OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL Oe distributie van textielgoederen. de duitsche bladen over de successen in frankrijk. Jïcouiaciaat Tlieuws NOORDSCHARWOUDE HEILOO BERGEN OUDKARSPEL BROEK OP LANGENDIJK Wat men volgens de nieuwe regeling mag koopen. 2 EERSTE BLAD. 3 „Naar het einde", schrijft de „Völki- scher Beobachter" in zijn commentaar op 't Duitsche legerbericht van gisteren. Het is moeilijk aan te nemen, zoo vervolgt het blad, dat Frankrijk nog eens de kracht zal vinden om een blijvend afweerfront op te richten. Het optreden van het Duit sche luchtwapen moet wel een doodelijke uitwerking hebben. In Londen moet de hoop, dat Frankrijk in zijn val nog lang verzet zou kunnen bieden thans wel op gegeven worden. De jongste successen van ons duikbootwapen echter zullen de En- gelschen eraan herinneren, dat na de vol ledige ineenstorting van Frankrijk het uur slaat dat voor hen bestemd is. De „Montag" schrijft: „De ineenstorting van het Fransche leger, dat tevens de ineenstorting is van een staat, van een systeem en van een geestelijk-politieke wereld in Europa, gaat voort. Zoo wordt in samenwerking met het verbonden Italië, dat op talrijke breede fronten in drie werelddeelen dapper om zijn levens rechten strijdt, de laatste beslissing voor bereid, welke aan Europa een nieuw be staan overeenkomstig zijn werkelijke levenswetten zal verschaffen. DINSDAG EEN VERKLARING VAN CHURCHILL. Vernomen wordt, dat Churchill in de La gerhuiszitting van Dinsdag een verklaring zal afleggen over den algemeenen oorlogs toestand. Dezelfde verklaring zal in het Hoogerhuis worden afgelegd. HOE VERDUN VIEL. In een frontbericht wordt de val van Verdun geschilderd. Heden moet de ves tingstad, aldus dit bericht, waarom 25 jaar geleden- in een langdurigen strijd 700.000 soldaten gevallen zijn, in onze handen vallen. Nog verdedigen sterke forten den toegang, maar reusachtige branden toonen aan, dat Verdun rijp is voor den val. De troepen splitsen zich, infanteristen en pioniers. Wij trekken op naar Vacherau-ville. De plaats schijnt niet bezet te zijn. Nog negen kilometer tot Verdun. Eindelijk wordt de voorstad Bel leville, verdedigd achter zware prikkel draadversperringen en barricades, be reikt. Nog steeds vuurt het fort Belleville, maar aan het hoofd van zijn bataljon trekt de commandant de voorstad en daar mede Verdun binnen. Terwijl de forten eindelijk zwijgen, wordt de weg naar de citadel ingeslagen, langs lange reeksen graven uit den vori- gen oorlog. De tricolores worden inge haald, de vlag van het Duitsche rijk wap pert op de citadel; aan den zuidelijken rand van de stad woedt een groote brand, blijkbaar petroleumtanks. Het wordt avond. De divisie-commandant beveelt snel voort te maken. Langs alle wegen trekken thans in vier colonnes naast elkaar de overwinnende divisies verder zuidwaarts. DE LUCHTAANVALLEN OP ITALIAANSCHE STEDEN. Het Persbureau Stefani meldt: Over de vijandelijke luchtaanvallen worden de vol gende officieele bijzonderheden verstrekt: In Rome zijn biljetten uitgeworpen van den volgenden inhoud: „Frankrijk is den Italianen niet vijandig gezind. Indien de Ita lianen lijden en sterven, geschiedt dat slechts om te voldaan aan den trots van één man. De Italianen zullen honger lijden, ellende en slavernij kennen, zoowel in de over winning als in de nederlaag". Een projectiel van de luchtdoelartillerie is neergekomen op de gevel van een huis, dat licht bescha digd werd. Een oude man werd licht ge wond. In Turijn is eén granaat van het lucht doelgeschut ontploft in een woning, waar een tiental personen licht gewond werd. Ir, Genua hebben granaten van vijandelijke kruisers verscheidene woningen beschadigd. Drie menschen werden gedood en 12 ge wond. In Savona werden bij de luchtaan vallen zes menschen gedood en 22 gewond. In Imperia werd een persoon gedood. In Venetië geraakten een tiental personen ge wond. In alle andere plaatsen ontstonden geen slachtoffers en werd geen schade van beteekenis aangericht. EEN TELEGRAM VAN ROOSEVELT AAN REYNAUD. Geen verplichting tot militaire interventie. President Roosevelt heeft minister Rey- naud een telegram gezonden in antwoord op het beroep, dat Reynaud op hem heeft gedaan. In dit telegram zet Roosevelt uiteen ten eerste, dat hij Frankrijk slechts zoolang met oorlogsmateriaal kan ondersteunen als Frankrijk zelf den tegenstand voortzet, en ten tweede, dat hij weliswaar de meest vol ledige sympathie gevoelt voor Frankrijk en vastbesloten is om militaire veroveringen niet als geldig te erkennen, maar dat hier uit geenerlei militaire verplichting der Ver. Staten mag worden afgeleid. Alleen het federale parlement kan besluiten tot een militaire interventie. Wat Tanger betreft, heeft de staatssecre taris Huil verklaard, dat Amerika niet be trokken is geweest bij de desbetreffende internationale overeenkomst en derhalve ook geen op verdragen gegronde aanspra ken heeft op het verleenen van de „open deur" in dit gebied. DE REISGELDREGELING. Het Nederlandsche persbureau meldt: De nieuwe reisgeldregeling tusschen Duitschland en het bezette Nederland wordt door de Nederlandsche kolonie te Berlijn met vreugde begroet. Terwijl men vroeger als regel slechts de tegenwaarde van 10 R.M. kon meenemen, wordt thans een reisgeld ter waarde van 300 R.M. toe gestaan. Weliswaar zal voorloopig slechts bij wijze van hooge uitzondering een be zoek aan het vaderland mogelijk zijn, maar in de Nederlandsche kolonie te Berlijn hoopt men, dat de Duitsche overheid van lieverlede toeschietelijker zal worden met het verleenen van reisvergunningen. Herstel luchtdienst EngelandFrank rijk. - Het luchtverkeer tusschen Frankrijk en Engeland is hervat, nadat het eeniger. tijd stilgelegen had. VERKLARING VAN TURKSCHEN PREMIER VERWACHT. Turkije zou voorloopig niet aan den oorlog deelnemen. Volgens betrouwbare berichten uit An kara wordt waarschijnlijk vanmiddag een officeele bekendmaking over de houding van Turkije in den vorm van een buiten- landsche politieke verklaring van den ministerpresident in het parlement ver wacht. Voorts verluidt, dat er van een neutraliteit van Turkije geen sprake kan zijn. Turkije zal voorloopig zijn houding van niet-oorlogvoerenden staat handhaven en de verdere ontwikkeling afwachten. Verder wordt bekend, dat de ambassa deurs van Engeland en Frankrijk Vrijdag nog eens een poging bij den president der republiek hebben ondernomen om Turkije tot deelneming aan den oorlog te bewegen. Turkije zal zijn pact met de geallieerden wel niet herroepen, maar voorloopig ook niet aan den oorlog deelnemen. HACHA FELICITEERT HITLER. Uit Praag wordt gemeld: Staatspresident dr. Hacha heeft den Führer een telegram gezonden, waarin hij hem namens het Tsje chische volk gelukwenscht met den zege vierenden intocht der Duitsche troepen in de Fransche hoofdstad. NEDERLANDSCHE GEZANT BETUIGT ZIJN LEEDWEZEN. De Nederlandsche gezant in Japan, gene raal Pabst, heeft tegenover den vice-minister van buitenlandsche zaken, Tani, zijn leed wezen uitgesproken over de beschieting van een Japansche visschersboot in de wateren van Nederlandsch-Indië. DE STRIJD IN DE MIDDELLANDSCHE ZEE. Uit Londen wordt officieel medegedeeld, dat de lichte kruiser Calypso door een Ita- liaansche duikboot in de Middellandsche Zee tot zinken is gebracht. Een officier en 38 matrozen worden vermist. De kruiser Calypso was 4180 ton groot en is in 1917 gebouwd. ITALIË EN DE BEZETTING VAN LITTAUEN. Geen directe belangen. Ten aanzien van de bezetting van Lit- tuen door de Sovjet-Russ'ische troepen, wordt in welingelichte kringen te Rome verklaard, dat Italië geen directe belangen heeft in deze gebieden en derhalve ook geen aanleiding ziet om een standpunt te bepa len. EGYPTE EN ITALIË. De Egyptische regeering heeft de Italiaan- sche regeering door tusschenkomst van den Italiaanschen gezant te Caïro en den Egyp- tischen gezant te Rome de volgende mede- deeling gezonden: „Ingevolge de oorlogsverklaring van den kant van Italië heeft de Egyptische regee ring, overeenkomstig het bondgenootschaps verdrag met Groot-Britannië, besloten de diplomatieke betrekkingen met de Italiaan- sche regeering te verbreken. Het Egyptische parlement heeft kennis genomen van dit be sluit en in zijn zitting van 12 Juni j.l. heb ben de Kamer van Afgevaardigden en de senaat goedkeuring gehecht aan de volgen de verklaring, afgelegd door den minister president: 1. Egypte zal de verplichtingen van zijn bondgenootschap met Groot-Britannië eer- boedigen en al het noodige doen in het bin nenland van zijn gebied om zijn bondgenoot alle hulp en alle faciliteiten te verschaffen, welke deze zal vragen. 2. Egypte zal slechts aan den oorlog deel nemen ingeval het zal worden aangevallen door Italië op een van de drie volgende wijzen: a. wanneer Italiaansche soldaten het ini tiatief zullen nemen tot een inval op Egyp tisch gebied, b. wanneer Italië Egyptische steden door bombardementen zal verwoes ten, c. wanneer Italië luchtaanvallen zal on dernemen op Egyptische militaire doelen". De heer J. Zwagerman, onderwijzer aan de ulo-school alhier, heeft heden, Maandag, zijn werkzaamheden weer her vat, na gedurende de mobilisatie onder de wapenen te zijn geweest. Zaterdag werd afscheid genomen van den tijdelijken leerkracht, den heer Stoe- kenbroek uit Den Helder, wien bij deze gelegenheid namens de leerlingen en het onderwijzend personeel een geschenk werd overhandigd. Een ongeluk. Vrijdagmiddag kreeg de arbeider A. B., werkzaam aan het sloopen van een machine, een ongeluk. Zijn voet geraakte bekneld en werd zwaar gekneusd. Dr. van Driel ver leende de eerste hulp. Een eervolle benoeming. De heer M. Dekker Jr., die tijdens de mobilisatie moest opkomen, is uit een groot aantal gegadigden, benoemd tot korporaal bij de politietroepen. Hij is een van de wei nigen die als zoodanig is benoemd. Werkzaamheden in Castricum. Naar we van den correspondent van de Arbeidsbemiddeling vernamen zullen een vrij groot aantal arbeiders die staan inge schreven bij de Arbeidsbeurs, te werk wor den gesteld aan spitwerk in Castricum. We vernamen dat aldaar 200 hectaren gespit moeten worden. Afscheid veldwachter Tamminga. Zaterdagmorgen heeft de heer Tam minga, wien wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd met ingang van 16 Juni eervol ontslag werd verleend, als gemeente-veldwachter van zijn supe rieuren en van de ambtenaren afscheid ge nomen. In de raadzaal waren aanwezig de bur gemeester, wethouder Macdonald, de ge meente-secretaris, het volledig politiekorps, de rijksveldwachter Mol en tal van ambte naren. De burgemeester sprak den scheidenden veldwachter toe, wees op de groote veran deringen, welke gedurende de 21 jaren, waarin Tamminga de gemeente had ge diend, hadden plaats gevonden, de toename van het inwonertal en daarmede gepaard gaande uitbreiding van het politiekorps, van de werkzaamheden en den geheel ge- wijzigden internen dienst. Spreker schetste de soms moeilijke omstandigheden, waar onder de politie moest werken en de dienst voor Tamminga door huiselijke omstandig heden wel eens zwaar moest zijn gevallen. De burgemeester wenschte den heer Tam minga, nu deze op 55-jarigen leeftijd ge- pensionneerd kon worden, dat hij nog vele jaren als burger van zijn rust zou mogen genieten. Namens de politie en de ambte naren bood spreker hem een fauteuil en een wandelstok aan. Hierna sprak de chef-veldwachter den scheidenden collega namens de gemeente politie en den rijksveldwachter woorden van afscheid toe. Spreker wees op de pret tige onderlinge verstandhouding en be reidwilligheid en bracht hem daarvoor dank. De heer Tamminga bedankte allereerst den burgemeester voor hetgeen hij in den loop der jaren van hem had mogen leeren en voor hetgeen de burgemeester voor hem had gedaan. Den chef-veldwachter en al len, waarmede hij geregeld in aanraking kwam, bracht hij voorts dank voor de on dervonden medewerking en nam afscheid onder dankzegging voor het hem geschon ken aandenken. Onder een kopje koffie bleef het gezelschap nog eenigen tijd bijeen. Een sympathiek idee. Nu er overal zooveel behoefte bestaat aan koolplanten, speciaal in de geïnun deerde gebieden, hebben de besturen van de tuinbouwvereenigingen „De Eendracht te Oudkarspel, „Tuinbouwbelang", Noord- scharwoude en L. T. B. afd. Langendijk de hoofden bij elkaar gestoken, om te over wegen, op welke wijze deze collega's in nood zouden kunnen worden geholpen. Zij doen nu een beroep op de leden van deze vereenigingen, om de plantenbanen voor loopig niet te ruimen, opdat met de hier nog aanwezige planten de gedupeerde col lega's uit andere streken geholpen zouden kunnen worden. Een gouden echtpaar. Zaterdag heeft het echtpaar C. Weder Olij alhier het vijftigjarig huwelijksfeest herdacht. Hoewel er geen bekendheid aan gegeven was, heeft het den echtelieden niet aan belangstelling ontbroken. Tal van per soonlijke en schriftelijke gelukwenschen heeft het gedurende dezen heugelijken dag in ontvangst mogen nemen. De bruidegom is een bekende persoon lijkheid in deze gemeente. Hij is bakker van zijn vak en sinds 1904 eet een groot ge deelte van de Broeker bevolking brood van Weder. De oude, die 79 jaar oud is, heeft zelf niet meer de leiding van de zaak, deze heeft hij aan zijn zoon Jan, die de traditie van de bakkersfamilie Weder voortzet, overgedragen. Wel werkt de heer Weder nog eiken dag in de bakkerij, in het mo derne pand, dat eenige jaren geleden is verrezen op de plaats van de oude bakkerij, welke gevestigd was in een boerderij met op het dak een ooievaarsnest, het eenige van den Langendijk. Ook de bruid is nog kwiek met haar 75 jaren. Zij wordt een beetje doof, maar heeft tcoh nog steeds alle belangstelling voor wat er om haar heen gebeurt. Het huishouden in haar wonig, welke ook in het nieuwe pand is ingericht, doet zij nog steeds zelf. Het echtpaat heeft vier kinderen gehad. De eenige dochter is overleden, de drie zoons zijn alle getrouwd. Een is onderwij zer, een bij de P. T. T., terwijl zoon Jan de bakkerij voortzet. Allen hebben Zater dag met hun kinderen van vader en moeder op prettige wijze gevierd. Voor de familie Weder was het een mooie dag. Verschenen is een lijst, die de vraag be antwoordt welke textielgoederen men vol gens de nieuwste regeling nog mag aan schaffen en in welke hoeveelheid. Zooals men weet is de regeling een voor- loopige; zij is 28 Mei j.l. ingegaan. De aan dacht wordt er voorts op gevestigd dat voor schriften betrekking hebben op de afle vering van goederen. Mannelijke personen van 15 jaar en ouder. Mannen en jongens van 15 jaar en ouder, mogen per half jaar koopen: 1 costuum (jas, vest en hoogstens twee broeken); een demi-saison of een regenjas, of een cape; een trui, of een pullover, of een slipover of een gebreid vest; een badmantel; een stel fietspijpen; een borstrok en een onderbroek, of <twee borstrokken, of twee onderbroeken, of een hemdbroek; een nacht hemd of een pyama; twee polohemden (met korte mouwen); twee shorts; zes zakdoeken; zes boorden; drie paar kousen en/of sokken; een rugzak, of één ander kampeerartikel, uit textiel vervaardigd. Voorts per twee maanden: twee overhemden (geheel echter zijde of kunst zijde) of een overhemd uit andere grond stoffen. De aflevering van win terjassen is verboden. Vrouwelijke personen van 15 jaar en ouder. Vrouwen en meisjes van 15 jaar en ouder kunnen per half jaar koopen: Twee japonnen of deux pièces of rok, geheel uit echte zijde of kunst zijde; een japon of deux pièces of rok of tailleurcostuum, uit andere grondstoffen; een mantel of cape; een trui of pullover of slipover of gebreid vest; een badmantel; twee blouses van kunstzijde of echte zijde; een blouse van andere grondstoffen, twee polohemden met korte mouwen; een huis- houdschort; twee peignoirs of kimono's of kamerjaponnen van kunstzijde en/of echte zijde; een peignoir of kimono of kamerjapon van andere grondstoffen; twee onderjurken van kunstzijde en/of echte zijde; een onder jurk uit andere grondstoffen; zes zakdoeken; drie paar kousen of sokken (geen spór.tsok- jes); drie paar sportsokjes; (z.g. skisokjes); een rugzak of één ander kampeerartikel uit textiel vervaardigd. Voorts per drie maanden: een stel ondergoed of twee hemden (camisoles) of twee broeken (directoires) of 1 combination; een nachthemd of een pyama. Afleve ring van wintermantels is verboden. Kinderen van 415 jaar. Voor jongens van 4 tot be neden 15 jaar mag per half jaar, ingaande 28 Mei 1940, gekocht wor den: een regenjas of cape, een costuum, 1 badmantel, een stel regenpijpen (fietsklee- ding), drie overhemden of blouses, zes zak- zoeken, zes boorden, drie paar kousen of sokken (geen sportsokjes), drie paar sport sokjes (z.g. skisokjes). Voorts mag per drie maanden voor hen gekocht worden: een trui of pullover of slipover of gebreid vest; een speelpak of slobpak; een slobbroek of jongensbroek; een stel ondergoed of twee borstrokken of twee onderbroeken of een combination; een nacht hemd of pyama of hansop. De afleve ring van winterjassen is verboden. Voor meisjes van vier tot beneden 15 jaar mag per half jaar gekocht v/orden: Een mantel of cape of regenjas; twee jurken of rokken: een badmantel; twee schorten; een onderjurk; drie blouses van kunstzijde en/of echte zijde; een blouse uit andere grondstoffen; zes zak doeken; drie paar kousen of sokken (geen sportsokjes) drie paar sportsokjes (z.g. ski sokjes). Voorts mag per drie maanden ge kocht worden: een trui of pullover of slip over of gebreid vest, een speelpak of slob pak of slobbroek, een stel ondergoed of twee hemden (camisoles) of twee broeken (direc toires) of een combination; een nachthemd of pyama of hansop. De aflevering van wintermantels is ver boden. Kinderen van 24 jaar. Voor kinderen van beide geslachten van twee tot be neden 4 jaar mag per half jaar, ingaande 28 Mei 1940 gekocht wor den: een mantel of regenjas of cape, twee jurken, twee speelpakken of slobpakken, twee truien of pullover of slipover of ge breid vest, twee schorten; een badmantel; zes zakdoeken; drie paar kousen of sokken (geen sportsokjes); drie paar sportsokjes (z.g. ski-sokjes). Voorts per drie maanden: een stel ondergoed, of twee hemden, of twee broekjes of een combination; een nacht hemd of pyama of hansop. De aflevering van winterjassen voor deze categorie is ver boden. Gezinshoofden per halfjaar. Gezinshoofden kunnen ten slotte per halfjaar, ingaande 28 Mei 1940, koopen: twee beddelakens; vier kussensloopen; een tafellaken; zes servetten: zes vingerdoeken; een badlaken; drie badhanddoeken, een bad- mat, drie handdoeken (geen frotté); zes droog- en stofdoeken; twee bad- of wasch- handjes. Al deze goederen mogen uitsluitend wor den afgeleverd op vertoon van de stamkaart van dengene, voor wien de goederen be stemd zijn. Stoffen. Kleedingstoffen en stukgoederen, voor zoo ver bruikbaar ter vervaardiging van ge rantsoeneerde goederen, kunnen worden af geleverd in hoeveelheden, welke overeen stemmen met de beperking van de afge werkte producten ter vervaardiging waarvan zij bestemd zijn. Deze aflevering mag echter uitsluitend plaats vinden, indien het daaruit te vervaardigen afgewerkte product in de toegelaten hoeveelheden nog niet is gekocht, d.w.z. indien iemand een costuum gekocht heeft kan hij zich niet ook de stof voor een costuum daarnaast koopen in het loopende halfjaar. Omgekeerd kan men zich geen cos tuum meer koopen, indien men vanaf 28 Mei 1940 reeds de stof daarvoor gekocht heeft. De aflevering van stoffen voor winterjassen is verboden. Uitzetten. Uitzetten van linnenkastgoederen mogen uitsluitend worden afgeleverd tegen over legging van een speciale vergunning van den plaatselijken distributiedienst. Hetzelfde geldt ook voor woninginrichtingen, voor zoo ver niet reeds hieronder in beperkte mate is toegestaan. Bedrijfskleeding, w.o. tevens be grepen uniformen voor personeel, is uitslui tend verkrijgbaar tegen overlegging van een speciale vergunning van den plaatselijken distributiedienst. Overlegging van de distributiestamkaart is uitsluitend vereischt bij verkoop aan parti culiere personen. Koopers van goederen, welke noodzakelijk zijn voor de uitoefening van een bedrijf (kleermakers, costuumnaai- sters, pension- en hotelhouders, inrichtingen, gestichten, ziekenhuizen e.d.) vallen buiten dit voorschrift. Aflevering aan zoodanige koopers mag echter uitsluitend plaats vinden in 'normale hoeveelheden aan geregelde af nemers. Voorts mag ieder houder van een stam kaart ongeacht leeftijd per halfjaar, ingaan de 28 Mei 1940, koopen: 1 deken; een shawl of omslagdoek; verder per maand: 150 yards naaigaren; 5 knotten van 100 gram brei garen; zes kaartjes maas- of stopgaren. Goederen die vrij zijn. De volgende textielproducten vallen voor loopig niet onder de regeling. Bij verkoop daarvan is derhalve overlegging van de dis tributiestamkaart en beperking van afleve ring (voor zoover niet uit anderen hoofde is bepaald) niet vereischt. Alle andere hier niet genoemde artikelen blijven onderhevig aan het bestaande voorschrift van aanschaf fing van de geringste hoeveelheid per ka- lenderweek. De opsomming van deze goederen bevat artikelen, vervaardigd uit geperst vilt; idem uit jute, cocos, manilla, hennep, sisal, rameh, met uitzondering van bindtouw, kunstleer en daaruit vervaardigde artikelen, leerdoek en wasdoek, benevens daaruit ervaardigde ar tikelen: meubelen, schoeisel, parapluies en parasols, koffers, handtasschen, vaatkwasten e.d., panschi'urders, poetskatoen, baby- uitzetten, benoodigdheden en kleeding voor baby's onder twee jaar oud; uniforme klee ding voor voetbalclubs e.d. sportverenigin gen, zwemkleeding als eerste aanschaf bij inauguratie of wel tegen inlevering van de te vervangen onderdeelen; corsetten, buste houders, jarretelles, lijfjes, sokophouders, bretelles, maag- en buikbanden, knie- en enkelkousen e.d.; mannen- en vrouwen- hoeden, petten, baretten, dassen, handschoe nen, souspieds, sousbras; mode-artikelen, d.w.z. lint, band, strikken, corsages, dames kraagjes en manchetten, garneering, haar- bandeaux e.d.; handwerkgarnituren en/of benoodigdheden; verbandartikelen, incl. bandages, sluitlakens e.d.; sierartikelen als sierkleedjes, haardkleeden, tafel- en schoor- steenloopers, kapstoklcleeden, divankleeden, sierkussens, theemutsen, kastranden, antima- kassers e.d.; kant, kantwerk en uit kant ver vaardigde artikelen; meterwaren, d.w.z. kleine resten en incourante coupons van ten hoogste 125 centimeter lengte; strandpya- ma's voor vrouwen en meisjes. 25. Zo gauw ik drie keer met mijn stok ergens op tik en zeg: tik, tak, tok, dan gebeurt er wat ik wil en kan ik mens en dier betoveren. Maar dat is een lang verhaal. Morgen vertel ik je daar meer van. Nu niet, want ik heb honger en ik luik de „snert" al. 26. Toen holde Opa Bol met Tippie en Toppie zo hard hij kon naar huis. Moeder Bol had zoveel spekpanne- koeken gebakken, dat de stapel bijna tot de balken van bun kamertje reikte. Tippie kon niet nalaten, er een duwtje tegen te geven en heel de stapel rolde om.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3