1 OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL 'meer jkarspel [broek op langendijk! langendijk Stand warm en huizen noordscharwoude Qemeeniecaden hensbroek £aatste J&eucfdm Spoet OORN Nederlandsche kinderen naar Oostenrijk. alkmaar. onder vrachtauto gekomen en gedood. motorrijder botst tegen paard. Italiaansch tegenbericht. de kindefen van koning leopold. Radioprogramma voor Vrijdag. EERSTE BLAD n koele plaats be- dags kant en klaar als koud dessert een van den maaltijd en even, dat de voe- al ook met het oog s te wensdhen over- zin méér voorkeur oor melk, dan kan grondstof voor pap- gde maïzena of tar- rijst, boekweitegrut- bindmiddel voor de ariaties. Zonder te gebruikte pappen zéér simakelijk zijn, adruk op het feit, dat jaar de koud voorge legen aanvaard zal werk voor de huis door haar 's middags recht te sparen, ik niet laten om ook te vestigen op de zoo eiden hangop, een irecht", dat geen an- agt dan het utgieten een doek, die in een 's ochtends wegge- tegen den tijd van ende van haar vocht n om het uitscheppen omige massa mogelijk iesnoods met eenige :en geklopt in een begeleid door een dsuiker en wat droge ezuiniging op ons sui- maar wat kaneelbe- i meeste hangop-lief» irtoevoeging overbodig nan onze „voedzame volledig te maken, het vermelden van dS oebereide pappen en rijstepap, karnemelk amandel- en vanille- ie eenvoudig uit de tal over., gemakkelij- >n om den prijs behoe- :en! Ook de yoghurt 5 de vollemelk-yoghurt wijze tot onze beschik- oorlogsgraven. - Hier m comité gevormd, dat e oorlogsgraven in Ne- i en planten te versie- jdoeling van dit comité atsen van hen, die vie* id, op passende wijze tq Landsche Sierteelt Cen- imveilingen hebben het ille medewerking toe* heele bemanning en ig achter om te helpen lande, en er dan soms in het gevaarte te zonder een zweem van van Meereboer „Vast- moete vasthouwe". de kwam men er ten- kenmerkte het leven Hij was iemand, die a terrein lag meer in alles bleef hij de goede, vertrouwen vriend. Een i man met een gouden werd op de begraaf» wordingen uiting ge- 3ii heer Boekwinkel uit ■iend van de familie de heeren Kostelijk, r van „Nieuw-Leven" s het bestuur van den lafplaats vertegenwoor- ur van „Excelsior" en en. ctie voor herstel halte liddenweg. anghebbenden worden verzameld ter onder enquête, waarin ver- lte Middenweg weer in sn, onder motiveering plaatse moeilijke ver- Op de lijsten wordt, druk geteekend. Ook ur blijkt zich voor deze spannen. Ter navolging! van de coöp. zuivel- te Opmeer heeft zich i tot zijn leden gericht, •ordt de melkbussen van ïouders, die thans op ieter van elkaar staan, >n te brengen, om alzoo ng te geraken. Wij ge reven ook bij andere t van overweging zal Nationale collecte. collecte Voor de oorlog- iterdag j.l heeft in deze lCht 268.59 K. Muur ingestort. in de Molsteeg bij het imuur, welke het perceel eer Veen, door ouderdom kwam in de steeg terecht iseerenden voorbijganger. Ie deur van een tegenover ikt, waardoor hij er nog al len. Verdere ongevallen niet voor. Laat ook Alkmaar van het aanbod profiteeren. De gouwleider van de Ostmark heeft na de bezetting van ons land spontaan het aan bod gedaan Hollandsche kinderen, die daarvoor in aanmerking komen, in grooten getale naar Oostenrijk te laten gaan waar zij, in een rustige omgeving en in een prachtig natuurgebied, de indrukken van het oorlogsgebeuren kunnen vergeten. Niet alleen dat zij daar volkomen herstel voor de geestelijke defecten kunnen vin den, bovendien zal alles in het werk ge steld worden de zwakken en ondervoeden datgene te verschaffen waardoor zij weer flink en krachtig in eigen gezin kunnen te- rugkeeren. Het is een aanbod dat uit gevoelens van dankbaarheid is geboren. Want na den grooten oorlog van 1914, die wij nog altijd den wereldoorlog noemen, zijn tallooze kleine Oostenrijkertjes in Hol land gastvrij ontvangen. Zeer velen landgenooten hebben in dien tijd een pleegkind in huis gehad, dat vaak veel lager bleef dan oorspronkelijk was vastgesteld, omdat zoowel de pleegouders als de kleine „gast" moeilijk van elkaar konden scheiden. Men heeft die spontane Hollandsche hulp voor het vaak ondervoede en nerveuse kind in Oostenrijk op zeer hoogen prijs ge steld. Menig Holandsche ouderpaar heeft nadien zijn vacantiereis naar Oostenrijk ge maakt en daar ondervonden hoe dankbaar men daar nog altijd is voor de spontane Hollandsche gastvrijheid en de verzeke ringen aangehoord, dat men te allen tijde tot wederdienst in een mogelijk voor Hol land moeilijken tijd bereid was. Toen nu ons land onder Duitsche bezetting is gekomen, toen men in Oostenrijk heeft gelezen, dat steden en haar bevolkingen onder het oorlogsgeweld hadden geleden, toen heeft de gouwleider van de Ostmark een royaal aanbod gedaan, dat dadelijk de groote instemming van zijn landgenoot, den rijkscommissaris, rijksminister Seyss-Inquart, heeft verkregen. Het is een aanbod van volkomen belange- Iooze hulp voor het Hollandsche kind, dat langen tijd gevoed en verzorgd zal worden in een omgeving, die tot de mooiste streken Van ons werelddeel behoort en daarbij is de verzekering gegeven, dat vanaf onze grens, alle kosten van reis en voeding voor reke ning van de Ostmark zullen komen en dat men er zeker van kan zijn, dat de kinderen een uitstekende verzorging zullen krijgen. In den beginne heeft men met eenige ge reserveerdheid tegenover dit royale aanbod gestaan. Men heeft bijlkbaar verwacht, dat, na de aansluiting, Oostenrijk niet meer het oude land van vroeger zou z(jn en bovenal heeft men er blijkbaar tegenop gezien, zijn kinderen in dezen onberekenbaren tijd zoo ver van huis te sturen, dat het contact tus schen ouders en kinderen nog slechts door briefwisseling mogelijk zou zijn. Maar men heeft daarbij over het hoofd gezien, dat de hartelijkheid der nog altijd dankbare Oostenrijkers nog even groot is als zij altijd geweest is en dat er voor zorg over de kinderen in dat rustige en veilige gebied geen enkele aanleiding bestaat, terwijl wij er bovendien van overtuigd zijn, dat wanneer werkelijk mocht blijken, dat de omstandig heden een plotselingen terugkeer van het uitgezonden kind noodzakelijk zouden maken, door de autoriteiten daaraan geen enkele moeilijkheid in den weg zal worden gelegd. Nu men, twee maanden na den voor ons beëindigenden oorlog, een beteren kijk op den algemeenen toestand heeft gekregen, blijkt, dat de aanvragen om kinderen aan deze extra vacantiereis te laten deel nemen, steeds grooter beginnen te worden. Het bestuur van de afdeeling kinderëva- cuatie van het Centraal evacuatiebureau in Rotterdam heeft thans reeds 4000 aanvragen ontvangen van ouders, die hun kinderen in het mooie Salzkammergut gaarne enkele maanden van onbezorgde vacantie gunnen, maar omdat men niet alleen Rotterdamsche kinderen daartoe in de gelegenheid wil stellen, is aan alle gemeentebesuren van de voor uitzending in aanmerking komende kinderen een opgave gevraagd. In totaal zullen 6000 kinderen naar de mooie gouw Opper-Donau kunnen vertrek ken en een Nederlandsch-Duitsch comité heeft de reis tot in alle onderdeelen reeds voorbereid. Op 15 Juli vertrekken de eerste vacan- tietreinen, waarbij er op gerekend is, dat de kinderen tot October in Oostenrijk zul len blijven. Het toezicht daar te lande is aan Nederlanders toevertrouwd. Alle kin deren staan onder geneeskundige controle en worden ondergebracht in vrijgemaakte hotels en vacantieoorden of zullen bij ge goede families logeeren, zoodat hun een onbezorgden tijd vol ontspanning te wach ten staat. Het is begrijpelijk, dat bij het contro- leeren der aanvragen voorrang wordt ver leend aan de kinderen, die een ontspan ning het meeste noodig hebben, terwijl noch naar politieke richting, noch naar godsdienstige gezindheid wordt gekeken. Wij hebben den indruk, dat de opgave van ontspanning behoevende kinderen in Alkmaar en omgeving nog beneden de verwachting is gebleven, wat allereerst voor de kinderen zelf te betreuren is. Zij, die alsnog van dit royale en. volko men onbaatzuchtige aanbod voor hun kin deren gebruik willen maken, dienen dit zoo spoedig mogelijk bij den burgemees ter hunner gemeente op te geven. Wij zouden het betreuren als vele ont spanning en verzorging behoevende Alk- maarsche kinderen niet van dit zeer har telijke en spontane aanbod van Oosten- rijksche zijde zouden profiteeren BRAND IN DEN WIERINGERMEER- POLDER. Door nog onbekende oorzaak is Dinsdag middag brand ontstaan in de staatsboerderij aan den Schelpenbolweg in den Wieringer- meerpolder, bewoond door den bedrijfs leider, den heer Oosterveld. De geheel met hooi gevulde schuur stond in een ommezien geheel in vlammen, zoodat het dak reeds was ingestort, toen de onmiddellijk gealar meerde brandweer op het terrein arriveerde. Zij wist echter de woning en de stallen nog te behouden. Een stier is in den rook gestikt. Kind verdronken. Hedenmorgen is het driejarig dochter tje van den heer D. B. aan de Sluiskade alhier in de Ringvaart gevallen en ver dronken. Nadat de heer A. ten Bruggecate Jr., die zich direct te water had begeven, eenige malen gedoken had, slaagde hij erin de kleine op het droge te brengen. De pogingen van de doctoren Wilmink en Verdonck en eenige leden van de E. H. B. O. om de levensgeesten op te wekken, mochten niet slagen. Gelijke tarieven van begrafenis- vereenigingen. Naar wij vernemen, hebben de bestu- ren van de begrafenisvereenigingen van den Langendijk een vergadering gehouden over het brengen van meer uniformiteit in de vergoedingen en de afschaffing van het fooienstelsel. Sommige uitvoerders werden met een be paald bedrag beloond, waarbij dan gere- j' kend werd op een bijdrage van de verschil- 3 lende leveranciers in den vorm van percen- I ten. Bij andere veieenigingen was aan deze I Percenta®es reeds een einde gemaakt door i, het vaststellen van een hoogere vergoeding aan de uitvoerders. Aan dezen toestand is thans een einde ge- doordat een uniforme regeling is getroffen. De uitvoerders van alle vereeni- gmgen zullen een gelijke belooning ontvan- vPi aannemen van kortingen is thans in w Gn' Pe ^kistenfabrikanten zullen ctnmn vervol£ hun prijscouranten bij de be- wJL vereenigingen aanbieden en da schierip m§É Va? de begrafeniskosten zal ge- schieden via deze besturen. hppff1 J"anz'en van de betaling der dragers getroffen.11 6Veneens een uniforme regeling GEBOREN: iWMwënrpthp' d' van Petrus Wagemaker en ™hv' ®u Wülemina E., d. van Ja cob E. Koster en M. van Wieren GETROUWD: Coenraad Pilon en Zwaantje Molema. - Mannus Schakelaar en Maartje Bakker. - Peereboom en Agnes Th. Jongejan. Nationale inzameling. De Zaterdag in onze gemeente gehou den collecte ten bate van onze getroffen landgenooten heeft opgebracht 173.76. Ontslag gevraagd. De heer D. Schuitemaker heeft ontslag gevraagd als hoofd van den luchtbescher mingsdienst. Dit jaar geen kermis. Woensdagavond vergaderde de raad dezer gemeente. De voorzitter, burgemeester Kooiman, opende met het uitspreken van zijn vreug de over den behouden terugkeer van alle militairen onzer gemeente uit den oorlog. Hij dankte de raadsleden en de burgerij voor de verleende medewerking tijdens de dagen dat de vluchtelingen uit Amers foort in onze gemeente waren. Voorts uitte spr. de hoopt, dat alle gemeentena ren den toestand goed zullen begrijpen en een waardige houding blijven aannemen. De voorzitter deelde mede, dat het der de lokaal aan de o. 1. school is aanbesteed, nadat door den commissaris voor den wederopbouw daartoe toestemming was verleend. (Zie bericht aanbesteding elders in dit blad). B. en W. stellen voor om ten behoeve van dit schoollokaal een geldleening aan te gaan groot 14000, af te lossen in 40 jaar, tegen nader te bepalen rente. Werd goedgekeurd. Onder dankbetuiging aan de ingezete nen deelde de voorzitter mede, dat de nationale collecte heeft opgebracht 111.22. Nog werd medegedeeld dat het toren uurwerk 1505.55 heeft gekost, en dat het zeer goed voldoet. Naar aanleiding van een verzoek van den L. T. B. te Spierdijk om 10 subsidie voor koolduivenbestrijding werd besloten subsidie te verleenen, als de bestrijding heeft plaats gehad. Op het verzoek van de boerenleenban ken om de 30 pet. rente der tuindersvoor schotten voor rekening van de "emeente te nemen, werd goedgunstig beschikt. Op voorstel van B. en W. werd de heer A. van den Tooren benoemd als controleur der steunverleening op arbeidscontract, samen met de gemeenten Heerhugowaard, Ursem en Oudorp. Van de commissie tot bestrijding van het alcoholisme was een verzoek ingeko men om het aantal vergunningen te be perken. Nu de nieuwe eigenaar van het café Mantel dit niet gaat exgloiteeren, stelden B. en W. voor het aantal vergunningen van 3 op 2 te brengen (één in Hensbroek en één in Wogmeer). Alzoo werd besloten. Van den minister van sociale zaken een schrijven inzake B-steun. Ten behoeve van de 10 werkloozen, 23 kleine tuinders en 2 kleine boeren in de gemeente werd twee gulden per hoofd beschikbaar ge steld. Aan hen kan dan inclusief de rijks bijdrage worden uitgekeerd resp. 7.90, 6.42 en 6.42 per persoon. Op het verzoek van P. A. Borst om een bijdrage in de kosten van vervoer van een kind naar de lagere school te Berkhout werd afwijzend beschikt, aangezien thans geen vervoermiddel aanwezig is. Van den vleeschkeuringsdienst te Span broek was de mededeeling ontvangen, dat de bijdrage in het verlies voor Hensbroek voor 1940 is bepaald op 120.50; voor 1941 is 80 geraamd. Het kohier voor de hondenbelasting werd vastgesteld op 121.50. De kermis gaat niet door. B. en W. stelden voor om de kermis dit jaar niet te laten doorgaan in verband met de tijdsomstandigheden. De heer Bommezij zag gaarne iets anders: de caféhouders worden zwaar getroffen. De voorzitter beaamde dit, doch deson danks vond hij het thans geen tijd voor kermisvieren. Spr. was niet tegen een enke len balavond, mits deze uur vóór zons ondergang is geëindigd. Weth. Oudejans zeide, dat, als de jongelui den ernst van den toestand niet begrijpen, wij moeten vóórgaan. Het voorstel werd hierop goedgekeurd. De voorstellen tot wijziging van het amb tenarenreglement, afschrijving hondenbe lasting en oninbaarverklaring van verschil lende posten werden zonder meer goedge keurd. De leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden met algemeene stem men herbenoemd. Tegen de vaststelling van de pensioen grondslagen van J. P. Leegwater werden geen bezwaren ingebracht. Hierna volgde sluiting. Twee jongens, die gistermiddag aan het spelen waren in de Kloosterlaan te Utrecht, sprongen op een gegeven moment op een treeplank van eén gemeentelijke vracht auto, die van een terrein van de gemeente kwam aanrijden. De vijfjarige H. V. sprong evenwel mis en kwam onder de achterwie len terecht. Het jongetje was op slag dood. Cavalerist ernstig gewond. In den afgeloopen nacht is op den Utrechtschen straatweg te De Bilt een motorrijder, welke een bereden Neder- landsch troepentransport inhaalde, hierop ingereden. Het transport was op weg van Amersfoort naar Utrecht. De motor reed tegen een paard, dat daardoor kwam te vallen. De soldaat, die er op zat, sloeg tegen den grond en bleef bewusteloos lig gen. Het bleek, dat de man een zware hersenschudding had opgeloopen. Hij is ter verpleging naar het militaire hospitaal te Utrecht overgebracht. HITLER ONTVANGT TELEKI EN CSAKY. Uit München werd door het D.N.B. ge meld: De Führer heeft gisterochtend in aan wezigheid van den rijksminister van bui- tenlandsche zaken, von Ribbentrop, en den sedert Zondag op uitnoodiging van de rijks- regeering in Duitschland vertoevenden Ita- liaanschen minister van buitenlandsche za ken, graaf Ciano, in den Führerbau op het Koninklijke plein den op uitnoodiging van de rijksregeering in München aangekomen Hongaarschen minister-president graaf Te- leki en den Hongaarschen minister van bui tenlandsche zaken, graaf Csaky ontvangen. De bespreking werd in den geest der tradi- tioneele vriendschappelijke betrekkingen tusschen de drie staten gevoerd. DE HONGAARSCHE STAATSLIEDEN TERUGGEKEERD. De Hongaarsche minister-president graaf Paul Teleki en de minister van buitenland sche zaken, graaf Csaky zijn hedenmorgen na hun bezoek aan Duitschland, te Boeda pest teruggekeerd. Op het station werden zij feestelijk ontvangen. DE BINNENLANDSCHE POLITIEK IN FRANKRIJK. Over de toekomstige staatsinrichting van Frankrijk worden thans nadere bijzonder heden bekend uit de laatste vergadering van de nationale vergadering te Vichy. Naar verluidt zal de regeering Pétain nog deze week een besluit uitvaardigen, waardoor de voorloopige samenwerking tusschen de regeering en het huidige par lement tot het van kracht worden van de nieuwe grondwet wordt geregeld. De be voegdheid en de activiteit van Kamer en Senaat zullen door dit besluit belangrijk worden ingeperkt. Reeds staat vast, dat de nieuwe grondwet door de regeering zal worden afgekondigd. De volksstemming over de grondwet, die de beteekenis eener ratificatie zal hebben en de verkiezingen van de vertegenwoordigende lichamen, waarin door de grondwet wordt voorzien, zullen niet samen vallen, maar zullen ach tereenvolgens en onafhankelijk van elkaar worden gehouden. WEES VOORZICHTIG MET GEVONDEN VOORWERPEN! Op de Houtmankade te Amsterdam is vanmorgen een ongeluk gebeurd, dat te wij ten is aan groote onvoorzichtigheid. Tót voor kort werden de loodsen, die aan de Coenhaven staan, gebruikt door militai ren, die daar verschillende goederen op sloegen. Thans zijn déze loodsen ontruimd en men liet toe, dat het publiek afval, dat in deze loodsen was achtergebleven, mee nam. Twee mannen, die daar vanmorgen ook een en ander hebben weggehaald, heb ben daar een klein voorwerp gevonden, dat zij niet thuis konden brengen. Op de Hout mankade heeft een van hen het op den grond gegooid en de ander gooide er een zwaren steen boven op. Het gevolg was, dat het voorwerp vermoedelijk een geweer- of mitrailleurpatroon ontplofte, zoodat een der mannen ernstig werd gewond. Hij kreeg brandwonden aan handen, borst en dijen en bovendien een ernstige wonde aan het voorhoofd. EEN VERKLARING VAN DEN PAUS. Men mag zich niet door wraak gevoelens laten leiden? Paus Pius XII heeft op zijn wekelijksche algemeene receptie, waaraan dezen keer ook talrijke aalmoezeniers, en soldaten deelna men, o.a. verklaard, „dat het in den oorlog vergoten bloed al te dikwijls haat wekt. Men mag zich echter niet door haatgevoe lens laten leiden. De wraak moet veeleer in liefde worden veranderd en men moet ook zijn vijand goed doen. Geen wrok en geen wraak dus, hetgeen echter niet .betee- kent, dat men het geschonden recht niet weer moet herstellen. Het legerbericht van het Italiaansche hoofdkwartier luidt als volgt: Uit nadere inlichtingen is zonder eenigen twijfel gebleken, dat eenheden van ons luchtwapen tijdens de operaties op 9 Juli in het gebied van de Balearen het groote En- gelsche slagschip „Hood" van 42.100 bruto registerton zwaar beschadigd en in brand geschoten hebben. Het vliegtuigmoederschip Ark Royal heeft eveneens twee voltreffers van zwaar kaliber op de brug gekregen. Dit is uit de fotografische opnamen gebleken. Bij het zeegevecht in de Ionische Zee heeft een Engelsch koopvaardijschip twee vóltreffers met bommen van zwaar kaliber gekregen. Een nader onderzoek wordt ingesteld om nauwkeuriger gegevens te verkrijgen over de schade welke de vijand bij dezen lucht aanval en bij de voorafgaande aanvallen ten zuiden van Kreta geleden heeft. Gistermor gen en laat in den middag is de marinebasis van Malta opnieuw hevig met bommen be stookt. In het kruitmagazijn en op de in de haven liggende schepen werden branden en ontploffingen waargenomen. Drie vijande lijke jachtvliegtuigen werden door onze bommenwerpers neergeschoten. Twee Itali aansche vliegtuigen zijn niet teruggekeerd. HET DUITSCHE FRONTBERICHT. Het frontbericht van het D.N.B. meldt, dat de actie van het Duitsche luchtwapen op Juli met zeer groote successen is bekroond. Boven het Kanaal is het tot hevige luchtge vechten gekomen, waarbij de tegenstander sterke verliezen leed. Hierbij is opnieuw het sterke overwicht gebleken, dat de Duitsche jagers hebben. Deze jagers hebben talrijke Britsche tegenstanders neergehaald en wa ren daardoor in de gelegenheid de actie van de Duitsche gevechtsvliegtuigen tegen En geland met succes te beschermen. De typen jachtvliegtuigen, die het Duitsche luchtwapen heeft ontwikkeld, zijn zoowel wat de snelheid als wat de bewapening aan gaat, tegenover alle machines van den tegenstander verre in de meerderheid. Bij de luchtgevechten van gisteren boven hei Kanaal is gebleken, dat ook de scholing van de Duitsche vliegers beter en grondiger is dan die van de R.A.F. Uit San Sebastiaan wordt gemeld: Generaal Franco heeft den in het hotel Maria Cristina wonenden kinderen van den Belgischen koning aangeboden verblijf te houden in het historisch" koninklijke paleis San Ildefonso in Lagranza, ten noorden van Maarid. TREEDT PRESIDENT LEBRUN AF? Pétain als opvolger genoemd. In Genève verluidt, dat Lebrun, de pre sident der Fransche republiek, eerlang zal aftreden om vervangen te worden door Maarschalk Pétain. Er zou een triumvi raat uit de ministers Laval, Marquet en Generaal Weygand gevormd worden. Een bevestiging uit Vichy was tot dus verre niet te verkrijgen. De „Petit Tauphinois" geeft interes sante bijzonderheden over de positie van Maarschalk Pétain na goedkeuring van de bekende volmachten door de Nationale Vergadering. Maarschalk Pétain, zoo con stateert het blad, zal in zijn persoon de volmachten van het staatshoofd en d'ie van het hoofd der regeering vereenigen, zooals overigens de grondwet van 1857 dit veroorlooft, welke niet uitdrukkelijk de functies van minister-president heeft voozien. Politieke gesprekken in clubs verboden. - Uit Istanboel (Turkije) wordt door het D.N.B. gemeld: Herhaalde heftige twistge sprekken tusschen Fransche en Engelsche leden van de internationale clubs te Istan boel zijn oorzaak geweest, dat de clubbe sturen besloten hebben politieke gesprekken tusschen leden der clubs te verbieden. HOORN. Op de heden gehouden k aas-' markt waren aangevoerd 7 stapels kleine fabriekskaas wegende 2110 k.g. De prijs was 27. De handel was goed. JAARSVELD, 414,4 M. KRO-Uitzending. 8.— ANP-berichten. 8.05 Wij beginnen den dag. 8.15 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdien stig halfuur. 12.Gramofoonmuziek. 12.15 John Kristal en zijn Troubadours. 12.45 Be richten ANP., gramofoonmuziek. 1.15 Ver volg van 12.15. 2.Orgelconcert. 2.30 Gra mofoonmuziek. 4.le acte van de opera „Rigoletto" (Gr.pl.). 5.Voor zieken. 5.15 Gramofoonmuziek. 5.45 John Kristal en zijn Troubadours. 6.30 VPRO.: Cyclus „Groote mannen in bewogen tijden". 6.45 Gramofoon muziek. 7.Causerie „Allen die van goede wille zijn". 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Re portage. 8.Berichten ANP. 8.15 Propa- ganda-toespraak. 8.20 KRO-Symphonie- orkest, KRO-Koor en solisten. 9.30 Gramo foonmuziek. 9.40 Causerie „Nederlandsche schilderkunst". 9.55 Gramofoonmuziek. 10.10 Wij sluiten den dag. 10.1510.25 Berichten ANP. KOOTWIJK, 1875 M. AVRO-Uitzending. 7.Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 Gramofoonmuziek. 8.Be richten ANP, gr.pl. 9.05 Omroeporkest en soliste (opn.) 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Ensemble Rentmeester. 11.15 Ber. (Eng.) 11.30 Ber. (VI.) 11.45 Ensemble Rentmeester. 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 ANP-ber., event, gr.pl. 1.Avro-Amus.- orkest en soliste. 1.45 Gr.pl. 2.Berichten (Duitsch). 2.15 Solistenconcert. 3.15 Ber. (Eng.) 3.30 Omroeporkest en gr.pl. 5.Ber. (Duitsch). 5.15 Gr.pl. (met toelichting). 5.45 Avro-dansorkest. 6.15 Ber. (Eng.) 6.30 Gr. pL 7.Rep. 7.15 Omroeporkest en solist. 8.Ber. (Duitsch). 8.15 ANP-ber. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 Ber. (VI.) 9.Gr.pl. 9.15 Ber. (Eng.) 9.30 Gr.pl. 9.45 Ber. (VI.) 10.— Ber. (Duitsch). 10.15—10.30 ANP-ber. 11.15 11.30 Berichten (Eng.) Voetbal ALKMAAR—AL KM. BOYS 1—3. Om het kampioenschap van Alkmaar. Het is de rood-wit-geblokten ten tweede male gelukt van Alkmaar te winnen, maar niet, dan na zeer zwaren strijd. Reeds meer dan een half uur was er na de rust gespeeld toen de Boys opnieuw de leiding wisten te hernemen; ook toen was alles nog moge lijk. De beslissende slag kwam echter acht minuten voor tijd. Aan het adres der groen- witten is dan ook ongetwijfeld een woord van hulde op zijn plaats; ook nu weer toon den zij zich waardige tegenstanders. Met dit al begint het er echter voor de geblokten zeer gunstig uit te zien en toonen zij zich sterk favoriet. Er waren al heel wat wederzij dsche aan vallen gedaan en reeds 25 minuten verstre ken, toen Poetskoeke na goed werk een bal keurig afgaf naar A. Indri; goed werd via Schenke naar Goudsblom door gespeeld, waarna een scherpe voorzet volg de, die met een goed omgehaald en hard schot van Schenke, in een doelpunt werd omgezet, 01. De gastheeren lieten het er echter niet bij zitten en hielden het voornamelijk op een doorbraak van Kranenburg aan. Nauwelijks vier minuten later hadden ze succes, na een missen van Pater Sr. en zwak werk van v. d. Horst, 11. Dan ontkomt het Alkmaar- 67. „Ho, ho", zei Kobusje, „dat gaat zo maar niet. Het is hier een ordentelijke trein uit het jaar 1839. Denk jij soms, dat je in de trekschuit zit? Ruim die rommel op en gauw ook!" „Dat zullen we wel eens zien Hollebolle- gijs!" Pats, daar had Kobus een tik op zijn neus beet. 68. Hij zag de sterretjes voor zijn ogen komen. Juf frouw Schrokkebrok sloeg met haar parasol een deuk in zijn hooge hoed. Kobusje werd spinnijdig. Hij tikte met zijn toverstok tegen de neus van de woedende dame. „Tik-tak-tok, daar ga je juffrouw Schrok".

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3