langendijk [broek op langendijk heiloo zuidscharwoude JUMicaties JUcht&zakea Spoct Jiackt&eücfitm VRAAG EN AANBOD De aardbeientijd op komst. EGMOND AAN ZEE Alkmaarsche Politierechter Radioprogramma voor a.s, Donderdag. WOENSDAGS EN ZATERDAGS. 35 cent per vijf regels, EERSTE BEAD a Goede prijzen voor de aardappelen. Geen kool meer op de veiling. Rabar ber heel goedkoop. Toeneming toma ten-aanvoer. De gang van zaken aan de Langendijker groentenveilingen is over het algemeen niet onbevredigend. Hierbij dient echter in aan merking te worden genomen, dat te Noord- scharwoude practisch geen veiling meer wordt gehouden, doordat de grove tuin bouwproducten zoo goed als geruimd zijn. Men heeft daar den stillen tijd, welke men te Broek op Langendijk de laatste jaren niet meer kent, tenminste niet in die mate als te Noordscharwoude, omdat te Broek op Lan gendijk de aardappelen heel wat vroeger zijn dan te Noordscharwoude en er ook ver scheidene vroege artikelen, als bloemkool, rabarber en tomaten worden aangevoerd. Behalve met de rabarber gaat het met deze vroege producten nogal naar wensch aan de Broeker veiling. Het aanbod van vroege aardappelen is in den loop van de vorige week gestegen, zoodat de laatste dagen tel kens ongeveer anderhalve spoorwagon werd gepresenteerd. De prijzen van de aardappe len waren in het begin van de week nog hoog: ruim 19 per 100 kg. Al spoedig kwam de daling, waardoor zij met ongeveer 4 per 100 kg minder werden betaald. Toen de aanvoeren nog weer wat grooter werden, daalden de prijzen nog meer, zoodat de laatste drie dagen meestal van 10 tot ruim 11 per 100 kg werd besteed. Voor de klein ste sorteering, de kriel, welke in het begin van het seizoen nogal gewild is voor de aard- appelschrapmachines, betaalde men ten slotte van 8.60 tot ruim 10 per 100 kg- De tomaten werden voornamelijk voor den minimumprijs van 28 of iets daarboven, tot ruim 29 per 100 kg afgenomen, De CC, de kleinste sorteering, ging van de hand voor 18.50 tot 19.30. De bloemkoolprijzen zijn iets teruggeioo- pen. Begonnen met 1619 per 100 stuks, betaalde men tenslotte van f 13 tot 16 per 100 voor eerste soort. Tweede soort ging weg voor H, De rabarber laat men maar op het land staan, waar ze thans begint door te schieten. De enkele partijen, welke nog aan de veiling worden aangevoerd, noteerden van 1 tot f 1,50, doch ook blijven er nog onverkocht. Het loopt wel mis met dit artikel. Zij, die verleden jaar een mooie opbrengst hadden van hun akker rabarber, ontvangen nu niets. Het winterseizoen heeft nu wel voor goed afgedaan, gelooven wij. Bij de temperatuur, welk wij thans genieten, is er voor kool en uien toch niet veel interesse meer. Aan de veiling komt geen kool meer, doch verleder, week zijn nog wel enkele partijtjes per auto verzonden. Dit was Peensche wittekool. Voor de verleden week aangevoerde uien werd te Noordscharwoude ongeveer 8 per 100 kg betaald. Hiermede zal het nu ook wel afgeloopen zijn. Voor prei is de belangstelling allesbehalve groot. De partijtjes, welke gepresenteerd werden, konden niet méér maken dan 2.5Q—3 per 100 kg. Het oog is thans gericht op de toekomst. Met belangstelling wordt het verloop van de aardappelcampagne tegemoetgezien. Daar van zal voor deze streek heel veel afhan gen. Een voor de tuinders belangrijke mede- deeling js wel, dat volgens de Tuinderij de aardappelheffing van 50 per ha, welke de laatste jaren voor de vroege aardappelen moest worden betaald ter financiering van de aardappelregeling, dit jaar niet zal wor den geheven. Wanneer men het streven om geen producten meer te laten doordraaien in aanmerking neemt, is dit wel een logische maatregel, aangezien deze heffing bedoeld was, om de kosten van de vergoeding van doorgedraaide aardappelen te dekken. Aanbesteding brug. De bouw van den onderbouw van de vaste brug over de ringvaart van de Heer- hugowaard in deze gemeente met bijkomen de werken in beide gemeenten is gegund aan de fa. J. P. A. Nelissen te Haarlem. Naar wij vernemen, is in het bestek op genomen, dat 1/8 deel. van de benoodigde arbeidskrachten uit Broek op Langendijk en 1/8 deel uit Heerhugowaard zal moeten worden betrokken, via de correspondenten van de arbeidsbemiddeling in die gemeen ten. Minimumprijs vroege aardappelen. Aan de Langendijker Groenten Cen trale werden Dinsdag de eerste vroege aardappelen in balen verladen. De minimumprijs voor vroege aardappe len (Schotsche Muizen) is met ingang van heden vastgesteld op 8 per 100 kg, Drie lingen en Kriel zijn nog vrij. Geen steun. B. en W. hebben bepaald, dat geen werklooze vrijgezellen, ook al zijn zij kost winners, voor steun in aanmerking komen. B. en W. zeggen dat er werk is te bekomen in alle vakken in Duitschland. Daar is groote behoefte aan werkkrachten. Bij beschikking van den dienst voor ■werkverschaffing heeft de inspecteur be kend gemaakt, dat met ingang van 10 Juni geen arbeiders die in land- en tuinbouw werkzaam zijn, voor steun in aanmerking komen. Geen Floraliatentoonstelling. Zeer tot teleurstelling van velen, niet het minst van de kinderen, zal er dit jaar geen Floraliatentoonstelling zijn. Geslaagd. Mej. M. Kliffen Cd. alhier is Dinsdag aan het Amsterdamsche Conservatorium geslaagd voor het einddiploma, hoofdvak «ng. Een prachtige oogst wordt ver wacht met behoorlijke prijzen. Overeenkomsten voor jamfabricage. Op 4 Juni hebben we een artikel geschreven over de aardbeien, een der hoofdproducten uit Kenne- merland. We hebben toen o.a. betoogd dat er verwachting was voor een rijken oogst en ver wachting van grooten export naar Duitschland en dat alles er op wijst dat de tuinders een oogst en prijzen zullen krijgen, die ver boven die van de voorgaande jaren uitgaan. We hadden toen bijna zekerheid voor wat we schreven. Doch nu staat het onge veer vast. Misschien komen er nog kleine wijzigingen, doch deze zullen geen ge wicht in de schaal leggen. Export zal er niet komen. Engeland zal nu niets kunnen afnemen, die is uitgeschakeld. Die kleine wijziging zal dan hierin bestaa» dat er een mogelijkheid is, dat er kleine partijen in verscheir toestand naar Duitschland gaan. Op 11 Juni heeft de Groente- en Fruit- centrale aan de veilingsbesturen bekend gemaakt dat de Staat de pulpfabrikanten aan het werk zal zetten en dat naar schat ting gen 13 a 14 millioen kilogram in het vat zullen gaan. Beverwijk, als hoofd plaats van Keninemerlanö, zal hierbij voor een belangrijk kwantum in aanmerking komen. De prijzen vallen mee. Voor den binnenlandsehen handel en voor de jam- fabrieken zijn die per kilogram op 19 cent bruto en 20 eent netto bepaald, terwijl die voor de centrale op 17 en 18 cent zijn be paald. De prijzen zijn van 6 tot 8 cent per kg hooger dan we de laatste jaren ge woon zijn. Over de vergoeding, welke de pulpfa- Benoemd. Onze plaatsgenoot, de heer H. Bakker Jr., tweede fitter aan de gasfabriek alhier, is benoemd tgt fitter bij de gemeentebedrij ven te Assen. Werkverschaffing. Opnieuw zijn 15 werkloozen uit onze gemeente tewerkgesteld, namelijk in den Dorregeesterpolder, bij de centrale werk verschaffing. De uitzending geschiedt op de gewone voorwaarden, terwijl bovendien per man en per week een fietsvergoeding van 1 wordt betaald. Buslichting. De postverzendingen in onze gemeente zijn thans weer normaal, d.w.z. zooals an ders buiten het badseizoen. Verzending heeft thans plaats 's morgens om 8 uur, 's middags om 2 uur en 's avonds om 8 uur. Of de verzending dit jaar alsnog geregeld zal worden als andere jaren tijdens het bad seizoen, is nog niet bekend. SCHULDVORDERINGEN TER ZAKE VAN EVACUATIE. De Burgemeester van Alkmaar maakt bekend, dat zij, die iets te vorderen heb ben van de gemeente of van de evacuatie commissie wegens leveringen, werkzaam heden, e.d. ter zake van de evacuatie, voor zoover zij dit nog niet hebben gedaan, hun nota's vóór of op Zaterdag 15 Juni a.s. ten Stadhuize moeten indienen. Nota's, welke na dien datum worden in gezonden, kunnen vertraging ondervinden bij de afdoening. ALKMAAR, 12 Juni 1940. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Een fuif met een vechtpartij met de politie als slot. Het was aan de jongste Maandagsche zit ting van den Alkmaarschen politierechter best te merken, dat de justitieele komkom mertijd ook dit jaar niet weg wil blijven. Er stonden maar weinig zaakjes op de rol en verschillende er van waren nog oude beestjes op den koop toe en het ergste was nog, dat de verdachten grootendeels verstek lieten gaan. Zoo was een inwoner van Alkmaar, die in den nacht van Zondag 7 April te Stompe- toren, gemeente Schermerhorn, aan het bakkeleien was geslagen met de politie, ook maar weg gebleven. Hij was op bezoek ge weest in het café Kamsteeg, had te veel al- coholia geconsumeerd en verzette zich om half twee in den nacht tegen een paar veld wachters, die het beter vonden hem op een veilige plaats te laten ontnuchteren. Het werd een heele herrie, want verscheidene omstanders bemoeiden zich met het geval, evenwel zonder dat de Alkmaarder er om gevraagd had. De als getuige aanwezige rijksveldwachter gaf geen ongunstig oordeel over den niet verschenen verdachte, die echter volgens hem beter uit feestgelegenheden weg kan blijven. De officier vroeg 25 of 15 dagen en de rechter veroordeelde den verdachte con form. Een muzikant maakt muziek van rinkelende ruiten. Een straatmuzikant uit Den Helder, die ook op het matje moest komen, gaf even min acte de précense. Deze persoon was Zaterdagavond 20 April om zeven uur in het café van den heer IJ. te Der. Helder gekomen om een paar potjes bier te drinken en daarna weer heen te gaan. Om kwart over negen kwam hij evenwel terug, maakte her rie en bestelde weer bier, waarop de kaste lein weigerde te tappen en den man buiten de deur zette. Uit kwaadheid smeet de mu zikant toen een ruit van drie gulden aan stukken. De kastelein, als getuige gehoord, zei brikanten krijgen, was men, tevreden. „Het kan er voor door en men heeft geen risi co", kregen we te hooren, doch men zei niet hoe hoog de vergoeding is. Alle pulp fabrikanten doen aan den inmaak mee werd gezegd, maar dit woord „alle" is niet geheel juist. Vaten zijn er in overvloed, wel een 130.000 stuks, terwijl men er aan een 100.000 genoeg heeft. Behalve voor aard beien, zullen de fabrieken worden inge richt op het verwerken van kruisbessen, bessen en vruchten. Maar er zal - evenals bij de groente het geval is een strenge controle zijn op kwaliteit en gewicht. Van de Groente- en Fruit-Centrale en den Bond van Jam- fabrikanten zullen controleurs aanwezig zijn om „elkander op de vingers te kijken," werd ons verzekerd, Hoe zal het gaan met den export naar Duitschland? Zullen er genoeg transport middelen zijn? Want als de stroom aard beien uit Beverwijk, Barendrecht, Breda en andere plaatsen zal komen, moet alles klaar zijn. Men had gegronde hoop dat het wel zal losloopen. Voor zoover het van den Staat afhangt, is alles geregeld. Men laat lang niet alles over aan het particulier initiatief. Er zit schot in de organisatie en als binnen een paar weken de groote stroom komt of er is, is men ook gereed, werd ons verzekerd. En ten slotte nog iets, waar de Staat geen zeggingsschap in heeft en. wat hij niet kan regelen: de oogst. We schreven op 4 Juni dat er een rijke oogst verwacht werd. Het staat er thans minder goed voor, De warmte en droogte moeten spoedig plaats maken voor regen. Dat behoeft geen dagen lang regen en nog eens regen te zijn, doch water moet er komen om het product te doen gedijen tot die vrucht, die er zoo aanlokkelijk uitziet en een delica tesse bij He lunch is of anderszins. weinig prijs te stellen op dezen klant, die de gekke gewoonte heeft een café binnen te komen en dan het glas van een of anderen bezoeker te pakken en leeg te drinken. De straatmuzikant bleek al acht keer ver oordeeld te zijn, waarvan twee keer wegens vernieling. De officier vroeg 30 of 15 dagen. De rechter veroordeelde conform. Gepensionneerde pleegde verduistering. De derde man, die we ter sprake zullen brengen, ook woonachtig in Den Helder, was een oud-marinier, kort geleden nog weer in actieven dienst geweest te Rotter dam als korporaal. Eenige jaren bekleedde hij het baantje van uitvoerder bij een be- grafenisvereeniging en in die functie had hij een bedrag van 80 verduisterd, zijnde het loon van een der dragers, dat hij aan een schuldeischer van dien drager had moeten uitbetalen. De drager was n.l. schoenmaker en betaalde zijn leerleverancier met z.g. werkbriefjes, die de leverancier bij ver dachte verzilverde. De man erkende het feit volkomen. Hij was in den nazomer van het vorig jaar, toen de mobilisatie uitbrak, geheel in de war ge weest. Het geld had hij in zijn huishouden gebruikt. Een paar maanden geleden had hij het echter, door zijn motorfiets te verkoo- pen, geheel terug betaald. Er was een rapport van den reclassee- ringsambtenaar, den heer Wiggers, waarin o.a. werd gezegd, dat verdachte een behoor lijk pensioen had en met zijn inkomen als uitvoerder er bij, 2800 per jaar verdiende. Verdachte had een verantwoordelijke be trekking. Per jaar ging er wel 23.000 door zijn handen. Hij leefde echter wat te royaal, maakte schulden en was ook op een bepaald gebied nogal lichtzinnig. Gepleit werd voor een voorwaardelijke veroordeeling. De officier oefende critiek uit op de levenswijze van verdachte, maar meende nogwel een voorwaardelijke gevangenisstraf van 4 maanden te kunnen vragen. Het vonnis was: 4 maanden gevangenis straf met twee proefjaren en oplegging van bijzondere voorwaarden. DIEFSTAI IN OORLOGSNOOD? Eisch: twee jaar. Twee jongemannen, resp. 18 en 24 jaar, stonden gister in de verdachtenbank van de Haagsche rechtbank. Zij hadden op 16 Mei jl. op het terrein van het vliegveld Ypen- burg bij Rijswijk een groot aantal voorwer pen weggenomen. Deze voorwerpen, waar van 95 procent zilver was, behoorden tot den inventaris van het restaurant op het vliegveld. Uit het proces-verbaal van de Rijswijk- sche politie bleek dat de gerant van het restaurant in verband met den internationa len toestand het gebouw had gesloten en den inventaris, welke een totale waarde van eenige duizenden guldens vertegen woordigde, in den kelder onder het restau rant had opgeslagen. De twee verdachten verklaarden, dat zij op 16 Mei naar Rotterdam waren gefietst om daar de verwoestingen te zien. Op de heenreis waren ze voorbij het vliegveld Ypenburg gekomen. Ze hadden gezien, dat zoowel op net afgesloten vliegveld, dat door Duitsche troepen was bezet, als langs den weg RijswijkDelft verscheidene goe deren en voorwerpen lagen en dat deze in tegenwoordigheid van Duitsche soldaten door burgers werden meegenomen. Na het bezoek aan Rotterdam waren ze op den terugweg bij Ypenburg afgestapt en waren het terrein opgeloopen. De grond lag bezaaid met verschillende voorwerpen. Volgens de verdachten zouden Duitsche soldaten tegen hen gezegd hebben: „Neem maar mee". De officier van justitie betoogde, dat de verdachten misbruik hebben gemaakt van den oorlogstoestand. Dat er vóór dien tijd reeds andere plunderaars waren geweest, doet aan den ernst van de gepleegde feiten niets af. De verdachten wisten heel goed dat ze geen recht op deze voorwerpen had den omdat deze het eigendom waren van den restaurateur, die het gebouw door den oorlogstoestana tijdelijk had moeten veria ten. De officier eischte tegen beiden een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaar. BELASTINGONTDUIKING OP GROOTE SCHAAL. Het gerechtshof te Amsterdam heeft gis ter arrest gewezen in de strafzaak tegen een Amsterdamschen koopman en zijn pro curatiehouder die het Rijk voor groote be dragen hadden benadeeld, doordat de koop man zijn inkomen en zijn vermogen volko men onjuist had opgegeven. De procuratie houder had de aangiftebiljetten ingevuld en ter procuratie onderteekend, wetende dat de aangiften onjuist waren. Voor het jaar 19341935 had de koopman 58.000 verdiend. Bij zijn aangifte voor de vermogensbelasting had hij doen opgeven dat hij een vermogen van f 7820 had in 1934, in werkelijkheid bezat hij 320.000. Het volgende jaar zeide hij nog minder kapitaal te bezitten dan 't vorige jaar, doch toen was zijn bezit 370.000. De fiscus had hem 132.000 gulden boete opgelegd en de rechtbank veroordeelde hem tot zes maan den gevangenisstraf. De procuratiehouder, die op last van den koopman de onjuiste aangiften gedaan had, werd tot drie maan den veroordeeld. In hooger beroep voor het gerechtshof eischte de procureur-generaal tegen den koopman vier maanden en tegen den procu ratiehouder twee maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Mulier-Massis, be pleitte de uiterste elementie: een voorwaar delijke gevangenisstraf, gecombineerd met een geldboete. Het Hof, arrest wijzende, veroordeelde den koopman tot een gevan- genisstarf van zes maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, De procuratiehouder werd veroordeeld tot een voorwaardelijke gevan genisstaf van drie maanden, benevens een geldboete van 1000. Voetbal. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN AMSTERDAM. Gisteravond vonden te Amsterdam de eerste wedstrijden om hpt kampioenschap van Amsterdam plaats. Aan den Zuidelij ken Wandelweg won A.F.C. op verrassende wijze van Ajax met 2—0. Ook in den ande ren wedstrijd, VolewijckersBlauw Wit, weerden de tweede klassers zich goed. De kampioenen konden het niet verder bren gen dan een 33 gelijk spel. WEDSTRIJDEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ALKMAAR. Mede aangespoord door het goede voor beeld van andere plaatsen, hebben de be sturen van de Alkm. voetbalvereenigingen Alcmaria Victrix, Alkm. Boys en Alkmaar besloten een heele competitie te spelen om het kampioenschap van Alkmaar. Voor deze wedstrijden zijn eenige aardige prijzen be schikbaar gesteld. Zij zullen gespeeld worden op diverse Woensdagavonden en steeds om 8 uur be ginnen. Wij twijfelen niet of deze wedstrij den zullen door de sportliefhebbers in Alk maar en omgeving op prijs worden gesteld en wij kunnen het idee dan ook niet anders dan toejuichen. Voor de eerste programmahelft heeft de loting reeds plaats gehad en wel met het volgende resultaat: 19 Juni: AlkmaarAlcm. Victrix; 26 Juni: Alcm. VictrixAlkm. Boys; 3 Juli: Alkm. BoysAlkmaar. Voor het kampioenschap van afd. G moet nog een beslissingswedstrijd plaats vinden tusschen Alcm. Victrix II en C.S.V. I uit Castricum.. Deze wedstrijd is vastgesteld op a.s. Zon dag half acht op het Alcmaria-terrein. Dit belooft een zeer spannende ontmoeting tc worden. Athletiek TRAININGS WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Succesvolle deelname van A.V.A. Ook de Athletiek Ver. Alkmaar heeft Zondag in Amsterdam diverse successen behaald, waardoor het voor de athletiek- beoefening "hier voor A.V.A. en in 't bijzon der voor haar trainer, den heer Affourtit, 'n dag van beteekenis was. Bij de loopnummers behaalde F. Breek een fraaie tweede plaats in de 400 meter B- klasse, na zich in zijn serie eerste geplaatst te hebben in den tijd van 53.7 sec. Ook ten Bruggencate Jr. weerde zich kra nig in de 800 meter C-klasse en werd als derde geklasseerd, hoewel hij duidelijk als tweede door de finish kwam. Van de sprinters maakte M. Bui-lage, on danks twee valsche starts in zijn serie, den goeden tijd van 11.8 sec. (100 meter B-kl.) en wist Gootjes zich voor de 100 meter C- klasse in de halve finale te plaatsen. Wat de technische nummers betreft, hier blonk ten Bruggencate Sr. uit en behaalde met kogelstooten klasse C en discuswer pen klasse B eerste prijzen, waarbij hij zich voor kogelstooten met een afstand van 11.70 meter zelfs in de B-klasse wist te werken. Bij het hoogspringen voor juniores be reikte Kloosterboer op fraaie wijze 1.50 m. Vermelden we tenslotte nog, dat onze plaatsgenoot D. v. d. Wilk, uitkomend voor A.V. 1923, op fraaie wijze de vierde plaats in de 400 meter C-klasse bezette. Wielrennen - A.S.V. VICTRIX. Zondag heeft Victrix haar derden rit van de zomercompetitie laten verrijden, ditmaal over een afstand van 54 km. voor de A- en B-klasse. Direct na den start werd er een flink tempo ingezet, maar de eerste drie ronden wisten de B-klassers het tempo bij te houden. Na de helft van den rit was het de B- klasser de Haan die met de A-klassers Blok, Schipper en Lute den kop vormde, op 500 meter volgde de rest van de B-klasse, Hiemstra moest opgeven wegens pech, evenals Lute. Na een mooie sprint was het de Haan die het eerst de eindstreep passeer- JAARSVELD, 4X4,4 M. (AVRO-uitz.) 8.— ANP-ber. 8.10 Gr.pl. 8.30 Orgelspel. 8.50 Gr.pl. 9.15 De Palladians (opn.) 10.Mor genwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Omroeporkest. (11.—,11.20 Huish. wen ken), 12,Gr.pl. 12,15 Avro-Musette- ensemble. 12.45 ANP-ber., event, gr.pl. I, Zang en orgel. 1.30 Lyra-trio. 2.15 Deel. 2,35 Avro-Amus,-orkest en gr.pl. 4.Piano- voordr. 4.30 Avro-dansorkest. 5.Jeugd- halfuur. 5.30 Avro-Aeolian-orkest en solist. 6.15 Gr.pl. 7.Schoonheid en zedelijkheid getoetst aan een essay van Friedrich von Schiller, lezing. 7.20 Gr.pl. 7.30 Off. mede- deelingen. 7.45 Rep. 8.ANP-ber. 8.10 Avro-Amus.-orkest en soliste. 8.40 Radio- tooneel. 9.10 Omroeporkest en solist. 9.45 VPRO-avondwijding. 10.10.15 ANP-ber. KOOTWIJK, 1875 M. (VARA-uitz.) 8.— ANP-ber., gr.pl. (9.9.15 Ber. Fr.) 10. Pianovoordr. 10.30 Gr.pl. 10.50 Hobo en piano. 11.15 Ber, (Eng.) 11.30 Gr.pl. 12. Rosian-orkest. 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 ANP-ber. 1.Orgel en zang. 1.45 Ber. (Fr.) 2.Ber. (Duitsch). 2,15 Fragmenten uit de operette „Prinses Fatimah" (opn.) 3.15 Ber. (Fr.) 3.30 VARA-orkest. 4.30 Gr.pl. 4.50 Rosian-orkest. (5.Ber. Duitsch). 5.30 Rep. 5.5Q De Ramblers. 6.15 Ber. (Eng.) 6.30 Gr.pl, 7.Tooneelpraatje. 7.20 Gr.pl. 8. Ber. (Duitsch). 8.15 Ber. (Eng,) 8.30 ANP- ber. 8.45 VARA-orkest. 9.15 Ber. (Eng.) 9.30 VARA-strijkorkest. 10.Ber. (Duitsch), 10.15—10.30 ANP-ber. 11.15—11.30 Ber. (Fr.) AMSTERDAM, 12 Juni 1940. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Groote muizen 8 cent, Kleine muizen 6 <4 cent per kg. Overige prijzen onveranderd. Aanvoer 101000 kg. AMSTERDAM, 12 Juni 1940. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 257 Vette kalveren, le kw. 52 58 cent, 2e kw. 4450 cent, 3e kw. 34 42 cent per kg levendgewicht; 172 Nuchtere kalveren 6.5010.50; Vette varkens 66 69 ct. per kg (enkele hooger) slachtgewicht. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Juni 1940. (Langendijker Groentenveiilng). 483 stuks Bloemkool ,f 10.10—13.30, 2e s. 6.60— 9; 1400 bos Rabarber 1; 34000 kg Aari- appelen: Schotsche muizen 88.40, Drie ling en/ 5.80—7.30 en Kriel f 4.705.80. TEXEL, 10 Juni 1940. Veemarkt: 4 Paarden 270600; 11 Koeien 130260; 7 Graskalveren 25 60; 10 Nuchtere kalveren 714; 8 Schrammen f 2535; 21 Biggen f 18 22; 5290 Lammeren 6.7512. Er werden plm. 750 lammeren voor de regeering gekocht voor ong. f 7.75 per stuk. Eierenveiling: Aangevoerd 76000 eieren waarvan de prijzen: Groote eieren 3.30— 4.10 en kleine eieren 33.25 per 100. De eierenprijs is 30 a 40 cent per 100 hooger dan vorige week. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant, (Dinsdags en Vrijdags inzenden). Te koop een in prima staat verkeerende bakfiets. Adres: J. SLEUTEL, Dijk. i Te koop gebruikte Heeren- en Jongens rijwielen. NIC. RUITER, Dijk 20, Alkmaar. Te koop door inruiling zeer billijk 1 zware bakwagen, 2 ton, 1 mooie dres- seerkar op luchtbanden. Electrische Wagenmakerij „De Valk", Friescheweg' 4, Alkmaar, Tel. 3939. Baby-weegschalen, z. g. a. n. „HYGIENA", Achterstraat 45, telf. 2052, postbus 26, Alkmaar. Naaimachines te koop: Prima hand-, trap- en inzinkbare naaimachines, voor zeer lagen prijs. Alle merken, Beste handnaaimachine met gar. voor f 8.50. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop 2 brandkasten. BORJESON, Kanaaldijk 18, Alkmaar. Te koop als nieuwe, luxe gesloten bestel of vrachtwagen op luchtb. voor paarden- tractie. BORJESON, Kanaaldijk 18, Alkmaar. Te koop studiepiano tegen elk aanneme lijk bod. GEEST 22, Alkmaar. Te koop gevraagd: Gebruikte kachel of haard. Tevens een kleed of karpet. Heele of gedeeltelijke inboedels, enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop: 1 prima toer-rijwiel 22,50, 1 transportfiets met nieuwe banden 25, 1 jongensfiets 14. Te bevragen bij JAAP SCHIPPER, Hekelstraat 28. de op vijf meter voor Harry Blok, derde werd Schipper, bij de rest van de B-klasse was het N. Constant die in de sprint van P. Wan te won. De totale uitslag was: A-klasse: Harry Blok, J. Schipper, R. Hiemstra, tijd 1 uw 25 min.; B-klasse: C. de Haan, N. Constant, P. Wante; C-klasse, 45 km.: C. Constant, H. Duits, Th. Pronk, tijd 1 uur 19 min.; Junioren 36 km.: J. Wante, K. Horn, C. Stroombergen, J. van der Aakster, tijd 1 uur 3 min.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3