j AATSTE RUS ÏÏeuMetm GEMENGD NIEUWS. DE CECIL FREEMAN CREGQ, Het laatste bedrijf van den slag in Vlaanderen. (Wordt vervolgd). TWEEDE BLAD. 2 OUDSTE INWOONSTER VAN ONS LAND OVERLEDEN. Gisterochtend is in het St. Bernardusge- sticht te Weesp op ruim 104-jarigen leeftijd overleden mej. J. A. de Smit-Rog, de oudste inwoonster van ons land. Op 14 Sept. zou zij 105 jaar geworden zijn. Haar laatste verjaardag is wel een harer drukste feest dagen geweest, want de militairen, die toen in Weesp gelegerd waren, huldigden „Opoe Smit" in grooten getale. Paardenvordering in Groningen. - De Duitsche overheid in Groningen heeft be sloten tot een vordering van paarden. Alle vierjarige en oudere warm- en koudbloed- paarden moeten worden voorgebracht, zoo wel van eigenaren als handelaren. Heel Utrecht loopt. - Als er een stad is, die gehandicapt wordt door de benzinezui- nigheid dan is het wel de stad in het hartje van het land, Utrecht. Utrecht was n.l. wat het vervoer betreft in de stad zeer modern georiënteerd. Een paar jaren geleden zijn de trams door autobussen vervangen en 1 de rails opgebroken. Alle personenvervoer ging dus per autobus, maar nu de benzinebezui niging gekomen is, heeft het autobusverkeer geen kans. De rails zijn weg en de tram wegens zijn aan de gemeente Amsterdam verkocht. De conclusie ligt voor de hand: de Utrechtenaren moeten loopen en Utrecht is een gemeente met een groote oppervlakte. Nog maar twee buslijnen rijden en deze zijn nog gecombineerd tot één lijn en rijden slechts ieder uur. Stagnatie in de Wieringermeer. - Door benzineverbod e.a. zijn tal van werken, welke in den Wieringermeerpolder in wer king zijn en waarbij veel Medemblikker werknemers zijn betrokken, stil gelegd. Het betreft wegenbouw, boerderij enbouw, enz. Het is te hopen, dat deze stagnatie van kor ten duur zal zijn. Nog ijs in den grond. - Bij grondwerk- werkzaamheden achter den zeemuur bij ae algemeene begraafplaats te Enkhuizen stie ten werklieden op een ijslaag van nog circa tien centimeter dikte, zoo meldt de E. Crt.- of de winter ook streng geweest is Het Zoeklicht opgeheven. - Gemeld wordt, dat besloten is „Het Zoeklicht", het weekblad van den heer Johannes de Heer te Driebergen, op te heffen. Het Zoeklicht behoorde jarenlang tot de periodieken, die het meest gelezen werden. We vernamen van oplagen van 30.000 exemplaren, cijfers, die het gewone oplagecijfer van kerkelijke en religieuse periodieken aanmerkelijk over treffen. De heer Johannes de Heer is licha melijk niet meert tot de inspanning in staat, welke jarenlang van hem tot dusver gevor derd werd. De tijdsomstandigheden hebben thans den laatsten stoot gegeven. Doodelijk verkeersongeval. - Te. Apel doorn had op den Deventerstraat ter hoogte van de buurtschap Teuge een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en een motor fiets, bestuurd door den heer W. Sch. te Wenum (gemeente Apeldoorn). De motor rijder werd gedood. De vrachtauto is door gereden. Doodelijk ongeluk te Rotterdam. - Bij de tunnelwerkzaamheden aan den Groenen Hilledijk te Rotterdam is een ongeluk ge beurd, dat aan den 36-jarigen heier J. v. d. W. het leven heeft gekost. Het slachtoffer bevond zich onder een heistelling, toen een zwaar voorwerp, waarschijnlijk een houten heiblok of een takel, omlaag viel. De man werd bloedend aan het hoofd verwond en bleek na aankomst in het Zuider Ziekenhuis reeds te zijn overleden. Mevr. PlinsingaKruizenga - Na een langdurige ziekte is te Hoogezand op 44- jaren leeftijd overleden mevr. C. M. A. Plin singaKruizenga. In de kringen waarin men Groninger taal en volksleven een warm hart toedraagt, was zij een geziene persoon lijkheid evenals haar echtgenoot, den heer H. W. Plinsinga. Samen hebben zij veel ge daan voor het beoefenen der Groninger taal, samen hebben zij liederen en folklore bekend gemaakt in de Groninger vereeni- gingen Ook in Alkmaar zijn zij opgetreden. De moord te Leidschendam. - Het ge rechtshof te 's-Gravenhage zal op 14 Juni in hooger beroep de strafzaak behandelen, tegen den man, die door de rechtbank in Den Haag op 2 April j.l. wegens moord op den veehouder C. van der Horst te Leid schendam, was veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. Door 34) Het was de fotograaf van Scotland Yard, die binnen gekomen was om te vragen of de inspecteur nog verdere instructies had. „Goed. Laat Brigadier Mercier ze onder zoeken en zeg hem, dat hij mij laat weten of er oude bekenden bij zijn. Er is hier een telefoon, nietwaar? Goed. Zeg hem, dat hij mij hier opbelt, als hij iets bijzonders heeft. Ik ben den geheelen dag hier en misschien vannacht ook". „Heel goed, inspecteur". In of rond het groote huis werden nog drie andere dingen gevonden, van meer of minder importantie, welke Higgins bij zijn onderzoek van dienst konden zijn. De eerste was een nota van een effecten firma, betrekking hebbende op den koop van verschillende effecten aan toonder voor een zekeren heer Robinson. De nota werd ontdekt tusschen een bundeltje kwitanties, waar hij blijkbaar abusievelijk was tus schen geraakt. Higgins noteerde het adres van de firma en besloot zoo vlug mogelijk Plunderaar te Veghel gearresteerd. - De rijkspolitie te Veghel is tot arrestatie overgegaan van den 34-jarigen landbouwer J. J. v. d. L. aldaar, die er van verdacht wordt, zich op 12 dezer te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van goederen, toebe- hoorend aan te Veghel gesneuvelde mili tairen. De verdachte is gisteren gevanke lijk naar 's-Hertogenbesch overgebracht, waar hij, na voor den officier van justitie te zijn geleid, in het huis van bewaring is in gesloten. Doodelijk ongeval. - Gistermiddag liep het 4-jarige jongetje N. M. J. K., wonende in de Oudeman straat, in Den Haag naast een rijdende veegauto van de stadsreini ging. Hierbij is het ventje vermoedelijk ge struikeld, met het gevolg, dat hij onder het achterwiel van de auto terechtkwam. Het slachtoffer werd tegen den trottoirrand ge drukt en was op slag dood. DE TOESTAND IN FRANKRIJK. Van de Fransche grens wordt gemeld: In kringen der Westelijke democratieën verluidt, dat het inzicht van den toestand bij de toonaangevende mannen in Parijs veel verder gevorderd is dan de officieele uitlatingen van Reynaud doen zien. Gene raal Weygand zou door zijn laatste bezoek per vliegtuig aan de ingesloten Noordelijke legers het inzicht gekregen hebben, dat hun lot is bezegeld en dat de overgave slechts zoo lang moet worden vertraagd tot het Fransche Noordelijke front tusschen Abe- ville en Montmedy een zekere sterkte heeft verworven. Door de capitulatie van het Belgische leger lijkt het thans echter niet meer mogelijk den daartoe noodigen tijd te winnen. Op het oogenblik zouden besprekingen tusschen Londen en Parijs aan den gang zijn, welke draaien om het tijdstip, waarop de capitulatie van het Britsche expeditie- leger en de ingesloten Fransche legers zal worden afgekondigd. Men wil het besluit gemeenschappelijk nemen, opdat tenminste naar buiten een overeenstemming blijft behouden. Op zichzelf zou het Britsche expeditie corps volgens de opvatting van Londen den tegenstand zoo lang handhaven, tot het be langrijken deelen zou zijn gelukt zich naar Engeland in te schepen. Nadat gister echter door de verovering, resp. vernieling van alle belangrijke havens door de Duitsche weermacht de terugtocht is afgesneden, schijnt de hoogste militaire leiding van Engeland thans van meening te zijn, dat alleen nog gemeenschappelijke be sluiten over het lot van het ingesloten BritschFransche leger kunnen worden ge nomen. ROUWPLECHTIGHEID VOOR PRINS WILHELM VON PREUSSEN. In de Friedenskirche te Potsdam is gister onder groote belangstelling der bevolking de rouwplechtigheid gehouden voor den aan het westelijk front aan het hoofd van zijn compagnie zwaar gewonden en in een veldhospitaal overleden prins Wilhelm von Preussen. De met de rijksoorlogsvlag ge dekte kist was sedert Dinsdag in de kerk opgebaard. DE VERLIEZEN AAN VLIEG TUIGEN. De Petit Parisien publiceerde, "naar het D.N.B. meldt, op 27 Mei een bericht over verliezen van het Duitsche luchtwapen. De door dit blad gepubliceerde cijfers, n.l. 1060 vliegtuigen zouden afkomstig zijn uit het centrale statistische bureau van het rijks ministerie voor de luchtvaart, dat deze cij fers op 19 Mei aan het groote hoofdkwar tier van Hitier heeft medegedeeld. Alle bijzonderheden, die de Petit Pari sien publiceert, zijn, naar van Duitsche zijde is vastgesteld, van het begin tot het einde verzonnen Het opperbevel van de weermacht heeft de Duitsche en de vijan delijke verliezen aan vliegtuigen sedert 11 Mei voortdurend gepubliceerd. Volgens deze cijfers bedragen de vijandelijke verliezen aan vliegtuigen tot op heden 2638 toestellen tegen 373 Duitsche toestellen. Terwijl de Petit Parisien de Duitsche vliegtuigverlie- zen met 1060 aangeeft, geeft Havas op 28 Mei, volgens opgaven uit bevoegde Britsche kringen, het aantal vernielde Duitsche vliegtuigen op van 2000. De tegenspraak tusschen deze beide Fransche publicaties is het beste bewijs van de onbetrouwbaarheid van het Fransche en Britsche cijfermate riaal. daar een bezoek af te steken om informa ties in te winnen. Hij dacht geen oogenblik, dat dit hem belangrijke onthullingen zou brengen, maar volgde slechts zijn gewone gedragslijn, ieder spoor te onderzoeken, hoe onbeduidend ook. De tweede ontdekking was, dat zich in een groote loods een flink aantal geweren en een schietschijf bevonden. Deze ontdek king gaf hem tevens het antwoord np de vraag, die hem al lang bezig hield: Gedu rende den „strijd" in de bibliotheek was er eenige malen geschoten. Waarom was er niemand uit het dorp ox deze geluiden afge komen? Het antwoord was nu simpel: men was gewend in de loods op de schietschijf te hooren schieten. De derde was een stukje rubberslang van eenige centimeters lengte, dat in den oven lag van de machine, welke gediend had om de dynamo aan te drijven, welke het huis van electrisch licht voorzag. Inspecteur Higgins slurpte dankbaar een kop heete thee naar binnen, welke een van de wachters voor hem had klaar gemaakt, toen de telefoon overging. Haastig den kop ledigend, rende hij naar het tbestel. „Hallo, met Medhurst een-drie?" „IkehIkJa", eindigde Hig gins wanhopig na een vergeefsche poging om het nummer op het toestel te vinden. „Opgebeld uit Londen". Een paar piepende en krakende geluiden en dan een stem: „Inspecteur Higgins, alsjeblieft". „Spreekt u mee". „O, bent u het meneer?" (De inspecteur zuchte vermoeid). „Hier Mercier. Ik heb die Het drama nadert met rassche schreden zijn einde. „Het laatste bedrijf van den grooten slag in Vlaanderen". Onder dit opschrift publi- ceeren de Duitsche ochtendbladen het be richt over de bestorming van Yperen en Kemmel door de Duitsche troepen. De Yser- linie, waarom in den wereldoorlog zoo fel gestreden is, is thans met haar sleutelpunt de stad Yperen, in Duitsche handen, schrijft de Berliner Börsenzeitung. Nu Rijssel, Armentieres, Yperen, de Kem- melberg en Dixmuiden genomen zijn, en de BelgischFransche grens bereikt is, treden twee feiten naar voren: 1. De zak ten zuid oosten van Rijssel, waarin het Fransche leger zich bevindt, is volkomen gesloten, aangezien Rijssel zoowel van het westen als van het oosten uit genomen is. 2. De Duitsche stoottroepen zijn ook den sector van de Engelsche divisies van twee kanten binnengedrongen, nl. van 't noord oosten en van het zuid-westen. Wat aan Engelsche troepen niet door de Duitschers reeds omsingeld is, dringt thans naar het noorden en probeert de kust te be reiken. Acht dagen geleden stonden den toen reeds sterk terugtrekkenden Engel- schen nog een half dozijn kanaalhavens ter beschikkng. Thans is dit anders. Boulogne, Calais en Oostende zijn in Duitsche handen. Duinkerken ligt in 't vuur van de Duitsche artillerie. De laatste Britsche hoop is geves tigd op de kleine Belgische haven Nieuw- poort. Doch ook daar is het niet veilig. De haven is voor de Duitsche bommenwerpers ge makkelijk te bereiken en Duitsche „Schnell- boote" hebben voor Nieuwpoort opnieuw een haar Engeland vluchtenden grooten Britschen torpedojager getorpedeerd. Men ziet dus, zoo besluit het blad, dat het gewel dige drama met rassche schreden zijn einde tegemoet gaat. DE STEMMING IN LONDEN NA DE BELGISCHE CAPITULATIE. Uit Londen werd gister door het D.N.B. bericht: Sinds gistermorgen weet men in Londen, dat het Britsche leger niet meer te redden is. De Britsche regeering is niet meer in staat de tot een paniek groeiende opwin ding in de openbare meening te stuiten. De massavlucht der bevolking uit de zuidelijke kustgebieden gaat onverminderd voort. Ge- heele landstreken in het zuiden des lands zijn door de bevolking verlaten. Met bekwamen spoed wordt het vervoer van vrouwen en kinderen uit Londen en de groote Engelsche industrie-centra naar de Noordelijke provincies voortgezet. De aan blik van de Engelsche hoofdstad is in deze dagen volslagen veranderd. De optimisti sche en op de overwinning vertrouwende geest der eerste oorlogsmaanden heeft plaats gemaakt voor een sombere hopelooze stem ming. Het Britsche oorlogskabinet is thans per manent bijeen. Voortdurend komen in Downingstreet ministers aan, en zonder on derbreking voert Churchill afzonderlijke besprekingen met vooraanstaande parle mentsleden en met de ambassadeurs van Frankrijk en de Ver. Staten. De sinds dagen bijna volkomen stagneerende verbinding met de Fransche regeering wordt thans nog slechts met de grootste moeite ge handhaafd. De Britsche regeering streeft thans eerst naar een afspraak met Parijs, welke maat regelen genomen moeten worden met het oog op den catastrophalen toestand. Vol gens tot dusver nog niet bevestigde geruch ten, zou tusschen Londen en Parijs thans de noodzakelijkheid eener capitulatie van de ingesloten Engelsche en Fransche legers besproken zijn. VERHOOGING VAN DE LEEFTIJDS GRENS DER DIENSTPLICHTIGEN IN ZWEDEN. De Zweedsche regeering heeft bij den Rijksdag een wetsontwerp ingediend, waar bij de leeftijdsgrens voor dienstplichtigen van 45 tot 46 jaar wordt verhoogd, boven dien zullen een aantal bepalingen betref fende vrijstelling van militairen dienst om familieredenen voortaan ook in vrede .tijd komen te vervallen. vingerafdrukken onderzocht, inspecteur". „Ja, en?" „Een half dozijn ervan behooren aan „Gladde Sudd", meneer". „Dacht ik wel". „Dan zijn er een paar van „Samson" Sanderson". „O, hebben we die al eens gehad?" „Neen, meneer. Ik kreeg ze uit New York bij de gebruikelijke uitwisseling. Daaruit kon ik ook nog een derden afdruk thuis brengen, dien van Jacon Heckestein, een beruchten Amerikaanschen autodief". „Ha, de chauffeur". „Pardon, meneer?" „Niets, Mercier. Nog meer?" „Dan zijn er twee of drie afdrukken ge lijk van 79 Horton Road, dat leege huis langs de route van bus 87, welke ik echter niet ken". „Allemachtig". „Dan blijven er nog vier afdrukken over. Een is er van u, dunkt me". „Dat is heel waarschijnlijk". „Dan een van een kiemen of jongen man". „Waarschijnlijk van den jongen Hamper". „Dank u, meneer. Dat zal ik noteeren". „En de andere?" „Een stel is afkomstig van dien man, die dood gevonden werd op de bus en die vol gens uw identificatie Raymond moest hee- ten". „Ha! We worden warm". „En de andere zijn gemaakt door dien zelfmoordenaar Henri Hamper". Inspecteur Higgins hing in gedachten ver diept den hoorn weer op de haak VOORZORGSMAATREGELEN IN ROEMEENSCH PETROLEUMGEBIED. Uit Boekarest wordt gemeld: Het ministerie van defensie en het minis terie van binnenlandsche zaken hebben nieuwe strenge maatregelen genomen om daden van sabotage in het Roemeensche petroleumgebied te verhinderen. Vreemdelingen mogen dit gebied niet be treden en er niet doorheenreizen. Vreemde lingen die zich in het petroleumgebied be vinden, mogen daar alleen verblijven met een speciale vergunning. De straffen tegen het vooraanstaande personeel der petro- leumondernemingen dat voor de verhinde ring van daden van sabotage verantwoor delijk is, worden verschèrpt. Particulieren in het petroleumgebied mo gen geen wapenen meer bezitten. De in de petroleumondernemingen werkzame Roe meensche ingenieurs kunnen door de mili taire overheid voor dienstverrichtingen worden opgeroepen. DE INLIJVING VAN EUPEN EN MALMEDY BIJ HET DUITSCHE RIJK. Ter uitvoering van het decreet over de inlijving van Eupen en Malmedy bij het Duitsche rijk, heeft de Führer thans de vereischte bepalingen gegeven. De nieuwe rijksgebieden omvatten de vroegere Pruisische districten Eupen en Malmedy met inbegrip van het neutrale Moresnet, verder de als gevolg van het Verdrag van Versailles voor het bepalen van de grens aan België gekomen gebieds- deelen. Alle bewoners van Duitschen of naar den aard verwant bloed worden Duit sche staatsonderdanen. De Volksduitschers worden rijksburgers. Op 1 September treedt in de boven aangegeven gebieden het rijksrecht en Pruische landrecht in werking. Deze basis kan door den bevoegden minis ter in bepaalde gevallen worden gewijzigd. Tot aan de invoering van het rijksrecht blijft het tot dusver geldende recht slechts in zooverre van kracht, indien het niet in tegenspraak is met de inlijving bij het Duitsche rijk. ,De aanvullende recht- en bestuursvoorschriften worden uitgevaar digd door den rijksminister van binnen landsche zaken als centraal orgaan voor de inlijving. DE ITALIAANSCHE PERS EN DE CAPITULATIE VAN BELGIE. Uit Milaan werd gister gemeld: In een hoofdartikel over de gebeurtenis sen van gisteren, schrijft Gecorriere Delia Sera, dat de capitulatie van België niet een buitengewoon en onvoorzien feit is, zooals minister-president Reynaud in zijn rede wilde doen gelooven, doch het logische ge volg van een politiek en militair verloren toestand, waarin België door de schuld uit sluitend van de Franschen en Engelschen en hun in de Belgische regeering zetelende medeplichtigen was gestort. Wanneer de heer Reynaud, zoo gaat het blad verder, be weert, dat de daad van den koning den weg voor den vijand naar Duinkerken heeft vrijgegeven, dan is dit een onwaarheid. De Duitsche strijdkrachten bevonden zich reeds op marsch naar Duinkerken. De verdedi ging van de Westelijke toegangswegen naar de groote havens is echter opgedragen aan de Franschen, die den vijand bij de bezet ting van Boulogne en Calais niet hebben weten te belemmeren. De capitulatie van de 500.000 Belgische soldaten brengt de geal lieerden in Vlaanderen in een wanhopigen toestand, zoo schrijft de Gazetta del Popoio te Turijn. Het Duitsche opperbevel zal aan de vijanden niet den tijd laten om op adem, te komen. De geweldige druk op de Fran sche en Engelsche strijdkrachten dwingt hen overal terug te trekken. De Popoio d'Italia schrijft, dat de lof van het Duitsche hoofdkwartier voor het dappere strijden der Belgische soldaten ongetwijfeld meer waar de heeft dan de cynische woorden die een moreele veroordeeling inhouden van de verantwoordelijke politici in Parijs. Rey naud zou graag van België gezien hebben, zoo gaat het blad voort, dat het zich tot den laatsten man opofferde, niet om België te redden, doch om Frankrijk en Engeland nog eenig respijt te geven. YPEREN EN KEMMEL BESTORMD. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakte gisternamiddag bekend: In den voortgaanden aanval tot vernietiging van het Engelsche leger hebben onze troe pen Yperen en Kemmel bestormd. HOOFDSTUK XXII. Waarin een auto gevonden wordt. Met den eersten trein keerde inspecteur Higgins den volgenden morgen naar de stad terug. Tien minuten voor de winkel geopend werd, bevond hij zich reeds voor Hildebrand en Sons' heerenmodepaleis. Een beleefd buigende bediende bracht hem naar het kantoortje van den chef. Higgins legde een papieren zak op tafel en haalde er een hoed uit te voorschijn. „Eén van uw hoeden, meneer?" Na een vluchtig onderzoek bevestigde de chef dat. „Ik zoek den eigenaar". „Maar waarde heer, wij verkoopen eh duizenden hreden van dat model". „En verkoopt u er ook eh duizen den van die maat?" „H'm. Zeven en een kwart. Groot hoofd, hè? En wat is dat?" Rillend van afkeer haalde hij tusschen vinger en duim het stukje courant tusschen den band van den hoed vandaan. Hij toonde duidelijk zijn af keuring, een dergelijke behandeling van een hoed was in zijn oogen niet minder dan heiligschennis. „Moet tweedehands gekocht zijn, inspec teur. Zoo iets doen wij niet. Als een hoed niet precies past, wordt er wel eens een smal strookje vilt in gelegd en geen neen, geen courantenpapier". „Is dat altijd het vaste gebruik?" „Altijd, meneer. In deze zaak en in alle Londensche filialen". „En in de provincie?" De chef haalde zijn schouders op, als wil de hij te kennen geven, dat hij daarvoor niet aansprakelijk was. EEN ENGELSCHE PERSSTEM. De slag van Artois en in Picardië moet thans als verloren worden beschouwd, zoo constateert de Daily Express, welk blad voortgaat: De Duitschers hebben thans de volgende voordeelen behaald: 1. Zij zijn meester van het belangrijkste Fransche industriegebied; 2. Zij bezitten vliegsteunpunten, die zeer dicht bij Engeland liggen, zoodat hun bom bardementsvliegtuigen door jachttoestellen kunnen worden begeleid; 3. Hun artillerie zal het Kanaal en den toegang tot de haven van Londen beheer- schen; 4. De Duitschers bezitten buitengewoon belangrijke steunpunten in Noorwegen, van waar zij de blokkade der Britsche oostkust kunnen vervolledigen. DE MOSKOUSCHE PERS EN DE CAPITULATIE VAN BELGIE. Alle Moskousche bladen hebben het bericht over de capitulatie van België groot opgemaakt. In een overzicht van de Prawda wordt opgemerkt, dat thans voor de Duitsche troepen den weg naar Oosten de en Duinkerken vrij is, de laatste ha vens waaruit de Engelsche en Fransche troepen, zij het ook met geweldige verlie zen, nog teruggetrokken hadden kunnen worden. De toestand van de geallieerde troepen in Noord-Frankrijk is thans zoo goed als hopeloos geworden. De gepleegde Fransche tegenaanval aan de Somme heeft geen resultaat gehad. De militaire mede werker van de Iswestia schrijft, dat de geweldige gevechten in België en in Noord-Frankrijk hun beslissend stadium naderen. Het gebruik van gemotoriseerde en gepantserde troepen, van bombarde- ments- en jachtvliegtuigen in geweldigen omvang heeft in de thans aan den gang zijnde gevechten zulk een tempo mogelijk gemaakt, als men in den wereldoorlog niet heeft gekend. Tegenover de nieuwe methoden van de Duitsche oorlogvoering heeft het FranschEngelsche opperbevel zich als onvoorbereid gekenmerkt. DE AMERIKAANSCHE BELANGEN IN BELGIE. Op de vraag, of het departement van buitenlandsche zaken met de Duitsche regeering besprekingen zou voeren over het vertrek van Amerikanen uit België, heeft Huil geantwoord, dat er nog slechts weinig Amerikanen in België zijn en dat bovendien de Amerikaansche ambassadeur te Brussel op zijn post gebleven is en der halve de belangen der Vereenigde Staten kan behartigen. DE STEMMING IN LONDEN. Gisternamiddag werd uit Londen gemeld: De stemming van de Londensche pers is als gevolg van de capitulatie van het Belgi sche leger uiterst somber. Bijna alle bladen wijzen op den kritieken toestand der geal lieerde troepen in noord-Frankrijk en spre ken van de mogelijkheid van een Duitschen inval in Engeland. Tevens publiceeren alle bladen een door het Reuter-agentschap „uit officieele bron" verkregen overzicht van den toestand, dat meer aan een laatste groet, dan aan een appel voor het Britsche expeditieleger in Vlaanderen doet denken. In dit overzicht wordt gezegd, dat het voor het Britsche expeditiecorps bijna onmoge lijk zal zijn, zijn verdediging opnieuw te or- ganiseeren, teneinde het hoofd te bieden aan de aanvallen, die uit den nieuwen, door het wegvallen van de reeds gemelde divisies, opengekomen sector worden ge daan. De „Evening Standard" schrijft, dat het geallieerde leger door het „verraad" een zeer zwaren slag heeft gekregen. De toe stand van de in België strijdende troepen was voordien zonder dit reeds zwaar ge noeg, doch aan zulk een mogelijkheid heeft niemand gedacht. De „Star" merkt op, dat de ernst van den toestand niet meer ver doezeld kan worden. Engeland en Frank rijk staan tegenover den moeilijksten toe stand in hun heele geschiedenis. Ook de „Evening News" is van meening, dat de capitulatie van het Belgische leger een zeer zwaren slag voor de zaak der geallieerden is geweest. Men moet, indien geen wonder gebeurt, rekening houden met zware verlie zen voor het Britsche expeditiecorps. MODERNE MACHINES VOOR UW DRUKWERK! ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320. „Het spijt me, dat ik het moet zeggen, dat onze vrienden buiten wel eens wat minder nauwkeurig met het passen van hun hoofd deksels te werk gaan dan wij, meneer". Inspecteur Higgins dacht even na en vroeg toen: „En hebt u een zaak in Medhurst?" „Highstreet nummer zeven en zeventig". „Ik dank u zeer voor uw inlichtingen". De chef bood beleefd aan om den hoed naar Scotland Yard te laten brengen, wat Higgins dankbaar accepteerde. Zijn volgende bezoek gold een groot ge bouw in een zijstraat van Throgmorton- street. Een koperen plaat leerde, dat daar het kantoor gevestigd was van Messrs. Da- vis Camperdown, commissionnairs. in effecten. Noch de heer Davis, noch mijn heer Camperdown was komen opdagen, maar de eerste bediende stelde zich ter be schikking van den inspecteur. „Een van uw nota's?" „Zeker, meneer". „Ik zou graag enkele bijzonderheden over uw cliënt hebben". ,,'t Spijt me erg meneer, maar ik ben bang, dat de zaak van onzen cliënt strikt vertrouwelijk is en heb... neen... eh... mijn verantwoordelijkheidha, gelukkig! Daar is meneer Davis". Een- groote man met hoogen hoed, ge- kleede jas, gestreepte pantalon lakschoe nen en witte sous-pieds, citroengele hand schoenen en een opgerolde parapluie in de hand, betrad glimlachend het kantoor. De chef haastte zich naar hem toe en fluisterde tegen hem, als gevolg waarvan Higgins in zijn privé-kantoor gebracht werd.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6