Ceta-BeverVELPAFIN J.B.Köster Is- Zomerboterprijs f 1.55 per kilogram. Gemeenteraden Spott LIMMEN alléén bij JbtMcoties Alkmaar, Woensdag. VAN DRIE GOUDEN HUWELIJKEN, 1 Mei is, en was vooral vroeger, de waarop de bewoners van het platteland hun bedrijven betrokken. Het was ook de ge liefde dag, waarop de echtverbintenissen werden gesloten. Vóór 50 jaar was dit te Koegras het geval met de echtelieden C, Hoogschagen en A. Hoogschagen—Delver; te Koedijk met M. Koorn en A. Koorn Vries en te Schoorl met de echtelieden P. Breed Jzn. en R. BreedRuis. De beide laatsten zijn vanaf hun huwelijk abonné op ons blad, met het eerste echtpaar is dit 12 jaar het geval en wel sinds zij aan den Rijksstraatweg te Heiloo op hun lauweren gingen rusten. De heer en mevr. Hoogschagen werden beiden te Koegras geboren. Bij hun huwe lijk vestigden zij zich op een gemengd be drijf aldaar. De eerste 20 jaar werd er op de boerderij zelf gekaasd. Daarna werd het een beetje martelen met het personeel en ging de melk naar de fabriek. Hun 7 kinderen zijn allen getrouwd en aangezien een van de zoons op de boerderij vandaag zijn zilveren huwelijksfeest viert, wordt ook het gouden feest daar gelijktijdig in familiekring her dacht. Vele bloemstukken in hun aardige woning aan den Rijksstraatweg waren het bewijs, dat ook niet-familieleden behoefte hadden gevoeld, van hun belangstelling in de heugelijke gebeurtenis blijk te geven. De 72-jarige bruidegom, de bruid is 69, is nog vol levenslust. Straks, zoo zeide hij ons, rij ik met mijn eigen wagentje naar Koegras om bruiloft te vieren. Dank zij de kunstmest hebben wij goed geboerd. De 90er jaren waren moeilijke jaren. Wij hebben het altijd druk gehad, maar daar word je niet slechter van. Altijd heb ik op een groot be drijf gezeten en mijn kaas in Alkmaar ge markt. De eerste jaren was het in Koegras niet veel. Het land lag hoog en was schraal. Pilon, zoo vervolgde hij (Pilon is landbouw- leeraar in Schagen) zegt wel, dat wij geen water moeten malen, maar hij is er glad naast. Wij maalden voorheen brak water in, maar zelfs zout water is beter dan geen water, want dit wordt door het zand tot zoet water gezeefd. Nu is Schermerboezem water, door het IJselmeer, zoet water en daardoor is het land in Koegras nog stuk ken beter geworden. Op kleigrond is het verkeerd mijnheer, maar- zandgrond kan water hebben. Bij zandgrond moeten de greppels half vol water staan. Mevr. Hoog schagen, die tengevolge van een ziekte voor enkele jaren, nog moeilijk loopt, beaamde deze zienswijze van haar echtgenoot volko men. Zij verheugde zich vooral in het samenzijn met haar kinderen en 17 klein kinderen. Steeds deed zij het huishouden zelf. Sinds een paar jaar doet zij dit met behulp van een dagmeisje. De arbeid van de vrouw eindigt nimmer. Dit was ook het geval met de 72-jarige mevr. Koorn te Koe dijk, die het zware werk niet meer kan doen, maar toch zittende het naai- en stop werk voor het gezin, man, vrouw en twee zoons, verricht. Het huwelijk van den heer en mevr. Koorn te Koedijk werd met 5 'kin deren en 7 kleinkinderen gezegend. Het gouden feest werd in de eigen woning in familiekring gevierd. Deze boerenstulp werd reeds bewoond door de grootmoeder van den heer Koorn, die als achtjarig jongetje, door het verlies van zijn ouders, door zijn grootmoeder werd opgevoed en twee jaar na zijn huwelijk zelfstandig het bouwbedrijf betrok. Mevr. Koorn vond het maar zoo zoo dat dit alles in de courant kwam. Als een echte Noordhollandsche was zij van oor deel, dat anderen daar niets mee noodig hebben. De baas war echter van een andere meening. Toen ik 16 jaar was, zoo zeide hij, liep ik al achter den ploeg en gistermorgen heb ik dit ook nog gedaan. Laten zij mij dit maar eens nadoen. Ik heb nooit anders ge daan dan werken en ik blijf dit doen, want als ik niet meer kan werken ga ik dood. Werken is goed, mijnheer. Menschen die werken doen geen malligheden. Altijd heb ik in het bouwbedrijf gezeten. Ik heb geluk kig een eigen vrij bedrijf en daardoor ko men wij er wel Het is 20 bunder groot, maar ik verhuur er van aan 'n getrouwden zoon. Twee jongens zijn nog thuis en zij hebben thans de leiding, maar werken moet ik. Vandaag zat men gezellig in familie kring in de groote kamer, met drie stel bed- deuren (de familie slaapt nog in bedsteden) gezellig bijeen. De baas had er voor ge zorgd, dat er wel zooveel te drinken was, dat men niet broodnuchter naar huis be hoefde te gaan en hij had er plezier in. De heer en mevr. P. Breed Jr.R. Breed- Ruis vierden het gouden feest eveneens in familiekring. D.e heer Breed is 74, zijn echt- genoote 73. Zij hebben vijf zoons. Vier er van zijn getrouwd en die schon ken hun vijf kleindochters en één kleinzoon. Mevr. Breed werd te Koedijk, de heer Breedte Schoorl geboren. Na hun trouwen woonden zij 17 jaar op een boer derijtje te Schoorl. Ten tijde, dat het vreem delingenverkeer in zijn opkomst was, sticht te de heer Breed aan den Duinweg de zo- merzaak „Dennelust", beter bekend als Klein Zwitserland. Naast de zaak bevindt zich de toegangsweg naar het Zonneduin en de oriënteertafel, een oord dat nagenoeg door alle gasten van Bergen en Schoorl wordt bezocht. Hoe meer gasten er tegen woordig in Bergen komen, hoe liever het ons is. Gasten blijven tegenwoordig niet in de plaats waar zij huren. Zij trekken er op uit en de gasten uit Bergen komen ook hier en die uit Schoor] in Bergen, aldus mevr. Breed. Op eenvoudige wijze verklaar de zij hierdoor hoezeer het vreemdelingen verkeer een streekbelang is geworden. De heer Breed heeft er ongetwijfeld toe bijge dragen het vreemdelingenverkeer te bevor deren. Wie dit wil, zoo luidt zijn devies, zorge er voor, dat alles er netjes uitziet en in dit opzicht geeft hij het goede voorbeeld, Ccant netjes is het in Dennelust en omgeving HET AANGEREDEN MEISJE GISTERAVOND OVERLEDEN. Naar wij vernemen, is het gister in de Sohermeer door een auto aangereden meisje gisteravond omstreeks 7 uur in het Centraal Ziekenhuis alhier aan de ernstige gevolgen van deze aanrijding overleden. Gistermiddag is bekend geworden, dat het tot dien tijd onbekend gebleven meisje, het 14-jarige dochtertje was van ds. de Pree uit Hoorn, en dat zij leerlinge was van het Alk' maarsche gymnasium. Zij had met haar familie enkele dagen in Bergen gelogeerd, vanwaar het gezin per auto naar Hoorn was teruggekeerd. Daar het meisje een groote liefhebster der natuur was en het voornemen had onderweg; zoo mogelijk, eenige bloemen te plukken, had zij den tocht per fiets ondernomen. Het gevolg daarvan is wel zeer noodlottig geweest en de deelneming met het predi kantsgezin, dat door een zoo zwaren slag is getroffen, is algemeen. HEERENFIETS OPGEVISCHT UIT DE OUDEGRACHT. Aan het bureau van politie zijn inlich tingen te bekomen omtrent een Zondag j.l. uit de Oudegracht opgevischte, nog in vrij goeden staat verkeerende, heerenfiets, merk „Vlijm, Hilversum". BRANDWEERINSPECTIE OP HET WAAGPLEIN. Vanavond om 7 uur zal op het Waagplein weer de jaarlijksche inspectie van de brandweer worden gehouden. Na de inspec tie door den burgemeester volgt de tradi- tioneele wedstrijd tussehen al de korpsen in het vlugste watergeven. Het ladderkorps geeft een klimdemonstratie, terwijl voorts oefeningen met een automatische reddings- lijn, het blusschen van een oliebrand door middel van schuim en een wedstrijd tussehen de korpsen (het spuiten op een horizontalen molen) op het programma staan. CONCERT COUVEE—BLOK. Het reeds tweemaal uitgestelde concert van de heeren Jan Couvee (pianist) en Blok (violist) wat zijn reden vond in militaire verplichtingen van den pianist, zal nu toch voortgang hebben. Doordat de heer Couvee naar hier is overgeplaatst is genoemd con cert waarvan de leiding berust bij het concertbureau Klooster en Kiebert alhier gesteld op a.s. Maandag 6 Mei in de Unie. Het programma ziet er zeer aantrekke lijk uit en bevat sonaten van Valentini en Mozart, de Ciacona voor viool alleen van J. S. Bach, en werken van Chausson, Pro- foliefe Szymanowsky en de Falla-Kreisle: Kaassteun verhoogd. Van officieele zijde vernemen wij, dat de boterprijs gedurende de zo merperiode, welke op 2 Mei as. aan vangt, vastgesteld is op 1.55 per kg. Bij deze beslissing is het volgende over wogen. De zomerboterprijs bedroeg in 1939 1,30 per kg. Bij den aanvang van de win terperiode werd de prijs overeenkomstig de bestaande usance verhoogd met het gebrui kelijke prijsverschil ad 0,15 en dus ge bracht op 1.45. Met ingang van 19 Octo ber werd 'echter reeds op grond van ver schillende voor het veehouderijbedrijf on gunstige omstandigheden een belangrijke verhooging toegepast, n.l. tot 1,60. Deze prijs is in verband met den langen en har den winter, waardoor de veehouderij in een moeilijke positie verkeerde, ook voor de maand April gehandhaafd. Thans blijkt de veehouderij de door haar in de afgeloopen maanden ondervonden moeilijkheden nog niet te boven is gekomen. Het blijkt, dat de ziekten, welke onder het vee hebben ge- heerscht, het gebrek aan hooi en ander ruw voeder,' de hooge strooprijzen en de door dit alles ontstane lagere melkproductie ityg steeds een ongunstigen invloed op de positie der veehouderij uitoefenen. De minister heeft gemeend, bij de bepaling van den zomerboterprijs hiermede rekening te moe ten houden. Dientengevolge is deze prijs vastgesteld op 1.55 per kg. Deze prijs ligt 20 hooger dan die van f 1.30 in den vori- gen zomer. Hierbij moet er echter wel reke ning mede gehouden worden, dat in dezen prijs een herziening van de veevoederprij- zen, welke eerlang tot uitvoering zal ko men, reeds is begrepen. Daar de gebruikelijke prijsverhoudingen tussehen boter, margarine, vetten en oliën ook thans gehandhaafd moeten worden, dient de heffing met ingang van 2 Mei op margarine met 8 cent te worden verhoogd, terwijl ook de heffingen op oliën en vetten met eenzelfde bedrag moeten stijgen. De minister betreurt het, dat hij tot dezen maatregel, welke de kosten van levenson derhoud uiteraard zal verhoogen, is moeten overgaan, doch in de gegeven omstandig heden is het hem in het belang der veehou derij niet mogelijk een ander steunpunt in te nemen. De prijs van de volksmargarine en het volksvet zal niet gewijzigd wor den, zoodat het minst draagkrach tige deel onzer bevolking niet wordt getroffen. De minister heeft in de zeer sterke daling van de kaasprijzen in de laat ste weken aanleiding gevonden met ingang van 28 April j.l. den kaas- steun te verhoogen tot 3/5 van het steunbedrag op het melkvet in de boter, derhalve tot het peil van vóór 19 October j.l. De minister behoudt zich echter voor, hierop terug te komen, zoodra de omstandig heden zulks wenschelijk mochten maken. Intusschen zal het geheele steunstelsel van de kaas in nadere studie worden genomen. DE STERKE MEUBELMAKERSKOUDLIJM Vloeibare koudlijm. Kleurt het hout niet. Bussen vanaf 25 cent. RINGERS CHOCOLADEFABRIEKEN. Naar wij vernemen is de N.V. Ringers chocoladefabrieken voornemens de fabriek te Rotterdam stop te zetten en daar alleen het hoofdkantoor met monsterkamer te handhaven. In verband met dit voornemen, zal de fabriek te Alkmaar, die vóór twee jaar reeds een belangrijke uitbreiding onderging nog meer worden uitgebreid. Door de op heffing van de fabriek te Rotterdam, zal Alkmaar met een 120 gezinnen worden uit gebreid, waardoor er ongetwijfeld gebrek aan arbeiderswoningen komt en de bouw door woningbouwvereenigingen wel zeer wenschelijk wordt. De in Rotterdam woonachtige directeur van Ringers chocoladefabrieken komt zich in de omgeving vestigen en is kooper ge worden van het buiten „De Karperton" van wijlen den heer Judell aan den Groenen weg te Bergen. Het aan dit buiten verbon den natuurbad komt hierdoor te vervallen. Het buiten zal vermoedelijk in Augustus door den heer Ringers betrokken worden. OPENLUCHTSAMENKOMST VRIJZ. HERVORMDEN. Morgen, Hemelvaartsdag, zal de 30e open luchtsamenkomst van vrijz. hervormden in den muziektuin plaats vinden (bij ongunstig weer in de Kapelkerk). Om 10 uur is er in de Groote Kerk een godsdienstoefening, waarin ds. Klein Wassink voorgaat. De samenkomst in den muziektuin, welke om 2 uur aanvangt, zal worden opgeluisterd door zangkoren van Edam en Westzaan. Ds. Met uit Zaandam zal een openingswoord spreken, waarna achtereenvolgens nog drie' andere sprekers het woord zullen voeren. AANBESTEDING WEGENBOUW IN DE WIERINGERMEER. De directie van de Wieringermeer hield Dinsdagochtend te elf uur in het ge bouw „De Unie", alhier, de aanbesteding van het opnemen der aanwezige klinker bestrating en het aanleggen van een ge walste verharding met grootere breedte op een gedeelte van den Groetweg, ter lengte van plm. 3.7 km, in de Wieringermeer, een en ander met bijkomende werken. De acht volgende biljetten waren ingekomen: N.V. P. Daal'der's Aanneembedrijf te Alkmaar 58.440.—; eenheidsprijzen 3.25, 8, 15.25; N.V. De Geruischlooze Weg, Heemstede 60.700; eenh. pr. 2.75, 8, 16.70; N.V. Brusse, Teeuw en Co., We genbouwmaatschappij, 's-Gravenhage 60900; 3.25, 8, 17.50; Koudasfalt N.V. Utrecht 61300; 3, 8.30 en 17.75; N.V. Nederlandsche Basaltmaatschappij te Zaandam 61456; 3.25, 8.50 en 18; Geert Versteeg te Groningen 62300; 2.80, 8.50 en 17; IJme Dikkerboom te Den Oever (Wieringen) 63300; 3, 8.25 en 16.50; fa. gebr. Hellendoorn te Zwolle 65640; 2.75, 8.10, 16.60. De gunning zal'nader bekend gemaakt worden. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. HEMELVAARTSDAG. Kapelkerk, 10 uur, ds. Oorthuis, van Am sterdam (verb, opgaaf). Vrije evang. gem., in De Unie, 10 uur, ds. Ruys; onderwerp: „Onder, in, boven de wolken". HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhoff; tekst slot Lucas 24, onderwerp: „Christus' af scheid". HEILOO, evangelisatie a. d. Kerklaan, 10 uur, ds A. Emmen vdn Haarlem. BELANGRIJK SCHILDERSWEEK GEGUND. Van 13 middenstandswoningen door Bredero's Bouwbedrijf te Utrecht, alhier nabij den Friescheweg te bouwen, is het schilder-, glas- en behangwerk gegund aan den heer Goedhart te Limmen. BOUW VAN 83 WONINGEN TE BEVERWIJK AANBESTEED. Heden is te Beverwijk aanbesteed de bouw van a. 52. arbeiderswoningen voor de wo- ningvereeniging Goed Wonen; b. 31 arbei derswoningen voor de christelijke woning- bouwvereeniging De Voorzorg. Laagste inschrijver was J. M. Tromp te Beverwijk met 132.795 voor perc. a, 77.590 voor perc. b en 210.300 in massa. VOETBALCOMPETITIE OP HEMELVAARTSDAG. De K.N.V.B. gebruikt natuurlijk de feest dagen om het programma weer een eindje op te doen schieten. Voor morgen staan in alle afd. belangrijke wedstrijden genoteerd, waarvan wij gisteren de voornaamste ver meldden. 17 eerste klasse-wedstrijden wor den gespeeld en vooral voor Blauw-Wit A.D.O. en FeijenoordSparta bestaat groote belangstelling. Alkm. BoysPurmersteijn. In de tweede klasse-afd. van onze Alk- maarsche clubs heeft Alcmaria Victrix rust, maar krijgen de Alkm. Boys bezoek van Purmersteijn, dat den laatsten tijd wel aar dig op dreef is, maar tegen de Boys een zwaren wedstrijd krijgt. Verder gaat Hollandia naar W.F.C. en Succes naar Helder, terwijl Z.F.C. bezoek krijgt van Zaandijk en West-Frisia van O.S.V. SCHOOLWEDSTRIJDEN. De dag der finales. Op den Julianadag vinden steeds de fina les der schoolwedstrijden plaats en ook gisteren zijn zij weer een groot succes ge weest. Den geheelen dag was er op 't Sport park groote belangstelling, niet het minst van de jeugd, die den vrijen feestdag op prettige wijze in de openlucht doorbracht. s Middags was er belangstelling van ver schillende autoriteiten. Er waren o.m. Overste Honig en Overste Baan, de burge meester, mr. Koelma, de gemeentesecreta ris, wethouder de Groot en enkele raadsle- De raad kwam Maandagavond 8 uur voltallig bijeen. Na de opening volgde mededeeling dat de heffing van 200 opcenten voor de per- soneele belasting en 75 voor de gemeente fondsbelasting is goedgekeurd. Aan de orde kwam een voorstel van B en W. om het raadsbesluit van 20 Dec. j.l., inzake bestemming winst van het G. E. B. over 1939, te veranderen, daar Ged. Staten hebben beslist dat een gedeelte der winst niet mag worden besteed van afschrij vingen e.d., doch in haar geheel in de ge meentekas moet gestort worden. Dienten gevolge werd een besluit genomen, zooals Ged. Staten dit wenschen. Wijziging reglement Burg. Armbestuur betreffende de bezoldiging van den secret.- penn. Ged. Staten kunnen zich niet ver eenigen met de vergadering, vastgesteld op 250 per jaar (vast 200 en toelage 50) Daarom stelden B. en W. voor om de ver gadering te bepalen op 200 en de restee- rende 50 elk jaar opnieuw vast te stellen. Het voorstel werd aangenomen. Voordracht ter voorziening in de vaca- ture-M. Nierop in hëïi burg. armbestuur, In overleg met het B. A. was de navolgen de voordracht opgemaakt: 1 Jac. Huisman, 2 G. J. J. Blauw. Benoemd werd laatstge noemde; op den heer Huisman werden 3 stemmen uitgebracht. Voorstel wijziging ambtenarenreglement, arbeidsovereenkomst enz. voor gemobili seerd personeel. Aldus besloten. Idem voor overwerk. Uit de uitvoerige toelichting van B. en W. blijkt dat 25,50 tot 100 procent vergoeding kan worden toege kend, het hoogste van Zondagsarbeid. Den heer Bult was het opgevallen dat er zoo laat wordt gewerkt, ook 's nachts. Spr, was tegen overwerk, men kan beter een losse arbeidskracht aanstellen. Spr. had een geval op het oog. Het voorstel werd goedgekeurd. Voorstel tot wijziging van de belasting verordeningen inzake ambtshalve verleenen van ontheffingen wegens onjuiste aanslagen B. en W. willen dit vereenyoudigen, daar voor elke verandering een raadsbesluit moet zijn. Goedgekeurd. Een voorstel van B. en W. voor het aangaan geldleening ad 2500 inzake aangeschafte motorbrandspuit, welke voorloopig is be taald uit de kasgelden (geldleening in 5 jaar af te lossen) werd goedgekeurd. Over aankoop van den Staat van een ge deelte Westerweg, thans in beheer en onder houd van de gemeente, ad 40 werd mede gedeeld dat de grond eigendom is van de Ned. Spoorwegen, die er geen prijs op stel len. Het ligt van af den heer Baltus tot den Hoogeweg. Tot aankoop werd besloten. deri, de Inspecteur L. O. de heer G. C. Dun, de heer Delvaux van de N. H. V. B. en ook het oud-schoolhoofd de heer P. Schipper, die één der „oprichters" (als we het zoo mogen noemen) de schoolwedstrij den is geweest. Na afloop der spannende finales richtte de heer Lutterot allereerst een woord van hartelijke dank tot de militaire-autoriteiten en het gemeentebestuur voor de ondervon den medewerking, tot hen, die prijzen had den geschonken en tot allen, die zich op eenige wijze verdienstelijk hadden gemaakt voor deze wedstrijden, die veel tijd en moeite van voorbereiding en afwerking eischen. Daarna werden de prijzen uitereikt door den burgemeester, die allereerst in een enthousiaste rede den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana memoreerde en de beteekenis van dezen dag duidelijk belicht te. Aan zijn verzoek een driewerf „Hoera" uit te brengen op de Prinses werd geest driftig voldaan. Met een toepasselijk woord over handigde hij daarna de prijzen aan de di verse winnende groepen en aanvoerders van winnende elftallen. Dit was het einde van een zeer geslaagden feestdag. De uitslagen der finales volgen hieronder: Estafette-loop voor meisjes (4 x 60 m.) 24 ploegen: le pr. Nic. Beetsschool, 2e pr. Tesselschadeschool. Afd. hockey (eindwedstrijden): (Meisjes) r.k. Lyceum I-Gymnasium I 08 (Jongens) r.k. Lyceum IR.H.B.S. I 42 Afd. voetbal L. O. (eindwedstrijden): afd. B.: O.L.S. Koedijk IO.L.S. Heiloo 12 afd. C. I: Rochdalesch. ILindensch I 20 afd. C. II: Tess.-school II Wilhelminaschool III 34 Afd. voetbal. Voortgezet Onderwijs: Eindwedstrijden. afd. AI R.H.B.S. I—r.k. Lyceum 2—1 afd. A II: r.k. Lyceum IIUlo Alkm. I 31 afd. AIII: Ulo Alkm. II—R.H.B.S. III 1—5 afd. AIV: Gymnasium IIAmb. sch. III 43 afd. AI R.H.B.S. Ir.k. Lyceum I 21 Van allerlei artikelen zegt men: Goed, beter, best! Maar van kleeding kan men gerust zeggen: Goede, betere WAARBORG-KIEEDING, COMB.KREyMBORG Het laatste punt en zeker niet het on belangrijkste, aldus voorzitter was een voorstel van B. en W. om een bijdrage ad 50 te geven over 1940 aan de commissie voor onderzoek schade ten gevolge door wateronttrekking aan cultuurgronden. Over deze ook voor Limmen belangrijke zaak werd uitvoerig gesproken. Frappant was te hooren dat de bloembollenkweekers tot zoolang dat de bollen rijp zijn pom pen en daarna aldus de voorzitter van polder in casu wethouder Pepping heeft er een verdroging plaats van tuinen en weilanden die funest is voor de streek. De bijdrage werd verleend. Rondvraag. Worden de paardepaden nu niet uitgebroken bij de wege die aanbesteed zijn? aldus de heer Dekker. De voorzitter antwoordde bevestigend, doch dat wordt in werkverschaffing uitgevoerd. De heer Kuys informeerde of nu de wegen een beurt krijgen de beken worden overgenomen. De voorzitter: Er wordt onderhandeld. De heer Bult vroeg of het gedeelte weg, vanaf Dijkman tot het blauwe hek, dat in de soldatentoestand verhuurt, nog wordt verbeterd. De voorzitter zou eens gaan zien. Weth. Valkering wees op den vervuilden, toestand aan de Pruikelaan. De voorzitten zal maatregelen nemen. 3e. AANMELDING EN AANGIFTE VOOR DE BEVOLKINGSREGISTERS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR; Gelet op het bepaalde in art. 112 van het besluit bevolkingsboekhouding, Staatsblad 1936, nr. 342; herinneren de bevolking aan haar ver plichtingen, omschreven in de artt. 3 tot en met 16 van genoemd besluit; brengen als voornaamste ter openbare kennis: le. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, on verwijld moet worden opgenomen in één der bevolkingsregisters; 2e. dat ieder moet worden opgenomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hij voornemens is duurzaam of voor onbepaalden tijd als regel zijn nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust te genieten; dat in geval van onzekerheid om» trent het onder 2e vermelde bijzon dere voorschriften gelden; 4e. dat, behoudens afwijkingen, ieder die Nederland verlaat, onverwijld van de bevolkingsregisters moet worden af gevoerd; 5e. dat bij adresverandering binnen do gemeente de noodige wijzigingen in het bevolkingsregister moeten worden aangebracht. Voorts, in verband met het boven staande: dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente, mon deling of schriftelijk moet geschieden op den dag van, of uiterlijk vijf dagen na het vertrek ('bij het verlaten van Nederland, ten hoogste vijf dagen te voren) of na de adresverandering met opgave van het laatste adres en van den naam der gemeente of van het land en de plaats waarheen ver trokken en het nieuwe adres (zoo noodig met opgave van den naam van het hoofd van het gezin) dat aan den aangever van een ver trek, behoudens bijzondere gevallen, onmiddellijk een verhuiskaart wordit uitgereikt of toegezonden, welke hem dient als bewijs van afmelding en welke binnen vijf dagen moet worden ingeleverd bij het bestuur der Neder landsche gemeente in welker bevol kingsregister de persoon moet wor den opgenomen; c. dat ieder, die in de gemeente nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet en die nog niet in een bevol kingsregister is opgenomen of die ten onrechte nog in het bevolkingsregis ter eener andere gemeente is opge nomen, zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in persoon moet aanmelden bij het gemeentebestuur onder over legging van een paspoort of ander identiteitsbewijs, indien hij uit een plaats buiten Nederland en van een verhuiskaart, of legitimatiebewijzen, indien hij uit een andere gemeente van Nederland is gekomen, tenzij hij overeenkomstig de desbetreffende be palingen is vrijgesteld van aanmel ding; dat bestuurders van instellingen, ge stichten of schepen, waarin personen onder eenig bestuur inwonen, alsmede hotelhouders, pensionhouders en ka merverhuurders uiterlijk vijf dagen na de opneming of huisvesting of na het vertrek, mededeeling moeten doen van den geslachtsnaam en de voor namen van ieder persoon, die langer dan veertien dagen in de instelling, het gesticht, schip, hotel, pension of huis wordt of is opgenomen of ge huisvest, alsmede van ieder zoodanig persoon, die daaruit vertrekt dat Overtreding van de voorschriften wordt gestraft volgens de wet; dat voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkingsregister gelegenheid zal worden gegeven op werkdagen van 9 tot en met 2 uur (Zaterdag van 9 tot 1 uur) bij de afdeeling bevolking der gemeente-secretarie. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgeméester. A. KOELMA, Secretaris. d. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. De Direceur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belanghebben den mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 1 Mei tot en met Dinsdag 7 Mei 1940 de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebons bruine kleur; Vetbons rose kleur; Vleeschbons paars met roode streep.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2