aaa. Vooral! k FILMNIEUWS. Financieel Overzicht. SCHAAKRUBRIEK. A V/V/ w Mi Mj 'wa mm ÉM ^®f f/QÊ. m PUZZLERUBRIEK. xxxx xxx xxxx xxx xxxx xxxx Dxmméciek mi >m \J w4 m IS ülJiWLM "Wfd mwd pÜjéü,j® m mm wwk m ywfWmm mt», /Mmm.'w- vyy* '//v/y/v/f '/au 'WW'- "m vmè'v/mf tsm. ésk /mk Nog geen Frans Largentrére -MIDDELLANt TWEEDE BLAD GERONIMO DE VERDELGER. Harmonie-Theater. Wie zich nog de spannende Indianen verhalen uit zijn jeugd herinnert, kan zijn hart ophalen bij de film, die thans in het Theater Harmonie wordt gedraaid. Zij geeft den strijd weer van de Ameri- kaansche troepen uit den tijd van presi dent Grant tegen de woeste horden dei- apachen, wier opperhoofd, Geronimo ge zworen had, dat hij elke blanke, die zich in zijn gebied zou wagen, zou verdelgen. Het is de tijd van de postkoetsen met zes paarden bespannen, die door de on metelijke prairiën jaagt, achtervolgd dooi de woeste Indianen op hun ongezadelde paarden, de met veeren getooide aalgladde krijgers, die niet alleen hun tomohawks zwaaien, maar door hebzuchtige blanken ruimschoots van geweren en ammunitie worden voorzien. In deze sfeer van strijd tusschen Ameri kanen en apachen speelt zich de geschie denis af van den strengen, plichtsgetrou wen commandant, generaal Steele en zijn zoon, den jongen luitenant, die zich aller minst bij dat regime kan aanpassen. Juist het feit, dat de generaal hen spaart is oorzaak, dat hij levensgevaarlijke avonturen beleeft en natuurlijk ontbre ken ook de vrouwen niet in deze span nende film, waarin romantiek en gevaar, humor en prachtige opnamen van woeste strijdtooneelen elkaar afwisselen. Preston Forster en Ellen Drew vervullen in deze spannende opnamen de hoofdrollen en geven met vele anderen bewijzen van schitterend samenspel. Vooraf gaan een Ufa-film, die het suc ces der Duitsche wapenen in België en Frankrijk in beeld brengt en duidelijk de kracht der moderne Duitsche wapenen demonstreert, een fraaie opname van figuurzwemhien en veel geïllustreerd nieuws uit binnen- en buitenland. EEN BANNELING KEERDE TERUG. City-Theater. Een beroemd zanger heeft een moord gepleegd en na een verblijf van 10 jaar in het bagno keert hij in de beschaafde wereld terug. Hij wil dan alles doen wat in zijn vermogen is om het leed van de jonge vrouw, die voor de rechtbank zoo hartroerend van haar liefde voor den Ver moorde had getuigd, nog eenigszins te verzachten. Al verwacht hij niet dit door zijn ondoordachte daad verwoeste leven weer te kunnen geven wat hij het ontnam. En wanneer Aldo Berti dan de vrouw opzoekt, ontmoet hij een berekenende, cynische vrouw, die hem lachend vertelt, dat zij als actrice voor de rechtbank slechts haar talent demon streerde, haar wanhoop over den dood van den verslagene spééldemaar dat zij in werkelijkheid blij was van hem af te zijn. Berti, tien jaar lang verteerd door wroeging door het leed, dat hij deze vrouw dacht te hebben berokkend, maar die nu haar ware wezen toont, verlaat haar in woede en wanhoop en trekt naar Rome. Hier wil hij trachten onder een anderen naam door zingen in zijn onderhoud te voorzien. Hij ontmoet zijn vrouw en zijn dochter en een verzoening volgt, wanneer blijkt, dat de vrouw zichzelf indertijd heeft beschuldigd om de straf van haar man nog zooveel mogelijk te verlichten. Intusschen komt een concurrent van Berti achter zijn waren naam en een opera-voorstelling dreigt daardoor een mislukking te worden totdat een jonge man in de zaal het publiek ervan over tuigt, dat het de bedoeling was in Berti den concurrent en niet den banneling van het bagno te treffen. Berti krijgt dan de gelegenheid te toonen wat hij waard is en de avond wordt een éclatant succes. De jongeman, die het voor Berti durfde op nemen blijkt de gewezen verloofde van Berti's dochter en dit evenement heeft dan tot gevolg, dat aan het einde van de voor stelling vier gelukkige menschen ver- eenigd zijn. Een uitstekend gespeelde film met een bijzonder boeiend verhaal. Tito Schipa, Mireille Balin en Mary Glory spelen in de hoofdrollen. Verscheidene keeren geeft deze film Tito Schipa de gelegenheid zijn vocale talenien te demonstreeren. HET ZIT IN DE LUCHT. Roxy-Theater. Het Roxy-Theater heeft gisteravond weer gedaverd van den lach. Velen waren opgekomen om de avonturen van Georg Formby te zien en zij hebben zich op bui tengewone wijze geamuseerd. Formby is in deze film dan ook wel bijzonder op dreef en wij zouden alles wat wij na de eerste vertooning schreven ten volle kun nen herhalen. Deze film biedt eenige uren van de meest prettige ontspanning. De avonturen van Formby zijn meestal aller dwaast. Maar hij weet zich met een dood kalm gezicht uit de moeilijkste situaties te redden, brengt vroolijkheid met zijn leuk gezongen liedjes, op bijzondere wijze op de banjo begeleid en komt in vlot tempo van het eene hachelijke avontuur in het andere. Wie Georg Formby nog niet in zijn beste creatie zag, verzuime de gelegenheid tot vroolijke ontspanning thans niet. Het voorprogramma bracht ook een zeer boeiend Ufa-journaal met opnamen van de jongste krijgsverrichtingen, een Poly goon-journaal, een teekenfilm en een sportfilm van bijzondere kwaliteit over dameszwemmen. VIER MEISJES IN 'T-WIT. Victoria-Theater. Deze Metro-G. M.-film is inderdaad uw belangstelling ten volle waard en mede door den ernstigen ondergrond zal zij niet nalaten grooten indruk te maken. De film geeft de eerste ervaringen van een viertal jonge verpleegsters, die hun intrede doen met vele anderen in het Maitland-zieken- huis, één van die schitterende Amei'ikaan- sche inrichtingen. Norma Page hoopt in haar werkkring één of anderen rijken pa tiënt te vinden die haar zal trouwen. De Mogelijkheden voor het toekomstig effectenverkeer mede in verband met Nederland's economische positie. Opheffing van het bankenmora- torium. Kreditkassenscheine en de ontwikkeling op de geldmarkt. De dienst van de Dawes- en Young- leeningen gestaakt. Menigeen zal zich de vraag stellen, of het effectenverkeer zich na heropening van de beurs langs dezelfde lijnen zal kunnen vol trekken als in het verleden het geval is ge weest. De omstandigheid, dat het effecten bezit hier te lande zeer omvangrijk is en dat als gevolg daarvan de effectenhandel zich ook tot een hooge graad heeft kunnen ont wikkelen, houdt natuurlijk ten nauwste ver band met de geheele economische positie van Nederland. Door de eeuwen heen hebben wij in den internationalen handel een be langrijke rol gespeeld. Wij danken daaraan voor een niet onbelangrijk deel de vorming van de rijkdommen hier te lande, terwijl tevens de zeer intensieve bodemproductie, die per H.A. nog hooger is dan die in Duitschland, en verder het groote succes van belangrijke Indische cultures tot de ka pitaalvorming in Nederland hebben bijge dragen. In het buitenland hebben wij dan ook steeds de naam van „rijke Hollanders" gehad, een betiteling, die onder de gewij zigde omstandigheden van de laatste jaren voor een land, dat met een groote werk loosheid had te kampen aan velen wellicht minder juist zal zijn toegeschenen, maar die toch bij een vergelijking met het levenspeil in andere landen wel een zekeren grond van waarheid had. In het Nederlandsche scheep vaartbedrijf zijn belangrijke kapitalen ge ïnvesteerd, hetzelfde is het geval met de in tensieve bodemcultuur en de huizenbouw in de dicht bevolkte steden. Verder zijn er groote bedragen in de Indische cultures ge ïnvesteerd en alles bijeengenomen veroor loofden al die inkomsten te namen aan Nederland, om een hoog levenspeil te hand haven. Een begeleidend verschijnsel van het veel soortige bezit, vooral in de periode, toen de naamlooze vennootschap steeds een belang rijker plaats in het bedrijfsleven begon in te nemen, was de ondernemingsvorm, waarbij het eigendom over een groot aantal houders was verdeeld. Zoo ontstond het aandeelen- bezit als beleggingsvorm, dat bij het Neder landsche publiek steeds zeer gewild is ge weest. Tengevolge van de besparingen was het mogelijk ook in belangrijke mate kapi talen te beleggen buiten Nederland en Indië. Indien men de prijscourant overziet, dan wordt een zeer belangrijke plaats inge ruimd aan buitenlandsche effecten. Er zijn jaren geweest, dat de inkomsten uit dit be zit voor ons land zeer loonend zijn geweest, doch sinds den wereldoorlog volgde de eene slag op den anderen en van dit belangrijke actief is dan ook ongetwijfeld een groot deel verloren gegaan. Omvangrijke kapitalen werden voorts belegd in overheidsfondsen en de daarvoor beschikbaar gekomen mid delen kwamen voor een niet onbelangrijk deel van de verzekeringsmaatschappijen, daar deze bij de besparingen van onze be volking een steeds grootere plaats innemen. De taak van de overheid heeft zich in den loop van jaren aanzienlijk uitgebreid en een begeleidend verschijnsel daarbij was na tuurlijk een grootere behoefte aan geld middelen en de dekking van uitgaven, die niet altijd onmiddellijk uit belastingen kon den worden bestreden. Wij hebben hier in korte trekken de ver schillende gebieden aangestipt, waarop de belegging van Nederlandsch kapitaal zich heeft gericht. Onnoodig te zeggen, dat het toekomstige lot van deze beleggingen en van dit bezit in sterke mate afhankelijk is van de vraag, Welke positie ons land in de komende jaren zal innemen bij de nieuwe constellatie, die zeer waarschijnlijk is te verwachten. Al is het te verwachten, dat na het sluiten van den vrede de angst voor mogelijke poli tieke complicaties, die de laatste jaren het effectenverkeer in zoo sterke mate heeft be- invloed, zal zijn verdwenen, dan nog moet tén sterkste worden betwijfeld of de om standigheden van dien aard zullen zijn, dat Nederland zijn kapitaalexport in den nor malen zin van het woord (dus geen kapitaal- vlucht) weer zal kunnen hervatten. Ook hier te lande is tengevolge van de gebeurte nissen een verarming ingetreden en de in komsten uit vele bronnen, die op het oogen- blik geheel stilstaan, zullen in de toekomst waarschijnlijk minder ruim vloeien dan voor den oorlog het geval was. Bovendien is er beroemde jonge chirurg Stephen Meiford trekt allereerst haar aandacht. Deze vindt haar weldra ook aardig. Maar doordat hun opvattingen niet overeenstemmen volgt een scheiding. Dan wordt Robert Maitland, de zoon van den stichter van het hospitaal als patiënt binnengebracht en spoedig is deze onder de bekoring van Norma. Doch haar jongere zusje Pat ont neemt haar ook deze kans en teleurgesteld zet Norma haar taak voort. Een noodlot tige samenloop van omstandigheden brengt haar tot wanhoop. Zij dient ontslag in. Doch kan komt de groote treinramp, waarbij Norma als verpleegster gelegen heid krijgt zich bijzonder te onderschei den en zich haar roeping bewust te wor den. Ook vindt zij nu dr. Meiford terug en een prachtig slot beëindigt deze mooie film. Van de ervaringen der andere ver pleegsters tusschen het hoofdthema door zal men niet minder genieten. Florence Rice heeft als Norma uitste kend gespeeld en zich door deze creatie een vooraanstaande plaats veroverd. Zeer goed waren ook Ann Rutherford als Nor ma's zuster, Mary Howard als de jonge moeder, die als verpleegster 't leven ver liest en Una Merkel als de optimistische comedienne. Alan Marshal trekt bijzonder de aandacht als dr. Meiford. Een boeiende film in zeer interessant milieu opgenomen. Het voorprogramma bracht een mooi Holl. Nieuws, een zeer aardige gekleurde teekenfilm en een uitgebreid Ufa-jour- na.l met een reeks van de nieuwste en meest interessante opnamen uit het oorlogsgebied. hier te lande heel wat te herstellen, waar voor veel kapitaal noudig zal zijn, zoodat de beschikbare middelen zich wel geheel op het binnenland zullen moeten richten. Een belangrijke vraag is echter of de bestaande buitenlandsche beleggingen geheel of groo- tendeels in tact zullen kunnen blijven. Die vraag is niet met zekerheid te beantwoorden, zoolang het niet zeker is welke positie Ne derland in het toekomstige handelsverkeer zal kunnen innemen, en of de inkomsten uit het zoo belangrijke scheepvaartverkeer zich weder zullen kunnen herstellen. Is dit laatste niet of in onvoldoende mate het geval, dan is het niet onwaarschijnlijk, dat een deel van het buitenlandsche effectenbezit door Ne derland zal moeten worden verkocht. Voor zoover het Amerikaansche fondsen betreft, stelt de sterke goudpositie van de Ver. Staten dit land ongetwijfeld in staat om dit bezit van Europeesche houders over te nemen. Met een groot deel van Engelsch en Fransch bezit is dit trouwens naar men weet het geval geweest. De beleggingen in Nederland en Indië zullen echter waar schijnlijk wel voor het overgroote deel hun waarde behouden, al is het natuurlijk niet uitgesloten, dat er hier en daar belangrijke verschuivingen, wat betreft de functies van de verschillende ondernemingen, zullen op treden. De toekomst voor de Indische producten lijkt op het eerste gezicht niet ongunstig, daar aangenomen mag worden, dat de voor raden in Centraal Europa na den oorlog zullen moeten worden aangevuld. Ook al is de toestand op het oogenblik van dien aard, dat verschillende Indische maatschappijen haar dividend hebben moeten verlagen of de betaling daarvan hebben moeten uitstellen. Er is geen reden om ten aanzien van de be legging in puituur- en handelmaatschappijen bepaald pessimistisch te zijn. Ook over de belegging in staatsfondsen en andere over- heidsleeningen schijnt men zich niet onge rust te behoeven te maken, daar de rente betalingen regelmatig voortgang vinden. Zooals reeds gezegd, zal er veel kapitaal noodig zijn voor het herstel der oorlogs schade, waarbij zeer waarschijnlijk de Staat zal worden ingeschakeld. Ook voor andere doeleinden, zooals pen sioenen voor oorlogsweduwen zal er een beroep op de schatkist worden gedaan en hoewel de omvangrijke uitgaven voor de mobilisatie thans grootendeels zijn verval len, zullen er dus voor de staatsfinanciën in de'komende jaren toch hooge eischen wor den gesteld. De financiering voor de loopende uilga ven ondervindt geen moeilijkheden. De banken en andere financieele instel lingen verkeeren n.l. in een positie, dat zij in ruime mate gelden beschikbaar kunnen stellen, die noodig zijn voor het onderhand- sche plaatsen van schatkistpapier. In finan cieele kringen meent men, dat tot de inge treden verruiming van de geldmarkt, die voor een deel de oorzaak is van de gemak kelijke plaatsing van dit papier, waarschijn lijk ook het in omloop brengen van Reichs- kreditkassenscheine heeft bijgedragen. Vermoedelijk is dit tot op zekere hoogte wel het geval geweest, al moet men zich van den omvang waarin de Scheine hier te lande zijn uitgegeven, geen al te groote voorstellingen vormen. De groote leveran ties die aan het Duitsche leger zijn gedaan, worden n.l. niet met deze Scheine betaald, daar voor dergelijke leveranties z.g. Liefe- rungschatzscheine worden afgegeven. De Kreditkassenscheine zijn in hoofdzaak afkomstig van Duitsche militairen voor hun individueele uitgaven. Het bankmoratorium hier te lande is thans opgeheven. Het werd den laatsten tijd op zeer milde wijze toegepast en van een ruime opvraging van tegoed kan ook na de opheffing nauwelijks worden gesproken. Hiermede is weder aan een belangrijke voorwaarde voor de heropening van de beurs voldaan. Een andere belangrijke stap in die richting zal ongetwijfeld zijn, indien spoedig de uitvoeringsbepalingen van den deviezennoodmaatregel, die naar wij hoor den spoedig is te verwachten zullen worden gepubliceerd. Het zal dan ook blijken aan welke beperkingen de handel in buiten landsche fondsen eventueel gebonden zal zijn. Wel heeft thans tegelijk met de ophef fing van het bankenmoratorium de Verze keringskamer nieuwe richtlijnen voor alle maatschappijen in dit bedrijf aangegeven, maar tot een algeheele opheffing van de beperkende bepalingen is het nog niet ge komen. De uitbetaling van kapitaalverzeke ringen, die sedert 10 Mei van kracht zijn geworden, geschiedden tot nu toe tot een percentage van 10 pet., terwijl de overige 90 pet. op een later tijdstip zouden volgen. Thans is het eerste percentage verhoogd tot 90 pet. op een later tijdstip zouden volgen. Thans is het eerste percentage verhoogd tot 75 pet. Voor de betaling van de rest zal men zich, evenmin als tevoren het ge val was, ongerust behoeven te maken. Weliswaar hebben de verschillende verzekeringmaatschappijen door den oorlog schade geleden. Maar in de eerste plaats waren de meeste instellingen tegen molest verzekerd, terwijl ook indien dit niet het geval zou zijn geweest de schade niet van zulk een omvang zou zijn, dat daarvan de verzekerden nadeel zouden kunnen onder vinden. De Duitsche regeering heeft tot nader order de betalingen op de Dawes- en Youngleeningen en op de Oostenrijksche Volkenbondsleeningen stopgezet. De divi dend- en rentebetalingen op de eerste Duitsche fondsen zullen normaal geschie den in het kader van de loopende Duitsch- Nederlandsche transferovereenkomst. De reden van de stopzetting van de coupanbe- talingen op de hierboven genoemde lee ningen zal waarschijnlijk hierin moeten worden gezocht, dat deze steeds als politie ke schulden en als uitvloeisels van het ver drag van Versailles werden beschouwd. Ter illustratie van de enorme stijging, die de Staatsschuld heeft te zien gegeven zij hier vermeld, dat deze in 1929 nog 16.9 dollar milliard bedroeg, in 1934 27.1 dollar milliard, in 1937 36.4 dollar milliard, ter wijl zij op 30 April j.l. is gestegen tot 42.7 dollar milliard. PROBLEEM No. 50. A. H. OVERDAM en J. P. WEVER te Haarlem. (Eerste publicatie). X i ill i abcdelgh Twee-zet. Wit: Kd7, Dbl, Th5, Rel, Pa2 en e6, pion nen d4 en e2 8. Zwart: Kd5, Ta3, Rg5 en g6, Pb2 en e8, pionnen a5, c4, f5 en f6 10. Oplossing van probleem no. 46 (Visser man). 1. Ka4b5. Hieronder volgt de zesde partij van da revanche-match om het wereldkampioen schap, die in vele opzichten merkwaardig is, op 16 October 1937 te Haarlem gespeeld. Wit: dr. A. Aljechin. Zwart: dr. M. Euwe. 1. d2d4 d7d5 2. c2c4 c7c6 3. Pblc3 d5xc4 Met 3. Pf6 had zwart alle nu vol gende moeilijkheden uit den weg kunnen gaan. 4. e2e4! e7e5? Beter was hier b7b5. 5. Rflxc4 e5xd4 6. Pgl—f3! Een opmerkelijk offer. Wit heeft thans 3 officieren in 't spel en zwart nog geen enkele. I ÉN lfe*S i i AI Bp ■VU a if «I a b c d e i e b Stand na 6. Pglf3 6. b7—b5 Kansrijker lijkt het ons het offer aan te nemen. Er had kunnen volgen 6. d4xc3; 7. Rc4xf7t Ke8e7; 8. Ddl—b3, Pg8—f6; 9. e4e5 Pf6—c4! 10. Rel—e3 (Dd8—b6 moet worden belet) Pb8a6; 11. Taldl, Dd8c7 en het is nog niet duidelijk op wel ke wijze wit zijn officier kan heroveren. 7. Pc3 x b5! Rc8a6 7. c6xb6? dan 8. Rc4d5, ;8. Ddl—b3 Dd8—e7 Pion f7 moest worden gedekt. 9. 00 Ra6 x b5 10. Rc4xb5 Pg8—f6 Indien 10. c6xb5, dan 11. Db3d5 en Ta8 is verloren. 11. Db5—c4 Pb8d7 12. Pf 3 x d4 Ta8b8 13. Db3c2 De7—c5 14. Pd4—f5 Pd7—e5 15. Rel—f4 Pf6—h5 Iets beter was nog 15. Pf6d7. 16. Rc4xf7f Een fraai offer. 16. Ke8xf7 17. Dc2xc5 Rf8xc5 18. Rf4xe5 Tb8—b5 19. Re5—d6 Rc5—b6 20. b2—b4 Sluit het kasteel in. 20. Th8d8 21. Tal—dl c6c5 22. b4xc5 Rb6xc5 23. Tdl—d5! En zwart gaf het op, daar hij verlies van een officier nie kan voorkomen. Onze Derde Juni-Opgave. Welk Spreekwoord? De twaalf bedoelde woorden van deze puzzle waren: 1. garage. 2. olijf. 3. emeritaat. 4. duivelsberg. 5. evacuatie. 6. woede. 7. IJmuiden. 8. Nijkerk. 9. bijzonder. 10. enigma. 11Harmeien. 12. Oudesluis. De eerste en laatste letters vormden het spreekwoord: Goede wijn behoeft geen krans. Ditmaal zonden weer velen een correcte oplossing in. Onze Nieuwe Opgave. (No. 4 der Juni- serie). Het eenzame cijfer 7.;k Wij gever: hieronder het diagram van een opgaande deeling. En dit diagram is daarom bijzonder, omdat slechts het tweede cijfer van het quoitent, n.l. het cijfer 7 is gegeven, XXX XXXXXXXX X 7 xxx XXX 0 Gevraagd wordt deze deeling geheel volledig in te zenden in cijfers. Oplossingen (2 p.) liefst zoo vroegtijdig mogelijk, doch uiterlijk tot Vrijdag 28 Juni 12 uur aan den Puzzle-Redacteur van de Alkmaarsche Courant, voorkome men. verstopoing, slechte ont lasting, overmatig vet, dia de oorzaak zijn van aambeien, rheumatiek, vale onreine huid, hoofdpijnen, enz door grondige zuivering van bloed en ingewanden met Dr. Schieffer's Stofwisselingzout. Een weldaad voor het oiganisme! Flacon I 1.05. Dubbele tlacon f 1.75 bij apotnekeu en vakdrogisten Aan de Dammers. In onze vorige rubriek gaven wij ter oplossing probleem 1650. Stand. Zw. 7 sch. op: 17, 18, 19, 29, 33, 36, 38. Wit 7 sch. op: 25, 35, 37, 42, 46, 47, 48. Oplossing. 1. 47—41 36X47 of 38X47 Op 36X47 volgt 37—32, 35—30, 30— 24 en 25.X43!! Op 38X47 volgt 37—31, 35—30, 46—41, 48—42, 30—24 en 25X43!! Combinaties. De volgende partijstand kwam, aldus de heer de Bruyn in de Prov, Ov. en Zwolsche Courant, voor in den wedstrijd om het kampioenschap van Zwolle. i.m,La mzi vm gn m ggp Zw. 12 sch. op: 8, 12, 13, 14, 16/19, 21, 23, 26, 30. W. 12 sch. op: 25, 27, 8, 31, 32, 34, 37/42. Wit had als 45-en zet 4339 gespeeld en Zwart dacht nu de partij te winnen en het spel verliep als volgt: 4517—22; 46. 28X17, 23— 28??; 47. 32X23, 21X43; 48. 39X48 (hier doet zich het zeldzame geval voor, dat er voor zwart 3 stukken op slag staan, 4819X28??; 49. 42—38!, 12X21; 50. 3832, 30X29; 51. 21X3 en nu wint wit! Zwart, overigens een zeer sterk speler, moet dan wel heel erg in de war zijn ge weest, dat hij tweemaal achtereen een grove fout maakte. Hij had n.l. als 48sten zet gespeeld 18X29 (wit 34X23) enz., dan had zwart in voordeelige conditie uit den afruil gekomen. Maarde cardinale fout zal bij den 46sten zet van zwart, want deze had de partij als volgt kunnen winnen; 4517—22; 46. 28X17, 23—29!; 47. 34X23, 18X29!; 48. 25X23, 19X28; 49. 32X23, 21X45. In een partij te Utrecht gespeeld kwam de volgende positie voor: HP up hü M Zw. 11 sch. op 3, 7, 8, 9, 12/18. W. 11 sch. op: 25, 26, 29, 30, 32, 35, 36, 43, 45, 46, 48. Zwart was aan zet en de partij verliep als volgt: 11. 14—20 2. 25X14 2. 9X20 3 3025? schijnbaar gedwongen, maar toch fout. 3 3g 4. 25 X 3 4.' 18—23 5. 29X 9 5. 8—13 6. 9X18 6. 12X23 7. 3X21 7. 16X49, waarna zwart door uitstekend spel de partij tot winst wist te voeren. Ter oplossing voor deze week: Probleem 1651 van M. Collomfcel (Fr.) pi m IÉ iMl IÉSI Hr Zw. 14 sch. op: 5, 7, 8, 10, 12, 14, 16/20, 22, 23, 34. W. 13 sch. op: 21, 25, 26, 28, 30/33, 38, 39, 41, 43, 44. In onze volgende rubriek geven wij de oplossing. No. 147 Dit DUfflmi Uit hoofdkwartier Op 22 Juni om 18 piègne het Duitsch- De onderteekening van den Führer en het opperbevel der zijde door generaal Staking der vijande geschiedt eerst zes uu opperbevel der weera sluiting van het Italia Over den inhoud gemaakt worden. Wat er aan de ond voorafgin Uit Compiègne werd geme Het D. N. B. heeft van ee volgende bericht ontvangen plechtigheid in Compiègne derteekenen van het wapen: tusschen Duitschland en Fra De twee uren, die oor' doenden tijd werden geacht wapenstilstandscommissie ee fonische bespreking met mogelijk te maken, werden dubbeld. Steeds weer probee den Franschen berichtendiei den salonwagen bevond, de verkrijgen, doch steeds weer storingen tusschen Tours er broken. De Fransche toonden hierbij een zekere Ondertusschen wachtte de perbevel van de weerm kolonel Keitel, de leider de gatie, in een kleine nis aan het bosch de dingen af. Hel 17.00 uur. Den Franschen gegeven een radioverbindin brengen, teneinde den toest deren. Eindelijk scheen de ding in orde te zijn. De led gatie schaarden zich rondoi DE DUITSCHE OPMA Nadat de Duitsche troep de Loire en Rhone Zu

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8