Alkmaar is ongedeerd uit den strijd gekomen. Jngezcnden Stukken JUcmiciaai Hieuwt £atUste AeticfUm Spoel JUMia VRAAG EN AANBOD eerste blad HEILOO BAKKUM Het omroepprogramma voor Zondag en Maandag. ZUIDSCHARWOUDE [BROEK OP LANGENDIJk NOORDSCHARWOUDE BEEMSTER WOENSDAGS EN ZATERDAGS. 35 cent per vif! regels, eerste blad. ._nn7 Alkmaar, Zaterdag. BROODBONBOEKJES. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de elders in dit blad voorkomende publicatie voor het afhalen van broodbon- boekjes. EEN AFSCHEID. Bij hun vertrek uit Alkmaar verzochten de gedurende de laatste dagen alhier gehuis veste luchtwachters uit Friesland, Gronin gen en Drente ons om aan de burgerij hun dank over te brengen voor de bijzonder har telijke ontvangst welke zij hier mochten on dervinden. Ver van huis en alles wat hun dierbaar was, vonden zij bij de burgerij een tweede tehuis. Het vele goede dat zij gedurende de oor logsdagen en daarna hier mochten ondervin den, zullen zij nimmer meer vergeten. HERVATTING ZONDAGSSCHOOL. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de lessen der Zondagsschool „Laat de Kinder- kens tot Mij Komen" alhier, morgen, Zon dag 26 Mei, worden hervat. Voor bijzonderheden zie men elders in dit blad. TEGEN VALSCHE GERUCHTEN. De Amsterdamsehen berichtgever van Het Nationale Dagblad meldt: Door kwaadwillige elementen, die zelfs in dezen tijd de eenheid van ons volk trachten te ondermijnen, zijn vele geruchten in om loop gebracht over zoogenaamd „wange drag" of „verraad van Nederlandsche. natio- naal-socialisten in de oorlogsdagen. D.e districtsleider van de n.s.b. in Amster dam heeft zich te dien aanzien gewend tot den procureur-generaal bij het Amsterdam- sche gerechtshof, mr. dr. J. A. van Thiel, die hem machtigde te verklaren, dat in het geheele gebied van Amsterdam en omgeving, tezamen omvattende 48 gemeenten, geen enkel geval bekend is, waarin een natio- naal-socialist zich op eenigerlei wijze heeft misdragen, in welk opzicht dan ook. Alle geruchten te dien aanzien zijn, volgens me- dedeeling van mr. Van Thiel, van eiken grond ontbloot-. Men verzoekt ons te melden, dat onder de ze 48 gemeenten, ook Alkmaar is begrepen. VERANDERD ADRES. Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat de Xle zoeklichtafdeeling t.l„ voorheen gelegerd Doorntjes 36 te Bergen, Alkmaar Gerard Doustraat 12 en 14 te Alkmaar en in de :stoomwasscherij 't 'Woud, aan den Hee- renweg te Egmond a. d. Hoef, thans is gele gerd; roomsch-katholieke school te Vogelen zang. Men gelieve dus alle correspondentie daarheen te richten. NEEMT ZELF UW GEKOCHTE GOEDEREN MEE. Het thuis bezorgen van goederen ver- ooi'zaakt vele zaken thans groote moeilijk heden. De middenstandsvereenigingen verzoeken daarom het publiek zoo moge lijk de gekochte goederen zelf mee fe nemen. HERVATTING REPETITIES. Het Alkm. Kinderkoor, onder leiding van Nico Snel, hervat Dinsdag zijn repe tities en het Mannenkoor Orpheus zal zijn repetities Maandag weer beginnen. De tooneelvereeniging Falkland te Heiloo hoopt a.s. Woensdag weer met repeteeren aan te vangen. TELEGRAAF EN TELEFOON MORGEN VAN 8 TOT 14 UUR OPEN. De directeur van het post- en telegraaf kantoor alhier maakt bekend, dat morgen het kantoor voor den telegraaf- en telefoon dienst is opengesteld van 8 töt 14 uur. HAMSTERAAR GEVAT. Vrijdag heeft de politie beslag gelegd op 200 pond boter, welke een neringdoende uit Noordscharwoude wilde afleveren bij een ingezetene te Zuidscharwoude. Voor leveran cier en afnemer zal dit muisje wel een staartje hebben, daar tegen beiden proces verbaal werd opgemaakt ingevolge de hamsterwet. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 26 Mei zal de apotheek van den heer B. H. J. Schouten, Emmastraat 64, geopend zijn. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. BRAND. Doordat een in de vensterbank liggende scheerspiegel als brandglas fungeerde, geraakten ten huize van den heer Boer- ken, Eikenlaan Bergen de gordijnen in brand. Hoewel ook het plafond door het vuur werd aangetast, slaagden de bewo ners er in het brandje meester te worden, zoodat de brandweer, die spoedig ter plaatse verscheen, niet behoefde op te treden. Nu de zonestralen steeds sterker worden is het wenschelijk, dat men er aandacht aan schenkt, dat glazen voor werpen niet als brandglazen optreden. Ook glazen bollen, gevuld met water voor bloemen kunnen in dit opzicht gevaar opleveren. Er is veel, dat wij in deze bewogen dagen lezen waarvan de volle beteekenis nog niet goed tot ons doordringt. Wij zien de kolommen zwartomrande advertenties in de groote landelijke dag bladen, de namen van al die dappere Hollandsche zonen en vaders van ver schillenden rang, die hun leven voor de verdediging Van ons vaderland hebben gegeven. Elke naam beteekent een offer, dat een Hollandsch gezin voor onze vrijheid en zelfstandigheid bracht,een gezin waarin men dagenlang meer dan de vrees en spanning van het oorlogsgebeuren heeft gekend, waarin men zich ieder oogenblik afvroeg waar de vader of waar de jongen zou zijn die zich „ergens in Nederland" wellicht in de felst bestreden gebieden kon bevinden. Wij weten hoe de indruk geweest is van de tijding toen Nederland den strijd staakte omdat doorvechten nutteloos bloedvergieten zou zijn, maar in veler hart zal toch de verlossende gedachte zijn ge komen, dat nu het grootste gevaar was geweken en dat de vader, de zoon of de broeder binnen afzienbaren tijd weer ongedeerd tot de zijnen zou terugkeeren. We hebben ook in onze stad de span ning gevoeld, waarin geïnformeerd werd links en rechts naar de verblijfplaats, naar den welstand van zoovelen van wie het uitblijven van eenig bericht de angst om zijn behoud van dag tot dag deed stijgen. Zéér velen heeft het verlossende woord bereikt, een briefkaartje, een algeméene vermelding in de dagbladen, een mede- deeling van officiëele zijde in de radio. Ér zijn- er ook geweest, die hun ergste vrees bewaarheid zagen, die geen gerust stellend bericht ontvingen, die tevergeefs zochten en informeerden. Totdat de droevige bevestiging van wat zij vreesden in een officieel schrijven be kend werd gemaakt en de advertenties, met zwarte randen omlijst, de couranten kolommen vulden. „Gevallen bij de verdediging van het vaderland". Dat zijn de dapperen geweest, die in de voorste rijen op de meest bedreigde plaat sen stonden, die van geen wijken wilden weten en hun moed, hun toewijding, hun trouw aan het vaderland met den dood moesten bekoopen. Er gaan in deze bewogen dagen veler gedachten uit naar de burgerbevolking van in den oorlog vernielde steden en ge bouwen, naar mannen, vrouwen en kin deren, die vaak den dood vonden onder de puinhoopen van hun ineengestorte woningen of die bij hun terugkeer alles wat zij bezaten verwoest en verbrand zagen. Wij denken aan onze mooie steden met hun kostbare bouwwerken, waar de strijd het felst gewoed heeft, aan het verminkte Rotterdam, aan Zeelands hoofdstad, een der fraaiste steden van Nederland met zijn prachtige historische gebouwen, die stuk voor stuk van een glorierijk verleden getuigden. Aan de architectonische kunstwerken, aan het Gothische stadhuis, aan de ont roerend schoone Abdij op welks binnen plein men de rust en de schoonheid der middeleeuwen kon hervinden. Het is alles in zoo'n korten tijd geschied, dat de beteekenis van wat wij door den oorlog hebben verloren nog niet goed tot ons doordringt. Er zal eenigen tijd noodig zijn dat wij dat alles kunnen verwerken en de betee kenis van dit oorlogsverlies ons duidelijk voor oogen zal staan. Men klaagt ook hier, dat de tijd abnor maal is, dat vele dingen anders gaan dan men gewend is, dat men geen zekerheid van dit en van dat heeft, maar al die kla gers vergeten één ding en wel, dat wij hier over het algemeen van harte dankbaar mogen zijn als wij niets ergers ondervin den dan ons thans gepasseerd is. Ook in Alkmaar zullen er wel gezinnen zijn waarin men een in den strijd gevallen familielid moet betreuren. Maar over het algemeen zijn onze stad en haar bevolking ongedeerd uit den storm, die over ons heengegaan is, te voorschijn gekomen. Fier prijkt nog de wondermooie toren boven het prachtige Waaggebouw. Onze huizen en kerken, onze architectonisch waardevolle gebouwen, onze historische monumenten zijn gespaard, ons voortbe staan is verzekerd. Alkmaar ligt nog als een oud-Hollandsch schilderijtje in een lijst van levend groen, van bosschen en parken. Wat beteekenen dan de kleine onge makken van dezen tijd, de beperkings- en rantsoeneeringsbepalingen, de noodzake lijke aanpassing aan alles waarin wij ons thans hebben te schikken. Er zijn, naar men ons zegt, Alkmaar - ders, die zich verontwaardigd beklaagd hebben, dat de kwaliteit van ons brood iets verslechterd zou zijn, omdat het brood een andere kleur had gekregen. Als dat het eenige is dat wij in deze dagen van internationale spanning onder vinden, als ons leed en ongemak zich be perkt tot de kwaliteit en de distributie van onze levensmiddelen, dan mogen wij dankbaar zijn, dat ons niets erger is overkomen en dan moeten al die onbetee- kenende klachten wegvallen tegenover het groote leed, dat zoo vele landgenooten heeft getroffen. Laten wij dankbaar zijn, dat wij leven en dat wij voor het overgroote deel onge deerd uit den grooten volkerenstrijd te voorschijn zijn gekomen. WEER VIJF PROGRAMMA'S. In overleg met den Ortskommandant zullen vanaf heden, naast de Nederland sche programma's, verschillende Duitsche zenders, via de radio-distributie, worden doorgegeven. Hierdoor zullen voortaan wederom zooveel mogelijk vier a vijf programma's gevuld worden. INLICHTINGEN OVER SPOORWEG DIENSTREGELINGEN. Met ingang van heden is er in het station alhier gevestigd een inlichtingen-bureau, in het bijzonder voor de dienstregelingen. Het bureau is alleen geopend op werkdagen van 918 uur. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. ZONDAG 26 MEI. Leger des Heils (stichter William Booth) Limmerhoek 40, 7.30 v.m. Bidstond, 10 uur v.m. Heiligingsdienst, 7 u. n.m. Verlossings samenkomst; deze diensten worden geleid door brigadier Huijg T. J. L. S. (Verbeterde opgaaf). Geref. Kerk, Schagen en omstreken, 10 uur en 5.30 uur, de heer Plaatsman, cand. te Den Helder. AKERSLOOT,. 1.0 uur, ds. v. MÜUem. UITGEEST, .10 uur, ds. Hanneman. EEN WAARSCHUWING. Alkmaar, 25 Mei 1940. Aan de Redactie van de Alkmaarsche Courant alhier. Mijnheer de Redacteur. Het is mij gebleken dat als oorzaak van de beschieting op 12 Mei 1.1. van mijn huis als reden wordt opgegeven als zou uit mijn huis op Nederlandsche militairen zijn geschoten. Ik wensch door middel van Uw blad het publiek van Alkmaar en omstreken in kennis te' stellen, dat als eenige reden hiertoe is geweest mijn lidmaatschap van de „N. S. B." en niets anders. Vanaf heden heb ik besloten, alle val- sche beschuldigingen of lasterpraatjes, welke mij ter oore komen, met alle be schikbare middelen te vervolgen. Een ieder zij dus gewaarschuwd! U, mijnheer de Redacteur, beleefd dank zeggend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik Hoogachtend G. M. SNEL, Zevenhuizen 5. HULDE. Namens de burgerij van de gemeente Renswoude, een gedeelte van Veenendaal en Scherpenzeel betuig ik hierbij onzen wel- gemeenden dank voor de goede ontvangst in verreweg de meeste gezinnen, te Alkmaar, Oudorp en Sint Pancras. In 't bijzonder een woord van hulde aan de heeren Burgemeestérs van die gemeen ten, en aan het personeel ter secretarie. In uren' van beproeving is deze welwillende houding ons tot grootëri steun geweest. Persoonlijk dank ik bovenden de heeren ouderlingen eii diakenen,, kerkvoogden en notabelen der gémeenten Sint Pancras en Oudorp, die zoo vriendelijk waren in christe lijke liefde ons hun bedehuizen af te staan. Daardoor hebben wij het Woord des eeuwigen Levens, dat ons lief is, ook in die zware omstandigheden mogen beluisteren. God vergelde U allen. Want, zegt Chris tus, zooveel gij dit een van deze kleinen ge daan hebt, zoo hebt gij dit Mij gedaan. Met dank voor de plaatsing. Ds. H. S. J. KALF, Ned. herv. pred., Renswoude. Naar het normale leven terug. Na de achter ons liggende emotievolle dagen heeft de bevolking haar rust herwon- nln. Niet dat men hier het hoofd kwijt was, doch de evacuatie (voor één nacht) en het lot van onze militairen brachten spanning en zooals overal deden de wildste geruchten de ronde. Het gemeentebestuur en de luchtbe schermingsdienst hebben drukke dagen be leefd. Gelukkig heeft de burgerij van hoog tot laag zich spontaan gegeven, waar hulp werd gevraagd. De luchtbeschermingsdienst heeft een drukken dienst achter den rug. De toren- dienst en radio-ontvangdienst werken van 22 uur tot 6 uur. De geneeskundige dienst heeft nog de beschikking over het kerkge bouw aan de Kerklaan, dat als noodhospitaal is ingericht. De verduisteringsvoorschriften blijven nog gehandhaafd. Van de militairen is op één na bericht in gekomen. Van één van hen, bij de militaire politie werkzaam, heeft men niets gehoord en een ander, Simon Schouten uit de Kooi- meerlaan, is bij de verdediging van het vaderland gesneuveld. Het kampeerterrein. Naar onze correspondent vernam, zijn er door de Duitsche legerleiding bezwaren tegen gemaakt om het kampeerterrein, hetwelk vóór het uitbreken van den oor log reeds goed bezet was en waarvoor men dit jaar veel méér aanvragen om te kampeeren had ontvangen, wederom voor kampeerders beschikbaar te stellen. Hoewel de kampeerende middenstan ders hun inschrijfgelden terug ontvangen, beteekent dit niet alleen een verlies voor hen, maar ook lijdt hieronder de geheele middenstand van ons dorp. Door dit besluit staat het vast, dat onze badplaats dit jaar zeker een 30.000-tal bezoekers minder zal ontvangen. De ka merverhuurders en pensionhouders zijn reeds .de dupe doordat hun gasten niet zijn gekomen of reeds hebben afgeschre ven, zoodat de geheele bevolking dit jaar een geduchten klap krijgt en menigeen groote moeite zal hebben de hypotheek op tijd te kunnen betalen. Zondag, 26 Mei, Jaarsveld 414.4 meter. 8.00 N.C.R.V. 12.00 V.A.R.A. 6.00 N.C.R.V. 7.00 V. P. R. O. 8.00—12.00 V.A.R.A. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.30 Gramo foonmuziek. 8.50 Zang. 9.30 Gramofoonmu- ziek. 9.50 Gereformeerde kerkdienst, 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 V.A.R.A.-orkest. 12.45 berichten A.N.P. 1.00 V.A.R.A.-orkest. 1.45 Letterkundig overzicht. 2.05 Fragmen ten uit de opera „Don Juan" (opnamen). 3.05 Esmeralda. 3.30 Tuinbouwpraatje. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.45 De Ramblers. 5.15 Voor de kinderen. 5.40 V.A.R.A.-strijkorkest (opnamen). 6.00 Gramofoonmuziek. 6.30 Re- ligieuse causerie. 7.00 Vrijzinnig Protestant- sche kerkdienst. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 V.A.R.A.-orkest. 9.00 Declamatie. 9.20 Gra mofoonmuziek. 9.30 V.A.R.A.-orkest en so list. 10.00 Orgelspel en zang. 10.3Q Berichten A.N.P. 10.45 Rosian-orkest. 11.15 Gramofoon muziek. 11.2512.00 De Ramblers. Voor den Zondag, Kootwijk 1875 meter. A.V.R.O.-uitzending. 8.00 A.V.R.O.-strijkorkest en solisten; 9.00 berichten (Fransch); 9.15 gramofoon muziek; 9.30 berichten (Nederlandsch); 9.45 A.V.R.O. aeolianorkest en solisten; 10.30 orgelspel; 10.45 gramofoonmuziek met toelichting. 11.15 berichten (En gelsch). 11.30 berichten (Vlaamsch). 11.45 gramofoonmuziek. 12.05 onbekend. 12.35 A.V.R.O.-amuseir.entsorkest en solisten. I.30 berichten (Nederlandsch). 1.45 be richten (Fransch). 2.00 gramofoonmuziek. 2.30 berichten (Nederlandsch). 2.45 gra mofoonmuziek. 3.15 berichten (Engelsch). 3.30 omroeporkest en solist. 4.30 „Jacht op een schim" causerie. 4.50 gramofoon muziek. 5.30 berichten (Nederlandsch). 5.45 A.V.R.O.-dansorkest. 6.15 berichten (Engelsch). 6.30 berichten (Vlaamsch). 6.45 onbekend. 7.30 berichten (Neder landsch). 7.45 gemengd koor, solisten en A.V.R.O. amusementsorkest. 8.15 berich ten (Engelsch). 8.30 berichten (Vlaamsch) 8.45 gramofoonmuziek. 9.15 berichten (Engelsch).*9.30 berichten (Nederlandsch). 9.45 Concertgebouw-orkest en solist. 10.35 gramofoonmuziek. 11.15 berichten (Fransch). 11.30 berichten (Engelsch). II.4512.00 gramofoonmuziek. Maandag, 27 Mei, Jaarsveld 414,4 meter. K.R.O.-uitzending, 6.306.50 V.P.R.O. 8.berichten A. N. P. 8.05 Gramofoon muziek. 11.30 Toespraak met muzikale om lijsting. 12.Mededeelingen. 12.15 K. R. O. orkest (12.451.15 gramofoonmuziek). 2. Gramofoonmuziek. 2.15 Voor de vrouw. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Voor de vrouw. 3. Rococo-octet. 3.20 Gramofoonmuziek. 3.40 Musiquette. 4.Gramofoonmuziek. 5.30 K. R. O.-melodisten. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Jeugduitzending. 6.50 Gramofoonmu ziek. 7.Mededeelingen en gramofoonmu ziek. 8.— Berichten A. N. P. 8.15 K. R. O. symphonie-orkest (99.15 gramofoonmu ziek). 10.„Arbeid Adelt, arbeid sterkt, werkt", toespraak. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten A. N. P. 10.4512 Gramo foonmuziek. Kootwijk, 1875 meter, N. C. R. V.- uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten (Fransch). 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Berichten (Nederlandsch). 9.45 Gramo foonmuziek. 11.15 Berichten (En gelsch). 11.30 Berichten (Vlaamsch). 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 N. C. R. V.- orkest. 1.30 Berichten (Nederlandsch). 1.45 Berichten (Fransch). 2.00 Gramo foonmuziek. 2.30 Berichten (Neder landsch). 2.45 Gramofoonmuziek. 3.15 Berichten (Engelsch). 3.30 Bel Canto (4.154.45 gramofoonmuziek). 5.30 Be richten (Nederlandsch). 5.45 Gramofoon muziek. 6.15 Berichten (Engelsch). 6.30 Berichten (Vlaamsch). 6.45 Orgelconcert (opnamen). 7.30 Berichten (Neder landsch). 7.45 Postillons. 8.15 Berichten (Engelsch). 8.30 Berichten (Vlaamsch). 8.45 Postillons. 9.15 Berichten (Engelsch). 9.30 Berichten (Nederlandsch). 9.45 Re portage. 10.25 Gramofoonmuziek. 11.15 Berichten (Fransch). 11.30 Berichten (En gelsch). 11.4512.00 Gramofoonmuziek. De ruilverkaveling van den Zuid- scharwouder polder. Naar wij vernemen, is het rapport van den centralen cultuurtechnischen dienst te Utrecht over de eventueele ruilverkaveling van den Zuidscharwouder polder thans ont vangen. Op 1 Juli a.s. zal ten gemeentehuize te Zuidscharwoude een zitting worden ge houden, waar de bezwaren tegen dit rappoi't kunnen worden ingediend. Het werk aan de nieuwe sluis. De werkzaamheden aan den bouw van de nieuwe schutsluis in deze gemeente is nog niet hervat. Wel is men bezig mei' het afbreken van de huizen, welke op de plaats staan, waar de nieuwe sluis zal komen. Eén gesneuvelde. Nu van op één na alle onder de wapenen zijnde militairen uit deze gemeente de ver blijfplaats bekend is, blijkt, dat er vrijwel zekerheid bestaat, dat deze ééne is gesneu veld. In een boon gestikt. Woensdag had het 5-jarig zoontje van den heer Louwerink te N.-Beemster een boon in den mond gestopt, welke in de luchtpijp is terecht gekomen, met het tragische gevolg, dat het ventje is gestikt. Geneeskundige hulp was direct ingeroepen, doch deze mocht niet meer baten. Ongecorrigeerd. DE DEMOBILISATIE DER WEERMACHT. Naar aanleiding van de vraag die bij velen gerezen is, of de soldaten die tijdens de krijgsverrichtingen gevangen genomen zijn, mede bij de demobilisatie zijn inbegrepen, kan worden medegedeeld dat in de eerste plaats de bedoelde militairen meerendeels niet buiten Nederland vertoeven en dat zij ook bij de demobilisatie zijn inbegrepen. DE VOORBEREIDING DER WERELD TENTOONSTELLING IN ROME. Gistermorgen zijn de werken der wereld tentoonstelling te Rome bezocht door de Japansche vriendschapsmissie en door ge neraal v, Epp. De bezoekers gaven uitdruk- king aan levendige bewondering voor het grootsche karakter der werken. DRINGEND BEROEP OP ENGELSCHE MIJNWERKERS. Vooraanstaande personen uit de Britschè mijnwerkersorganisaties hebben, naar d© Daily Telegraph meldt, een dringend beroep gedaan op de mijnwerkers, alles in het werk te stellen om de productie van steenkool te verhoogen. In een circulaire van den Bond van mijnwerkers van Durham wordt den arbeiders aangeraden zich in alle omstan digheden eiken dag naar het werk te be geven. Voorts wordt verklaard, dat stakin gen of andere stagnaties van den arbeid achterwege moeten blijven. Ten slotte wordt van de arbeiders geëischt, dat zij ook op feestdagen zullen werken. Deze eisch wordt verklaard door de omstandigheid, dat de Nederlandsche steenkoolproductie voortaan aan Duitsehland ten goede komt en niet meer ter beschikking staat van de geallieer den. Voetbal. ALCMARIA VICTRIX I—5e DEP. BAT.-ELFTAL. Morgen zal de wedstrijd tusschen Alema- ria I, dat zoo volledig mogelijk zal uitko men, en het elftal van het 5e Dep. Bat. wor den gespeeld op het Sportpark. Het saldo van dezen wedstrijd is zooals men weet voor leninging van den nood in Rotterdam. Het militaire elftal is als volgt samenge steld: v. d. Valk S. D. W. Ricciardi de Jong Avanti Zeeburgia Van Aarsen v. Nierop Ferwerda D. W. S. A. S. C. D. C. C. Drager Eversteijn Wiellaart D. W. S. A, D. O. V. V> A. Kokunoot Wijngaarden V. V. A. Blauw Wit --> Leider: A. A. Schaeffer, Staf 5e Depot- Bataljon, Emmastraat 71, privé Westerweg 167. Zooals men ziet spelen in dit elftal ver schillende bekende spelers en een spannen de, boeiende strijd kan dan ook worden tegemoet gezien. W i e lrenmen. DE RONDE OM DE BOSCHBAAN AFGELAST. De ronde om de Boschbaan, wel'ke op Zondag 26 Mei door de Amsterdamsche sportclub „Olympia" georganiseerd zou worden, is door bijzondere omstandig heden afgelast. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden). Te koop gevraagd: gebruikte kachel of haard. Tevens een gebruikt vloer kleed of karpet enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Het Naaimachine Huis. Gebr. Trap- Veritas 37.50. Hand Singer 17.50, Salonkast Singer 95 in. garantie. J. H. DE BOER, Geestersingel 48, Alkmaar. Te koop: Eng. Chippendale Salon Ameublement. P. J. LEBBINK, 4 Graaf Jankade, Alkmaar. Te koop: een Tilbury, in goedfen staat, en dito kartuigen, bij JACOB BAAN, Hensbroek A 139. Aangeboden: Een goed onderhouden kinderwagen. Niet op Zondag. A. G. DE KORT, Lindenlaan 48, Alkmaar. Na 6 uur. Te koop: 1 goed onderhouden Bakfiets. Adres E. SWEEP, Ursem. Te koop uit netten inboedel: Kamer closet voor 3.50, Kapokbed 5, Veerenbed 7.50, Closetstoelen. Alle soorten prachtige Naaimachines vanaf 8.50. Dekker, Spoorstraat 5. Te koop: zware platte wagen, com pleet met schutten, lemoen, dissel en langboom, prima in orde. Prijs billijk. ELECTR. WAGENMAKERIJ „DE VALK", Frieseheweg 4, Alkmaar.# Tel. 3939. Te koop: zoo goed als nieuwe Cormick Hooihark. Wagenmakerij „DE VALK", Friesehe weg 4, Alkmaar. Tel. 3939. Bioscope: Victoria-theater, 7.30 i Zuster Angelika (rom.); Marenbach, Hans Söhnke mann. Toegang boven 18 j Zondag van 2 uur n.m voorstelling. Woensdagmiddag half City-theater, 7.30 uur, dubbele huwelijk (com Errol Flynn en Olivia de Zondag van 2 uur n.m. voorstelling. Woensdagmiddag hall boven 14 jaar. Harmonie-theater, 7.30 Het paradijs der vrijgezel rollen Heinz Rühmann, Schneider en Trude Mar 18 jaar. Zondag doorloopende uur af. Woensdagmiddag half Roxy-theater, 7.30 i Duivelsfestijn (rom.-sens Mc. Laglen; vooraf M (rom.-sens.), hoofdroUei Sally Eilers. Toegang bo Zondag van 2 uur af stelling. Woensdagmiddag 2.30 UITREIKING VAN DISTRIBUTIE BROOD De Burgemeester maakt bekend, dat doo kantoor worden uit£ boekjes. De boekjes worden s vertoon van de distribi afteekenixig van een oi Voor het afhalen van jes kan men zich aanm te noemen data en we. geslachtsnaam begint n Letter A op 27 Mei 19' B op 28; 29 en 3) C, D, E of F op G op 1 Juni 1941 H of I op 3 Juni J of K op 4 en L, M, N of O op Het DISTRIBUTIE MAAR, BREEDSTRA meente-Museum), zal genoemde data geope v.m. tot 5 uur n.m., ui terdags; op dien dag A 9 uur v.m. tot 12.30 ui De op 3 Mei 1940 betreffende de uitrei meene Distributiebonb wijzigd van kracht. Op data zal den betrokke een algemeen Distribui Broodbonboekje worde ALKMAAR, den 23ste De Burgem'e F. H. VA De Burgemeester maakt het volgende be Aan ingezetenen, b geëvacueerden gehuis\ nog materieel van het een ziekenhuis aanwe: brancards, rolstoelen, zocht daarvan zoo spo deling mededeeling waarnemend comman portcolonne van het I maar, den heer H. C. dam 5. Alkmaar, 24 Mei 19 De Burgem F. H. VA! MIDDELBARE 1 SCHOOL MET VIEI TE ALK Aangifte van nieuw en met 15 JUNI a.s. I directeur: in het gebouw der aan de Oudegracht i Donderdag van 34 i en te zijnen huize, 129, iederen Maanda 45 uur, of schriftelijk met ledigen naam en voo: datum van de(n) car waarin plaatsing gew bezochte school, en n ouders of verzorgers. Voor leerlingen, b nende, moet ook aan; bij het gemeentebes plaats. De directeur verstri lichtingen. Alkmaar, 25 Mei 1! D G MURMELL1US TE ALI Aangifte van nier 1 JUNI a.s. iederen J 4 uur in het gebouw school, Oudegracht 1 den Rector, Huize „I laan te Bergen (N.E naam, voornamen en candidaat(date), dat geboorte, laatstbezoc en naam, beroep en verzorgers. De rooster voor 1 en 12 Juli a.s. wordt candidaten worden 1 De school omvat ei en een wis- en natu de splitsing valt na De Rector verstrel lichtingen en advies Alkmaar, 25 Mei

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2