j AATSTE RUS !2euMetm Belastingplichten gaan onverkort voort. Vrijlating van arrestanten. Waar familieleden kunnen informeeren. Het telefoon- en telegraaf- verkeer binnenkort hersteld. VERVOEREN VAN VEE. het opleggen van auto's. De krijgsverrichtingen in België. Glimlachje 1 f7 DE CECIL FREEMAN CREGQ, ALKMAARSCHE COURANT VAN DINSDAG 21 MEI 1940. 1 In bijzondere gevallen zijn eenige faciliteiten mogelijk. Het Departement van Financiën vestigt de aandacht er op, dat de verplichtingen ingevolge alle belas tingwetten onverkort moeten wor den nagekomen. In het bijzonder wordt er op gewezen, dat alle be lastingen welke door middel van zegelplakking moeten worden vol daan zooals omzetbelasting en zegelbelasting op den bestaanden voet moeten worden betaald. Bij betalingsmoeilijkheden inzake belas tingen kunnen belanghebbenden zich wen den tot de desbetreffende Rijksontvangers. Ten aanzien van de belastingen naar in komen en vermogen wordt onder de aan dacht gebracht dat in de uitgereikte biljet ten op de gewone wijze aangifte moet wor den gedaan naar den toestand per 1 Mei 1940. Eventueele wijzigingen in den toe stand na dien datum kunnen in een begelei dend schrijven ter kennis van den inspec teur worden gebracht. Vóór 15 Juni 1940 zullen de inspecteurs geen waarschuwingen doen toekomen ter zake van het niet tijdig inleveren van aangiftebiljetten. In gevallen waarin in eenige gemeente niet tijdig omzetbelastingzegels kunnen worden verkregen zoomede in gevallen waarin bepaalde fabrikanten zich ten ge volge van de buitengewone omstandighe den in de volstrekte onmogelijkheid bevin den deze contant te betalen, kunnen de in specteurs zoo noodig aan de desbetreffende fabrikanten voorloopig voor den duur van een maand een vergunning ingevolge arti kel 11 derde lid, der omzetbelastingwet ver- leenen. Indien zulks onvermijdelijk is kan zekerheidstelling achterwege blijven. Van heden af zijn zegels voor den tabaks accijns vor fabrikanten gevestigd in de vier Noordelijke provincies in beperkte mate verkrijgbaar bij de inspecteurs der invoer rechten en accijnzen te Leeuwarden, Gro ningen en Zwolle. Bekendmaking aan hoofden van politie. De opperbevelhebber van land- en zee macht vestigt de aandacht van alle hoofden van politie op het volgende: 1. Indien nog in eenige gemeente op grond van art. 33 van de Oorlogswet aange houden Nederlanders of vreemdelingen mochten worden vastgehouden, is dit ten onrechte: reeds meermalen is op de nood zaak van onverwijlde vrijlating gewezen. 2. Dergelijke personen dienen allen on verwijld in de gelegenheid te worden ge steld naar hun woonplaatsen terug te kee- ren en, indien noodig, daartoe eenige finan- cieele ondersteuning te ontvangen. Wanneer geen openbare .middelen van vervoer voor de terugreis beschikbaar zijn, is het gewenscht dat de politie zooveel mo gelijk voor die terugreis middelen of hulp verschaft. 3. De kosten kunnen worden voorgescho ten uit gemeentelijke kassen. De betrekke lijke declaraties kunnen worden ingezonden bij het algemeen hoofdkwartier. 4. Het vorenstaande geldt uiteraard niet voor personen, die op andere gronden ge detineerd zijn, zooals: a. van misdrijf verdachte personen. b. de Nederlandsche in bewaring gestel de militairen; deze moeten terstond wor den overgegeven aan de Nederlandsche mi litaire autoriteiten tegen afgifte van een be hoorlijk schriftelijk bewijsstuk. 5. Duitsche krijgsgevangenen, die zich nog in bewaring mochten bevinden, moeten ter stond worden overgegeven aan de Duitsche militaire autortiteiten tegen afgifte van een behoorlijk schriftelijk bewijsstuk. Algemeen bureau van het Roodé Kruis te Den Haag. De generaal, opperbevelhebber van Land en Zeemacht, deelt, in overeenstem ming met het Duitsche opperbevel in Nederland, aan de Nederlandsche bevol king het volgende mede: Talloozen in den lande wachten thans in groote spanning op berichten betreffen de het lot van familieleden, die tot de weermacht behooren, en velen verdringen zich voor .het informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis. Om aan de behoefte betreffen de bericht te gemoet te komen, is met ingang van 20 Mei eer al gemeen informatiebureau opge richt. Tot dit bureau kan men zich eiken dag van 8.0022.00 uur uitsluitend telefonisch wenden, en wel: interlocaal letter K.P. en voor ingezetenen van 's-Graven- hage en Wassenaar nr. 301111. Ten einde de meest belangheb benden zoo spoedig mogelijk te kunnen inlichten, wordt een ieder verzocht alleen navraag te doen naar direct nabestaanden. De officiëele bekendmaking aan de familie door de zorg van het Nederland sche Roode Kruis blijft ongewijzigd. Zenderbouw wordt voortgezet. Naar het Hbld. van Oberst Leutnant Stenzei vernam, mag'worden vei wacht dat in de volgende dagen een volledig herstel van de telegraaf- en telefoonverbindingen over de vesting Holland zal worden be reikt. Prof. dr. ir. Koomans, chef van het Rijks Radio-Laboratorium der P.T.T. is met de verantwoordelijkheid voor het met spoed weder in orde brengen van de Nederland sche zenders voor omroep en commercieel verkeer belast, welke arbeid inmiddels door de Duitsche technische autoriteiten werd voorbereid. Te Jaarsveld waren voor de Nozema twee nieuwe zenders in aan bouw en dit werk wordt nu met kracht voortgezet. Zoo snel mogelijk zullen ook de verkeerszend'ers te Kootwijk en eenige andere stations van den radiodienst in orde worden gebracht. Verboden zonder een vergunning. Door het Rijksbureau Voedselvoorziening wordt ter algemeene kennis gebracht, dat het vervoer van runderen in de provincies Noord- en Zuidholland, Utrecht en Gelder land bewesten de lijn HarderwijkArnhem Nijmegen verboden is, tenzij op ver toon van een bewijs van den provincialen voedselcommissaris of diens plaatselijke bureauhouders. Dit bewijs moet inhouden den naam van den vervoerder, het tijdstip van het vervoer en de plaatsen vanwaar en waarheen het vee vervoerd wordt. Vee, van welk soort ook, dat bij de ont ruiming werd afgevoerd en thans elders is ondergebracht, mag uitsluitend vervoerd worden op last van den provincialen voed selcommissaris of het bureau ontruiming op vertoon van een bewijs door deze instanties af te geven. Technische raadgevingen der K.N.A.C. Ten gerieve van hen, die in verband met de ver-strekkende beperking van het ben zineverbruik hun auto buiten dienst moe ten stellen, geeft de Kon. Ned. Automobiel Club het onderstaande, beknopte advies, berekend op een oplegduur van minstens eenige maanden. 1. Indien nog mogelijk: wagen volledig doorsmeren, onderzijde chassis met roest- werende dunne „kruipolie" besproeien, motorolie ververschen na doorspoeling van het smeersysteem met spoelolie. Be staat voor ververschen geen gelegenheid, dan na aftappen der oude olie het carter- leeg laten. 2. Bougies uitschroeven; enkele eetlepels dunne motorolie of bovensmering-olie in eiken cylinder gieten; motor met starter eènige slagen laten maken. Dit laatste minstens éénmaal per maand herhalen, met behulp van aanzetslinger of aan drijfwielen met versnelling ingeschakeld. 3. Accu-batterij aan laadstation in bewa ring en onderhoud geven; ventilatorriem ontspannen; koelsysteem met water ge vuld laten, en tegen den winter met spi ritus vorstvrij maken. 4.' Om technische redenen (gevaar van ,,gum"-vorming) benzinetank aftappen, in dien bussen of blikken voor de brandstof beschikbaar zijn, en deze op een veilige plaats (brandgevaar!) kunnen worden ge borgen. 5. Carosserie politoeren met een der be kende, daartoe dienende waspreparaten. Alle blanke deelen en eventueel bescha digde plekken van het lakwerk met zuur vrije vaseline invetten. Alles eerst goed droog laten worden, als tevoren wasschen noodig is. 6. Koetswerk-intérieur stofvrij maken, en met een motten-werend middel behande len. 7. Wagen op blokken zetten, met banden op halve spanning, in een droge, bij voor keur koele en donkere ruimte met eenige ventilatie. AFLEVERING VAN KOLEN EN COKES. Voor kookdoeleinden en aan industrieele afnemers. Het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat aan gas fabrieken en handelaren tot nader order is toegestaan kolen en cokes af te leveren aan vrbruikers, die voor huishoudelijke kook doeleinden niet over andere brandstof, noch over gas of electriciteit beschikken, onder voorwaarde, dat de af te leveren hoeveel heden beperkt blijven tot maximaal ver bruik gedurende een week. Voor zoover de gasfabrieken voor de afle vering van cokes voor bovengenoemde doel einden gebruik plachten te maken van den handel, zullen zij ook thans deze afleverin gen via den handel doen plaats vinden. Voorts maakt het departement van Han del, Nijverheid en Scheep vaar bekend, dat het aan handelaren is toegestaan aan hun regelmatige industrieele afnemers, voor zoover deze een maandverbruik hebben van minder dan 20 ton, kolen en cokes af te leveren in hoeveelheden tot een maxi mum van het normale verbruik gedurende een week. WRAK VAN TRANSFORTSCHIP VOOR VLISSINGEN. Voor de haven van Vlissingen liggen de wrakstukken van een groot transportschip (25.000 a 28.000 ton), dat doormidden ge broken is. Waarschijnlijk is het op een mijn geloopen. Hiermede is een nieuw be wijs geleverd voor de doeltreffendheid der Duitsche afweermaatregelen aan de Ne derlandsche Westkust. (L.N.B.) (Van onzen militairen medewerker.) 19 Mei. Een korte samenvatting dei- leger- en frontberichten van het D. N. B., beluisterd op de Duitsche zenders, geeft ons het volgende beeld van hetgeen zich de laatste dagen it. België heeft afgespeeld. Na den Maasovergang beneden Maas tricht en den doortocht door Noordbrabant stuitten de Duitsche troepen tegen het Albert-Kanaal, loopende van Luik naar Antwerpen. Als 'bekend, is dit kanaal fei telijk meer als strategische hindernis tegen noordelijke invallen bedoeld dan voor de scheepvaart, waarvoor het eigenlijk maar vrij sober geschikt blijkt te zijn; als moei lijk te doorbreken stelling, met moderne middelen verdedigd, is 't daarentegen zeer geschikt. Toch werden de Duitschers er slechts korten tijd door gestuit en braken zij bij Hasselt er door heen, waarmede deze stelling haar waarde had verloren; hierdoor moesten de verbonden Belgische, Fransche en Engelsche troepen terugtrekken op de reeds gereed gemaakte Dyle-stelling, welke in het Westen is aangeleund aan de sterke vesting Antwerpen, en zich naar het zuid oosten uitstrekt langs Dyle, Demer, Geete tot Namen, welke stad na Luik en Antwer pen, de sterkste vesting van België is. Deze Dylestelling dekt de onverdedigde hoofd stad Brussel. Intusschen hadden echter de Duitsche troepen, welke van uit het oosten België waren binnengerukt, na eenigen strijd de Maas bereikt en stieten zij daar op de oude Maasstelling met de vestingen Luik en Namen als zwaartepunten. Met de won derlijke voortvarendheid, welke al hunne aanvallen kenteekent, wisten de Duitschers in enkele dagen meester van Luik te wor den, overschreden de Maas en vielen de Dylestelling ook uit oostelijke richting aan. Het gros van dit uit het oosten ge komen Duitsche leger bleef ten oosten der Maas en richtte zich naar het zuidwesten, wist allen tegenstand der Fransche legers te breken, waarbij het bij Dinant tot een groot treffen kwam tussehen gemechani seerde Duitsche voorhoeden en belang rijke Fransche pantserkrachten. Deze laat ste werden teruggeslagen en moesten te rugtrekken achter de verlengde Maginot- linie, welke zich langs de Fransche noord oostgrens uitstrekt. Op 17 Mei had het on gedachte plaats en werd deze Maginot- linie tussehen Maubeuge en Sedan over een BIOSCOOPBEDRIJF WELDRA WEER NORMAAL. De Nederlandsche journaals ver schijnen binnenkort weer. De filmbeurs, die gisteren, evenals iede- ren Maandag, in „Krasnapolsky" te Am sterdam werd gehouden, was zeer druk be zocht, aldus de Tel. Het resulaat is, dat alle bioscooptheaters in Nederland weer geopend zijn en aanstaanden Vrijdag nieuwe films zullen inzetten. De filmverhuurkantoren waren compleet vertegenwoordigd. Uit de besprekingen is komen vast te staan, dat er in ons land een voldoende voorraad van films aanwezig is, om alle theaters in staat te stellen nieuwe vertooningen voor a.s. Vrijdag aan te kon digen. Ook voor de komende weken werden, evenals gewoonlijk, contracten afgesloten. Het verschijnen van nieuwe Nederlandsche filmjournalen kan eveneens spoedig tege moet worden gezien, zoodat mag worden gezegd, dat in het bioscoopbedrijf de toe stand. al zeer spoedig weer normaal werd. Uit het overleg, dat verder ter beurze plaats vond tussehen vertegenwoordigers van filmverhuurkantoren en bioscoop-direc teuren is komen vast te staan, dat ook in een nabije toekomst aan de vraag naar nieu we films kan worden voldaan. frontbreedte van 100 K.M. doorbroken, waarbij 12C'0'0 man gevangen werden ge nomen! Het groote pleit van overste Spannen- krebs, die in zijn reeds meermalen door ons aangehaald boek bewees, dat tanks, mits in grooten getale gebruikt, en goed gesteund door artillerie en luchtmacht, in juiste samenwerking met infanterie en pioniers, in staat zouden kunnen zijn eene staal- en betonstelling als de Maginotljnie te doorbreken, is daarmede gewonnen. Laten we echter, alvorens de gevolgen van die doorbraak te bespreken, eerst weer eens teruggaan naar de Dyle-stelling. Op dienzelfden 17en Mei werd deze stelling ten zuiden van Wavres doorbroken en moesten de verdedigers zich westwaarts terugtrekken naar de Scheldestelling. Bij dezen terugtocht werd op enkele punten hardnekkig weerstand geboden om de teruggaande troepen lucht te geven en pa niek te voorkomen. Zoodoende kwam het op 18 Mei tot verbitterde gevechten bij Mechelen (en Leuven, terwijl de Duitsche luchtmacht de terugtochtswegen met haar 'bommenwerpers teisterde en den gealli eerden groote verliezen toebracht. Brussel werd zonder tegenstand genomen. Echter zal de Scheldestelling ook niet meer te verdedigen zijn, want op 18 Mei vielen reeds enkele Antwerpsche forten en woei de Duitsche oorlogsvlag nog dien dag van den toren. Op 19 Mei gingen de Duit schers bij Antwerpen de Schelde over en rukten Oost-Vlaanderen binnen; de Bel gische kust zal wel spoedig in hunne handen zijn. De doorbreking der Maginotlinie tus sehen Maubeuge en Sedan heeft reusach tige gevolgen, want na het afslaan van enkele tegenaanvallen heeft het Duitsche leger de doorbreking benut om verder ter rein te winnen, terwijl de luchtmacht ont zettende verwoestingen heeft aangericht onder de Fransche terugtrekkende troepen en treinen. De pantservoorhoeden der Duitschers passeerden de boven-Sambre en Oise, dicht op den voet gevolgd door de snel oprukkende infanterie, welke blijkbaar op uitnemende wijze weet ge bruik te maken van snel vervoer p'er auto, nadat zij plaatselijk hare taak vervuld heeft. Veel buit en gevangenen vielen den Duischers in handen. De opmarsch der Duitschers door het doorbroken front gaat zoo snel, dat op 19 Mei reeds St. Quentin en Laon in hun bezit kwamen. Dat het, op die wijze voortgaande, voor de Fransche legers in Lotharingen er ern stig uitgaat zien, lijdt geen twijfel. De kat, die te oud geworden was om zelf muizen te vangen. A Dr. E. van Dieren t -Zaterdagmid dag is, na een korte ongesteldheid, een van Amsterdams bekendste geneeskundi gen, dr. Evart van Dieren, overleden. Door 35) Met een uiterste poging trok hij daar op zijn knieën omhoog, waarna hij zijn voeten op den één na bovensten spijker plaatste. Zich in evenwicht houdend aan een van Tommy's voeten, slaagde hij er in, zijn voeten op den bovensten steun te plaatsen. Voorover leunend tastte hij naar den tegenoverliggenden muur van den schoorsteen. Toen hij dien voelde, schoof hij zich met de uiterste krachtsinspanning omhoog. Daarop riep hij: „Op mijn rug, Tommy!" Een korte periode van bovenmensche- lijke inspanning volgde, meer geestelijk dan. lichamelijk bijna, en toen bereikte Tommy met een zucht van verlichting den top van den schoorsteen, waarna hij als een haas naar buiten klauterde. Op datzelfde moment vulde een golf rook den schoorsteen. Tommy's met roet besmeurde gelaat boog zich over de schoorsteenopening naar omlaag. „Opzij, Tommy!" Inspecteur Higgins stond met zijn tee- nen op het laatste steunijzer en hij kon net met het uiterste topje van zijn vingers den rand van den schoorsteen bereiken. Zoo ging het niet. De jonge Hamper greep hem, goed bedoeld, bij zijn polsen om hem te helpen. „Laat los, idioot!" Higgins moest zich opnieuw wat laten zakken. Langzaam draaide hij zich om tot zijn rug tegen het metselwerk steunde. Dan klemde hij zijn voeten achtereenvol gens tegen den „anderen schoorsteenwand en boog zijn knieën. Hij schoof zijn rug een beetje omhoog, dan een stap hooger met zijn voeten, dan weer een buigen van zijn knieën, zijn rug wat omhoog Eindelijk! Higgins greep den rand van den schoorsteen en met een forschen ruk trok hij zich omhoog en uit den schoor steen. Met groote, gulzige teugen dronk hij de koele avondlucht in. Er klonk een onder drukt geronk in den schoorsteen. Hij deed op het dak een paar passen opzij. Dan schoot uit den schoorsteen een hooge vlam naar buiten. HOOFSTUK XVII. Waarin wat plaatselijke rivaliteit in het spel is. Higgins liet zich gebroken op het heilén de dak neervallen en zou zonder de haastig uitgestoken hand van Thomas Hamper waarschijnlijk over de goot naar beneden geduikeld zijn. De oplaaiende vlammen ver lichtten hun gevaarlijke positie maar al te duidelijk. Na de benauwde atmosfeer in den schoorsteen was de avondlucht op het dak bijna te koud. De vlammen doofden weer even plotse ling als zij verschenen waren. De petro leum was spoedig opgebrand. Zou de „stem" nog eens dezelfde fout maken? Higgins hoopte het, want zonder twijfel zou de heele buurt dan gealarmeerd worden. Nog zoo'n vlam en de een of andere actieve dorpsbewoner zou beslist de brandweer waarschuwen. Hoewel de vlammen het dak en een deel van de omgeving verlicht hadden, was de daarop volgende duisternis in de oogen van beide vluchtelingen zwarter dan ooit. Het duurde wel een minuut of drie voor hun oogen er weer wat aan gewend waren. Somber keek inspecteur Higgins om zich heen. „Ik geloof, dat wij er hier heel wat be roerder aan toe zijn, dan in de bibliotheek", merkte hij beslist op. „Jeeminee, mijnheer, u geeft iemand ook niet veel moed", klonk het sombere ant woord, hetwelk echter het mogelijk niet bedoelde effect had, dat de inspec teur terstond opkikkerde. De schoorsteen stond in het midden van het dak, dat aan beide zijden schuin afliep. Rondom het geheele dak liep een goot en aan ieder van de vier hoeken bevond zich waarschijnlijk een regenpijp. „Hoe nu naar beneden te komen!" „Juist, mijnheer, niet zoo gemakkelijk, hè?" „En het is verdraaid koud en verdraaid donker. Dat werkt ook al niet mee". Om hun moeilijkheden nog te vergrooten, begon het te regenen. Zij sloegen de kragen van hun colbertjes op en huiverden van de kou, terwijl zij zich zoo goed mogelijk be schutten, door zich tegen den schoorsteen aan te drukken. De regen duurde niet lang, maar het dak was er kletsnat en uiterst glibberig door geworden. Toen kwam de climax. Het begon te vriezen. Een dikke rookwolk rolde uit den schoorsteen om hoog. De brandende petroleum had waar schijnlijk al het roet, dat zij losgewerkt hadden, doen ontvlammen. Terwijl de re gen vlak rond den schoorsteen daardoor spoedig opdroogde, vormde zich een paar voet verder een verraderlijk ijsvliesje. „Kom mee, Tommy. Ik ga naar de, punt van het dak om te "zien, hoe het daar met onze kansen staat. Je moet me maar volgen. Schuif je maar langs den rand van het dak vooruit, alsof je op den rug van een olifant zit". Het einde van het dak bood ook al geen uitkomst en daarom besloot Higgins af te dalen naar de goot. Hij ging voorzichtig op zijn buik liggen en liet zich net zoo ver naar omlaag glijden, tot hij met zijn handen aan den nok van het dak hing. ?,Hoe ver zijn mijn voeten nog van de goot verwijderd, Tommy?" vroeg hij. „Ongeveer drie meter". „Wel, houd mij bij mijn handen vast en laat me wat verdèr zakken". Tommy deed zooals hem gezegd werd, maar het gewicht van den inspecteur was te veel voor hem. Hun handen glipten ter gend langzaam uit elkaarhet ijsvliesje deed de rest. Higgins schoot met een schok omlaag, met een smak stootte zijn linker voet tegen den gootrand, wanhopig tastten zijn handen naar houvast, zijn lichaam zwaaide naar rechts en het volgende oogen- blik hing hij aan zijn vingers aan den rand van de goot. Wanhopig schoof hij zich centimeter voor centimeter wat opzij met een vurig inwen dig gebed, dat de goot het niet onder zijn gewicht zou begoven. Daarna begon hij zich met inspanning van al zijn krachten lang zaam omhoog te werken, tot hij eindelijk, met zijn rug tegen het hellende dak, in de goot was gezeten. Hij'wreef met bevende hand over zijn voorhoofd. „Veel van zulke verrassingen kan ik niet meer hebben, Tommy!" De jonge Hamper hoorde hem niet. Hij zat nog boven op de nok van het dak, zijn gelaat in zijn handen verborgen, bevend over al zijn ledematen. Van zijn nieuwe zitplaats overzag in specteur Higgins de omgeving. Ja! Zijn ver moeden bleek juist te zijn: er liep aan iederen hoek van het huis een regenpijp naar beneden. Maar hoe naar omlaag te komen? Hij moest door de goot loopen, in dien er van loopen tenminste sprake was. Met één hand tegen 't dak leunend, zou hij dat wel kunnen klaarspelen. De goot zou het na de krachtproef van daarnet wel uit houden. Zijn tocht naar den hoek van het dak ging eenvoudig genoeg. De regenpijp zag er tamelijk stevig uit. Hij dacht wel dat hij langs dezen weg naar beneden kon komen. Maar Tommy? Hoe moest het rrfet Tommy? De jongen zat nog steeds in dezelfde hou ding boven op het ^-.k, behalve dat hij zijn oogen niet langer bedekt hield met zijn handen. Een ontsnapping langs de regenpijp zou zijn krachten te boven gaan zijn zenu wen zouden het niet uithouden. „Tommy!" De jongen keek op. „Ik ga hulp halen. Ik blijf niet lang weg. Jij moet hier blijven. Houd moed!" Higgins liet zich over den rand van de goot zakken en probeerde de regenpijp. Deze was stevig in den muur bevestigd met ijzeren banden, een meter of drie van elkaar verwijderd. De inspecteur wenschte wel, dat ze wat dichter bij elkaar gezeten hadden, maar hij was ook al dankbaar voor den kleinsten meevaller. Toen hij ongeveer twee derden van zijn afdaling had afgelegd, scheeen de pijp zon der eenige reden te eindigen. Na een mi nuut van zenuwachtig tasten en voelen, waagde Higgins het, naar beneden te kij ken. Het was te donker om nauwkeurig te kunnen zien, maar hij schatte, dat de grond nog een meter of zes beneden het einde van de pijp ag. Hij maakte een vugge berekening. Indien hij met zijn handen het uiterste einde van de pijp vast hield en zich in zijn volle lengte liet zakken, zouden zijn vdeten nog een meter of vier boven den grond zijn. In het ergste geval liep hij een gebroken been op, in het gunstigste een leelijken schok. Hij moest het echter wagen. Voorzichtig liet Higgins zich zóó ver af zakken, tot hij het uiterste eindje van de pijp omkneld hield. Een aarzelende maan kwam om een hoekje van de wolken gluren - en daarvan gebruik makend waagde hij het nogmaals naar omlaag te kijken. „Weet u wel, mijn waarde inspecteur, dat u voor inbreker in de wieg gelegd bent?" Achteloos met een revolver spelend, stond daar de machtige Sanderson vlak beneden hem. De vreeselijke angst van een uur gele den was geheel van zijn gelaat verdwenen; nu lag er een cynische glimlach op. Speelsch richtte de man een straal van zijn zaklantaarn op Higgins. Lieve hemelmaar dit was het laatste strootje! Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6