Agenda IfutjlMw» mhR BORG £aatste AeucfUm yiu&Ckaües ST EST UMATIEK WIM KOSTER - lyceumstiaat 53 AMSTEROAMSCKE BEURS De voorgenomen opheffing van de Wielerbaan. Plastiek Schilderwerk/ Behang- en Spuitdecoratie BERGEN °v16 EERSTE BLAD. Alkmaar, Maandag. Nog een arrestatie in de spionnage- zaak van KI. te St. Pancras. Te Sint-Pancras is nog een derde verdachte gearresteerd in verband met de onlangs uitgelekte spion- nage-zaak, waarvoor toen Jan Kloosterboer en zijn zoon werden gearresteerd, terwijl elders in ver band daarmede (o.a. te West- Graftdijk en in de provincie Gro ningen) nog medeplichtigen werden aangehouden. Vrijdagnacht is Cornelis KL, broeder van den bovengenoemden Jan, door de rijkspolitie uit zijn bed gehaald als verdachte van medeplichtigheid aan de bedoelde spionnage. Hij werd naar Alkmaar gebracht, om van daar den vol genden dag naar Gronigen te worden overgebracht, waar alle bovengenoemde verdachten zijn opgesloten. Zooals men zich herinnert werden de arrestaties verricht in verband met de torpedeering van het motorschip Burgerdijk, aan boord waarvan zich een zending bloembollen gladiolenbollen van de firma KI. bevond. De nu gearresteerde C. Kloosterboer is lid van den raad zijner gemeente en be stuurslid van verschillende kerkelijke-or- ganisaties. Men meent te mogen aannemen, dat een lid van het personeel der firma, dat ten behoeve van verlading van goederen in een schip te Rotterdam werkzaamheden ver richtte, in een verhoor door de politie te Rotterdam eenige uitlatingen heeft gedaan, op grond waarvan de arrestatie plaats had. EEN ONDERZOEK INGESTELD. In verband met een klacht van eenige winkeliers aan het Verdronkenoord, dat op een of andere wijze hun winkelruiten met een of ander scherp voorwerp werden be krast, is door de politie een onderzoek in gesteld en een negenjarige schooljongen opgespoord, die verklaarde, zich aan deze handelingen te hebben schuldig gemaakt en daarbij een scheermesje als instrument te hebben gebruikt. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. De burgemeester van Alkmaar roept de leden van den gemeenteraad op ter bijwo ning eener vergadering op Donderdag 9 Mei 1940, namiddag 8 uur, teneinde te be raadslagen en te besluiten omtrent de hier- onder vermelde punten. 1 Vaststellen der notulen van de vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2 Voorstel tot verhooging van het crediet voor de vernieuwing van de Willemsbrug en de Turfmarktsbrug en de verbreeding van den Limmerhoek (bijlage nr. 47). 3 Idem inzake de financiering van de restauratie der Groote Kerk (bijlage nr. 49) 4 Idem tot vergoeding van huur aan de vereeniging „Vrijwillige Burgerwacht Alk maar" en de vereeniging „Zorg voor leer lingen en oudleerlingen der school voor B. L. O. te Alkmaar" gedurende het gebruik van gemeentelijke schoolgebouwen door militairen (bijlage nr. 48). 5 Idem, zoo mogelijk, tot het aangaan van een leening. KRUIDENIERS-EXAMEN. De vorige maand hebben ruim zeven honderd candidaten aan het schriftelijk examen deelgenomen. Deze zullen zich eind Mei aan het mondeling gedeelte moeten onderwerpen. Het Bureau Kruideniersexamen te Haarlem heeft een regeling kunnen tref fen, dat de militairen, die door intrekking der verloven, geen schriftelijk examen konden doen, toch nog schriftelijk en mondeling examen op één dag zullen kunnen afleggen. Tot examinator is te Amsterdam op nieuw benoemd de heer H. Haijtema Pzn., kruidenier te Alkmaar. LICHT OP!. Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 20.03 tot 3.49 uur licht op. SOIREE PACIVOLO. Zaterdagavond hield Pacivolo een soirée in de dancing van de Harmonie. Om 8 uur opende Jan Bos met eenige welgekozen woorden den avond, waarna het bal een aanvang nam. De verzorging van de dansmuziek was wederom opgedragen aan de Swing Char mers o.l.v. Wim Brouwer in een geheel nieuwe swing-bezetting, met een pittig dans- rhythme, zoodat de dansvloer zich reeds dadelijk met dansende paren vulde. Ter afwisseling van de dansmuziek tra den twee maal op The Melody Brothers, een vocaal trio met piano o.l.v. Cor de Vries, hetwelk op waardige wijze zijn debuut maakte. Een komische scène zonder woorden zorg de voor de noodige hilariteit, waartoe Jo Kwast als de Tiroolsche kapper het zijne bijdroeg, alsmede het rad van avontuur, dat menigeen een prijs bezorgde. Kortom, een zeer gezellige, volkomen ge slaagde avond en voor Pacivolo een waardig besluit van het seizoen. VEREENIGING S.I.S. Met de kinderen der leden naar Bergen. Zondag 5 Mei zijn de kinderen der ver eeniging S.I.S. weer naar den bekenden speeltuin „de Bedriegertjes" te Bergen ge weest, waar weer volop genoten is. Voldaan arriveerden de kinderen met de tram om half 6 in Alkmaar. Op de Paardenmarkt zongen de circa 200 kinderen nog hun club2 lied, waarna zij naar huis gingen. Vragen van een raadslid. Het raadslid, de heer T. Bonsema, heeft verzocht onderstaande vragen in de eerst komende raadsvergadering tot het College van Burgemeester en Wethouders te mogen richten 1. Hebben B. en W. kennis genomen van de berichten in de plaatselijke dagbladen, dat de Alkmaarsche Wielerbaan gaat ver dwijnen? 2. Zoo ja, is het dan juist, dat de reden gelegen is in het feit, dat de N.V. Alkmaar sche Wielerbaan geen gunstige beschikking heeft kunnen krijgen op een door haar tot B. en W. gedaan verzoek? 3. Zijn B. en W. bereid den Raad mede te deelen, waarop de onderhandelingen zijn afgesprongen? 4. Zijn er naar het oordeel van B. en W. neg mogelijkheden, dat deze baan, die toch een belang voor Alkmaar is, behouden kan blijven? Een onderhoud met de directie. In verband met de plannen tot opheffing van de wielerbaan te dezer stede hebben wij een onderhoud gehad met den directeur den heer Kaaijk, die ons daarover het vol gende mededeelde: Aan huur voor de gemeente van het Sportparkgedeelte waarop de baan is ge bouwd, zou 5 pet. der entreegelden worden betaald. Het contract meldde abusievelijk 10 pet., maar het teveel is door de ge meente teruggegeven. De vaststelling van den huurprijs hield verband met een tege moetkoming in de oprichtingskosten en in verband daarmede is na twee jaar geen huur meer geëischt als de exploitatie van de baan dit niet toeliet. De huur is terug gegeven en het is dan ook niet de finan- ciëele kwestie die aanleiding tot moeilijk heden met de gemeente heeft gegeven. Het geschil met de gemeente zit hierin, dat men de exploitatie van de baan gunsti ger wilde maken door deze niet alleen voor wielerwedstrijden maar ook voor andere sportgebeurtenissen te gebruiken, wat de gemeente niet wilde toestaan. Zoo mocht een bijeenkomst van tuinders niet in de wielerbaan maar wel op het Sportpark worden gehouden. Men wilde bokswedstrijden organiseeren, waartegen de burgemeester in den beginne geen be zwaar zou hebben gehad, maar waartegen over later zijn standpunt zou zijn gewijzigd. In het algemeen zouden B. en W. later het standpunt hebben ingenomen, dat er op de wielerbaan nog andere gebeurtenissen dan wielerwedstrijden kunnen plaats vin den, mits de baan daardoor niet in concur rentie komt met het Sportpark en met den Muziektuin. Het bestuur van de wielerbaan zou wel genegen zijn niet met het Sportpark te con- curreeren, maar met den Muziektuin geen rekening willen houden. Men wil zooals de heer Kaaijk ons zeide baas in eigen huis blijven en zich niet alles door de ge meente laten voorschrijven. De wielerbaan zou tot dusver aan ver makelijkheidsbelasting en huur een bedrag van omstreeks 10.000 voor de gemeente lijke schatkist hebben opgeleverd. De baan, die aan bouw en materialen 17.000 heeft gekost, is nog niet afgeschre ven en men behoeft de zaak niet stop te zetten omdat er geen belangstelling meer voor de wielersport zou zijn, al kunnen de buitenlandsche rijders dan ook niet ver schijnen. De baan verkeert in goede conditie, al zal er eenig reparatiewerk moeten gebeuren waarvan de uitvoering echter niet op finan cieel bezwaar stuit. Wanneer de baan in haar geheel onver koopbaar blijkt, zal zij wellicht in handen van den slooper vallen. Er zit heel wat hout aan, dat in dezen tijd hooge waarde heeft. In verband met het onderhoud met den heer Kaaijk wil het ons voorkomen, dat het alsnog mogelijk moet blijken met de ge meente tot overeenstemming te komen. Het bezit van een goede wielerbaan is in alle opzichten voordeelig voor onze ge meente en voor den middenstand. Er is in verloop van jaren teveel uit Alkmaar ver dwenen dan dat niet getracht moet worden een bestaande sportorganisatie, met een vrij kostbaar bezit aan materiaal, voor onze ge meente te behouden. Men zal daarmede niet alleen de wielersport maar ook het financieel belang der gemeente en der bur gerij kunnen dienen. DE BLOEIENDE BEEMSTER OP ZIJN MOOIST. Deze week komen de vruchtboomen in den Beemster in vollen bloei. De beste tijd om een bezoek te brengen is tusschen 10 en 24 Mei. Zaterdagmiddag, beide Pinksterda gen en op Zaterdag 18 en Zondag 19 Mei heeft Beemsters Welvaart (V.V.V.) nabij Purmerend een kiosk, alwaar de bezoekers gratis voorlichting en geleide kunnen krij gen, alsmede op hot kruispunt Volgerweg Neckerweg. R. K. HARMONIE SINT-CAECILIA. (Onderafd. R. K. Volksbond). Bovengenoemde harmonie, dirigent de heer P. N. Joosen, behaalde gisteren op het nationaal muziekconcours te Rotter dam in den marschwedstrijd een len prijs met 123 punten, en in de superieur eere- afd. harmonie een len prijs met 300 pnt. De marschwedstrijd werd gehouden op een zeer slecht weiland met 6 te maken bochten, en met de slotnoot halt houden (iets wat slechts zelden voorkomt). In den concertwedstrijd was als ver plicht werk' gesteld de zeer moeilijke ouverture Wilh. Tell, van Rossini. Bioscopen. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Beau Geste (rom.); hoofdrollen Cary Coo per en Ray Milland. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Donderdag geen voorstelling. Victoria-theater, half 8, hoofdn. Het gaat best met de Hardy's (hum.-rom.), hoofdrol len Mickey Rooney, Lewis Stone, Fay Hol den en Cecilia Parker. Toegang 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer De groote kraak (komisch); hoofdrollen Fer- nandel, Michel Simon en Arletty. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer Mijngas, Mannen zonder zon (rom.-dram.), hoofdrollen Odette Joyeux en Lucien Galas. Toegang 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Maandag 6 Mei. 8 uur, Harmonie, concert Joh. Blok en Jan Couvee. alléén bij Kösfer (Ongecorrigeerd.) HET DUITS CHE LEGERBERICHT. Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In de zóne van Narvik voerde de vijand vanuit het N. verdere versterkingen aan artillerie aan. De Duitsche gevechtsvliegers, die ter beschikking waren gesteld om de troepen in de zóne van Narvik te steunen, slaagden erin een vijandelijk slagschip met een zwaren bom te treffen. Voorts deden zij een aanval op een troepenkamp en brachten daarbij een munitiedepot tot ont ploffing. Vanuit Grong, ten O. van Namsos, zijn onze troepen den opmarseh.naar het N. be gonnen. In midden- en Z.-Noorwegen is de actie tot pacificatie in het algemeen afge sloten. De bergvesting Hegra is gevallen. De Duitsche troepen staan thans oostwaarts van Röros nabij de Zweedsche grens. Een Britsche duikboot werd, na door een mijntreffer beschadigd te zijn, gister door twee Duitsche vliegtuigen in het Kattegat aangehouden en naar een Duitsche haven gesleept. Bij Terschelling werden twee Britsche Bristol-Blenheim vliegtuigen neergeschoten. (Hier te lande is, naar wij te bevoegder plaatse vernamen, van dit feit niets bekend, zoodat het ver buiten de territoriale wate ren moet hebben plaats gehad). BRITSCHE TORPEDOJAGER GEZONKEN. Officieel wordt uit Londen medegedeeld, dat de Britsche torpedojager „Afridi" is ge zonken. TOELATING LEERLINGEN SCHOOL VOOR BUITENGEWOON LAGER ONDERWIJS. De aangifte van leerlingen voor boven genoemde school zal bij het Hoofd dier school in het tijdelijk schoolgebouw, Heiligland nr. 28, kunnen plaats hebben op DINSDAG 7 MEI 1940, van 2—3 uur namiddags. Het schooljaar vangt aan 1 Augustus 1940. Leerlingen worden toegelaten voor zooveel er plaats beschikbaar is. Om tot de school te kunnen worden toegelaten moeten de kinderen op den da tum van toelating (1 Augustus 1940) 7 jaar oud zijn (behoudens in bijzondere gevallen) en volgens een door den school arts en het hoofd der school ingesteld medisch-paedagogisch onderzoek voor plaatsing op de school in aanmerking komen. Het schoolgeld loopt van 3,tot 100,per kind, naar draagkracht. In dien de gemengde hoofdsom, bedoeld in artikel 63,- lid 4, letter b, der Lager On derwijswet 1920, minder dan 2,be draagt, is geen schoolgeld verschuldigd. Geboortebewijs (of trouwboekje der ouders) en, voor zoover de kinderen de koepokinenting hebben ondergaan, het vaccinebewijs, moeten worden medege bracht. De ouders of verzorgers van leerlingen uit andere gemeenten zijn verplicht de aanvragen tot toelating te richten tot het gemeentebestuur van hun woonplaats. Alkmaar, 6 Mei 1940. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. GESLAAGD. De dames Van der Worp te Alkmaar slaagden dezer dagen voor den cursus E. H. B. O. van den Luchtbeschermings dienst. Klagende gewrichten zijn als piepende scharnieren en die klachten ontstaan, als schadelijke zuren zich hebben vastgezet en opgehoopt. Dat komt ervan als de bloedzuiverende organen rust gaan nemen en het pijnverwekkend urinezuur niet regelmatig en afdoende wordt afgevoerd. Zet ze weer aan tot jeugdige krachtige werking! Voer ze nieuwe energie toe, met Kruschen Salts. Daarmee neemt ge de oorzaak van Uw ondragelijke Rheumati- sche pijnen afooende weg. Als Uw lever, nieren en ingewanden weer op volle kracht werken, wéét ge van geen pijnen meer! In plaats van zich te kunnen vast zetten in Uw spieren en gewrichten, wor den schadelijke zuren uit Uw gestel ver wijderd. Dat doet het weer krachtig stroo- mende bloed. Een eenvoudier remedie dan de Kruschenkuur is dan ook moeilijk denkbaar. Gemakkelijk in te nemen iederen morgen de kleine dosis in Uw eerste kopje thee. 't Gaat als vanzelf zooals ge ook op een goeden dag ontdekt dat de pijnen die U het leven vergalden, als vanzelf ver dwenen zijn. 'n Wondermiddel lijkt Kruschen, een natuurlijk middel is 't, om dat -de werkirg gebaseerd is op het weer op krachten brengen der natuurlijke func ties van de bloedzuiverende organen. Neem óók Kruschen Salts en ondervind aan den lijve die weldaad en verlichting. Verkrijgbaar bij apoth. en drog. a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (En geland). Opgericht 1756. 70 JAAR GETROUWD. Morgen, 7 Mei, zal het 70 jaar geleden zijn, dat het echtpaar Gooitsen SchefferSijtske Schouwstra, wonende te Tzummarum, ge meente Barradeel, in den echt werd ver bonden. De bruidegom is 93 jaar en de bruid 94 jaar. Beiden genieten nog een goede ge zondheid. BOERENWONING TE OLDEBROEK AFGEBRAND. Kwaadwilligheid? In den afgeloopen nacht is te Oldebroek de boerenwoning van de weduwe van de Werfhorst op het zgn. Koeland tot den grond toe afgebrand. Een schuur met de daarin geborgen landbouwgereedschappen en een hooiberg werden eveneens een prooi der vlammen. Vier kalveren en eenige kippen kwamen in de vlammen om. In verband met dezen brand vernemen wij, dat mej. van de Werfhorst, die het pand alleen bewoont, enkele weken geleden des nachts geklop op haar raam heeft vernomen. Zij durfde echter niet naar buiten te gaan om poolshoogte te nemen en schonk verder aan het gerucht weinig aandacht. Hedennacht nam zij het geklop weer waar. Een half uur later stond haar huis in brand. In nachtgewaad moest de vrouw zich in veiligheid stellen. Eenig geld heeft zij mee kunnen nemen. De ge- meente-politie onderzoekt in hoeverre het nachtelijk rumoer en de brand met elkaar in verband staan. Ontwetpen en uitvoering van Telef. 2980 Werkplaats: LYCEUMSTRAAT De Rustende Jager gemetamor foseerd. De als bar bekende lokaliteit van de Rustende Jager is gemoderniseerd. Onge twijfeld zullen er velen zijn, die het betreuren, dat deze gezellige, pretentielooze gelagkamer, door dichters bezongen en door schilders bezocht, thans ten prooi is gevallen aan den thans sterk naar voren komenden drang om alles te vernieuwen. Te hunner geruststelling zij reeds dade lijk medegedeeld dat het uitwendig aan zien van de dorpsherberg is gebleven, ja zelfs in schoonheid heeft gewonnen, door dat de openslaande deuren weer in ramen zijn veranderd. De aparte entree aan de Karei de Grootelaan, ofschoon onnoodig, heeft aan het cachet geen afbreuk gedaan. Gezien het feit, dat het geslacht van oude Bergenaren, die rustig in de Rus een glaasje kwamen drinken, een kaartje leg gen of een partijtje biljart speelden, nage noeg is uitgestorven en gezien het feit, dat het thans levende geslacht slechts voor dansen en kout op barkrukken café's bezoekt, werd verandering noodig geoordeeld. De heer Jb. van Exter maakte hiervoor een plan (dat ook door hem werd uitge voerd), dat gedistingeerd kaan worden ge noemd. Het karakter van koffiehuis is niet geheel aan het lokaal ontnomen, terwijl het door handhaving van het biljart ook als sociëteit dienst kan doen. Het buffet, dat voorloopig als schijnbuffet dienst doet (de bediening blijft vanuit het groote buffet geschieden) maakt een gezelligen indruk. De opgave -waaraan de heer van Exter had te voldoen, was niet ge makkelijk, doch hij is erin geslaagd een interieur te scheppen, dat als koffiehuis, bar en sociëteit kan voldoen en dus voor elk deel van het jaar gebruikt kan worden. De binnenbetimmering is uitgevoerd met bolvormige grenen kraalschrotenj een product van Bruynzeel, dat zeker voor dergelijke doeleinden zijn weg zal vinden. Gebr. Meijer, die zeer verdienstelijk het {OPGAVE AMSTEBDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Maandag 6 Mei 1940 Vor.k. STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940II 3—3J4 Nederl. 1938 3 Ned.-Indië 1937 514 Duitschl. m. verkl. BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd. Bank 78 Handel Mij. Cort. v. 250 80% Koloniale Bank145% Ned. Ind. Handelsbank 97 INDUSTR. OND. BINNENL. AIS 80% 79% 11 39% 53 309% 79% 109% Kunstzijde Unie CaTvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloei). Gem. Bezit INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service4% General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie, Verg. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Phillips Oil. Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi83 Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific pl.m.2 u. 11% 76% 145 39%-% 75%-7i 108-9 36% 22% 21% 637/j6 62%, -l 47a 40% 25% 17% 16% 15%-% 5% 5% 45%6 44% 330 329-31 214% 212 209 80% 81 50% 50% 176% 194% 190% 29% 93/, 9% 1663/, 130 .130 80% 98 100 523/, 3S/S 86% 108 104% 103 1103/, 110-1/, 1211/, 166-53/, 122 17% 8% 9 %6 9% 11% 73% Can. Pac. x) ex-coupon. fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige icoers 3 WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vor. koers heden niet off. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Bel Zürich Stockholm 1.88716 1.88y« 6.57)4 6.54 75.60 75.55 3.73 3.707, 31.57)4 31.54 42.24 42.24 44.95 44.85 schilderwerk uitvoerden, hebben deze bin nenbetimmering gebeitst en met cellulose- lak afgewerkt, waardoor een satijnachtige glans werd verkregen. Het nieuwe meubilair, bijzonder aardige Poolsche stoelen en tabourets, past goed bij het interieur, dat nog verfraaid wordt door smeedijzeren lantaarns en schilderijen van Matthieu Wiegman, Viëster en Kamstra. De groote zaal. De groote zaal, die reeds lang vroeg om eens grondig onderhanden genomen te worden en na de legering van de soldaten gedurende den ganschen winter, een groote beurt moest krijgen, heeft, dank zij de talenten van- de Alkmaarsche vak lieden Wim Koster en A. Blom een binnen betimmering gekregen, waardoor deze zaal bizonder mooi is geworden. Het plafond is van wit plastiek voorzien, waarin een lichtbaan ter lengte var 22 M. wordt aangebracht, terwijl een motorsysteem „Kukens", gebaseerd een inhoud van 2000 M3, de luchtverversching zal verzor gen. Langs de wanden is een betimmering aangebracht van Macoré Moiré, afgezet met goud, met er 'boven een fries van gras weefsel, in blok verplakt. De omlijsting van het tooneel, uitgevoerd in plastiek in goud-zilverkleur, is, mede dank zij het prachtige tooneelgordijn, tot iets zeer ge distingeerds geworden. De gang, waarin de garderobe geplaatst is, heeft een belangrijke verbetering on- dergaaan en maakt thans den indruk van een dergelijke gelegenheid in een groot hotel. Zoowel de vernieuwing van de groote zaal, als van de bar bewijst, dat het mo derne materiaal bekwame vaklieden met artistieken aanleg, in staat stelt, in enkele weken verbeteringen tot stand te brengen, die een lust zijn voor het oog. De Rustende Jager is tot een mooi ge heel geworden. Zaterdagmiddag hadden zeer velen ge volg gegeven aan de uitnoodiging de ver nieuwingen in oogenschouw te nemen. Een schat van bloemstukken maakte deze ingebruikneming tot een feestelijke gebeurtenis. Everybody in de Rus. Everybody organiseerde in de Rustende Jager te Bergen op Hemelsvaartdag een thé- dansant en soirée. Bij de soirée was de zaal tot in de uiterste hoeken gevuld. Honderden danslustigen be wogen zich op den dansvloer op de mu ziek van „The Switsch Connections", o.l.v. C. C. Verwer. Deze band, uit een geheel nieuwe bezetting bestaande swingHcombi- natie, kweet zich op uitmuntende wijze van haar taak. Door de heeren G. Visser en J. Schipper werden enkele zeer goede quatre- mains van old-classics gespeeld met veel succes. De charmante lady-crooner, mej. Mint Posthumus, wist op uitstekende wijze haar songs te vertolken.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2