i DUIT De -Jiadiofmqmmma- Weer vier hervormde predikanten in Alkmaar Kerk en Schoot Bevestiging en intrede van ds. Kleyne. Een oud-Alkmaarsch predikant ais bevestiger. De intrede van ds. Kleyne. Nö. 107 Dui De De Frans DERDE BLAD. .VAN VLIET WINT TE LEUVEN. De uitslagen van de Zondag te Leuven gehouden wielerwedstrijden luiden: Omnium tusschen van Vliet en Scherens. Tijdrijden over 1 ronde: 1 van Vliet 24 3/5 Sec.; 2 Scherens 26 sec. Ie rit: 1 van Vliet tijd laatste 200 meter 13 2/5 sec.; 2 Scherens half wiel. 2e rit: 1 Scherens tijd 13 2/5 sec.; 2 van Vliet halve lengte. 1000 meter tijdrijden: 1 van Vliet 1 ,min. 10 1/5 sec.; 2 Scherens 1 min. 14 sec. Uitslag onmium: 1 van Vliet 5 p.; 2 Sche rens 7 p. Koppelwedstrijd over 50 K.M.: 1 van VlietClautier tijd 1 uur 10 sec., 8 p.; 2 ScherensBruneel 5 p.; 3 CoolsDeclercq 5 p.; 4 DebruyyckerMaes 0 p. Met 1 ronde achterstand: 5 de Caluwe van Simays 0 p.; 6 Claesvan Hellemont. Bil j arten. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND le KLAS DRIE BANDEN. De wedstrijden om het kampioenschap van Nederland le Klas drie banden zijn gisteren te Amsterdam beëindigd. Sengers uit Rotterdam behaalde den kampioenstitel en Sweering werd tweede door iets minder alg. gem. De eindstand was als volgt: Sengers 6 339 460 0.877 8 0.736 Sweering 6 335 473 0.925 5 0.708 Verbeek 4 325 488 0.892 9 0.665 Geestman 3 297 491 0.793 6 0.604 Gobits 3 322 546 0.718 6 0.589 Lambermont 3 291 560 0.666 7 0.519 Petersen 2 284 542 0.757 7 0.523 Koopman 1 279 512 0.877 7 0.544 De cijfers gevfen achtereenvolgens het aantal gew. part., het aantal gem. punten, het aantal beurten, het hoogste gem. in 1 partij de series ep het alg. gem. Paarden. DRAVERIJEN OP MEREVELD. De uitslagen van de gisteren op Mereveld bij Utrecht gehouden draverijen luiden: I Prijzendraveiij le klasse, afstand 2040 meter: 1. Whim (eig. stal Good Luck) (2020 meter) k.m. tijd 1 min. 27 sec.; 2. Stream line (eig. erven B. de Vries te Oranjewoud) (2000 meter). II Aanmoedigïngsdraverij 4e klasse, af stand 1650 meter: 1. Dienares (eig. J. de Vlieger te Nieuw Gennep) (1630 meter) tijd 2 min. 35 sec., k.m. tijd 1 min. 35,1 sec.; 2. Bon Esprit (eig. C. F. Ockhorst te Hilver sum (1670 meter) tijd 2 min. 45 sec., k.m. tijd 1 min. 38,8 sec. III Prijzendjaverij 2e en 3e klasse, afstand 2040 meter: 1. Baronesse K (eig. stal Gruno te Groningen,) (2040 meter) tijd 3 min. 5.4 sec., k.m. tijd 1 min. 30.9 sec.; 2. Bella Norton (eig. erven B. de Vries te Oranjewoud) (2020 meter), tijd 3 min 6,6 sec., k.m. tijd 1 min. 32,4 sec. IV Prijzenflraverij 3e en 4e klasse, afstand 2020 meter: 3, August Norton (eig. de Vlie ger te Nieuw Gennep) (2060 meter) tijd 3 min. 5,2 sec-, k.m.-tijd 1 min. 29,9 sec. 2. Avro (eig. G. J. Venneman te Nederhorst den Berg (2020 meter) tijd 3 min. 6,2 sec., k.m.-tijd 1 min. 33 sec. V Prijzendraverij 4 klasse, afstand 1650 meter: 1. Dcnar (eig. H. van der Pol te Heemstede (1650 meter) tijd 2 min. 33.6 sec., k.m.-tijd 1 min. 33,1 sec.; 2. Bon Esprit (eig. C. F. Ockhorst te Hilversum) (1670 meter), tijd 2 min. 42.6 sec., k.m.-tijd 1 min. 37,4 sec, VI Kortebaandraverij, afstand 690800 meter: 1. Baronesse Hollo (eig. stal Good Luck) (9720 meter) tijd 1 min. 2,2 sec. 2. Claudy.O (eig. G. van der Oord (.720 m.). Roeien' DE STUDENTENROEIWEDSTRIJDEN. Laga wint hoofdnummer. Gisteren zijn op de nieuwe baan bij Jut- phaas de traditioneele studenten-roeiwed- strijden gehouden. (De Varsity, die anders op Hemelvaartsdag plaats vond). Ook kon op deze baan de afstand van 3000 m. weer verroeid worden. Laga won na buitenge- won spannenden strijd het hoofdnummer. Jonge vier: 1. Triton in 7 min. 42 sec., 2. Aegir. Overn. tWee: 1. Triton 9 min. 8 sec., 2. Njord. Lichte vier: 1. Laga 7 min. 41 sec., 2. Tri ton, 3. Njord. Oude vier (hoofdnummer): 1. Laga, Delft in 11 min. 5 sec., 2. Nereus, 3. Triton, 4. Njord, 5. Aegir. Vier zonder stuurman: 1. Laga 7 min. 11 sec., 2. Triton. Jonge acht: 1. Triton 6 min. 36 sec., 2. Aegir, 3. Njord, 4. Nereus, 5. Triton II, Laga gediskwalificeerd Tennis COMPETITIEWEDSTRIJD BE QUICK. In de tweede klasse B heeft Be Quick haar uitwedstrijd tegen Groen-Wit gewon nen met 71. Een mooi resultaat, dat werd behaald tegen de sterkste club uit deze afdeeling, en waardoor Be Quick de leiding heeft ge nomen. Het was een prettige wedstrijd. Bij Groen Wit speelde de oud-Alkmaarder Han Makkink mede, waardoor een aangename verstandhouding bij voorbaat verzekerd was. Talrijke herinneringen aan vroegere wedstrijden in Alkmaar werden weer eens opgehaald. De uitslagen waren als volgt: heeren enkelspel: ir. J. Ph. Makkink verl. van H. Busselman 911, 26; dr. M. van Loon wint. van J. J. Haasbroek 36, 75, 7-5; dames enkelspel: mevr. W. Landheer verl. van mevr. A. de Bruyn 16, 06; mej. A. Edel verl. van mej. T. Schut 06, 6—2, 68; heeren dubbelspel: dr. A. Dokkum en dr. M. van Loon verl. van H. Busselman en J. Deetman 63, 46, 36; dames dubbelspel: mevr. L. Hart en mevr. W. Landheer verl. van mevr. A. de Bruyn en mej. T. Schut 911, 46; gemengd dubbelspel: mevr. L. Hart en dr. A. Dokkum verl. van mevr. A. de Bruyn en J. Deetman 26, 26; mej. A. Edel en dr. M. van Loon verl. van mej. T. Schut en ■1. J. Haasbroek 68, 57, 57. - .j i De Groote Kerk was geheel bezet bij de morgengodsdienst- oefening, toen de bevestiging plaats had van den. nieuwen predikant, ds. J. D. Kleyne, van Oud-Beij-erland naar hier ge komen, waar hij het aantal her vormde predikanten weer op vier brengt. De vacature-ds. van Dop is dus weer bezet. In den middag- dienst, bij de intrede van den nieuwen leeraar, was de belang stelling minder groot. Als bevestiger trad op ds. J. T e r 1 o u w, van Garderen (Veluwe), die, zooals velen zich zullen herinneren, enkele jaren ge leden predikant was te Alkmaar, als de eerste voor de richting van den geref. bond in de hervormde kerk. Na gezamenlij'ken zang van Ps. 45 1, lezing der Tien Geboden tn het tweede hoofdstuk van Paulus' brief aan Titus, waarna de predikant voorging in gebed, begon ds. Terlouw zijn predikatie met te wijzen op den zegen, dien de herv.^ ge meente van Alkmaar ondervindt, nu alle hare richtingen weder een eigen voorgan ger zullen hebben. Over het algemeen wordt hier een schriftuurlijke prediking wel gewaardeerd, meende spr. In Alkmaar hadden hem meermalen getroffen de offer vaardigheid en de belangstelling voor de prediking, welke steeds weer bleek door bijzondere aandacht, méér dan door het aantal luisteraars Spr. gaf de voorwaarden aan, waaraan de prediking heeft te voldoen: zij moet van alle-dorheid zijn gespeend en 'behoort tot de hoorders door te dringen, uitgespro ken met vurigheid van geest. Innig hoopte spr. dat de nieuwe predikant daaraan zal voldoen. Hierop kwam hij aan zijn tekst woord „Zijt vurig van geest." uit Rom. 12:11. Hoe wordt men vurig van geest en waar uit blijkt dat? Deze vragen werden, na den tusschen- zang nader onder oogen gezien aan de hand van den brief aan de Romeinen, waarin Paulus de kerk vergelijkt met een lichaam, waarvan elk lid een afzonderlijke gave bezit. Hierop legde spr. den nadruk, omdat Paulus opwekt van deze gaven een goed gebruik te maken. Het vuur, bedoeld door Paulus, is niet een vuur, zooals dat in onze dagen over ons werelddeel gaat: hij bedoelde het heilige innerlijke vuur, niet een vuur van verlangen om den tegen stander te verpletteren of voor welk doel ook, omdat raarbij veel onheilig vuur is en vaak slechts het zoeken van eigen eer wordt beoogd. Het heilige vuur is: het iets in zich 'tebben van Gods liefde. Het open baart zich in liefde tot den naaste, ijveren voor Gods zaak, het zoeken van de dingen van B oven- De laksheid der menschen in deze din gen werd door spr. veroordeeld en betreurd, wijzende op het vele wat gedaan kan wor den in en door de christelijke gemeente. De vurigheid van geest gaat gepaard met zachtheid van geest; zij wordt gewekt door liefde tot Christus en den naaste; zij is overtuigd van eigen schuld er zonde en onmacht en maakt bekwaam om zuiver te blijven in het werk des Heeren, telkens weer voortwaarts te gaan, ondanks her haaldelijk struikelen. Door de uitstorting van den Heiligen Geest leeft die thans in de gemeente: zij bidde daarom om hem deelachtig te worden. De bevestiging. Na de predikatie had de 'bevestiging plaats van den nieuwen predikant, ds. J. D. Kleyne, waartoe ds. Terlouw allereerst het formulier voorlas, zich daarna wen dend tot ds. K. met de voorgeschreven vragen, welke door dezen werden beant woord met een duidelijk: Ja, ik, van gah- scher harte. Een persoonlijk woord. Ds. Terlouw had gaarne het verzoek tot bevestiging aanvaard, op grond van een vriendschap, die reeds meer dan 20 jaren oud is. Maar ook was het spr. een genoegen om nog een® weer in Alkmaar op te tre den, waar lüj naast teleurstellingen ook veel goeds en hechte vriendschap onder vond, waarvoor hij nog dankbaar is. In een dorpsgemeente zal niemand er aan denken den predikant tegen te spre ken. Niet alzoo in Alkmaar, dat zult ook gij, broeder 'Kleyne, ondervinden, maar blijf ook dan staan in Gods woord, predik de wereld dat woord, hetwelk zij zoo noodig heeft. Spr. wenschte hem daarbij vurig heid van geest. God zegene u in uw leven in de gemeente en in uw gezin en Hij stelle u tot een zegen. Op verzoek van ds. Terlouw werd' den nieuwen predikant staande toegezongen •Ps. 21) 1. Hierop werd het slot van het bevesti gingsformulier voorgelezen, dat verma ningen bevat zoowel voor de gemeente als den nieuwen leeraar. Met gebed en gezang van Ps. 51 6 werd de dienst besloten. Om 3 uur ving de middagdienst aan, waarin ds. Kleyne zich aan zijn nieuwe gemeente verbond. Deze dienst was heel wat minder druk bezocht dan die van den voormiddag, waarschijnlijk een gevolg van het zeer ongewone uur van aanvang. Onder de aanwezi gen bevonden zich de vrijzinnige predikanten ds. Klein Wassink en ds. Prins van Wijngaarden, als mede ds. van den Kieboom uit Bergen en de rechtzinnige collega ds. Warners uit Alkmaar, die ook den ochtenddienst bijwoonde. Nadat op de gewone wijze (zang en ge bed) was begonnen, werden de Artikelen des Geloofs en II Petrus 1 gelezen, Ds. Kleyne vond het moeilijk om hetgeen thans in hem leefde onder woor den te brengen. De tijd van afscheid in de vorige gemeente en die van zijn vertrek naar Alkmaar brengen zeer vele gedach ten; bij het afscheid zijn het die als van een oudejaarsavond; bij de intrede zijn Tafeltennis. LANGENDIJK T. T. C.—L. U. T. O. ALKMAAR 6—14. Zaterdagavond werd in „Concordia" te Noordscharwoude de returnmatch ge speeld tusschen de Langendijker Tafel tennisclub en de Alkmaarsche Tafelten nisclub L. U. T. O. In plaats van het derde tiental, kwamen de Alkmaarders uit met een combinatie, die met het tweede tiental kan worden gelijkgesteld. Behaalden de Langendijkers bij de eerste ontmoeting een groote overwin ning op de Alkmaarders, ditmaal werd het een royale zege voor Luto. Niettemin was men vol lof voor het spel der Lan gendijkers. Als in den loop van de volgende maand een wedstrijd zal worden gespeeld tus schen het eerste en tweede tiental van de Langendijker club en het tweede en derde tiental van L. U. T. O. kan ongetwijfeld een spannende match tegemoet worden gezien. Naar wij vernemen zijn weer verschei dene nieuwe leden tot de Langendijker Tafeltennisclub toegetreden, zoodat in de competitie, die Donderdag a.s. aanvangt, in twee groepen van tien personen kan worden gespeeld. Bridgen DE A.V.R.O.-BRIDGE-WEDSTRIJDEN. De eindstrijd. Gistermiddag werd in de A.V.R.O.-studio te Hilversum de wedstrijd gespeeld om het landelijk kampioenschap van de A.V.R.O.- bridgewedstrijden 1940. De voorzitter, de heer G. de Clercq, ver welkomde in zijn rede de 24 districtskam- pioenen en deed daarbij de mededeeling, dat ter gelegenheid van het eerste lustrum van haar bridgedrives de A.V.R.O. nog een interessanten wedstrijd georganiseerd heeft. Op Zaterdag 25 Mei a.s. zal in het Amstel- hotel te Amsterdam een vriendschappelijke ontmoeting'plaats vinden tusschen het A.V. R.O.-kampioensteam en het Nederlandsche kampioensteam. Dit laatste is het bekende z.g. Goudsmit-team, dat reeds eerder zoo vele malen ons land in het buitenland aan de bridgetafel vertegenwoordigde. Het A.V.R.O.-team, dat gistermiddag den eindstrijd wist te winnen van het bridge- tornooi, waaraan in totaal hebben deelgeno men 7000 bridgers (sters), bestaat uit de heeren J. van Swaay, en H. Gostelie, bei den te 's-Hertogenbosch, en de heeren L. C. G. Roset en J. Cockx, beiden te Roosen daal. Deze twee paren zullen dus op 25 Mei een strijd aanbinden, die zonder inzet van kampioenstitels, een zuiver vriendschappe lijk en sportief karakter zal dragen. Kolven. KOPPELWEDSTRIJDEN TE NOORDSCHARWOUDE. In „Concordia" is gedurende ongeveer een maand een koppél-kolfwedstrijd ge houden, waarvoor een vrij goede belang stelling bestond. Het verschil met een ge wonen kolfwedstrijd was, datmeninparen uitkwam, terwijl de klassen-indeeling niet gold, hoewel er bij de puntentoekenning wel rekening mee werd gehouden, in welke klasse men gewoonlijk uitkomt. De spelers van de tweede klasse kregen een voorgift van 45 punten, die van de derde klasse een voorgift van 90 punten over de 10 te spelen partijen van vijf slagen. Hierdoor was het mogelijk, dat ook derde en tweede-klasse kolvers samen .met eerste-klasse kolvers konden uitkomen. De uitslagen van dezen wedstrijd waren als volgt: le pr. S. Dekker, Wognum, 547 p. en W. Zwaan, Wognum, 492 p., samen 1039 p. 2e pr. C. Langedijk Cz., Noordschar woude, 489 p. en G. Hop, Noordscharwou de, 486 p., samen 975 p. 3e pr. G. Mettes, Noordscharwoude, 500 p. en K. Spaans, Noordscharwoude 457 p., samen 957 p. 4e pr. P. van Dam, Oudkarspel, 481 p. en A. Moeijes, Noordscharwoude, 463 p., samen 944 p. 5e pr. J. Kramer, Zuidscharwoude, 462 p. en K. Ruiter, Oudkarspel, 474 p., samen 935 p. 6e prijs K. Kistemaker, Kolhorn, 464 p. en G. Blaauboer, Barsingerhorn, 469 p, samen 933" p. 7. T. Pranger, Noordscharwoude 437 p. en C. Langedijk Pz., Noordscharwoude, 486 p., samen 923 p. 8. S. Timmerman, Noordscharwoude, 435 p. en L. Mallekote, Noordscharwoude 483 p., samen 918 p. 9. C. de Vries, Alkmaar, 453 p. en J. Goet, Alkmaar, 465 p., samen 918 p. 10. D. Rijper Sr., Zuidscharwoude 464 p. en D. de Lange, Noordscharwoude, 451 p., samen 915 p. we geneigd vooruit te zien als op den nieuwjaarsmorgen. De toekomst kan aan lokken, maar ook met zorg vervullen. Daarom was spr. dankbaar, dat, nu zoo veel rondom hem is veranderd, en niets dan de herinnering uit zijn vorige stand plaats is overgebleven, toch altijd nog ge schreven staat: „Het woord des Heeren staat in eeuwigheid." Wat ook veranderd is, niet het evangelie. Met die wetenschap vielen alle zorgen voor de toekomst voor spreker weg: het voornaamste was het zelfde gebleven; hij mocht zeggen, dat de menischen hier, evenals in de vorige ge meente, in him binnenste gelooven aan Gods woord. Van dit vaste geloof vond spr. getuigd in den tweeden brief van Petrus, hoofdstuk 1, vers 19, welk woord hij als tekst voor zijn intree-preek aankondigde. Hij zette de beteekenis ervan nader uit een aan de hand van de volgende stellin gen: 1. Gods woord is zeer vast; 2. het is een licht in het duister; 3. het voert naar het eeuwige licht, naar den vollen dag. Spr. legde er den nadruk op, dat Petrus, toen hij leerend het land doortrok, kon getuigen al hetgeen hij zei zelf te hebben meegemaakt. Later, op hoogen ouderdom, schreef hij zijn brieven, opdat het woord zou blijven, als zijn getuigenis niet meer kon worden gegeven. Daarom is deze brief te beschouwen als zijn geestelijk testa ment. Hij zegt ten dienste van hen, die het voorrecht van 't eigen getuigenis missen, dat hij heeft het profetische woord, het welk vaster is dan het gesproken woord. Door het woord van Petrus spreekt God, zei spr., en het was hem een vreugde te kunnen wijzen op den grooten rijkdom van het testament Gods, waaraan elke zondaar deel kan hebben, mits hij zich zelf als zoodanig heeft leeren kennen. Daarom is het woord van Petrus voor den mensch een licht in de geestelijke duisternis, ont staan door den zondeval. Spr. wees erop, dat zelfs de geloovige wel aanvechtingen van de zonde kan krij gen, maar dan is er altijd weer Gods woord als het licht in de duisternis, dat voert tot het eeuwige licht van den vollen dag. Een persoonlijk woord. Aan het eind van zijn rede sprak ds. Kleyne allereerst nog een woord van dank tot zijn vriend ds. Terlouw voor de beves tiging in de morgengodsdienstoefening. Tot de plaatselijke collega's zei spr. te hopen, dat de onderlinge verstandhouding, ondanks verschillend inzicht, de best mo gelijke zal zijn. Hij dankte voor de reeds ondervonden welwillendheid. Ook met de kerkvoogden moge de samenwerking niets te wenschen overlaten, evenmin als met de anderen, die te maken hebben met den kerkdienst. Het gestadig verkeeren in Gods huis moge ook voor hen allen goede vruchten afwerpen. Aangenaam stemde het spr. een collega uit den Ring Alkmaar te mogen zien en hij hoopte, dat, ook al loopen de beginse len uiteen, de samenwerking goed zal zijn. Ten slotte beval spr. zich aan in de ge beden der gemeente, aan wie hij verzocht hem te willen ontvangen als predikant. Moge ons werk strekken tot Gods heer lijkheid, zei hij. Vriendelijke welkomstwoorden. Ds. Warners sprak als voorzitter van den kerkeraad namens dat college een hartelijk welkom in de gemeente. Hij was zich bewust van het delicate van deze opdracht, omdat het in de kerk niet gaat Zooals wij Zaterdag hebben medege deeld, heeft dien dag op het sportpark de huldiging plaats gehad van den adjudant- onderofficier-administrateur Slagmolen ter gelegenheid van zijn 36-jarig dienst- jubileum. Hem werd toen de medaille voor 36-jarigen trouwen dienst op de borst gespeld. Hierboven' het moment van felicitatie. Links de kantonnemenitscommandant von Frijtag Drabbe, rechts de'jubilaris. om vriendelijk te zijn, maar alleen om den zegen van God. En dien wenschte spr. den nieuwen collega hartgrondig toe. Hij geloofde, dat bij dien zegen het werk met blijmoedigheid en vurigheid zal kunnen worden vervuld, uit het besef, dat God ons niet loslaat. Spr. wilde waarschuwen tegen twee gevaren voor een predikant in het bijzon der: hij dreigt te worden een vrijbuiter of een slaaf van een partij of richting, het gevaar om in plaats van herder te worden herdershond is vrij groot. Waar u als gezegende in deze gemeente wilt arbeiden, zult ge dat vrijmoedig en blijmoedig doen. Gij zult dan ervaren den wonderen rijkdomvan de gemeenschap der kinderen Gods. Uw collega's hier dragen een ander stempel dan gij, maar bij alle verschil in opinie, kunnen wij elkaar zien als geze- genden. Staande werd op spr.'s verzoek gezon gen het laatste deel van Gez. 94 (oude bundel 96). Ds. van den Ki eboom uit Bergen wilde niet alleen uit beleefdheid, maar bovenal uit belangstelling een enkel woord spreken. Hij was verbaasd over de afwezigheid van de andere ringpredikan- tenj maar verzekerde dat hun belangstel ling grooter is dan uit die afwezigheid zou kunnen worden afgeleid. Spr. was ver heugd over de vervulling van de vacature en hoopte, dat ds. Kleyne na eenigen tijd zal kunnen zeggen: het is hier een goede Ring, vol broederlijke waardeering. Spr. wenschte den nieuwen collega toe, ook namens de andere predikanten van den Ring, dat hij zal worden gesteund door God en Zijn woord. Ds. Kleyne sprak ten slotte een kort woord van dank voor de tot hem gerichte vriendelijke woorden, waarop met het zin gen van Ps. 16:6 de plechtigheid werd beëindigd. Dinsdag 7 Mei. HILVERSUM, 301,5 M. (AVRO-uitz.) 8.— ANP-ber. 8.10 Gr.pl. 8.30 Orgelspel. 8.50 Gr.pl. 9.15 Doelmatige huidverzorging. 9.20 Concertgebouworkest en solist (opri.) 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Avro-Amus.-orkest. 11.Wenken voor de huishouding. 11.30 Lyra-trio. 12.15 Gr.pl. (12.45 ANP-ber.) 1.Omroeporkest. 2.Voor de vrouw. 2.10 Omroeporkest. 2.45 Knip- en naai cursus. 3.45 Viool en piano. 4.30 Kinder koor. 5.Kinderhalfuur. 5.30 Avro- Aeolianorkest en solist. 6.30 Gr.pl. (met toelichting). 7.Voor de kinderen. 7.05 Zie Radio-Paris. 7.30 Engelsche les. 8. ANP-ber., mededeelingen. 8.15 Intern, overzicht. 8.35 Bonte Mobilisatietrein. 9.45 Gr.pl. 10.30 Avro-dansorkest. 11.ANP- ber. 11.10 Puszta-orkest (opn.) 11.40 12.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 en 414,4 M. (KRO- uitz.) 8.ANP-ber. 8.059.15 en 10. Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.Ber. 12.15 Gr.pl. 12.45 ANP-ber., gr.pl. 1,15 KRO-orkest. 2.Vrouwenuur. 3.Mode cursus. 4.Gr.pl. 4.30 Rococo-octet. 5. KRO-orkest. 5.45 Felicitaties. 6.05 Musi- quette. 6.35 Sportpr. 7.Ber. 7.15 Lezing over Priesterwijding. 7.45 Militaire mu ziek. 7.50 Voor militairen. 8.ANP-ber., mededeelingen. 8.15 Sted. orkest van Maastricht en solist. (9.9.20 Jeugduitz.) 10.Gr.pl. 10.10 Lajor Veres Hongaarsch orkest. 10.30 ANP-ber. 10.40 Gr.pl. 10.45 KRO-boys en solist. 11.1012.Gr.pl. ENGELAND, 391 en 449 M. (Na 10.20 n.m. ook 342 M.) 11.20 BBC-Schotsch orkest. 12.— Noord-Engelsch progr. 12.20 Ber. 12.35 Variété. 1.—1.20 BBC-zangers. 2.20 E. Carroll's dansorkest. 2.50 Vesper. 3.20 BBC-Theaterorkest. 3.50 Leighton strijk kwartet. 4.20 Ber. en causerie (Wels). 4.30 Kinderuurtje (Wels). 4.50 Kinderhalfuur. 5.20 Ber. 5.40 Uit Frankrijk „Friends and Allies", causerie. 5.50 Ber. (Noorsch). 6.05 Detective-progr. 6.4u Muz. causerie. 7.10 Deel. 7.50 Variété. 8.20 Ber. 8.40 Nieuws uit Canada. 8.55 BBC-orkest. 9.35 Bid- dienst. 9.50 Schotsche ber. 9.55 De „Ro mantic Rhythmists". 10.20 Radiotooneel. 10.35 Ken Johnson's West-Indisch dans orkest. 11.20 Ber. 11.40—11.50 Ber. (Noorsch). RADIO PARIS, 1648 M. 11.10 Zang. 11.35 Concert. 12.05 en 12.35 Vocale duetten. 1.05 Pianovoordr. 1.30 Vioolvoordr. 2.50 Radiotooneel. 3.50 Pianovoordr. 4.20 Chan- sons. 4.35 Kamermuziek. 5.35 Calvet- kwartet en solist. 6.20 Orkestconcert. 6.50 Gr.pl. met toelichting. 7.05 Piano en viool. 8.05 en 9.05 Radiotooneel. 10.05 en 11.05 11.50 Gev. concert. KEULEN, 456 M. 4.50 Gr.pl. 6.40—7.35 Leo Eysoldt's orkest. 9.50 Gr.pl. 10.20 Vliegeniersorkest. 11.20 Omroepkoor en -orkest en solist. 12.50 Populair concert. I.45 Het Westduitsche strijkkwartet en solist. 4.204.50 Gr.pl. 6.35 Omroeporkest. 7.45 Muz. tusschenspéi. 8.05 Gr.pl. 8.50 Tot sluiting: Zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 en 12.30 Omroepdansorkest en soliste. 12.50—1.20, 4.55—5.05, 5.50 en 6.20 Gr.pl. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Het Om roeporkest en solisten. 9.3010.20 Gr.pl. 484 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 en 12.30 Radio orkest. 12.501.20 Gr.pl. 4.20 en 5.35 Om roepdansorkest. 6.35 Lit.-muz. progr. 7.20 Voor soldaten. 7.50 St. Romboutskoor en solist. 9.3010.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.35 Soldatenkoren, orkesten van de Weer macht en Rijksarbeidsdienst en solisten. 7.35 Volksmuziek. 8.20 Ber. 8.50 Populair concert. 10.20 Ber. Hierna nachtconcert. II.2012.15 Berichten. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Brussel Fr» 8.8.20, Diversen 8.208.30, Keulen 8.308.50, D.sender 8.509.10, Diversen 9.109.50, D.sender 9.50—10.20, Keulen 10.20—10.50, Diversen 10.50—11.20, Brussel VI. 11.20—13.20, D. sender 13.2013.45, Keulen 13.4514.35, D.sender 14.3515.20, Danmarks Radio 15.20—15.50, D.sender 15.50—16.50, Diver sen 16.50—19.50, Brussel VI. 19.50—22.20, Parijs R, 22.20—22.50, D.sender 22.50— 24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.8.20, Engeland 8.20—10.05, Diversen 10.05—10.25, Weer- machtsprogr. 10.2512.20, Brussel Fr. 12.2013.20, Weermachtsprogr. 13.20 17.05, Diversen 17.0517.10, Danmarks R- 17.10—17.35, Brussel Fr. 17.35—18.20, Pa rijs R. 18.20—19.05, D.sender 19.05— 19.20, Weermachtsprogr. 19.2020.20, Di versen 20.2020.40, Weermachtsprogr. 20.4021.20, Beromünster 21.2021.30, Engeland 21.30—22.20, Diversen 22.20 22.35, Engeland 22.35—23.05, Parijs Radio 23.05—24.—. Lijn 5: Diversen. Nu de ge Duitscher afdeelingi wordt uit woed te bergen ve successen der thans De Duitse Vanuit Di en Mo bez trokken. 1 gebied na: schers hel geallieerd afdeelinge versterkii De strijd Lebben d< Londen ei en de Fra zijn gegaa Volge gewisseld dat Zwede zou bevest Bij de gister de 1 trokken. I Studenten Volgens de 1 trouwbare mili den strijd bij I eerde troepen c weersomstandig voortdurend wc schatting be vin Duitschers in b rige cijfers zijn Men wijst ere operaties in dit aangezien het is, welke hier v De „Aftonbl. Noorsche gren: tusschen Rognes van Storen De schers in een n< trachten te sluil De Noc stand. Van „ergens ii meld: De Noorse stand in het woe en Storen, aldus agentschap. Zij b gen ingenomen, geveer 250: Duits getrokken op we het telefoonkanti Noorsch sprekeni teerd. Het is een rijksche en Duit vorigen oorlog ir Gemeld wordt, Noorsche burger: werende, dat zij ben bijgestaan. I Tryssil, ten noot teruggetrokken c zij ontvangen he geallieerden. Mei uiteen zullen gaa De Di wegen Duitsche troepe holm Tidningen joen en Mo, op o den van Dronthei Reuter verneen gen, dat generaa velhebber, aan b

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 10