Myra, het elfje en de booze kabouter Zwartvoet. ^Buitenland ^Rechtszaken £aaiste .êecichtm Sp&ct KERK EX SCHOOL 2 EERSTE BLAD 3 rknemers, dio maar evenzeer irtoe het initia- noeten begrij. lak niet te ver- al men moeten rijfsleider alles latgene wat hij mogelijk weer en dat, zoodra eenigszins toe- Iwongcn gedu- en zullen zijn weer dankbaar sn en vooral iedereen zoo- gegeven, zoo- iat het niet te :r in zoovele atregelen wor- wederzijds van opgekropt ge eft. wij gezamen en hebben ge- oor stuk, onze m de tijdsqijgfr t en laten wij ichtlijnen voor If duidelijk te roeilijken tijd wat ons ver in verdeelen. noorden, welke gesproken, het thans 's lands te best zullen nen weer nor- zelfs dat vela ld zullen wor- was. 'rs medewer- aren, laten wij en welke in n ooit noodza- van elkanders c streven naar rking. id hebben, dat edekken nooit unnen zijn of en wijken om alles wat leeft mden schijnsel C. P. Pacilly HTAUTO'S. tmaar brengt de aandacht, MET UIT- die in het voor het ge selolie, VER- te doen aan maar. ten op Zater- ïags tiissehen der Vlies v. 95 jaar is te C. van der iwoner was. gezondheid, hts twee we- OBDAM Geen gewonden of gesneuvelden. Onder de militairen uit onze gemeente bevinden zich geen gesneuvelden of gewon den Velen zijn inmiddels huiswaarts ge keerd. SCHERMERHORN De Eilandspolder. De Eilandspolder, de polder waarin onze tuinders hun bedrijven grootendeels hebben, en die door de inundatie geheel onder water was gezet, is thans weer drooggemalen en zal door de tuinders voor zooveel mogelijk wor den bewerkt om te trachten er nog van te halen wat kan. Volgens technisch advies moet de grond niet gespit, maar van boven los worden gemaakt. Het chloorgehalte, het welk door ir. Lienesch is onderzocht, zal waarschijnlijk niet te hoog zijn. Voor de te telen gewassen zal een lichte stikstof bemes ting noodig zijn. Getracht zal worden door de bevoegde instanties kunstmest en zaai zaad voor de tuinders te verkrijgen, daar hun de middelen daarvoor ontbreken. Ge plant of gezaaid kunnen nog worden stam- slaboonen, witlof, late aardappelen, knol bieten, voederbieten, kropsla en andijvie. Ook kunnen nog tomaten, zomerspinazie en postelein worden geteeld, benevens kool soorten. Voor koolsoorten is het gevaar van knolvoet in den Eilandspolder heel groot. Onder leiding van den burgemeester van de Rijp is een vergadering gehouden van burgemeesters uit de gemeenten de Rijp, Beemster, Schermerhorn, Kwadijk, Middelie en Warder, ten einde de tuinders, die geen inkomsten hebben, voorloopig te steunen door een wekelijksche geldelijke bijdrage. Reeds was aan kunstmest en zaaizaad dit voorjaar voor een bedrag van 25000 op den grond uitgestrooid, welke geheel is verloren, 't Is voor onze tuinders te hopen, dat dit be drag wordt vergoed, daar zij dan in de ge legenheid zijn a.s. voorjaar weer gewoon hun land te bemesten en te bezaaien. Ook de tuinbouwvereenigingen te Scher merhorn en de Rijp, benevens de rijkstuin- bouwconsulent ir. Rietsema te Hoorn en den assistent Blauw verzamelen alle gegevens om te trachten de schade zooveel mogelijk te verzachten. DE BELGISCHE CAPITULATIE. Er was voldoende overleg gepleegd. Een oorlogscorrespondent van Stefani meldt, dat koning Leopold reeds een week geleden er de aandacht van het Britsche en Fransche commando der Noordelijke legers op gevestigd had, dat voortzetting van den strijd in Vlaanderen nutteloos zou zijn, in dien de geallieerden niet in staat zouden zijn het militair initiatief te nemen ten einde wijziging te brengen in de tragische strategische situatie. De koning heeft zich toen tot voortzetting van den strijd bereid verklaard onder voorwaarde, dat een mili tair plan zou worden uitgewerkt, dat de van de Belgen verlangde offers zou recht vaardigen. Hij weigerde het Belgische leger tot vernietiging te veroordeelen, alleen om Frankrijk en Engeland tijd te verschaffen voor de organisatie hunner legers op een ander deel van het front. De koning moti veerde zijn verklaring met de enorme ver liezen, die geleden waren. Hij heeft voor het kabinet-Pierlot zijn opvattingen, die door den Belgischen generalen staf gedeeld werden, herhaaldelijk uiteengezet. Hij be sprak haar ook met de generaals Blanchard en Gort, deelde haar persoonlijk mede aan Reynaud en Churchill en bracht haar ter kennis van koning George van Engeland. Het voornemen van den koning tot staking van den strijd is besproken tusschen Blan chard en Reynaud en daarna tusschen Reynaud en Churchill. Op grond van deze onloochenbare feiten is het belachelijk, aldus vervolgt het be richt, te spreken van „geïmproviseerde, zon der overleg met zijn wapenbroeders geno men besluiten van den koning". In werke lijkheid hadden Reynaud en Churchill, na dat zij zagen, dat het niet mogelijk was den koning van zijn besluit af te brengen, Maandag besloten, den wil van den koning en zijn generalen staf te negeeren. In over leg met Pierlot hadden Londen en Parijs den koning Maandag door Blanchard kort weg het bevel laten geven de operaties voort te zetten in overeenstemming met de hoogere bevelen van Weygand. Intusschen heeft Pierlot te Parijs op dracht gekregen een plan uit te werken voor een poltieke actie, die den koning van zijn aanzien zou moeten berooven en zijn wil zou moeten uitschakelen. Een verkenningsrapport van 27 Mei luidt: tusschen 6 en 8 uur sterke terug trekkende bewegingen van den -vijand uit het ingesloten gebied in Noord-Frankrijk en België naar de kust. Verkenningsrap porten van 28 Mei deelen mede, dat in het zeegebied tusschen Zeebrugge en Duinkerken in den voormiddag talrijke schepen met westelijken koers werden waargenomen. In^den middag werden afzonderlijke kleine schepen eveneens hoofdzakelijk met westelijken koers op gemerkt. BOMMEN OP NEUSS. Naar de Duitsche bladen mededeelen, hebben vijandelijke vliegers in den nacht van Maandag op Dinsdag een aantal bom men lukraak neergeworpen op Neuss. Be halve een particulier huis werd ook een hospitaal, dat volgens de voorschriften der Geneefsche conventie gekenmerkt was, door bommen getroffen. Er zijn geen menschen- levens verloren gegaan. Verdere bommen vielen op het vrije veld, zonder schade aan te richten. DE MISHANDELING VAN KRIJGS GEVANGENEN. De rijksminister van buitenlandsche za ken, von Ribbentrop, heeft de Fransche re- geering door bemiddeling der Zweedsche re geering- de volgende mededeeling doen ge worden: ,In den laatsten tijd stapelen zich de bij de rijksregeering binnenkomende berichten op, volgens welke in Fransche gevangen schap geraakte leden der Duitsche lucht strijdkrachten en valsehermtroepen een be handeling ondergaan, die zoowel met de re gelen van het volkenrecht en de geldende verdragsbepalingen als met de elementairste wetten van menschelijkheid in flagranten strijd is. Een bijzonder teekenend voorbeeld van een dergelijke ongehoorde behandeling is het geval van den kolonel der luchtmacht Lackner, die tijdelijk in Fransche gevangen schap geweest is. Uit het dienstrapport, dat hij na zijn bevrijding heeft uitgebracht en dat intusschen in de pers gepubliceerd is, blijkt, dat deze officier, toen hij, nadat zijn jachtvliegtuig in brand geraakt was, met zijn parachute omlaag sprong, door krachtig ge weervuur der Fransche troepen beschoten is, dat hij na zijn landing door Marokkaan- sche soldaten op de meest brute wijze mis handeld en met beschieting bedreigd is en dat hij tenslotte met ketenen geboeid werd. Het rapport toont verder aan, dat verschei dene andere gevangen genomen Duitsche vliegers trots hun zware verwondingen een langen weg moesten afleggen om verhoord te worden, zonder dat men hun eenige ge neeskundige behandeling had toegestaan. Bij deze behandeling van gewonde Duitsche sol daten is er niet sprake van enkele gevallen, die op rekening van de willekeur en wreed heid van lagere Fransche graden geschreven zouden kunnen worden. De Fransche gen darmes, die den Duitschen officier de boeien aan.'.eden, hebben met nadruk verklaard, dat zij dat deden op uitdrukkelijke instruc tie varu hun superieuren. In overeenstem ming daarmede bewijst een in handen der Duitsche troepen gevallen geheim bevel van den generalen staf (tweede bureau) van het negende leger, nr. 1801/2 van 13 April 1940, dat de meedoogenlooze behandeling van ge vangen genomen, gewonde soldaten van de Duitsche luchtmacht en de valschermtroe pen volkomen overeenkomt met de bepalin gen der verantwoordelijke hoogere com mandoposten van het Fransche leger en dat zij den Franschen troepen die behandeling aanbevolen hebben. Uit dit geheime bevel blijkt, dat dergelijken gewonden Duitschen soldaten in principe vooreerst geen genees kundige hulp moet worden verleend, maar dat in de eerste plaats gebruik moet worden gemaakt van alle mogelijkheden om hun mi litaire verklaringen af te persen. Vele an dere berichten, waarover de rijksregeering beschikt, getuigen op gelijke wijze van de wreedheid en bruutheid waarmede de Duit sche vliegers en valschermjagers na hun ge vangenneming door de Fransche troepen be handeld worden. Het opperbevel der Duitsche weermacht is niet bereid stilzwijgend langs deze feiten heen te gaan en de tot dusverre toegepaste grootmoedige behandeling der in Duitsche gevangenschap geraakte Fransche vliegers in weerwil van de tegengestelde Fransche methode nog voort te zetten. Daarom kon digt de rijksregeering hiermede de Fran sche, regeering r.an, dat zij in het vervolg de in Duitsche handen vallende leden der Fran sche luchtmacht precies naar het Fransche voorbeeld zal behandelen en dat zij voor ieder bekend geworden geval van beschie ting van een in nood verkeerenden en met zijn parachute omlaagspringenden Duit schen vlieger en voor ieder geval van moord op Duitsche vliegers tot de scherpste ver gelding zal overgaan, zooals dat reeds dooi den opperbevelhebber der Duitsche lucht macht openlijk is medegedeeld." ENGELSCHE VLOOTVERLIEZEN. Volgens een bericht uit Londen van het D.N.B. deelt de Britsche admiraliteit mede, dat de torpedobootjagers Graften (1335 ton), Grenade (1335 ton) en Wakeful (1100 ton) en een aantal kleinere hulpschepen verloren gegaan zijn, DUITSCHE PERS OVER DE BEHANDELING VAN KRIJGS GEVANGENEN. De Duitsche bladen houden zich ook heden bezig met de uitingen van haat in Frankrijk, zooals b.v. de mishandeling of moord op Duitsche krijgsgevangenen. Geheel Duitschland ,zoo schrijft de „Ber liner Börsenzeitung" heeft met afschuw kennis genomen van den moord welke Fran sche soldaten op dappere Duitsche vliegeis gepleegd hebben, die tusschen de.linies een noodlanding moesten verrichten. Het heeft met begrijpelijke verontwaardiging de scher pe tegenmaatregelen toegejuicht, welke Her man Göring heeft aangekondigd. Blijkbaar is de „vernegering" van Frankrijk reeds zoo ver gevorderd, dat de „Grande Nation" het optreden van boschnegers heeft aangenomen. Wij moeten, zoo besluit het blad, den hee- ren thans nogmaals zeer duidelijk zeggen: het nationaal-socialistische Duitschland heeft zenuwen genoeg om ook dezen „oorlog" te winnen. Onze afrekening met het Fransche volk en zijn misdadige leiders zal grondig, hard en onverbiddelijk zijn. Wij zullen ons door den sadistischen „bloedroes" van het ontaarde Fransche volk niet laten verhin deren, eindelijk in Europa rust te maken. Het Fransche volk heeft zooveel schuld op zich geladen, dat zijn harde lot slechts ver diend zal zijn. De „Völkischer Beobachter" schrijft: Wij hebben niets vergeten. In grenzelooze ver blinding hebben de Franschen zich in dezen oorlog gestort. Als lichtvaardige brandstich ters hebben zij naar de afrekening gesnakt, welke thans op de Fransche slagvelden vol trokken wordt, zij het dan op geheel andere wijze, als men zich dat in Parijs had voor gesteld. Voor een kwijnend en terugloopend volk eischten zij den voorrang van de Duitschers op en om hun volkszwakte te verbergen, deden zij een greep in het gekleurde men- schenreservoir van Afrika. Hun officieren zweepten de donkere instincten van de zwar ten tegen het hartevolk van Europa op. Zij bedreven daarmede het schandelijkste ver raad jegens de oude wereld en haar be schaving. DE NAUWE GEVECHTSRUIMTE WORDT IN SECTOREN ONTBONDEN. Het frontbericht van het D.N.B. luidt als volgt: Zooals te voorzien was, ontbindt de nau we gevechtsruimte der ingesloten Fransche en Engelsche troepen in Fransch- en Bel gisch Vlaanderen zich in enkele sectoren, die de een na den ander onderworpen wor den voor zoo ver er nog tegenstand wordt geboden, of die afgekamd worden, wanneer de vijand de wapens heeft neergelegd. Op het oogenblik kan1 nog niet nauwkeurig ge zegd worden, wanneer het laatste schot daar boven de geweldige worsteling zal beslui ten. Maar dat oogenblik is niet ver meer af. Het laatste bedrijf van het Engelsche ex- peditieleger, dat, zaoals men weet, uittrok om zijn waschgoed aan de Siegfriedlinie te drogen te hangen, loopt ten einde. Hoe zwaar de slagen der Duitsche weermacht aangekomen zijn, blijkt ook uit het feit, dat noch door Engeland, noch door Frankrijk noemenswaardige pogingen konden worden ondernomen om de ingesloten legers te ont zetten. De strijd bij Narvik wordt hevig voortge zet. De Duitsche stellingen liggen vóór de stad, die volkomen kapotgeschoten is. Dooi de aanhoudende gevechtshandelingen is ook de ertsspoorweg vernield. Het opnieuw versterkte optreden van het Duitsche duikbootwapen heeft de Britsche koopvaardij reeds noemenswaardige verlie zen toegebracht. Tijdens de Noorsche on derneming moesten de Duitsche duikbooten andere taken ten uitvoer leggen, de han delsoorlog tegen Engeland kwam toen op de tweede plaats te staan. Thans staan het Duitsche duikbootwapen nieuwe aanvals- mogelijkheden ter beschikking. Het heeft intusschen verdere steunpunten ingericht, de opleiding vervolmaakt .en kan zijn acti viteit met nadruk richten op de belang rijkste Engelsche zeewegen, vooral daar de havens in Oost-Engeland reeds versperd of op andere wijze uitgeschakeld zijn. De strijd tegen Engeland wordt steeds krachtiger. MODERNE MACHINES VOOR UW DRUKWERK! ALKMAAR3CHE COURANT. TEL. 3320, SNELLE BERECHTING VAN FLUNDERAARS. Twee jaar geëischt. De gebroeders J. en H. C. S„ respectieve lijk 23 en 18 jaar oud en beiden chauffeur van beroep, uit de omgeving van Leiden, waren op 15 Mei j.l. een door den oorlogs toestand verlaten tuinderswoning te Valken burg bij Katwijk binnengedrongen en had den zich daar een gouden tientje, een hor loge en eenige pakjes thee toegeëigend, zoo mede een fleschje Perl, dat zij daar aan troffen, leeggedronken. Zij vielen daarna echter spoedig in han den van de politie en hadden zich gister ochtend voor de Iiaagsche rechtbank te ver antwoorden. De jongemannen legden een volledige be kentenis af. De officier van justitie eischte gisteren tegen beiden een gevangenisstraf van -twee jaar. De vèrdediger pleitte clementie. De gestolen voorwerpen zijn intusschen terug gegeven. Uitspraak 6 Juni a.s. VERBANDMIDDELEN OP BEPERKTE SCHAAL VERKRIJGBAAR. Het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maak* bekend, dat van he den af tot en met 30 Juni 1940 dispensatie wordt verleend van het verbod tot het ver- koopen en afleveren van verbandmiddelen, bedoeld in Art. 6, lid 1, der verbandmidde lenbeschikking 1939, no. 1, aan ondernemin gen in den zin van deze beschikking en voor hoeveelheden, overeenkomende met 1/5 ge deelte van de in het eerste halfjaar van 1939 verkochte of afgeleverde hoeveelheid ver bandmiddelen van die soort. HULPVERLEENING AAN ROTTERDAM. De regeeringscommissaris voor hulpver- leening aan Rotterdam en omliggende ge meenten doet nogmaals een dringend be roep op het Nederlandsche publiek in al zijn geledingen, om in goeden staat verkee- rende kleeding en dekking ter beschikking te stellen van de getroffenen in de geteis terde gebieden. Nog steeds bestaat groote behoefte aan: mannenkleeding zoowel boven- als onder- kleeding onderkleeding voor vrouwen, jur ken voor meisjes van 8 tot 14 jaar, schoe nen en beddegoed. Eventueele zendingen zullen gaarne in ontvangst worden geno men ten bureele van da afdeeling dekking en kleeding, Laan van Meerdervoort 2 te 's-Gravenhage. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. Aanval tegen de resten van het Engelsche leger. Het opperbevel van de weermacht maakt heden bekend: Terwijl de kern van de Fransche troepen in N.O.-Frankrijk vernietigd of gevangen is, bieden uiteengedreven en ingesloten afdee- lingen op sommige plekken nog verzet. Dit zal binnenkort gebroken zijn. De aanval tegen de resten van het Engel sche leger in de vlakke nog slechts enkele kilometers diepe en door opstuwingen der kanalen beschermde kromming langs de kust tusschen Furnos-Bergues en ten W. van Duinkerken, is aan den gang. De vijand biedt hier taaien weerstand, en poogt zoo veel mogelijk soldaten, zij het zonder uit rusting, op de schepen te redden. De om Cassel ingesloten Engelsche strijd krachten werden bij de poging om naar het Noorden door te breken, vernietigd. De kern der Duitsche divisies in Artois en Vlaanderen is voor nieuwe opdrachten vrij gekomen. Het aantal gevangenen en de hoe veelheid buit kon ook nog niet naar schat ting worden vastgesteld. Op 30 Mei werd de bedrijvigheid van de luchtmacht door de weersgesteldheid zeer nadeelig beïnvloed. Desondanks werden de havenwerken van Duinkerken opnieuw aan gevallen. De oorlogsmarine nam in het ge- heele Nederlandsche en in het Belgische en Fransche kustgebied, dat in Duitsche handen is, de kustverdediging op zich. Een Dutsche „Schnellboot" gelukte het een vijandelijken torpedojager door een tor pedo voor de Belgische kust tot zinken te brengen. In den nacht op 30 Mei ondernamen Britsche vliegtuigen wederom aanvallen in Noord-Duitschland, op niet-militaire objecten. Nergens werd schade van be- teekenis aangericht. In het zuiden van Holstein wei'd een vijandelijke machine door jagers neergeschoten. In Noord-Frankrijk verloor de vijand drie Fransche vliegtuigen, en voor Sta- vanger een Britsch gevechtsvliegtuig in luchtgevechten. Twee eigen toestellen worden vermist. TOESTAND VAN NERVEUS AFWACHTEN IN LONDEN. De Londensche correspondent van Stock- holms Tidningen meldt, dat men in de En gelsche hoofdstad, wanneer de wind uit het Oosten waait, het kanongebulder der veld slagen in Noord-Frankrijk en Vlaanderen hoort. Uit de badplaatsen aan de Engelsche Zuidoostkust valt eiken nacht op den tegen overliggende oever het tooneel van den oor log te zien, het vuren van de kanonnen en het branden van steden en dorpen. Er valt in Londen, zoo besluit de correspondent, thans een toestand van nerveus afwachten te constateeren. Voetbal. H. H. BOYS—IJZER-BOYS. De Woensdag gespeelde vriendschappe lijke wedstrijd tusschen de H. H. Boys en een elftal van de firma de Wild, dat speelt onder den naam van IJzer-Boys, is ge ëindigd in een 31-overwinning voor de H. H. Boys. Terrein en spelers hadden veel last van den regen. Dat er spanning was blijkt wel uit de score: 10, 20, 21, 31. De H. H. Boys beschikken stellig over een aardig elftal Dit is hun derde achteroen- volgende overwinning. Motoren. ITALIAANSCHE RENNER VERONGELUKT. Tijdens de deze week gehouden motor wedstrijden te Genua, deed zich een ernstig ongeluk voor. De bekende Itaiiaansche guzzirijder Silvio Bailati reed in de 250 c.c.- klasse met zijn machine aan den kop, toen hij in een bocht met een snelheid van onge veer 150 K.M. per uur met een van de voet- rusten in aanraking kwam met den grond. Bailati raakte hierdoor de macht over de machine kwijt en sloeg over den kop. Hoe wel hij niet terstond werd gedood, liep hij bij dezen val toch zulke zware verwondin gen op, dat hij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed. Automobilisme. RAOUL KIGANTI VERONGELUKT. Tijdens de bekende autoraces van Indiana polis over 500 mijl, waaraan 33 wagens deel namen, is de Argentijnsche coureur Raoul Riganti verongelukt. Zijn Maserati sloeg om en Riganti werd zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht. JUBILEUM DR. GEELKERKEN. Heden was het 25 jaar geleden, dat dr. J. G. Geelkerken als predikant zijn ambts werk in Amsterdam-Zuid begon. Tevoren had hij ruim vier jaren de gemeente te Epe gediend. In 1926 brak het bekende conflict over de opvatting van Genesis III uit, dat leidde tot de buitengewone Synode te Assen, die dr. Geelkerken met zijn kerkeraad afzette. Deze beslissing werd de historische aanlei ding tot het ontstaan van de Gereform. kerken in Hersteld Verband. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 2 JUNI 1940. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Prins van Wijn gaarden. Kapelkerk, 10 uur, ds. Warners; 5 uur, ds. Kleyne. Remonstrantsch Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. F. Kleyn van Den Haag. Ev. Luth. Kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. Munter, van Zutphen. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper (extra collecte voor reclasseeringswerk voor alle gezindten). Geref. Kerk, 10 en 5 uur, de heer J. van Eerden, cafid. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagav. 8 uur, dienst. Vrijz. Christ. Jeugdgemeenschap, jeugd- kerk, luth. kerk aan de Oudegracht, avond 7 uur, ds. Prins van Wijngaarden. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Zondag middag 3 uur jongeliedensamenkomst, Hout weg 8; Vrijdagav. 8 uur bijbelbespreking vrouwen, Oudegracht 208; Zaterdagav. 8 uur bidstond, Oudegracht 208. Vrije Evang. Gemeente in de Unie, 10 en 7 uur ds. Ruys, onderw. „Babylons val"; Dinsdagavond 8 uur bijbellezing Brouwer straat 31. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat 9, 10 uur wijdingsdienst, 8 uur openb. verlossings samenkomst; Dinsdagav. 8 uur openb. sa menkomst; Donderdagav. 8 uur mannen bond; Vrijdagav. 8 uur heiligirjgsdienst; alle diensten onder leiding van luit. de Groot. Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek 40, Zaterdagav. 8 uur open luchtmeeting op de Steenenbrug; Zondag 7.30 vm. bidstond, 10 uur -heiligingsdienst, 3.30 uur openluchtmeeting bij den Katten- berg, 8 uur verlossingssamenkomst; Maan dag 2.30 uur gezinsbond, Dinsdag 8 uur soldatensamenkomst, Donderdag 8 uur heiligingsdienst. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur. ds. van Mullem. BARSINGERHORN, 10.30 uur (doop), ds. van Biemen. Doopsgezinde Gemeente, 10.30 uur, ds. v. d. Veen. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom (doop). Geref. kerk, 10 en 5 uur, ds. van Minnen. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. Emous, van Amsterdam. BURGERBRUG, 10.30 uur (H. Doop), ds. Witkop. CALLANTSOOG, 10.30 uur, ds. v. Wichen. DIRKSHORN, geen dienst. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur, ds. Rasch. GROET, 10.30 uur, ds. Boeke. GROOTSCHERMER, geen dienst wegens vacaturebeurt. HEILOO, 10 uur, ds.'Bloemhoff; onderw. „God regeert". Nederl. Herv. Evang. Vereeniging a. d. Kerklaan, n.m. 2 uur, in het kerkgebouw, ds. Rijnders, van Hilversum. HEERHUGOWAARD, 10.30 uur, ds. Krop. KOEDIJK, 10.30 uur, de heer Korndörffer. NIEUWE-NIEDORP, av. 8 uur ds. Boeke. NOORDSCHARWOUDE, 10.30 u., ds. Nell. OOST-GRAFTDIJK, 10 uur, de heer C. Fortuin, cand. te Maassluis. OTERLEEK, 10.30 uur, ds. Brinkerink (doop). OUDESLUIS, doopsgez. gem., 2.30 uur, ds. v. d. Veen. OUDORP geen dienst. PETTEN, geen dienst. SCHAGEN, Geref. kerk, 10 en 6 uur, dr. Batelaan, cand. te Rotterdam. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. SCHOORL, 9 uur, ds. Boeke (vroegdienst met de jeugd). SINT-MAARTENSBRUG, geen dienst. SINT-PANCRAS, geen opgaaf ontvangen. STOMPETOREN, nam. 2 uur, ds. Boeren- donk. Evangelisatie, 10 uur, dienst. URSEM, r10.30 uur, ds. Buiskool. W ARMENHUIZEN, geen opgaaf ont vangen. WEST-GRAFTDIJK dienst te Oost-Graft- dijk. WINKEL, 10.30 uur, ds. de Leeuw. ZUIDSCHERMER, geen dienst. 297. En terwijl Zwartvoet aan Puntmuts een flink standje geeft over zijn laatste ondeugende streek, zijn de andere kabouters bezig het nieuwe paleis prachtig te versieren. Wat zal Myra er blij mee zijn. 298. En als Myra op een avond door 't bos loopt, valt er opeens een brief voor haar voeten. Verbaasd maakt ze die open envan plezier over het goede nieuws maakt ze een danspasje en vindt, dat de Zwartvoeters flinke kerels zijn geworden.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3