AATSTE RUS Myra, het elfje en de booze kabouter Zwartvoet. Siad en Omawinq. SeuiMetm JCetk éi Sxfuxoi Jiimnieuws GEZONDHEID NIET DE WAAG UW De arrestaties in Alkmaar en omgeving. Telefoonnet weldra in vollen omgang hersteld. s CECIL FREEMAN CREGQ, Marktberichten. Wij hebben Dinsdag medegedeeld, dat in Alkmaar, Bergen en omgeving de militaire overheid een groot aantal verdachte perso nen gearresteerd heeft waarvan de meeste na eenigen tijd weer werden vrijgelaten en dat in arrest werden gehouden personen waarvan kwam vast te staan, dat zij ge handeld hadden in strijd met de veiligheid van den staat. Van gezaghebbende zijde en tevens van de zijde van hen, die een pn ander met juist heid kunnen beoordeelen, wordt ons mede gedeeld, dat ook in het laatste geval in het geheel niet vaststond, dat zij in strijd met de veiligheid van den staat zouden hebben gehandeld. Integendeel zouden de militairen, waar schijnlijk onder den druk der abnormale omstandigheden en in allen gevalle op ab soluut onbetrouwbare en oncontroleerbare beschuldigingen en uitlatingen, links en rechts te goeder naam en faam bekend staande burgers gearresteerd hebben van wie absoluut vaststaat, dat er noch van eeni- ge staatsgevaarlijkheid noch zelfs van eenige sympathie met een door de militairen onbe trouwbaar geachte volksgroep, sprake is. Menschen, die hun volle arbeids kracht in het belang van de gemeen schap gaven en te allen tijde hun plicht te genover stad en staat hebben gedaan, za gen plotseling de bajonetten op zich gericht. Hun huizen werden doorzocht, hun familie leden werden bedreigd en, terwijl kon wor den aangenomen, dat geen enkel bewijs van eenige onbetrouwbaarheid hunnerzijds aan wezig was en evenmin bij huiszoeking werd gevonden werden zij als misdadi gers weggevoerd en in verblijfplaatsen ge bracht, waarvan de beschrijving beter ach terwege kan blijven en waar zij als staats gevaarlijke misdadigers werden behandeld. Hoewel deze slachtoffers van de nervositeit der militairen zich niet op hun beurt tot dergelijke handelingen zullen laten verlei den, is het volkomen te begrijpen, dat zij door het gebeurde ten zeerste geschokt zijn en verlangen, dat duidelijk zal worden be kend gemaakt, dat zij zich tegenover stad en staat steeds als loyale burgers hebben gedragen en dat de behandeling, welke zij hebben ondergaan daarom in geen enkel op zicht rechtvaardig is geweest. Den Haag meldt, dat in 't kader van den wederopbouw door de Duitsche militaire overheid, in nauwe samenwerking met de P. T. X. ijverig gewerkt wordt aan het herstel van het geheele Ne- derlandsche telefoonnet. Binnen korten tijd zal het mogelijk zijn het telefoonbedrijf als in vredes tijd in vollen omvang te hervat ten. VER VAN HUIS GESTORVEN. Duitsche oorlogsvlieger in vreemden bodem begraven. Gisteravond had er op de algemeene be graafplaats een korte, onopvallende plech tigheid plaats, die desondanks toch niet na liet indruk te maken: de Duitsche Unter- felwebel Wilhelm Rudolf, een Maandag J.I. in het centraal ziekenhuis alhier aan zijn in den oorlog opgeloopen wonden overleden Duitsche vlieger, werd naar zijn laatste rust plaats geleid. Hem werd de laatste eer be wezen door twee zijner commandanten, als mede zeven andere Duitsche militairen en zes Ned. Roode Kruis soldaten, die begeleid werden door een kapitein en een eersten luitenant. Bovendien bevond zich in den stoet de Nederlandsche veldprediker ds. Steenhuis. Nog even vóór den vastgestelden tijd (8 uur) verschenen de Duitsche militaire wa gens voor de poort van de begraafplaats, waar de begroeting tusschen de militairen van beide nationaliteiten plaats vond. De landgenooten van den overledene stel den zich vlak bij het graf op, de zes soldaten met hun commandant links, de beide andere commandanten rechts, terwijl de Nederland sche militairen in een rij naast de groeve plaats namen. De majoor-veldprediker nam het eerst het woord, toen de kist in de groeve was neer gelaten, waarbij eerbiedig het militaire saluut was gebracht. Hij stelde vast, dat Wilhelm Rudolf den eerlijken krijgsmans- dood niet gevreesd had en dat de over ledene had gedaan datgene wat hij als zijn plicht had gezien. Spreker had van de doktoren begrepen, dat Rudolf dap per had gestreden. Thans rust hij ver van zijn vaderland, maar voor vliegers noch voor God is hij ver van huis. Aangezien de overledene protestant was, meex.de spr. de aanwezigen te mogen vragen om gezamen lijk belijdenis te doen van aller christelijk geloof. Spr. las hierop de artikelen des ge- loofs, waarop hij eindigde met het Onze Vader te bidden. Hierop sprak Oberleutenant Beckert een woord ter gedachtenis van hem, dien hij noemde „een der millioenen van het Duit sche leger, en wel deel uitmakende van de luchttroepen, het legere dat optrok tegen de vijanden, die Duitschland wilden vernie tigen". Uw geest zal bij ons voortleven, ver zekerde spr., en die zal ons aansporen om verder te strijden voor het Duitsche volk en het Duitsche Rijk. Ondanks zware brand wonden, zei spr., heeft deze kameraad ver der gestreden als een dapper soldaat van het Duitsche leger, de bewondering opwekken de van zijn vrienden, die met dit voorbeeld voor oogen den strijd zullen voortzetten en, als God het wil, ook zullen sterven voor hun land en hun Führer, dien zij, evenals hij, lief hebben en vereeren, omdat die inder daad hun Führer en kameraad is. Spr. ein digde met een „Heil Hitier". Een kort bevel werd gegeven en toen klonken er vlug achterelkaar drie salvo's uit zes geweren. Met een militair saluut, het wisselen van een handdruk tusschen de of ficieren en het scheppen van eenige schop pen aarde op de kist in het graf door de commandanten van den overledene was de plechtigheid afgeloopen. Een eenvoudig houten kruis, waarop, be halve den naam, nog voorkomt „730 8 14 Er starb den Fliegertod 13-5-'40", zal den ouders, die gister nog niet wisten van het overlijdeïi van hun zoon, diens graf wijzen. DE KAASMARKT. De markt kenmerkte zich heden door een kleinen aanvoer van 42000 kg., 'n gevolg van het feit, dat vele fabrieken telefonisch geen inlichtingen konden ontvangen of de markt al of niet doorging. Zij waren wel met mon sters op de markt verschenen en verkoch ten op deze wijze hun partijen. De handel was willig, doch de prijs gelijk aan dien van de vorige week, aangezien de handela ren, om moeilijkheden te voorkomen, geen hoogere prijzen wilden besteden. De zuivelproducten verwachten echter voor de zuivelproducten verbetering, aange zien thans 'n einde is gekomen aan den on- zekeren toestand, dat de boter voor 28 cent naar Engeland ging. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ. Langestraat 85. Nieuwe aanwinsten 1940 lijst 5. Natuurwetenschappen; Natuurleven 520B74 Born. Het rusteloos heelal. 570.1G45a Godefroy. Het aquarium. 570.2E46 Eygenhuysen. Dieren vragen on ze aandacht. 570.2H96 Hvass en Hansen. Bij de dieren buiten, (j.) 570.2S38 Schmid. Ontmoetingen met die ren. 570.2W66 Wigman. Gevederde vrijbuiters. 573K11 Kahn. Het leven van de mens. 2 dln. 580B87 Broekhuizen. Mossen en varens. 590D54 Ditmars. Zij vechten voor hun leven. 635D54.1k Dix. Het kweeken en verzorgen van bloembollen in kamer, kas en tuin. 635R89 Ruys. Borders. Huisdieren. 636 K93 Kruis. De africhting van den ras hond. 636 T36o Toepoel. De opvoeding van den hond. Koken; Handwerken. 641 B40 Bekker. Kook eens iets anders! 31) Behalve Summers wist niemand nog op de Yard van zijn voortgezet onderzoek. Ja, indien hij zou sterven, zou dat onderzoek naar alle waarschijnlijkheid nooit worden voortgezet, niet zoozeer omdat de zaak ge sloten was, als wel om het feit, dat het hier een persoonlijke kwestie van Higgins betrof. Hij was er verantwoordelijk voor, dat Sum mers die zaak in eerste instantie behandeld had, en de ambtenaar van het gasbedrijf was naar hem toegekomen. Zou de man van het gas er genoegen mee nemen, indien de zaak bleef rusten? Naar alle waarschijnlijkheid niet. Er zou dus een ander de zaak in han den nemen Een tweede schot verbrak zijn gedachten- gang. Door het raam ditmaal. - „Hemel! Een formeel beleg". Inspecteur Higgins wenkte den jongen Hamper met zijn vinger om bij hem te komen, terwijl hij zijn anderen wijsvinger op zijn lippen legde, om hem tot stilte aan te manen. De jongen sloop over den met een tapijt belegden vloer naar hem toe. „Niemand weet, dat jij hier bent, jongen. Wanneer jij hier uit komt, rapporteer dan aan hoofdinspecteur Dryan van Scotland Yard alles wat je weet. Als ze mij te pak ken krijgen, zullen ze naar jou niet zoeken, zobdat jij de beste kans maakt. Begrepen?" De jongen knikte bevestigend. „Neem nu de ze revolver. Je hebt mij er mee overbluft, idioot, zoodat je er hem misschien ook mee kunt-overbluffen". Doch in zichzelf voegde hij er aan toe: Maar ik betwijfel het. In de toenemende duisternis keek inspec teur Higgins de kamer rond. „Wij moeten in ieder geval zorgen, dat wij meer effectieve wapenen in handen krijgen. Ha, de haard! Die twee poken zien er tamelijk nuttig uit. En dan kunnen wij tegelijk beter het laatste restje vuur uitmaken. Dat geeft 'n beetje te veel licht. Kom mee". Beide poken bleken van flinken omvang en dit gold ook voor den schoorsteen. De in specteur staarde, in gedachten verdiept, naar boven en zich dan omdraaiend, wenkte hij zijn mede-gevangene. HOOFDSTUK XVI. Waarin twee lieden aardig vuil worden. „Dit, mijn jongen, komt ons aardig van pas". De schoorsteen was oud en een waardig monument van voorbije eeuwen. Een erf stuk van een vorige generatie. Van onderen heel .wijd en langzaam nauwer toeloopend. Het mooiste echter was', dat Higgins een aantal ijzeren krammen ontdekte, geroest en mogelijk erg onstevig, zwart en smerig, maar zij voerden naar omhoog. Hoeveel ge schiedenissen van ontsnappingen uit het verleden zouden die ijzers kunnen vertellen, indien zij de gave van het woord bezeten hadden! En de inspecteur hoopte vurig, dat zij hun repertoire in de naaste toekomst zou den kunnen uitbreiden. In ieder geval was het 't probeercn waard. 641 D44 Diephuis en v. Deventer. Honderd vruchtenrecepten. 641 H75 101 manieren om rijst toe te be reiden. 641 K73 KoningManuel. Koude en war me voorgerechten. 641 K73nNagerechten. 641 K73vVleesch, wild en gevogelte. 641 S64.5 Slaatjes en koude hapjes, Di verse. 646 N26 Neveda wolmode voor handge- breid babygoed. 646 V79 Voor baby; alles van wol. Beroepskeuze. 607 S95 Studiebeurzen; 2 dr. 1933. Handel en verkeer. 655 B26 Baschwitz. De krant door alle tijden. 656 B86 Brink, van. Het postzegelboek. 658 C18b Casson. Boodschap aan Neder land. (g.) (g) is geschenk. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 19 MEI 1940. ALKMAAR. Groote Kerk 10 uur, ds. Warners. Kapelkerk, 10 uur, ds. Prins van Wijn gaarden en ds. Klein Wassink; 5 uur, ds. Kleyne. (Voor extra-diensten voor geëvacueerden zie men ons no. van morgen). Remonstrgntsch Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk (Oüdegracht), 10.30 uur, ds. Steenbeek, van Zaandam. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper. Geref. Kerk, 10 en 5 uur, ds. S. Popma, van Amersfoort. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagav, 8 uur, dienst. Vrije Ev. Gem., 10 en 7 uur, in De Unie, Koorstraat, ds. Ruys; onderwerp: „Christus' Wederkomst". Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek no. 40; Zondag 10 uur v.m. heiligingsdienst, 7.30 uur n.m. wijdings- dienst; deze diensten staan o. 1. v. kapiteine Dijkmans. UIT DE OMGEVING. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Geref .kerk, 10 en 5 uur, ds. van Minnen. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. Grootjans, van Amsterdam. BURGERBRUG, geen dienst. BROEK OP LANGENDIJK, doopsgezinde gemeente, 10 uur, ds. Oosterbaan. DRIEHUIZEN, geen dienst. DIRKSHORN, av. 8 uur, ds. de Leeuw, EENIGENBURG, 10.30 uur, ds. v. Wichen. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur, ds. Rasch. GROET, av. 8 uur, ds. Boeke. GROOTSCHERMER, 10 uur ds. Brinke rink. HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhoff; tekst Psalm 90 1, onderwerp: God een Toevlucht. HEERHUGOWAARD, 10.30 uur, ds. Elink Schuurman en ds. Foppema, uit Amersfoort. KOEDIJK, 10.30 uur, de heer Korndörffer. NOORDSCHARWOUDE, 10.30 uur, ds. Nell (H. Doop). NIEUWE NIEDORP, 10.30 uur, ds. Van der Heide. OUDESLUIS, 10.30 uur, ds. Witkop PETTEN, geen dienst. OOSTGRAFTDIJK, av. 7.30 uur, ds. Loysen. OTERLEEK, 10.30 uur, ds. Loysen. OUDKARSPEL, 10.30 uur, ds. Golterman van Amersfoort. OUDORP, geen dienst. SCHAGEN, 10 uur, ds. P. H. Kapteyn. SCHAGERBRUG, geen dienst. SCHAGEN, geref. kerk, 914 en 5 uur, dienst. ST. MAARTENSBRUG, 2.30 uur, ds. Witkop. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. SCHOORL, 9 uur, vroegdienst met de jeugd, ds. Boeke. STOMPETOREN, 2 uur, ds. Brinkerink. Evangelisatie, 10 uur, de heer Martens, zeemanszendeling te Amsterdam. UITGEEST, 10 uur, ds. Hanneman. WESTGRAFTDIJK, dienst te Oost-Graft- dijk. WINKEL, 10.30 uur, ds. Boeke. ZUIDSCHERMER, geen dienst. DE NEGEN VRIJGEZELLEN. Harmonie-theater. De buitengewone film van Sascha Guitry (acteur en scenarioschrijver) die vorige week als hoofdnummer was geannonceerd, zal vanaf hedenavond en verder geregeld in het Harmonie-theater worden vertoond. Deze bijzondere film in velerlei opzicht, verdient debelangstelling van eiken film liefhebber, door inhoud, spel en handeling en zal mede door het geestige gegeven niet nalaten de bezoekers in hooge mate te amu seeren. ELISABETH EN ESSEX. De directie van het City-Theater heeft gisteren de vertooningen van de film Elisa beth en Essex doen plaatsvinden in het Roxy- Theater, vertooningen waarvoor veel belang stelling bestond. De film Elisabeth en Essex is een pracht film en wat zeker wel op ieder den meesten indruk zal maken in het spel van Bette Davis, die in het geheele filmwerk den toe schouwer gevangen houdt in den greep van haar machtig talent. Zij heeft zich op bij zondere wijze in de gecompliceerde figuur van de Engelsche koningin ingeleefd en deze figuur in de fraai gekleurde film tot leven gebracht. Robert Deverreux, graaf van Essex, keert in 1596 uit Spanje in Engeland terug, waar hij door de koningin op bijna vernederende wijze wordt ontvangen. Hij keert woedend A LS DE NIEREN niet behoorlijk werken, kun nen verschijnselen optreden als rugpijn, spit, stijve en pijnlijke gewrichten, verstoorde nachtrust en verlies van kracht. En wet, doordat het bloed dan niet gezuiverd wordt van de erin voorkomende onzuiverheden door deze bloedfiltreerende organen. Laat het zoo ver niet komen: voorkomen Is beter dan genezen. Gebruik tijdig Foster's Rugpijn Nieren Pillen, sinds Jaren bekend als het diuretisoh middel bij uitnemendheid. Zorg, dat uw bloed 6teed6 zuiver, krachtig en leven gevend blijft naar zijn kasteel terug. Maar de koningin kan niet buiten haar geliefde en ondanks vele intriges aan het hof, komt Essex bij Elisabeth terug, wat tot een nieuwe idylle aanleiding geeft. Maar de tegenwerking aan het hof werkt in 't geheim voort. Essex trekt naar Ierland om daar aan 't hoofd der troe pen te strijden. Maar-'f is een wanhopige strijd en de brieven, die Essex en Elisabeth elkaar schrijven, worden onderschept. Essex keert in Londen terug en dan komt de groote strijd tusschen liefde en macht tus schen de twee hoofdfiguren, die na span nende slotscènes eindigen met den dood van Essex, terwijl een gebroken en verouderde koningin achterblijft. De prachtig gekleurde film geeft schitte rende opnamen van het Engelsche hof. Naast Bette Davis dienen Errol Flynn als een uit muntenden Essex genoemd en Olivia de Havilland als Penelope, de hofdame, die eveneens haar hart aan Essex had geschon ken. Een film, dié uw belangstelling ten zeerste waard is. DRIE MAN IN DE SNEEUW. Victoria-theater. De directie van het Victoria-theater heeft vanaf hedenavond een zeer geslaagde come- die op haar programma geplaatst, n.l. Drie man in de sneeuw. Deze film speelt in een wintersportplaats in het deftige Palace-hotel waar de twee hoofdprijzenwinnaars van een slagzin-wedstrijd eener groote zeepfirma veertien dagen kosteloos mogen logeeren. Tot welke kostelijke complicaties dit biedt, als 'n aardige jongeman en de algemeene di recteur zelf de hoofdprijzen winnen en de ze incognito als doodarme drommel zich in het hotel aandient is niet te vertellen. Ver schillende uitnemende getypeerde bijfiguren maken het geheel tot een amusementsfilm eerste klasse. De hoofdvertolksters zijn de bekende artisten Frank Morgan, Robert Young, Florence Rice en Mary Astor. ALKMAAR, 17 MEI 1940. 14 stapels 42000 k.g. 13 fabriekskaas, kleine merk 19, boe renkaas 19. Handel goed. 273. Nu begint een wilde jacht door het bos. Myra gilt en schreeuwt: „Peter, Peter, help mij toch". Telkens denkt de boze kabouter, dat hij Myra te pakken heeft, doch ze is hem steeds te vlug af. Gelukkig maar. 274. Ineens staat Myra stil. Want nu begint de kabou ter opeens hard te gillen. Myra draait zich omen ziet een grote hond, die de boze kabouter bij zijn jasje vast heeft, dat overal begint te scheuren. „Ach Myra, help, help me", smeekt het ventje angstig. Hij ging in den haard staan en, geen acht slaande op het neervallende roet, greep hij de eerste kram. Allemachtig, wat was dat ijzer heet! Inspecteur Higgins trok zijn overjas uit, maar besloot dan eerst eens goed rond te kijken, alvorens hij zich definitief aan den schoorsteen toevertrouwde. Inmiddels kon die dan tevens wat afkoelen. Hij liep naar het raam en loerde voorzichtig naar buiten. Hij was verbaasd, dat hij zich op de eerste verdieping bevond, tot hij zich de vijf stoep treden herinnerde, welke naar de voordeur voerden. De benedenverdieping moest dus min of meer sousterrain zijn. De bibliotheek lag voldoende hoog boven den grond om hen te beveiligen tegen een plotseling binnen dringen van buitenaf. Terwijl hij daar zoo stond, hoorde Hig gins sluipende voetstappen op het grint in den tuin en twee mannen (van wie er een de onwillige Gladde bleek te zijn) kwamen, nader, terwijl zij een ladder tusschen zich in droegen. Drommels! Wat een gelukje, dat hij besloten had, eerst nog eens rond te kijken! Hoe moest hij den aanval afslaan, als de anderen gewapend waren? En met hoe veel waren zij? En was de metgezel van den Gladde de eigenaar van die lugubere stem? In een van de ruiten van het raam was een klein rond gaatje, waardoor de revolver kogel gepasseerd was, en dit was een doel treffende waarschuwing (voorzoover deze nog noodig was) om voorzichtig te zijn. Met de uiterste voorzichtigheid richtten de twee mannen beneden de ladder hoog, totdat deze met een zacht schokje tegen de ventersbank kwam te rusten. Higgins glim lachte, toen hij het geredeneer beneden gadesloeg over hetgeen er nu moest gebeu- I' ren en wie er het eerst naar boven zou gaan. Het feit, dat de Gjladde, die zoo doode- s lijk bevreesd voor de „stem" was geweest, nog redeneerde, toonde voldoende aan, dat de ander, wie het ook mocht zijn, zeker niet de geheimzinnige eigenaar was van die stem. Na enkele oogenblikken trok het tweetal zich om een onbekende reden terug. Higgins was er vlug bij om van de aldus geboden kans gebruik te maken. „Tommy!" De jongen snelde naar hem toe en haastig opende de inspecteur het raam. „Vlug!" Tezamen pakten zij de ladder bij het- bo venste einde vast en begonnen haar daarop naar binnen te trekken. De ladder was on geveer halverwege naar binnen, toen er van om den hoek van het huis een schot klonk. Hamper liet plotseling de ladder los, zoodat de inspecteur het volle gewicht ervan voor zijn rekening kreeg. Higgins keek haastig om, bevreesd dat de jongen geraakt zou zijn, maar toen hij op dat punt gerust gesteld was, veranderde zijn gelaatsuitdrukking in een van afkeuring. Tommy schaamde zich. Het volgende oogenblik hadden zij de ladder geheel naar binnen getrokken. Higgins veegde met een reeds vochtigen zakdoek het 'zweet van zijn voorhoofd. „Jongens"! Dat ging maar net, Tommy". „Het spijt me, dat „Dat is in orde, hoor. Geeft niets. Ik ben ouder en waarschijnlijk ook meer gewend". Hij gluurde naar buiten. „Het is gelukkig, dat ze ons niet zien kunnen, want anders zouden ze waarschijnlijk probeeren, ons van een boom uit of zoo iets te raken". Als het ware in antwoord op deze uitge sproken gedachte gingen plotseling, zonder eenige waarschuwing, de lichten in de groote kroon, die aan het plafond hing, aan. „Duik, Tommy, duik!" Er volgde een heele fusillade van revolverschoten, terwijl zij zich zoo dicht mogelijk tegen den vloer drukten. Het vertrek van den Gladde en zijn ka meraad was nu verklaard. Zij waren met een hoofdschakelaar de lichten in de biblio theek gaan aandraaien. In dit alles onthul lende licht kon geen van beide gevangenen voorkomen, dat hun tegenstanders met een volgende ladder de bibliotheek via het raam zouden binnendringen. „Dit gaat zoo niet, Tommy", zei Higgins op beslisten toon, toen hij besefte, dat de ander het met zijn zenuwen te kwaad begon te krijgen. Hun aanvallers buiten moesten nu zoo langzamerhand wel tot de overtui ging zijn gekomen, dat de inspècteur onge wapend was, en ook, dat hij niet de eenige vreemde in die kamer was. Tommy's aan wezigheid moest hun gedachten verder voedsel hebben gegeven. Higgins vroeg zich af, hoe lang deze strijd zou kunnen voort duren, vóórdat de nieuwsgierigheid van het geheele dorp gewekt zou zijn. Zijn blikken vielen op den kolenemmer en het kwam hem voor, dat hier de oplossing voor tenminste eenige van de moeilijkhe den lag. Hij greep een flink stuk steenkool en overhandigde dit aan Hamper, terwijl hij zelf een dergelijk stuk opnam. Ver volgens wees hij, vroolijk grinnikend, op de lichtkroon. Zij hurkten naast elkaar neer. Tommy bleek een meester in het werpen en ook de inspecteur weerde zich zeer verdien stelijk. Er klonk een doffe knal en het gerinkel van gebroken glas. Een van de electrische lampen was buiten werking gesteld. Drie minuten later was de heele kamer weer in zwarte duisternis gehuld. „Goed werk, Tommy!" „Op school was ik in balspelen altijd nogal goed." Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3