Myra, hef elfje en de booze kabouter Zwartvoet. noodeioos GABIN. £aatste. Aecichten Jkoomciaai Tlieaws Spott Sitmnieums eekste blad. lag a.s. PUBLICATIES. Vooruitzichten van den tuinbouw. HEEMSKERK ZUIDSCHARWOUDE HEILOO SCHOORL UITGEEST LANGENDIJK OUDKARSPEL NOORDSCHARWOUDE Het Radioprogramma voor Vrijdag 31 Mei. 2 van het bestelde hebben, omdat niet ook de reeds gedane vorigen avond ge- n op straffe van den araan niet zou heb- en dat is volkomen indkomen met het n week vóór het rmijn al weer om ïren dan alvast hun en keer in en ver- roorschot, maar de or een aparte admi- n wie nog niet gehad dat hij geen enkele afgeleverde bon ook er bestemd is. worden door het van het publiek in JiijkhecLen gebracht. vele gevallen een- Wanne e r hij niet oet, wanneer hij lgemeene voorschrif- n zullen deze klanten isten geen gebruik m ander. e algemeene wenken publiek bestemd en ïisbruik van de om- op geen enkele wijze en dreigement een regen de algemeene ken. r de winkeliers, die dat zij in geen enkel ld waarin wij thans n en dat zij dus geen mogen winnen door ekken wat pliehtsge- afnemers hebben ge ichermerhorn, W. bbode, Jul. van Stol- st. L. Schrassen, oote, N.H., Gasthuis- J. R. Prent, geen, Winterswijk. W, »n echtgenoote, Bis- t 68, van Leeuwar- N.H., dienstbode, 13, van Schermer- ïeijde, R.K., kantoor- roote en kinderen, van Hillegersberg. verpleegster, Wilhel- nelo. T. Zijlstra, ster, Wilhelminalaan Vreeken, echtgen. Omval, wooonschip S. Zomer, N.H., meer zal kunnen zijn nschakels of te groo- schaarschte aan beta- zich hier en daar van het bank-morato- van groote voorraden, het Rijksbureau voor omtrent de moge- ekken van een regee- edrag van 4 cent per de week van 12 tot van beteekenis. Hoe ending der producten te minder zal ook be- egelingen bestaan, die tot het strikt noodza- m blijven. Overigens enals de bekendma- eunregelingen op den en doorloopen, van jorkomen, dat produc- en werden afgegeven, lar nogal eens te zijn moeten hiertegen op- ïuwen. Het is niet venscht. Men ga ook voor zoover dit mo- op dezelfde wijze ners als voorheen. Er ng, welke dit ver mogen wij constatee- les in de achter ons verwarring en onze- bben getoond, wat ze berichten uit de ver bonden weer begin- blijkt daaruit, dat akken is gaan neerzit ten, zoodra het maar was, overal grooten an de diensten der or- rlei zaken helpend en len en dit ook nog da- ïke zich eens in, wat indien iedereen onder op zich zelf was aan- eens aan herinnerd overbodig lijkt van dat ieder op zijn post kan om er het beste onder deze omstan- cen is. Van elk onzer extra arbeidskracht en heersching gevraagd. 1, des te meer kun- en te helpen, gemurmureer geeft toe beter wij ons bij nd aanpassen en too nder ons zelf kunnen :en willen en kunnen beter voor ons allen md. het duitsche legerbericht. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: De groote slag in Vlaanderen en in Artois nadert zijn einde, nu de Engelsche en Fransche legers aldaar vernietigd zijn. Sinds gisteren verkeert ook het Engelsche Xpeditieleger 'in volkomen ontbinding. Met achterlating van zijn geheele onoverzien- bare oorlogsmateriaal, vlucht het naar de zee Zwemmende en in kleine booten pro beert de vijand de op de reede liggende En gelsche schepen te bereiken, waarop ons Jachtwapen, zooals reeds in een afzonder lijk bericht is bekend gemaakt, zich met vernietigende uitwerking heeft gestort. Ruim zestig schepen werden getroffen, waarvan drie oorlogsbodems en 16 trans portvaartuigen tot zinken werden gebracht, alsmede tien oorlogsbodems en 21 koop vaardijschepen van alle tonnages zwaar be schadigd of in brand geschoten. Ook lucht doelartillerie bracht een vijandelijke pa trouilleboot tot zinken en beschadigde vijf andere vaartuigen. De ter bescherming van dezen grootschen •Duitschen aanval gebruikte jachtvliegtui gen schoten 68 vijandelijke vliegtuigen '"ren Z. van de lijn Poperinghe-Cassel hebben onze van het W., O. en Z. aanval lende legers zich vereenigd, na talrijke sterke vijandelijke afdeelingen te hebben verminkt en ingesloten. Bij de bestorming van het versterkte steunpunt Hazebrouck op den 28sten Mei heeft zich een pantser- pionierbataljon onder zijn commandant, den eersten luitenant von Bodecker bijzonder onderscheiden. Aan het Z. front werd een vijandelijke aanval met pantserwagens aan den bene denloop van de Somme afgeslagen. Ten Z. en Z.W. van Amiens werden troepenconcen traties in de bosschen met bommen be stookt. De vijandelijke verliezen bedroegen gis teren in totaal 89 vliegtuigen. Hiervan wer den er 68 in luchtgevechten, 17 door lucht doelartillerie neergeschoten. De rest werd op den grond vernield. Vijftien Duitsche vliegtuigen worden vermist. De strijd om Narvik duurt met onver minderde hevigheid voort. Onze troepen hebben bergposities betrokken buiten de stad en worden versterkt. Gevechtsvliegers deden een aanval op een vijandelijk vlieg veld. Verscheidene op het veld staande toe stellen werden vernield. Onze van Drontheim Noordwaarts op trekkende bergjagers hebben Fauske ten O. van Bodoe ingenomen. Een van onze duikbooten meldt het tot zinken brengen van zeven vijandelijke schepen met een inhoud van 38.480 bruto registerton. braakliggend terrein voor den landbouw. Het gemeentebestuur van Zaandam heeft de Nederlandsche Heidemaatschappij op dracht gegeven, een gemeentelijk terrein aan de Heijermanssraat, ter grootte van 10 h.a., bouwrijp te maken voor den teelt van menschelijk- en dierlijk voedsel, waaraan mogelijk in de naaste toekomst behoefte zal kunnen bestaan. Het terrein ligt sinds drie jaar braak. Oorspronkelijk was hierop het gemeentelijk boschplan geprojecteerd. De voedselvoorziening wordt echter meer ur gent geacht dan het bedoelde recreatieoord, zoodat B. en W. onmiddellijk accoord gin gen met het initiatief van burgemeester In 't Veld. De Heidemaatschappij is reeds he den met deze gemeentelijke grondexploita tie begonnen. DE BRITSCHE VERDEDIGINGSWERKEN IN BELGIE. Lang voordat België tot oorlogstooneel werd, zoo meldt het D.N.B. uit Berlijn, heb ben de Engelschen aan de overzijde van de Schelde op Belgisch gebied, alle beweerde neutraliteit van het land ten spijt, verdedi gingswerken en artilleriestellingen aange legd. Een door het D.N.B. ontvangen front- bericht beschrijft deze stellingen, die tij dens de gevechten in Duitsche handen ge vallen zijn. Het buitengewoon goed gerichte artillerie vuur van de Engelschen bij den overgang van de Schelde tijdens der strijd van de vorige week, en vele andere factoren wezen erop, dat de vijand zijn voorbereidingen tot den strijd bijzonder zorgvuldig getroffen had. Ook uit deze stellingen zijn de Engel schen gevlucht en zij hebben o.a. waardevol kaartenmateriaal achtergelaten. Zij waren, dat staat met absolute zekerheid vast, reeds voor den lOen Mei voorbereid. De toebe reidselen moeten reeds zes of acht weken tevoren getroffen zijn, in een tijd dus, toen België nog zgn. neutraal was. Engelsche genie-officieren hadden hier reeds nauwkeurige voorbereidingen ge maakt voor den stellingsoorlog, terwijl men zich in de Belgische pers nog uitputte in be dreigingen van neutraliteit. „gesneuvelde" las eigen overlijdensbericht. Een trampassagier tusschen Den Haag en Leiden vertelde te hebben gezeten tegenover een militair, die in de krant bezig was zijn eigen overlijdensbericht te lezen. De man was Vrijdag 10 Mei op het vlieg veld Ypenburg tusschen Den Haag en Delft bij het luchtbombardement aan beide armen gewond neergevallen aldus „De Emmer dienstb., Kenn.str.w. 19, v. Schermerhorn. F. J. Piket, N.H., z.b., Stuartstraat 88, van Bergen. G. Oterdoom, Th.Gem., z b., en echtgenoote, Kennemerstraatweg 191, van Bussum. A. A. Nieuwboer, R.K., z.b., Zaadmarkt 74, van Bovenkarspel. G- J. de Klerk, serg. maj. adm. L.U.A., geen, en echtgenoote en dochter, jan van Scorelkade 3, van 's-Gravenhage. R. van Manen, Ger.k., landarbeider, Noorder kade 32, van Oterleek. A. J. Castricum, R.K., dienstbode, Koorstraat 49, van Eg- mond-binnen. Courant" en als dood opgenomen. Hier van was den ouders te Leiden bericht ge zonden, die een overlijdensadvertentie had den geplaatst en kaarten rondgezonden. De „gesneuvelde" was inmiddels naar een ziekenhuis gebracht, vanwaar na operatie en enkele dagen rust de man naar het ouder lijke huis kon terugkeeren, waar de dood gewaande met onbeschrijfelijke, ontroeren de blijdschap zal zijn verwelkomd. VORDERING VRACHTAUTO'S. De Burgemeester van ALKMAAR maakt bekend, dat houders van vracht auto's, met uitzondering van degenen, die in het bezit zijn-van een ontheffing voor het gebruik van benzine of dieselauto, zich op VRIJDAG 31 MEI a.s., des voormid dags tusschen 912 uur, moeten melden op het Politiebureau te Alkmaar. Alkmaar, 30 Mei 1940. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Men gaat een beteren tijd tegemoet. Van tuinbouwerszijde schrijft men ons: Het is een merkwaardig verschijnsel, dat de tuinder in de emotievolle dagen, die ach ter ons liggen, zijn hoofd is kwijt geraakt. De tuinder, die jaren achtereen was aange wezen op steun van de overheid en die jaren \'-v.g in het noekje zat waar de slagen vie len, was uit zijn evenwicht geraakt. Hij, de harde werker, die in zijn sober bestaan be rustte, meende dat „het nu gebeurd was" en men zijn matten wel kon oprollen, heeft on gelijk gekregen en, vergissen we ons niet al te zeer, dan breekt er voor den tuinder een betere tijd aan, al ontveinzen we ons niet dat er moeilijkheden zullen blijven. We zul len niet de pessimistische klanken, welke men de laatste weken kon hooren, relevee- ren (want die waren er vele), doch de wir.d is gedraaid. Er komen al weer optimistische klanken, een ander uiterste, en voor beide willen we waarschuwen. Het voornaamste 's dat de tuinder manmoedig aan zijn werk is gegaan en dat kan niet alleen den tuinders- stand, maar ons allen er bovenop houden. Zeker, men kan zich indenken dat men zich in de emotievolle dagen, welke achter ons liggen, ernstig afvroeg: „Wat nu?" Doch o.i. was er voor den tuinder weinig gevaar dat het nog slechter kon worden. Jaren aan een waren we gewoon aan tal van export- moeilijkheden en in dat keurslijf was de tuinbouw zóó verstrikt, dat het moeilijk erger kon. Toch zag men de toekomst duis ter in. Dat bleek ons de vorige week op een vergadering van een veilingsvereeniging en op de markten. Men was teleurgesteld, dat de steun van de regeering wel niet meer zou worden uitgekeerd en ook over de be paling, dat men niet meer het uitschot op de markten kon aanvoeren. Dat hiervoor een véél betere en ook véél billijker regeling in plaats is getreden, wilde men niet gelooven. En'laten we het maar eerlijk bekennen: de rommel (men kan moeilijk van 3e soort spreken) die de laatste jaren op de veilin gen werd aangevoerd, ging alle perken te buiten. En nu weet men, dat men „uitschot" moet thuis houden en deponeeren op den mesthoop, waar het thuisbehoort. Nu zijn er minimum- en maximumprijzen vastgesteld, waarmee de bonafide tuinder tevreden kan zijn. Het zijn geen halve maatregelen, welke er zijn genomen. Men weet ,van snel op treden. Dat is Vrijdag j.L gebleken, toen er een tekort voor het binnenland dreigde en daardoor de prijs te hoog kon gaan; onmid dellijk werd besloten om het percentage dat naar Duitschland gaat en gesteld was op 50 pet. van den aanvoer (voor die producten die zich daarvoor leenen) te verlagen en wel tot 25 procent. Komt het voor, dat de markt te wenig afneemt, dan wordt er méér dan 50 proeent voor export bestemd. Gerust kan men zeggen, dat de minimum- en maximumprijzen, welke golden van 18 tot 25 Mei, bevredigend waren en die van 27 Mei tot 1 Juni mogen er ook zijn, vooral voor le soort. We hebben dan ook bij ons herhaald bezoek aan de veilingen te Amster dam en elders den indruk gekregen, dat ên tuinder èn koopman met de nieuwe regeling tevreden zijn. Zeker, er zijn wenschen eu voor billijke wenschen vindt men bij de Groente- en Fruit-Centrale gehoor. Vergis sen we ons niet al te zeer, dan kan dg tuin bouw met den toestand tevreden zijn. Allen behouden. Thans is van alle uit onze gemeente gemobiliseerden (ongeveer 350) bericht ingekomen over hun welzijn. Aan de universiteit te Amsterdam is voor het eerste gedeelte van het artsexamen geslaagd de heer J. Pool te Hoogwoud. DE KERSEN WORDEN DUUR. Aan de veiling „Op Hoop van Zegen" te Blokker werden gistermorgen door den heer R. Snoek, Lageweg te Schellinkhout, de eerste kersen aangevoerd, welke werden gekocht door den heer J. de Jong Pz. van Blokker voor den prijs van 3.10 per kg. Nog geen bericht. Naar wij vernemen, bestaat over één der gemobiliseerden uit deze gemeente nog onzekerheid. Aangezien deze soldaat zich in Zeeuwsch-Vlaanderen bevond is het niet uitgesloten, dat hij behoort tot die Nederlandsche soldaten, die door de Franschen naar Frankrijk zijn gevoerd. Ongeluk. De 15-jarige J. W., werkzaam in een der Zaansche fabrieken, kreeg een zwaar ge wicht op zijn voet. Wonder genoeg heeft het geen ernstige gevolgen, hoewel hij gerui- men tijd rust moet houden. Aan het werk! Hoewel het aantal stempelaars bedui dend is, heeft de arbeidsdienst toch vele werkloozen aan 't werk gekregen. Ook in den landbouw zijn zoo noodig met toe slag van de gemeente velen werkzaam. Het gemeentebestuur en de arbeidsdienst hebben de wenk van de regeering: „zoek werk", ter harte genomen; een wenk waar velen dankbaar voor zijn. Voor den vasten en in lossen dienst zijnde gemeentewerklieden is productief werk ge zocht en gevonden. Dat stemt tot verheu genis, temeer daar de uitvoering op moei lijkheden stuit. De Stationsweg (en na be ëindiging hiervan de Heerenweg tusschen den Stationsweg en de Burg. de Wildtlaan) wordt onder handen genomen. Er komt af watering, aansluitend op het riool en, indien het niet al te veel tegenloopt, een tegelpad. De vrijkomende grond wordt met paard en driewielde kar vervoerd, gelijk ook het materiaal op primitieve wijze wordt aan gevoerd Nu de vrachtauto heeft afgedaan, weet men zich te behelpen. De bewoners van genoemde wegen zijn met de beduiden de verbetering en bestrijding van stofplaag in hun schik. Dankbetuiging uit Amersfoort. Ook bij den burgemeester onzer gemeente is een telegram ingekomen van ,zijn ambt genoot van Amersfoort, waarbij aan de burgerij hartelijk dank wordt betuigd voor de aan de geëvacueerde inwoners van Amersfoort door onze ingezetenen verleen de gastvrijheid. Het water in den polder. Men is nog steeds druk bezig met het uitmalen van het water uit den polder. Het gewone peil is in den polder reeds bereikt, doch z.g. hoogerop onder de duinen is er nog steeds overvloedig water, zoodat alles eerst nog naar hier moet doorzakken. Het nu bereikte peil is reeds beneden het ge wone en nog steeds gaat men voort met uit malen, zoodat vele boeren, die hun vee nu weer op het ondergeloopen land kunnen brengen, dit zoo spoedig mogelijk doen, daar men anders bevreesd is dat men in de slooten niet meer zal kunnen varen. Over het algemeen valt het gras dat onder water heeft gestaan nogal mee. Alleen het land dat den langsten tijd onder water is geweest heeft zichtbaar geleden. Door den regen had men hoop dat het nog veel zou ophalen, doch jammer genoeg is er nu zooveel regen gevallen, dat het alles nog weer doorweekt is geworden en het vee nu veel vertrapt. Gehoopt wordt nu op veel zon, wellicht dat dan nog veel van het gewas terecht komt. Dat kwam van pas. De regenbuien van de laatste dagen zijn aan den Langendijk goed van pas geko men. De te velde staande gewassen, welke tengevolge van de droogte te lijden hadden, zijn er door opgehaald. Postverzending-. De postverzendingen zijn met ingang van Woensdag veranderd. De verzending geschiedt thans om 8 uur, 14 uur en 20 uur. De post wordt met ingang van dien dag per trein, vanaf station Heerhugowaard, ver zonden. Zweminrichting geopend. De zwemvereeniging alhier heeft de zweminrichting aan het Waardje dezer da gen geopend. De pas opgerichte vereeniging heeft nog geen badmeester aangesteld, doch het toezicht wordt nu uitgeoefend door be stuursleden. Weinig belangstelling voor inënting. Van de gelegenheid tot inenten is in deze gemeente weinig gebruik gemaakt. Te Oudkarspel en Zuidscharwoude hebben veel meer ouders hun kinderen laten in enten. Er schijnt hier te weinig bekendheid aan te zijn gegeven. de wijkermeerpolder weer droog. Van de veldvruchten is niets over. Nu de Wijkermeerpolder geheel droog is, hoewel er nog niet kan worden gewerkt, blijkt eerst goed hoe ontzettend de schade is welke het zeewater in enkele dagen heeft aangericht, rchrijft de Bev. Crt. De grootste oppervlakte is geheel zwart, doch bedekt met een witte substantie, zee zout, terwijl van de gewassen, die hier voor enkele weken nog prachtig stonden, niets meer is te bekennen Aardappelen, bieten en boonen, zijn totaal weg en de tarwe heeft dezelfde kleur die deze anders vertoont tegen den tijd dat zij wordt gemaaid. Bjj den heer A. Schaap heeft het vlas nog zijn goede kleur behouden, doch bij den heer Barendregt, wordt het ook al op ver- schilende plaatsen geel. Het is nu nog troosteloozer dan de vorige week en de heer Schaap deelde onomwon den de meening van den heer Barendregt, dat er dezen zomer met den grond niets meer is te beginnen. Wie de aangerichte schade vergoedt, hier op is met geen mogelijkheid antwoord te geven. Intusschen neemt ook in den polder het gewone leven weer zijn loop. Verschillende huizen aan den Noorderweg zijn al betrok ken, evenals de woningen aan het einde van den Wijkermeerweg. De hier aangerichte schade is niet zoo heel groot en bepaalt zich tot een doorweekten vloer. Ook de woonwagens zijn weer van him tijdelijke standplaats aan de Pijpkade, naar 't kamp teruggebracht. Voetbal amsterdam—den haag 4—3. In het Olympisch stadion te Amsterdam is gisteravond de eerste wedstrijd van de competitie, georganiseerd door den Amster- damschen voetbalbond, tusschen de steden Amsterdam, den Haag, Utrecht en Haarlem, gespeeld. De opbrengst van deze wedstrij den zal gebruikt worden voor den weder opbouw van Rotterdam en om deze reden had het gemeentebestuur van de hoofdstad gisteravond de vermakelijkheidsbelasting laen vervallen, terwijl de directie van het Stadion het terrein kosteloos beschikbaar had gesteld. Zeer jammer was het daarom, dat in totaal naar schatting een kleine dui zend toeschouwers van hun belangstelling blijk gaven, waardoor de baten dus slechts gering konden zijn. Waar een zoo mooi doel werd nagestreefd, had men toch zeker op een grootere belangstelling mogen rekenen, temeer, daar het reeds weken geleden is, dat in de hoofdstad de laatste voetbalwed strijd werd gespeeld. De weersomstandig heden zullen aan deze geringe belangstel ling niet vreemd zijn geweest, voor den aan vang van den wedstrijd regende het tame lijk hard en 'ook gedurende de eerste helft was het niet droog. Bovendien was de lucht zwaar bewolkt. De weersomstandigheden van de laatste 24 uur hebben trouwens ook niet nagelaten hun stempel op het spel te drukken. Het veld was door de voortdurende regenbuien spiegelglad geworden en het valt dan ook njet te verwonderen, dat de spelers de grootste moeite hadden om op de been te blijven, waardoor van goed samenspel en zuiver plaatsen niet veel terecht kwam. Daarenboven hadden de meeste spelers in de laatste weken geen gelegenheid gehad te oefenen, hetgeen de balcontrole niet ten goede kwam. Het spel was dan ook uiterst matig en niet in staat het publiek in vervoering te brengen. Af en toe vertoonden enkele spe lers goede staaltjes van individueel spel, doch dagr bleef het bij. Amsterdam won tenslotte met 43. De tweede helft werd in schemerdonker met een witten bal gespeeld. Het spel was toen nog moeilijk te volgen. Vrijdag 31 Mei. JAARSVELD, 414,4 M. (KRO-uitz.) (6.30 —6.50 VPRO). 8.— ANP-ber. 8.05 Gr.pL 11.30 Toespraak met muz. omlijstng. 12. Gr.pl. 12.15 Musiquette. 12.45 Gr.pL 1.10 Rocoro-octet. (1.301.40 Gr.pl.) 2.Gr.pl. 4.KRO-melodisten. 4.45 Gr.pL 5.30 Voor de kinderen. 6.KRO-orkest. 6.30 Cyclus „Groote mannen in bewogen tijden". 6.50 Gr.pl. 7.Mededeelingen en gr.pL 8. ANP-ber. 8.15 KRO-Groot-Amus.-orkest. 8.40 Mondaccordeonsoli. 8.50 Vroolijk pro gramma. 9.Radiotooneel. 9.30 Vroolijk progr. 9.40 Gr.pl. 9.45 KRO-kamerorkest, solist en KRO-koor. 10.30 ANP-ber. 10.40 KRO-kamerorkest en solist. 11.3012. Gramofoonplaten. Het voor het avondprogramma van 8.15 tot 9.45 aangekondigde vroolijk programma zal met eenige wijziging beginnen om 7 uur, terwijl het concert van het KRO- Kamerorkest o.l.v. Pierre Reinards, met me dewerking van Max Kloos en het KRO- koor inplaats van om 9.45 om 8.30 zal be ginnen. KOOTWIJK, 1875 M. (AVRO-uitz.) 8.10 Gr.pl. 9.15—9.30 Gr.pL 9.45—11.15 Ensemble Jonny Kroon en gr.pl. 11.45 De Palladians. 12.30 Gr.pl. 12.45 Avro-Amus.-orkest en soliste. 2.2.30 Pianovoordr. 2.45 Gr.pl. 3.20 Disco-causerie. 4.25 Rep. 4.45 Avro-Aeolian- orkest. 5.45 Zang en orgel. 6.45 Avro- Musette-ensemble. 7.15 Gr.pl. 7.45 Avro- dansorkest 8.45 Gr.pl. 9.45 Omroeporkest en solisten. 10.45 Rep. 10.55 OrgelspeL 11.45 12.Gramofoonplaten. Nieuwsberichten. De uitzendtijden van de nieuwsberichten in het Nederlandsch, Fransch en Engelsch, op den zender Kootwijk, 1875 M., zijn als volgt: 8.8.15 Nieuwsberichten van het ANP; 9.9.15 berichten in het Fransch; 11.1511.30 berichten in het Engelsch; 12.45 13.nieuwberichten van het ANP; 13.45 14.en 15.1515.30 berichten in het Fransch; 18.1518.30 berichten in het En- gesch; 20.20.15 nieuwsber. Yan het ANP; 20.1520.30 en 21.1521.30 berichten in het Engelsch; 22.22.15 nieuwsberichten van 't ANP; 22.1523.15 geen uitzending; 23.15 23.30 berichten in het Fransch. Tot nader order zullen de Zenders Jaars veld en Kootwijk om 22.15, na de nieuws berichten van het ANP, sluiten, behalve dat, zooals uit bovenstaande opgave blijkt, de zender Kootwijk om 23.15 terugkomt met berichten in het Fransch. 295. Zwartvoet is woedend op Puntmuts. „Nu zal die rakker alles weer in de war sturen", pruttelt hij en hij zoekt net zolang in het bos, tot hij Puntmuts gevonden heeft. Stilletjes loopt hij een poos achter hem aan en dan.,, 296. trekt hij opeens de muts van het hoofd van zijn vriend. Verschrikt draait Puntmuts zich om en schreeuwt: „geef hier m'n muts, of ik zal de jouwe van je hoofd trekken". „Ho, ho mannetje, houd je kalm, ik moet eens een ernstig woordje met je spreken", zegt Zwartvoet. DE GEHEIMEN VAN DE ROODE ZEE. Victoria-Theater. Een bijzondere film met Harry Baur in de hoofdrol, waarin de schrijver Henry de Mon- freid zijn boek vertelt. Het verhaal speelt in de landen rondom de Roode Zee, waar de schrijver kennis maakt met de ouden Ara bier Saïd-Ali, die een enorme schat van de mooiste parels bezit. Maar ook in dit land ligt de begeerige booswicht op de loer. Deze tracht Saïd-Ali en zijn zoon Selim van het leven te berooven, maar dank zij de acti viteit van Henry de Monfried, krijgt de ver rader na tal van spannende en sensationeele tafreelen zijn loon. Harry Baur geeft een prachtige creatie van den ouden Arabier, terwijl de auteur van het boek, waarnaar deze film is ge maakt, zelf zijn rol vervult. De film werd opgenomen in plaatsen in Fransch Somaliland. DE DAG BREEKT AAN. Harmonie-Theater. Een prachtige, ernstige film, die den toe schouwer in een andere sfeer brengt en doet meeleven met de ernstige conflicten, die zich in het menschenleven ook wat de liefde betreft, voor kunnen doen. En dan treedt in deze film weer de figuur van Jean Gabin naar voren, de man, die> gekweld wordt door allerlei complicaties in zijn leven en ten slotte de consequenties met een voor name kalmte aanvaardt. Naast deze acteur treden Arletty en Jules Berry in deze film van groote spanning sterk op den voor grond. DIE ONDEUGENDE LADY X. City-Theater. Zooals de titel reeds aangeeft brengt het City-Theater deze week een mon daine, grappige en charmante comedie met Merle Obéron in de titelrol. Het is een vlot verhaal van verstand, onverstand en misverstand en de comédie ontwikkelt zich op ongedachte en humoristische wijze met geestig spel van de hoofdpersonen. Ook de bijfiguren leveren kostelijke tegenstellingen die 'voortreffelijk worden gespeeld. De film als geheel is een in vlot tempo gespeeld amusement. DE STRIJD OM DEN OMAR DIAMANT. Roxy-Theater. Een uiterst spannende film, waarbij het geheim pas op 't allerlaatst wordt ont huld. Het gaat in dit filmwerk om den beroemden Omar-diamant en als zoo'n steen wordt verhandeld, is dat steeds een feit van beteekenis. De nieuwe eigenaar in de film is een zeer gefortuneerd per soon uit Brazilië, maar een wonderlijke figuur, die iets geheimzinnigs heeft. Hij gaat met de diamant scheep naar Amerika en aan boord blijken een aantal personen te zijn, die alles willen wagen om den Omar-diamant in bezit te krijgen. Maar meer mogen wij niet vertellen, want dat zou iets van de spanning kunnen wegne men. Men ga het verhaal zelf zien en te vens het spel bewonderen van Cesar Ro mero en Phyllis Brooks in de hoofdrollen. Concentreert U zich op het krachtigste reclame-middel: dagblad-reclame!

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3