SPORT EN WEDSTRIJDEN. Opnieuw een uitgebreid programma. DE ACTIE TER ZEE EN IN DE LUCHT. tweede blad Langs de N.H.V.B.-velden. VLIEGVELDEN GEBOMBARDEERD. De vliegers ondervinden weinig tegenstand. Voetbal De drie concurrenten in afd. I spelen thuis: Blauw WitAjax. Feijenoord naar D.H.C. HeraclesGo Ahead belangrijk in Oost. Juliana kan thuisspelend kampioen worden. Alcmaria speelt thuis en de Boys gaan naar Helder. Bijna onmiddellijk op den Hemelvaarts dag volgt opnieuw een druk bezette com petitiedag. In afd. I zal BI. Wit trachten van Ajax te winnen, maar D.W.S. en Ado zullen trachten hetzelfde te doen van V.S.V. en Haarlem. Ado heeft o i. de beste kansen. K.F.C.—D G.S. is van belang voor de laatste plaats. In Afd. II zal Feijenoord spelend in Delft kampioen kunnen worden. In 't Oosten zal Heracles haar kansen niet willen ve- liezen en zeker alles in 't werk stellen om van Go Ahead te winnen. N.E.C. speelt niet en kijkt belangstellend toe. A.G.O.V.V. Wageningen, EnschedeHengelo en TubantiaE. Boys staan ook op het pro gram. Juliana moet in staat zijn het benoodig- de punt op P.S.V. te veroveren. Verder spelen in Zuid: NoadRoermond, Willem IILimburgia, M.V.V.Eindhoven, B. V. V.Longa en HelmondN.A.C. In Noord alleen G.V.A.V.—H.S.C. en Veendam— Sneek. In de Afd. B (van Afd. I) moet Alc maria thuis spelend van Hollandia kunnen winnen. Veel zal hier afhangen van de Alkm. voorhoede. De Boys zullen zich tegen Helder zeker herstellen van de laatste 01. Pumersteijn ontvangt W.F.C., West- FrisiaZ.F.C. en SuccesZaandijk. In alle drie hebben de thuisclubs een kans. Verder verwijzen wij nog naar de vol gende wedstrijden die o.m. op het pro gramma voorkomen. C H.F.C.A.F.C. Z.V.V.Kinheim. BeverwijkBloemendaal. D.W.V.Zeeburgia. E.D.O.De Kennemers. D HilversumWatergraafsmeer. VeloxDe Spartaan. Hercules—U.V.V. VriendenschaarH.V.C. E OudesluisSchagen. WieringerwaardB.K.C. Atlas—H.R.C. 2. F StrandvogelsWest-Frisa 2. M.F.C.Andijk. SportersHollandia 2. G C.S.V.Alcm. Victrix 2. C. D. Swart. Alkmaarsche Boys 2Alc. Victrix 3, J. P. Wiering. UitgeestD.T.S. Alkmaar I en Vione I winnen beide. Mooie kans voor Eg- mondia I; C.S.V. II zorgt voor een verrassing. Alkmaarsche Boys a kampioen. We zijn weer een belangrijke stap vooruit gekomen ende beslissingen komen steeds naderbij. In afdeeling a is de beslissing echter nog niet gevallen; wel wisten de groen-witte leiders bij Oudorp I een flinke 6—1-overwinning te behalen, maar hun belagers uit St. Pancras maakten bij Alcmaria IV geen fout en boekten zelfs een 7O-zege. Alkmaar is nu uitgespeeld en zal dus op een misstap van de Vronianen moeten wachten om zich kampioen te kunnen noemen. Mochten de groen-zwarte concurrenten hun resteeren- dc wedstrijden winnen, dan zal er nog een extra ontmoeting plaats moeten vinden. Alkm. Boys III bracht een bezoek aan Koedijk I en de rood-witten deden zelfs meer dan we verwacht hadden. Eenmaal hadden ze zelfs een mooien 2O-voor sprong; het einde kwam echter met 21. De geblokten zullen zich ongetwijfeld van de derde plaatsbezetting kunnen verzeke ren. De stand is thans: Alkmaar 12 8 3 1 49—21 19 Vrone 10 6 3 1 38—23 15 Alkm. Boys III 9 4 3 2 21—19 11 Schoorl 11 3 4 4 24—28 10 Alcmaria IV 8 3 1 4 15—23 7 Koedijk 12 2 3 7 21—34 7 Oudorp 10 1 1 8 2241 3 In afdeeling G was het een heel goede dag voor Egmon- dia I; zelf wisten de Egmonders de belang rijke ontmoeting in eigen huis tegen Dirks- horn I in een zwaar bevochten 32-zege om te zetten, terwijl C.S.V. II voor een heel groote verrassing zorg droeg, door zoowaar Oranje Wit I in eigen veste met 43 te slaan; een heel goede prestatie van de Cas- tricummers. Installatie adviescommissie inzake de bevordering der toonkunst van rijkswege. - Ten departemente van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft gistermiddag de in stallatie plaats gehad van de gereorgani seerde „commissie van advies inzake de be vordering der toonkunst van rijkswege". Namens den minister werd het woord ge voerd door den directeur-generaal van het onderwijs, prof. dr. G. A. van Poelje. Nederlandsche dankbaarheid jegens Britsche reddingmaatschappij. - Naar wij vernemen, heeft de petroleummaatschappij „La Corona", een der dochtermaatschappijen van het Koninklijke Shell concern, een be drag van vijftig pond sterling doen toeko men aan het Koninklijke Britsche Reddings instituut uit dankbaarheid voor de diensten aan een van haar schepen bewezen door de reddingboot uit Ramsgate, die dertig leden der bemanning van een Nederlandsch schip heeft gered. Het treffen Alkmaar II—Bergen II kon geen doorgang vinden, daar zoowel de be zoekers als de arbiter niet kwamen opda gen. Dat de Egmonders thans de beste papie ren hebben, laat onderstaande stand zien: Dirkshom 12 9 0 3 5221 18 Egmondia 9 8 0 1 4617 16 Oranje-Wit 8 4 1 3 2027 9 Alkm. Boys IV 8 4 0 4 25—28 8 Alkmaar II 9 4 0 5 28—29 8 D.T.S. II 11 3 0 8 29—29 6 Bergen II 8 2 1 5 1530 5 C. S. V. II 9 2 0 7 19—53 4 In de „kinder-kamer". zijn twee beslissingén gevallen. In afdeeling J had het leidende Alkmaarsche Boys a j.l. Zondag juist met knetterende cijfers (16—0) van het bezoekende Koedijk a ge wonnen enop Hemelvaartsdag hadden de jeugdige Boys in eigen huis tegen Alk maar a slechts een enkel punt noodig om zich kampioen te kunnen noemen. De rood-witjes lieten het echter niet bij het angstige gelijke spel, doch noteerden op nieuw een klinkende zege; nu echter met iets bescheidener cijfers (130). Het goede voorbeeld van de even jongere broeders, werd dus al heel spoedig gevolgd en ook deze jeugdige Boys die zeker over nog fraaier cijfers beschikken mo gen we dan ook onze felicitatie met deze mooie prestatie die ook niet in het minst hun trainer voldoening zal schen ken niet onthouden. De stand is thans: Alkm. Boys a 10 9 0 1 805 18 Alcmaria a 10 7 2 1 398 18 C. S. V.. a 10 3 3 4 18—28 9 Alkmaar a 8 2 1 5 1439 5 Koedijk a 7 1 1 5 7—33 3 Schoorl a 7 0 1 6 445 1 In afdeeling K verspeelde D. T. S. a tegen het bezoekende Alcmaria b een punt (00), zoodat de stand hier nu is: Alkm. Boys b 9 9 0 0 64—7 18 D. T. S. a 9 6 1 2 32—10 13 Bergen a 9 4 2 3 16—22 10 Alcmaria b 8 3 2 3 14—11 8 Alcmaria c 9 1 0 8 843 2 Egmondia 8 0 1 7 648 1 In afdeeling L is Vrone a met de eere-palm gaan strijken. De jeugdige groen-zwarten behaalde j.l. Zondag tegen het bezoekende Alkmaarsche Boys c juist een 10 zege enzetten op Hemelvaartsdag de kroon op het werk, door D. T. S. b in eigen omgeving met 30 te kloppen. Ook de Vroniaantjes onze hartelijke ge- lukwenschen met het behaalde kampioen schap. De stand is hier: Vrone a 8 6 11 31—4 13 Drikshorn a 7 3 2 2 99 8 D. T. S. b 8 3 1 4 21—20 7 Alkm. Boys c 7 2 2 3 18—15 6 Alcmaria d 6 1 0 5 4—35 2 HET PROGRAMMA VOOR MORGEN. In afdeeling A is slechts de ontmoeting Vrone IAlcma ria IV vastgesteld, die zeker in het voordeel van de groen-zwarten kan afloopen. In afdeeling G zou Egmondia I bij Alkmaar II nog juist een zwaar bevochten Overwinning kunnen boeken, terwijl Alkmaarsche Boys IV tegen het verrassende C. S. V. II zal moeten op passen. Afdeeling M laat eveneens een tweetal ontmoetingen zien: Het leidende Akersloot I wint bij Oudorp II en Egmondia II heeft tegen het bezoekende Alkmaar III een redelijke kans op winst. tegenstand van de Duitschers ondervon den, hetgeen ongetwijfeld een gevolg is van de hevigheid der voorgaande aanval len. In de meeste der rond het vliegveld gelegen gebouwen brak brand uit. Te Fornebu viel den Britschen vliegtui gen een warmere ontvangst ten deel, doch vier bommen vielen dicht genoeg bij den voornaamsten hangar om aanzienlijke schade aan te richten. Het groote aantal Britsche toestellen, dat aan de uitgebreide operaties heeft deelgenomen, heeft geen verliezen geleden. De Britsche luchtaanvallen. Bombardement op het vliegveld Ry. Het Britsche ministerie van luchtvaart deelt mede, dat het groote Deensche vlieg veld in het Noorden van Jutland aan de kust van Salten Langso, dat bekend staat onder den naam Ry, door de Duitschers wordt gebruikt bij him operaties ten aanzien van Noorwegen. De Britsche luchtmacht heeft thans dit vliegveld krachtig en met succes gebombardeerd. De aanval is in den loop van den nacht voortgezet. Overdag werden aanvallen gedaan op Stavanger en zoowel Stavanger als Fornebu zijn ook gedurende den nacht gebombar deerd. Talrijke vliegtuigen zijn gebruikt om Don derdag het wegvoeren van de Britsche troe pen uit Andalsnes te beschermen. Hierbij is geen enkel Britsch vliegtuig verloren ge gaan. Van gezaghebbende Britsche zijde wordt vernomen, dat de Britsche bommenwer pers bij hun aanval op Stavanger weinig Uit Oslo wordt door het D. N. B. ge meld: Over den Engelschen luchtaanval op Oslo in den nacht van 1 op 2 Mei zijn thans bijzonderheden bekend. Er werden brandbommen neergeworpen, die twee fabrieksterreinen licht beschadigden. De brand kon snel gebluscht worden. Volgens inlichtingen van de Oslosche politie zijn geen menschenlevens getroffen. Tennis GROEN WIT—BE QUICK. De indeeling van de tenniscompetitie is zoodanig dat elke afdeeling slechts 4 clubs telt zoodat met zes wedstrijden de compe titie beslist is. De eerste Zondag bracht als resultaat, dat in de tweede klasse B Be Quick won van Animo met 62 en Groen-Wit met dezelfde cijfers won van D.D.V. Het programma voor a.s. Zondag luidt Groen WitBe Quick en AnimoD.D.V. De winnaar van eerstgen. wedstrijd zal dus favoriet zijn voor de eerste plaats. Be Quick zal dus zoo sterk mogelijk uitkomen. In de derde klasse B speelt Bakkum uit tegen Heemstede. Biljarten EERSTE KLAS KAMPIOENSCHAP DRIE BANDEN. De resultaten van gisteren waren de vol gende: SweeringGobits 5046 in. 64 beurten met 5 en 6 als h.s. VerbeekLambermont 5026 in 77 beur ten met 6 en 3 als h.s. PetersenKoopman 5048 in 101 beur ten met 5 en 5 als h.s. Geestman—-Sengers 5039 en 63 beurten met 6 en 4 als h.s. Sengers—Gobits 50—36 in 70 beurten met 8 en 4 als h.s. Lambermont—Geestman 50—38 in 96 beurten met 3 en 3 als h.s. Verbeek—Petersen 50—39 in 56 beurten met 9 en 6 als h.s. SweeringKoopman 5045 in 85 beurten met 5 en 7 als h.s. Sweering en Verbeek hebben thans de leiding met 3 gew. partijen. „DUITSCHLAND MOEST OP BRITSCHE LANDING IN NOORWEGEN VOORBEREID ZIJN". Het D. N. B. meldt uit Berlijn: In de buitenlandsche pers is erop gewezen, dat van Duitsche zijde het feit, dat de Duit- sche plannen ten aanzien van Noorwegen sedert lang waren voorbereid, verdoezeld is. Van bevoegde Duitsche zijde wordt hierop geantwoord, dat, aangezien ver antwoordelijke Britsche kringen herhaal delijk betoogd hadden, dat tegen den Duitschen ertsuitvoer uit Noorwegen iets moest worden gedaan, rekening diende te worden gehouden met de mogelijkheid van een Britsche landing in Noorwegen, en dat het vanzelf spreekt, dat tegen maatregelen werden voorbereid. Voorts wordt weersproken, dat van Duitsche zijde niet het bewijs is geleverd, dat de geallieerden het initiatief tot een aanval op Noorwegen wilden nemen, om dat de geallieerden rekening hebben moe ten houden met alle mogelijkheden, o. a. ook die van den later uitgevoerden Duit schen coup. Van bevoegde Duitsche zijde wordt er op gewezen, dat thans duidelijk gebleken zou zijn, dat men aan Britsche zijde op 7 April met de uitvoering van het overrompelingsplan van Noorwegen is begonnen. De KERN van alle goede reclame CO URAN TEN RECLAME FRANSCHE COMMUNISTEN GEÏNTERNEERD. 125 Communistische Kamerleden, raads leden en burgemeesters, zijn te Fromentine aan boord gebracht om vervoerd te worden naar het eiland Dyeu, waar zij in een fort zullen worden geïnterneerd. Tachtig andere communisten zijn overgebracht naar een kasteel op het eiland Noirmoutier, BELANGSTELLING VOOR DEN BALKAN. De Duitschers beschuldigen hunner zijds de Engelschen van spionnage. Het D.N.B. meldt uit Boekarest, dat daar de laatste dagen talrijke Engelschen zijn aangekomen, die zich voor het grootste deel touristen noemen. De Roemeensche politiek, aldus dit bericht verder, heeft tegenover eenige dezer vreemdelingen reeds moeten optreden, daar zij groote belangstelling toon den voor verkeerstechnische en militaire in richtingen. Uit Saloniki meldt het D.N.B.Naar uit goed ingelichte kringen wordt vernomen, hebben eenige weken geleden verscheidene vertegenwoordigers van de nieuwe Engel- sche luchtvaart maatschappij, waarin de beide vorige lijnen zijn opgenomen, in Grie kenland vertoefd, naar het zeggen om on derhandelingen te voeren over den aanleg van twee nieuwe civiele vliegvelden voor een nieuwe luchtlijn. Zij hebben uitgebreide tochten door het terrein gemaakt in geheel Griekenland. Uit de zelfde bron wordt ver nomen, dat een der deelnemers van deze z.g. civiele commissie, een dezer dagen gezien zou zijn in het uniform van Engelsch offi cier, toen hij het huis van de Britsche legatie in Athene verliet. In de Grieksche hoofdstad heeft bovendien de plotselinge aankomst van talrijke Engelschen aanzienlijk opzien gebaard. Het hotel Grande Bretagne is het middelpunt van een opvallende activiteit van deze Engelschen, die naar het schijnt in speciale opdracht van' hun regeering in Athene vertoeven. ITALIANEN VERLATEN ZUID-SLAVIE. Donderdag hebben de laatste 260 Italia nen, die sedert tientallen jaren in de dorpen van West-Bosnië rond Banja Luka hebben geleefd, Zuid-Slavië verlaten. Zij zullen zich vestigen in nieuwe nederzettingen in de vroegere Pontijnsche moerassen bij Rome. EEN VERKLARING VAN SUMNER WELLES. In een persconferentie heeft Sumner Welles in antwoord op vragen betreffende berichten, volgens welke Ciano aan den Amerikaanschen ambassadeur te Rome, Philipps, zou hebben verklaard, dat Italië binnen zes dagen niet in den oorlog zou trekken, geantwoord, dat uit Rome talrijke berichten zijn ontvangen, maar dat Philipps niets van dien aard heeft gezegd in zijn rapport aan het staatsdepartement. Sumner Welles voegde hieraan toej dat het bericht, waarover de journalisten spraken, niet uit Amerikaansche bron stamde. Voor zoo ver het staatsdepartement wist, kwam het uit Italiaansche bron. Voorts verklaarde Sum ner Welles, dat nog geen enkel bevel is ge geven aan Amerikaansche burgers om uit Italië te vertrekken. EEN REDE VAN ATTLEE. In een rede te Londen heeft Attlee ge zegd: Ik geloof, dat het volk zal staan op een moedige, vastbesloten en doeltreffende lei ding, die ons door de crisis moet helpen. De arbeidersbeweging zal haar deel bijdragen. Het volk is, naar ik geloof, bereid groote offers te brengen, mits gelijkheid verzekerd is. Ik ben er niet geheel van overtuigd, dat wij op het oogenblik een volledig gebruik van onze menschelijke en materieele hulp bronnen maken. Attlee zeide verder, dat het bericht van het terugtrekken der Britsche troepen uit Zuid-Noorwegen voor velen een schok is ge weest, in het bijzonder voor hen, die hun "verwachtingen te hoog hadden gespannen en de omstandigheden der onderneming niet kenden. De arbeidersfractie zou Dinsdag volledige inlichtingen "an de regeering vra gen. Een nieuwe tegenslag brengt geen ver andering in haar stellig voornemen het Hitlerisme te verslaan. AGRARISCHE HERVORMING IN ZUID-SLAVIE. Het economische orgaan „Jugoslawischer Kurier" bericht, dat het ministerie van landbouw een agrarische hervorming voor bereidt. Hierbij zal het grootgrondbezit niet meer mogen bedragen dan 3.000 joch in een hand. Daardoor zullen 270.000 joch vrijko men voor de binnenlandsche kolonisatie. Zwemmen. DE SCHOOLZWEMWEDSTRIJDEN. Door deze schoolzwemwedstrijden is de Hemelvaartsdag een schitterende propagan- dadag voor de zwemsport geworden en ook voor het zwemmen in het algemeen. De heer M. J. Lutterot, voorzitter van de school- wedstrijden-commissie opende den wedstrijd dag met een hartelijk woord van welkom, en hij kon mededeelen dat het aantal deel- demers weer grooter was dan vorige jaren. Maar er dient nogmaals ernstig op gewe zen, dat in verband met een goede organi satie, de opgegeven leerlingen ook aan den start verschijnen en niet zonder bericht wegblijven. De prestaties bewogen zich over de ge- heele linie in stijgende lijn, wat men uit de gisteren gepubliceerde uitslagen duidelijk heeft kunnen zien. De Tesselschadeschool, kwam goed voor den dag. De school Cen traal 7e en 8e leerjaar won in 54 sec. het estafettenummer 3 x 25 m. G. Kokkes van de N. Beetsschool won de 25 m. in 17.8 sec. Bij elke mooie prestatie klatterde het ap plaus door de overdekte. De nummers af valrace vielen zeer in de smaak. Zwemsla gen werden gedemonstreerd en' een komisch springnummer deed het ook best. Bij de wedstrijden der middelbare scho len behaalde de R. H. B. S. mooie succes sen. Annie Wulp en Truus de Rover b.v. blonken uit op de 50 m. vrije slag. Joop Quast en Ad. Boxem (12 jaar) zwommen best in het nummer 50 m. vrije slag jongens tot 16 jaar. Verder onderscheidden zich van D. A. W. nog Frans Mays, Rie tx Maarleveld en A. Klunnen. Onder leiding van den heer Hansen had een polo-wedstrijd plaats tusschen D. A. W. en een militair zevental, die door D. A. W met 62 werd gewonneh. Na afloop der wedstrijden sprak de heer Lutterot zijn voldoening uit over het zoozeer geslaagde zwemfeest en gaf ver volgens het woord aan den heer G. C. Dun, Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Alkmaar. Spreker bracht dank aan allen, die tot het welslagen van de wedstrijden hadden medegewerkt niemand uitgezonderd. In het bijznder richtte hij zich tot den heer Han sen en bracht hem dank voor het op voor beeldige wijze vervullen van zijn ongetwij feld moeilijke taak. De heer Hansen ont ving als erkentelijkheid een blik sigaretten. Ook de directie en het personeel van de Overdekte werden niet vergeten. Voortgaande zeide spreker, dat hij slechts in de gelegenheid was een klein gedeelte der prijzen uit te reiken. Op onverklaar bare wijze is, zeide spreker, het pakket waarin de medailles zijn verzonden nog niet gearriveerd. De commissie echter die reeds zooveel voor jullie heeft gedaan zal echter zorgen, dat zoo spoedig mogelijk de gewonnen prijzen op de diverse scholen zullen worden uitgereikt. Met hartelijke fe licitaties werden hierna de wisselprijzen aan de vertegenwoordigers der scholen uit gereikt en werden overigens de individuee- le prijzen bekend gemaakt. Vervolgens verkreeg de voorzitter van D. A W., de heer H. de Rover, nog even het woord. Spreker was verheugd, dat weder om was gebleken, dat de jeugd gaarne zijn beste kachten aan de schoolzwemwedstrij den geeft. Hij deed een ernstig beroep op het onderwijzend-personeel, vooral het schoolzwemmen mede te helpen bevorde ren, terwijl hij ook de ouders opwekte hun kinderen te laten zwemmen. Hij feliciteer de mej. Maarleveld en de heer F. Mays en de anderen D. A. W.-ers. Deze schoolwed- strijden zijn van groote propagandistische waarde geweest voor de bij uitstek gezonde zwemsport. HET ONDERHOUD TUSSCHEN ROOSEVELT EN PRINS COLONNA. Op de in de persconferentie gestelde vraag, of hij van prins Colonna verzekerin gen had ontvangen, welke de berichten over den vreedzamen toon van Mussolini's ver klaring tegenover den Amerikaanschen am bassadeur te Rome bevestigden, heeft Roo sevelt slechts geantwoord, dat de regeering der Vereenigde Staten haar arbeid voor den vrede voortzette. In de bedoelde verklaring zou Mussolini, naar men weet, de ambassa deur hebben medegedeeld, dat Italië voor het oogenblik niet voornemens was, in den oorlog te gaan. De Vereenigde Staten trachten uit breiding van den oorlog te voor komen. President Roosevelt heeft in de perscon ferentie verklaard, dat de Vereenigde Staten er als steeds naar streven, uitbreiding van den Europeeschen oorlog tot andere gebie den en andere naties te voorkomen.. Hij gaf te kennen, dat hij dit in zijn onderhoud met den Italiaanschen ambassadeur prins Colonna duidelijk had gemaakt. Toen den president gevraagd werd, welke maatregelen hij nam om uitbreiding van den oorlog te voorko men, antwoordde hij, dat de regeering alles deed wat zij kon. ALEXANDRIE VOLKOMEN GEREED. Alexandrie, dat thans strategisch belang rijker is dan Malta, bevindt zich in staat van volstrekte gereedheid. De kust- en luchtafweerbatterijen zijn bemand. Er worden minder militaire vluch ten ondernomen om de machines en man schappen bij de hand te houden om er te allen tijde over te kunnen beschikken. De verloven voor het leger en de politie zijn stopgezet. De overige voorzorgsmaatregelen omvatten de instelling van een zg. woestijn- luchtwaeht, n.l. een keten van eenzame Egyptische militaire schildwachten, voorzien van telefoon, dwars over de woestijn van de Westelijke grens van Egypte tot aan de Nijldelta Een krachtige voorhoede van de geallieerde vloot is hier gister aangekomen. Binnenkort wordt hier een zelfs nog groo- tere vlootmacht verwacht. Reuters correspondent te Alexandrië meldt, dat de geallieerde vloot, die ter reede van Alexandrië is aangekomen, bestaat uit slagschepen, kruisers, torpedobootjagers, Britsche duikbooten en een depotschip. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. Het Fransche legerbericht van gisteravond luidt: „In den loop van den dag heeft onze artillerie geschoten in het gebied ten W. van de Vogezen. Het legerbericht van hedenochtend van den vierden Mei luidt: Activiteit van de beiderzijdsche artillerie ten oosten van de Moezel alsook tusschen Blies en Vogezen. AVONTUUR VAN AMERIKAANSCH VRACHTSCHIP IN BERGEN. Door Engelsch vliegtuig beschoten. Een Britsch bombardementsvliegtuig heeft, naar Reuter uit Washington meldt, machine- geweervuur gericht op de dekken van het Amerikaansche vrachtschip Flying Fish, tijdens den Engelsch-Duitschen slag in de haven van Bergen, zoo melden de gezag voerder en de bemanning bij hun aankomst. Een matroos verklaarde, dat de Engelsche piloot klaarblijkelijk de Amerikaansche vlag, die in top gevoerd werd, niet heeft gezien. De kapitein zeide, dat toen de Duitschers in Bergen aan land gingen, zij beschikten over groote voorraden. Verder vertelden de leden der bemanning van de Flying Fish, dat het Amerikaansche vrachtschip Charles R. Mccormick ook door een reeks kogels getroffen werd, welke de maststangen en het want deden breken. Het legboek van de Flying Fish behelst verder bijzonderheden over de bezetting van Ber gen. Het geeft een beschrijving van den aanval in den vroegen morgen van 10 April, waarbij een door een geallieerd vliegtuig neergeworpen bom een Duitschen kruiser „midscheeps tusschen de beide schoorstee- nen" trof. De kruiser kapseisde en zonk ge heel, terwijl zuilen rook en vlammen hoog de lucht in vlogen. OFFICIEUZE BELGISCHE WAARSCHUWING TEGEN VALSCHE GERUCHTEN. In een door de Belgische bladen gepubli ceerd officieus communiqué wordt het pu bliek gewaarschuwd tegen de verspreiding van valsche geruchten. Voor het geval van een inval in België wordt het publiek aange raden, zich te verzetten tegen de versprei ding van deze berichten, welke in verschil lenden vorm kan geschieden, zooals uitzen ding door de radio, door middel van door vliegtuigen uitgeworpen strooibiljetten, fluistercampagnes in openbare en particu liere kringen, aanplakbiljetten en alarmee- rende berichten over de operaties van het leger waarin ernstige nederlagen worden gemeld. „Laat u niet alarmeeren, zoo be sluit het communiqué, noch beïnvloeden door valsche berichten. Blijft kalm en vol vertrouwen: vol vertrouwen in het leger en in het land". AMERIKAANSCH VAKVERBOND ACHTER ROOSEVELT. De jaarvergadering van het Amerikaan sche vakverbond heeft zich eenstemmig uit gesproken voor een derde ambtsperiode van president Roosevelt. De voorzitter der federatie, William Green, beschuldigde John Lewis er van, een derde partij te willen organiseeren in de hoop, als candidaat voor het presidentschap te worden aangewezen. Luchtlijn LissabonMadrid ingewijd. Gisterochtend is officieel de luchtlijn Lissa bonMadrid in gebruik genomen. Het eerste vliegtuig uit Lissabon is op het vliegveld Barajas aangekomen met verscheidene Por- tugeesche persoonlijkheden aan boord. Hitier ontvangt officieren. - Gisteroch tend zijn 6000 officieren van het leger, de luchtmacht en de S.S. in het Sportpalast bij eengekomen. De Führer hield een toe spraak, waarin hij o.a. zeide, dat de strijd ging om het zijn of niet-zjjn van het Duit sche volk.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 7