OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL. - O Mi Ifi JOZO HEZO AATSTE g%US en zijn weer* verkrijgbaar tegen deillde lage prijzen Siimmeuws £aatste èedchtm het ItaLiaanschlegerbericht Jiechimaken Marktberichten h ■lÉP- Bchj± uit N&eAi&vuL's t 'wt Jóeuilleton DE sg CECIL FREEMAN CREGG. De ontvangst de gevolmach TWEEDE BLAD HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 's-Gravenhage, 21 Juni. 5000 24070 f 1000 2825 7946 16813 19410 20057 400 4453 17800 22458 23860 f 200 9082 10438 16632 16050 17145 17417 20372 22829 100 2786 4738 7529 8917 12343 12897 15699 16859 20465 24090 24093 24792 17-JARIGE KANTOORBEDIENDE GING OP AVONTUUR. De politie te Breda is er gisteren in ge slaagd den 17-jarigen kantoorbediende Pieter Waterman, die sedert drie weken door de politie werd gezocht aan te houden. De jonge man, die te Amsterdam met zijn vader samenwoonde, was ruim een maand geleden zijn betrekking kwijt geraakt. Hier over had hij met zijn vader oneenigheid gekregen en hij wist niets beters te doen dan de wijde wereld in te trekken. De jon gen was volkomen verdwenen en ten einde raad begaf de vader zich naar de politie en verzocht om opsporing. Gisteren heeft dit succes gehad. Het bleek, dat de jongen ge durende drie weken in België en Noord- Frankrijk op avontuur was uitgeweest. Thans is er echter een einde gekomen aan zijn avontuurlijke omzwervingen en hij is weer bij zijn vader teruggebracht. INTREKKING VAN NOODGELD. In een circulaire aan de gemeentebestu ren heeft de secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken maatregelen gelast tot het zoo spoedig mogelijk intrekken van het in de oorlogs dagen in omloop gebrachte noodgeld. MOEDER MET VIERJARIG ZOONTJE DOOR EEN VRACHTAUTO GEGREPEN. Gistermiddag is te Sittard even voorbij den hoek RijkswegWilhelminastraat een zeer ernstig verkeersongeluk gebeurd, waarbij een circa dertigjarige moeder met haar zoontje onder de oogen van den va der op slag werden gedood. Een echtpaar fietste in de Wilhelmina straat. De moeder had het kind van vier jaar achter op de fiets.. Door tot nu toe onbekende oorzaak werd de fiets van de moeder door een vrachtauto met oplegger van een firma uit Venlo, welke achter het echtpaar reed, gegrepen, met het gevolg, dat de vrouw en het knaapje onder de wielen van den zwaren wagen terecht kwamen. Zij waren op slag dood. De va der, die het verschrikkelijke ongeluk had zien gebeuren, geraakte zeer overstuur. Hij werd een huis binnengebracht, van waar hij later naar zijn woning is ver voerd. VIER MEISJES IN 'T WIT. Victoria-Theater. De titel verraadt reeds, dat deze film handelt over de roeping van de verpleeg ster: zij die er wel, en zij die er niet aan weten te beantwoorden. Sommigen, die be ginnen met hoogstaande idealen en den strijd tegen de verleiding niet weten vol te houden, anderen, die aanvankelijk 0 met weinig begrip voor hun taak, gelouterd worden door het leed en de bewogenheid, die zoo ruimschoots het deel zijn van haar, die in deze eere-dracht de lijdende mensch- heid dienen. Metro-Goldwyn-Mayer's „Vier meisjes in 't wit" wil niet meer zijn dan zij is: een eenvoudig verhaal van vier meisjes in een groot hospitaal en hun diverse komische zoowel als tragische ervaringen. Tevens heeft deze film aan vier jonge actrices een bijzondere kans gegeven. Flo rence Rice, Mary Howard, Ann Rutherford (o.m. bekend uit de films van de familie Hardy) en Una Merkel, de pittige come dienne. Het geheel is een sterke boeiende speel film geworden naar een origineel gegeven en werd unaniem i de groots bladen na eerste vertooning geprezen. (Ongecorrigeerd.) DE LEIDSCHE MOORDZAAK. Opnieuw levenslange gevangenis straf geëischt. Bij de behandeling in hooger beroep van de Leidschendamsche moordzaak voor het Haagsche gerechtshof heeft de advocaat- generaal jhr. mr. dr. van Asch van Wijck tegen den verdachte R. A. levenslange ge- vangensstraf geëischt. Zoo luidde ook het vonnis van de rechtbank. GERONIMO, DE VERDELGER. Harmonie-Theater. Een bijzonder sensationeele Paramount- film over Amerika's strijd met de Indianen. Na de burgeroorlogen kwam deze strijd, waarin de Indianen onder leiding van den gevreesden Geronimo, moord- en plunder- partijen ten beste gaven, waarbij alle men- schelijkheid zoek was. Geronimo had n.l. wat af te rekenen met de blanken. Onder felle spanning wordt de strijd tus- schen Geronimo en generaal Steele gestre den. Woeste achtervolgingen, romantisch, strijdlustige avonturen, een meesleepend geheel, waarvan elkeen, die van sterke films houdt, ten volle zal genieten, ONTSLAG VERLEEND. Bij beschikking van 19 Juni heeft de secretaris-generaal, wnd. hoofd van het de partement van waterstaat, aan ir. A. G. Wiersma, ingenieur van den polder Walche ren te Middelburg, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als secretaris van de com missie inzake het zoutgehalte der boezem en polderwateren van Noordholland. Opsporing verzocht. - ue rungeerena chef van het bureau kinderpolitie te Am sterdam verzoekt opsporing en terugbren ging van de 18-jarige Klara Trytel, die op 20 Mei j.l. uit een inrichting te Apeldoorn is weten te ontsnappen en vermoedelijk thans in de hoofdstad verborgen wordt ge houden. De mogelijkheid is echter niet uit gesloten dat zij zich in een andere gemeente ophoudt. Haar signalement luidt: lengte 1 m. 551 m. 60, blauwe oogen, gebleekt krullend haar, rond gezicht, tamelijk gezet postuur. Omtrent haar kleeding kan niets worden gemeld. Van de veranda gevallen. - Gistermid dag is te Amsterdam een bejaarde dame van een veranda gevallen in een woning in de Reestraat. Haar val werd gelukkig 'nog ge broken door een -lager gelegen plat. Zij is met een hoofdwonde en kneuzingen naar het O. L. Vrouwe-Gasthuis overgebracht. Veelbelovende jongedames. - De Am- sterdamsche politie heeft drie meisjes van circa 13 jaar gearresteerd, die in vier ver schillende winkels snoepgoed en etenswaren hadden gestolen. Zij hadden een tasch bij zich, waarin ze den buit hadden vergaard. De meisjes worden er ook van verdacht, in badinrichtingen geld uit kleeren te hebben gestolen. EEN BANNELING KEERDE TERUG. City-theater. Tito Schipa, een naam, dien elke liefheb ber van het Italiaansche bel-canto kent. Eén van de meest bekende tenoren uit het zon nige zuiden. Deze beroemde zanger zal de hoofdrol vervullen in het filmwerk, dat van af morgen als hoofdnummer in het City theater wordt vertoond. Aldo Berti, de beroemde Italiaansche tenor geeft een gastvoorsteliing in Buenos Aires en met enorm succes. Maar na afloop speelt zich in zijn kleedkamer een tragedie af. Martmer, de eigenaar van een nachtlokaal, wordt door Berti gedood. Een proces volgt. Berti wordt veroordeeld tot 12 jaar, doch komt na tien jaar vrij en keert in het leven terug En dan ontwikkelt zich deze boeiende geschiedenis verder tot een zeldzaam span nend einde. De triomf van den zanger aan het slot na gelukkige hereeniging met vrouw en dochter maakt grooten indruk. Naast Tito Schipa, die zijn roem prachtig handhaaft, treden Mireille Balin, Mary Glory en André Lefaur op den voorgrond. HET ZIT IN DE LUCHT. Roxy-theater. Nog steeds zijn er vele, die er spijt van hebben, dat zij indertijd George Formby niet hebben gezien in de succes-film Het zit in de lucht Deze kunnen nu hun verzuim goed maken en deze bijzondere komiek, die zoo voortreffelijk banjo speelt en door zijn meest dwaze avonturen de zaal doet daveren van den lach, in het Roxy-theater gaan zien, waar zijn beste film: Het zit in de lucht, een week wordt teruggebracht. Een film vol kostelijke humor en van groote vroolijkheid. MOBILISATIE-VRIJSTELLING. In verband met de algemeene bekendma king van den opperbevelhebber van land zeemacht in zake het in werkelijken dienst blijven en het wederom oproepen van werk- looze dienstplichtigen, deeldt de wnd. secr.- gen. van het dept. van defensie het volgen de mee: Dienstplictihngen, die tot nu toe werkzaam waren in diensten of bedrijven, ten behoeve waarvan hun een mobilisatie-vrijstelling van bepaalden tijdduur werd verleend en die in verband hiermede met klein verlof werden gezonden, zijn verplicht zich te mel den bij hun depot indien zij thans uit die functie ontslagen zijn en geen anderen loongevenden arbeid gevonden hebben, noen op andere wijze in eigen onderhoud kunnen voorzien, zoodat zij ten laste van de ge meenschap zouden komen. Zij dienen zich daartoe onverwijld te ver voegen bij den burgemeester der gemeente van inwoning, door wiens zorg zij gediri geerd worden op de depots. Dienstplichtigen, die ingevolge een hun verleende mobilisatievrijstelling in het genot van groot verlof gesteld of gebleven zijn, doch voor wie de reden, op grond waarvan hun die vrijstelling verleend werd, thans een einde heeft genomen, behoeven, voor zoover niet nader anders wordt bepaald, geen gevolg meer te geven aan de last geving, gesteld in hun zakboekje. DOODELIJKE VAL. Gisteravond is de 71-jarige mevrouw J. J. Bleeker, wonende aan de Nieuwstad te Groningen, bij het binnenhalen van de wasch van een drie meter hoog plat dak gevallen. Zij werd met zware verwon dingen opgenomen en naar het Academisch ziekenhuis overgebracht, waar zij in den loop van den avond aan de gevolgen is overleden. Nieuwe aanvallen op Bizerta en Malta. Het legericht van het Italiaansche hoofd kwartier luidt als volgt: In den nacht van 21 Juni zijn opnieuw hevige en nauwkeurige bomaanvallen on dernomen op de marinebases van Bizerta en Malta. Verkenningsvliegtuigen blijven on ophoudelijk de marine- en luchtbasas in de Middellandsche Zee controleeren. In N.-Afrika zijn nog steeds krijgsverrich tingen gaande aan de Oostelijke grens. Hoe wel de operaties beperkt blijven tot tacti sche bewegingen heeft de vijand meer dan 10 vliegtuigen en een 40-tal gevechtswagens verloren. Des nachts is een hevig bombar dement ondernomen op de luchtbases van Marsa Matrouh, waarbij groote schade werd aangericht en hevige branden ontstonden. In C-Afrika werden tijdens een aanval op onze luchtbasis van Javello, welke zonder resultaat bleef, 2 Engelsche vliegtuigen neergehaald. De vijand heeft zijn luchtaanvallen op Italiaansch grondgebied sterk verminderd. Een enkele bom is gevallen in het open veld nabij Imperia. WATTENKNOEIERS TOT VOORWAARDELIJKE STRAFFEN VEROORDEELD. De Amsterdamsche rechtbank heeft gis teren vonnis gewezen in de strafzaak tegen de wattenknoeiers en de bij deze zaak be trokken personen verdacht van schuldhe- ling. Het rechterlijke college legde voor waardelijke gevangenisstraffen of geldboe ten op. Zooals men zich herinnert, werd in Fe bruari van dit jaar ontdekt, dat partijen watten, door het rijk ter beschikking ge steld, van particuliere confectiefabrikanten, om te verwerken in militaire kleeding, op nieuw werden aangeboden. Bij de vervaar diging van de uniformen bleek minder ma teriaal noodig dan ter beschikking was ge steld. Eenige fabrikanten beschouwden de overgebleven vellen watten als speer (af val) en zij meenden vrij over deze restan ten te mogen beschikken. Een achttal con fectiefabrikanten moest zich wegens ver duistering voor de rechtbank verantwoor den. Twee verdachten werden tot voor waardelijke gevangenisstraffen, van drie maanden veroordeeld, drie tot gelboeten van 300, twee tot boeten van 100 en een verdachte hoorde zich tot 50 boete veroordeelen. Twee kooplieden werden wegens schuld- heling veroordeeld tot voorwaardelijke ge vangenisstraffen van één maand, aan een verdachte werd een voorwaardelijke straf van twee maanden opgelegd, de vierde verdachte werd tot 100 boete veroordeeld. DE MOORD IN DE VIJZELSTRAAT. Dader tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Amsterdamsche rechtbank heeft van daag den 37-jarigen expediteur, die in den ochtend van den 27sten December in de Vij zelstraat zijn gewezen verloofde met een mes neerstak,, tengevolge waarvan zij overleed, veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijftien jaar. Het O. M. had tien jaar gevangenisstraf geëischt. De verdachte had in 1937 kennis met het meisje gemaakt, later ontstond er ruzie. Zij verliet hem en hij wendde alles aan om de oneenigheid bij te leggen, zoodat zij weer bij hem zou terugkeeren. Dit gelukte hem echter niet, herhaaldelijk bedreigde hij haar met een dolkmes. Op 27 December wachtte hij haar op voor het huis in de Vijzelstraat, waar zij in betrekking was. Toen zij zich een oogenblik buiten waagde, wist hij den winkel binnen te sluipen, waar hij haar in den hals stak. Zij vluchtte naar buiten, zakte ineen en overleed enkele oogenblikken later. De dader was niet ge vlucht en kon direct worden gearresteerd. LEEUWARDEN, 21 Juni 1940. Zuivel: Nagelkaas 614; Goudakaas 925; Edammerkaas 1538, aanvoer 2099 kg.; Veilingboter f 1.051.45 per kg., aanvoer 1/3 7/6 1/12 vaten. Eierhandel: Kipeieren aangevoerd 17000 kg. Prijs 3Vi tot 4 ct. per stuk; Eendeneieren aangevoerd 100 kg. Prijs 31/» tot 3% ct. per stuk. Pluimveer: 30 slachthanen 0.50 tot 0.90; 350 slachtkippen 0.50 tot 1; 100 jonge hanen 0.60 tot 0.40;; Edammer kaas 20 plus f 12.50—13 per 100 kg.; Edammes kaas 40 plus 20.5021 per 100 kg.; Goudsche kaas 20 plus 12.50-— 13 per 100 kg.; Goudsche kaas 40 plus 20.50—21 per 100 kg.; 48 a 25.50— 26; Broodkaas 40 plus 20.5021; 50 f 12— 12.50. Stemming: kalm. Aardappelmarkt wegens regeeringsmaat- regelen geen noteering. 1 33. De volgende dag zei Opa Bol: „Kom mee, jongens, dan gaan we een eind het bos in, daar zal ik jullie een verhaal vertellen, om van te watertanden. Het gaat over een jongetje, dat Kobus heette. Dat jongetje werd hon derd en tien jaar geleden geboren". 34. „Lekker", zei Tippie, „ik weet, wie die Kobusje is. Hij heet Bol van zijn achternaam. Hij heeft een Oranje- hooge-zijden op en is bij ons op bezoek. „Je bent een knappe jongen", zei 'Opa Bol, „je lijkt op je grootvader." Toen begon Opa Bol het verhaal van zijn leven. r' Hf Door 53) „Een minuut nog, mijnheer. Privé-ge- sprek. Dringend, zegt u? Goed". Weer di rect in den hoorn sprekend, vervolgde Hig- gins: „Luister eens, ouwe jongen. Mijn chef komt net binnen. Wil je me dadelijk nog even opbellen overehEn dan weer kwasi tot' den ander: „Hoe lang hebt u me noodig, mijnheer? Dank u". Weer sprak hij door de telefoon: „Over een minuut of vijf? Ja? Merci, hoor Spijt me wel Inspecteur Higgins hing den hoorn op en terwijl hij dat deed, sprak hij tegen zijn denkbeeldigen bezoeker: „En nu, mijn heer Dan bleef hij doodstil zitten, terwijl hij naar het instrument staarde. Zijn bluf was niet al te sterk, maar het was het beste, was hij zoo direct had kunnen verzinnen. Het voornaamste was, of het geloofwaardig genoeg was geweest. Hij had nog wel met Mapell kunnen blijven redeneeren, in de hoop, da* de politie tijdig genoeg aan het andere einde van den draad zou komen, maar hij had moedwillig het gesprek afge broken om zoodoende een vijf minuten extra te winnen. Hij had nu zijn schepen achter zich verbrand. Het eenige wat hem overbleef was er het beste van te hopen. Zou Mapell onraad ruiken, of zou hij op nieuw opbellen? Hoe was zijn mannetje inmiddels gevaren? Inspecteur Higgins bel de opnieuw. Twee minuten later werd er geklopt en trad de bode weer binnen. „Wel? Geluk gehad?" „Publieke telefoon in West End, mijn heer". „In Londen, hè? Goed. En? „Ik heb het bureau aan de Strand op gebeld, mijnheer, net voordat u mij riep. Ze sturen er direct een paar man heen. Zullen nu al op weg zijn. Maar hij heeft afgebeld, mijnheer". „Dat is zoo. Ik hoop echter, dat hij nog eens zal bellen. Als wij hem krijgen, zal ik je actieve optreden niet vergeten". Inspecteur Higgins knikte, dat de man kon weggaan, en zat opnieuw naar het te lefoontoestel te staren. Zou Mapell nog eens opbellen? Ongeduldig haalde hij zijn horloge te voorschijn. „Publieke telefoon in West End, hè? Bureau Strand. Zeg, dat ze vijf minuten noodig hebben om er te ko men. H'm. Zou Mapell er op voorbereid zijn? Waren twee man genoeg om hem te arresteeren?" Opnieuw belde hij om den bode en vroeg hem om het nummer van de publieke te lefoon. „Langham 14796? Merci". Neen. Hij dorst er niet naar toe te bellen. Dat zou alles radicaal bederven. Dan zou Mapell natuurlijk lont ruikend. Hij zou wel gek zijn als hij het niet deed. En inspecteur. Higgins had goede redenen om te weten, dat Mapell niet gek was. O hemel! Dat ter gende wachten En als hij zou opbellen, wat zal Higgins dan in 's hemels naam moeten zeggen? Hij mocht zich daarop wel voorbereidenHij moest voorzichtig zijn om zijn toch al zwakke positie niet te be derven Eens kijken. Mapell wilde hem omkoopen Een aarzelend gerinkel en dan belde de telefoon opnieuw. Inspecteur Higgins verzamelde al zijn kalmte en nam den hoorn van het toestel. Hij besloot de comedie nog wat voort te zetten. Zonder te wachten tot de ander zou spreken, barstte hij terstond driftig uit: „Wat is er nu weer, Strange. Ik heb je toch gezegd, dat je me voorloopig met rust zou laten. Ik ben in gesprek met den chef. Indien een vriend van me belt, moet je hem maar zeggen, dat ik over een minuut Zich van het instrument afkeerend, ging hij verder: „Gaat u weg, mijnheer? Goed, ik zal ervoor zorgen. Goeden middag mijn heer". Dan opnieuw in den hoorn, zeide hij zachtjes en met suggestie van geheimzin heid: „Hallo! Geef die verbinding maar hierO, ben jij het? Ja. De chef is net weg Ja, het is nu heelemaal veilig „Twintig duizend pond", klonk het rus tig van het andere eind van den draad. „Twintig duizend niet genoeg". Dan vervolgde hij, inconsequent: „Hoe moet ik dat krijgen?" „Aha! dat is beter. De details kunnen ge makkelijk genoeg geregeld worden. Dan bel ik je nog wel eens op". „Maar het is niet genoeg, zeg ik je. We zitten je dicht op de hielen en het zal me moeite genoeg kosten daar een eind aan te maken". „Praat geen onzin, man. Je hebt geen enkel houvast. Niemand heeft me ooit ge zien". „En juffrouw Hick dan? Zij kan ons be hulpzaam zijn bij de identificatie". Higgins vocht wanhopig om tijd te winnen, maar afgezien daarvan, was zijn vraag als val strik bedoeld. Zou Mapell erin loopen? „Juffrouw Hick, hè? Ja, natuurlijk, dat kan zij. Maar toch heb ik zoo'n idee, dat zij niet van veel nut zal zijn, wanneer het tot een identificatie komt". Mapell gaf zich blijkbaar niet bloot! En zouden die kerels van het bureau aan de de Strand nooit aankomen? De inspanning begon haar uitwerking op den insnecteur te doen gevoelen. ,Kijk eens hier. Jij praat van twintig duizend pond. Wij weten, dat je er hard voor zit. Als je twintig duizend pond had, zou het niet noodig zijn iemand eh om te koopen, is het wel?" „Heel goed opgemerkt. Ik heb twintig duizend pond goed verhandelbare effecten. Jij kunt ze gemakkelijk te gelde maken ik niet, zonder veel moeite te veroorzaken". „Effecten, hè. Dan is twintig duizend niet genoeg. Maak er vijf en twintig van". „Zal niet gaan". „Luister nu eens. Het is het waard. We zullen je gauw genoeg hebben". Vurig hoopte de inspecteur, dat dit waar zou zijn. Die mannen van de Strand sche nen wel te kruipen! „Mijn beste inspecteur" klonk het weer geduldig van het andere einde van den draad, „zal het helpen als ik je zeg, dat je nooit mijn natuurlijke stem gehoord hebt, omdat ik aanneem, dat je jezelf er blij mee gemaakt hebt, dat je mij gemakkelijk aan mijn stem zoudt kunnen herkennen? Wan neer ik met anderen spreek, verander ik die altijd. Het is als het ware een tweede natuur voor me geworden, na jaren lange oefening, en ik zal nooit gepakt worden door het gebruik van een andere stem dan mijn eigen, denk je wel?" „Ehnee", antwoordde Higgins onze ker. „Ik veronderstel van niet". „En ook, mijn waarde inspecteur, ben ik een van de weinige menschen die hun vin gerafdruk kunnen veranderen". „Maak het nu!" riep de inspecteur onge- loovig, met de bedoeling den ander tot een verklaring uit te lokken, welke weer een paar kostbare seconden zou duren. „Toch wel. Ik draag speciale handschoe nen, die niet alleen mijn eigen vinger afdrukken verbergen, maar bovendien een anderen, onbekenden vingerafdruk achter laten. Slim, nietwaar?" „Ja als het waar is". „Ha! Je bent half overtuigd. Nu dan, Hig gins, hoe denk je er over? Ik kan mij niet veroorloven nog meer tijd te verspillen". (Wordt vervolgd.) No. 146 Dit nummei Uit het bosch van Compi De Führer en opperste b< de opperbevelhebbers der der weermacht, van den r vanger van den Führer, de wapenstilstandsvoorwaarde De Fransche delegatie b< Oppersten Oorlogsraad, de Leluc en ambassadeur Noe De Führer verrichtte de bosch van Compiègne, in 11 November 1918 onder laars den wapenstilstand d De gebeurtenis van gist* tgenover de Duitsche wap over den in eere verslagen zaaiende gedenkteekenen wonnen Duitsche leger sm In opdracht van den Fül generaal-kolonel Keitel de voor: In opdracht van dc macht heb ik u de vc den Amerikaanschen de geallieerde mogeni macht in November 1 einde, dien het Duitse het, ondanks ontzaggi Duitsche leger, de m: slissend te overwinne Reeds op het ooger missie echter begon h Op 11 November 1 Duitsche volk. Wat a; leed een volk kon wo mijneed hadden tegei heldhaftigen tegensta te slaan aan de belofi Op 3 September 1( oorlog, hebben Engel; land den oorlog verk rijk is overwonnen. I haar de Duitsche voi Wanneer voor het Bosch van Compiègn handeling van een w herinnering uit te w schiedenis was, maai schande van alle tijd Frankrijk is na eei overwonnen en inee aan de wapenstilstai schimpingen tegenov Het doel der Duits 1. hervatting van cl 2. Duitschland alle zetting van den 3. de voorwaarden nieuwen vrede, 1 aan het Duitschi Na het voorlezen der „Deutschlandlied" de pl< Op precies dez hetzelfde rijtuig. Op precies dezelfde pla rijtuig, onder veel waard standigheden, welke den stander niet deemoedigdi volmachtigden van Franl van den gevolmachtigde bevelhebber, den chef v der weermacht, generaal voorwaarden in ontvang onder Duitschland bereic stand toe te staan. Aan de aftakking naa Compiegne staan posten, stand is het gebied afge2 weg, die leidt naar de p stilstandsonderhandelinge 1940, ligt een ruime ten

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6