Agenda Alkmaar e.o. streek der gastvrijheid. fBitutenlmd Stad en Omgeving. Ga naar buiten. Postverkeer weer geheel hersteld. Strenge controle op verbruik en aflevering van olie en benzine. OFFICIEEL NIEUWS per radio. Landbouwdiensten gaan gewoon door. GEMENGD NIEUWS. Ontvangst kan niet hoog genoeg worden geroemd. SPAANDER tot 8 uur geopend. EERSTE BLAD Behalve met Zeeland. De postverbindingen zijn, met uitzondering van Zeeland, in geheel Nederland weder hersteld. Dit wil echter niet zeggen, dat het verkeer weer geheel normaal is. De vervoers middelen, in 't bizonder voor zoover van bussen gebruik moet worden gemaakt, zijn nog aan beperking gebonden, terwijl vaak nog groote omwegen moeten worden gemaakt om bepaalde gebieden te bereiken. Daarom moet nog met een zekere vertraging in de overkomst reke ning worden gehouden. Het departement van Handel, .Nijverheid en Scheepvaart brengt met nadruk onder de aandacht van de burgemeesters, dat het dringend noodzakelijk is het verbod van af leveren en verbruik van motor brandstoffen met de uiterste ge strengheid toe te passen. Vergunningen moeten tot de uiterste noodzaak worden beperkt en mogen voor het vervoer van andere goederen dan ie- vensmiddelen, genees- en verbandmiddelen, sléchts worden afgegeven indien het on middellijke vervoer van die goederen ge boden is en niet op andere wijze kan ge schieden. De medewerking van allen en een streng toezicht op de naleving zijn noodig om de bevolen beperking van het verbruik voor- loopig te kunnen handhaven. Wordt deze medewerking niet op voldoende wijze ver leend, dan zal noodgedwongen tot een veel verder gaande beperking moeten worden overgegaan. Naar wij vernemen, zijn de vol gende uren speciaal gereserveerd voor het uitzenden per radio van berichten door Nederlandsche auto riteiten: des morgens van 10.tot 10.30 en des avonds van 18.30 tot 19.00. Opvoering der bodem productie. De directeur-generaal van den Landbouw maakt bekend, dat alle onder de directie van den Landbouw ressorteerende diensten hun gewonen arbeid dienen te blijven ver richten en met alle hun ten dienste staande middelen de bevolking moeten terzij ds staan. Het landbouwonderwijs dient op de ge wone wijze te worden hervat. De landbouwvoorlichtingsdienst dient er voor te zorgen, dat de bodemproductie niet alleen intact blijft, maar zoo sterk mogelijk worde gestimuleerd. Het is dringend noodzakelijk, dat de hand worde gehouden aan de verplichting tot aangifte van de in de Veewet genoemde be smettelijke ziekten. Zooals bekend, bestaat deze verplichting niet alleen wanneer een besmettelijke ziekte is vastgesteld, maar ook, wanneer het vermoeden van besmette lijke ziekte bestaat .De inspecteurs van den VeeartSènijkundigen dienst moeten zoö spoedig mogelijk alle feiten en omstandig heden opgeven, waaruit gevaar voor den gezondheidstoestand van den veestapel kan voortvloeien. Medegedeeld wordt nog, dat de rijks- seruminrichting en het staatsveeartsenij- kundig onderzoekinstituut normaal werken, zoodat aan alle aanvragen om sera en ent stoffen kan worden voldaan. HET HOUDEN VAN POSTDUIVEN. De personen, die ten aanzien van het houden van postduiven de verantwoorde lijkheid op zich hebben genomen jegens den Duitschen bevelhebber in Nederland, de heeren J. Hornstra, Prinsengracht 407, en Ch. Gerhards, Slotcrkade 1617, te Am sterdam, maken bekend: Ieder vereenigingsbestuur neeemt de ver antwoording op zich voor alle leden. Post duiven mogen tot nader order niet uitvlie gen. Op elk hok moet een ringlijst hangen van alle Nederlandsche postduiven. Hok- lijsten moeten geteekend worden door het vereenigingsbestuur. Postduiven met bui- tenlandsche ringen of ongeringde duiven mogeh niet op het hok aanwezig zijn. Jonge duiven moeten tot nader order even eens vastgehouden worden. Besturen van vereenigingen zenden zoo spoedig mogelijk een schrifteijke bevestiging van hun aan sprakelijkheid. Bij overtreding worden de duiven gedood en de eigenaars gestraft volgens de Duitsche militaire' wetten. Vereenigingsbesturen moeten met hun leden overeenkomen, dat de leden wier hok nog intact is, een paar duiven afstaan aan de. leden, die hun duiven gedood heb ben. - GEEN BELASTINGPLAATJESCONTROLE TOT 15 JUNI. Het departement van Financiën deelt mede, dat in verband met de tegenwoordige verkeersmoeilijkheden tot 15 Juni a.s. geen controle zal worden gehouden op rijwiel- belastingmerken. Bioscopen. Victoria-theater, 6.30 en 8.30 uur, hoofdn Drie man in de sneeuw (komedie); hoofd rollen Frank Morgan, Ma^y Astor, Robert Young e.a. Toegang eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half'"drie, matinee. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Elizabeth en Essex (hist.-rom.); hoofd rollen Bette Davis en Errol Flynn. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie, 6.30 en 8.30 uur hoofdn. De 9 Vrijgezellen (hum.-rom.); hoofdrol Sascha Guitry. Toegang boven 18 jaar. ^Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-heater, 7.30 uur, hoofdnummer Ik ben geen misdadiger (rom.-sens.); hoofdrol John Garfield. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. AMERSFOORT HERLEEFT. Velen denken aan de dagen, waarin ons land in oorlog gewikkeld was, terug als aan een verschrikkelijken droom. Onder hen zijn er, die deze nachtmerrie niet licht zul len vergeten, doch het aantal dergenen, die door hun dagelij ksche werkzaamheden te hervatten, hun leven normaal voortzetten, is grooter. Dit geeft reden tot dankbaar heid, want niets is in dezen tijd zoo goed als de draad van het leven weer op te ne men door aan den slag te gaan. Velen schenkt het bevrediging en velen stemt het rustiger. Onze stad is gelukkig voor ondergang ge spaard gebleven en de Lange Jan ziet weer neer op de bewoners, die vrijwel allen te ruggekeerd zijn van hun evacuatie-plaatsen. Hoewel zij het goed hebben gehad, kan het toch niet anders dan tot vreugde aanleiding geven, dat Amersfoort weer hun woon plaats is geworden. De eerst teruggekeerden zagen een nog werkloos Amersfoort, doch de lateren aanschouwden een werkend Amersfoort. De gemeentelijke instellingen en diensten, de Nutsspaarbank en .de an dere banken, de hotels, de postkantoren en tal van andere bedrijven hebben hun deu ren heropend: het openbare leven vindt voortgang. Dezer dagen beginnen ook de scholen weer, natuurlijk tot „vermaak" van de leer lingen, vooral van hen, die voor hun eind examen zitten (alle examens gaan door); vermaak kan normaal gezocht worden in de bioscopen, die onze stad rijk is. Vérstrek kende veranderingen hebben niet plaats gehad, of het zou moeten zijn, dat de taxi's vervangen zijn door hun voorgangers, de rijtuigen, en dat Duitsche soldaten, onder officieren en officieren in onze straten wor den gezien, rustig wandelend, zich in ieder opzicht correct gedragend en de beste maat jes met het publiek. En zoo gaat het leven verder, den oorlog ten spijt. (Amerf. Crt.) AFLEVERING VAN LEDERWAREN ALLEEN MET VERGUNNING. Het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat afleve ring en verkoop van looistoffen, looimate- rialen, bereide en onbereide huiden en vel len, alle leder, schoenen, drijfriemen en lederwaren, anders dan voor den detailhan del, uitsluitend geoorloofd is indien daar voor een schriftelijke vergunning is ver leend door den directeur van het Rijksbu reau voor huiden en leder. Vergunningen kunnen worden aangevraagd bij genoemden directeur. Tevens wordt bekend gemaakt, dat de directeur van het Rijksbureau voor huiden en leder bevoegd is verleende verwerkings vergunningen in te trekken en nieuwe be werkingsvergunningen af te geven. IN- EN UITVOERVERBODEN BLIJVEN VAN KRACHT. Het departement van Financiën vestigt de aandacht van de belastingambtenaren op de omstandigheid, dat invoerverboden, uitvoerverboden, contingenteeringen, mo nopolies en clearing op den bestaanden voet blijven werken. Waardeherleiding in Nederlandsche munt bij in- en uitvoer geschiedt op normale wijze. Hierbij vindt de omrekening van de rijksmark bij aangifte naar dagwaarde plaats volgens den laatst bekenden clea- ringkoers en bij aangifte volgens koopprijs naar den clearingkoers op den dag van koop. Indien het publiek voor belastingdoelein den dient te beschikken over bankgelden, kunnen de ontvangers verklaringen afge ven nopens aan hen verschuldigde bedra gen. Besmettelijke ziekten. - De inspecteur van den geneeskundigen dienst der land macht deelt in overleg met de Duitsche militaire overheid mede, dat, onverminderd de reeds bestaande bepalingen, alle gevallen van besmettelijke ziekten bij militairen terstond rechtstreeks moeten worden ge meld door den betrokken officier van ge zondheid of burgergeneesheer aan den hygiënist der landmacht, Sterrenbosch no. 1, Utrecht, telefoon 11831. Opheffing van invoervergunningen. - Het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart deelt mede, dat ontheffing wordt verleend van de verplichtingen, voort vloeiend uit de Invoernoodwet 1939. Dien tengevolge zal invoer van de goederen, waarvoor krachtens deze wet tot dusver vergunning van de Alg. Ned. Invoercentrale werd vereischt, thans zonder bedoelde ver gunning kunnen plaats vinden. Mercurius-diploima. - In afwijking van de oorspronkelijke aankondiging, zullen de voorjaarsexamens voor het Mercurius- diploma, onvoorziene omstandigheden voor behouden, gehouden worden: voor het boek houden op Woensdag en Donderdag 17 en 18 Juli a.s., voor Engelsch en Duitsch op Dins dag 23 Juli en voor Fransch, Nederlandsch en Spaansch op Woensdag 24 Juli a.s. Alkmaar, Dinsdag. Het is op het oogenblik prachtig in de natuur. De vruchtboomen prijken hier en daar nog met him kleurige bloesems en al het hout zet zich in een dichtgeweven kleedje van jong groen, dat zich van dag tot dag meer ontwikkelt. Wie nu door den Hout en het Heilooër bosch wandelt ondergaat den invloed van het ontwaakte en zich ontwikkelende leven, dat zich op duizenderlei wijze openbaart. En onwillekeurig ver zucht hij: hoe rijk, hoe mooi, hoe vruchtbaar is de aarde en hoe be treurenswaardig is het, dat de mensch daarvan niet ongestoord kan genieten. Wij kunnen slechts hopen, dat spoedig het tijdperk zal aanbre ken, dat er weer overal vrede, geluk en welvaart zal zijn en wij kunnen, voor wat stad en om geving betreft, slechts besluiten alles te doen om het normale be drijfsleven en ook het normale familieleven zoo spoedig mogelijk te herstellen. Het is vanzelfsprekend, dat de elkaar in verrassend snel tempo opgevolgde gebeurtenissen de menschen geschokt hebben en dat niet iedereen geestelijk sterk ge noeg is gebleken, dat alles in zoo korten tijd te verwerken en weer tot vrede met zichzelf te komen. Maar eiken dag, dien wij verder komen, zal het geschokte even wicht zich herstellen en naarmate het dagelijksch leven zijn norma len loop herneemt, naarmate de rechten en plichten van eiken dag zich weer doen gelden, zal alles wat in 's menschen geest ver stoord was bezinken en zal men zich beter aanpassen bij de eischen van dezen tijd. Doe aan sport, üeem lichaams beweging, zoek afleiding door een goed boek en vooral: ga een wandeling maken desnoods een groote, vermoeiende wande ling of een fietstocht in onze schitterende omgeving en laat het in bosch en veld, aan strand en duin tot U doordringen, dat, ondanks alles, ons land in het teeken van het ontluikende jonge leven staat. Wie dat kan zien en dat kan ge voelen, zal constateeren, dat hij zijn geestelijk evenwicht weer grootendeels heeft herwonnen. DE GOEDERENVERZENDING PER SPOOR. Bij informatie ten kantore van het Goe- derenvervoer van de Nederlandsche Spoor wegen is ons gebleken, dat voor het goede- renvervoer thans de volgende regeling geldt: 1. Verbandmiddelen, medicamenten en andere zaken, noodig voor gewonden, zie ken en door rampen getroffenen mogen reeds heden ten vervoer worden aange- nomen tegen de v r a c h tgoed-vrachtprijs zen. Vervoer vindt plaats met de reizigerstrei nen. 2. Overigens kunnen expres- en snel- stukgoederen ten vervoer worden aangenomen, doch uitsluitend door en voor de stations, welke thans met reizigerstrei nen worden bediend. Als snelgoed kunnen worden bevracht de zendingen couranten, weekbladen en gist, geld en geldswaarden, levende dieren van kleine gestalte, levende visschen, droog ijs en consumptie-jjs, alsmede licht-bederfe- Ijjke goederen. De overige goederen moeten als expres- goed worden bevracht. Het vervoer kan net alle reizigerstreinen geschieden. Teneinde treinvertragingen zoo veel mogelijk te vermijden, moeten groo- tere hoeveelheden niet met één trein, doch over meer treinen verdeeld, worden ver voerd. HULP VOOR ROTTERDAM. Naar aanleiding van het dringend ver zoek van den burgemeester van Rotterdam heeft zich te Bergen op initiatief van den burgemeester mr. H. D. A. van Reenen een plaatselijk comité gevormd tot inzameling van beddegoed voor de bevolking van Rot terdam. Dit comité bestaat uit de dames: mevr. BeekmanHoutenbos, mevrouw Bos EyssenLaan, mevr. VrijeWinder, mevr. KokkesVrije, baronnesse Taets van Ame- rongenvan Reenen, mevr. Verburg— Petri, mevr. van Riet—Top. Beddegoed, als matrassen, kussens en de kens, zal gaarne in ontvangt genomen worden in het gebouw van V.V.V., op mor gen Woensdag 22 Mei van 1012 en 1417 uur. Ook verzoeken tot afhalen van deze goederen aan huis worden aldaar gaarne in ontvangst genomen ter uitvoering. DE GELDIGE BETAALMIDDELEN. Ondanks de publicatie in ons nummer van Zaterdag, waarin wij mededeelden, dat als wettig betaalmiddel in Nederland het Neder landsche geld (zilver en bankpapier) en de rijksmarken voorzien van den adelaar met het woord Reichskreditkassen moet wor den aangenomen, blijkt ons, dat zeer velen van oordeel zijn, dat ze de Reichsmarken zoo spoedig mogelijk bij de Nederlandsche Bank moeten inwisselen. Deze handeling is onjuist. De rijksmar ken met het woord Reichskreditkassen behooren als betaalmiddel in circulatie te worden gebracht. Wie ze ontvangt, kan ze dus als betaalmiddel bij zijn leveranciers ge bruiken. 1.is gelijk aan 1 R.M. Voor de omrekening zie men de publicatie elders in dit nummer. Men doet verstandig deze be rekening te bewaren. REPETITIES HERVAT. Deze week zullen alle onder leiding van den heer Corn. Jonker staande zangkoren de repetities op de gewone wijze hervatten. De evacuatie verliep vlot. Uit de gister weer verschenen Arners- foortsche Courant nemen wij liet volgende over: Alkmaar en omgeving is gedurende enkele dagen bezet geweest door vrijwel de geheele bevolking van onze stad, die have en goed moest achterlaten als gevolg van den oorlogstoestand. De evacuatie is geheél volgens de te voren vastgestelde plannen uitgevoerd. De leiding stond vooj een schier boven- m-enschelijke taak, doch dank zij de groote hulpvaardigheid, die tallooze wijk- en groepleiders in deze spannende dagen aan den dag hebben gelegd, is alles zoodanig in zijn werk gegaan, dat rren het niet beter had kunnen wenscher,. Het was werkelijk geen kleinigheid, een bevolking van om en nabij de 50.000 zie len op 'uiterst korten termijn naar elders over te brengen. Dat hier en daar eenigé fouten zijn gemaakt, kon natuurlijk niet worden voorkomen, maar bij een taak van een der-gelijken omvang -heeft alle critiek achterwege te blijven. Hei overgroote deel van onze stadgenooten heeft reden tot zeer groote dankbaarheid voor de wijze, waar op de ontruiming heeft plaats gehad. De eerste groepen geëvacueerden ver trokken Vrijdagavond 10 Mei en sindsdien kon men regelmatig lange stoeten door de straten in de richting van het station zien trekken, waar de ireinen gereed stonden. Hier heerschte de grootst mogelijke orde en op aanwijzing van het spoorwegperso neel kon ieder rustig in den trein plaats nemen. De bagage was te voren reeds door autobussen naar he' station vervoerd en hetzelfde geschiedde met ouden van da gen, gebrekkigen e. d. De Amersfoortsche evacuatie-commissie heeft zich uitstekend van haar taak ge kweten en zij verdient daarvoor ten volle den dank der bevolking. In Alkmaar. Stond de Amersfoortsche evacuatie- commissie voor een buitengewoon zware taak, het werk, dat de evacuatieleiding in Alkmaar heeft moeten verzetten, is moei lijk te beschrijven. De eerste groepen ge- evacueerden werden naar plaatsen in den omgeving van de kaasstad vervoerd, zoo als Schoorl, Schoorldam, Bergen, War- menhuizen, Heerhugowaard, Noord- en Zuid-Scharwoude en Heiloo. De stad Alkmaar kreeg de groepen te verwerken, die van Zaterdagavond tot Maandagavond aankwamen. Ook hier was alles voorbeeldig voorbereid. Zij, die in de gelegenheid zijn geweest, in de cantine op de Paardenmarkt, zij het dan ook voor een gering gedeelte, de werkzaamheden gade te slaan ter verzor ging van de duizenden Amersfoorters, zul len in zich hebben voelen opkomen ge dachten van dankbaarheid en bewonde ring. De Alkmaarsche burgemeester, Jhr. van Kinschot, heeft reeds bij proclamatie den dank van de Amersfoortsche bevolking jegens de ingezetenen van- zijn stad over gebracht. Ook w ij willen daarvan getui gen. De Amersfoortsche burgerij is de Alkmaarsche bevolking grooten dank ver schuldigd voor de wijze, waarop zij den geëvacueerden tegemoet is gekomen Thans zijn de Keistedelingen weer te ruggekeerd en, voor zoover mogelijk, aan den dagelijkschen arbeid gegaan. Dat in de afgeloopen week talrijke vriendschapsbanden zijn aangeknoopt, be hoeft geen betoog. En evenmin behoeft te worden gezegd, dat zij zich gaarne zouden „revancheeren". Maar dan natuurlijk on der prettiger omstandigheden. is dagelijks AANRIJDING. Op den Rijksstraatweg werd gisteren me vrouw B., bij ongeluk, dermate door een motorrijder aangereden, dat zij naar het centraal ziekenhuis moest worden vervoerd. Naar wij heden vernemen, maakt zij het daar goed. REICHSMARKEN EN NEDERLANDSCH GELD. Ter vergemakkelijking van het bereke nen -van prijzen en ten diensten van het wisselen geven wij onderstaande omreke- nings verhouding: Voor Rijks- in Voor in Rijks marken Guldens Guldens marken R.M. Rpf. Gld. Cent Gld. Cent R.M. Rpf. 1 0.5 0.5 1 2 1.5 1 2 3 2 2 3 4 2.5 3 S 5 3.5 4 6 6 4 5 8 7 4.5 6 9 8 5.5 7 U 9 6 8 12 10 6.5 9 14 11 7.5 10 15 12 6 U 17 13 8.5 12 18 14 9.5 13 20 15 10 14 21 16 10.5 15 23 17 11.5 16 24 18 12 17 26 19 12.5 18 27 20 13.5 19 29 30 20 20 30 40 26.5 30 45 50 33.5 40 60 60 40 50 75 70 46.5 60 90 80 53.5 70 1 05 90 60 80 1 20 1 66.5 90 1 35 2 1 33.5 1 1 50 3 2 2 3 4 2 66.5 3 4 50 5 3 33.5 4 6 6—4 5 7 50 7 4 66.5 6 9 8 5 33.5 7 10 50 9—6— 8 12 10 6 66.5 9 13 50 20 13 33.5 10 15 30 20 20 30 40 26 66.5 30 45 50 33 33.5 40 60 60 40 50 75 70 46 66.5 60 90 80 53 33.5 70 105 90 60 80 120 100 66 66.5 90 135 100 150 Opmerking: 1 Gulden 1.50 R.M. DE BEEMSTER WEER DROOG. Toen de oorlog tusschen Nederland er. Duitschland uitbrak, schrijft „De Drie Meren", werd onmiddellijk een gedeelte van onzen polder onder water gezet De inunda tiesluizen aan den Zuiddijk werden in ver- king gesteld en het water stortte zich mét donderend geweld in de Beemstêr. In allerijl werden bij verschillende bruggen dammen gemaakt en werd het vee vervoerd naar wei land, waar geen water zou komen te staan. Vooral des nachts trokken honderdtallen koeien en schapen langs de wegen naar rustiger plaatsen. Reeds spoedig ston.len de landerijen onder water en vooral aan den Nekkerweg en den Zuiderweg is het water de huizen ingedron gen en bezorgde de inwoners veel last Zwakke brugdammen werden verstrekt en gaten door de wegen gegraven, totdat het bericht kwam, dat Nederland zich voor de geweldige Duitsche overmacht moest buigen. Terstond werd de inundatie stopgezet en de gemalen werden in werking gesteld. Thans zijn de landerijen weer droog. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal deze tijdelijke onderwaterzetting aan het gras geen schade en aan het graan misschien schade hebben toegebracht, terwijl de aard appelen wel geleden zullen hebben, HET SEIZOEN IN BERGEN. Bergen mocht zich Zondag reeds in een druk bezoek verheugen. Uit opmerkingen van de van elders komenden bleek ons, dat zij zeer verwon derd waren, dat Bergen geheel intact was gebleven. Zij waren blij, dat de geruchten over de te Bergen aangerichte verwoesting geheel ongegrond bleken. Hoewel het autovervoer is stop gezet kwamen toch honderden per tram, bus en fiets naar het mooie vacantie-oord, om in de bosschen te genieten van het frissche voorjaarsgroen. Te Bergen aan Zee was het in de zon heerlijk warm en velen maakten reeds gebruik van de gelegenheid om in zee te- baden en op het strand het 'balspel- te beoefenen. De omgang tusschen het publiek en de Duitsche bezetting liet niets te wenschen. Verwacht kan worden, dat het zomer seizoen zich normaal zal ontwikkelen. Reeds waren er die onder den invloed van- het gebeurde hun besproken kamers had den opgezegd, maar die thans deze opzeg gingen weer hebben ingetrokken. EERSTE BLA1 DUITSCHE GASKOLEN VOOR DE ALKMAARSCHE FABRIEK. De directie der Lichtbedrijven schrijft ons:- - Mede in verband met de petroleumpositie heeft de Duitsche Ortskommandant van Alkmaar toegezegd alle pogingen in het - werk te zullen stellen teneinde den aanvoer van Duitsche gaskolen voor de gasfabriek te Alkmaar te bevorderen. Bij een gunstig resultaat zal worden ge poogde de gasrantsoeneering in gunstigen zin te wijzigen. «WEMMEN IN Dl Door de zoo zeer gew den, zijn er in de tijder dekte voor het publiek pende veranderingen g< Had het militair s hoofdzakelijk des avonc het practisch hier op ne des morgens zwemmen uur, waarna de inric schikking van het burg is. Voor verdere bijzoi wij naar de advertentie KRACHT EN De Alkmaarsche h Vlugheid zal morgen training op het Sportp WENKEN VOOR DE HUISVR Een comité uit de c •maarsche huisvrouwei onze courant eenige nuttige wenken aan de Wij laten dit eerste Hoe kom ik tc gas? De afdeeling Alkma landsche Vereeniging heeft gemeend, dat er was weggelegd in c huisvrouwen zoo bij tijd. Zij heeft zich daaroi directie van de lichtb directrice van de hi deze zijden werd voll< gezegd en zoo kan aai huisvrouw voorlichth bij hare moeilijkheden De eerste, die zij op is wel de beperking - De hoeveelheid van 5 maand zal menige hu toeschijnen, maar zij gemiddelde gebr De zeer kleine gezinni nen zullen hiermede r laten zij gerust zijn, zullen afzonderlijk or gezien. De lichtbedrijven k tijden tot een gemiddi zin van 20 a 25 M3 pc Voor bedrijven, ind zal een speciale regelt en ter voorkoming var heid onder de gebruik -gashaarden zij medetge voor voorzieningen wc Waar de industrieër gen, zal het dus waar scher zijn de wasch b indien dit financieel j zwaren medebrengt, d; zich wascht. Versnipp warmte is altijd onvi in de bedoeling om aan te passen en wel z regeling voor de ver! cieel nadeel zal voor Dagdienstboden, die in het gezin zijn, reke En nu denke men niet, wat anders! Daarmed want brandstoffen wc •gegeven, petroleum is vloed en. het gebruik volgens Rijks voor schr beperkt worden, zoo van drastische maati uiterste zuinigheid gc Neen, huisvrouwen, wat we kunnen. Late gen van de huidige r zuinigheid en vindin met de gegeven moge Gaarne willen wij U ervan overtuigen, d gezin mag er niet one niet zeggen: Geef dan ons niet afwasschen n Aan onze vrouwen, toevertrouwd: de wel En daarom willen wi hoe U door te koken hooikist en met kra: warm water of warn niet gebruikt wordt, weg te zetten, door 1 voedzame éénpansgei dere middelen tóch h bereiken. INSCHRIJVING 6—20 M Nieuwe zakei Castricum: aohan 9, handel in zuivelpr Den Helder: De 1 straat 27, boekhande Bestuurswijz: Alkmaar: Alg. Afd. Alkmaar en Omstrek t. b. d. Geneeskunst, Callantsoog: Coop, gras" -G. A., 't Zand Heiloo: N. V. Mij. v. onroerende goede burg". Heiloo: Coöp. Verb Westerweg C 223a. Noordscharwoude: Noordscha-rwoude II, Wieringerwaard: Tweewegen A 164. Andere wij zif Bergen: J. P. Bral 23, melkslijter; overj Broek op Langendi net, Stationsstraat benoeming gevolmac Den Helder: P. Gc straat 47, vischhan. wijzigd. Opheffingen Alkmaar: J. A. straat 89, winkel in Gedeponeerde stul Economische Zaken verlengd de op 3 F- dend verklaarde ond< inzake het bakkerij]

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2