn liefde en zij sterft met een glimlach op de lippen, omdat hij gespaard is gebleven. Een prachtige film van hq,t verre Oos ten, interessant door de bonte beelden uit Saigon en het geheimzinnige land dat daarachter ligt. Een film waarin Hedy Lamarr, als Manon. Robert Taylor als Bill Carey en Joseph Schildkraut als De laroch prachtig samenspel geven. Hedy Lamarr speelt voortreffelijk de schoone halfbloed, die alle leugenach' ;ge eigen schappen van haar soortgenooten mag hebben, maar in één ding groot en volko men waar is gebleven: in de liefde voor den jongen Amerikaan, dien zij haar leven heeft geofferd. Vooraf veel nieuws uit binnen- en bui tenland, een aardige reclamefilm, een interessante film over Londen en een van die genoegelijke rolprenten waarin Span- key en Alfalfa de hoofdrollen vervullen. „BRAND OP DEN OCEAAN". Harmonie. Wanneer „das grosze Los" om in den stijl van deze film te blijven een schurk, een edelaardig mensch, een lieftallig meisje en een misleide dwaas bijeen brengt, zou het al heel wonderlijk moeten loopen als er geen conflicten ontstonden. Zeker wanneer er jacht wordt gemaakt op olie en goud zijn botsingen niet te ver mijden. Hoe 't in zoo'n géval zou kunnen gaan wanneer realisme en sensatie iden tieke begrippen waren toont ons deze Ufa-film. Het is het verhaal van de vriendschap tusschen twee duikers (Hans Söhnker en René Deltgen). die door de liefde voor één en dezelfde schoone haciënda-bezitster definitief in haat dreigt te verkeeren. Hans Söhnker trekt aan het langste eind en René Deltgen bestijgt zijn paard en probeert in de wereld vergetelheid te zoeken. Hier had het verhaal gevoegelijk een einde kunnen nemen. De twee gelieven sluiten elkaar in de armen en de boosaar dige oom van het meisje ziet zich in zijn plannen definitief gedwarsboomd. Er zijn bovendien dan al voldoende schokkende evenementen geweest om de rust van de hoofdfiguren welverdiend te kunnen noe men. Maar het spannendste deel komt dan nog. De twee duikers hebben n.l. een wrak ontdekt met veel goud erin en nu haalt de schurk van het verhaal den teleurgestelden duiker ertoe over zich al het goud alleen toe te eigenen. Een ber gingsvaartuig wordt gecharterd en gaat naar de plek van het wrak. Maar dan komt de ommekeer. In de nabijheid is Hans Söhnker juist bezig onder water een olie-leiding te repareeren. Door een nood lottig toeval raakt de op het water drij vende olie in brand een fantastisch ge zicht en Deltgen, die beseft te zijn be drogen, krijgt de gelegenheid zijn vriend te redden. Waarop een generale verzoe ning volgt. Een verhaal met veel scherpe contrasten, een luidruchtige dialoog, een spannend scénario en goed spel van de voornaamste figuren. In het voorprogramma Paramount- en Profilti-journaal, een eenacter over 'n pech-middag van 'n familie, die op reis wil, en een interessant filmpje over het befaamde Amerikaansche vermaakscen- centrum Madison Square Garden. HET UUR DER VERGELDING SLAAT VOOR IEDEREEN. City-Theater. Het is wel een heel bijzondere tragedie, die de bekende regisseur Pierre Chenal den toeschouwers in deze Fransche film voor oogen heeft gesteld. De geschiedenis speelt zich af in Zuid-Oost Frankrijk op het tankstation, tevens restaurant van Nick Marino aan den grooten weg naar Nice. Hij is een wat oudere, leelijke met zich zelf ingenomen man, die Cora een jong meisje, dat geborgen wilde zijn, heeft getrouwd. Maar zij verveelt zich doodelijk in de landelijke eenzaamheid en als de jonge zwerver Frank in het huis komt is het conflict gauw geboren. Ten slotte rijpt in deze twee nauw verbonden mensehen een laag plan. Nick moet uit den weg ge ruimd. De eerste poging mislukt, maar de tweede heeft beter resultaat. Ternauwer nood ontloopen zij hun gerechten straf, doch als zij eindelijk meenen het geluk te hebben gevonden, slaat ook voor hen het uur der vergelding. Een auto-ongeluk ver oorzaakt den dood van Cora en brengt Frank in de gevangenis. De misdaad is gewroken. In beklemmende spanning hebben de drie hoofdvertolkers, Michel Simon als Nick, Fernand Gravey als Frank en Corin- ne Luchaire als Cora deze tragedie ge speeld terwijl de regisseur voor een tref fende atmosfeer heeft gezorgd. Het spel van Fernand Gravey, zoowel als van Michel Simon', zal niet nalaten grooten indruk te maken. He voorprogramma bracht eenige zeer interessante journaals met diverse actu- eele opnamen uit eigen land. Verder een muzikale film, die de liefhebbers van swing en jazz veel genoegen zal doen, want zij is getiteld Een Zaterdagavond van de Swingclub. En dan vraagt nog 'n aardige gekleurde teekenfilm van Walt Disney de aandacht, een film, waarin Donald Duck of te wel Woerd Snater de hoofdfiguur is. OPGAVE AMSTF/RDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Zaterdag 20 April 1940. STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940II 3—3Ka Nederl. 1938 3 Ned.-lndië 1937 5)4 Duitschl. m verkl. B ANK-INSTELLINGEN. Aoisterd. Bank Handel Mij C-rt. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Aid Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloed. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel 44% Vor.k. plm. 11 u fOWie 90%.% 80'/, 80 79 79'/, 9% 9V, 85 85% 803/, 81 146 146 95% 95 38% 39-'/, 54 V, 54% 308 31 3 80'/4 80%. 1 111% 111 30'/, 22% 2213,V;-3 57 587/is-|- 3'Vis 39% 39j-5/i6 26ls/i6 nvm 17% 15% 167w-ï 5%« 443/4 45%-'/, H. V. A. 340% 345-7, Java Cultuur 203 204 Ned Ind. Suiker Unie 196% 200 Verd Vorstenlanden 84% 86 MIJNBOUW. Al». Explor. Mij. 51 50% Redjand Lebong 52 52 PETROLEUM. 185% Dordtsche Petr. Kon. Petr. 201'/, 205%. 6 Phillips Oil 27'/, 9Wi6 8%-j%6 RUBBERS. Amsterd. Rubber 165% 168% Deli Bat. Rubber 132 Hessa Rubber 78 80 Oostkust 100% Rotterdam Tapanoeli 53 53 Serbadiadi 81 86 lnterc. Rubber 3%s SCHEEPVAARTEN. 85 HollandAmerika lijn 85 JavaChinaJapan lijn 109 110 Kon. Ned. Stoomboot 102% 104% Scheepvaart Unie o 10 111% TABAKKEN. Deli Batavia "9% 1271/2 Oude Deli 171% 1 /6% Senembab 123 131 AMER. SPOORWEGEN. 17 Atchison lopeka Illinois Central 8% Southern Pacific 9% Southern Railw. H'/s 11% Union Pacific t 73 3% x) ex-coupon. t Exclaim. "Exdividend. Prolongatie vorige «roers 3 WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vor. koers heden niel off. New-York 1.88% 1.88"/s Londen 6.64 6.64 !4 Berlijn 75.30 75.25 Parijs 3.76 J4 3.77 Brussel (Belga) 31.60 31.5714 Zurich 42.25 42.2314 Stockholm 44.80

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8