OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL JCeck éi School (Rechtszaken Krijgsgevangenen kwamen nog niet. Uitbreiding buitenlandsch postverkeer tot geheeL neutraal Europa. Het verbod tot aflevering van onbewerkte tabak. Dispensatie voor zoover verkoop vóór 15 Mei heeft plaats gehad. «J. Duitsch frontber TWEEDE BLAD. Honderden wachtten tevergeefs. Uit Oldenzaal werd gisternamiddag ge meld: Zoodra het bericht bekend werd, dat in den loop van Dinsdag een groot aantal Nederlandsche krijgsgevangenen via Bent- heim te Oldenzaal zou arriveeren, was een groote groep belangstellenden en nieuws gierigen uit Oldenzaal en omliggende plaat sen naar Oldenzaal gekomen om getuige te zijn van de aankomst der manschappen. Den geheelen middag tot laat in den avond waren de wegen vol met fietsende en wan delende mannen, vrouwen en kinderen, ver vuld met de hoop, onder de terugkeerenden echtgenoot, zoon of broer, van wien zij ten hoogste wisten, dat hij in Duitsche krijgs gevangenschap was geraakt, te ontmoeten. Doch al het wachten was vergeefs. Eerst werd medegedeeld, dat de vrijgelatenen te voet van Bentheim naar Oldenzaal zouden komen. Later vertelde men, dat zij per trein kwamen, doch er gebeurde niets. Intusschen waren Dinsdagnamiddag vele officieren en onderofficieren, onder leiding van majoor J. C. A. Meyer, voormalig com mandant van het eiland Tholen, te Olden zaal aangekomen om de krijgsgevangenen te ontvangen. Voor inkwartiering bij de burgers zijn de manschappen in groepen verdeeld voor de gemeenten Oldenzaal, Enschede, Hengelo en Almelo. Verwacht wordt, dat de geheele afwikkeling van een en ander ongeveer een week zal duren. He wat wachtende fami lieleden hebben den afgeloopen nacht in de nabijheid der grens onder den blooten he mel doorgebracht. Het aantal wachtenden nam in den vroegen morgen aanzienlijk toe. Bij informatie bleek ons, dat op het oogen- blik nog geen manschappen te Bentheim zijn aangekomen Nar - wij vernemen, zal te Oldenzaal een volle "ige keuring plaats heb ben, waarbij de plaatselijke doktoren assis tentie zullen verleenen. Daarna zullen de manschappen in groepen worden doorge zonden naar Almelo, Hengelo en Enschede, terwijl de overigen te Oldenzaal zullen blij ven. Zij zullen zooveel mogelijk bij particu lieren worden ondergebracht. Met ingang van Vrijdag 7 Juni a.s. kan weder briefpost, d. w. z. alleen gewone brieven en brief kaarten, worden afgegeven met bestemming voor het geheele neutrale Europa met inbegrip van Noorwegen. Uitgesloten is dus postverzending naar Engeland, naar Frankrijk en voorloopig ook naar België en Luxemburg; aangeteekende correspondentie en waarde-briev^i zijn niet toegela ten. Er wordt nog eens met na druk op gewezen, dat het tarief voor het geheeie buitenlandsche postverkeer, en ook voor Indië bedraagt: voor brieven 12 cent voor de eerste 20 gram en 7 V? cent voor elke volgende 20 gram en voor briefkaarten 7 K cent. Het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat van het ver bod tot aflevering van onbewerkte tabak, voorzoover betreft aflevering aan de binnen- landsche industrie, dispensatie wordt ver leend, voorzoover de verkoop vóór 15 Mei j.l. heeft plaats gehad. De houders der betrokken partijen tabak zijn verplicht van deze afleveringen kennis te geven aan het rijksbureau voor tabak en tabaksproducten op staten, die door dit bureau op aanvrage ter beschikking zullen worden gesteld. Tevens wordt bekend gemaakt, dat zoo lang de resultaten van de inventarisatie der voorraden onbewerkte tabak door het rijks bureau voor tabak en tabaksproducten nog niet bekend zijn, vergunningen tot verkoop van onbewerkte tabak in het algemeen niet worden verleend. Teneinde evenwel stagnatie in de verwer kingsbedrijven te voorkomen, zal een uit zondering worden gemaakt voor die fabri kanten, wier voorraad onbewerkte tabak niet voldoende is om hun bedrijven te kunnen blijven uitoefenen. Betrokkenen, die in dit geval verkeeren, dienen een schriftelijk ver zoek om tot aankoop respectievelijk afroep van gekochte partijen te mogen overgaan, in te dienen bij het rijksbureau voornoemd, Corn, de Wittlaan 8 te 's-Gravenhage. Zoodra het resultaat der inventarisatie be kend is, zal worden beslist, welke verrui ming bij den aankoop van onbewerkte tabak kan worden toegestaan. Fabrikanten, die in strijd met boven staande bepaling handelen, zullen geen aan spraak meer kunnen maken op dispensatie van de verbodsbepalingen genoemd sub. 4 en 5 der op 28 Mei j.l. afgekondigde bepa lingen. BEGRAAFPLAATS DUITSCHE MILITAIREN TE ARNHEM. Graaf K. L. G. von der Goltz te Arnhem heeft op zijn landgoed Zijpendaal bij den Deelenschen weg een terrein beschikbaar gesteld als eere-begraafplaats voor Duitsche militairen, die in de omgeving van Arnhem sneuvelden. Het door bosch omgeven terrein zal later in overeenstemming met het karakter wor den aangelegd en beplant. DE „DEUTSCHE ZEITUNG IN DEN NIEDERLANDEN". Gister is het eerste nummer van de „Deut sche Zeitung in den Niederlanden" versche nen. Rijkscommissaris, rijksminister Seyss- Inquart, stelt in een inleidend woord het blad tot taak een orgaan te zijn voor de Duitschers, die wonen in het bezette gebied en een schakel te vormen tusschen het be stuur en de bevolking. In een hoofdartikel wordt het beginsel van' het nieuwe dagblad als volgt omschreven: „Wij Duitsche journalisten in de Neder landen willen op publiciteitsgebied de pioniers zijn bij het slaan van een brug van volk tot volk. De taak, welke ons wacht, zal verlicht worden door de verplichtingen van politieken, cultureelen en economischen aard, alsmede door de noodzakelijkheid naast en met elkaar vreedzaam te leven bin nen een organische levensruimte, waarin de Voorzieningheid ons plaatste, in 'n geest van wederzijdsche achting en de onvoor waardelijke en onvermoeide offervaardig heid in den strijd van den Führer, wien wij geheel zijn toegeweid. De „Deutsche Zeitung in den Niederlanden" is dé verst voortge- schoven publicistische voorpost tegen En geland, welker aardrijkskundige ligging niets zou beteekenen, ware het niet, dat wij haar als een factor in den strijd zouden zien. Ook voor de Duitsche soldaten zal het dagblad een brug zijn: Het is de schakel tusschen krant en vaderland. Een onzer voornaamste opdrachten zal het zijn de verbindende functie duidelijk naar voren te brengen. Het blad zal den soldaten berichten geven over het vaderland en zijn on wrikbaren wil tot overwinnen. Het zal 't vaderland vertellen over Duitsche soldaten in den vreemde Bovendien za de Duitschers in Nederland, die jarenlang een wekelijksch orgaan als zijn lijfblad heeft gehad, met dit dagblad een vurigen wensch in vervulling zien gaan. DE DUITSCHE GEÏNTERNEERDEN IN NEDERLANDSCH-INDIE. Naar wij vernemen is door de Duitsche autoriteiten nog geen enkel bericht uit Ne- derlandsch-Indië ontvangen, dat er op zou wijzen en, dat de behandeling van de geïn terneerde Duitschers in Nederlandsch- Indië is verbeterd. Wanneer wij aan deze kwestie nog eenige woorden wijden, dan gaan onze gedachten terug naar eenige maanden geleden, toen de minister van koloniën in de Tweede Kamer het volgende verklaardê: Ik heb, naar aanleiding van verschillende couran tenartikelen, met name die welke in het .Nieuws van den dag voor Ned.-Indië" zijn verschenen, een onderzoek laten instellen naar de gedragingen van Duitschers in Ne- derlandsch-Indië, wier handelingen in ge noemde artikelen waren gesignaleerd als te zijn tegen het belang van het land. In ver schillende gevallen is dit onderzoek bemoei lijkt door de weigering van het blad om aan dit onderzoek mede te werken. Voor zoover dit onderzoek wel mogelijk was zijn van leidende bestuursambtenaren in Neder- landsch-Indië berichten omtrent bedoelde personen binnengekomen, welke voldoende aantoonen, dat de beweringen, in genoemde courantenartikelen geuit, slechts te kwali- ficeeren zijn als societeitspraatjes. Het spijt mij, dat door dergelijke artikelen goedwil lende en eerzame burgers van Neder- landsch-Indië in discrediet worden ge bracht. Dit waren ongeveer de woorden van den minister van koloniën. Het kan geen ver wondering baren, dat de Duitsche autori teiten thans met klem vragen deze eerzame en goedwillende burgers van Nederlandsch- Indië te behandelen als goede burgers van dat land door hen de vrijheid, welke zij thans missen, te hergeven. Naar wij vernemen hebben de Duitsche autoriteiten tot nu toe uit Nederl.-Indië nog geen berichten ontvangen, welke wijzen op een verbeterde behandeling van de Duitsche geïnterneerden aldaar. Zij hebben zich thans op het standpunt gesteld, dat een betere behandeling en wel een algeheele vrijlating van die Duitsche geïnterneerden de voorwaarde moet zijn voor een herstel van de telegrafische ver binding tusschen Nederland en Indië. Dit houdt in, dat, zoodra de Nederlandsch- Indische autoriteiten ertoe besluiten ne Duitschers in Nederlandsch-Indië te behan delen op gelijke voet als de Duitsche auto riteiten hier tegenover de Nederlandsche krijgsgevangenen zijn opgetreden, de moge lijkheid zal worden geopend familietele grammen naar verwanten in Indië te zen den. Daarentegen zal deze mogelijkheid zien niet voordoen, zoolang in Indië in de tegen woordige houding tegenover Duitsche on derdanen wordt volhard. UTRECHT GAAT BOONEN VERBOUWEN. Het gemeentebestuur van Utrecht heeft een plan ten uitvoer gebracht, waardoor een krachtige stoot in de richting van daadwerkelijke werkloosheidsbestrijding is gegeven. Op groote schaal wordt thans van gemeentewege het uitzaaien van boo- nen gepropageerd. Om hiertoe een goed voorbeeld te geven is het autob uspersoneel van de gemeente, dat door de benzinebe sparing voor een deel zonder emplooi was gekomen, aan het boonenzaaien gezet. Op tal van terreinen rond de Domstad kan men thans de chauffeurs en verder allen, die zich daartoe gedrongen voelen, met de hand aan den ploeg zien. Af en toe waant men zich in een volkomen boeren landstreek. Het bekende groote speelter rein voor de jeugd genaamd de Speelweide, aan de Willem Arntzkade, heeft een an dere bestemming gekregen en wordt reeds tot bouwgrond voor het zaaien van bruine boonen ingericht. Met oehulp van een ploeg wordt het terrein omgewoeld. De ge meente liet gewoonlijk dergelijke karweien met een motor-maaimachine uitvoeren, doch om zuinig te zijn met benzine, wordt het stuk land met een ploeg met vier paarden onder handen genomen. En straks komen ook op de bekende speelweide de arbeiders om met den uitzaai van aller hande soorten boonen te beginnen. VOORTZETTING VAN ALLE AANGEVANGEN BOUWWERKEN. Voor nieuwe bouwwerken eenig respijt noodig. Naar het Vaderland verneemt is het reeds thans wel als vaststaand te beschou wen, dat de Rijkscommissaris voor den Wederopbouw zooveel mogelijk zijn toe stemming zal verleenen tot de voortzet ting van den bouw van reeds aangevangen bouwwerken, daaronder ook begrepen, die van de particuliere woningbouwnij- verheid. Deze laatste omvat circa 80 pro cent van het totaal, de rest is overheids- bouw, fabrieksbouw e.d. Het aanvangen van nieuwe bouwwer ken behoeft echter eenig uitstel. Men moet hiervoor eerst een overzicht hebben van de materiaalpositie waarin ons land op het oogenblik verkeert, terwijl men tevens een duidelijk overzicht moet hebben van de materialen, welke vereischt worden voor de geprojecteerde nieuwe bouwwer ken. Het laat zich, gezien onze materiaalpo sitie, voorzoover die bij insiders bekend is, echter aanzien, dat het respijt voor nieuwe bouwwerken niet van langen duur zal zijn. Men verwacht dan ook, dat reeds zeer binnenkort weer toestemming zal kunnen worden verleend voor het aanvat ten van nieuwe bouwwerken. Het vraagstuk is niet zoo heel eenvou dig, wat duidelijk wordt, als men bedenkt, dat ondanks een belangrijke inkrimping op het oogenblik nog circa 20.00.0 nieuwe woningen per jaar worden gebouwd, een aantal, dat enkeD jaren geleden nog 40 a 50.000 bedroeg. Men is echter ten aanzien van de vergunningen voor nieuwe bouw werken optimistisch. ONVOORZICHTIGHEID BIJ HET AAN MAKEN VAN HET FORNUIS. Meisje ernstig gewond. Gisterochtend wilde de 15-jarige dochter van schipper te Z., die met zijn schip in het Spaarne te Haarlem ligt, het fornuis aanma ken. Daar de schoorsteen onvoldoende trok, wierp het meisje petroleum in het fornuis met het gevolg dat een steekvlam naar bui ten sloeg, waardoor haar kleeren en haar in brand raakten. Op haar hulpgeroep snelde haar vader toe en wist haar in het water te duwen. Daar het meisje nu dreigde te ver drinken, sprong hij zijn dochter achterna. Een familielid wist beide drenkelingen met een roeibootje aan den wal te brengen. Het meisje had ernstige brandwonden over het geheele lichaam gekregen, haar vader had brandwonden aan de hand opgeloopen. Bei den zijn per ziekenauto naar de Mariastich- ting overgebracht en daar opgenomen. De toestand van het meisje is niet levensge vaarlijk. PHARMACEUTISCHE ARTIKELEN. Het departement van Handel heeft thans het volgende bepaald: 1. Het is aan alle verlofhouders volgens de opiumwet verboden eenig product, vallende onder de wet, te Koopen, te verkoopen, te koop aan te bieden, af te leveren, te gebrui ken, te verbruiken, te bewerken, te verwer ken of te vervoeren, met uitzondering van levering aan apothekers en apotheekhouden- de geneeskundigen in dringende gevallen op vergunning van den betrokken pharmaceu- tischen inspecteur van de volksgezondheid. 2. Kinine outen, vm. hydrochloras chinini, sulfas chinini, bisulfas chinini, tannas chi nini, carbOnas chinini, aethylcarbonas chinini, valerianas chinini, hydrobromas chinini, worden geplaatst op tabel a van de genees middelenbeschikking 1935 1. Voor verkoop en aflevering van de ar tikelen is derhalve van toepassing de ten aanzien van geneesmiddelen van genoemde tabel vastgestelde distributieregeling van het rijksbureau voor genees- en verband middelen, Tesselschadestraat 6, Amsterdam (West). 3. Het onder 1 bedoelde verbod geldt ten aanzien van de daar genoemde handelingen evenzeer voor kinabast (pharmaceutische- en fabrieksbast). NATIONALE HULPACTIE TEN BATE VAN ONBEHOEFTIGE MILITAIREN EN DE NABESTAANDEN VAN GESNEUVELDE MILITAIREN BIJ LAND- EN ZEEMACHT. Het bestuur van het alom bekenden reeds uit den vorigen wereldoorlog dateerende marine rampenfonds, dat zich het vorige jaar het lot heeft aangetrokken van de slachtoffers van de verongelukte mijnen vegers, heeft thans het initiatief genomen tot het organiseeren eener nationale steun- actie ten behoeve der behoeftige oorlogs slachtoffers van land- en zeemacht, die in de oorlogsdagen zijn gevallen bij de ver dediging van den vaderlandschen grond. HULP V A ARDIGHETD TEN EIGEN BATE. Oplichter maakte misbruik van de omstandigheden. Op den tienden Mei den dag, waar op wij in den oorlog werden betrokken trachtten eenige Nederlandsche inwoners van Brussel inderhaast ons land te berei ken. Onder hen bevond zich een 39-jarige dame, die zich had aangesloten bij twee heeren; na vele moeilijkheden te hebben overwonnen belandde het gezelschap te 's-Hertogenbosch, waar het zeer vol was en vele menschen zich in de straten be wogen. In de menigte zocht een 32-jarige avonturier naar slachtoffers. Hij wist zich te mengen in het gezelschap van de dame en de beide heeren, was zeer hoffelijk en maakte een goeden indruk. Hij 'bood zijn medewerking aan om boven de groote rivieren te komen en, daar men vertrou wen in hem stelde, gaf de dame hem reeds den eersten dag een bedrag van tien gul den voor de moeite. Den volgenden dag ontving hij van het gezelschap vijf-en- twintig gulden en later nog eens honderd gulden. Het gezelschap wenschte naar Den Haag te gaan en inderdaad bereikte men deze stad na vele omzwervingen. De hulpvaardige jon geman vertelde, dat hij een zaak wilde be ginnen en dat hierin voor de dame en hem een toekomst was weggelegd. Door dit aan bod verleid, stelde zij hem nogmaals geld ter hand en wel een bedrag van vijfhonderd gulden. Hierop begaf hij zich naar Amster dam, van waar hij een uitgebreide correspon dentie met de dame voerde. Dezer dagen ontving zij een brief, waarin hij een af spraak maakte om haar te ontmoeten op het Rijswijkscheplein; deze ontmoeting kwam ook tot stand, doch daar de dame de zaak niet meer vertrouwde, had zij de politie er in gekend. Deze hield den man aan, toen hij op de afgesproken plaats aankwam. Hij bleek geen cent meer over te hebben van alle bedragen, die hij achtereenvolgens had geïncasseerd. De man was een oude bekende van de politie TREINVERBINDING MET DUITSCHLAND. Met ingang van heden zal trein D 112 van Berlijn naar Den Haag S.S. weer loopen. De trein vertrekt van Berlijn om 12.57 uur, van Bentheim 19.40 uur en komt in Den Haag S.S. aan om 32.50 uur. Van den volgenden dag, Vrijdag 7 dezer af, zal ook dagelijks weer een doorgaande verbinding in omgekeerde richting tot stand worden gebracht nl. trein D. 111, die om 6.06 uur van Den Haag S.S. ver trekt en om 10.14 uur in Bentheim en om 17.19 uur in Berlijn aankomt. ROTTERDAMSCHE KINDEREN NAAR BUITEN. Duizenden Rotterdamsche kinderen, voor het meerendeel in den nog niet schoolplichtigen leeftijd zullen binnen zeer korten tijd naar buiten kunnen wor den gezonden. Van allezijden worden uitnoodigingen ontvangen om kinderen voor eenigen tijd in gezinsverband op te nemen. Nadat de noordelijke provincies het initiatief hadden genomen om kinderen uit de getroffen gebieden tijdelijk op te nemen in een vrije en gezonde streek, heb ben tal van andere plaatsen dit voorbeeld gevolgd. Het onderwijs draait thans weer vrij normaal, hoewel een groot aantal leerlin gen slechts gedurende een halven dag on derwijs ontvangt. Er is contact gezocht met de gemeentelijke sportstichtingen als gevolg hiervan heeft men een regeling getroffen om de kinderen, die alleen 's morgens of 's middags op school zijn, de andere helft van den dag op de sportvel den te verzamelen, waar zij in de gezonde buitenlucht aan sport en spel kunnen doen. HULPFONDS VOOR ARTSEN. Aangezien door den oorlog vele artsen in moeilijke omstandigheden verkeeren, heeft het hoofdbestuur der Nederlandsche maatschappij tot bevordering der genees kunst besloten tot het stichten van een hulpfonds. Steunend op de bepalingen van het huis houdelijk reglement, is het hoofdbestuur begonnen met in dit fonds een bedrag van 10.000 te storten uit het spaarfonds der maatschappij. Het hoofdbestuur doet een dringend be roep op alle leden der maatschappij, om het „Hulpfonds 1940" met spoed en in ruime mate te steunen. De bijdragen der leden worden gaarne tegemoet gezien op de postrekening der Nederlandsche maatschappij tot bevorde ring der geneeskunst, Amsterdam, 58083, met vermelding: „Hulpfonds 1940". ONDER AUTO GERAAKT EN GEDOOD. Gistermiddag is te Raamsdonkveer het tweejarig dochtertje' van den heer Weterings in de Steenstraat door een vrachtauto over reden en gedood. De kleine liep onder de auto, toen de chauffeur achteruit een erf opreed. Plantaardige vezels. - Het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat heden bij het rijkstextielbureau te Arnhem is ingesteld een sectie „plantaar dige vezels". Aan de universiteit te Amsterdam zijn bevorderd tot arts de heeren N. Lubsen te Beemster en J. G. Wegdam te Hoogwoud. De heer W C. de Boer te Hoogwoud slaagde voor het eerste gedeelte van het arts-examen. VERDUISTERING VAN WATTEN. Tegen helers vier maanden gevangenisstraf geëischt. Zooals wij gister reeds hebben gemeld heeft de Amsterdamsche rechtbank gister behandeld een zaak tegen een bedrijfslei der van een confectiebedrijf te Amsterdam, die verdacht was van verduistering van watten, bestemd voor de vervaardiging van militaire uniformen. Tegen hem werd drie maanden gevangenisstraf geëischt. In den loop van den dag stonden nog acht confectionnairs terecht voor dezelfde feiten. Ook zij hadden pakken watten weten over te houden bij het maken van de uniformen. De vellen verkochten zij tegen 48 a 60 cent per vel, terwijl de waarde ongeveer 1.45 bedroeg. Zij voerden hetzelfde verweer: „het was „speer" en het is een oud gebruik in onze branche, dat de opbrengst daarvan voor ons is". In alle gevallen hield de officier van jus titie een zeer kort requisitoir, zich daarbij refereerende aan zijn requisitoir in de eer ste zaak en tegen alle verdachten eischte hij een uniforme straf: drie maanden In den namiddag kwamen de kooplieden aan de beurt, die de watten hadden opge kocht om ze langs een omweg weer aan het rijk aan te bieden. Zij werden verdacht van heling, subs, schuldheling. De eerste koopman, die in tamelijk groo te hoeveelheden niet slechts te Amster dam, doch ook te Delft watten had op gekocht, betoogde, dat hij zelfs niet had ge weten, dat er militaire goederen werden verwerkt. Meestal kocht hij snippers e.d. op, doch op zekeren dag bood men hem pakken watten aan. Bij die firma's werkten 40 a 50 menschen. De watten werden op klaarlichten dag opgeladen en geen oogen blik had hij gedacht, dat de goed bekend staande firma hem verduisterd goed had verkocht. De officier van justitie mr. 's Jacob wees hem er in zijn requisitoir op, dat, als hij nooit watten in dergelijke hoeveelheden had opgekocht, het hem had moeten opvallen, dat er iets niet in orde was. Hij wist heel goed, dat de verkoopers militaire goederen verwerkten. Spr. achtte de schuldheling be wezen en hij requïreerde een gevangenis straf van vier maanden. Ook tegen de andere verdachten, die we gens heling terecht stonden eischte het O. M. vier maanden gevangenisstraf. Vonnis 19 Juni. Glimlachje. De televisie en haar toepas sing. 7. Tippie Bol, het eenigst achtjarig zoontje van vader en moeder Bol, had zijn vriend Toppie Wipneus opge zocht, die vlak naast hem woonde. Tippie en Toppie za ten treurig onder de eene grote appelenboom, die pre cies tussen hun huisjes instond. No. 133 Dit nummer bt Vorderingen tussc Amiens en Péroi Het frontbericht van het D.N.l luidt als volgt: De rechtervleugel van het Duitsche leger, die gistermorge Noord-Frankrijk over een breec aanval op het Fransche leger c volgens het communiqué van h hoofdkwartier van 6 Juni de z. linie op verscheidene plaatsen De aanval is vooral in het gel Amiens en Péronne aanzienlijk i voortgezet. Ook in het kustgeb tegenstander ver teruggeworpei wijze dwars door zijn zwaar ve bewapende veldstellingen hi volgd. Tegen de stootkracht van vleugel van het Duitsche leger hardnekkige verweer van de F: opgewassen. De teruggeworpc eenheden waren gedwongen i hoeveelheden buit in handen c regimenten achter te laten. Het luchtwapen mengde ziel groot succes in den strijd op grond. Het baande den weg voc rie en brak den tegenstand vai machinegeweernesten en pants door den inzet van de luchtdoe overigens boven het Duitsche fr ruim met goed gevolg beveilig de cijfers van het aantal neerge tuigen blijkt. Het overweldigen luchtmacht bij haar aanvallen c lijke vliegvelden in Midden-F: er in aanzienlijke mate toe bij zij van den aanvang van den g Frankrijk af het luchtruim heerscht als tijdens den slag i het geval was. Na Le Havr De krachtig verdedigde oorl delshaven Cherbourg werd n stig resultaat aangevallen, zc Havre ook Cherbourg voor de voeren van overzee bijna moe geschakeld. Even groot result: aanvallen op talrijke Britsche aan de Oost- en Zuidoost-kust land, vanwaar uit het Britsch< poogt om in Frankrijk tegen leger op te treden en vanwaal nachtelijke vluchten naar Dl derneemt. Talrijke vliegtuigha ven gingen in vlammen^ op. hiervan was voor de Duitsch' hun terugkeer nog ver voorbij zien. Tegen de lukraak uitgevoe vallen van den vijand treedt weermacht den laatsten tijd volg op met de herhaaldelijk bericht genoemde nachtjageri de aantallen door deze jagers vijandelijke vliegtuigen gerin gelijking met de aantallen de achter het front door jachtes schoten machines, dan moet l merking worden genomen, d; 1STEENKOLENGEBIED METAAL INDUSTRIE \mrEXT/EL NIJVERHEID INDUSTRIE CENTRA U HOOFDHANDELSHAVENS B HANDELSHAVENS INDUSTRIESTEDEN O WATERXRACHTSTATJON. - SPOOR WEGEN 8. De eene helft van de appelenboom hoorde van Tippie's vader, de andere helft van Toppie's papa. Ze zaten daar maar stil en wisten niets anders te doen, dan naar de appeltjes te kijken. Die appeltjes wilden maar niet naar beneden vallen. Wat was dat jammer. WAT DUITSC Naar het D. N. B, mei legd van het gebeurde in i waarover de verklaring li' zwarte lijn ingesloten ligt. Dit vormt het aanme van Duinkerken geheel in linker benedenhoek) kan mijnen en industrie-centra

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6