DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. GENERAAL WINKELMAN. Geheime documenten gevonden. No. 155 Woensdag 3 Juli 1940 142e Jaargang Het Duitsche legerbericht. Het Duitsche frontbericht. De publicatie wordt beschouwd als de grootste sensatie van dezen aard. in&ouui ND. 28 Juni was er in verandering ge- lering van en- :er hebben af- ienten meer aan ospeen, welke in oor behoorlijke iren in het laatst ik en de prijzen le verdrukking, is van 1012 8.609.80 tot Sla waarvan nig in de ver- verkochte kisten, per 100 stuks, n ook lager in 14 en 1821 aren door den ger in prijs, doch en 24—30 per Bij een betrekke- le prijs van tuin- f 5,50—8.50 per gal in trek en de og kunnen er weer duur en wel 10—15 voor rijzen voor spina- f 10.50 en 6.50— j goed. De prijs 27 per 100 kg. is oer had weinig te De fruitmarkt. 29 Juni was het n den grootsten je groot die was, aet ging zeker om oor zoover per ki- j komt een be de groenteveiling ke per slof wordt c was er goede was er een zeer ïland, grooter dan kleine markten ■erd door hande- n gekocht. Er was rdbeien en de fa- sche handel boden jzen begonnen met met 1315.50 sn de prijzen van Juli is er verwach- althans voor mooie n en in die week ;en einde, wat niet geen aanvoer meer :omen er bessen, uisbessen aan de g is, dat ook dat vinden. In de af- bessen 17f 26, :rsen 26f 31 en 100 kg. er wel vijf 1 en vlak voor wachtkamers ïocht meer op mtje op zijn itomatische dranger dergelijks, dat haar sloot zijn theorie aan tsen. Hij liet zich op rvallen, drukte de lar binnen, t dat hij de deur cht protesteerend ge- Bijna op hetzelfde isternis aan de ande- r voor een moment ichtstraal, terwijl het weerklonk. C XXXVII. evoerd wordt. zat in een hoekje ge melijks dorst ademha- ndig zoo zeker van ge varen gevlogen, dat 't lijken schrik hadden iet op handen en voe- l het schot hem wel melijk unheimisch. In ;ins ten prooi aan het 'dat er iemand naar am. te hij, dat het gevaar- jn te blijven waar hq weg. Heel voorzichtig hand vooruit welke ndervond en daarom verder. Wordt vervolgd. t ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 1 -5 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. Dit nummer bestaat uit twee bladen. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA, 's-G ravenhage, 2 Juli. De bevelhebber van de weermacht in Neder land, generaal der vliegers Christiansen, maakt bekend: OFFICIEELE MEDEDEELING. 1. Generaal Winkelman en onderhoorigen van de Nederlandsche weer macht en politietroepen hebben door hun persoonlijke handelwijze niet de matiging in acht genomen, welke op grond van de hun door den Fiihrer van het Duitsche Rijk toegestane voorrechten behoorde te worden verwacht. 2. Hierdoor is het rustig verloop van de demobilisatie der Nederlandsche weermacht, zooals dat in groote trekken is voorzien en ook door de meerderheid van de Nederlandsche bevolking en weermacht werd toege juicht verstoord geworden. Derhalve is de daarvoor verantwoordelijke opperbevelhebber van de in demobilisatie zijnde Nederlandsche land- en zeemacht in krijgsgevangenschap naar Duitschland overgebracht. 3. De functie van opperbevelhebber der Nederlandsche land- en zee macht is tegelijkertijd door den commissaris voor de demobilisatie der Nederlandsche weermacht opgeheven. 4. In het hoogst eigen belang van de Nederlandsche weermacht en van het Nederlandsche volk wordt verwacht, dat in de toekomst verstoringen der demobilisatie niet meer zullen volgen. Deze zouden tot de scherpste tegen maatregelen vanwege de Duitsche weermacht leiden. HET WERK DER N. S. V. Het internationale comité van het Roode Kruis maakt in een mededeeling van de omvangrijke en practische maatregelen, die de Duitsche Volkswohlfahrt" in opdracht van den Führer heeft genomen tot leniging van den nood onder de vluchtelingen in de bezette Fransche gebieden. Het internatio nale comité van het Roode Kruis is bereid, zoo luidt deze mededeeling verder, met al le middelen, waarover het beschikt, alle maatregelen van het werk tot hulpverlee ning aan de vluchtelingen te bevorderen en van alle beschikbare hulp, in het kader van het internationale Roode Kruis, een dank baar gebruik te maken. Het Opperbevel van de weermacht maakt bekend: Op 30 Juni, resp. 1 Juli zijn de Britsche Kanaaleilanden Jersey en Guernsey door een overval door deelen van het luchtwa- pen genomen en vervolgens door stoot troepen der marine en nagezonden afdee- lingen van het leger bezet. Daarbij schoot een Duitsch verkenningsvliegtuig 2 Britsche gevechtsvliegtuigen van het Bristol-Blenheim-type in een luchtge vecht neer. Bij de gewapende verkenning boven het Kanaal werd in den middag van 1 Juli een Britsch kustwachtschip ten oosten van Torquay aangevallen en in brand gewor pen. Een tweede succesvolle aanval was gericht op de haven van Wieck in Noord- Schotland. In den nacht van 1 op 2 Juli vielen onze gevechtsvliegtuigen wederom haven inrichtingen aan het Kanaal van Bristol aan. Branden en ontploffingen werden waargenomen. In den loop der aanvallen van Britsche vliegtuigen in den nacht van 1 op 2 Juli op Noord- en West-Duitschland werden o.m. bommen geworpen op Kiel. Zij richtten echter slechts geringe materieele schade aan. Eenige burgers werden ge dood. In totaal werden vijf vijandelijke vliegtuigen door luchtafweergeschut neer gehaald. Bovendien werden bij den nach telijken aanvax op Kiel nog twee vijande lijke vliegtuigen neergeschoten door het luchtafweergeschut der marine. Drie eigen vliegtuigen worden vermist. Het aantal van de op 30 Juni en 1 Juli, tijdens lucht gevechten neergeschoten vijandelijke toe stellen is met vijf gestegen, vergeleken met de tot dusver opgegeven getallen, zoodat het totaal thans 23 bedraagt. Het frontbericht van het D.N.B. luidt als volgt: De beide Britsche kanaaleilanden, Jersey en Guernsey, waarvan de bezetting in het legerbericht werd gemeld, hebben bij den tegenwoordigen militairen toestand hun be- teekenis. Het bezit van het noordelijkste Engelsche kanaaleiland Alderney is na de verovering van de beide voornaamste eilanden voor Engeland vrijwel waardeloos geworden. Tot dusver was het niet algemeen bekend, dat deze in de Golf van St. Malo liggende eilan den tusschen Normandië en Bretagne in het bezit van Engeland waren. Aardrijkskundig zjjn de Normandische eilanden vanzelfspre kend een bestanddeel van de Fransche kust. De Britsche souvereiniteit was een over blijfsel van den honderdjarigen strijd, dien Engeland tegen het einde van de middel eeuwen tegen Frankrijk heeft gevoerd. Het luchtwapen zette ook op 1 Juli zijn aanvallen tegen Engeland met succes voort. In het legerbericht van 2 Juli zijn ten slotte de zeer goede resultaten van de luchtdoel- artillerie opmerkelijk, die zoowel door de luchtdoelartillerie van het luchtwapen, als mede door de oorlogsmarine tijdens de nachtelijke aanvallen van Britsche vliegtui gen op Duitsch gebied zijn behaald. Ook de nachtelijke aanval, waaraan het Britsche luchtwapen tot dusver als zijnde naar verhouding, weinig riskant, de voor keur gaf, wordt met succes afgeslagen. OVERSTROOMINGEN IN JOEGO-SLAVIE. Tengevolge van de aanhoudende regens nemen de overstroomingen in de oud-Ser vische landsdeelen steeds grooteren omvang aan. Op de spoorlijn PosjarevacKoetsjevo is een door het water ondermijnde tunnel over een lengte van 20 meter ingestort. Men verwacht, dat het traject op zijn vroegst pas over twee weken weder vrij zal zijn. DE A.S. PRESIDENTSVERKIEZINGEN IN AMERIKA. De voorzitter van de rond 4 y millioen leden tellende vakvereenigingen der com missie voor industrieele organisatie, John Lewis, heeft gisteren in een openbare rede in St. Louis gepleit voor de candidatuur van den democratischen senator Wheeler voor het presidentschap. Wheeler bestrijdt fel de buitenlandsche politiek van Roose velt. De democratische partij, zoo ver klaarde Lewis, bezit in Wheeler den eeni- gen man, die Willkie zou kunnen verslaan. Wheeler is een man van het volk, die moe dig in het veld treedt voor de rechten van de arbeiders, voor vrede in het binnenland en niet-inmenging in den Europeeschen oorlog. DE FRANSCHE BOEREN EN PETAIN. Volgens een uit Vichy ontvangen bericht hebben de Fransche boeren aan den mi nister-president, maarschalk Pétain, een adres van ^nhankelijkheid en trouw ge zonden, waarin zij hem de verzekering ge ven van hun volle vertrouwen. DE NOORSCHE HERBOUW. Op de herbouwleening, die verleden week geopend is, is alleen Maandag reeds voor bijna anderhalf millioen kronen ingeteekend De Noorsche werkgeversvereniging heeft voor een half millioen ingeteekend, de lan delijke organisatie van vakvereenigingen voor een even groot bedrag en de Noorsche spaarmaatschappij voor 200.000 kronen. De bladen wijzen er op, dat in alle kringen der bevolking belangstelling voor een spoedi- gen herbouw bestaat. Dat blijkt vooral uit het feit, dat ook de kleine spaarders in ver rassend groot getal aan de leening deel nemen. AMERIKAANSCHE INDRUKKEN. Het D.N.B. meldt uit Washington: In Amerika schijnt men zich thans klaarblijke lijk te hebben neergelegd bij een spoedige Duitsche overwinning op Engeland. Alle artikelen, redevoeringen en gedachtenwis- selingen gaan sedert eenige dagen, in het bijzonder sedert de onderteekening van den wapenstilstand met Frankrijk uit van de veronderstelling, dat de oorlog zal eindigen met een volledige Duitsche overwinning. Hiermede is ook in overeenstemming, dat thans vele verwijten gericht worden tot Engeland en de vroegere Fransche regeering en dat hun nederlagen aan eigen schuld worden toegeschreven. Men vindt plotseling meer en meer berichten, waarin openlijk wordt toegegeven, dat de Belgen en Fran sehen Engeland haten en dat in Nederland, België en Frankrijk zeer snel normale toe standen terugkeeren. FORD KRIJGT DREIGBRIEVEN. Volgens Journal American heeft Henry Ford wegens zijn weigering, vliegtuigen voor Engeland te vervaardigen, talrijke dreig brieven ontvangen. In verband hiermede moest de politie te Southampton (Long Is land), waarheen Ford zich begeven had om de bruiloft van een kleinkind bij te wonen, voorzorgsmaatregelen voor de bescherming van zijn persoon treffen. ITALIË OVER DE BEZETTING DER KANAALEILANDEN. De vermetele onderneming van het Duit sche luchtwapen op de Engelsche kanaal eilanden wordt door de ochtendbladen ver meld als de eerste Duitsche landingsoperatie op Engelsch gebied. Albion is zich thans zoo schrijft de „Popoio di Roma" bewust van het doo- delijke gevaar, dat het van alle zijden door de geweldige Duitsche strijdkrachten be dreigt, een gevaar, dat Engeland, zooals het zelf verklaart, sedert 900 jaar niet meer heeft gekend. Maar ook op het vasteland heeft het Britsche prestige opnieuw zware klappen gehad. Een kenmerkend geval is de formeele opzegging van de Fransch Britsche garantie door Roemenië, dat zich onder den druk der feiten van de democra tische mogendheden heeft losgemaakt. In de opzegging van de Britsche garantie van 13 April 1939 ziet de „Messagero" een daad van rebellie. Roemenië heeft op dit smartelijk oogenblik zijn geloof in de eind overwinning van de mogendheden van de as willen kenbaar maken. Wat de binnen- landschen toestand in Roemenië betreft, is de regeering scherp opgetreden tegen de Joden, die van de Londensche Zionisten be vel hadden gekregen om door het verwoes ten van de olievelden verdere leveranties aan Duitschland onmogelijk te maken. DE DUITSCHE GEVANGENEN IN FRANKRIJK. Talrijke Duitschers, die na 10 Mei door de Belgische regeering aan Frankrijk waren uitgeleverd en naar Zuid-Frankrijk waren gevoerd, zijn na den wapenstilstand weer vrijgelaten, zij zijn voor het grootste ge deelte naar Parijs teruggekeerd. De mees ten hunner doen verhalen over de on- menschelijke behandeling, die zij geduren de deze zeven weken hebben ondergaan, alle Duitschers, die voornamelijk in het bij Perpgnan gelegen verzamelkamp waren ondergebracht, zullen eveneens onmiddel lijk terugkeeren. Onder hen bevinden ziel ook de vertegenwoordigers voor het buiten land van de in Brussel geaccrediteerde Duitsche pers. Deze Duitsche journalisten zijn 10 Mei door de Belgische autoriteiten gearresteerd en aan de Franschen uitgele verd. FET „POOLSCHE" LEGIOEN IN FRANKRIJK. Verklaringen van een Poolschen soldaat. Over de toestanden in het zoogenaamde Poolsche legioen, dat in Franschen opdracht tegen Duitschland heeft gevochten, zijn be langwekkende verklaringen afgelegd door een Franschen soldaat van Poolsche natio naliteit, die op 9 Juni bij Troissereux ge vangen is genomen. Hij zelf was sedert April 1939 als landarbeider in Frankrijk werkzaam en werd tegen zijn wil en onder dwang der politie gedwongen dienst te nemen in het Fransche leger. De andere leden van het legioen hadden geen andere ervaringen. Daar men in zulke elementen geen vertrouwen had werden, in opdracht van hooger hand, de zuiver Poolsche een heden ontbonden en verdeeld over verschil lende Fransche regimenten en daarin weer over verschillende compagnieën. Hierdoor moest aan de Polen de gelegenheid worden ontnomen tegen het deelnemen aan den oorlog en tegen andere gewelddadige maat regelen in verzet te komen. Door de Engel- schen zijn thans zulke Polen naar Engeland ontvoerd, om nu onder Engelsch commando opnieuw in het vuur te worden gebracht. 3 JULI, NATIONALE ROUWDAG IN ROEMENIE. De Roemeensche regeering heeft besloten, dat de 3e Juli, de dag, waarop de laatste elementen der Roemeensche troepen de ge bieden van Bessarabië en het noorden der Boekowina zullen verlaten, een dag van nationale rouw zal zijn. De minister van binnenlandsche zaken heeft besloten, dat de bioscopen gesloten zullen zijn, evenals de openbare gelegenheden na 23 uur, terwijl de herbergen om half 9 des avonds zullen sluiten. De bladen „Unversul" en „Curentul" schrijven, dat wanneer Roemenië Bessara bië en de Boekowina heeft moeten verliezen, zonder zich er tegen te kunnen verzetten, dit te wijten is aan het feit, dat Roemenië op een ernstig oogenblik volkomen alleen stond. Het isolement van Roemenië is ver oorzaakt door de onjuiste politiek der regee ringen, die sympathiseerden met de gealli eerden en door de ondoeltreffendheid der Fransch-Engelsche garantie. DE HOUDING VAN SPANJE. Het tijdschrift Phalanx schrijft, dat Duitschland en Italië spoedig een fundamen- teelen aanval tegen Engeland zullen be ginnen en het voegt er aan toe, dat Spanje niet eenvoudig toeschouwer is en ook niet zijn kan. Gibraltar, Rio Tinto verplicht Spanje, in de herinnering aan de onover winnelijke Armada, opmerkzaam te zijn en zqn naam in de geschiedenis, die wij be leven, te boekstaven. Naar van officieele zijde wordt medege deeld heeft een Duitsche propaganda-afdee- ling in het kleine stadje La Charite aan de Loire in een half verwoesten trein de ge heime politieke documenten van den Fran schen generalen staf aangetroffen. De hier gevonden documenten zijn, vol gens deze officieele mededeeling van zulk een groote beteekenis, dat alleen reeds de publicatie ervan beschouwd moet worden als de grootste sensatie van dezen aard. Zij onthullen met een duidelijkheid, welke zonder weerga is, de Engelsche en Fran sche plannen tot uitbreiding van den oor log. Tengevolge van de eigen zwakheid en uit gebrek aan offervaardigheid van Enge land en Frankrijk moesten de kleine vol keren van Europa systematisch naar den slachtbank worden gevoerd. Men wilde Duitschland op twee manie ren onderwerpen. Ten eerste door het af snijden van de Zweedsche ertsmijnen of door de verwoesting hiervan en vervolgens door de verwoesting van de Roemeensche en de Russische olievelden van Bakoe en Batoem. Ten tweede door Scandinavië in den oorlog tegen Duitschland mee te sleu ren, waardoor men over 10 divisies tegen Duitschland de beschikking zou krijgen en door ook Roemenië, Turkije, Griekenland en Joegoslavië in den oorlog te betrekken, waardoor men hoopte ongeveer 100 disivies tegen Duitschland op de been te brengen. Dit noemde men de strategie van het front d'usure" (het uitputtingsfront) tegen het Duische leger. Reeds lang was deze strategie een uitge maakte zaak. De onbekwaamheid en de be sluiteloosheid van de vijandelijke leiding en het bliksemsnelle toeslaan van het Duit sche leger hebben deze plannen verijdeld.Ge neraal Gamelin heeft in een schrijven van 12 Mei, dat ook is gevonden, de strengste orders gegeven voor het geheimhouden van deze documenten. Want zoo schreef hij „indien een dezer documenten den vijand in handen zou vallen, zou dat alleen al aan het Duitsche opperbevel een politiek wa pen verschaffen, dat tegen de geallieerden zou worden gebruikt". Het ministerie van buitenlandsche zaken heeft thans in zijn Witboek nummer 61 een overzicht van deze documenten ontworpen. Met het oog op de buitengewone beteeke nis is echter reeds thans voor het verschq- n envan het Witboek een aanvang gemaakt met de publicatie van deze documenten. DE VIJANDELIJKE VLIEGERAANVALLEN OP ITALIAANSCHE STEDEN. De vijandelijke vliegeraanvallen op Ita- liaansche steden hebben volgens een offi cieele publicatie van 11 tot 30 Juni de vol gende slachtoffers onder de burgerbevolking geëischt. 99 dooden, waarvan 77 door vij andelijke bommen, vier door granaatsplin ters van de eigen luchtdoelartillerie, acht door vijandelijke vlootacties en twee door vijandelijk artillerievuur, 392 gewonden, waarvan 339 door vijandelijke bommen, 23 door granaatsplinters van de eigen luchtdoel- artillerie, 29 door vijandelijke vlootacties en een door vijandelijk artillerievuur. DE TOESTAND IN DE BEZETTE GEBIEDEN. In de bezette gebieden komt het leven ten deele al weer op vredesvoet, aldus in heden van bevoegde zijde verklaard in een voor dracht voor buitenlandsche corresponden ten. De economische herbouw is overal al ter hand genomen. Naast het terugbrengen van de gevluchte bevolking is het verstrekken van onderdak en voedsel de eerste taak, waarbij de Duitsche militaire autoriteiten de plaatselijke overheid metterdaad ter zijde staan. In Nederland en België staat het scheppen van arbeid op den voorgrond. De herbouw van de verwoeste deelen van Rot terdam, Luik en Antwerpen is in vollen gang. In de eerste plaats wordt het verkeers- net in orde gebracht, waarbij de compag nieën van den Duitschen arbeidsdienst en Duitsche arbeiders den Belgischen autori teiten ter zijde staan. Intusschen leeft ook de Europeesch'e handel weer op, ook in landen, die tot nu toe overwegend met Engeland handel dreven. DE TOESTAND IN HONGKONG. Het Japansche blad de Kokoemin Sjim Boen verneemt, dat Groot-Britannië niet be reid is een bevredigend antwoord te geven op Japans verzoek om staking van het ver voer van oorlogsmateriaal via Burma en langs de Hongkongroute naar de Tsjoeng- kingregeering, hetgeen bewezen wordt door de grootscheepsche evacuatie van Engelsche vrouwen en kinderen uit Hongkong voor 5 Juli. Het blad schrijft, dat Groot-Britannië op Amerikaanschen steun rekent bij het aannemen van een hardnekkige houding in de kwestie van den wapendoorvoerhandel. Een bericht in de bladen uit Hongkong meldt op grond van welingelichte berichten, dat Groot-Britannië waarschijnlijk drastische maatregelen heeft genomen uit vrees voor de Britsche koloniën in het algemeen als gevolg van den op.handen zijnden beslis- senden slag met Duitschland. Uit Hongkong zelf wordt gemeld, dat de Spanning er dagelijks stijgt door de alge- heele ontruiming van Engelsche vrouwen en kinderen en ook van onderdanen van an dere landen. Tachtigduizend Chineezen zijn eveneens uit Hongkong vertrokken. De Japansche gemeenschap blijft kalm. JOURNALIST UIT DUITSCHLAND GEWEZEN. De Berlijnsche correspondent van de Neue Züricher Zeitung, dr. Caratsch, is uit Duitschland gewezen wegens het pogen door het verspreiden van leugens de betrek kingen tusschen Duitschland en Rusland te vertroebelen. De uitwijzing is geschied in het belang van Zwitserland zelf, waarvan de pers door een dergelijke leugencampag ne, die, indien zij verder geduld zou wor den, het bestaan van het eigen land in ge vaar zou brengen. KAN ENGELAND IN INFLATIE ONTKOMEN? Het Noorsche blad Norges Handels- of Sjoefarts Tidende stelt de vraag of Enge land aan inflatie kan ontkomen. Engeland zet den strijd voort, zoo schrijft het voor aanstaande blad, doch het kraakt in zijn machtigen bouw. Iedere dag beteekent een nieuw record in het geld uitgeven en in wapenproductie. De staat heeft dit jaar minstens 3 milliard pond noodig, waarvan niet eens de helft door belastingen kan worden gedekt. Er moet derhalve tot in het oneindige geborgd worden, ver boven de jaarlijksche spaargelden van het volk uit, die in normale tijden 5 tot 600 millioen pond bedragen. Het blad constateert tenslotte, dat de kansen, de uitgaven door belastingen en leeningen uit gespaard kapitaal te dekken, kleiner en kleiner worden. BRITSCH GARANTIE-AANBOD AAN IERLAND. Naar hl leidende nationaal-Iersche kringen te New-York verluidt, heeft de Britsche regeering den Ierschen vrijstaat een dezer dagen een garantie-aanbod gedaan voor het geval van een Duitschen inval, waartegen over Ierland zijn verdediging aan Engelsche leiding zou moeten toevertrouwen. Het En gelsche garantie-aanbod is in hoofdzaak ge baseerd op de belofte van hulpverleening door Poolsche en Tsjechische troepen, voor zoover deze zich op het oogenblik op En gelsch grondgebied bevinden. EEN UITZONDERINGSWET OP VREEMDELINGEN IN AMERIKA. De president der Ver. Staten heeft- een uitzonderingswet op vreemdelingen uitge vaardigd, waardoor deze beperkingen wor den opgelegd, die niet van toepassing zijn op staatsburgers der Ver. Staten. In Groot- Britannië nemen deze beperkingen voort durend toe. Het grootste gedeelte van de in Engeland levende buitenlanders geniet thans in concentratiekampen de Britsche gastvrijheid. In Frankrijk heeft de wapen stilstand duizenden buitenlanders uit Fran sche gevangenissen verlost. Anderen, die zonder vorm van proces in Abbeville zijn doodgeschoten, konden slechts als lijk wor den geïdentificeerd. De in het groot-Duitsche rijk levende bur gers van buitenlandsche mogendheden zijn daarentegen niet aan een uitzonderingsbe paling onderworpen, doch genieten in hun bewegingsvrijheid en de bescherming van hun eigendom dezelfde voorrechten als de Duitsche staatsburger. Zij kunnen zich evenals deze vrij over het rijksgebied bewe gen, mogen alle soorten auto's besturen, radiotoestellen bezitten en fotografeeren. DUITSCHE TROEPEN AAN DE FRANSCH-ZWITSERSCHE GRENS. Gistermiddag zijn aan de grens van het kanton Geneve met het Fransche land schap de eerste Duitsche troepen aangeko men voor het overnemen van de grensbe waking. Het betreft hier een afdeeling bergjagers, die in de lokalen van het vroe gere Fransche douanekantoor hun intrek hebben genomen. DE FRANSCHE JEUGD ACHTER PETAIN. Het blad La Petite Gironde publicert een manifest der Fransche jeugd, waarin deze trouw belooft aan maarschalk Pétain en zijn regeering en uitdruking geeft aan haar vertrouwen. Het manifest is onderteekend door alle Fransche studentenorganisaties.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 1