s Myra, het elfje ert de booze kabouter Zwartvoet. DE AC Duitsche bommenwerper in Zuid-Limburg gedaald. Extra kalvertoewijzing. Een alleenwonende vrouw overvallen. Kind viel uit het raam.,.. Een weekend met talrijke ongelukken. GEMENGD NIEUWS. VRAAG EN AANBOU 35 cent per vijf regels, TWEEDE BLAD. De regeeringspersdienst meldde Zaterdagmiddag het volgende: Hedenochtend is een Duitsche bommenwerper in Zuid-Limburg over onze grens gekomen. Het vliegtuig is door een batterij van den grond af beschoten. Dit vlieg tuig heeft bij Vliek aan den straat weg van Sittard naar Maastricht een noodlanding moeten maken. In onderzoek is nog de vraag, of het vliegtuig getroffen werd door de Nederlandsche afweerbatterij, of dat het reeds beschadigd was in een luchtgevecht buiten de Ne derlandsche grenzen gevoerd. Van de vijf inzittenden is er één gewond. Nader meldde de regeeringspersdienst: In aansluiting aan het bericht van Zater dagmorgen betreffende de noodlanding van 'n Duitschen bommenwerper in Zuid-Lim burg kan nog worden medegedeeld, dat is komen vast te staan, dat het vliegtuig tot een noodlanding gedwongen was tenge volge van de beschieting door 'n Belgische vliegtuigpatrouille Ook kan worden medegedeeld, dat de gewonde, van wien in hetzelfde bericht sprake was, inmiddels is overleden. De overige vier inzittenden zullen wor den geïnterneerd. Tegemoetkoming aan de veehouders. Naar wij van officieele zijde ver nemen, heeft de minister van ecor nomische zaken besloten, dat, ter tegemoetkoming in de schade, door het mond- en klauwzeer aan den veestapel toegebracht, dit jaar wederom een extra-toewijzing van kalveren zal worden verleend. Nadere bijzonderheden, omtrent de maatstaven welke ten aanzien van deze toewijzing zullen gelden, en de wijzen, waarop de veehouders, die meenen voor een extra-toewijzing in aanmerking te ko- mèn, een aanvrage zullen moeten indienen, worden binnenkort bekend gemaakt. Voorts heeft de minister besloten, dat voor alle tengevolge van het miltvuur ge storven koeien, waarvoor een tegemoetko ming zal worden verleend, eveneens extra kalveren zullen worden toegewezen. De veehouders, die. op zulk een toewijzing aan spraak kunnen maken, worden hiervan te zijner tijd' in kennis gesteld. Mislukte roofoverval. Naar eerst thans bekend wordt heeft in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een in breker een laffen overval gepleegd op een officiersvrouw, die in de Schimmelpen- nincklaan in het Tuindorp bij Utrecht, dat tot de gemeente Maartensdijk behoort, al leen woont met haar tweejarig zoontje. In den vroegen ochtend werd de vrouw, wier echtgenoot is gedetacheerd in Go- rinchem, in half versuften staat wakker, zij merkte, dat een vreemd individu haar slaapvertrek was binnengedrongen. Ver moedelijk had de kerel haar in haar slaap een klap op het hoofd gegeven, waardoor zij in versuften toestand geraakte, Toen zij zich hersteld had, bleek de onverlaat haar reeds een doek in den mond te hebben ge wrongen en de dekens en het kussen op het hoofd te hebben gestapeld. De vrouw trachtte op te staan, doch de indringer duwde haar in bed terug, waarbij hij zou hebben geroepen: „Je geld. Waar is je geld?" Vermoedelijk omdat de vrouw zich hevig verweerde heeft de man even snel als hij was gekomen, de beenen genomen, na haar nog te hebben gewaarschuwd niet terstond alarm te maken Zoodra de vrouw zich veilig waande, schoot zij snel een mantel aan en begaf zij zich naar de in de nabijheid gelegen wo ning van den veldwachter, waarin tevenss de hulpsecretarie van de gemeente Maar tensdijk is gevestigd. Hier bevond zich de wacht van den vrijwilligen luchtbescher mingsdienst welke de ontdane vrouw kal meerde en terstond de politie waarschuw de. Deze stelde onder leiding van den bur gemeester een diepgaand onderzoek naar 't gebeurde in. Vast is komen te staan, dat iemand getracht heeft het keukenraam te forceeren, hetgeen blijkbaar niet is gelukt. Alleen de stopverf was voor een groot ge deelte verwijderd. Aangenomen wordt, dat de inbreker zich aan de achterzijde van het perceel op het balcon heeft begeven en de op een kier staande openslaande deuren van de slaapkamer, waar de vrouw sliep, heeft geopend. TE EIGEN BATE GECOLLECTEERD. Drie personen aangehouden. Door de Amsterdamsche politie zijn Za terdagavond laat drie werkloozen aange houden, die voor het marinerampenfonds hadden gecollecteerd. Zij hadden echter de bussen weten open te maken en het grootste gedeelte van het geld dat zij opgehaald hadden, hebben zij laten verdwijnen in eigen zak. Bij de afrekening viel het op, cat het drietal slechts zeer weinig had op gehaald. Het bleek dat een van de drie een valschen naam had opgegeven. Zij zijn aan een langdurig verhoor onderworpen en 'egden tenslotte een bekentenis af. Het drietal is in. arrest gehouden. Uitbreiding aankoop consumptie aardappelen. Overneming goedgekeurde poters. Naar wij van officieele zijde vernemen, heeft de minister van economische zaken, op grond van den huidigen toestand op de aardappelmarkt besloten, met ingang van heden, Maandag 22 April, eenige ingrijpen de veranderingen aan te brengen in de tot dusver gevolgde gedragslijn ten aanzien van consumptieaardappelen en goedgekeur de pootaardappelen. Met ingang van genoemden datum zal de gelegenheid tot het indienen van aanvra gen voor denaturatie van klei-consumptie- aardappelen worden gesloten. De Neder landsche Akkerbouwcéntrale zal van de te lers dezer aardappelen alle aan de eischen voldoende partijen overnemen. Ook goedgekeurde pootaardappelen van bepaalde rasse, die niet mogen worden ge denatureerd, zal deze centrale overnemen. Alle anders goedgekeurde pootaardappelen kunnen tegen de bekende vergoedingen worden gedenatureerd of ter overneming aan de genoemde centrale worden aangebo den. De telers, die hun partijen willen laten overnemen, moeten hiervan vóór 1 Mm schriftelijk opgave hebben gedaan aan den voedselcommissaris in hun provincie. en werd opgevangen door de buren! Een geval dat zich ernstig liet aanzien, doch wonderlijk goed is afgeloopen, heeft zich Zaterdagavond in de Houtmanstraat te Amsterdam afgespeeld. Een zesjarig meisje, dat alleen thuis was. wist het raam te bereiken en spelender wijze op de vensterbank te klauteren. In deze uiterst gevaarlijke positie werd het kind weldra door buren en voorbijgangers opgemerkt, die, wel inziende, dat deze klau- terpartij voor de kleine noodlottige gevol gen kon hebben, zich onder het venster op stelden om het meisje zoo noodig op te vangen. Hoe goed dit gezien was, bleek weldra, toen het kind het evenwicht ver loor en van de vensterbank omlaag stortte. In uitgespreide jassen werd het meisje goed opgevangen. Het bleek slechts een schaaf wond aan het hoofdje te hebben. Voor alle zekerheid werd het niettemin naar het bin nengasthuis vervoerd, vanwaar het even wel nog denzelfden avond weer huiswaarts kon gebracht worden. Het meisje had geen nadeelige gevolgen van het angstige avon tuur ondervonden. GELD- EN BETALINGSVERKEER MET NOORWEGEN EN DENEMARKEN. Voorloopige maatregelen. De regeeringspersdienst meldt: Met ingang van 21 April 1940 zijn bij Koninklijk Besluit maatregelen getroffen in verband met de stagnatie in het beta lingsverkeer van Noorwegen resp. Dene marken met Nederland en de overzeesche gebiedsdeelen. Deze besluiten hebben de strekking van een door de gegeven omstandigheden ge boden conservatoiren maatregel ter voor loopige bescherming van de Nederlandsche belangen. Daar deze belangen zoowel samenhangen met het goederenverkeer als van finan- cieelen of anderen aard zijn, vallen onder de werking van de genoemde besluiten niet slechts schulden terzake van invoer van goederen van oorsprong uit of herkomstig van Noorwegen of Denemarken, doch te vens betalingen uit anderen hoofde. Naast" schuldenaren terzake van geleverde goede ren, zullen derhalve in het algemeen debi teuren die betalingen ten gunste van Noor- sche of Deensche crediteuren hebben te doen, alsmede houders van Noorsche of Deensche saldi of tegoeden, voorshands over een en ander geen disposities kunnen treffen, dan in overeenstemming met de bepalingen van de wet internationaal beta lingsverkeer 1934. Men stelle zich dienaan gaande in verbinding met het Nederlandsch clearinginstituut, ANNIE VAN DER LUGT—MELSERT VAN EES IN EEN NIEUWE ROL BIJ HET NEDERLANDSCH TOONEEL. Het Nederlandsch tooneel, directeur Cor van der LugtMelsert zal op Zaterdag 27 April a.s. in den stadsschouwburg te Amster dam de premiere geven van een Engelsch blijspel, „men zegtin drie bedrijven, door Arthur Macrea met Annie van der Lugt Melsertvan Ees in de hoofdrol. DUITSCHLAND KOOPT NU WEER EIEREN. Het Food Department zendt even eens een vertegenwoordiger. De inkooper voor Nederland van de Duitsche officieele Reichsstelle für Geflü- gel, die Maandag j.l. het koopen van eieren niet wilde voortzetten, alvorens een bevredigende regeling, d. w. z. een ver ruiming, zou zijn verkregen inzake de plotseling door onze regeering ingestelde maatregel tot het afgeven van wekelijk- sche contingenten naar de twee oorlog voerende landen en daarna naar Duitsch- land vertrok, is thans teruggekeerd en heeft zijn aankoopen "hervat, waarbij wordt vastgehouden aan de door 'de Ned. Centrale voor Eieren en Pluimvee vastge stelde hoeveelheid. Echter zal de Reichs stelle in deze week slechts koopster zijn van kleine hoeveelheden versche eieren, aldus het Hbld. Bovendien heeft zich als nieuwe gega digde voor 'n groot quantum eieren thans ook het British Food Department aange diend. Het dirigeert, gelijk de Reichsstelle reeds eenigen tijd geleden deed, een eigen vertegenwoordiger naar Amsterdam, wiens komst aan eenige exporteurs tele grafisch werd aangekondigd, opdat men hem offertes zal kunnen maken tegen de vastgestelde maximumprijzen, verhoogd met 10: cents,, wanneer de levering in koelhuisverpakking plaats vindt. Aangezien ook de normale exportver bindingen naar Engeland gehandhaafd zijn gebleven, komt dit waarschijnlijk heer op een aanzienlijke exportverruiming, waar van immers ook Duitschland zal kunnen deelen, doordat de uitvoer naar dat land en naar Engeland immers in een bepaalde onderlinge verhouding zal plaats vinden, volgens besluit van onze regeering. Het staat thans aan Duitschland of het van deze verruiming al of niet gebruik zal maken. We moeten in het midden laten, of het feit, dat, Duitschland zijn aankoopen weer heeft hervat, al of niet verband houdt met deze verruiming, d. w. z., of de Reichsstelle haar beschouwt als de „be vredigende regeling", die haar vertegen woordiger Maandag j.l. als voorwaarde noemde, toen hij zijn aankoopen staakte. Voorop staat het feit, dat wij onze eieren thans weer naar beide zijden kun nen exporteeren. REEDS DRUK BEZOEK AAN DE BOLLENSTREEK. Volgendeweek bollen Zondag? Het bezoek aan de bloembollenstreek is Zondag vrij groot geweest, dank zij het prachtige zomersche weer. Vele velden narcissen stonden reeds in vollen bloei en hoewel de hyacinthen nog weinig kleur vertoonden, genoten de duizenden bezoe kers toch van de mooie vergezichten. Voor al langs de stille binnenwegen nabij Hille- gom en Lisse waren talrijke wandelaars en de bloemenverkoopers maakten hier en daar goede zaken. Men verwacht, dat er de volgende week van een echte bollenzondag sprake zal zijn. Auto jakkerde langs een stilstaande tram; één doode. Zaterdagavond is nabij het gehucht Mils- beek onder de gemeente Ottersum (L.) een zeer ernstig ongeluk gebeurd. De dertigjarige G. Noy uit Milsbeek stap te hier met zijn verloofde uit een stilstaan- den tramtrein van den Maasburrtspoorweg NijmegenVenlo. Uit de richting Nijme gen naderde met groote snelheid een per sonenauto, bestuurd door Sch. uit Venlo. Ondanks het feit, dat de tram passagiers uitliet weshalve de bestuurder den plicht had te stoppen reed deze met groote vaart door, met het noodlottig gevolg, dat de heer Noy door den wagen werd gegre pen en een eind werd meegesleurd. De be stuurder verloor de macht over het stuur en reed tegen een boom. Toen men den heer Noy had bevrijd bleek zijn toestand hopeloos. Hij was zwaar verminkt. In het Sint Canisius-ziekenhuis te Nijmegen is hij in den loop van den avond overleden. De auto wed door de bot sing grootendeels vernield. Tegen een trein gereden. Zaterdagmiddag is de 79-jarige wielrijder W. boven uit Winschoten op den onbewaak- ten overweg bij Heiligerlee tegen een trein gereden. Deze overweg is voorzien van flikkerlichten met bel. De installatie func- tionneerde goed. Waarschijnlijk is de oude heer in gedachten verzonken geweest, waar door hij het waarschuwingssein niet op merkte. Hij werd door de locomotief gegre pen en ernstig gewond. Zijn rijwiel werd vernield. In levensgevaarlijken toestand werd W. naar het ziekenhuis te Winschoten vervoerd. Hevige motorbotsing. Gisterochtend reed de landbouwer van Oirschot te Oude-Tonge met zijn motorrij wiel, op welke duo zijn vrouw was gege ten, met matige snelheid van de Thoolsche brug, toen van tegenovergestelde richting in volle vaart een andere motorfiets, be stuur door een onderofficier naderde. Deze botste tegen het motorrijwiel van VanO. op. De drie personen werden tegen de straat geslingerd waar van O. en zijn echtgenoo- te hevig bloedend bleven liggen- Twee dokter verleenden geneeskundige hulp. Zij constateerden bij. van O. een ernstige her senschudding, terwijl -hij aan hoofd, gelaat en handen was gewond. Zijn vrouw had eveneens een hersenschudding opgeloopen. De sergeant kwam er met eenige onbetee- kende wonden af. Drie omstanders, die het ongeluk zagen gebeuren, vielen van den schrik flauw en behoefde eveneens geneeskundige hulp. Een hunner kwam zoo ongelukkig op deri grond terecht, dat ook hij een hersenschudding opliep. Het echtpaar van O. is per auto naar het ziekenhuis vervoerd. Verdronken. Te Tjietjerk (Fr.) was Zaterdagavond de echtgenoote van den heer T. Nijboer op fa miliebezoek gegaan. Toen zij op den gewo nen tijd niet teruggekeerd was, informeer de men bij de familie waar zij op bezoek was geweest. Men hoorde, dat zij reeds lang vertrokken was. Bij een nader onderzoek bleek, dat de vrouw dicht bij haar woniqg te water was geraakt en verdronken. Zü was 41 jaar. Door auto aangereden. Zaterdagavond is de te Velsen-Noord gelegerde soldaat H. V., bij het oversteken van het kruispunt WijkerstraatwegCor- verslaan door een auto aangereden. De mi litair, die op een rijwiel was gezeten, werd door de auto geschept en op de motorkap geworpen. Hij kreeg een dijbeenbreuk en zware hoofdwonden. Hij werd naar hét Antonius-ziekenhuis te IJmuiden vervoerd. Tegen lichtmast gebotst. Gisteren is een militair motorrijder op den Sloterweg te Amsterdam doordat hij de macht over het stuur kwijtraakte, tegen een lichtmast aangereden en ernstig gewond. Het slachtoffer werd in zorgwekkenden toestand naar het Burgerziekènhuis over gebracht. DoodeHjke aanrijding. Zaterdagavond laat is de 47-jarige de Wit uit Helmond door een personenauto aange reden, toen hij uit een autobus stapte. Da man werd ernstig gewond naar het Groot- ziekengasthuis in den Bosch vervoerd, waar hij vanochtend is overleden. DE NEDERLANDSCHE WERELDOMROEP EEN KWESTIE VAN NATIONAAL BELANG. Milliarden woorden vliegen om den aard bol. Milliarden woorden in alle talen, die door menschen gesproken worden. Het Zijn le ultra-korte golf-zenders in Berlijn en Londen, in Parijs en Rome, in New York en Tokio, die uur na uur berichten uitzenden en trachten ons de feiten door hun oogen te laten zien, - Die ultra-korte golf-zenders gebruiken óór de Nederlandsche taal en richten hun uitzendingen zeer bewust naar onze over zeesche gebiedsdeelen. Het gevaarlijke der zer uitzendingen is, dat ze onder het mom van gul-geboden amusement en inlichtingen buitenlandsche propaganda voeren, Dat ge vaar is des te grooter nu de oorlog in Europa is uitgebroken. Iedereen verlangt naar nieuws en, vooral, naar betrouwbaar nieuws. Het nieuws, dat geloofwaardig is, waar naar onze landgenooten in Indië en overal elders ter wereld als het ware snakken, dat nieuws kan alleen het neutrale, vrije Nederland geven. Daarom heeft het land een wereldom roep noodig. Het oogenblik schijnt thans aangebroken, waarop inderdaad de Neder landsche wereldomroep tot stand zal ko men. Een daartoe strekkend wetsontwerp is door minister van Boeyen bij de Tweede Kamer ingediend. Dat ontwerp regelt ook de financiëele zijde van dit vraagstuk. En wel op deze wijze, dat alle radio-luisteraars verplicht zullen worden in de kosten van den Neder- landschen omroep bij te dragen. Dit kan geschieden, doordat men zich bij een der omroepvereenigingen aansluit tegen een jaarlijksche contributie van tenminste 5. Doet men dit niet, dan is men verplicht een verhoogde bijdrage (bijv. 6) aan het Rijk te betalen. Vandaar, dat thans reeds vele toestelbezitters en centrale-abonné's lid worden van een der omroepvereenigingen. Het belangrijkste echter is, dat Nederland voorbereidingen gaat treffen om aan den wereldomroep deel te nemen! Schiphol niet voor bezoekers toeganke lijk. - Nu de staat van beleg is afgekondigd, is de consequentie daarvan ten aanzien van de luchthaven Schiphol, dat deze voorloopig niet voor bezoekers toegankelijk is. VERBOUW VAN ERWTEN OP GESCHEURD GRASLAND. In vervolg op de mededeeling van 29 Jan., dat zij, die na 1 September 1939 blijvend grasland scheuren of. zouden scheuren, 1/3 van de op dat gescheurd grasland geteelde granen voor eigen gebruik mogen behou den, dan wel een toewijzing zouden ont vangen voor een extra hoeveelheid meng voeder, hiermede overeenkomende, wordt ons. van officieele zijde medegedeeld, dat, indien op het gescheurde grasland erwten worden gezaaid, hètzelfde zal gelden, ech ter met dit verschil, dat waarschijnlijk niet 1/3 van de opbrengst voor éigen gebruik mag worden gehouden, maar men dé ge- heele opbrengst ter overneming zal'moeten aanbieden, waarna een extra hoeveelheid mengvoeder overeenkomende met 1/3 van de opbrengst zal worden beschikbaar ge steld. Uiteraard geldt dit alleen voor die land bouwers, die het gescheurde of te scheurén grasland hebben doen goedkeuren door den productiecommissaris en geen nieuw grasland ter vervanging van het gescheiirde grasland hebben aangelegd. 237. Een paar jongens komen te hulp en samen binden ze den schreeuwenden kabouter aan een beddepoot vast. De jongens gaan zich nu wassen en kleden. Myra is al leen met den bozen kabouter. Hij schopt en zegt lelijke woorden tegen haar. Zo erg, dat ze begint te huilen. 238. „Toe, maak me los, ik zal je nooit meer plagen. Ik wil weer een goede kabouter worden", smeekt 't Zwart- voetertje. Myra krijgt medelijden en gelooft hem. Ze maakt de touwen los. Nogmaals belooft de kabouter, dat hij haar niet meer plagen zal en verdwijnt dan door het raam. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der K.L.M.-postvliegtuigen was gisteren: Uitreis: Gier (gezagvoerder Blaak) te Bandoeng. Emoe (gezagvoerder Kalberer) te Jodpuhr, wordt 24 April te Bandoeng ver wacht. Thuisreis: Wielewaal (gezagvoerder Gra vis) te Basrah, wordt 23 April te Napels verwacht. Jongen doodgereden. - Zaterdagavond stak in Lexmond (Z.H.) het vierjarig zoontje van den arbeider J. van den" Heuvel onbedachtzaam den weg over, op het oogen blik, dat een vrachtauto naderde. De chauf feur trachtte nog een aanrijding te vóórko men en wierp het stuur om, met het gevolg, dat hij tegen een boom reed. Niettemin werd de jongen gegrepen en overreden, Het ventje was op slag dood. Opsporing van minderjarige verzocht. - De Amsterdamsche commissaris van politie, chef van het bureau kinderpolitie te Amster dam, verzoekt namens de ouders de opspo ring van BernardUs Franciscus ter Linden, oud 20 jaar, die sinds 16 dezer wordt ver mist. Signalement: lang pl.m. 1.80 m., flink postuur, donkerblond haar, blauwe oogen, puistje op linkerwang, gekleed in blauw grijs colbertcostuum, zwarte lage schoenen. Hij is zenuwpatiënt. Gevreesd wordt, dat hem een ongeluk is overkomen. 19.300 voor Finland. - De Finsch-Ne- rlandsche vereeniging ontving Zaterdag or den wederopbouw van Finland van di- .ectie en werklieden der staatsmijnen- in Limburg een bedrag van 19.300. Bij .de par ticuliere mijnen is nog een-soortgelijke.actie gaande. - Onregelmatigheden met bestekgelden. - De raad van Epe heeft op voorstel van B. en W. in geheime vergadering besloten, dat den gemeente-opzichter B. met ingang van Za terdag ontslag uit den gemeentedienst wordt verleend, ter zake van gebleken onregelma tigheden met bestekgelden. Het zou hier om een bedrag van 500 gaan. WOENSDAGS EN ZATERDAGS. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. (DLiMtaiA» «n Vrijdags insenden Ter zee en ii tijen voort elk; pen op zoo gro nietigen. Volgens een waarover ook i ter werd gesprc kust een groot een bom getro: gezonken zijn. Uit Londen medegedeeld, c Fransch transp worden. Vliegtuigen ben Zaterdaga1 veld Salborg i: gevallen omda Duitsche basis Noorwegen. Een Brit De tekst vat ministerie vooi „Het vffensi Iuchtstrijdkracl dienst, welke t is Zaterdagnac ontwikkeling g Behalve de r val op de Dui1 Noord-Denema van de Royal l thans door de velden in Kris bombardeerd. 1 den aanval op geworpen van schade is toeg< Ook ontston veld door den vliegtuig. Te 1 nomen, dat eei tuigen uiteeng* veld en met b Te Stavanger v pen, waarvan trof. Ook were een nabijliggen tuigen. Deze ai door een groot len veilig naar Het Duitschi melde over de gende: Duitsche zer den Hardanger sche oorlogssch schen mijnenle, geboord en ee gebracht. De en materiaal n verhoogde mat Een vroeger ger is door eer Shetlandeiland- Door de ree Duitsche gevec zeestrijdkrach ti en een lichte transportschep* van sterke gr tegen de vijan* Namsos en An tengewoon vee een kruiser doe kaliber getrofi boord. Een anc vliegtuigen bo kaliber. Een s bodem werd a andere plaats schip van 15.< inslaande bom' tweede troeper gevolge van e slagzij. Aan la eenheden weri fectief met bo groote verliez! riaal. De stati delsnes zijn dc stoken, opmar, door bommr-i Uit Berlijn 1 wateren van b heeft bevonde boot jagers wer hebben niet g te zetten. Ook pen de Duitscl Na een kort gelsche zeestri 's avonds het W. richting vi In Berlijnsc" verrast, toen sche zeestrijdl Narvik werd landingsonderi Fransch schip te De Fransche door den Duits de bericht vo of een B ritsel: van de Noors* gebracht of b ontbloot is. Het t leger. De militaire schrijft Bijzonderhe Britsch-Frans* Noorwegen zij huid. Het wa te vormen vai hiermede is c geallieerde tre waarin zij ziel raties moeten den, doch gez zonder eenig bereikt. Dag schepen duize geschut, tanks een zeeweg va de havens va schepen en d

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6