£crut uit N&£a£omL's ei&m. fouilêetm JSutimtiuid. l'jOXO 8——* f tïïr. 13 zijn weer verkrijgbaar* tegen dezelfde lage prijzen! AATSTE RUS Het Italiaanschlegerbericht Het geheele front stormt voorwaarts. KtX°6. N V. KON. NED. ZOUTINDUSTRIE - BOEKELO - HENGELO DE M CECIL FREEMAN CREGG. Verdun in Duitsche handen. Doorbraak door de Maginot-linie. Het Duitsche legerbericht. TWEEDE BLAD 2 De Italiaansche vloot in actie. Het Italiaansche legerbericht van 15 Juni luidt als volgt: Aan het front van de Alpen zijn de be oogde maatregelen voltooid en werden eenige plaatsen aan de overzijde van de grens bezet. De -pogingen van den vijand om deze actie te belemmeren, werden ver ijdeld en er werden verscheidene krijgsge vangenen gemaakt. In den ochtend van 13 Juni hadden een heden van onze marine een ontmoeting met een vijandelijke vlootformatie. De torpedo boot Calatafimi torpedeerde twee groote torpedojagers. Plaatsen, gelegen aan de kust van Ligurië, werden getroffen door vuur van de vijandelijke vloot. Onder de bur gerbevolking werden verscheidene personen gedood en gewond. Ondanks de slechte weersgesteldheid on dernam de Italiaansche luchtmacht opnieuw een doeltreffend bombardement op de mili taire werken van Malta. In Italiaansch N.-Afrika hernieuwde de vijand zijn aanvallen met talrijke gepant serde afdeelingen op onze posten aan de grens van Egypte. Deze aanvallen werden afgeslagen. De actie van onze luchtmacht had opmerkelijk resultaat. De luchtverken- ningen boven het gebied van Tunis waren zeer intensief. In den nacht van 13 Juni werd een aan val ondernomen op de marineluchtbasis van Aden, waarbij bepaalde objecten wer den getroffen en een vijandelijk jachtvlieg tuig werd neergeschoten. Een van onze j toestellen is niet teruggekeerd. In den namiddag heeft onze luchtmacht met succes een aanval gedaan op de lucht- bases van Wajir, waarbij drie op den grond staande toestellen vernield en de installa ties ernstig beschadigd werden. Al onze toe stellen keerden terug. In den namiddag van 12 Juni en in den nacht van 13 Juni hebben de Engelschen het dorp Gobuein en het vliegveld Assab gebombardeerd zonder schade van beteekenis aan te richten. De vijandelijke luchtmacht heeft nachte lijke vluchten ondernomen naar eenige ste den in Midden- en Noord-Italië. Talrijke bombardementen op luchthavens en havenwerken. Het algemeen hoofdkwartier der gewa pende macht deelde gister in het vijfde legerbericht mede: Aan de alpengrens ontwikkelen zich voortdurend verkenningsacties, die alle aan gene zijde van de grens ten uitvoer komen, welke grens door den tegenstan der tevergeefs versperd is. Krijgsgevan genen en automatische wapens vielen in onze handen. Op de Middellandsche Zee zetten onze marine en luchtmacht hun optreden voort met steeds doeltreffender en veelbeloven- der resultaten. Terwijl de Britsche radio officieel het verlies bevestigde van den kruiser „Calypso", hebben onze duikboo- ten er één tot zinken gebracht. Tezelfdertijd neemt onze luchtmacht, die haar agressieven geest bevestigt, overal het initiatief. Met stellig succes heeft men talrijke bombardementen ten uitvoer gelegd op Fransche luchthavens en havenwerken op Corsica, op het arse naal van „Burmola (Malta) en heeft men een uitgebreide, koene offensieve actie ondernomen met zeventig jachttoestellen op de luchtbases van Cannet des Maures en Cuert Pierrefeu in Z.-Frankrijk. 40 vijandelijke vliegtuigen werden ver nield, waarvan een deel tijdens hevige gevechten en een deel op den beganen grond. Een groot munitiedepót vloog in de lucht en talrijke branden ontstonden. Opmerkelijk was de reactie van den tegenstander: vijf van onze vliegtuigen worden vermist. In N.-Afrika zijn hevige acties gaande Uit het hoofdkwartier van den. Führer werd gisternamiddag gemeld: Het geheele front van het Kanaal tot aan de Zwitsersche grens stormt zegevie rend voorwaarts. Bij de achtervolging van den verslagen vijand in de richting van de Loire wedijveren gemotoriseerde en niet- gemotoriseerde groepen in geweldige marschprestaties en halen vaak den vluch tenden en uitgeputten vijand in. Het aan tal der gevangenen stijgt, voortdurend. Opeenvolgende aanvaller. van het luchtwapen werden met krachtig gevolg gericht op de langs spoorlijnen en wegen naar de Loire terugtrekkende deelen van den vijand. Ten Z.O. van Parijs en aan de Boven-Mame zijn sterke gemotoriseerde en pantsergroepen bezig rusteloos naar het Z. op te rukken. Het plateau van Langres is overschreden. De terugtochtlinies der van Saar en Rijn terugtrekkende Fransche strijdkrachten zijn daarmede doorbroken. De vesting Verdun is met al haar forten veroverd. Ook de sterke fortificaties in de streek van Longuyon zijn genomen. Aan het Saarfront is de Maginotlinie tusschen St. Avoid en Saar Alben door broken. De Bovenxijn is ten oosten van Colmarop op een breed front in den aanval overtrokken. Gevechtsvliegers en luchtaf- weergroepen steunden hier met succes het optreden van het leger. Groepen gevechts machines, duikbommenwerpers en jacht toestellen vielen overigens aan het ge heele front de achterwaartsche verbindin gen van den tegenstander in grooten om vang aan. Op talrijke plaatsen werden marschcolonnes uiteengedreven en spoor wegtrajecten met bommen verbroken. On geveer dertig treinen werden getroffen, verscheidene munitietreinen vlogen in de. lucht. De totale verliezen in de lucht be droegen gisteren veertig vliegtuigen. Daarvan werden 12 in luchtgevechten, 9 door luchtafweer neergeschoten, de rest werd op den beganen grond vernield. Zeven eigen toestellen worden vermist. Het Duitsche duikbootwapen heeft twee nieuwe successen te boeken. Een terugkee- rende onderzeeër meldt het tot zinken brengen van een vol troepentransportschip van 12.00'0 bruto registerton op 30 Mei. Een tweede duikboot heeft een Britschen hulp kruiser van rond 14000 bruto registerton getorpedeerd. LETLANDSCHE GRENSWACHT IN DE ASCH GELEGD. Naar het Letlandsche Telegraafagentschap meldt, is de standplaats van de Letlandsche grenswacht in Maslenki in de streek van Abrene in de asch gelegd. Men vond de lij ken van twee grenswachters en een vrouw, voorts een zwaar gewonde vrouw en een zwaargewonden jongen. Bovendien zijn elf grenswachters en verscheidene bewoners der plaats verdwenen. Een commissie van onderzoek onder leiding van den comman dant der grensbewaking, generaal Bolstein, is naar Maslenki vertrokken. tegen Engelsche strijdkrachten, die ge steund door talrijke strijdwagens gepoogd hadden aan te vallen in de richting van Sidi Azeis. In O.-Afrika hebben onze luchteenheden de luchtbases van Berbera en Madera ge bombardeerd, boven Massaoea werden twee Britsche vliegtuigen, die trachtten binnen te vliegen, neergehaald. Zaterdagnacht heeft de vijand de ge bruikelijke vluchten gemaakt boven het Italiaansche gebied. Op Genua werden eenige bommen neergeworpen, die lichte schade veroorzaakten en eenige slacht offers maakten onder de burgerbevolking. 4 vijandelijke toestellen werden door het luchtafweergeschut neergeschoten. CREMATIE dr. ir. Th. v. d. WAERDEN. Zaterdagmiddag had op de begraafplaats Westerveld de crematie plaats van dr. ir. Th. van der Waerden. Onder de vele aan wezigen merkten wij op: mr. dr. A. baron Röell, commissaris der koningin van de provincie Noordholland, mr. A. Bruch, na mens de Gedeputeerde Staten, R. J. A. Wijnmalen, directeur van de P.E.N., ir. W. Mensert, directeur Prov. Waterleidingbedrijf, G. P. J. van Overbeek, hoofdredacteur van de Arbeiderspers, mr. M. A. Stufkens, grif fier der Staten van Noordholland, voorts waren aanwezig veel leden en oud-leden van de Eerste en Tweede Kamer, vele geest verwanten van den overledene en leden van de sociaal-democratische Kamerfractie, mr. Moltzer, directeur der school voor Maatschappelijk Werk te Amsterdam, mr. C. Th. Krabbe, raadsheer aan het gerechts hof te 's-Gravenhage, mr. S. H. Vening Meinesz, oud-griffier der Staten van Noord holland, jhr. ir. C. J. A. Reijgersman, oud hoofdingenieur van den Provincialen Wa terstaat, ir. W. M. Dudok uit Hilversum, A. F. Bronsing, directeur der Maatschappij Nederland, prof. dr. N, W. Posthumus, prof. Th. Limperg uit Amsterdam en vele ande ren. Mr. A. Bruch heeft in de aula als eerste gesproken namens de Staten van Noordhol land. De meeste bekendheid heeft de thans ontslapene, aldus spr., verworven als schrij ver op economisch en ander terrein. Tijdens zijn dertig jarig lidmaatschap van het pro vinciaal bestuur trad hij echter ook veel op den voorgrond. Zijn groote beteekenis voor de provincie lag evenwel in het feit, dat hij bijna 25 jaar lid is geweest van den Raad van Toezicht op de provinciale bedrijven. De heer Koos Vorrink, voorzitter der S.D.A.P. schetste den overledene als socia list en als mensch. Ir. J. A. Wijnmalen, directeur van de P.E.N., zeide dat met het heengaan van dr. van der Waerden een stuk geschiedenis van de P.E.N. is afgeslo ten. Hij heeft de P.E.N. groot gemaakt door de samenwerking tusschen den Raad van Toezicht, directies en het Provinciaal be stuur. Tenslotte hebben nog gesproken ir. W. Mensert, directeur van het Provinciaal Wa terleidingbedrijf, L. van der Walle, namens de soc.-dem. fractie in de Prov. Staten, J. F. van Zadelhoff als vriend en P. Drees, voor zitter van de sociaal-democratische Kamer fractie. CENTRAAL COMITÉ VOOR HET NIJVERHEIDSONDERWIJS. Ten kantore van den Nederlandschen bond van leeraren en leeraressen bij het nijver heidsonderwijs vond dezer dagen te 's-Gra venhage een bijeenkomst plaats van verte genwoordigers (sters) van genoemden bond en van de volgende organisaties: r.k. ver- eeniging van directeuren, directrices, leer aren en leeraressen bij het nijverheidson derwijs „St. Bernardus", vereeniging van christelijke leeraren en leeraressen bij het nijverheidsonderwijs in Nederland en ko loniën, bond van leerkrachten bij het nij verheidsonderwijs voor meisjes, vereeni ging ter bevordering van het zeevaarton- derwijs en de katholieke vereeniging van leeraressen bij het landbouwhuishoudon- derwijs. Van de vereeniging van directrices van nijverheidsscholen en van de bond bij het nijverheidsavondonderwijs waren schrif telijke betuigingen van instemming met het doel der vergadering binnengekomen. Besloten werd, met terzijde stellen van alles, wat zou kunnen verdeelen, zich aan een te sluiten tot een centraal comité van directies en leerkrachten bij het nijver heidsonderwijs, bestaande uit een verte genwoordiger (ster) van elke deelnemende organisatie. Uit dit comité werd het vol gende dagelijksch bestuur benoemd: G. N. Meurs, voorzitter; B. J. W. Philippa, secre taris; mej. S. H. de Glee, Alkmaar pen.-m.; en J. Ofman, algemeen adjunct. Het comité zal zich ter beschikking van het waarne mend hoofd van het departement van on derwijs, kunsten en wetenschappen stellen, teneinde mede een goeden voortgang van het nijverheidsonderwijs te bevorderen. Het bureau van het comité is gevestigd: Jan van Riebeekstraat 45, 's-Gravenhage (tel. 772990). HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 1000 nos. 5068, 7604, 15721. 400 nos. 2324, 3403, 7658, 12240, 14336, 17119, 22779, 23518. 200 nos. 4763, 16974. 100 nos. 1800, 6917, 7185, 10893, 11369, 12945, 14849, 15053, 20604, 21336. Door 49) „Geef die hier!" kwam zij driftig. „Mijn waarde jongedame!" Met rustige nauwkeurigheid bestudeerde Higgins het handschrift op de enveloppe, welke geadresseerd was aan den heer Tom my Hamper en welke van verschillende adressen was doorgezonden, tot hij einde lijk in Fetterstreet, in Camberwell, was te recht gekomen. Plotseling hoorde hij een haastigen voet stap en het volgende oogenblik was hem den brief uit de hand gerukt. De volgende worsteling (indien het zoo genoemd mag worden) was al heel ongelijk en toch duur de het nog vijf seconden voor de inspecteur den brief weer in de hand had. „Dat was niet erg netjes, juffrouw Craw ford", merkte hij ernstig op. „Geef hier dien brief! Geef mij 'm! Hij is van mij, zeg ik u. Van mij!" Jill Crawford stond op het punt, in tranen uit te barsten en haar stem sloeg over van opwinding. Uit het hoofdkwartier van den Führer werd Zaterdagnamiddag door het opper commando der weermacht bekend- ge maakt: Na den doorbraak door de linie van forten ter weerszijden van de Maas zijn stad en Citadel van de in den wereldoorlog zwaar omstreden vesting Verdun door ons genomen. Het oppercommando der weermacht maakte Zaterdagnamiddag bekend: Na zware gevechten zijn onze troepen op een breed front door de Maginotlinie ten zuiden van Saarbrücken heen gebroken. ITALIAANSCHE DIPLOMATEN IN FRANKRIJK VASTGEHOUDEN. Uit Geneve wordt vernomen, dat de trein, waarmede het Italiaansche diplomatieke en consulaire personeel uit Frankrijk werd vervoerd o.m. reisde met dezen trein de ambassadeur, Guar.iglia door de Fran- schen is opgehouden op het grensstation Bellegarde en daar sedert drie dagen vast gehouden wordt. Het personeel en de per soonlijkheden der Italiaansche kolonie, die in denzelfden trein reizen, zijn het voorwerp geweest van talrijke plagerijen van den kant der Fransche autoriteiten. DE VERBOUW VAN VROEGE EIGENHEIMERS. De verbouwers van vroege eigenhei mers op tuinbouwteeltvergunning zullen hiervan, evenals vorige jaren, weer opgave moeten doen bij hun veilingen. Deze opga ve zal volgens de Tuinderij voor 1 Juli a.s. moeten worden gedaan, waarbij zij hun teeltvergunning moeten meebrengen, op dat de opgave aan de hand van deze ver gunning kan worden gecontroleerd. Aangezien tot nader order alleen Eigen heimers op tuinbouwteeltvergunning ge teeld, gerooid zulle mogen worden, zullen ook alleen die Eigenheimers geveild mo gen worden, waarvan de opgave aan de betr. veiling heeft plaats gehad. De aldus verkregen opgaven geven aan de veiling tevens de gelegenheid om te controleeren of in verhouding tot de opgegeven opper vlakte niet een te groot kwantum Eigen heimers ter veiling wordt aangeboden. Van event, vermoeden van fraude zal di rect aan de Centrale opgave moeten wor den gedaan, opdat controle kan worden in gesteld. Hervatting radio-uitzending uit de ge reformeerde kerk te Bloeimendaal. - Naar wij vernemen, zijn de radio-uitzendingen van de diensten in de gereformeerde kerk te Bloemendaal, welke sedert den oorlog moesten worden gestaakt, met ingang van gisteren hervat, dank zij de welwillende toestemming der Duitsche autoriteiten. Evenals voorheen geschieden de uitzendin gen op een golflengte van 245,9 meter. Open en gesloten jeugdherbergen. - De Nederlandsche Jeugdherbergcentrale deelt mede, dat met ingang van heden de jeugd herberg „Jan Gij zen" te Haarlem tot 15 Sep tember is verplaatst naar Zandvoort aan de boulevard Barnaart. De jeugdherberg „As- sumburg" te Heemskerk is gesloten tot na dere kennisgeving en de jeugdherberg te Winterswijk wordt 18 Juni weer geopend. „Wat bedoel je daarmee? Is het een brief van jou aan Tommy?" Het meisje gaf geen antwoord, maar knikte bevestigend. „In dat gevalHiggins boog, terwijl hij den brief tusschen duim en wijsvinger van zijn rechterhand voor zich uithield. Het meisje zei niets, maar kwam langzaam naar hem toe, tot zij den brief bijna raakte. Zij keek den inspecteur in de oogen en den brief negeerend, liet zij zich in een stoel neervallen, waarop zij in tranen uitbarstte. „Dat dacht ik wel", mompelde Higgins bij zichzelf, terwijl hij den brief in den zak stak. Hij ging naar het meisje toe en legde vaderlijk zijn hand op haar bevenden schou der. „Trek het je nid aan, beste kind. Je hebt je best gedaan". Dan liep hij naar de deur en riep de hospita, die even later hijgend binnen kwam stormen. Onder begeleiding van allerlei troostende en medelijdende geluiden uit de richting van den stoel, trok inspecteur Higgins den brief uit de enveloppe. Terstond voelde hij een schok van verrassing, want boven den brief stond „Bulstroade's Buildings" en de aanhef luidde: „Mijn zoon". De inhoud van den brief luidde als volgt: Sinds onze laatste ontmoeting, toen wij elkaar even gesproken hebben, is het tot me doorgedrongen, dat ik nu niet bepaald een goede vader voor je ben geweest, hoe wel ik toch verantwoordelijk ben voor je opvoeding. En daarin heb ik gefaald. Ik heb je maar aan jezelf overgelaten en geen vin ger uitgestoken om je daarin bij te staan. Maar aan den anderen kant betwijfel ik of jij, die zoo'n uiterst eerlijke kerel bent, wel eenige geldelijke hulp van mij zou hebben aangenomen, daar je wist, waar mijn geld vandaan kwam. .Andere dan geldelijke hulp zou geen zin gehad hebben; mijn voorbeeld zou nog erger geweest zijn dan heelemaal geen voorbeeld. Je kent mij, zooals ik ben een misdadiger. Toch weet ik, dat je zult zorgen, dat de politie dezen brief niet in handen krijgtalthans niet vóór mijn dood. Dan zal het geen kwaad meer kunnen doen. Dat is de reden, waarom ik dezen brief schrijf. Ik heb zoo'n voorgevoel, dat mijn dood niet ver meer is. Je zult waar schijnlijk zeggen, dat ik, toen wij het hier boven gememoreerde gesprek hadden, in de beste conditie scheen te verkeeren, en je zou de waarheid zeggen. Wanneer ik zeg, dat ik mijn einde voel naderen, dan bedoel ik niet, dat ik mij ziek voel. Neen, ik voel, dat een gewelddadige dood mij langzaam maar zeker bedreigt. De reden is eenvoudig genoeg. Sedert onze ontmoeting heb ik een afkeer in ine voelen ontwaken voor het leven, dat ik ge leid had, en sedert dien dag heb ik gepro beerd den rechten weg te bewandelen. Ik zei je, dat ik het zou probeeren, en ik houd mijn belofte. Ongelukkig voor de bende, waaraan ik verbonden was, weet ik te veel. Zij kunnen zich niet veroorloven, mij eer lijk te laten worden. Om de een of andere onnaspeurlijke reden schijnen zij te den ken, dat een eerlijke man absoluut een ver klikker moet zijn. Uit het weinige, dat je van me weet, zal het je wel duidelijk zijn, dat sprookjes verzinnen nooit mijn sterkste zijde. was. In ieder geval kan ik van de an deren niets zeggen, zonder mezelf mede te beschuldigen en zelfbehoudje weet de rest. Ik probeer mij door alcohol moed in te drinken. Dat is echter geen succes. Ik ben al door mijn hospita hier gewaarschuwd, dat een herhaling van die onmatigheid mijn verbanning tengevolge zal hebben, Zij woont hier nog maar kort, In vroeger tijden placht de bende op dit adres samen te ko men, en toen ik besloot mij uit de voeten te maken, dacht ik aan Bulstroade's Buil dings. Ik betwijfel, of Mapell met al zijn slimmigheid eraan zal denken hier naar me te zoeken, maar je kunt nooit weten. Ik heb hem tot dusverre kunnen ontloopen, maar ik voel, dat zij mij tenslotte zullen krijgen. Ik zou wel naar de politie kunnen gaan om bescherming, maar wat heeft het voor zin? Mijn verleden is slecht en ik ben geen verklikker. Indien ik ooit een gewelddadigen dood mocht sterven, kun je wel raden, wie de schuldige is. Die Raymond is een beest, maar ik geloof, dat Mapell nog erger is. Ik ben doodsbang voor hen beiden. Ik denk niet, dat je een van beiden kent. Je zult je Sanderson echter nog wel herinneren. Ik weet niet, welken naam hij voerde, toen jullie elkaar een paar jaar geleden hebt ont moet, maar hij is een man als een reus. Met alle ontzag voor zijn lichamelijke kracht, geloof ik, dat hij in zijn hart een lafaard is. De Gladde is van heel ander kaliber. Hij is niet dapper en hij weet het. Ik geloof, dat hij, als hij den noodigen moed kon verza De ontbinding der Fransche legers gaat verder. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakte over den toestand van 15 Juni bekend: ,De achtervolging is tusschen de Bene den-Seine en de Maas overal aan den gang. De ontbinding der verslagen Fran sche legers duurt voort. Op verscheidene plaatsen hebben vijandelijke troependeelen zich zonder strijd overgegeven. De in de laatste dagen verschenen nieuwe eenheden van den vijand zijn uit haastig bijeenge raapte resten van verslagen divisies en uit vervangingstroepen gevormd. Sinds 5 Juni werden tot dusver meer dan 200.000 gevangenen gemaakt. De buit aan materiaal kan nog niet overzien worden. Parijs werd zonder strijd bezet en ge passeerd. Boven het kasteel van Versail- les, waar in 1871 het lot van Duitschland werd gevormd, en in 1919 de Duitsche smaad bezegeld, wappert de Duitsche oor- logsvlag. Ten Z. van het bosch der Aronnen, werd de vijand naar het Z.O. geworpen en afge dreven van de richting waarin hü wilde vluchten. Op 14 Juni ondernamen eenheden vlie gers van alle wapenen een grootschen aanval aan het Saarfront op de Maginot linie. Vestingwerken, bunkers, artillerie- en infanteriestellingen, alsmede colonnes werden den geheelen dag met bommen van allerlei kaliber bestookt. Legertroepen drongen te gelijker tijd gesteund door krachtige artillerie, het vestingslagveld van de Maginotlinie binnen en ontrukten den vijand talrijke vestingwerken. De ster ke werkgroep Saaralben-West werd ge nomen. In den sector Verdun-Metz-Belfort werden doeltreffende luchtaanvallen on dernomen. Ook in het overige deel van Frankrijk behaalden onze gevechtseen heden goede resultaten. In den nacht op 15 Juni ondernam de vijand de gebruikelijke vluchten naar W. en Z.W. Duitschland en wierp daarbij weer lukraak bommen zonder militaire doelen te treffen. In den sector om Narvik werden de laatste dagen Harstad en Tromsö zonder strijd bezet. Een elite-afdeeling bergtroe pen, die op 2 Juni uit de streek van Fauske door het ongebaande bergland naar hei noorden was getrokken, heeft op 13 Juni de verbinding met de groep Narvik her steld. HET ANTWOORD VAN ROOSEVELT AAN REYNAUD. Het antwoord van Roosevelt aan Reynaud wordt in politieke kringen te Belgrado be schouwd als een teleurstelling voor de wes telijke mogendheden. Men vergelijkt het met de houding van een zakenman, die een zakenvriend, die door faillissement wordt bedreigd, het groote, door dezen gevraagde crediet weigert, daar hij diens zaken als insolvent beschouwt, doch bereid is om hem kleine diensten te bewijzen, daar een wei gering hem moreel zou breken. Men wijst er op, dat Roosevelt de Franschen niet meer kan helpen, zelfs als hij het zou willen. FINLAND BETAALT ZIJN OORLOGSSCHULDEN. De Finsche gezant heeft het Amerikaan- sehe departement van financiën een chèque overhandigd ten bedrage van omstreeks 159.000 dollar, zijnde de gebruikelijke half- jaarlijksche betaling op Finlands oorlogs schulden. Kort daarop maakte het Witte Huis bekend, dat president Roosevelt de door het congres goedgekeurde resolutie had on derteekend, waarbij aan Finland een mora torium van tien jaar wordt verleend!. melen, er het liefste vandoor ging, net zoo- als ik probeer te doen. Wij hebben een groot huis in Medhurst en ik geef je den plechtigen raad, er zoover mogelijk vandaan te blijven. Ik zal je geen verdere details betreffende den naam en de ligging van het huis vertellen, maar als je ooit in een dorp van dien naam mocht be landen, maak dan dat je er weg komt. Je lijkt nogal sterk op mij, Tommy, en ze mochten je er eens ontdekken. Het is heel vreemd, maar ik geloof, dat dit de eenige brief is, die ik ooit aan je ge schreven heb. Verontschuldig daarom de lengte en den ernstigen toon van mijn ver maningen. Ik probeer je er alleen maar van te overtuigen, dat ik werkelijk aan een nieuwe bladzijde in mijn levensboek ben begonnen. Mocht je vinden, dat je mij mijn verleden kunt vergeven, dan zal het me hoogst aangenaam zijn, je aan bovenstaand adres te mogen ontvangen. Het is wel geen schitterende buurt, maar ik heb geen geld. Misschien kunnen wij tezamen wel op nieuw beginnen in een ander land. Vertel asjeblieft geen sterveling, dat je me gezien hebt, want je kunt nooit weten. Je vader, Henry Hamper. P.S. Na het bovenstaande geschreven te hebben, schiet het me plotseling te binnen, dat ik je niet gevraagd heb, of je nog steeds op je oude adres woont. Ik waag het er maar op. Ik hoop maar, dat je hem veilig krijgt. (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6