I £aatste AecicfUm Rechtszaken Rjuitentand Speet Het Italiaanschlegerbericht De positie van Turkije. CONCENTREER Arrondissement Rechtbank te Alkmaar. Land- en Tuinbouw. JUovmdaal Tlmims NOORDSCHARWOUDE HENSBROEK OUDKARSPEL OBDAM [BROEK OP LANGENDIJKj LANGENDIJK OUDE NIEDORP eerste blad I, (Ongecorrigeerd.) wat geschil lij dat beden- vraag naar we bestaans- lende kunste ik zomerpost- loor den nood ir zooals er in iten zijn, zoo zijn tusschen uriersbediende :en kunstschil- 'dt. Er zijn tot geweest en gebied al een zal ook voor eel wat te be- chte Kees van r voor moeten genoegen heb- al haar vrien- inderd dan de rs is het mis omdat een beenen ct niet in aan- wij, mannen, eg van het ge- n zouden wij m hagelwitte ilderen? :t het strikken ok daarop zal len en een ge ileen het voor- vuil wordt en aar bovendien, behoeft te er- 3 en veel vroe- ihijnen. een boord aan dames met de iets dergelijks evengoed om ag: wie neemt rokken pionier ienteeren gaar-. want wij zijn lezers niet al- zijn eigen in de vraag hoe verschijning in ben. 3 Hendrikstraat M. Tuinman, Jutenkade 12 n. 3, N.H., dienst- lar Oterleek. ■t, van Hoever- J. H. van terweg 91 naar z.b., van Gas- A. Wisman, 'an Nic. Beets- A. A. van Metiusstraat 15 aar, R.K., z.b., Nieuwveen. denbergstraat 9 ooij, geen, d.b., ïeerhugowaard. van Overdie- H. M. van den Kennemer- Ham, OBisCl., 64 n. der Eng, N.H., en stiefzoon, messen, kuch oveel mogelijk gillettemesjes ,'ebruikt, men in. was een tekort deze zelf sneed rwe Nederland- deubrandenburg iste eetlepel die (links niste men over- er niet, kran- diende alleen (geen op voor de fan- de vrijlatings- i grif geloofd r bleken. We lieuw alles van ig met het lied- >eter zal gaan", rheden als „wie Gerritje", „geen steeds elkander lor eendrachtige schappelijk lot er terugreis, die wij be was. angenschap bij i Nederlanders doch als stam- sen noodlottigen den in den oor hebben we ge itzeggen die ons hebben gesche- ielijke barakken ich Nederlander :ich aan bij gou- 'kte „pellkartof- door (aan de draadversperrin- "ingen aan Artis ons motto als de sa- van ieder ge- die elkaar nog Aanvallen op Bizerta en Toulon, Het hoofdkwartier van het Italiaansche leger meldt hedenmorgen: Overeenkomstig haar vastgestelde plan nen heeft de Italiaansche luchtmacht nieu we bomaanvallen ondernomen op vijande lijke lucht- en marinebases. Van bijzondere beteekenis zijn geweest de aanvallen op Bi zerta (Tunis) en op Toulon. In Bizerta zijn zware branden ontstaan en is groote schade aan installaties aangericht. Op den grond staande vliegtuigen werden geraakt en ne gen toestellen werden buiten gebruik ge steld. Al onze vliegtuigen keerden op hun bases terug. In de Middellandsche zee heeft een onzer duikbooten een vijandelijken kruiser en een tankboot van 10.000 ton getorpedeerd. In Tobrouk aan de grens van Cyrenaica hebben onze land-, vloot- en luchtstrijd krachten een Engelsche poging om met vliegtuigen en schepen een aanval te on dernemen, afgeslagen. Er werd lichte scha de toegebracht aan de installaties en een van onze kleine mijnenvegers is tot zinken gebracht. In Italiaansch Oost-Afrika heeft de vijand luchtaanvallen ondernomen op de vlieg velden van Asmara, Goura, Adiougri en Agordat, waarbij lichte materieele schade werd aangericht en onder de Italianen en inlanders, die op de vliegvelden werkzaam waren, een tiental personen gedood werden. Uit een later onderzoek is gebleken, dat onze jachtvliegtuigen gisteren in Cyrenaica zes machines hebben neergehaald. Vijandelijke waarschijnlijk Engelsche vliegtuigen hebben des nachts boven en kele steden van Noord-Italië gevlogen. Op de open stad Turijn hebben zij bommen laten vallen, welke evenwel weinig schade aanrichtten, en eenige verliezen veroorzaak ten onder de burgerbevolking. Over dit op treden zal een uitvoerig rapport gepubli ceerd worden. MEISJE VERMIST. Sedert Dinsdag wordt vermist Wilhel- mina Verhoeven, 9 jaar, wonende Marcelis- straat 221, te Scheveningen. Zij heeft des middags om 2 uur de ouder lijke woning verlaten en is daarna niet meer gezien. Zij is gekleed in blauwe jurk en donkerblauw manteltje. Zij is blootshoofd en loopt vermoedelijk op bloote voeten. De commissaris van politie verzoekt een ieder, die inlichtingen kan geven omtrent genoemd meisje, zich te vervoegen aan zijn bureau, Javastraat 18 in Den Haag. RUZIE OM EEN VROUW. Het O.M. bij de Haarlemsche rechtbank had 14 dagen geleden drie jaar gevangenis straf geëischt tegen den 47-jarigen loswerk- man N.S., die terecht stond wegens poging tot moord op den 41-jarigen A. H. De vrouw van H. had in Maart haar man, die toen in Maastricht woonde, verlaten en was met S. naar Haarlem gegaan. Toen H. op 12 April zijn vrouw kwam opzoeken, kreeg hij hoog- loopende ruzie met S., die plotseling een mes trok en daarmede zijn rivaal een diepe snede in den hals toebracht, welke echter niet levensgevaarlijk bleek te zijn. De verdediger had clementie verzocht, daar hier z.i. slechts sprake was van een voudige mishandeling. De rechtbank deelde deze opvatting en veroordeelde S. heden tot zes maanden ge vangenisstraf. ZIJN KIND DOODELIJK MISHANDELD. Veertien dagen geleden heeft voor de Haarlemsche rechtbank terecht gestaan de 25-jarige loswerkman S. uit Haarlem, die in Februari j.l. zijn eenig kind, een meisje van vier jaar, een hevigen klap tegen het hoofdje had gegeven, tengevolge waarvan de kleine eenige dagen later was overleden. De vader verklaarde in een opwelling van drift ge handeld te hebben, omdat het kind niet wilde eten. Het O.M. had anderhalf jaar gevangenis straf geëischt. De rechtbank veroordeelde den vader heden tot zes maanden gevange nisstraf. 14 DOODEN BIJ BOMAANVAL OP TURIJN. De volgende bijzonderheden worden be kend gemaakt over den luchtaanval die gis teren om 1.35 uur op Turijn is ondernomen. Er werden dertig bommen uitgeworpen, waarvan tien niet ontploften. Een markt hal werd door vijf bommen getroffen, die door het dak sloegen. De andere bommen vielen in de straten. De vliegtuigen bewo-, gen zich op een hoogte van ongeveer 6000 meter. Het luchtalarm duurde bijna twee uur. Bij den luchtaanval hebben veertien personen het leven verloren. Er werden 37 personen, mannen, vrouwen en kinderen gewond. De bevolking bleef volkomen kalm. GEVECHTSWAGENS VERNIETIGD. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Ten Noorden van Parijs heeft een Duit- sche divisie cavalerie van veertig vijande lijke gepanserde gevechtswagens er 34 ver nietigd. Aleppc en Irak aangeboden. De Popoio di Roma deelt mede, dat de Engelsche en Fransche regeering Turkije, voor het geval dat het aan den oorlog deel neemt, Aleppo en Irak hebben aangeboden. De druk op de Turksche regeering van de tijde der Westelijke mogendheden zou thans zeer groot zijn. De Engelsche diplomatie is in Ankara koortsachtig bezig, Turkije te winnen als bondgenoot tegen Italië. op bet krachtigste reclame-middel COURANTENRECLAME Zitting van Dinsdag 11 Juni. Verduistering van een fiets. Voor de Alkmaarsche rechtbank moest Dinsdag terecht staan de 45-jarige stuca- door V., zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd en overigens laatstelijk ver- blijfhoudende in een Alkmaarsch loge ment. Hij had in het vorig jaar van J. L. te Alkmaar, tegen de som van een gulden per week, een fiets gehuurd en deze na een paar weken in Amsterdam aan iemand voor drie en een halven gulden verkocht De man gaf de verduistering van de fiets volkomen toe. Hij had een paar we ken huur betaald en toen hij dat niet meer kon uit armoe, de fiets aan den grooten onbekende verkocht. Het bleek, dat de man in andere plaat sen ook dergelijke feiten had gepleegd en overigens al vijftien keer was veroor deeld, vaak tot gevangenisstraf. De officier, mr. G. v. d. Feen de Lille, meende te mogen vaststellen, dat verdach te in zijn onderhoud voorzag door stelen. De officier vorderde één jaar gevange nisstraf. De toegevoegde verdediger, mr. A. Prins, pleitte voor den man en zei, dat het geval op het eerste gezicht hopeloos léék. Niemand heeft zich echter ooit om dezen man bekommerd. Een misdadiger van nature is hij niet. Hij heeft twee in be hoorlijke omstandigheden verkeerende dochters. Zijn vrouw, die pas overleden is, heeft drie jaar zwaar ziek gelegen, het geen den man verveelde en deed weg trekken. Hij schijnt een volkomen gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel te heb ben, maar iets weten doet men omtrent hem niet en dan is het onbevredigend hem maar weer een tijd in de gevangenis te stoppen, hoewel men weet, dat zulks hem niet beter maakt. Pleiter wilde heelemaal niet aandringen op een voorwaardelijke veroordeeling of zoo iets, maar wel op een nader onderzoek door een reclassee- ringsinstelling naar de omstandigheden van verdachte. De officier verklaarde tegen een der gelijk onderzoek geen bezwaar te hebben. Uitspraak volgende week Dinsdag. Inbraak en straatroof. De achttienjarige loopjongen J. uit Den Helder had het al erg bont gemaakt. Tn" den nacht van 6 op 7 October van het vorig jaar brak hij in in een school te Den Helder, welke hij goed kende, omdat hij er onderwijs had genoten en stal er twee spaarbusjes weg. Het geld, ongeveer zeven gulden, maakte hij op aan bioscoop en sigaretten. Op 30 December deed hij op straat een overval op den 17-jarigen D., die uit hoofde van zijn dienstbetrekking een beurs met ruim negentig gulden bij zich droeg. J. rukte D. de beurs uit de hand en gaf hem, omdat het niet gemak kelijk genoeg ging, nog een flinken klap in het gezicht op den koop toe. Dit geld gebruikte hij om veel te duur gekochte kleeren te betalen. Door den heer Wiggers, reclasseerings- ambtenaar, werd over den jongeman o.a. gerapporteerd, dat deze van nature inac tief was en agressief en geneigd tot kib belen, hetgeen echter een soort familie kwaal schijnt te zijn. Voor plaatsing in een landkolonie is deze jongen, die graag naar zee wil, niet geschikt. Het beste zal zijn hem het timmervak te laten leeren in een of andere inrichting, hetgeen hem later, wanneer hij misschien toch op zee kan komen, van nut kan zijn. De officier noemde de feiten, waaraan J. zich schuldig had gemaakt, straatroof en inbraak, heel erg. Spr. vroeg anderhalf jaar gevangenisstraf, door te brengen in de jeugdgevangenis te Zutphen, zoodat J. een vak zal kunnen leeren, want het loop jongen-zijn is niets, hetgeen J. zelf ook duidelijk inziet. De verdediger, mr. van Leeuwen, ves tigde nog de aandacht op de onvoldoende opvoeding, welke de jongeman heeft ge had en refereerde zich overigens aan het oordeel van de rechtbank. Uitspraak Dinsdag a.s. Leiding noodig. De 43-jarige zwervende venter C. v. d. K. had op 29 April j.l. te Hoorn van van O. een fiets geleend en niet teruggebracht, maar verkocht voor 2.50 aan zijn loge menthouder, die een vordering op hem had. Twee dagen later stal hij 'e onbeheerd staande fiets van van V. te Hoorn, welk rijwiel hij voor 5 verkocht. Dit geld be steedde hij nadien aan drank. De man be kende volkomen. Negentien jaar geleden was hij ook al een paar keer klant van de justitie geweest, maar na dien tijd had hij, door zijn huwelijk, goed opgepast. Twee jaar geleden stierf echter zijn vrouw en toen was het weer mis. Hij ging aan het zwerven en maakte in 1938 al weer kennis met de gevangenis. De officier vorderde 1 jaar gevange nisstraf. Mr. van Leeuwen, de verdediger, meen de, dat, gezien de ervaring tijdens de huwelijksjaren van verdachte, deze onder goede leiding wel een behoorlijk leven zou leiden. Pleiter vroeg daarom over dezen man een rapport te laten maken. Uitspraak Dinsdag a.s. NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND. Het kringbestuur van den Nederland- schen Tuindersbond vergaderde in „Con cordia" onder leiding van den heer Jb. de Vries van Sint Pancras. De belangstelling van de zijde der afgevaardigden was goed. Ook de beide hoofdbestuursleden, de heeren Kaan en Hoogland, waren aanwezig. De voorzitter deelde mede, wat het doel van deze vergadering is: het hoofdbe stuur heeft na deze donkere dagen zijn eer ste bijeenkomst weer gehouden. De secreta ris van het hoofdbestuur, die in Rotterdam woont, heeft zijn werkzaamheden weer kunnen hervatten. Deze eerste hoofdbe stuursvergadering is de inzet geweest van de herleving van den Ned. Tuindersbond. Ook wij zullen weer aan den arbeid moeten voor onze leden en ons brood. De heer Hoogland, hoofdbestuurslid, deed eenige mededeelingen over de gehou den H. B.-vergadering. Men was eerst niet erg actief, maar hierin is spoedig verande ring gekomen. De bond zal paraat moeten zijn, als aanstonds zich weer zaken zullen voordoen, waarvoor gewerkt moet worden. De heer Kaan was van oordeel, dat men weer spoedig nuttig werk zal kunnen doen, nu het economische leven nog vrij goed in tact is gebleven. Ook de Duitsche overheid heeft contact gezocht met den Ned. Tuin dersbond over de vraagstukken ten platte- lande. De werkzaamheden van den bondspen- ningmeester werden geroemd. Spr. betreur de echter, dat de afdracht van de contribu tie soms zoo te wenschen overlaat. Ook thans zit men met die moeilijkheden, het geen den penningmeester niet in staat stelt, aan zijn verplichtingen te voldoe. De heer Langereis van Hensbroek in formeerde of men nog iets zou kunnen doen, bijv. adviseeren bij prijsregelingen. De voorzitter antwoordde, dat al meerma len kostprijzen van de producten zijn opge geven. Hij hoopte, dat ook thans dit zal ge beuren. In het Westland schijnt dit ook al het geval te zijn met de komkommers. Men kan echter nog niets met zekerheid zeggen. De een is optimistisch, de ander pessimistisch, doch één ding staat vast, als wij paraat zijn kunnen wij iets doen, als zich de mogelijkheid voordoet. De voorzitter wekte daarom op, niet te verslappen in het bondsleven tot behoud van onze bedrijven. HET FRUITTEELT-DEMONSTRATIE- BEDRIJF TE SCHELLINKHOUT. Het verslag van het fruitteelt-demonstra- tiebedrijf van den economisch-technologi- schen dienst der provincie Noordholland, te Schellinkhout, over de maand Mei, deelt mede, dat de peren na den bloei zijn bespo ten met 3/4 Bordeauxsche pap, waaraan toegevoegd 0.3 loodarsenaat voor be strijding van vretende insecten. De appelen werden na den bloei bespoten met 3/4 Californische pap, waaraan ook toegevoegd 0.3 loodarsenaat. Op de Goudreinet werd de Californische pap afzonderlijk gespoten en daarna loodarsenaat, waaraan wat kalk was toegevoegd, aangezien het mengsel hier kans op bladbeschadiging geeft. De jonge appelaanplanting werd bespoten met Kolo- fog ter sterkte van 3/4 ook hieraan is 0.3 loodarsenaat toegevoegd; dit middel geeft, ook met toevoeging van loodarsenaat, geen beschadiging op het blad. Kruisbessen werden bespoten met 1)4 alcalisch-Bourgondische pap ter voorkoming van Amerikaansche kruisbessenmeeldauw. De pruimenvariëteit Vroege of Groote Blauwe werd nog met denis bespoten ter bestrijding van de pruimenzaagwesp, welk insect vooral ook bij deze pruimenvariëteit den oogst voor een groot deel kan doen mis lukken. In Juni worden appel en peer weer met 3/4 Californische pap bespoten, gevoelige appelvariëteiten met )4 Californische pap en y2, Kolofog of Cal-mo-sul, als deze sproeimiddelen althans nog voldoende te krijgen zijn. Met deze bespuitingen wordt de schurft bestreden en het spint in toom gehouden. De vooruitzichteni voor den oogst zijn tot dusverre goed te noemen, althans wat de te verwachten hoeveelheden betreft. Pruimen moeten weer gedund worden. In hoeverre dit bij appel en peer noodig zal zijn na de rui in begin Juni, zal nog moeten blijken. Bessen zijn ook goed beladen, zoowel de Prolific als de andere variëteiten. In de be planting op het bedrijf te Schellinkhout komen in een gedeelte een aantal struiken der Prolific voor, welke geheel of gedeelte lijk afgestorven zijn. Oorzaak hiervan schijnt een zwam te zijn van het geslacht Verticil- lium. Op meerdere bedrijven in den omtrek komt dit verschijnsel in vrij sterke mate voor. De zwarte bessen zijn ook goed be laden. De verschillen in groeiwijze en tros- vorming komen reeds goed tot uiting. De keuze der Davison's Eight als tusschenbe- planting is wel een goede keuze, daar deze variëteit in verhouding tot b.v. Silvergieters Zwarte, roodknop en Goliath een meer ge drongen groeiwijze heeft en daarnaast toch zeer vruchtbaar is. De trossen zijn korter dan bij Silvergieters Zwarte en Baldwin selectie Hilleip. Deze laatste variëteit is en kele dagen later rijp dan de Davison's Eight en is ook geen sterke groeier. De Silver gieters Zwarte is een flinke groeier, deze variëteit levert mooie lange trossen. De variëteiten Roodknop, Westwick Choise en Westwick Triumph zijn ook goede groeiers, deze zijn echter nog te jong om een oordeel over de vruchtbaarheid te kunnen geven. HOORN, 12 Juni. Heden waren aange voerd 2 stapels kleine boerenkaas, wegen de 642 kilo. De prijs was f 25 per 50 kilo, de handel was stug. VERDUISTERING EN HELING. Een meubelverhuurcentrale te Amsterdam en een groothandel in vloerzeilen e.d., even eens in de hoofdstad, zijn in December 1938 en in Januari 1939 door personeel benadeeld voor tamelijk belangrijke bedragen. Het waren twee broers, bij de eerste firma werk zaam, die er van werden verdacht, goederen te hebben verduisterd. Dit tweetal stond gister terecht voor de Vierde Kamer der rechtbank. Zij zouden o.a. zeildoek, dekens en kleedjes hebben weggenomen en te gelde gemaakt. Zij verkochten het zeil aan een man in Putten voor 60. Tevens stonden twee broers terecht, ver dacht van heling. Eén hunner had twee Perzische tapijtjes in onderpand .genomen en een rijksdaalder uitbetaald aan den man, die hem de kleedjes had gebracht. De officier van justitie eischte tegen de twee mannen, verdacht van verduistering, resp. acht en vier maanden gevangenisstraf. De zaak tegen één der helers werd uitge steld om nog een getuige te hooren. Tegen zijn broer werd twee maanden gevangenis straf gevorderd. ALLE FRANSCHE RESERVISTEN ZIJN OPGEROEPEN. Berichten van de Fransche grens melden dat in Frankrijk thans alle lichtingen reser visten, inclusief de strijders uit den vorigen oorlog, zijn opgeroepen. Koortsachtig wordt aan 't oprichten van vestingen bij Parijs ge werkt. Van de bevolking heeft zich een diepe neerslachtigheid meester gemaakt. Hier en daar weer verschijnende bladen wijzen op den geweldigen emst van den toestand. Zoo schrijft de Jour, dat Frankrijks geschiedenis nog nooit zulk een ernstig uur beleefd heeft als thans. DE ITALIAANSCHE OORLOGSZONE. De oorlogszone in Italië is thans vastge steld. Deze zóne omvat Piemont, de Tyr- rheensche zijde van de Apennijnen tot de zee, Calabrie, Sicilië, Sardinië, de eilanden en archipels en de provincie Tarente. De operatie-zónes zullen alsnog aangegeven worden. DE ITALIAANSCHE OORLOGVOERING. Gezaghebbende kringen in Londen con- stateeren dat de Italiaansche strijdmacht uit 70 of 80 gemobiliseerde divisies bestaat, dus ongeveer 1)4 millioen man, alsmede een groote luchtmacht en marine. Dit be- teekent ongetwijfeld een sterke toeneming van de vijandelijke strijdkrachten. Het Italiaansche leger zal onder Duitsch bevel optreden. Men zal dus een doeltreffender Italiaansche actie moeten verwachten dan in den vorigen oorlog toen de Italianen onder eigen leiding streden. Het Italiaan sche leger zou tegen verscheidene objecten kunnen worden gebruikt, waaronder ge noemd worden de Azurenkust, Corsica, Malta en Cyprus. DE ACTIVITEIT AAN HET FRONT VAN DEN BOVEN-RIJN. Met betrekking tot de levendige artillerie bedrijvigheid aan het tot dusver kalme front aan den Boven-Rijn bij Bazel wordt het D.N.B. van bevoegde militaire zijde het volgende meegedeeld: Het is begrijpelijk, dat dit artillerieduel aan den Rijn niet slechts in het zoo dichtbij gelegen Zwitserland met begrijpelijke be zorgdheid gevolgd wordt, doch ook elders in het buitenland. Het zou kunnen zijn, dat thans ook het front aan den Boven-Rijn aan het rollen komt. In elk geval hebben de ervaringen van dezen oorlog geleerd, dat voor een modern, slagvaardig leger ook geweldige stroomingen geen groote hindernis meer zijn. Auto en paard. Woensdag zagen wij aan den Langen- dijk de eerste auto met éénpaardshaver- motor rijden. De heeren Trompetter en Bakker deden een proefritje met een met een paard bespannen auto. Het keeren le verde nogal wat moeilijkheden op. Vroege aardappelen. Met den aanvoer van de eerste vroege aardappelen aan de veiling van den Noor- dermarktbond is thans ook het nieuwe sei zoen van deze veiling ingetreden. Dat het winterseizoen nog niet heelemaal ten einde is, blijkt nog uit den aanvoer van een paar koopjes kool. Cursus E.H.B.O. De laatste les van den twee-jarigen cur sus voor E.H.B.O. onder leiding van dr. Cohen is gehouden. Van de ongeveer 30 leerlingen, waarmee de cursus was aange vangen, hebben 10 het tot het einde ge bracht. Wanneer dit tiental examen zal moeten afleggen, is nog niet bekend. Athletiekclub opgericht. Het vereenigingsleven begint weer te bloeien. Naast de gymnastiekvereeniging is opgericht een athletiekclub voor dames en heeren. Ongeveer 20 leden zijn reeds toege treden. Op het mooie sportterrein achter de openbare school wordt 3 keer per week geoefend. Roekeloos fietsen. Gisteren is de 8-jarige A. S., die wilde toonen, hoe goed hij kon rijden en daarom de handen niet aan het stuur hield, met fiets en al in de vaart gereden. Doordat er spoedig hulp kwam opdagen, werd de drenkeling, die heelemaal kopje-onder is gegaan, weer spoedig op het droge ge haald. Den eersten tijd zal hij dergelijke kunsten wel niet meer uithalen. Wijziging buslichting. Met ingang van de nieuwe dienstre geling der spoorwegen is de buslichting in deze gemeente 's morgens gesteld op plm. 7.30 uur en 's middags op plm. 5.30 uur, terwijl voorheen deze lichtingen telkens plm. 3/4 uur eerder waren gesteld. Door de benzinebeperking is de post auto komen te vervallen; de postverzen ding geschiedt thans weer als vanouds per trein. De hooibouw staat er goed voor. Met den hooibouw is een aanvang ge maakt. Het gewas staat er goed voor, wat een gelukkig verschijnsel genoemd mag worden, daar het veevoeder niet vóór Februari '41 verkrijgbaar zal kunnen wor den gesteld, zoodat de veehouder uitslui tend op hooi, naast mogelijk wat voeder bieten of anderszins, zal zijn aangewezen. De hoop is nu op gunstig weer gericht op dat ook de kwaliteit goed zal zijn. Inmid dels ziet de veehouder evenwel ook naar regen uit, daar de weiden onder de droog te te lijden hebben. Voor zieke en gewonde militairen. De collecte, welke voor de zieke en ge wonde militairen is gehouden, heeft 170 opgebracht. Collecte voor de geteisterde bieden. ge- De collecte voor het Nationaal Hulp comité 1940 zal in Ou d k a r s p e 1 en Noordscharwoud eworden gehouden op a.s. Zaterdag; in Broek op Lan ge n d ij k op 20 en 21 Juni. In Broek bestaat het comité uit den burgemeester en de dames Glas, Wage naar, Drinkwaard, Pasterkamp, De Bruin, De Graaf en de heeren J. Visser, M. Kool, K. Glas en J. P. den Hartigh, allen leden van de medische afdeeling van den lucht beschermingsdienst. Het comité wordt in Noordscharwoude gevormd door de heeren L. Mallekote, K. G. Remmers, B. J. Wilmink, P. Duijves en H. Swager. Kennende het medeleven van den Lan- gendijk bij verschillende gelegenheden, mag verwacht worden, dat de burgers, voor den wederopbouw van de door den oorlog geteisterde gebieden diep in de beurs zullen tasten. Ouderavond. In een der lokalen van de openbare lagere school werd een druk bezochte ouderavond gehouden. De her Wolthuis heette de aanwezigen van harte welkom, hij was verheugd nu weer te midden van de ouders te vertoeven en bracht, mede namens zijn vrouw, dank voor de hartelijke bewijzen van medeleven, die zijn vrouw en hem in de laatste moei lijke dagen hebben bereikt. Voorts deelde spr. mede, dat de melkvoorziening veel uit gebreider is geweest dan het vorig jaar. De tandverzorging functionneert zeer goed. De kinderen van alle er voor in aanmerking komende ouders doen eraan mee. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen 298.65. de uitgaven 257, het batig saldo was op 1 Mei 41.65. De dames KoopmansTas, van der Mo lenWinkel en de heer Stippriaan werden als bestuursleden herkozen. De heer Meereboer bracht verslag uit over de tandverzorging. Ontv. 58.49, uitg. 37.06, batig saldo 21.43. Den heer Leek, die 12)4 jaar lid was van de oudercommissie was, werd door den voorzitter onder applaus der vergadering dank gebracht voor het vele werk, dat door hem voor de openbare lagere school is ge daan. Na uitvoerige bespreking werd ten aan zien van het „Schoolreisje" besloten om het feest te houden in het dorp op 21 Juni. Na de pauze las de heer Wolthuis een paar stukjes voor uit „Kinderen uit mijn klas", waarmee hij een groot succes oogstte. 't Skarpet, Het bestuur van de zwemvereeniging ,'t Skarpet" heeft besloten om een over eenkomst aan te gaan met de gymnastiek vereeniging „Kracht en Vriendschap" te Opmeer voor het gebruik van ,,'t Skarpet" door de leden van genoemde vereeniging. Verder werd besloten om een actie te gaan voeren om het aantal strand- en zwemleden nog meer op te voeren. Het zomerprogramma werd vastgesteld. Het bevat verschillende wedstrijden. Het bestuur besloot nog om op Vrijdag 21 Juni het zwembad te verhuren aan de Oudercommissie voor het houden van het schoolfeest. Volontair benoemd. Tot volontair ter secretarie dezer ge meente is benoemd de heer A. Boode te Oudorp. Geen werkloozen meer. Alle werkloozen in deze gemeente heb ben thans werk gevonden in het vrije be drijf. Voetbal AMSTERDAM—UTRECHT 3—3. In het Ajaxstadion aan den Middenweg had gisteravond voor het Vierbondentornooi onder matige belangstelling de eerste ont moeting plaats tusschen het Amsterdamsch en het Utrechtsch elftal. De Amsterdammers hadden weer een terk elftal opgesteld, maar het Utrechtsche elftal gaf uitstekend partij. Voor de rust scoorde Amsterdam éénmaal, maar na de hervatting was Utrecht sterker en scoorde driemaal. Nog juist voor het einde wist Amsterdam gelijk te maken (33). H.H. BOYS—A.P.S.V. 2—3. De Dinsdagavond gespeelde wedstrijd tus schen de H.H. Boys en het Politie-elftal werd door de Alkm. Politie Sport Ver. met 32 gewonnen. Deze verwierf daarmede een medaille uitgeloofd door de directie der N.H.L.M. Athletiek TRAININGSWEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Dinsdag hebben wij bericht, dat J. Evers de verguld zilveren medaille heeft gekre gen uitgeloofd door den K.N.A.U.-voorzit- ter voor de meest verdienstelijke prestatie bij de wedstrijden op de Sintelbaan. Het be stuur van de Gymn. ver. D.O.V.E.S. te Hei- loo ontving gisteren bericht, dat de voor zitter, onder goedkeuring van de techn. commissie, besloten heeft, een zelfde me daille, in iets kleiner formaat, beschikbaar te stellen voor mej. L. Rolff te Heiloo, lid van D.O.V.E.S., voor haar uitstekende pres taties op drie nummers j.l. Zondag. Een mooie onderscheiding.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3