Agenda AMSIERDAMSCHE BEURS DE BESTE 1C SIGARET 'N TRIUMPH VAN SMAAK! £aatste AecicfUm Weec&eticlbt JCeck Qen KC Rede min.-president De Geer. EERSTE BLAD EERST [l Stad m Omgeving, ij Alkmaar, Zaterdag. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag den 9en Mei 1940 een raadsvergadering te beleggen des avonds te acht uur. HOOFDZAAK VAN UW SIGARET? EEN BIJZONDERE MILITAIRE PLECHTIGHEID. Uitreiking medaille voor 36-jarigen trouwen dienst. Op grootsche en imponeerènde wijze wen hedenmorgen op het Sportpark de gouden medaille voor 36 jarigen trouwen dienst door den kantonnementscornmandant kolo nel von Frijtag Drabbe aan den adjudant onderofficier-administrateur Slagmolen van den staf van het Depót van de luchtdoel artillerie uitgereikt. Ter eere van deze plechtige gelegenheid had zich het geheele Depot Luchtdoelartil lerie van het kantonnement Alkmaar, ruim 1300 man, op het Sportpark opgesteld. De manschappen werden gecommandeerd door den afdeelingscommandant, majoor Verhaart Na voorlezing van het besluit van den minister van Defensie aan adjudant Slagmo len de gouden medaille te verleenen, spelde kolonel von Frijtag Drabbe deze onderschei ding op den borst van den adjudant. Het muziekcorps van de Luchtdoelartil lerie zette hierna onmiddellijk een pittigen marsch in, Waarna adjudant Slagmolen al; volgt door kolonel von Frijtag Drabbe werd toegesproken: Toespraak van den kolonel Tot het aangename deel van de taak van een chef behoort het uitreiken van beloonin gen en het is mij dan ook een eer en een ge noegen geweest, u zooeven het gouden eere teeken voor 36 jarigen trouwen dienst te hebben m'ogen uitreiken. Indien het u gaat als de meeste menschen dan moet gij vandaag wel terugdenken aan de 36 dienstjaren, welke thans achter u lig gen. Dan moet ge uzelf met het grootste ge mak terugzien als 16 jarige jongeling bij de Instructiecompagnie, dan moet ge uzelf af vragen, hoe het mogelijk is dat dat al 36 jaar is gelden. Het gezegde, dat het leven kort is, wordt immers alleen gevoeld door de oude ren onder ons. Maar ook wij ouderen weten, wat voor berg aan arbeid en moeite 36 jaren kunnen beteeken. Enkele jaren geleden was het gewoonte, dat in de nieuwsberichten van de radio mededeeling werd gedaan van het feit, dat aan een verdienstelijk onderofficier de gou den medaille voor 36 jarigen trouwen dienst zou worden uitgereikt, al was dan publicatie van die mededeeling, in welken vorm dan ook, verboden. Waarom dat niet meer ge beurt, weet ik niet, maar ik persoonlijk vind dat jammer. Het is goed, 'dat aan een zoo'n lang tijdperk van trouwen dienst in ruimen kring bekendheid wordt gegeven, vooral in de tijden, welke wij nu beleven. Daarom heb ik ook geen oogenblik geaarzeld, om voor deze voor u zoo belangrijke plechtigheid het geheele Depot Luchtdoelartillerie van het Kantonnement Alkmaar te laten aantreden en zoo een veel meer dan duizend hoofdige menigte getuige te laten zijn van het uit reiken van de zoo zeer verdiende belooning. In mijn eigen lange loopbaan heb ik onderofficieren leeren kennen, die 20 jaar en meer onder mijn persoonlijke bevelen hebben gestaan en dan wist ik natuurlijk wel met wien ik te doen had. U heb ik eerst een half jaar geleden leeren kennen, maar van de eerste minuut af heb ik ver trouwen in u gesteld, omdat ik u de konink lijke onderscheiding in de Orde van Oranje Nassau zag dragen, welke door een onder officier zoo moeilijk wordt verworven. En dat vertrouwen hebt gij niet beschaamd. Ik heb in u gevonden een toegewijde kracht, een accurate medewerker, een man, die er niet tegen opziet, eerst de zaken aan den gang te brengen en dan pas zijn chef te waarschuwen en te hulp te roepen, een soldaat, die eerst zijn plicht doet en dan pas aan zijn rechten denkt. Daarom is deze plechtigheid mij dubbel aangenaam. Ik heb hier een draagmedaille van de on derscheiding, welke ik u zooeven heb uit gereikt. Deze medaille is een geschenk van alle officieren van de luchtdoelartillerie van het kantonnement Alkmaar en het zal ons een genoegen zijn, u deze medaille da gelijks te zien dragen, niet om er mee te geuren, maar om chefs, die u niet kennen, te laten weten, dat ze u kunnen vertrou wen, om ondergeschikten te laten weten, dat gij bekwaam zijt voor uw taak en om begrijpende burgers te laten weten, dat zij in u een der beste onderofficieren van de Nederlandsche weermacht zien. Hierna werden adjudant Slagmolen en zijn familieleden door den kolonel en de aanwe zigen officieren gelukgewenscht, waarop uitreiking van een cadeau namens collega's volgde. De plechtigheid werd met een défilé be sloten, waarbij de adjudant zich naast den kolonel had opgesteld. Zoo werd den dag voor den jubilaris en de zijnen tot een onvergetelijken gemaakt. BURGERWACHT ALKMAAR. Onder schitterende weersomstandig heden heeft de Burgerwacht op Hemel vaartsdag (2 Mei) deelgenomen aan een 30 km. wandelmarsch, ingeschreven door de wandelsportver. D. W. S. te Amster dam. Behalve een persoonlijke herinnering ontving de Burgerwacht een verzilverden lauwertak als groepsprijs. Deze wandelmarsch werd zonder uit vallers volbracht. De deelnemers waren A. Braak, C. Dorland, K, Boersen, G. J. J. Haker, Th. Rasch, T. v. Kooten, A. v. d. Burg en B. Butter. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 5 Mei zal de apotheek van „Apotheek Wanna Ritsevoort", Ritsevoort 5, geopend zijn. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. If \A/ A l i T F 1T F> j lx. W /V LI p A A |yr It I I 11" ry /s S M AA Iv - RuO 1 i (Ongecorrigeerd.) ZWEMSEIZOEN 1940. Nu het voorjaar lokt en de zomer voor de deur staat, is er een tijdelijke streep gezet onder de wintersporten en stellen wij ons in op de zomersporten. Voorjaar en zomer zijn de tijd voor het zwemmen, dat niet alleen de gezondheid ten goede komt, maar ook zijn nuttigen kant heeft. Het aloude gezegde: „Zwemmen is zalig, niet kunnen is zielig", geeft wel de waarde van het kunnen weer. Ook de resultaten van de 2 Mei ge houden schoolwedstrijden, pleiten voor de opvoedkundige waarde van het zwemmen door de jeugd. Helaas is ons klimaat nog dikwijls spel breker, iedere zomer heeft nog altijd een periode van koud guur weder, in het bij zonder in het voorjaar, als de beruchte ijsheiligen over ons land trekken, menig maal is het in Juli- nog te koud om te ge nieten van een buiten bad. Voor Alkmaar is dit echter geen reden om het dagelijksch bad te onderbreken. Alkmaar behoort tot die drie bevoorrechte gemeenten in ons land, waar het mogelijk is gecombineerd te zwemmen in twee ba den, n.l. door de combinatie Zomerbad en Overdekte. Door deze combinatie kan men op zon nedagen genieten vart het buitenzijn en zwemmen in een bad, dat hygiënisch aan alle eischen voldoet, in volkomen helder water, terwijl, als het weder tegenvalt de Overdekte ter beschikking staat. Beide baden staan bacteriologisch en chemisch onder scherpe controle, zoodat infectiekansen, ook wat de zoo beruchte ziekte van Weil betreft, practisch uitge sloten zijn. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij gaarne naar de mededeeling elders in dit blad. TULPENVELDEN IN VOLLEN BLOEI. Naar de K. N. A. C, meldt, zijn de vroe ge tulpen, zoowel de enkele als de dub bele, thans in vollen bloei. Ook de late tulpen beginnen thans te komen, maar deze zullen pas in den loop van de vol gende week op hun mooist zijn. Hoewel de narcissen en de hyacinthen thans vrij wel zijn verdwenen, valt er morgen voor de bezoekers van de bollenvelden volop te genieten van de tulpen. OVERTREDING VAN DE DISTRIBUTIEWET. Naar wij vernemen is dezer dagen te Middelburg in voorarrest gesteld een al daar wonende grossier, die er van ver dacht wordt een zeef belangrijke hoeveel heid gedroogde peulvruchten buiten de distributie om te hebben vervoerd en afgeleverd. In verband met deze zaak zijn in tal van plaatsen in ons land processen- verbaal opgemaakt, terwijl het onder zoek nog steeds wordt voortgezet. BILJARTPARTIJEN IN CAFE CERES. Na de restauratie zal Café Ceres aan den Helderschen weg Dinsdag heropend worden. Ter gelegenheid daarvan zullen eenige in teressante partijen biljart worden gespeeld. De heeren D. Bonkei (Schagen) en J. Bur ger spelen eerst een partij cadre over 300 car. en daarna speelt de winnaar tegen den heor C. Slikker, kamp. Ned. klein biljart, een partij met voorgift. BADHUIS HET WITTE KRUIS. In het badhuis van het Witte Kruis aan het Kweerenpad zijn in de maand April de navolgende baden genomen: kuipbaden 165, le klasse douche 191, 2e klasse douche 571, 3e klasse douche 789. Werkloozen en hun gezin kunnen op ver toon van de stempelkaart een douche beko men ad 5 cent per persoon, doch alleen de eerste 4 dagen der week. BRITSCH SLAGSCHIP TOT ZINKEN GEBRACHT. Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend: Den middag van den derden Mei werd in het zeegebied ten W. van Namsos een Britsch slagschip op westelijken koers door Duitsche duikbommenwerpers aangevallen en door een bom van zwaar kaliber tusschen de beide voorste geschuttorens getroffen. Een halve minuut na den bominslag sloeg onder sterke rookontwikkeling een 500 M. hooge steekvlam uit het slagschip. Nadat de rookwolk was weggetrokken, was behalve eenige wrakstukken van het schip niets meer te zien. Bioscopen. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Beau Geste (rom.); hoofdrollen Cary Coo per en Ray Milland, Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Donderdag geen voorstelling. Victoria-theater, half 8, hoofdn. Het gaat best met de Hardy's (hum.-rom.), hoofdrol len Mickey Rooney, Lewis Stone, Fay Hol den en Cecilia Parker, Toegang 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer De groote kraak (komisch); hoofdrollen Fer- nandel, Michel Simon en Arletty. Toegang boven 18 jaar. Zondag om 2, 4.15 en 7.30 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer Mijngas, Mannen zonder zon (rom.-dram.), hoofdrollen Odette Joyeux en Lucien Galas. Toegang 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Zondag 5 Mei, 7 uur, bal bij J. Kaij te Grootschermer. Maandag 6 Mei. 8 uur, Harmonie, concert Joh. Blok c Jan Couvee. REGELING INZAKE CONTRABANDE REGIME MET FRANKRIJK. Thans geparafeerd. De regeeringspersdienst meldt: Zooals bekend, vertrok d,d. 11 April een delegatie naar Parijs tot het voeren van be sprekingen met de Fransche regeering over de toepassing van het contrabande-regime, voor welk zelfde doel met de Britsche regee ring besprekingen zijn gevoerd, welke op 21 Maart j.l. hebben geleid tot de parafex- ring van een overeenkomst met Engeland. Ook de te Parijs gevoerde onderhandelin gen hebben thans geleid tot overeenstem- Fransche directeur over het de pers volstaan ming over een regeling welke 3 dezer daar ter stede is geparafeerd door de voorzitters der delegaties, van Nederlandsche zijde door den heer A. Th. Lamping directeur van de handelsaccoorden, van zijde door den heer H. Alphand, Des Accords Commerciaux. Na de mededeelingen, welke arrangement met Engeland aan zijn gegeven, kan thans worden met de mededeeling, dat na de ondertee- kening van beide arrangementen dezelfde behandeling mag worden verwacht door de Britsche en de Fransche contrabande- controle inzake den aanvoer van Neder land van overzee, waardoor tevens een snelle behandeling van de Nederlandsche schepen bij 't contrabande-onderzoek zoo veel mogelijk wordt bevorderd. De besprekingen te Parijs worden thans voortgezet over het bilaterale han delsverkeer tusschen Nederland en Frankrijk. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.56 tot 3.55 uur licht op. EGMOND AAN ZEE In huize St. Agnes is overleden mevr. C. Levering, geb. Dekker. Zij was de oudste inwoonster onzer gemeente en bereikte den leeftijd van 95 jaar. Zij woonde sinds eind 1937 in onze gemeente. Het Centraal Genootschap in 1939. Het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies heeft vol gens het jaarverslag 1939 in dit jaar den druk der tijdsomstandigheden ondervonden. Vooral de sluiting der tehuizen in Novem ber 1939 tengevolge van regeeringsmaatre- gelen heeft de financieele resulaten ongun stig beinvloed. In 1939 werden op verzoek der regeering 400 Duitsch-Joodsche kinderen verpleegd. De zgn. B-verpleging voor de zwakkere kinderen in het koloniehuis Kerdfjk te Eg- mond aan Zee nam gestadig toe. In verband hiermede is dit hixis definitief bestemd voor de B-verpleging, terwijl de accomoda- tie daaraan tevens verder werd aangepast, '.a. door aanschaffing van een hoogtezon, doorlichtings-apparaat e.d. De Opleiding van geleidsters vond verde ren voortgang, zoodat er thans 35 gediplo meerde werkzaam zijn. De verlies- en winstrekening sluit met een nadeelig saldo van 7.594, welk bedrag van het kapitaal werd afgeschreven. Het genootschap werd in 1939 met verschillende legaten, w.o. één van 10.000, bedacht. kan HENSBROEK Het derde schoollokaal gebouwd worden. Door B. en W. dezer gemeente is be richt ontvangen van de ministers van binnenlandsche zaken en van' financiën, dat zij geen bezwaar hebben tegen de stichting van een derde lokaal aan de openbare school. Thans kan dus tot aan besteding worden overgegaan. 21 personen, gevaarlijk voor 's lands veiligheid, in bewaring gesteld. De minister-president, jhr. mr. D. J. de Geer, heeft vanmiddag te 1 uur voor de rijkszenders en voor de Phohizeniders de volgende radiorede uitgesproken. Waarde luisteraars hier en overzee, Met leedwezen moet ik u meedeelen, dat voor de regeering onomstootelijk is komen vast te staan, dat er onder onze landgenoo- ten eenigen zijn, wier geestesgesteldheid en optreden zóó weinig in overeenstem ming zijn met den neutraliteitswil der natie, dat zij een gevaar vormen voor ons land en dat tegen hen bijzondere maatre gelen zijn moeten worden genomen. Gij moet mij hierbij niet misverstaan. Dat gedurende een oorlog de e e n e bur ger van een neutraal land meer sympathie leeft voor d e z e en de ander voor d i e belligerente mogendheid, is een normaal verschijnsel. In den wereldoorlog was het niet anders en gaf men daaraan in besloten kring ook ruimschoots uiting. Een levendig temperament ontbrak daarbij niet. Zelfs word vernomen van familiebijeenkomsten, die periodiek plachten te worden gehouden, maar nu tijdelijk moesten worden stopgezet, omdat ze altijd weer aanleiding gaven tot hevige twistgesprekken over het goed recht van de elkaar beoorlogende partijen. Een gevaar voor ons land stak in dit alles niet en het geloof aan onze neutraliteit werd er nergens door aan het wankelen gebracht. Maar het onderscheid is, dat al die pro dit of pro dat pleitende burgers bovenal waren: pro-N ederlandsch. Hun va- derlandsche gevoelens waren buiten geding. Hun sympathieën voor een strijdende partij lagen in een ander en lager vlak. Om het eens duidelijk te zeggen: wanneer de belli gerent van hun voorkeur op een bepaalden dag onze neutraliteit geschonden zou heb ben, dan zouden zij zich bitter ontgoocheld hebben gevoeld en de tevoren gekoesterde sympathie geleid hebben tot een te feller afkeer. Thans is dit bij de personen, waarop ik doelde, anders. Zij zijn niet voor alles: pro-Neder- landsch. Zij maken in het buitenland de eerlijk heid van onze neutraliteitspolitiek verdacht Zij ondermijnen het vertrouwen in onzen krachtigen wil tegenstand te bieden tegen elke scheding van ons grondgebied, van welke zijde die ook komt. Beveiliging, die voor elk der oorlogvoe rende partijen ligt in de paraatheid van onze weermacht, breken zij af en daardoor tevens de bescherming, die voor ons in die paraatheid ligt. En wat het ergste is, de partijdigheid, waarvan zij ten onrechte, en tegen beter weten in, de regeering betichten, beoefenen zij zelf. Zij zijn niet te vergelijken met de politi- seerende Nederlanders uit de jaren van 19141918, maar met de verdwaasde land- genooten, die aan het eind der 18e eeuw, in den tijd van de Fransche revolutie, de don kerste uren brachten over ons volk. Reeds deze les der geschiedenis verbiedt ons, hen ongemoeid hun gang te laten gaan. Hun aantal is verdwijnend klein. De re geering weet, dat ongeveer heel de natie staat achter haar loyale en consequente neutraliteitspolitiek. Maar zooals prediker 10 het ons leert ook één vlieg kan be derf brengen aan kostelijke apothekerszalf. Die vlieg moet onschadelijk gemaakt. Het is in overeenstemming daarmee, dat in den afgeloopen nacht een maatregel is genomen, waartoe de gelegenheid biedt het bepaalde in artikel 33 van de wet op den staat van oorlog en beleg. Dit artikel luidt aldus' „Het militair ge zag is bevoegd, aan personen, wier aanwe zigheid voor de rust en de algemeene veilig heid wordt geacht gevaarlijk te zijn, het ver blijf binnen het in staat van beleg verklaar de grondgebied te ontzeggen en deze daar uit te verwijderen, of, indien de mogelijk heid daartoe niet bestaat", en dit is het geval nu het geheele land in staat van beleg is „hen in bewaring te stellen". Het militair gezag heeft-- 21 perso nen, die voor de rust en veiligheid gevaarlijk werden geacht, in bewa ring gesteld. Het heeft dit gedaan na grondige voorbe reiding en met groote nauwgezetheid. Me nigeen, tegen wien door den oppervlakki- gen beschouwer vermoedens zouden kunnen rijzen en wiens handelingen dan ook ern stig zijn nagegaan, is buiten den maatregel gébleven, omdat geenerlei concrete aanwij zing bestond voor het gevaarlijke van zijn optreden. Van deze 21 echter is komen vast te staan, hoofd voor hoofd en op grond niet van eenig politiek inzicht, maar van per soonlijke gedragingen, dat de veiligheid des lands hun interneering gebiedt. De regeering is overtuigd, dat deze daad van het militair gezag, die geheel in de lijn ligt van de sinds het uitbreken van den oorlog constant door ons land gevolgde po litiek, door de overweldigende meerder heid van ons volk met onverdeelde instem ming zal worden begroet. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Meest zwaarbewolkt, weinig verandering in temperatuur, meest matige oostelijke tot noordelijke wind. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Het gebied van hoogen luchtdruk over de Randstaten Is weer in beteekenis toegeno men. Het depressiesysteem ligt thans over midden-Europa en Italië, Milaan had 15, Mirafiori bij Turijn 11 mm regen. Ook op den Balkan viel plaatselijk zware regen. Over Portugal kwam een rug van hoogen luchtdruk tot ontwikke'ing, tusschen Por tugal en de Azoren ligt voorts nog een de pressie. De temperatuur is in ons land aan zienlijk boven normaal, voor zoover bekend is zij over het geheele waarnemingsgebiei nog iets gestegen, in de Randstaten plaat selijk 7 a 8 graden. NEDERLANDSCH-BELGISCHE ECONOMISCHE BESPREKINGEN. Gisterochtend is op het Belgische mi nisterie van buitenlandsche zaken een conferentie gehouden, waaraan werd deelgenomen door den minister van bui tenlandsche zaken, Spaak, den minister van landbouw, graaf d'Aspremont Lyn- den, den minister van economische zaken en voorraden. Schrijver, alsmede de secre tarissen-generaal van de ministeries van buitenlandsche zaken en van landbouw. Het onderwerp van deze conferentie waren de economische betrekkingen tus schen België en Nederland. Belgische ministers naar Den Haag. Heden zullen de Belgische ministers van landbouw en economische zaken zich naar s-Gravenhage begeven, waar met hun Nederlandsche collega's overleg zal wor den gepleegd over de economische uitwis seling tusschen beide landen. NIEUWE LICHTINGEN OPGEROEPEN IN ZWITSERLAND. De Zwitsersche federale regeering heeft bekend gemaakt, dat op 14 en 18 Mei a.s. nieuwe lichtingen onder de wapenen zullen worden geroepen, om de thans dienende manschappen af te lossen. Op 14 Mei zullen afdeelingen zware artillerie, bergartillerie, artilleriewaarnemers, genie en gemotori seerde raido-afdeelingen in dienst komen en op 18 Mei zullen landweer- en landstorm- afdeelingen worden opgeroepen, alsmede bergtroepen. OPGAVE AMSTEBDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Zaterdag 4 Mei 1940. STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederland 194011 3—354 Nederl. 1938 3 Ned.-lndië 1937 554 Duitschl. m. verkl. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. C~rt. v. 250 Koloaiale Bank Ned Ind. Handelsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL, Alg. Kunstzijde Unie CaTvé Helft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloeü. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUITENL, Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison (opeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw, Union Pacific 743/. Can. Pac. 31/j x) ex-coupon, tExclaim*Exd:'vidend. Prolongatie vorige xoers 3 WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vor. koers heden niet of£. 9V. 107, 96/is New-York 1.887» 1.883/, Londen 6.56 6.57 Berlijn 75.60 75.55 Parijs 3.72 3.72 54' Brussel (Belga) 31.64 31.57)4 Zürich 42.24 42.2454 Stockholm 44.90 Vor.k plm. 11 u S97IG 7J3/4 803/4 79V, 797, 107: 77 78 78I/s S03/8 143 148 931/2 97 381/. 397,-74 53 307 751/j 783/<-9J 107 1091-10 367a 227, -§ CM CM «"I3/, 47, 41/2 40 407, 2574 25% 177, 17'/s 15u/]| 15 5»/l6 443/8 46%-Vs 47, 4 As 313 330 2077, 214 202 i/s 212 80 51 501/, 1683/. 1767, 1877, 194-5 281%,; 293/, 974-7i6 9 97a 1577, 165-81/j 1307, 128-32 797, 807, 98 523/4 523A 80 83 37)6 33/, 85 8674 106 101 10472 108 1101/j-l H7V4 121 169 11974 17 87/. NAGEKOMEN LIMMEN, 2 uur dörffer. De raad vergade onder voorzittersc meester. De heer B wezig. De notulen gesteld- Van de mededee besluit van den mi zaken en financiër dat voor den bouw groot gezin een vo van 2765 en een van 400. Voorts werd me het losloopen van van 1 Mei tot 1 Ju Van de ingekom een verzoek van h Oudorp om voor c die te Oudorp de een subsidie toe te voor 2.50 per kir Conform besloten. Aangezien door met het P.E.N. de lichting 200 mini len B. en W. voor tract te besluiten. De heer Kran ting nu ook minde: De voorzit niet het geval is. H werken. Conform 1 Tot lid van de c schoolverzuim, in S. Smit, die bedanl K. Mol met 4 sten en op den heer C. gebracht. Herkozei fers met 4 stemme: twee stemmen. Ingevolge een y Lugtigheid, stelden per jaar een vergo nen voor het bezo van de bijzondere Conform besloten. Voor k.g. werd van de nationale holisme, om het i verlof A in de gerr B. en W. stelder Hartland voor vei 118,33 toe te ken een premie geeft sloten. Tot leden van 1 de heeren F. Hes Aan de orde wi een gedeelte der I derhoud bij de Ni openbare verkeer onbewaakte overv vallen. De heer K r a i van harte toe. Oni gehad kunnen da: De voorzit ting op het voors loopend verkeer 1 een overweg is, di worden. De heer Groe slag, waaruit blijl sitiever voor de ten. De heer S c h u over, dat van de ren zijn ingekome voor velen zal he Iets, da bestaat stemming niet. Sj dat de andere la Spr. verwacht nic de Spoorwegen v steld. De voorzitt nenden nog bezvi bezware zijn niet wegverbetering z Spr. oordeelde wegen grooter voornemen besta te gaan bewaken De heer H a r 1 Spoorwegen en d testeeren. De la: ter. Conform beslol B. en W. steld 6, 56 en 57, over den hoofdinspect onbewoonbaar te gaf een nadere 1 Ook in het ande: te zal geinspectei De heer Mol perceel 57 gaarn willen. Thans ve de gemeentewon steun is zoo laaj kunnen betalen. De voorzit' moet een mouw prijs van de ger steld. Spr. zal m Z. h. s. confor A Voorgesteld w aan teTvullen m 'n ventvergunnii jaar f 2.50 vastj gunning 5 pi van sluitingsuur aanvragen van en voor verleng: gen van bewijze voor verlenging De voorzit leges niet bedoé geld komen, m weren. De man,

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2