JluMicaties f duUeie, Vowné€q berrts JMmnieuws THEE doet je goed $eui£letm AATSTE RUS VRAAG EN AANBOD Voor kleine tuinen. WOENSDAGS EN ZATERDAGS. 35 cent per vijl regels, DE S CECIL FREEMAN CREGG. TWEEDE BLAD TOELATING LEERLINGEN SCHOOL VOOR BUITENGEWOON LAGER ONDERWIJS. De aangifte van leerlingen voor boven genoemde school zal bij het Hoofd dier school in het tijdelijk schoolgebouw, Heiligland nr. 28, kunnen plaats hebben op DINSDAG 7 MEI 1940, van 2—3 uur namiddags. Het schooljaar vangt aan 1 Augustus 1940. Leerlingen worden toegelaten voor zooveel er plaats beschikbaar is. Om tot de school te kunnen worden toegelaten moeten de kinderen op den da tum van toelating (1 Augustus 1940) 7 jaar oud zijn (behoudens in bijzondere gevallen) en volgens een door den school arts en het hoofd der school ingesteld medisch-paedagogisch onderzoek voor plaatsing op de school in aanmerking komen. Het schoolgeld loopt van 3,tot 100,per kind, naar draagkracht. In dien de gemengde hoofdsom, bedoeld in artikel 63, lid 4, letter b, der Lager On derwijswet 1920, minder dan 2,be draagt, is geen schoolgeld verschuldigd. Geboortebewijs (of trouwboekje der ouders) en, voor zoover de kinderen de koepokinenting hebben ondergaan, het vaccinebewijs, moeten worden medege bracht. De ouders of verzorgers van leerlingen uit andere gemeenten zijn verplicht de aanvragen tot toelating te richten tot het gemeentebestuur van hun woonplaats. Alkmaar, 4 Mei 1940. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. EEN 6PANNENP eotK EN "EEN PljP TA0AK VAN UITREIKING VAN ALGEMEENE DISTRIBUTIE-BONBOEKJES. De Burgemeester van Alkmaar maakt bekend, dat vanaf Maandag 6 Mei 1940 door het Distributiekantoor een aanvang ge maakt zal worden met de uitreiking van de algemeene distributie-bonboekjes. De boekjes worden alleen uitgereikt op vertoon van de distributiestamkaart, tegen afteekening van een ontvangstbewijs. Voor het afhalen van de bonboekjes kan men zich aanmelden op de hierna te noe men data en wel voor hen wier geslachts naam begint met: Letter A of B op 6, 7 en 8 Mei 1940, C of D op 9 Mei 1940, E, F of G op 10 en 11 Mei 1940, H, I of J op 14 en 15 Mei 1940, K op 16 of 17 Mei 1940, L op 18 Mei 1940, M, N of O op 20 en 21 Mei 1940, P of Q op 22 Mei 1940, R of S op 23, 24 en 25 Mei 1940, T, U of V op 27 en 28 Mei 1940, W, X, Y of Z op 29 en 30 Mei 1940. Het DISTRIBUTIEKANTOOR ALK MAAR, BREEDSTRAAT no. 40 (Gemeente- Museum), zal gedurende bovengenoemde data geopend zijn van 9 uur v.m. tot 5 uur n.m., uitgezonderd des ZATERDAGS; op dien dag ALLEEN afgifte van 9 uur v.m. tot 12.30 uur n.rr.. De distributiestamkaarten, die bij het af halen van de bonboekjes getoond worden, moeten voor zoover de houder daarvan ouder is dan 14 jaar, voorzien zijn van diens handteekening. ALKMAAR, den 3den Mei 1940. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. HINDERWET. Bij besluit van 3 Mei 1940 is aan den heer B. J. Appel te Koedijk vergunning verleend tot het uitbreiden van een brood- en koek- bakkerij, door vervanging van de bestaande heete luchtoven door een heetwateroven in het perceel St. Annastraat nr. 37, alhier. Alkmaar, 4 Mei 1940. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. MANNEN ZONDER ZON. Roxy-Theater. Het leven van mannen onder den grond is niet iedereen bekend. Er zijn in mijn werkersstadjes families waarin het traditie is, dat men van vader op zoon diep in den grond gaat om er het zwarte goud, de steenkool, los te hakken. Als een mol graaft de mensch zich hier gangen diep in de aar de, maar dat werk, dat ongezonde vuile werk, dat men slechts gebukt of liggende kan verrichten, heeft zijn groote gevaren. Wij zien in deze Fransche film de man nen met hun mijnwerkerslampen in de lift gaan en diep onder den grond hun electri- sche boren in de zwarte koollagen drijven. Wij zien de mijnwagentjes, gevuld met de glimmende zwarte brokken, wij zien het mijnhout van de stutten en ook de gevaren van het mijngas. Wij maken een instorting, een ontploffing en een brand mee. De red- dings-brigade trekt er op uit en haalt de ongelukkigen, die onder steen en hout be dolven zijn, weer te voorschijn. De bevolking van het dorp loopt voor de fabriek te hoop, als de sirenes loeien en als dooden en gewonden worden weggedragen. Door dat alles heen is de geschiedenis van een jonge vrouw geweven, een vrouw, die niet in de streek thuis hoort, die met het leven in de mijn niet vertrouwd is en die zich ongelukkig voelt aan de zijde van den veel ouderen man een mijnwerker met wien zij getrouwd is. Haar ongedu righeid drijft haar naar een jongen vriend en daarna in de armen van den knappen Tonny die op het kantoor werkt. Al het leed, dat zij de eenvoudige man nen aandoet komt in deze film tot uiting en eindelijk breekt het moment aan, dat zij alles verlaat om ergens, ver weg, van de zon te kunnen genieten. Een Fransche mijn heeft voor de opna men onder den grond haar arbeidsterrein en haar personeel beschikbaar gesteld. Wie het leven van mannen zonder zon wil lee- ren kennen moet deze karakteristieke, Fransche film gaan bekijken. Odette Joyeux, Lucien Galas, Pierre Brasseur en Madeleine Robinson vervullen op zeer verdienstelijke wijze de hoofdrollen. Vooraf: veel geïllustreerd nieuws en een alleraardigste zang- en dansfilm. MURMELLiUS-GYMNASIUM TE ALKMAAR. Aangifte van nieuwe leerlingen vóór 1 JUNI a.s. iederen WOENSDAG van 1.304 uur in het gebouw der Tessel- schadeschool, Oudegracht 170, of schrif telijk aan den Rector, Huize „De Spar", Eeuwigelaan te Bergen (N.H.), met opgave van naam, voornamen en roepnaam van de(n) candidaat(date), datum en plaats van geboorte, laatstbezochte school en klasse, en naam, beroep en adres van ouders of verzorgers. De rooster voor het examen, dat op 11 en 12 JULI a.s. wordt gehouden, zal aan de candidaten worden toegezonden. De school omvat een litterair-historische en een wis- en natuurkundige afdeeling; de splitsing valt na het 4e leerjaar. De Rector verstrekt gaarne nadere in lichtingen en advies. Alkmaar, 4 Mei 1940. De Rector, Dr. J. HEMELRIJK. ,,'T GAAT BEST MET DE HARDY'S". Victoria. Rechter Hardy is een humaan, wereldwijs mensch. In het kleine provinciestadje, waar hij resideert, fungeert hij met succes als vredestichter bij huiselijke twisten en hij deelt meer goeden raad dan straffen uit. En dan staat plotseling huize Hardy op stelten, want de rechter blijkt zonder erg erfgenaam te zijn geworden van een slordige 2 millioen dollar en een prachtig heerenhuis in Detroit met een pronkstuk van een patricische butler en al. De familie Hardy trekt ge zamenlijk naar Detroit en besluit meteen maar haar intrek in de nieuwe woning te nemen. Mevrouw Hardy verwinkelt haar dagen in de Detroitsche warenhuizen en modepaleizen, maar koopt tenslotte alleen de braadpan, die ze zoo hard noodig had het is nu eenmaal niet gemakkelijk zich dadelijk in den nieuwen toestand van „two millions-family" in te leven. Den 16-jarigen zoon lukt dat beter. Die beleeft een groote menschenavontuur, rookte daarbij passende sigaretten en vertelt „sterke" verhalen, die naar zijn oordeel bij zijn nieuwen stand hooren of, juister vermoedelijk, verhalen, die naar het oordeel van den regisseur, door een vroeg-wijs jongmensch van zestien verteld worden, dat in dergelijke omstan digheden verzeilt raakt. Zijn bekoorlijke zuster meent, dat er bij deze meevaller van twee millioen wel een jurk van 265 dollar kan overschieten en haar tante beleeft een tweede jeugd, die na een kortstondige illusie de onvermijdelijke teleurstelling brengt. Alleen rechter Hardy houdt in het oog, dat er nog enkele formaliteiten te vervullen zijn vóór de 2 millioen werkelijk zijn eigen dom zijn. En die formaliteiten zijn juist vol doende om inderdaad aan te toonen, dat de familie Hardy op het geld geen recht heeft En het gevolg is, dat de Hardy's, een illu sie armer en een ervaring rijker, Detroit achter zich laten om hun oude woning in Carvel weer op te zoeken; diep in hun hart wel een een beetje blij, dat ze weer als he' v/one menschen een gewoon leven zullen kunnen leiden, met een normaal inkomen en wenschen van een normaal formaat. En cok Andy, de zestienjarige zoon, die in Carvel een aardig meisje terugvindt, kornt hierdoor tot de ontdekking, dat er dingen in het leven bestaan, die zelfs voor twee mil lioen dollar niet te koop zijn. In „Het gaat best met de Hardy's" spelen in de hoofdrollen Lewis Stone, Fay Hol den, Mickey Rooney en Cecilia Parker. Het voorprogramma geeft, behalve de ge bruikelijke journaals, o.a. een interessante film over de wereldtentoonstelling, die te Parijs werd gehouden. ZAAIBLOEMEN, DIE WEINIG EISCHEN STELLEN. Lang niet iedereen is zoo gelukkig, om over een „pracht grondje" te beschikken, waarop alles groeit en bloeit, dat 't een lieve lust is. Integendeel wordt er door liefhebbers heel wat geklaagd, en daarom wilden we hier wat zaaibloemen behande len, die geen bijzondere eischen aan den grond stellen. Het Hemelroosje of Agrostemma is een eerste voorbeeld, en wanneer deze meteen buiten wordt gezaaid in April, en later op 20 c.M. uitgedund wordt, zal zij in Juli bloeien met rose roode bloemen. We kiezen een zonnig plekje uit in de border, waar zij een hoogte zal bereiken van 30 tot 40 c.M. Van de Arctotis of Berenoor zijn een drie tal variëteiten in den handel, maar het meeste zien we toch de Arctotis grandis met 78 c.M. groote langgesteelde bloemen, zuiver wit met een smalle gele rand aan de basis, terwijl de achterzijde opvalt door een violetblauwe tint. Hoe zonniger de stand plaats en hoe minder zwaar de grond, hoe meer vreugde we er van zullen beleven. Ze kan ook weer meteen buiten gezaaid wor den en daarna op 30 c.M. uitgedund. Be halve als snijbloem, leent zij zich uitstekend voor losse groepen in de border, waar het wit wollige getande blad uit de verte reeds opvalt. Nog een zeer gemakkelijke groeier vin den we in de Coreopsis of Meisjesoogen, ook wel bekend onder de naam Calliopsis. Deze kunnen we ook weer meteen buiten uit zaaien in April of Mei en dunnen later de hooge soorten uit op 30 tot 40 c.M. en de lage op 25 c.M. De hooggroeiend Calliopsis wordt wel eens de gemakkelijkst te kwee ken, meest productieve snijbloem genoemd, en dat blijkt zij ook inderdaad te zijn met haar hoogte van 1 meter en een overvloed van bloemen in de kleuren, geel met bruin, fluweelig donkerbruin, zacht geel met bruin hart, roodbruin en bloedrood, naar gelang van de variëteit. De lage soorten zijn min der bekend, maar zij verdienen alle aan dacht, omdat zij keurige bosjes vormen, 25 c.M. hoog, getooid met een weelde van hel der gekleurde bloempjes met scherp gepun te bloemblaadjes, die maanden achtereen in bloei staan. Tenslotte nog de Phacelia, ook een zeer gemakkelijk bloeiende plant die ook op drogen grond volkomen bevrediging zal schenken. Het meest bekend is wel de Pha celia campanularia, 15-20 c.M. hoog met mooie getiaanblauwe bekervormige bloe men, die in April ook weer buiten uitge zaaid kunnen worden en later op 20 c.M. uit gedund. Als randplant of in den rotstuin een opvallende verschijning. Een hoog- groeiende Phacelia is de tanacetifolia, met zacht violet getinte bloemen, die zeer veel door bijen bezocht worden, en voor de hou ders van bijenkasten alleszins waard is om uit te zaaien. A. C. MULLER-IDZERDA. BEAU GESTE. Harmonie-Theater. De nieuwe verfilming van het bekende verhaal Beau Geste, dat deze week in het Harmonie-Theater wordt vertoond is een groot succes geworden. De film boeit in hooge mate. Zij houdt de aandacht van het begin tot het einde vast, wat mede te danken is aan het bijzonder goede spel van Cary Cooper, Robert Preston en Ray Milland. Zij zijn in de film de drie broe ders Geste n.l. Beau, Digby en John. In den aanvang der film ziet men een afgelegen fort in de onmetelijke zand woestijn van Afrika. Een legerafdeeling nadert het fort, dat echter geheel blijkt uitgestorven. Hoe is de verschrikkelijke situatie ontstaan? En dan gaat de film terug naar Engeland, waar men eerst de drie broeders ziet als spelende jongens. En langzamerhand komt men dan tot de geschiedenis van den blauwen saffier, die de oorzaak wordt van het vertrek der broers naar het vreemdelingenlegioen. In Noord-Afrika speelt zich ,dan het span nende verhaal verder af en komt men ten slotte tot de scènes, waarmee ook de film opende. Dan begrijpt men de edele opoffe ring van Beau Geste, die inderdaad een schitterend gebaar was en den dood eisch- te van Beau en Digby. Slechts John keert naar Engeland terug om bij het meisje uit de jeugd der drie broers het zoo lang ont beerde geluk te vinden. De film maakt veel indruk. De opnamen van de tafreelen in Noord-Afrika zijn zeer suggestief en vormen een* groote attractie, evenals de mooie opnamen van het Engel- sche buitengoed. De film wordt op buitengewone wijze gespeeld, niet alleen door de drie hierbO' ven genoemde hoofdvertolkers, maar ook door de overige medewerkenden. Susan Hayward speelt de rol van het meisje heel mooi. Een film, die niet zal nalaten veel in druk te maken. Een mooi journaal en een bijzonder ge slaagde muzikale film van een schitterend damesorkest en zangensemble gaan aan het hoofdnummer vooraf. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags Het Naaimachine Huis. Gebr. als nieuw inzinkb. Vesta, Singer, Veritas en Salonkast en Handm. vanaf 20 met garantie. J. H. DE BOER, Geester singel 48, Alkmaar. DE GROOTE KRAAK. City-Theater. Onder den titel: De Groote Kraak brengt het City-Theater deze week een nieuwe klucht van den bekenden Fran- schen komiek Fernandel, die men in deze film ziet als de bescheiden bediende Mar cel in de juwelierszaak Mercandieu. De dochter van den juwelier, Renée geheeten, voelt veel voor Marcel, doch déze wordt bijzonder aangetrokken door Loulou, een type uit de Parijsche onderwereld, die hij het Jo, haar metgezel, heeft leeren kennen op de Parijsche wielerbaan. Renée is erg nieuwsgierig de nieuwe vrienden van Marcel te leeren kennen. Maar dat loopt verkeerd af. Ten slotte besluit Marcel zijn betrekking te verlaten. Loulou en Jo zul len hem aan werk helpen. Maar dan komt hij na een reeks van angstige avonturen pas goed aan de weet, wat voor vrienden Loulou en Jo eigenlijk zijn, vooral als zij een inbraak willen plegen bij den vader van Renée. Marcel is voor dat leven hee- lemaal niet geschikt. Renée weet ten slotte de situatie te redden en Marcels oogen te openen, ook voor haar hartelijke toege negenheid. Het trio Fernandel, Michel Simon en de geraffineerde actrice Arletty mogen inderdaad een buitengewoon trio genoemd worden. Zij typeeren de bedoelde perso nen voortreffelijk en ook Renée speelt haar rol heel goed. Men zal zich ook met deze Fernandel-film opnieuw amuseeren. Het voorprogramma bracht een mooi journaal en een aardige eenacter, waarin een groep spelende en zingende cowboy's met succes optreden; Motor te koop. 4 Cyl. Henderson met zijsp. geheel gereviseerd en gelakt voor elk aannemelijk bod. G. C. TH. KCCH, Friescheweg 31. Te ko p gevraagd: een goed onder houden kinderwagen en een vloer kleed. Br. met uitvoerige beschrij ving en prijsopg. onder letter H 70 bureau ran dit blad. 'Te koop: licht motorrijwiel, Gazelle. BERGERWEG 20. Te koop: 2 pers. Zeilkano, comp1. met peddels, uiterste pr. 20, Roeibootje 12.a0. ZEGLI" 128. Babywegschalen z. g. a. n. „.HYGIENA" Achterstraat 45. Telef. 2-0-5-2, Alkmaar. Te koop uit netten inboedel: Karner- closetstoel, gemakskoffer met pot, Veerenbea, Vast vloerkleed, 4 x 4 M. Heerencostuum 6.50, lief Dames japonnetje 2, enz. Dekker, Spoorsti5 Mooie zomermantel aangeboden, kleine damesmaat, 5.00. LYCEUMSTRAAT 49. Naaimachines te koop: prima Singers, Wisselmann, Naumann, enz. Hand- en Trapnaaimachines (spotkoopjes). Pri ma Handnaaimachine met gar. 12.50. DEKKER, Spoorstraat 5. HENSBROEK (Maart en April). Geboren: Gerardus Cornelis z. van C. Appelman en M. Pronk. Petrus Jacobus z. van J. van Baar en E. Brink. Petrus Gerardus z. van F. Insing en C. Groot. Nelly d. van C. N. Kossen en F. Wiedijk. Nicolaas Cornelis z. van P. Brink en C. A. Appel. Ondertrouwd en getrouwd: Ni colaas Aay te Ursem en Cornelia Visser. Johannes Jacobus van Dam te Obdam en Petronella Keuning. Overleden: Cornelis Bommezij echtg. van A. Boot, 75 j. Jan Koning, gesch. echtg. van J. Bom, 58 j. Door 23) „Hier liep ik dien Uitbouw op mijn hoofd op". „Wie deed dat?" „Agent Goldfinch, in overmaat van ijver". Dokter Pape grinnikte, zoodat Higgins geprikkeld vervolgde: „Ja, ik weet dat het verdraaid geestig is, maar... groote hemel!" „Wat nu weer?" „Ik ben benieuwd!" Inspecteur Higgins stapte op de deur toe en onderzocht nauwkeurig den deurknop aan den buitenkant. Hij liet zijn gedachten terug gaan. Ja. Dc laatste persoon, die de zen knop aan den buitenkant had aange raakt, was de man, die Jill Crawford naar binnen gevolgd was en die zoo lang aan den voet van de volgende trap had staan wachten. In dat geval moest hij hier waar devolle vingerafdrukken hebben achterge laten. HOOFDSTUK XII. Waarin de jonge dame terugkomt. „Vindt u het erg, hier even te wachten, terwijl ik de Yard opbel?" „Ga je gang maar, Higgins, stoor je maar niet aan mij", antwoordde de dokter, met de stem van een martelaar voor de goede zaak. Tien minuten later keerde Higgins terug, nadat hij de noodige maatregelen getroffen had om een fotograaf naar het huis te la ten gaan en een permanente wacht in de straat te plaatsen. „Maar we moeten zeker wachten tot die. wacht komt, niet Higgins?" „Neen, want ik heb een agent buiten". „Een bof, dat je er een vond, is het niet?" „Niet precieshij vond mij. Het feit, dat ik juist uit een schijnbaar onbewoond huis te voorschijn kwam, scheen aan zijn aandacht ontsnapt te zijn, maar het feit, dat ik een auto onbewaakt had laten staan, die het verkeer blokkeerde, bracht hem er toe naar mijn naam en adres te informee- ren. Ik dacht, dat je er een chauffeur op na hield, dokter?" „Dat doe ik ook, maar wanneer ik mid den in den nacht eruit gebeld wordt, rijd ik zelf en dan pikt mijn mannetje mij vroeg in den ochtend op, zooals gisteren in de busgarage. Ik verwacht dan ook al half en half, dat hij nu op weg is naar mijn patiënt van daarstraks, maar aangezien ik daar niet gezegd heb, waar ik naar toe ging, zal hij wel naar huis terug gaan. Kan ik je ergens afzetten?" „Heel vriendelijk van je, dokter". Beide mannen daalden de trappen af, welke naar den kelder voerden. „Je hoed verloren, Higgins?" „Ja", antwoordde de inspecteur, kortaf. Higgins sloot de kelderdeur; dokter Pape was het steenen trapje reeds opgeloopen en de inspecteur volgde hem, toen zijn voet tegen iets aanstiet, dat een rinkelend ge luid maakte. Hij zou er waarschijnlijk niet verder over nagedacht hebben, indien hij het voorwerp, dat hij geraakt had, niet juist in het oog had gekregen. Het was een ouderwetsche deursleutel. Higgins raapte den sleutel op en bemerkte, dat, hoewel het bovenstuk flink roestig was, het deel, dat gewoonlijk in het slot steekt, er niet half zoo verweerd uitzag. Hij liep terug naar de kelderdeur en probeerde den sleutel.' Die paste niet. Eenige oogenblikken bleef hij in diep nadenken verzonken, terwijl hij pein zend naar boven keek. „Zeg, luister eens, dokter. Veronderstel, dat die jongen zich zelf in die zolderkamer opsloot en den sleutel door het zolderraam naar buiten wierp, waar zou die dan terecht komen, denk je?" De dokter staarde ook naar boven en scheen eenige berekeningen te maken. „Ik zou zeggen: precies hier, Higgins". „Juist, goed geraden!'' Er volgde een nieuw 'oponthoud van vijf minuten, terwijl de inspecteur weer naar boven klom, en toen hij terug kwam, lag er een ernstige uitdrukking op zijn gelaat. De sleutel paste in het slot van de ingetrapte deur van den zolder. Zfj namen plaats in de auto van den dok ter. Een vroege vuilnisman had een hoop je blaren en straatvuil bij elkaar geveegd en daar bovenop rustte een zwaar bescha digde bolhoed. Dokter Pape wees erop. ,Dat is wat voor jou, Higgins mijn jongen. Pik-in dien hoed. De een of andere dronken fuiver vraagt zich nu waarschijnlijk af, waar hij zijn hoed gelaten heeft". Dokter Pape reed weg en omzichtig stu rend, slaagde hij erin, met zijn eene voor wiel dwars over den hoed te rijden, aldus de vernieling vervolmakend. Hij scheen er een jongensachtig plezier in te hebben. Higgins had zijn hoed echter reeds totaal afgeschreven. Inspecteur Higgins ging naar huis, nam een stevig maal (in verband met den tijd van den dag „ontbijt" genaamd) en ging daarna naar bed, daar hij door die twee drukke nachten aardig uitgeput was. Den volgenden morgen was de inspecteur weer vroeg bij de hand, heelemaal opge knapt, na een slaap van bijna twintig uur. Zijn hoofd deed hem echter nog tamelijk pijn, toen hij probeerde zijn besten bolhoed op te zetten, en het veroorzaakte niet wei nig verrassing en opwinding, toen hij een uur later op Scotland Yard verscheen met een pet op. Hij verloor daardoor werkelijk iets van zijn reputatie als de best gekleede man van de Yard. Gedurende zijn afwezigheid was den vo- rigen dag het onderzoek krachtig voortge zet. Brigadiei Mercier's lijst van „twijfel achtige personen" langs de busroute was nauwkeurig onderzocht. De meesten hunner hadden onloochenbare alibi's, terwijl er een, die de ondervraging aan iets anders toe schreef, een kleiner misdrijf bekend had, in den loop van den bewusten nacht door hem bedreven. Higgins grinnikte vol sympathie. Sommige van die kleine misdadigertjes had den toch maar pech! Zijn eigen zaak was er echter niet veel verder door gekomen, daar hij slechts negatieve resultaten had te boe ken. Hij belde brigadier Mercier en een paar minuten later stond deze al in zijn opge wektheid voor hem. „Die busmoord, Mercier", zei Higgins, ter wijl de brigadier in de houding voor Zfjn bureau stond. „Je hebt zeker foto's van het slachtoffer?" „Zeker, mijnheer. In het* lijkenhuis geno men. Ik heb ze vergeleken met de foto's van de als vermist opgegeven heeren, maar daar klopt er geen een van. Ik begrijp niet, waar al die vermiste menschen uithangen", ver volgde hij peinzend. Inspecteur Higgins keek hem even aan en zei dan: „De meesten hunner hebben het land verlaten met een andermans vrouw of een andermans geld. Onze busman is dus nog niet als vermist opgegeven, hè? H'm. Dat is zonderling. Die kerel moet toch er gens wonen en dan mag je verwachten, dat men hem mist". Onder het praten opende hij een blanco enveloppe, welke een foto bleek te bevatten van een sterk vergrooten duim afdruk. Op den achterkant stond geschreven: Buitenste deurknop, eerste verdieping, Hor ton Road 79. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8