12 Mel AATSTE RUS jfmiMeton Leerling-verpleegster te Delft vermoord. Ruzie onder zigeuners te Tzummarum. Een matte of gebruinde teint staat altijd charmant 167 radioluisteraars Onder de geïnterneerden geen vreemdelingen. DE M CECIL FREEMAN CREGG. Arrestatie te Rotterdam wegens spionnage voor Duitschland. Voor 17000 gulden aan juweeten gestoten. Het interview met Mussert. Op weg naar haar werk overvallen. Zaterdagmorgen is te Delft een •afschuwelijk misdrijf ontdekt, waar van een jonge vrouw het slachtoffer is geworden. Omstreeks half zes begaf een tuinder zich naar zijn werk, toen hij bij den Paüwmolen, dicht bij den afrit van het viaduct in den rfjksweg Rotterdam—Delft', in een sloot een vrouwenlichaam ontdekte.- Hij stelde on middellijk de politie van de ontdekking in kennis en deze vond in de ondiepe sloot het lichaam van de vrouw, dat voor een zeer klein gedeelte nog boven water stak. Het achterhoofd bleek bebloed te zijn en ook in het gras in de nabijheid werden bloedspo ren aangetroffen. Een bemodderd fietsspoor bleek in de richting Rotterdam te leiden. In de nabijheid van de plaats van het misdrijf werd een bemodderde fietspomp gevonden. Het lijk is naar het Oude en Nieuwe Gasthuis te Delft vervoerd. Het signalement van de vrouw werd bekend gemaakt en Zaterdag middag kwam vast te staan, dat het slachtoffer de ongeveer 26-jarige leerling verpleegster G. Melaard is, werkzaam aan het St. Joris gasthuis te Delft. Zij woonde in Rotterdam en is vandaar Vrijdagavond om on geveer half elf per fiets weer naar haar betrekking te Delft vertrok ken. Blijkbaar is zij onderweg aan gevallen, overweldigd, beroofd en vermoord. Een taschje met eenig geld, dat verslagene bij zich had, wordt vermist. Ook het rijwiel is Een vrouw gewond. In een woonwagen van de zigeunerfami lie St., welke gedomicilieerd is te Dokkum, doch tijdelijk verblijf houdt te Tzummarum, gemeente Barradee (Fr.), is Zaterdag twist ontstaan tusschen den 50-jarigen zigeuner P. St., zijn 39-jarige echtgenoote en hun 19- jarigen zoon. De ruzie liep zoo hoog, dat de man zijn revolver greep en in het wilde weg begon te schieten. Hij raakte evenwel nie mand. Toen hij zijn revolver had leegge schoten, greep hij een mes en ging daar mede zijn vrouw te lijf. Hoewel de zoon probeerde de vechtenden te scheiden, bracht de zigeuner zijn vrouw een lange snede in de hals toe. Het mag wonder heeten, dat de slagader niet werd geraakt. De zoon kreeg eenige messteken in het gezicht. De plaatse lijke geneesheer verbond de gewonden, waarna zij naar hun woonwagen konden terugkeeren. De politie slaagde er spoedig in den dader te arresteeren. St.Js.ter beschikking van den officier van justitie _ie Leeuwarden gesteld. Revolver en mes zijn ih beslag genomen. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ DER WETENSCHAPPEN. Zilveren jubileum als voorzitter van mr. dr. A. baron Röell. De Hollandsche maatschappij der weten schappen heeft Zaterdagmiddag een alge- meene vergadering gehouden in haar ge bouw aan het Spaarne te Haarlem, welke werd bijgewoond door den beschermheer der maatschappij, prins Bernhard. Na de opningsrede van den voorzitter, mr. dr. A. Röell richtte de ondervoorzitter der maat schappij, mr. S. H. Vening Meinesz, zich tot mr. dr. Röell ter gelegenheid van. diens zilveren jubileum als voorzitter. Hij gaf een uitvoerige opsomming van hetgeen onder leiding van mr. dr. Röell door de maatschappij tot stand was gebracht, om de wetenschappen te bevorderen. Dat de maatschappij ondanks de econo mische crisis thans in bloeiende toestand verkeert dan ooit tevoren, is in de eerste plaats aan den voorzitter te danken. Spr. bood baron Röell als blijk van groote er kentelijkheid de gouden legpenning der maatschappij aan. Tot nieuw lid werd ten slotte o.m. benoemd mr. dr. Ir. W. A. J. M. van Waterschoot van der Gracht te Bergen. verdwenen,; Het parket uit Den Haag heeft onmiddelijk een onder zoek ingesteld. De commissaris van politie te Delft maakte gistermiddag bekend, dat uit het onderzoek is gebleken, dat het slachtoffer op een ge heel nieuw damesrijwiel op Vrijdagavond tusschen' half 12 en twaalf Uur op den rijks weg nabij den Pauwmolen te Delft door den dader moet zijn overvallen. Zij werd daarbij door slagen met een hard voorwerp op het achterhoofd bewusteloos-geslagen en is daarna in de sloot langs den weg geval len of "geworpen en toen verdronken. Het rijwiel van" het meisje is verdwenen, zoodat wordt vermoed, dat de dader zich- hierop- uit de voeten heeft gemaakt.- Niet onwaarschijnlijk is ook, dat de da der een eigen heerënfijwiel bij zich heeft gehad. Behalve de 'damesfiets is mede ver dwenen-een dameshandtaschje van bruin geribd leer van ongeveer 30 bij 20 c,m,j met ritssluiting, twee metalen ringen aan 'n leeren' handvat en vier nikkelen knoppen aan de onderzijde. --~ Het signalement van de fiets is: Burgers: E. N. R. no. 71010, model Btandaard, zwart gelakt, groen gebiesd, zwart celluloid-stuur, zwarte handvatten, zwarte wasdoeken ket- tingkast, zwarte jasbeschermer, bagagedra ger zonder standaard, ringslot merk H. A. electrische lantaarn vóorzjen van een con trolelampje voor achterlicht, merk L. V. A. en oude electrische dynamo voor achter licht, merka Philips, terryzadel, beide banden merk Burgers. De commissaris van politie te Delft verzoekt hen, die op genoem den datum en genoemd uur een mansper soon hetzij met een heeren- en damesrij wiel, hetzij alleen met een damesrijwiel hebben waargenomen him bevindingen ten spoedigste mede te deelen aan de politie van .hun woonplaats. Amilda-crême, die tevens zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. Doos 50 en 25 ct. op 1000 inwoners. Het aantal radioluisteraars, dat blijkens aangifte een eigen ont- vang toestel bezit, bedroeg einde Maart j.l. 1.065.042, het aantal aangeslotenen op radio-distribu tie-inrichtingen bedroeg op dien datum 411.873, zoodat een totaaal aantal van 1.476.915 luisteraars, of 167 op 1000 inwoners is ge registreerd. LOSGESLAGEN DUITSCHE BALLON DOOR AFWEERGESCHUT NEERGESCHOTEN. Gisterochtend om ongeveer half elf is een- ballon^ hoogstwaarschijnlijk van Duitsche afkomst, door het Nederlandsche afweer geschut -in brand geschoten en in het IJsel- meer gestort. Glimlachje Dat was de eenige manier bm Uw vrouw het stilzwijgen op te leggen. TWEEOE BLAD Ook Rost van Tonningen in bewaring. Onder de 21 personen, die Vrij dagnacht op grond van de oor- logswet zijn geïnterneerd, bevin den zich geen vreemdelingen. Zooals de minister-president mededeelde, is slechts op grond - -.-van persoonlijke gedragingen te- - gen de hetrokkenen opgetreden. - Uit het feit, dat de geïnterneer- - den, voor zoover zij al een poli tieke overtuiging hebben, tot -verschillende richtingen behoo- ren, blijkt, dat de genomen maat regel niet gericht was tegen één (of eenige) politieke partij of •beweging(en) maar tegen indi vidueel gevaarlijk geachte per- - sonen. Onder de geïnterneerden bevindt zich één Kamerlid, n.I. mr. M. M. Rost van Tonnjngen. Buiten hem zijn geen vooraan staande figuren van de N. S. B. geïnterneerd. Voorts is geïnterneerd de koopman W. N,- A. Kröller, die te Rotterdam gedomi cilieerd is en in de Pieter de Hoochstraat woont, aldus meldt het Vbld. Deze K., die directeur is van de expediteursfirma F. A. Voigt en Co., is lid van de N. S. B. en trad al geruimen tijd als blokleider op. Hij bevond zich evenwel niet in Rotter dam, toen de politie hem zocht, maar er gens op de Veluwe. Daar is K. gear resteerd en later naar Rotterdam overge bracht. Tot de zes geïnterneerden behoort ook de 45-jarige metaalbewerker A. J. Fey te Rotterdam. Deze onderging reeds eerder een gevangenisstraf van twee en een half jaar, waartoe hij door de rechtbank te Middelburg werd veroordeeld, welk von nis indertijd in Den Haag werd bevestigd. Enkele jaren geleden toch, kwam Fey uit België de grens over en werd, toen hij zich op Hollandsch grondgebied bevond, aan gehouden. Hij bleek een gordel te dragen, waarin een groot aantal fleschjes zat, die een zeer explosieve stof bevatten. Voor wie die fleschjes met hun uiterst gevaar lijke inhoud bestemd waren, is nooit be kend geworden. Fey zou toen reeds geen lid meer van de C. P. N. geweest zijn. Verder werd ook aangehouden de koop man F. E. H. Jelinger. Deze stond in Rot terdam ingeschreven, maar hield zich den laatsten tijd in Haarlem op. Daar is hij ook aangehouden en vervolgens naar Rotter dam gebracht. Ook de kunstschilder Jan Proost van de Boompjes te Rotterdam, de los-werkman J. v. d. Hoonaard uit Poortugaal en de journalist A. G. Bouten te Rotterdam, be- hooren tot de aangehoudenen. Van deze zes personen zouden er twee lid van de N- S. B. zijn,-de overige vier tot de com munistische partij behooren. Hun verhlijf op-het Rotterdam&che hoofdbureau van politie is maar kort geweest, want reeds Zaterdag zijn ze naar een interneerings- kamp overgebracht. Verder is aangehouden Van Oort, te Den Haag, deel uitmakende van de redac tie van „De Misthoorn", een fascistisch en anti-semietisch orgaan. Het interneeringskamp waarheen zij zijn overgebracht, was gereed om hen te ontvangen. REGELING VAN DEN AANKOOP VAN BRANDSTOFFEN. Op grond van de desbetreffende voor schriften van den directeur van het rijks- kolenbureau, mogen gedurende het tijdvak van 1 Mei tot en met 30 September 1940 door handelaren aan hun afnemers niet meer vaste brandstoffen worden verkocht of ge leverd dan de helft van de door deze af nemers in de maanden April 1939 tot en met Maart 1940 van den betreffenden handelaar ontvangen hoeveelheid. Met vaste brandstof fen worden hier bedoeld steenkolen, steen koolbriketten, cokes, bruinkolen, bruinkool briketten en petroleum cokes. Ter naleving van deze bepaling is de ver bruiker verplicht een ontvangstbewijs te teekenen, waarop de naam en het adres van den verbruiker, alsmede de leveringsdatum, en de hoeveelheid en soort der geleverde brandstoffen zijn vermeld. .Het publiek wordt verzocht aan. de uit voering van deze voorschriften ten volle zijn medewerking te verleenen. Door 24) „Deze- .al gehad?"- informeerde Higgins, terwijl-hij de foto aan den brigadier liet zien.-? - ;,Ja," mijnheer, en ook zonder resultaat". „Mooi, dank je". 'Mercier boog plechtig en verliet het'kan toor van den inspecteur Higgins keek hem glimlachend na. Mercier was een type, maar een kracht van beteekenis. Opnieuw greep Higgins naar de telefoon en ditmaal met een sterk schuldbesef, want hijhad den agenten Goldfinch en Smart wel opgedragen om Thomas Hamper in het oog te blijven houden, maar hij had geen maatregelen genomen, dat zij zouden wor den afgelost. Zij zouden toch zeker wel zoo snugger geweest zijn, daarvoor naar de Yard. te telefoneeren? Neen, bleek het, geen van beiden had gebeld. Nog niet, tenminste. „O, een minuutje, mijnheer". Een pauze olgde', gedurende welke Higgins stefrimen- mompel aan het andere eind - vaii den Mevrouw v. d. P., vroeger in XJmuiden woonachtig, de laatste* jaren évenwei in Gelsenkirchen, is, zoo vernemen wij, dezer dagën op aanwijzing uit IJmuiden in' Rot terdam gearresteerd, verdacht"van spionnage. Zij is gevankelijk naar IJmuideh overgebracht en aldaar in arrest gesteld. Haar man was reeds eenigen tijd geleden in Brussel gevangen gezet wegens spionnage ten gunste van Duitschland. De IJmuidensche recherche wist haar te Rotterdam aan te houden, juist, toen zij uit Duitschland terug keerde, aldus het Hbld. Zij was in het bezit van een grooten voor raad geld, zoowel in Belgische en Fransche als in Nederlandsche munt. Zij wordt er o.m. van verdacht, deze gel den te gebruiken voor uitbetalingen aan spionnen. Het echtpaar stond te IJmuiden bekend als fanatieke aanhangers van de N.S.B. De vrouw onderhield relaties met den Westfaalschen journalist, die indertijd de hoofdschuldige bleek te zijn in de Sehie- broeksche affaire met den geheimen zender. Bovendien had zij omgang met andere ver dachte lieden, terwijl er ook nog uit anderen hoofde aanwijzingen tegen haar bestaan. Zij bevindt zich thans in arrest in het Vel- sensche hoofdbureau van politie en zal dezer dagen naar het Huis van Bewaring in Haar lem worden overgebracht. Haar echtgenoot bevindt zich te Brussel in arrest. Bij informatie aldaar bleek, dat hij hoogstwaarschijnlijk de eerste vijf jaar niet naar Nederland zal kunnen terug keeren. De arrestatie van deze vrouw houdt geen ver band met het in bewaring stellen van een aantal staatsgevaarlijke personen, waarover minister De Geer Zaterdagmiddag het een en ander via de radio heeft verteld. Zij is gearresteerd op feitelijke gronden en haar zal spionnage ten gunste van een vreemde mogendheid ten laste worden gelegd. Eeir groote inbraak te Laren. Tijdens afwezigheid der.bewoners is .Zon dagmiddag tusschen half één en zes uur in gebroken in een villa, staaride aan de Der- kinderenlaan 4 te Laren en bewoond door den heer D. A. Blaauw, directeur van de N.V. Van Houten te Weesp. De inbrekers hebben zich toegang verschaft door het inslaan van een ruit van de keu kendeur. Zij doorzochten enkele kasten en verdwenen mèt een buit van juwee- len, welke een waarde vertegen woordigt van ruim zeventienduizend gulden. Bovendien viel him een be drag aan geld van 130 in handen. Onder het gestolene bevindt zich een collier met 67 paarlen ter waar de van twaalfduizend gulden'. ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG TE STEDUM. De 48-jarige heer G. Meijer, administra teur, wonende te Middelstum (Gr.), die gis termiddag omstreeks vier uur op den onbe- waakten overweg te Stedum door een goede rentrein uit Delfzijl werd aangereden en met zware verwondingen naar het Diaco- nessenziekenhuis te Groningen was gebracht, is gistermiddag overleden. De heer Meijer laat een vrouw en drie kinderen achter. draad kon waarnemen, hetwelk niet voor zijn ooren bestemd was. Het amuseerde hem. „Waarom kon je me dat niét eerder vertellen, idioot?" hoorde hij. „Nou zit ik den ouwen Higgins daar wijs te maken, dat ze niet gebeld hebben, terwijl je al dien tijd Man, je maakt me ziek". De stem zweeg, om dan na eenige oogenblikken, nu veel luider en ook op beleefder toon,.te ver volgen: „Hallo,-mijnheer. Spijt me vreese- lijk, dat ik u even moest laten wachten, maar mijn collega hier deelt me juist mee, dat agent Smart een paar minuten geleden opgebeld heeft. Zij hebben gezien, dat de man Hamper naar bed is gegaan en zijn toen samen weggegaan. Zij belden om te zeggen, dat zij hun wacht weer. opnamen, in plaats van direct naar de Yard te komen''. „O, is het toch waar? Merci. Ik hoop nu maar,, dat ze over een paar minuten niet weer opbellen". Daarin zou hij echter- teleurgesteld wor den, want drie minuten later rapporteerde Goldfinch, dat zij, toen zij de wacht .voqr Thomas Hampekt huis weer hadden opge vat, ontdek hadden, dat de man tijdens den nacht met onbekende bestemming was ver dwenen. Inspecteur Higgins vloekte zachtjes, ter wijl Goldfinch- zich uitputte in excuses. Er werd aan de deur geklopt en een bode deel de hem mede, dat er een dame was om hem te spreken. „Laat binnenkomen, alsjeblieft". De inspecteur, ook een mensch, voelde aan zijn das en boord toen mejuffrouw Jill Crawford werd binnengelaten. Plechtig wandelde zij op zijn bureau toe, waarna zij Geen aanleiding tol een bizonderen maar regel. „Allerminst gerechtvaardigd". Op de vragen van het -Tweede Kamer lid jhr. mr. van der Goes van Naters (s.d.) in verband met 'n vraaggesprek, gehouden tusschen een Amerikaansehè- correspon dente en ir. 'A. A. Müssertj luidende: 1. Is het der regeering bekend, dat een Amerikaansehe correspondente via het Columbia Broadcasting" System een vraag gesprek met ir. A'. A. Mussert, verant woordelijk leider van "de;nationaal socia listische beweging, blijkbaar met diens toestemming heeft wereldkundig ge maakt. 2. Is het der regeér'ihg bekend, dat in' dat gesprek ir. Mussert -op dë vraag, of de Nederlandsche nationaal-socialisten inge val van een buitenlandschen inval al of niet voor hun koningin zouden vechten, heeft doen weten, dat zij in dat geval ab soluut niets zouden döen, alleen de armen over de borst kruisen^ 3. Heeft overweging* van een en ander de regeering tot de conclusie geleid, dat door dit antwoord, waarbij de in militai ren dienst zijnde leden van de nationaal- socialistische beweging niet werden uit gesloten, en waarvan de geïnterviewde wist, dat het in het buitenland zou wor den verspreid, de neutraliteit van den staat in gevaar wordt gebracht, en dat voorts gezien het in deze beweging gehuldigde leiderbeginsel" hierin moet worden gezien een opruiïng tot dienstwei gering en desertie? 4. Welke maatregelen heeft de regeering bij geheel of ten deele bevestigende be antwoording van de derde vraag genomen of beraamd? Luidt het antwoord van den voorzitter van den raad van ministers: 1 en 2. Déze beide vragen worden beves tigend beantwoord. 3. De conclusies, in deze vraag getrok ken, zijn niet geheel in overeenstemming met de beteekenis, door den geïnterview de zelf aan zijn woorden gegeven. In een telegram aan zijn partijgenooten in Indië, gedateerd 1 Mei j.l., heeft ir. Mussert doen kennen, dat de „gekruiste armert" slaan op hét feit, dat de. officieren uit het leger gegooid ,zijn en' dus niét kunnen strijden. De censuur heeft „gegoöid" ver anderd in „gezet" eri verder verschillende passage's, o. a." over - "-„Britsch-Joodsche propaganda" geschrapt. Maar zoowel in het aangeboden als in het' doorgezonden telegram staan deze woorden: „Soldaten in het leger doen natuurlijk hun plicht; dit valt biiiten iedere' bespreking, is geen vraagstuk voor behoorlijke menschen". 4. Met de laatstgeciteerde woorden is het interview aller minst gerechtvaardigd. Een goed vaderlander, zal, zelfs indien hij onbillijk behandeld meent te zijn, in de ure des gevaars niet zijn armen kruisen, maar desnoods in de nederigste functie zijn plicht doen. Tot het nemen van bijzon dere maatregelen tegen ir. Mus sert geeft echter het interview, zooals het nader werd toegelicht, de regeering op dit oogenblik geen aanleiding. ONZE POSTVLUCHTEN. Uitreis: De Oehoe met gezagvoerder Smyrnof te Bandoeng. Nandoe met gezag voerder Gravus te.Jodhpur. Wordt op 8 Mei te Batavia verwacht. Thuisreis: De Emoe, met gezagvoerder Kalberer, te Basra. Wordt op 7 Mei te Na pels verwacht. een hoopje zilver- en kopergeld neerlegde met de woorden: „Vriendelijk bedankt", waarop zij de kamer weer had willen' ver laten, indien Higgins haar niet had tegen gehouden. „Ja?" vroeg zij aarzelend. „En hoe gaat het 'met jê Tommy?-" „Ik ben juist op weg naar hem toe, mijn heer. Hij hij is zeker goed thuis geko men?" „En of, hoor! Als je hem ziet, zeg dan, dat ik hém graag eens wil spreken, zul je?" „Natuurlijk". „Mooi, merci! Goedendag. De agent bui ten zal u uitlaten". Hq glimlachte haar töe en zoodra zij de kamerverlaten had, gréep hij den hoorn van de telefoon. „Hallo. Er komt een mèisje naar buiten. Jones hééft haar op sleeptouw. Laat -haar volgen en mij rapport uitbrengen'-'. Vijf minuten later' 'werd er opnieuw Op zijii deur geklopt'' en 'wérd?' hem medege deeld, dat ëen rechercheur ï'n' burger het meisje volgde.'Tevens' deëlde de' man mede, dat er een nieuwe bezoeker-Voor den- in specteur was, terwijl hij het volgende kaartje op zijn bureau legde: Henry J. Collet." Inspecteur van de Oóster Gas-Maatschappij". „Wat wil hij?" „Weet ik niet, mijnheer. Hij was eerst bij hoofdinspecteur Dryan, die hem naar u verwees". „Goed. Laat hem binnenkomen". Een klein, vlug mannetje van middelba ren leeftijd werd even later in de kamer gelaten, waarop de bode zich terstond te rugtrok. „Gaat u zitten, mijnheer Collet, en ver telt u mij eens, waarmee ik u van dienst kan zijn". Higgins gebaarde in de richting vaneen stoel. „Ik ben -Higgins, detective inspecteur Higgins". „Ik eh weet werkelijk niet, of ik er goed aan gedaan heb, naar u toe te komen, inspecteur begon de- man zenuwachtig. „Stelt u daaromtrent gerust, mijnheer. U weet, dat het nooit kwaad kan". De man glimlachte flauwtjes. „Men heeft mij gezegd, dat u de inspecteur bent, die de leiding heeft bij het onderzoek". Higgins staarde -den man niet-begrijpend aan, maar zeide niets. De ander vervolgde: „Men ver wijt ons alle mogelijke dingen, mijnheer, maar in dit geval geloof ik met een gerust hart te mogen zeggen, wat wij geheel en al vrijuit gaan". De vragende uitdrukking op. het gelaat van den inspecteur werd sterker en inwen dig gaf hij zijn chef alle mogelijke liefelij ke namen, omdat- hij -hem met zulk een ra re snijboom had opgeknapt. Dat was Dryans idee van een goede mop waar schijnlijk! De heer Collet vervolgde op monotone wijze: „Wij hebben den meter gecontroleerd en, hoewel ik de oudbakken mop ken van den man, die den ambtenaar van dén .bur gerlijken stand aanbood om, in plaats yan de trouwkosten te betalen, hem te wijzen hoe hij zijn muntmeter moest veranderen, zoodat hij gas kon branden, zonder dat hij. er ooit meer een stuiver hoefde in te doen, moet ik u zeggen, dat dit niet alleen een onwaarschijnlijk is, maar bij onze meters absolute onmogelijkheid. Zooals ik daarnet al zeide, hebben wij den meter gecontro leerd en deze is volmaakt, in orde". „Maar waar hebt u het in 's hemels naam over?" stamelde Higgins eindelijk, met groote verbazing. „Een onrechtvaardige beschuldiging, mijnheer", zei de man gewichtig. „Een 'be schuldiging aan het adres van de maat schappij, die ik de eer heb te vertegenwoor digen". „O, hemel!" zuchtte Higgins inwendig, terwijl hij zijn wenschen aan het adres van hoofdinspecteur Dryan verdubbelde. „Kijk 'eens, mijnheer. Hier hebben wij een man, - van wien uw politiedokter ver klaart, dat hij .gestroven is aan gasverstik- king, en dit is een absolute on mogelijkheid!" Hij ie'gde grooten nadruk op ieder woord. „Een muntmeter, mijnheer,- een stuiver in 'de gleuf en er is. niet aan geknoeid". „Mijn. beste mijnheer Collet", Zéi HigginV vermoeid, "„Over welk onderzoek hèbt 'u 'hét nu eigenlijk?" „Dat naar. den dood van Henry Ham- per..." „Wat?" schreeuwde de inspecteur, die terstond alle apathie verloren had, tér'wij' de ander rustig zijn zin afmaakte: dat pas gehouden is". „En?" „De meter is eergisteren geleegd." „Ja, en verder? Toe dan, man!" „En er za.t maar één stuiver in" (W.o.rdt vervolgd'

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6