Agenda Burger of soldaat ieders kameraad $)dl it bonden! MORBORG KUiidin# Luchtaanvallen JUowicu JUM LAATSTE BERICHTE |i Stad en Omgeving. i| De luchtaanval van 9 uur. Vier Duitsche vliegtuigen neergeschoten. Bommen op Amsterdam. 15 a 20 dooden, vele gewonden. Rust in Nederland overzee. Het optreden der Duitsche parachutetroepen. TRIOMF DER BERKEN. Wist U, dat bij met Brandbommen de best uitgeruste brandweer niet in staat is alle branden tegelijk te blusschen en daarom de ge heele bevolking moet trachten in eigen huis zelf ieder begin van brand te blusschen WIERING murmellïu te ali lfooi* kl< de maand vi hee V EERSTE BLAD Alkmaar, Zaterdag-, Hedenmorgen ongeveer 9 uur ondernamen Duitsche vliegtuigen wederom een aan val op het militaire vliegveld, ze werden echter door onze G I's en Engelsche vlieg tuigen, na een kort gevecht verdreven. Twee Duitsche vliegtuigen werden brandend neer geschoten, terwijl later bij de achtervolging te Purmerend eveneens twee werden neer gehaald. Op het vliegveld ontstond op twee plaat sen brand, doch dooden en gewonden vielen niet te betreuren. Mitrailleurpatronen kwa men zelfs op verschillende plaatsen in Ber gen terecht, zöodat de burgerbevolking ver standig doet zich direct na het alarm huis te begeven. Ditmaal loeiden de sirenes in Bergen onmiddellijk. Onze gemobiliseerden waren paraat om een landing te voorkomen, waartoe de Duitschers echter dank zij het verweer van onze en de Engelsche luchtmacht geen schijn van kans kregen. Vele burgers, die zich aan vankelijk op staat bewogen, vluchtten in de huizen of de schuilloopgraven, die op ver schillende plaatsen zijn aangebracht en thans goede diensten bewijzen. Gistermiddag om half vijf ging het gerucht, dat tusschen Ber gen en Bergen aan Zee parachutisten ge land zouden zijn, doch dit bleek niet het geval. Het is, vooral ook ten-gevolge van de evacuatie, druk in Bergen. Het publiek, dat thans eensgezind zijn Nederlandschap demonstreert, is echter kalm, roemt de maatregelen van regeering en leger en is zeer ingenomen met de door de weer macht bereikte resultaten. De controle op de versperde verkeerswegen wordt voorbeeldig uitgeoefend. Een groep ar beiders uit Drente, werkzaam op het vliegveld, welke werkzaamheden zijn stopgezet en die gister per autobussen naar Drente terugkeerden, kon deze provincie echter niet meer bereiken, zoodat zij gis teravond laat weer in Bergen aankwamen en daar onder gebracht moesten worden. ZUINIG MET WATER EN ELECTRICITEIT. De directies van het Provinciaal Elec- triciteit- en Waterleidingbedrijf van Noord-holland zijn verplicht met het oog op den aanwezigen voorraad brandstof een dringend beroep te doen op afnemers en gemeentelijke electriciteits-bedrijven om een zoo groot mogelijke spaarzaamheid te betrachten bij het gebruik van electriciteit en water. AUTOBUS DIENST NOORDHOLLAND De N.V. Autobusdienst Noordholiand heeft voor haar verschillende lijnen een nieuwe dienstregeling samengesteld, welke (be houdens goedkeuring der rijksverkeers inspectie) intreedt op 19 Mei. Elders in dit blad is deze volledige dienstregeling opge nomen. Men zal goed doen haar uit te knip' pen en te bewaren. TROUW AAN DE WONING. Maandag zal het dertig jaar geleden zijn. dat mej. van Egmond de thans nog door haar bewoonde woning aan de Kinheimstraat be trok. Sinds bijna 25 jaar heeft zij den zelfden huisbaas. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 12 Mei zal de apotheek van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11, geopend zijn. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Tweeden Pnksterdag, 13 Mei, zal eveneens de apotheek van Mevr. de Wed. C. M. B Wanna, Mient 11 geopend zijn. HET ALARMSIGNAAL. Gelijk via de gemeentelijke radio ook reeds is gemeld, wordt de mededeeling van optredend luchtgevaar gegeven door den hoogen loeitoon (janktoon) van de sirenes. Het einde wordt aangekondigd door den constanten hoogen toon. Beide signalen worden gegeven gedurende drie minuten. In afwijking met andere mededeelingen zij gemeld, dat geen gebruik wordt ge maakt van de kerkklokken. POKKENBESTRIJDING. Dr. J. Degenaar verzoekt ons opname van het volgende: Donderdag 16 Mei 's morgens om 9 uur bestaat weer gelegenheid om in het Cen traal ziekenhuis kosteloos kinderen tot den- leeftijd van 2 jaar (liefst van 3 maan den tot 2 jaar) te laten inen-ten tegen pokken en ook stellen in dezen tijd de geneesheeren van A.A.Z.A. zich beschik baar hun patientjes deze behandeling te doen ondergaan. Een opwekking om toch vooral niet weg te blijven is in dezen tijd noodzakelijker dan ooit. Immers wij weten nog uit den laatsten wereldoorlog hoe in dien tijd onze stad bezocht werd door allerlei besmettelijke ziekten. Ik herinner o.a. aan de talrijke gevallen van schurft, die in Alkmaarsche gezinnen optraden, zoodat zelfs een aparte dienst werd ingesteld om deze ziekte te bestrijden. In onze naaste omgeving kwamen vele gevallen van vlektyp-hus voor (een typi sche oorlogsziekte)een energiek werken de ontluizingsd-iemst, vooral toegepast op de bevolking der volkslogementen, kon met succes de ziekte buiten onze stad houden. De pokken boezemden ons toen niet zoo veel angst in, omdat wij wisten, dat de be volking door wettelijk voorgeschreven in entingen vrijwel onvatbaar voor deze ziek te kon worden beschouwd. In deze oorlogsperiode is dit echter anders. Ruim anderhalf m-illioen kinderen zijn nu in ons land niet ingeënt en vormen zoo een groot gevaar voor een snel zich ver spreidende pokkenepidemie. Indertijd is de inentingsdwang voor het schoolgaande kind afgeschaft, omdat den laatsten tijd hoewel altijd nog zeld zaam na de inenting een hersenziekte kon op-treden. Uitgebreide statistieken hebben echter aangetoond, dat sterfgevallen bij kinde ren, jonger dan 2 jaar in ons land niet zijn waargenomen. Natuurlijk kan in een gezin of bij een kind een ziekte voorkomen, die vaccinatie voorloopig ongewenscht doet zijn, maar hierover zal uw huisarts U wel nader in lichten. In dezen tijd is het gevaar, dat besmet telijke ziekten hier zullen uitbreken en dat betreft vooral pokken grooter dan ooit in de laatste jaren. Nu kunt ge uw kind tot 2-jarigen leef tijd veilig laten inenten; later als de epidemie er is en 't kind is ouder geworden zal vaccinatie bij- de niet-ingeën-'en nood zakelijk zijn, maar dan geschiedt dit onder ongunstiger voorwaarden. Welke ouder zou de verantwoordelijk heid hier van willen dragen? Daarom herhaal ik nog eens mijn- op wekking: Verzuimt niet de gelegenheid, die U ge geven wordt om nu uw kind te laten in enten! CENTRAAL GENOOTSCHAP. Jaarvergadering voor kinderher stellingsoorden en vacantiekolonies. De afdeeling Alkmaar van het Centraal Genootschap vergaderde gisteravond in het gebouw De Unie. De secretaresse, mej. E. de Boer was verhinderd, evenals de pen ningmeester, de heer D. Bosscher. Na de opening door den voorzitter, dr. A. J. Korteweg, werden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren dr. Korteweg, dr. Degenaar, mr. Bosscher en mr. Koelma werden bij acclamatie herbe noemd. Uit het jaarverslag over 1939 blijkt, dat het aantal uitzendingen in dit jaar grooter was dan in vorige jaren. De 5 in Russenduin verpleegde kinderen wier verpleegtijd 4 Nov. aanving, moesten na een verblijf van één week worden teruggehaald, wegens mi litaire maatregelen. Het aantal uitgezonden kinderen bedroeg 53 (v. j. 48). Het aantal verpleegdagen 2379 tegen 2354 in 1938. In B.-verpleging werden uitgezonden 5 kinde ren, met een aantal verpleegdagen van 694 (vorig jaar 479). Wegens ziekte van mej. E. de Boer nam de heer K. Bos van begin October tot eind April het secretariaat waar. Het aantal leden der afdeeling bedroeg op 31 December 218, dat is drie minder dan het vorig jaar. De jaarrekening, die door de rekening commissie, bestaande uit de heeren mr. F. A. Josephus Jitta en A. van Kleef Jr. geheel in orde was bevonden, werd in inkomsten en uitgaven vastgesteld op 22114.26. De waarnemend penningmeester, de heer Go- vers werd hierop gedéchargeerd. De begrooting over het jaar 1941 werd vastgesteld op 1485, waarvan voor uitzen ding 1210 is bestemd. Het vorig jaar was hiervoor 1300 begroot, terwijl de werke lijke uitgaven 1987 hebben bedragen. De heer K. Bos, lid van het bestuur, werd benoemd tot afgevaardigde voor de alg. ver gadering van het Centraal Genootschap op 18 Mei a.s. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken waren afgehandeld volgde sluiting. NIEUWE ZAAK. Met ingang van gister heeft de heer De Boer zijn boekhandel verplaatst van den Koningsweg naar het perceel Laat no. 196. Zooals men weet is dit een geheel nieuw winkelhuis, dat in de plaats gekomen is van een werkplaats, die daar voorheen was gevestigd, een winkelhuis met twee flinke diepe uitstalkasten, waarvan de heer De Boer voor het étaleeren van een fraaie col lectie boeken een dankbaar gebruik heeft gemaakt. In den winkel zelf zijn langs de wanden tal van stellages gemaakt, waarop circa 4000 boeken, opgenomen in een biblio- heek, de plaats vinden. Deze bibliotheek wordt geregeld uitgebreid met nieuwe wer ken en omvat ook buitenlandsche boeken. Het spreekt trouwens vanzelf, dat er ook vele andere lees- en studieboeken aanwezig zijn en dat boeken, welke niet aanwezig zijn, in korten tijd geleverd kunnen worden. CHIEF WHIP -Hi. (Ongecorrigeerd.) Een door Nederlandsche jacht vliegtuigen achtervolgde Duitsche bommenwerper heeft om 12 uur bommen on Amsterdam laten val len waardoor een huis aan de Heereugracht werd getroffen, 15 a 20 dooden en vele gewonden vallen te betreuren. Nou en óf!! Sterk accelereeren, het gaspedaal forsch intrappen krachtig remmen en door de bocht „scheuren", dat is haast even slecht voor de banden als rijden op te lage spanning. Duitschers op Onrust geïnterneerd. Het uitbreken van den oorlog vond Nederlaridsch-Indië niet onvoorbereid. Terwijl de autoriteiten gisteren practisch eerst tegen het middaguur over de eerste berichten beschikten, waren nog geen uur later de voornaamste maatregelen reeds in vollen gang, waarvan uiteraard slechts aan enkele publiciteit kan worden gegeven. Hiertoe behoorden de interneeringen van Duitschers en van verschillende Ne- derlandsch-vijan-delijke elementen. In Ba tavia werden in totaal ongeveer 2-0-0 per sonen in arrest gesteld, waaronder en-kele n.s.b.'ers. Alles geschiedde met de grootste kalmte en doeltreffendheid. Bijzondere aandacht van het publiek was geconcentreerd op het station Weltevreden, waar de meeste geinterneerde Duitschers werden verzameld, om naar de internee- ringsplaatsen, gelegen op Onrust, zoomede een kleine plaats in midden-Java te ver trekken. Het station staat onder strenge be waking van de politie, terwijl een loods van den besteldienst werd gerequireerd voor 't onderbrengen van de geinterneerden. Zij, die niet dadelijk worden vervoerd, zijn on dergebracht in bewaakte schoolgebouwen. Vanuit het centrale punt, het paleis Wel tevreden, gingen bevelen over het geheele land, eveneens doorgegeven aan den leger commandant en den commandant zeemacht, terwijl het politie-aparaat met de grootste snelheid overal in werking werd gesteld, hetgeen te merken was uit de berichten, die langzamerhand uit verschillende plaatsen op Java binnenkwamen en waarvan de mees ten de inteneering van de Duitschers meld den, zonder dat incidenten voorkwamen. De gisteren ingestelde commissie voor h: rechtsverkeer met den vijand heeft alle Duitsche bedrijven en Duitsche schepen in Nederl.-Indië onder haar beheer genomen en zal dit voeren zooals dit in het belang van het koninkrijk raadzaam is. Achttien Duitsche schepen zijn bezet, terwijl één, de Sophie Rickmers", te Sabang in zinkenden toestand verkeert. De commissie delegeerde dit beheer voor zoover het betreft landbouwbedrijven, den heer van Lennep, voor zoover het betreft handelsondernemingen aan het hoofd van het kantoor voor den handel, mr. van Hoog- straaten. en voor zoover het schepen betreft aan het hoofd van het bureau Zeeverkeer, den heer van Ernst. Geïnterneerde Engelschen vrijgelaten. Aneta verneemt, dat de drie Britsche vliegers, die eenigen tijd geleden wegens een noodlanding in Sabang werden aan gehouden, waarna zij naar fort De Koek werden overgebracht en daar geïnter neerd, gistermorgen zijn vrijgelaten. Demonstratie te Semarang. Gisteren heerschte te Semarang den ge- heelen middag en den geheelen avond groote drukte ,bij de politiebureaux en het sta dion, waar de geïnterneerden zijn onderge bracht. De vrouwen brachten koffertjes met kleeren, welke mochten worden meegeno men. De bevolking is uiterst rustig, terwijl het straatbeeld normaal is. Een groep jongelui drong door in het ge bouw van de Deutscher Verein. Hier haal den zij een portret van Hitler van den muur, brachten het op straat en vertrapten het daar. Vervolgens heschen zij op het gebouw twee Nederlandsche vlaggen. 's-G raven h age, 11 Mei. De opper bevelhebber van land- en zeemacht heeft in zijn gisteren uitgegeven dagorder vastge steld, dat de strategische overval, welken de Duitschers, met flagrante schending van onze neutraliteit, op ons land hebben ge waagd, mislukt is. Hoezeer de aanvaller zich in hun tegenstanders hebben vergist, blijkt uit de stukken en bevelen, welke op gevan gen gen-omen parachute-troepen zijn buitge maakt. Ter instructie van deze troepen geeft de betrokken Duitsche commandant een oordeel over onze troepen, dat van een schromelijke misvatting blijk geeft. Hoezeer de overval op ons land door de Duitschers zorgvuldig is voorbereid, blijkt ook uit de aanwijzing aan de parachute troepen, dat Duitsche burgerpersonen zich met bijzondere opdrachten en speciale legitimatiebewijzen in het landingsgebied bevinden. Onze troepen weten intusschen aan dezen ongehoorden overval op ons land, dat zich niets te verwijten heeft, met moed en vast beradenheid het hoofd te bieden. Onze manschappen worden als tegenstan ders in de verdediging wel van een zekere beteekenis genoemd. De strijd tegen de Ne derlandsche weermacht aldus echter de ze Duitsche instructie is een strijd tegen een tegenstander, die in moreel opzicht en uit een oogpunt van bewapening tegen de Duitschers niet opgewassen is. Deze onderschatting van den Nederland- schen soldaat is dezen parachute-troepen al duur te staan gekomen. Deze hadden, blij kens hun bevelen, de opdracht reeds den eersten dag een beslissenden positie in te nemen. Zij zijn hierin niet geslaagd en in groote getale vernietigd en gevangen ge nomen. Zooals de geheele overval op ons land een voorbeeldenlooze schanddaad is, zoo zijn ook de methoden waartoe de Duitsche para chute-troepen opdracht kregen, volkomen in strijd met moraal en volkenrecht. Zoo zou den deze Duitsche troepen bij gebrek aan eigen chauffeurs, burgerchauffeurs met de wapens moeten dwingen hen te vervoeren. De order is een miskenning van de positie van de burgerbevolking van een vijandelijk land. KWAADWILLIGE GERUCHTEN TEGENGESPROKEN. 's-G r a ve n h a ge, 11 Mei. Naar aanleiding van geruchten, dat vooraan staande en te goeder naam en faam be kend staande personen zouden zijn gear resteerd en zelfs gefusilleerd, kan worden medegedeeld, dat deze kwaadwillige ge ruchten van allen grond ontbloot zijn en waarschijnlijk verspreid worden om het vertrouwen in overheid, overheidsinstan ties en groote instellingen te ondermijnen. OPKOMST VAN MARINIERS. De regeerin-gspersdienst meldt: Jongelieden in den lande, die zich op 14, 15, 16 of 17 Mei moeten- aan-melden in de marinierskazerne te Rotterdam, om aange nomen te worden als marinier, tamboer of pijper der 3e klasse, moeten aan die aan melding geen gevolg geven, doch nader bericht afwachten. Eerlijk gezegd heb ik eigenlijk nooit geweten, dat de berken zóó mooi waren. Wel heb ik altijd van deze boomen gehou den, van hun witte stammen, van hun fijne blad, van heel hun gratievolle ver schijning, maar dat ze, in het bijzonder in deze weken nu April geëindigd is en Mei begonnen, zoo sierlijk zijn als ik ze nu bevonden heb, dat is toch nooit voordien zóó goed tot mij doorgedrongen. Dat komt wel mede daardoor, doordat ik de berken toch eigenlijk nooit zoo goed als nu heb leeren kennen, dag op dag, uur op uur soms, onder velerlei belichting, in verschillenden graad van ontplooiing. In mijn Giethoornsche jongensjaren kende ik de berken: ze staan er op de erven, langs het voetpad hier en daar, in het veenland als boschjes met af en toe een enkele grootere boom. Maar als jon gen van nul tot twaalf heb je nog geen oog voor natuurschoon. En daarna, toen in mijn Haagsche gymnasiumjaren de na tuurliefde begon te ontwaken, toen Hei mans en Thijsse enthousiasme wekten en ook onze natuurlij ke-historieleeraar daar aan voedsel gaf, toen zal mijn warme ge voel voor de berken wel gewekt zijn, maar vervolgens in Amsterdam was er weer weinig gelegenheid tot intiem contact met de wereld der berken. En aan de Friesche zeekust waren ze in geen velden of wegen te bekennen, dertien overigens rijke en schoone jaren lang. Maar hier, in het land van bosch en heide en plassen, hier staan de berken aan den boschzoom, aan den heikant, in het waterland zoo overstel pend overvloedig, dat je ze geregeld zien en bewonderen moet, of je zou ycillen of niet. En nu, in deze weken van steeds meer tot volheid van leven ontwaakte lente, nu vieren de berken triomfen boven alle houtgewas. Prachtig zijn de beuken in hun herfsttooi, stoer, indrukwekkend de eiken in alle seizoenen, ik heb een zwak voor de esschen en ik houd van het elzenhout aan den waterkant en van de knotwilgen en de hooge, ranke populieren, ja van alle boomen in hun velerlei schakeering van schoonheid in alle seizoenen onder alle hemelen. Maar de eereprijs draagt in deze weken de berk weg en ik ben het volko men met Clarke Nuttall eens, als hij zegt, „een glinsterende zilveren stam, loover dat neerhangt als de vlechten van een bosch- nymf, teere bladeren, die altoos bewegen, den omtrek in een zacht-groen waas wèg- nevelend, en dit alles, samensmeltend in de goudtoovering van bleeke lentezonne- sehijn, schildert een tooneel, zóó schoon, als er in de heele boomenwereld niet te vinden is". Andere boomen mogen forscher pracht ontplooien, liefelijker boschtafreel is er WEGENS HET PINKSTERFEEST ZAL DE ALKMAARSCHE COURANT MAAN DAG A.S. NIET VERSCHIJNEN. DE DIRECTIE. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer De kop van jut (kom.); hoofdrollen Stan Lau rel en Oliver Hardy. Toegang voor eiken leeftijd. Beide Pinksterdagen van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer Kom je ook op de races? (hum.); hoofdrollen Dick Powell, Anita Louise. Toegang voor eikenleeftijd. Beide Pinksterdagen van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer De negen vrijgezellen (hum.); hoofdrol Sascha Gwitry. Toegang boven 18 jaar. Beide Pinksterdagen van 2 uur af door- loopende voorstellingen; tweeden Pinkster dag twee avondvoorstellingen om 7.15 en 9.45 uur. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Donderdag geen voorstelling. City-theater, half 8, hoofdnummer Het privé-leven van Elisabeth en Essex (rom.); hoofdrollen Bette Davis en Errol Flynn. Toegang boven 14 jaar. Beide Pinksterdagen om 2, 16.15, 19.30 en 21.30 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. alléén bij Kösler DE BOTERMARKT. ALKMAAR, 11 Mei 1940. Op de heden gehouden botermarkt was de aanvoer 2455 stuks van y. kg en de prijs voor groothan- de 7577)4 en kleinhandel 8085 cent. Handel goed. Kippeneieren (groothandel) 33.50 en Eendeieren 2.50. Per 100 st. Handel matig. gel of berkenboschje in lentetooi. De zil verberk is inderdaad, om Nuttall nog eens aan te halen, „de vrouwe van het woud, de vergoding van fijnheid en bekoorlijk heid ja waarlijk, fijnheid in alle bij zonderheden, is het geheim van zijn leven". In het hooge Noorden groeien de ber ken ook in grooten getale. Ondanks de fijnheid van zijn voorkomen is de berk toch een bijzonder sterke boom met een groot weerstandsvermogen tegen vorst, zoodat hij een van de hardste boomen kan worden en ook in Lapland een bekende verschijning is. De berkenbast is zeer ontoegankelijk voor vocht, zoodat er vroe- ger en nu nog wel visschersschoenen, manden, daken, booten van werden en worden gemaakt. Zoo hadden ook de Indi anen in een ander Noordelijk wereldge bied hun berken kano's als gaarne ge bruikte booten. Dat weerstandsvermogen van de berkenschors tegen vocht komt door de groote hoeveelheid hars, die er in zit. Wie speciaal als het geregend heeft tusschen de berken loopt zal de verrukke lijke harsgeur wel opmerken. We hebben twee soorten berken, do ruwe en de zachte berk; de eerste met veel kleine lichte knobbels op zijn jonge twijgen, de tweede met de jonge takken zacht behaard. De zachte berk wordt het meest op vochtige heidevelden en in het moerasgebied gevonden, de ruwe vooral op drogere gronden. Maar de twee soorten zijn door allerlei kruisingen met elkaar vermengd. Tusschen het fijne groene blad hangen in deze dagen ook de berkenkatjes. Stam en kroonstructuur, blad en bloesem, geur en kleur, alles geeft juist in deze weken aan de berken dat edele en fijne, dat ons met volle overtuiging van den triomf der berken kan doen spreken. A. L. B. stellig niet te vinden dan een berkensirt- I EERSTE BLA E Donderdagavond den heer R. Breed i heer C. Haringhuizei van de bad- en zwei: was zeer gering. De bestuursvergad was mede aanleidinj deze vergadering. Ir den o.m. verbetering besproken, waarvan raamd op i 270. G< uitgaven uit de inko: nen worden bestredf Om meer inkomst door den heer Siesv van hen die eens ee in plaats van 25 cei schien zouden er dai ken. Hierin werd gei dat dit tarief althans blijft bepaald. Algemeen werd g teringswerken aan c gunnen. De bedoeling is or heer Oud van Mon jaar weer als badm Besloten werd di jaar geen contributi dan kunnen ze een Aangifte van nie 1 juni a.s. ieden 1.304 uur in het schadeschool, Oude; telijk aan den Reel Eeuwigelaan te Ber; van naam, voornai de(n) candidaat(da van geboorte, laat: klasse, en naam, b ouders of verzorger De rooster voor en 12 JULI a.s. wor candidaten worden De school omvat en een wis- en natu splitsing valt na h< De Rector verstr lichtingen en advit Alkmaar, 11 Mei Wanneer het wei is de Meimaand maand van het jai pracht van vruchtl in dezen overgangst vieren. Populaire heester: den Regen, Rho Deutzia en Jasmijn, we verheugen ons daar eens iets andi santé verschijning bloesemweelde van of Malus (Sierapp: ken van een slanke guta, gebogen or bloemenpracht. Prachtig zijn de (mollis) die we eig ne tuinen moesten struikjes, ze groeie: neer ze in een men molm en oude ko zullen we iedere 1 in de bloemen zit' verschillende tinter het meest aantrek! gele Frans v. d. B Comte de Papadopi lanus H. Witte. Op een muurtje pende Bremsoort r. jes, genaamd Cytr ders een Prunus tri vijvertje gebogen stammetje met hei ken. Bij een heesi bouquet van sneer gen een purperroc door de Sering Co: wig Spath, beide en daarom bijzoni bers. Over het onoog Clematis montana pracht uitgespreid, ken de tallooze „t zoo'n mild-bloeien h'alfschaduw zoo s komst voor vele s lijke schuttingen een bedekking vr Om een grauwi gens een Jasmin: met haar welriek en zoo ontdekken bloeiende klimpls verfraaien valt, nog maar niet et heid trekt niet v de bloeiende Betu nen we, al is het erf aanschouwen. A. C DË" ALKMAAR, 11 gehouden veema volgt: 5 Nucht; Overhouders en f genoteerd van alli coura

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2