Agenda Uit den Alkmaarschen Raad. 1 [i Stad en Omgeving, i| i VRAAG EN AANBOD eerste; blad. De Kerkrestauratie goedgekeurd. Directe treinverbinding Holland - Friesland. Ongewenschte toestanden. WOENSDAGS EN ZATERDAGS. 35 cent per vijf regels De Raad „deed gewoon"en toch was er iets veranderd. Alkmaar, Zaterdag. De Kerkvoogdij alhier heeft gister van den Regeerings- commissaris voor den wederop bouw afdeeling voortzetting van werken een antwoord ontvangen op zijn schrijven van 25 Mei j.l. Daarin wordt medegedeeld, dat de voortzetting van de restauratie van het koor en het schip met de zijbeuken van de Groote of Sint Laurenskerk te Alkmaar, wordt goedgekeurd. Gisteravond vergaderde de kerkvoogdij met den architect, den heer Van der Kloot Meijburg, en den heer F. H. Ringers, die reeds eenige maanden geleden van den toen betrokken minister machti ging had ontvangen om op te treden als hoofdaannemer. Bepaald werd, dat de restauratie zou aanvangen op 1 Juli a.s. tegen welken datum tevens is aangewezen als opzichter van den bouw de heer van der Linde. Zooals men weet, nam burgemeester Mynlieff te Anna-Paulownapolder het ini tiatief voor een hernieuwde actie om Noord- holland langs den Afsluitdijk door een spoorweg met Friesland verbonden te krijgen. De daarvoor benoodigde gronden waren reeds onteigend, doch de werkzaam heden bleven rusten. Eergisteravond vernam burgemeester Mynlieff, naar hij ons mededeelde, van een ambtenaar der Spoor' wegen, dat de directie van de Spoorwegen opdracht heeft gegeven met den grootsten spoed de baan uit te zetten. Met de werk zaamheden daarvoor is men reeds begonnen. De baan is zoo geprojecteerd, dat bij het station Anna-Paulowna, de baan Alkmaar Den Helder ombuigt naar de van Ewycksluis, waar de baan op den Afsluitdijk komt voor de verbinding met Friesland, Voor de ontwikkeling van ons gewest zal de spoedige totstandkoming van dezen spoor wegverbinding ongetwijfeld van groote be- teekenis voor de toekomst zijn. HANDELSAVONDSCHOOL TE ALKMAAR. Wij verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer voorkomende publi catie inzake aangifte tot toelating van leerlingen tot bovengenoemde school. GEMEENTELIJKE MIDDELBARE HANDELSSCHOOL TE ALKMAAR. Eindexamen 1940. Geslaagd: C. J. Bonnet te Alkmaar, J. J. Bos te Alkmaar, F. Bus te Egmond a. d. Hoef, W. A, Frowein te Bergen, I. Groenveld te Schoorl, C. J. Hopman te Beverwijk, Rie Jimmink te Alkmaar, Betty Kieft te Lim- men, L. C. de Laat te Noordscharwoude, H. F. A. Lohman te Alkmaar, M. J. A. Lohman te Alkmaar, M. Moens te Bergen, J. Nool te Alkmaar, P. Overdijk te Alkmaar, A. Poeze te Alkmaar, M. van Rutten te Alkmaar, Chr. H. Stikkel te Limmen, E. Strooker te Schoorl, J. A. Tevel te Bergen, F. K. Urbanus te Bergen, W. de Vries te Heiloo, J. P. de Waard te Egmond a. d. Hoef. Afgewezen: 2 candidaten. Men late zich niet door vrees beïnvloeden. Voorzichtigheid in uitlatingen dringend geboden. Den Helder is gebombardeerd en het is begrijpelijk waar Den Helder reeds meermalen het doel van Engelsche bom menwerpers is geweest dat de bevolking van deze belangrijke havenplaats zich niet gerust gevoelt en de stad grootendeels heeft verlaten. Heldersche ingezetenen zijn naar andere plaatsen ook naar Alkmaar getrokken en het resultaat is geweest, dat door hun vrees ook vele stadgenooten zich allesbehal ve rustig gevoelen, wat trouwens in dezen tijd nu niemand weet wanneer en waar een bom zal kunnen vallen niet te ver wonderen is. Men late zich evenwel niet door te groote vrees beïnvloeden. Het is ons gebleken, dat er Alkmaarders zijn, die 's avonds nauwe lijks ter ruste durven gaan, ja, dat er zelfs al stadgenooten geweest zijn, die in den laten avond op de fiets, in bootjes of andere vervoermiddelen naar plaatsen in de om geving zijn getrokken. Er is niets besmet telijker dan vrees en wanneer vandaag tien menschen een uittocht beginnen is het niet te voorspellen of het er morgen honderd kunnen zijn. Laat men bedenken, dat er geen enkele reden is om Alkmaar ontijdig te verlaten. Allereerst omdat de mogelijkheid, dat men elders getroffen wordt evengroot is dan wanneer men in Alkmaar blijft en een vlucht naar het Zuiden dus volkomen doel loos is. En anderzijds omdat Alkmaar een open stad zonder militaire of voor den vijand be langrijke verdedigingswerken is. Het gerucht, dat de Groote Kerk als mu nitieopslagplaats of iets dergelijks gebruikt wordt is volkomen uit de lucht gegrepen. De Groote Kerk bevatte alleen schoolbanken, die er nu uit zijn en in verband met de Maandag beginnende restauratie is de kerk thans volkomen leeg en er is dus geen enkel motief waarom men dit bouwwerk als doel voor een aanval zou moeten kiezen. Niemand kan natuurlijk voorspellen of ook niet Alkmaar eens zal worden aange vallen maar datzelfde geldt voor elke an dere gemeente, zoodat er geen enkele reden is hier weg te trekken om zich elders op een misschien veel gevaarlijker plaats te gaan vestigen. Het is te hopen, dat er aan de versprei ding van vreesverwekkende praatjes zoo spoedig mogelijk een einde gemaakt wordt. Meer dan ooit is het thans de tijd om het hoofd koel te houden en zich niet te laten beïnvloeden door al te vreesachtige elemen ten. Er zijn op het politiebureau reeds eenige stadgenooten verhoord, die niet alleen ver dacht werden van het onnoodig verwekken van vrees bij de bevolking, maar die zich ook op hoogst onverantwoordelijke wijze hebben uitgelaten over de bedoeling der bombardementen en over degenen, die daarvoor verantwoordelijk zouden zijn. Men zij dus gewaarschuwd. EEN SLACHTOFFER VAN DE ZEE. Nauwelijks is het badseizoen te Eg- mond aan Zee begonnen of reeds heeft de zee een slachtoffer geëischt. De heer J. Slag ter, woonachtig te Utrecht, was Donderdag avond met zijn hotelier en nog een badgast in zee gaan zwemmen. Waarschijnlijk is hij daarbij in een mui geraakt. Hij werd door de sterke strooming van de zee meege sleurd. Alles ging zoo plotseling in z'n werk, dat zijn metgezellen geen gelegenheid meer hadden hem te hulp te komen. Zij haastten zich naar het strand, doch aangezien het reeds 's avonds 11 uur was, vonden zij op het strand geen hulp. ÏJlings waarschuwden zij de autoriteiten, doch het was toen te laat om met eenige kans op succes nog hulp te bieden. Een tragische bijzonderheid was, dat de heer Slagter juist Donderdag te Egmond aan Zee was aangekomen om er zijn vacan- tie door te brengen. Enkele uren na het on geval is zijn lijk aan het Egmondsche strand aangespoeld. EEN GLAS IN LOODRAAM VOOR HET GYMNASIUM. De architect van het nieuwe gymnasium, de heer Kirkenier, heeft aan onzen vroegeren plaatsgenoot, den heer P. Worm, thans te Bergen, opdracht gegeven voor het maken van een glas in loodraam in de hal van het nieuwe gymnasium. De heer Worm maakte in 1937 in opdracht van de Nederlandsche regeering de wand- schilderij in het Nederlandsche paviljoen op de wereldtentoonstelling te Parijs en ont ving de opdracht voor het glas in loodraam, omdat zijn werk aanpast aan de architectuur van het nieuwe gymnasium. NATIONAAL HULPCOMITÉ 1940. Bij het Werkcomité voor de inzameling te Alkmaar, ten, bate van het Nationaal Hulpcomité 1940, kwam nog aan nagiften binnen de som van 127.33, zoodat de totaal opbrengst steeg tot 7584.51, (Bo vendien werd op verzoek van enkele gevers, een deel van hun bijdrage bestemd voor het comité voor den zieken en gewon den soldaat) •- He tinzamel-ingscomité is zeer erkente lijk voor de allerwege ondervonden mede werking. In bijzonder verdient vermelding het werk dergenen die Zaterdag 22 Juni met de collecte uitsluitend op straat ca. 900 hebben bijeengebracht. Ook de padvinders hebben zich kranig geweerd, met hun pommes-frites-actie, die 170. opleverde. De grootste verrassing bracht evenwel de inzameling der collectezakjes op Maandag en Dinsdag j.l. waarbij bleek, dat de zakjes werkelijk in de huiselijke kring hadden gecirculeerd. Sommigen bevatten 100, 2'00, één zelfs 400. In het algemeen leverden de wijken ook record bedragen op. Een daarvan zelfs 922. Een woord van dank aan de geheele burgerij, die opnieuw blijk gaf van haar zoo bekende milddadigheid. Ook kwamen bedragen binnen van: de ijshockey-club van 50; Vrijw. Brand weer Ver. „Kracht en Vlugheid van 25; Alkm. IJsbereiders Ver. van 25 (waar van 10 voor den zieken en gewonden soldaat). Vereenigingen of personen die zulks alsnog wenschen te doen, kunnen hunne bijdragen deponeeren ten kantore van den secretaris, angestraat 87, of doen over schrijven op giro-rekening No. 2162 der Amsterdamsche Bank ten gunste van het Nationaal Hulpcomité 1940. LUCHTBESCHERMINGSDIENST. De personen, die nog vorderingen hebben op den luchtbeschermingsdienst alhier zijn nog in de gelegenheid him facturen tot en met a.s. Dinsdag in te leveren op het Waag gebouw. EEN BEZOEK AAN DE ALKMAARSCHE COURANT. Wij hebben Donderdagmiddag op onze zetterij bezoek gehad van de hoogste klasse van de Lindenschool, die belangstellend toegezien heeft hoe een courant wordt gemaakt. Op voorstel van het hoofd der school besloten de leerlingen over wat zij gezien hadden een opstel te maken en de redactie beloofde het beste opstel te zullen publi- ceeren. Het enthousiasme bij de jeugd bleek zoo groot, dat de kinderen dadelijk naar huis gingen om met het opstel te beginnen. Reeds hedenmorgen zond ons het hoofd der school, de heer H. J. van der Winden, het opstel dat hem z. i. het beste leek. Het bleek afkomstig van Wim Kloos, Van Houtenkade en de belofte getrouw zullen wij het thans publiceeren. Wij laten het hier volgen. Donderdagmiddag mochten de Ieerlin gen van de 6e klasse der Lindenschool een bezoek brengen aan het bedrijf van de Alkmaarse Courant. Ruim 40 leerlingen namen hieraan deel. Toen we binnen kwamen gingen we eerst kijken, hoe het zetsel gemaakt wordt. Eerst maakte de zetter een regel van let ters ,die hij daarna verschoof, door een soort kanaal voor een gleuf. Toen hij weer ergens op drukte, stond er meteen een regel zetsel van lood. Door een soort hijskraan werden de regels van letters (niet die van lood) omhoog gehesen^ zo dat die weer gebruikt konden worden voor andere woorden en regels. Daarna gingen we naar een tafel, waar van een stuk was afgezet, net zo groot als 1 pagina van de courant. Daar zette iemand de berichten in, zodat het eigenlijk al bijna klaar was. Doch nu vertelde iemand ons, dat alles op een stuk carton moest komen te staan. Dit noemde hij een matrijs. Daarom ging het door een mangel. Toen gingen we weer naar een andere afdeling, waar we ook weer een grote machine zagen. Daar was ook een grote ketel waar men lood in smolt. Op een wij zer zagen we, dat het er 280 a 290 graden warm in was. Nu kwam er een bolvormige plaat van lood uit, ook met allemaal let ters. Een meneer liét ons ook nog een stuk carton zien. waar allemaal plaatjes van „Opa Bol van de IJzeren Knol" op voor kwamen. Daarna gingen we weer naar een af deling en nu stonden we versteld. Daar stond een verschrikkelijke grote machine, die de rest moest doen om de krant klaar te maken. Eerst moesten we even wach ten, maar opeens begon alles zachtjes te draaien. Het ging al harder en hij maakte tenslotte zo'n laai, dat we elkaar bijna niet meer konden verstaan. Aan de ene kant was een kolossaal grote rol papier geplaatst en die ging de hele machine door. De inktrollen zagen we en ook een soort mes, die elk stuk precies op de goede plaats afsneed. Tenslotte kwam de krant er gevouwen en wel uit. Tellen hoefde niet eens, want elke 5'0-ste wipte even omhoog, zodat alles gemakkelijk geteld kon wor den. Een meneer vertelde me nog, dat van elke rol papier 16*090 kranten konden wor den gemaakt. We kregen ook nog ieder de juist gedrukte „Alkmaare Courant". Ten laatste gingen we naar de redactie kamer. Daar stond o.a. de Telex. Dat was een prachtige installatie. Er was net het bericht van de eis van Rusland aan Roeme nië binnengekomen. Gauw werden daar Bulletins van gemaakt. Verder zagen we nog vele andere berichten er op verschij nen. De Redactie deelde mede, dat er 80 krantenbedrijven in Nederland zijn aange sloten bij de Telex en dat er twee kanforen zijn te Amsterdam en te Den Haag, die om de beurt uitzenden. Daarna werden onze namen opgeschreven, want we zouden onze namen straks zien verschijnen op zetsel. Toen kregen we nog een paar kwart-jaargangen van de krant te zien en wachtten we eventjes om gauw daarna onze namen in zetsel te ontvangen. Nadat meneer v. d. Winden namens ons bedankte en nadat we een driewerf hoera voor de „Alkmaarse Courant" hadden uit geroepen, gingen we heel erg voldaan naar huis. Bioscopen. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Doodloopende Straat (rom.-dram.); hoofd rollen Sylvia Sydney, Joel Mc Crea en Humphrey Bogart. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Congo-Express (rom.-sens.); hoofdrol len Marianne Hoppe, Willy Birgel en René Deltgen. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Ex-Bokser (sens.); hoofdrollen Victor Ma Laglen, Tom Brown, Nan Grety en Con stance Moore. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Lokkend verleden (rom.); hoofdrollen Joan Crawford, Margaret Sullavan, Melvyn Dou glas en Robert Young. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Zondag 30 Juni, Stompetoren, dansen bij Kamsteeg vanaf 3 uur. COLLECTE VOOR HET FONDS VOOR OUD-MILITAIREN. De districts-commissie van bovenge noemd fonds te Alkmaar, bestaande uit de heeren J. G. Haremaker, voorzitter; S. W. B. Arntz, secretaris en G. B. C. Vasbinder, pennningmeester, verzoekt ons opname van het volgende: Op Dinsdag en Woensdag 2 en 3 Juli a.s. zal in de gemeente Alkmaar en op Donderdag 4 Juli a.s. in de gemeente Bergen wederom de jaarlijksche collecte plaats hebben ten behoeve van het fonds voor oud-militairen. Uit dit fonds worden verdienstelijke oud-militairen, die van een klein pensioen moeten rondkomen, financieel gesteund Alléén 2de hondsch goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden). Gevraagd een 2 pers. Kano, in goeden staat. Brieven met prijsopgave onder letter S 172 bureau van dit blad*. Te koop: een prima gebr. platte wagen 67.50. Electr. Wagenmakerij „DE VALK", Friescheweg 4, Alkmaar. Te koop: Lief wiegje voor 1.50, pracht moderne kinderwagen, mooi fornuisje, kamercloset 3.50, Deven ter vloerkleed, prima Naaimachine 12.50. DEKKER, Spoorstraat 5. Babyweegschalen, z. g. a. n. „HYGIENA", Achterstraat 45. Tel. 2.0.5.2. Briefadres postbus 26, Alkmaar Te koop: Damesrijwiel (nieuwe ban den, kettingkast, jasbeschermer, enz.) z. g. a. n. 20. LIJTWEG 21, Bergen. m Pracht H. rijwielen 20, 21, Dames rijwielen 19.50, 20.50, meisjes- en jongensfietsen. NIEROP's Rijwielhan del, Heerenstraat 10. Tel. 3827. Te koop: gebruikt 2 pits gastafel. HOLLEWEG 30, Heiloo. Het Naaimachine Huis. Pracht inzinkb. Singer Handm. en Titan inzinkb., Veritas Trap als nieuw 35 m. gar. J. H. DE BOER, Geestersingel 48, Alkmaar. door het verschaffen van een toelage eens per drie maanden. Waar die oudjes dikwijls onder zeer moeilijke omstandigheden leven, wekken wij op hunne zorgen eenigszins te ver lichten. Moge een ieder naar zijn vermogen me dewerken om de voortzetting van het nut tige werk van het bestuur van het fonds mogelijk te maken en om de collecte te doen slagen. Het was op den avond van 9 Mei, dat in onze gezellige raadszaal de groote mannen van het verleden uit de omlijsting hunner portretten peinzend neerzagen op het bonte gezelschap van Edelachtbaren en journalisten, die daar gezamenlijk bezig waren en voorbereidingen troffen om de belangen der gemeente te beharti gen. Het was mobilisatie, ons land verkeerde zelfs in den staat van be leg en een raadslid was in die dagen een autoriteit, die door de critici onder de persvertegenwoordigers min of meer met voorzichtigheid behandeld moest worden. Maar er was niets, dat deed vermoeden, dat wij aan den vooravond van groote gebeurtenissen stonden en er werd op ouderwetsch gezellige wijze gedebatteerd over stedelijke vraagstukken, welke op dat moment voor allen, die zich er in verdiepten, problemen van de allergroot ste beteekenis waren. We vroegen ons af wat er met de wie lerbaan zou moeten gebeuren en waar de exportveiling den moed vandaan haalde om een schijntje te bieden voor een stuk gemeentegrond, dat een kapitaal waard was. We maakten ons druk en we maak ten ons boos en we vreesden tegelijkertijd, dat zoowel de wielerbaan als de veiling misschien over de stadsgrens zouden verhuizen en we waren daarom tot nieu we besprekingen en nieuwe offers bereid om de donkere wolken, die aan Alkmaars horizon kwamen opduiken zoo spoedig mogelijk weer te verdrijven. We gingen naar huis en we droomden van de exportveiling en van de wieler baan, die een kapotten vloer had, welke men op kosten van de gemeente wilde herstellen. De renners trapten als razen- den over dien kapotten vloer. Daar sloeg er een over den kop en boem Het was een „boem", die heel Alkmaar gewekt heeft. Het was het geluid van een inslaande bom, de gongslag waarmee voor Alkmaar en deze geheele streek het spel van den oorlog werd geopend. Er zijn tijden in de wereldhistorie, dat de groote gebeurtenissen elkaar zoo ver rassend snel opvolgen, dat men bij een terugblik niet kan begrijpen hoe de we reld in korten tijd een zoo geheel ander beeld kon krijgen. Tusschen de toen ge houden raadszitting en die van thans is Nederland in oorlog geweest, is ons leger gedemobiliseerd en ons land als bezet ge bied bestuurd door militaire en burger lijke Duitsche autoriteiten. Wij hebben onze grondwet en een heel rijtje andere wetboeken in het rekje gezet van de boeken, die niet meer gebruikt zullen worden en de stuurlieden, die nog op ons staatsscheepje zijn overgebleven hebben andere bevelen gekregen en het roer omgegooid om een geheel anderen koers te gaan varen. Veel wat onbruikbaar was en verouderd heb ben wij overboord gegooid en wij kunnen niet anders doen dan vertrouwen op de verzekering, dat wij thans den dageraad van een nieuwen morgen tegemoet varen. En in het brave provinciestadje waarin wij wonen en dat door de natuur die zich van oorlog of vrede niets aantrekt in dezen tijd weer in een omlijsting van groen en bloemen gezet is, hebben wij ons dagelijks afgevraagd of bij het vele, dat gaat verdwijnen ook de gemeenteraad van Alkmaar zou zijn. Die vrees is tot dusver niet bewaarheid geworden en er zijn zelfs hoopvolle teeke nen, dat onze stedelijke volksvertegen woordiging de belangen van stad en bur gerij in den vervolge kan blijven behar tigen. En dus zaten wij Donderdagavond weer in dezelfde zaal en in dezelfde bonte ver scheidenheid bijeen en brachten den gul den regel in toepassing: „doe gewoon, dan is alles ook gewoon". Wij deden gewoon en het leek gewoon, maar het was niet heelemaal zooals an ders, want wij hadden ons deel van den wereldoorlog achter den rug en de groote gebeurtenissen van dezen tijd hadden zich niet voltrokken zonder op allen en alles hun stempel te hebben gedrukt. Daar zaten de vertegenwoordigers van partijen, die er nog altijd zijn, maar mis schien niet zullen blijven en ook de ver tegenwoordigers van de pers, die onder andere omstandigheden werken, dan men tot dusver gewend was. En omdat zoovele categorieën en groepen geslachten lang in de oude voetsporen zijn getreden, is het begrijpelijk, dat het aanpassingsproces niet al te haastig kon verloopen en dat deze geheele vergadering den indruk maakte, dat men wel deed alsof er niets gebeurd was, maar dat het feit, dat men niet in de toekomst kan kijken de lust tot politieke spiegelgevechten volkomen had verdreven. Het was, zooals wij het vroeger ook wel eens genoemd hebben, een „tamme" vergadering en als B. en W. ooit voorstel len hadden, die ze graag zonder discussie zagen aangenomen, dan hadden ze die thans in den Raad moeten brengen. De burgemeester heeft in zijn sympa thieke openingsrede op de veranderde omstandigheden gewezen en ons aller leedwezen betuigd aan hen, die in den eervollen strijd een geliefd familielid hebben verloren. En hij heeft hulde ge bracht aan al degenen, die in de moeilijke dagen der evacuatie tijd noch moeite be spaard hebben om het enorme werk in den kortst mogelijken tijd en op de beste wijze te doen verloopen. Wij willen ook hier gaarne den dank der burgerij vertol ken voor alles wat de gemeentelijke autoriteiten en in het bijzonder de leiders der veelomvattende evacuatie- en distri butiediensten in de afgeloopen weken ge presteerd hebben en wij voegen onze woorden van hulde bij die van 's Raads nestor, die in het bijzonder den burge meester een woord van hartelijken dank bracht voor de wijze waarop hij in uiterst moeilijke omstandigheden voor de belan gen der geëvacueerden en der bevolking op de bres heeft gestaan. De oorlog is nog niet ten einde, maar wij kunnen slechts hopen, dat het bekende „l'histoire se repète" voor Alkmaar niet meer van toepassing zal zijn. En verder was er een zekere matheid in den Raad, die de oorzaak was, dat er weinig gesproken en nog minder gedebat teerd werd. Wij beleefden het zeldzame verschijnsel, dat een reorganisatie der stedelijke politie zonder hoofdelijke stemming werd goedgekeurd en dat zelfs een aanvrage om schadevergoeding in verband met de wijziging van het uit breidingsplan voor de Achterstraat zonder eenig' debat van de hand werd gewezen. Het is nog niet zoo lang geleden, dat een dergelijk verzoek een in den Raad ge worpen kluifje was, dat de heeren juris ten elkaar grommend betwistten. Men nam met vreugde kennis van het feit, dat datgene wat Alkmaar voor onrechtmatig gegeven steun aan het Rijk terug moet betalen „slechts" 46060 be droeg, men troostte zich met de gedachte, dat het nog meer had kunnen zijn en maakte een complimentje aan de heeren, die gezorgd hadden, dat het inderdaad niet meer was geworden. En verder paste men zich reeds volko men aan bij de veranderde omstandighe den in zooverre men algemeen begreep, dat er wellicht een tijd van voedsel- schaarschte zal kunnen komen en dat er dus een andere houding noodig was te genover de burgers, die er zoogenaamde volkstuintjes op nahouden. De gemeente had nu zelf voor volkstuin tjes gezorgd en men bleek zelfs welwil lend gestemd tegenover de burgers, die de gewoonten der Canadeesche goudzoe kers in practijk hadden gebracht, en op het oude tuintjesterrein ongevraagd reeds hun claims hadden afgebakend. Er was, wat tuingrond betrof, natuurlijk meer vraag dan aanbod geweest, maar wethou der De Groot zegde voor een volgend jaar ook belangstelling toe voor de ver zoeken van losloopende burgers, die geen lid van een biljartclub of een buurtver- eeniging zijn, maar daarom „evengoed" aanspraak op een volkstuintje willen maken. En omdat er comitévergaderingen zul len zijn zoolang als er een Alkmaarsche Raad is, was de openbare zitting na drie kwartier al weer afgeloopen en sloot de bode nauwkeurig de hooge deuren opdat geen woord van het verder besprokene tot de niet daarvoor bestemde ooren zou kunnen doordringen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2