Aqwda Alkmaarscbe Courant |i Stad m Omgeving. i| JCeckóLSxhaol SBuegecl Qemeet Geef geen briefjes door! Verhouding tot Duitscho Overheid. Stichting „Fonds tot behoud der kaasmarkt" te Alkmaar. O De deur moei voor U geopend worden. Weet U, dot de de sleutel is, die de deur voor U kan openen? Gebruikt dan ook (Me sleutel. O E S I EGMONI O EERSTE BLAD EERSTE BLA! Alkmaar, Zaterdag. In de laatste dagen worden onder de bevolking briefjes verspreid, waarin toespelingen worden ge maakt op vermeende toestanden in Duitschland. Het spreekt van zelf, dat het vermenigvuldigen, het verspreiden, het doorgeven of het ter inzage geven van deze of dergelijke briefjes volstrekt on toelaatbaar is' en tot groote moeilijkheden aanleiding kan geven. Men neme de ernstige waarschuwing van den burge meester van Vrijdagavond ter harte en late alles na, wat de Duitsche bezetting den indruk zou kunnen geven, dat er in het geheim tegen haar of tegen Duitschland wordt geageerd. De politie zal ten strengste op een en ander letten en onmiddellijk in grijpen. Op de ouders in het bijzonder rust hier een taak; men verbiede aan zijn kinderen aan de verspreiding mede te werken. Het belang van de geheele bur gerij vordert, dat dergelijke briefjes binnen zoo kort moge lijken tijd niet meer in Alkmaar gezien worden. Wie meewerkt aan de versprei ding, stelt niet alleen zich zelf, maar ook zijn medeburgers aan gevaren en zware straffen bloot. Burgemeester en Wethouders der ge meente Alkmaar hebben aan alle ambtena ren en werklieden in dienst der gemeente en van hare instellingen het volgende schrijven gericht; Hoewel naar alle waarschijnlijkheid ten overvloede, meenen wij toch goed te doen met nadruk uw aandacht erop te vestigen, (in uw eigen belang zoowel als in dat der gemeente), dat op ieder, die zich in Neder- landschen Overheidsdienst bevindt, in de zen tijd bijzondere verplichtingen rusten. In de eerste plaats zal men zich moeten onthouden van alles, wat de Duitsche Over heid zal kunnen ontstemmen en aanleiding zal kunnen geven tot critiek. In alle opzich ten moet ernaar worden gestreefd, dat er een goede verhouding bestaan blijft tus- schen de gemeentelijke organen en de be zettende macht. In de tweede plaats zal men, wanneer door de Duitsche Overheid medewerking in een of ander opzicht wordt gevraagd, deze medewerking vlug en zonder eenige terug houding moeten verleenen. In de derde plaats zal men moeten bevor deren, ieder voor zich, dat ook in kantoren en werkplaatsen alles wordt vermeden wat zou kunnen leiden tot het ontstaan van scherpe verhoudingen met de bezettende Overheid. Men spreke niet over nationale of internationale politiek, men verspille zijn tijd niet met het vertellen of aanhooren van allerlei verhalen en zoogenaamde gees tigheden. Niet alleen, dat de gemeentelijke tijd daarvoor te kostbaar is, maar ook stelt men zichzelf en anderen eraan bloot, dat de Duitsche Overheid hieraan minder aange name consequenties verbindt. Wij achten het noodzakelijk dat ieder zich van het vorenstaande terdege rekenschap geeft, omdat wij niet zullen aarzelen, tot het nemen van strafmaatregelen over te gaan tegen ieder, die deze waarschuwingen in den wind slaat. Ten blijke, dat men van dezen brief heeft kennis genomen, zal men het ingesloten ont vangbewijs moeten onderteekenen en aan het Hoofd van den tak van dienst moeten afgeven. DE UITZENDING VAN KINDEREN NAAR OPPER-OOSTENRIJK. In de laatste dagen is de stroom van aan vragen voor uitzending van kinderen naar de Oostmark dermate toegenomen, dat heden de 5000 aanvragen zijn overschreden, en, gezien het tempo, waarin de aanvragen binnenkomen, snel naar de 6000 loopt. Er is zelfs thans reeds sprake van, dat de rijks commissaris er toe zal overgaan de maximum grens van 6000, die hij zich aanvankelijk had voorgesteld naar boven te verleggen. Het eerste transport van kinderen naar de Oostmark zal op 20 Juli a.s. vertrekken. De reis wordt gemaakt door 900 kinderen uit de volgende plaatsen; Den Helder, Alk maar, Velzen, Zandvoort, Haarlem, Lei den, Leiderdorp, Wassenaar, Voorburg, Rijs wijk, Den Haag, Delft, Vlaardingen, Enkhui zen, Edam, Gouda en Amsterdam. Deze kinderen zullen in het gezonde Salzkammergut, in een rustige omgeving worden ondergebracht in vacantiehuizen en hotels. Het is de bedoeling dat niet alleen Salzkammergut doch zoo noodig ook Tirol en Karinthie, die in rust en schoonheid voor Salzkammergut niet onderdoen, de kinderen zullen opnemen. ZONDAGAVOND A.S. SOIREE DANSANTE IN 'T GULDEN VLIES. Johnny and Jones, de twee bekende radio- artisten, welke ook in Alkmaar al een groote vermaardheid hebben verworven, komen Zondagavond in 't Gulden Vlies. In deze be wogen tijden is het voor velen een behoefte om weer eens wat ontspanning te hebben en daarom heeft de directie van 't Gulden Vlies gemeend een soirèe dansante te organiseeren, waarin niet allene Johnny and Jones op treden, maar ook nog hun eigen swing-band zullen meebrengen. Een en ander begint om half acht en zal om kwart voor twaalf -indigen. KOSTELOOZE BELASTINGPLAATJES. De ontvanger der directe belastingen, in. voerrechten en accijnzen alhier zal op d: navolgende dagen des avonds van 1820 uur te zijnen kantore zitting houden voor het aanvragen van kostelooze rijwielmer- ken, t.w.: Dinsdag 16 Juli, Donderdag 18 Juli, Dinsdag 23 Juli, Donderdag 25 Juli, Dinsdag 30 Juli, Donderdag 1 Aug. en Dinsdag 6 Aug. Een kosteloos merk wordt alleen ver strekt als voldaan wordt aan de volgende vereischten; le. De aanvrager moet hoofd van een ge zin zijn. 2e. De aanvrager moet niet aangeslagen zijn of worden in de Rijksinkomstenbelas ting. 3e. De aanvrager moet het rijwiel voor zijn beroep of bedrijf noodig hebben. In plaats van het gezinshoofd kan door dezen een ander lid van het gezin worden aangewezen mits deze het rijwiel noodig heeft voor zijn beroep of bedrijf en dat ge zinslid evenmin als het hoofd van het gezin in de Rijksinkomstenbelasting is of wordt aangeslagen". Gewenscht is dat de aanvragers hun trouwboekje, steunkaart, bonsboekje, etc. medenemen. Naar ons wordt medegedeeld, kunnen belanghebbenden zich voor het bekomen en inleveren van een aanvraag voor een kos teloos rijwielbelastingmerk voor het belas tingjaar 1940-1941 vervoegen bij den assis- tentdienstgeleider der directe belastingen en accijnzen te Avenhorn op Maandagen 22 en 29 Juli, van 79 uur 's namiddags, in de ziekenbarak te Grosthuizen. Te Ursem op Woensdagen 24 en 31 Juli van 79 uur des namiddags in het gemeen tehuis. Voorts op Dinsdag 23 Juli van 79 uur des namiddags en op Vrijdag 26 Juli van 79 ur des namiddags ten gemeente huize te Oudendijk. Dit betreft de inwoners van Avenhorn, Oudendijk, Ursem en Beets. Te Heiloo op 23, 25, 27 en 30 Juli en 3 Augustus van 1922 uur (op 3 Augus tus van 1416 uur), in het Segoba- gebouw. ZOMERZEGELS 1940. De zomerzegels 1940 die door het comité te Alkmaar tot Vrijdag 12 Juli o.m. werden verkocht aan de stand in de hal van het postkantoor, zullen voortaan uitsluitend verkrijgbaar zijn aan de loketten van het postkantoor en tot nader bericht des Vrij dags voormiddags in het bureau van de V. V. V. Waaggebouw, met het oog op be zoekers van buiten. GESLAAGD. De heer W. Voorthuysen Jr. alhier is gister te Leiden geslaagd voor doctoraal examen rechten. Voor het diploma radio-telegrafist ter zee 2de klasse is geslaagd C. J. Ploeger Jnz. te Koedijk. EXAMEN M.U.L.O.-DIPLOMA. Gister zijn alle candidaten geslaagd. Het B-diploma verwierven: C. Winkel te Bar- singerhorn en L. U. Swart te Amsterdam. Voor het diploma A slaagden: S. Bakker en N. Dekker te Zijpe, H. Koordes te Sint- Maarten, D. Postma te Hoorn, A. P. Visser en J. C. Laan te Oosthuizen, T. Jongerling en M. Slot te Schoorl, H. J. Blees te Eg- mond-Binnen, E. Bruin, A. M. H. de Haan en H. L. van de Pol te Bergen, P. Keijser, W. Lagerveld en P. Th. Rey te Den Burg (Texel), A. Eelman te Texel, Kate Roeper te De Cocksdorp (Texel), H. Huizinga, C. Ap pel, J. Vreeker en N. Stelling te Enkhui zen, D. Tensen, W. Bloemendaal en P. Vink te Andijk, H. Schagen te Oudeschild (Texel) en P. C. van der Vis te Oosterend (Texel). TOELATINGSEXAMEN GYMNASIUM. Voor het gister en heden gehouden toe latingsexamen tot het gymnasium zijn ge slaagd: H. Berman, A. M. Blom, A. Boxem, H. Bruin, A. C. Hardijzer, W. G. Kloos, E. Koelma, E. C. Koster, R. E. Lunshof, L. R. Rotgans, M. H. Schenkeveld, W. F. Stee- mers, H. B. Stokreef en G. A, H. Veenhui- zen, allen te Alkmaar; C. N. Pascha en Z. A. van Soest te Bergen, G. H. Engelman, C. Woelders, P. Wildeboer, G. Ay, A. G. E. Bronkhorst en J. de Veer te Schagen; Th. W. Bleeker te Uitgeest; A. Feitsma en A. M. Hoogkamer te Middenmeer; H. Daalder en L. Hortensius te Schoorl; H. J. Kroes te Beverwijk; E. Slot te Noordscharwoude; J. Dirkmaat te Broek op Langendijk; S. G. Groendijk te Medemblik, alsmede H. H. Lau, A. Visser en S. Wilms. Tot de 2e klasse werd toegelaten D. Bar- ten te Noordscharwoude. Afgewezen werden negen candidaten. KAJOPO OPENT. De Snaarmanslaan wordt langzamer hand steeds meer een winkelstraat en vooral het gedeelte nabij de Spoorstraat wordt voortdurend actiever. Zoo wordt er hedenmiddag weer een nieuwe zaak geopend, die de vreemd klinkende naam van Kajopo zal dragen. Kajopo is een zaak in allerhande wollen, zijden, linnen en katoenen stoffen en staat onder leiding van een vakman, die vele jaren in deze stoffen gewerkt heeft. Het is een aardig winkeltje, daar in de Snaarmanslaan: niet groot, maar gezellig en bovendien wat wel een belangrijke factor is de artikelen zijn niet alleen in de étalages, maar ook op de planken langs de muren en wanden zeer overzich telijk opgesteld. We gelooven, dat deze nieuwe zaak, die zeer concurreerend gaat werken, spoedig een bekende klank zal zijn voor vele, vele Alkmaarders. Zooals gezegd: hedenmiddag is de opening! Gistermiddag te 4 uur werd, onder presidium van mr. J. P. Bosman, in het kantoor van de V. V. V. in het Waagge bouw de algemeene vergadering gehouden van de Stichting „Fonds tot Behoud der Kaasmarkt" te Alkmaar. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer Tj. N. Adema, ontleenen wij het volgende: In het afgeloopen jaar was de Stichting grootendeels tot werkloosheid gedoemd omdat haar geldmiddelen niet toelieten een actie van beteekenis te ondernemen. De financiën waren niet meer voldoende om aan het gemeentebestuur het traditio- neele cadeautje van 1000 te overhandi gen en ook de gemeente stond voor een moeilijk probleem, daar 4000 subsidies niet verstrekt zijn geworden. Waar pogin gen om van diverse organisaties, in ver band staande met den kaashandel of met het toerisme, subsidies te verkrijgen vrij wel mislukt waren, werd besloten tot ver koop van een kaasmarktspeldje, waarvoor in zoo breed mogelijken kring reclame werd gemaakt. Nadat de goedkeuring van het gemeen tebestuur op den verkoop dezer speldjes verkregen was, heeft de V. V. V. de ver koopactie met behulp van eenige dames op zich genomen en de verkoop tijdens de drukke uren van de kaasmarkt heeft gunstige resultaten opgeleverd. Na aftrek van de onkosten bleek dat een batig saldo van 63.07 was overge bleven, waarvoor de V. V. V. voor haar spontane medewerking een woord van hartelijken dank verdient. Behalve de reeds vermelde resultaten kan nog worden medegedeeld, dat de Stichting thans nog in het bezit is van 185 speldjes van 0.25 en van 705 speldjes van 0.20. Al zal, door de tijdsomstandigheden, het bezoek aan de kaasmarkt dezen zomer veel ge ringer zijn, toch schijnt het wenschelijk in den vacantietijd de nog aanwezige voor raad speldjes weer tijdens de markturen aan de bezoekers te presenteeren. Wat de directe actie voor de markt be treft heeft de Stichting moeten afwachten hoe de handel zich verder zou ontwikke len en of de markt op eenigerlei wijze zou worden bedreigd, wat tot dusver niet het geval bleek. Van een directe bedreiging was althans geen sprake. De aanvoer verminderde van 4.267.752 kg in 1938 tot 4.101.758 kg in 1939, wat opnieuw een beeld van langzamen achter uitgang geeft. Wat de toekomst der markt onder de bezetting zal zijn is op het oogenblik niet te beoordeelen en men zal moeten afwachten op welke wijze de kaashandel zich door de gewijzigde exportmogelijkheden zal ontwikkelen en in hoeverre men de markt als verhande lingsfactor zal blijven inschakelen. Ofschoon dit eigenlijk buiten het be stek van dit jaarverslag valt, kan in het kort gemeld worden dat op 27 Februari 1940 door B. en W. ten stadhuize een ver gadering belegd was met diverse heeren van het Stichtingsbestuur alsmede met de commissie voor het Marktwezen en den directeur van het Marktwezen, In deze bijeenkomst heeft wethouder Keijsper voorgesteld en groote nationale loterij te houden tèn bate van de kaas marktactie, met welk plan de vergadering accoord ging. In een volgende bijeenkomst werd een werkcomité benoemd, bestaande uit de heeren mr. J. P. Bosman, N. An- driesma en Tj. N. Adema voor de Stich ting, alsmede de heeren Keijsper en Voorthuysen voor de gemeente en het marktwezen en de heer De Boer, ambte naar van het Gem. Slachthuis als toege voegd secretaris, wien zeker een woord van hartelijken dank toekomt voor de vele moeite welke hij zich voor het secre tariaat heeft getroost. Hoewel er eerst plannen waren voor een loterij welke een veel grootere op brengst beloofde, werd, nadat mr. Bosman daarover dr. Deckers, den voorzitter van de A. N. V. V. had geraadpleegd die spontaan zijn bemiddeling aanbood om de goedkeuring op de loterij van den minister van Justitie te verkrijgen besloten zich te beperken tot een loterij, welke maxi mum 240.000 loten van 0.25 zou omvat ten en dat 12.000 aan prijzen zou worden besteed. In diverse vergaderingen van het werk comité werd het adres aan de regeering vastgesteld en werden een memorie van toelichting en een algemeen prospectus ontworpen, welke de goedkeuring van dr. Deckers konden wegdragen. Terwijl het comité wachtte op de goed keuring van den minister, die de stukken reeds aan de Justitie te Alkmaar om ad vies had gezonden, waarop het comité het voornemen had om na de goedkeuring het volledige Stichtingsbestuur alsmede B. en W. en de marktcommissie van den gang van zaken op de hoogte te stellen, is de oorlog uitgebroken en Nederland daarna onder Duitsche bezetting gekomen. Waar thans zooveel voor den wederop bouw gevraagd wordt, heeft het comité, in overleg met het gemeentebestuur, ge meend de voorbereiding voor de nationale verloting voorloopig te moeten stopzetten, waarom de secretaris der Stichting den Heer Secretaris-Generaal, waarnemend Hoofd van het Departement van Justitie, verzocht heeft de behandeling der aange vraagde goedkeuring te willen opschorten. Zoodra de tijdsomstandigheden zich in dien zin wijzigen, dat men weer bereid heid tot financieele offers voor de kaas markt kan verwachten o. a. ook voor het noodzakelijk te vormen garantiefonds ten bate van de loterij of wanneer het behoud van de markt zoodanig bedreigd zou worden, dat direct gevaar voor ver dwijnen bestaat, wat door een financieel offer kan worden afgewend, kan men be sluiten het Hoofd van het Departement van Justitie opnieuw te verzoeken tot goedkeuring der ingediende plannen over te gaan. Wij kunnen slechts hopen, dat dit laat ste niet ontijdig noodzakelijk zal blijken. Het jaarverslag werd goedgekeurd evenals de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer G. Grondsma. Inkomsten en uitgaven bedragen 1122.15. Het batig saldo werd vastge steld op 810.08. Bioscopen. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Va dertje Langbeen (hum.-rom. Ned. film); hoofdrollen Lilly Bouwmeester, Paul Storm, Emma Morel- e.a. Toegang voor eiken leef tijd. 'Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De dolende troubadour (hum.); hoofdrollen Bing Crosby, Joan Blondell, Mischa Auer. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Je hebt 't of je hebt 't niet (hum.); hoofd rol Hans Moser. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Katja (rom.); hoofdrol Danielle Dar- rieux. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Zondag 14 Juli. 7.30 uur, tuinconcert zangkoren o.l.v. Joh. Kuiper en muziekkorps St. Caecilia. 7.30 uur—11.45 uur, 't Gulden Vlies, soiree dansante. HEROPENING SPEELTUINTERREIN D. E. S. Het bestuur van de speeltuinver. „D.E.S. welke vandaag haar 15-jarig jubileum viert, had zich geruimen tijd geleden tot de Com missie voor Ontwikkeling en Ontspanning van werkloozen gewend met het verzoek de mogelijkheid te overwegen om het op knappen der speelwerktuigen van D.E.S. door de jeugdige werkloozen van de cen trale werkplaats te doen verrichten. Het bestuur der genoemde commissie was onmiddellijk voor het plan gewonnen en na bewandeling der ambtelijke wegen kwam vanwege het dep. van sociale zaken de officiëele goedkeuring af. Begin Juni werd met het werk begonnen en Donderdagavond j.l. droeg de Comm. voor O. en O. het speel tuinterrein aan de 2e Landdwarsstraat weer over aan D.E.S. De commissie zoowel als het bestuur van D.E.S. waren daartoe op het speeltuinterrein bijeengekomen, teneinde de diverse be stuursleden tevens in de gelegenheid te stel len de afwerking van een en ander te be zichtigen. Alvorens tot het laatste over te gaan, hield de heer Th. Schouten, alg. leider der centrale werkplaats, tevens voozitter van D.E.S., een korte toespraak. Hij memo reerde de financieele moeilijkheden waar mede D.E.S. te kampen heeft (men kreeg vroeger een subsidie van de gemeente Alk maar; later had de gemeente zich genood zaakt gezien deze subsidie in te trekken niet alleen, doch had tevens van D.E.S. voor het gebruik der terreinen huur moeten vragen) maar desondanks was zij er in ge slaagd, dank zij zoowel een vorig jaar ge houden verloting als de offers van leden en buurtbewoners, het geld bijeen te brengen voor de vernieuwing der speeltuinwerktui gen. Over een te verloonen bedrag was echter niet meer te beschikken en daarom was het te waardeeren, dat de Commissie voor O. en O. van werkloozen onmiddellijk bereid bleek haar medewerking te verlee nen teneinde dit werk, dat toch in alle op zichten een sociale beteekenis van den eer sten rang heeft, te laten uitvoeren door de deelnemers aan de centrale werkplaats. Overigens was het werk niet gemakkelijk geweest vanwege het verloop dier deelne mers; toen het werk begonnen werd, was er in de werkplaats een behoorlijk aantal ge schoolde timmerlieden aanwezig, doch deze kregen tijdelijk werk aan den barakken- bouw en zoodoende moesten de sluitwerk- zaamheden tenslotte verricht worden door de metaalbewerkers, metselaars en de in vakopleiding zijnde ongeschoolden. Spr. meende, dat er vaak geringschat tend op den arbeid van werkloozen werd neergezien, doch dat het bestuur van D.E.S. zich genoopt zou zien daartegen met kracht op te komen, daar de afwerking van dit werkobject, gelijk hem uit vele sympathie betuigingen was gebleken, den toets der critiek ten volle kon doorstaan. De heer Kohnert, voorzitter der Comm. voor O. en O., sloot zich geheel bij deze woorden aan en merkte nog op, dat hij en de andere bestuursleden ten zeerste ingeno men waren geweest met het verzoek van D.E.S. én in het belang van deze in sociaal en lichamelijk opzicht zoo nuttig werk verrichtende vereeniging èn in het belang der deelnemers aan de centrale wrkplaats, die hier een werk tot stand hadden ge bracht, dat hun tijdens de werkloosheid uit de zoo snel ontstaande onverschilligheid kon opheffen, terwijl hun vakbekwaamheid, inplaats van verloren te gaan, nog werd vergroot. In dit verband sprak hij zijn waar deering uit over de technische leiders, die eens te meer bewezen hadden voor hun paedagogisch zoo moeilijke taak berekend te zijn. Spr. eindigde met zijn toezegging, dat een hernieuwd beroep van D.E.S., in dien dat noodig ware, wederom bij de com missie de grootste sympathie zou vinden. Hierna vond de bezichtiging der speel werktuigen plaats, waarbij onder hilariteit der aanwezigen de ouderen even spontaan als de kinderen de solide werking beproef den. Rest ons nog te vermelden dat de heer G. van Slingerland, wethouder van sociale za ken, wegens uitstedigheid deze overdracht tot zijn spijt niet kon bijwonen. TUINCONCERT. Wij herinneren onze lezers nog even aan het concert, dat morgenavond half acht in den muziektuin door zangkoren onder leiding van Joh. Kuiper en het muziek corps St. Caecilia onder leiding van' P. N. Joosen zal worden gegeven. Daar er een zeer mooi programma is samengesteld en deze uitvoering zoowel door de zangkoren als het orkest goed is voorbereid, kan men een genotvollen avond verwachte. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 22.28 tot 5.04 uur licht op. Zondagavond van 22.27 tot 5.05 uur. VERZENDING VAN GOEDEREN. Zooals men misschien weet, moeten de pakketten en zendingen, met schippers, beurtvaarders en vrachtrijders te ver zenden, met een volledig beurtvaartadres worden afgegeven. Voor nadere bijzonderheden zie men de aankondiging elders in dit blad. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 14 JULI 1940. ALKMAAR. Groote Kerk, 9 uur, ds. Blok, van Amersfoort (jeugddienst); 10.30 uur, de heer Dun. Kapelkerk, 10 uur, ds. Klein Wassink (H. Doop); 5 uur, ds. Kleyne (voorb. H. Av.) Ev. Luth. Kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. v. d. Woude, van Dordrecht (H. Doop). Geref. Kerk, 10 en 5 uur, ds. von Meyen- feldt. Remonstrantsch Geref. Gemeente, 10,30 uur, dr. A. H. Haentjens, em.-pred. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Gorter, van Den Burg (Texel). Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagav. 8 uur, dienst. Vrije Ev. Gem., in De Unie, 10 uur (on derwerp: „Slechts een Moorman bleef be houden") en 7 uur (onderwerp: „Verwar rend denken"), telkens ds. Ruys. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Woensdag avond 8 uur openluchtsamenkomst bij de Paardenmarkt; Dinsdagavond 8 uur naai- krans Houtweg 8; Vrijdagavond 8 uur bijbelbespreking vrouwen, Oudegracht 208; Zaterdagavond 8 uur bidstond Oudegracht 208. Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek no. 40; Zaterdagavond 8 uur openluchtmeeting op de Steenenbrug; Zon dag 7.30 uur v.m. bidstond, 10 uur heili- gingsdienst, 3.30 uur openluchtmeeting bij den Kattenberg, 8 uur verlossingssamen komst; Maandag 2.30 uur gezinsbond; Dinsdagavond 8 uur soldatensamenkomst; Donderdagavond 8 uur heiligingsdienst; de ze diensten staan o. 1. v. kapiteine N. Dijk- mans. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat no. 9; Zondag 10 uur wijdingsdienst; Zondagavond 8 uur openbare verlossingssamenkomst; Dinsdag 8 uur openbare samenkomst; Don derdag 8 uur mannenbond; Vrijdag 8 uur heiligingsdienst. Alle diensten onder com- mandeure Willemse. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, elf uur, ds. van Mullem. BERGEN, 9.30 uur, ds. v. d. Kieboom. Geref. kerk, 10 en 5 uur, ds. van Minnen. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, de heer Mol, van Schoorl. BROEK OP LANGENDIJK, doopsgez. gem., geen dienst. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur, ds. Haveman, van Bakkeveen. GROET, 10.30 uur, ds. Boeke. GROOTSCHERMER, 10 uur, d<j heer W. de Mooy, cand. te Weesp. HEILOO, half 10, ds. van Mullem. Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, 2 uur n.ro. in het kerkgebouw, ds. Bronsgeest, van Velsen. KOEDIJK, elf uur, ds. v. d. Kieboom. NOORDSCHARWOUDE, 10.30 uur, ds. Smits, van Wormer. OOST-GRAFTDIJK, geen dienst. OTERLEEK, n.m. 2 uur, ds. Klein Was sink. SCHAGEN, Geref. kerk, 10 uur, ds. Gre- ving, van Dirkshorn (bevestiging ouderling en diakenen; inleiding cand. Kramer als hulpprediker); 6 uur de heer Kramer, hulpprediker. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. SCHOORL, 9 uur, ds. Boeke (vroêgdienst met de jeugd). STOMPETOREN, geen dienst. Evangelisatie, 10 uur, de heer Martens, zeemanszendeling te Amsterdam. UITGEEST, 10 uur, ds. Hanneman. URSEM, 10.30 uur, ds. Kastein. WEST-GRAFTDIJK, 10 uur ds. Loysen. ZUIDSCHERMER, geen dienst. HEERHUGOWAARD, half elf, ds. de Leeuw. opgebouwi pagnes vo ÜJceL of ■yatematicc gevoerd. BERGEN (4 to Geboren: Ali< nes de Groot en Al: Overleden: oud 77 jaar, wonenc Ondertrou sephina van Rooij. De Woensdag gel den raad dezer gem< leden bijgewoond. Zi zitter geopend met aan de burgerij voor tijdens de bewogen voor de mildheid, w< het Nationaal Hulpco niet onaanzienlijk be bijeengebracht. Terzake gelijktijdig en militaire beloonir overheidspersonen, stemmen de rechtspi meente aangevuld. In behandeling kw de raadsleden S Hop: zake de aangelegenhe grond in de gemeenti De heer Hopmai gen, dat er hier te i Daarom hebben de h op 11 April met het p houd gehad, waarna i maakt in het daarvoi terrein, n.l. dat, hetwe rijk is gelegen. Het p ting en spr. is nu, om daan te krijgen, dat duinterrein, bij wijze bouwgrond wordt afg wordt voorzien. De heer van Du: eigenlijk zijn plan is, drie geleden reeds ge betrekking op 150 ha het tevens inhield het gronden in deze gemi voorzien. De voorzitter uitgewerkt plan diena vincie is binnengekom was aan de Oningepol het laten circuleeren. De heer Hopman voering daarvan wel 1 wachten en zag daaro: van het bij de Oninge gekomen plan een kle; proef tot uitvoering za De heer Lief ting provincie hare medew slechts met één huurdi wenscht aan te gaan, gemeente als huurster i de gemeente dan weer kan verhuren. Wethouder van d voor een proefplan, zu een mogelijke mislukk De voorzitter ze in dezen geest met de zullen treden. Van den rijksdienst ming was bericht binne zwaren bestaan tegen b object „verbetering va: dorpskom Egmond-Bin: ringe beteekenis dier t hooge bijkomende kos uitvoering verbonden Evenals vorige jaren toekenning van een aan werkloozen e.a., v( gelegd in het schrijver van sociale zaken van Een aanvulling van kon bij Ged. Staten ge krqgen, aangezien de duidelijker omschrijvin gemeene stemmen werd aldus aangevuld. Hierna werd medeget Kijk mevrou\ heb je er van als j< leur getrouwd bent hem naar het hooft hij dadelijk op.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2