f HAMPEERTENTEN Stoomketel gevraagd, Groot Concert -4- Gummiwaren -4- Jken euws vard >t hoorn [broek op langendijk oudkarspel noordscharwoude heiloo Silmmeums Jieck&SxAml £astd: m Openbare Leeszaal en Boekerij. lamaakvaaffes. Getuigenis synode Herv. kerk. Noordermarktbond. J. RAMPEN TRUUS MOOIJ, JUFFROUW Zit- en Slaapkamer Gemeub. Huis, pension of gemeub. zit-slaapk. Bevelander Poters door Concordia, Oostzaan en Eensgezindheid te Heiloo op Zondag 21 Juli a.s. KUIPERIJ BAKKER EERSTE BLAD. 3 INEN- uiten aar de fgehaald. £ers, die butiekan- -*-s groep mijn uren- gister- dat de te gaan en heb, as, maar gestaan regeling algemeen, lere rege- le vrou- te moe den tijd uen, met aatsing, uismoeder. delinge oek hier- eiking van ministratie tijd moet -ambtena- sn werken :n krijgen, distribu- rkt wordt ijk te kun- omen, dat dikwijls eersomstan- is. nden wor- wat ruimer chts de be- net één of beginnen, an kan men. ingsbureaux te vestigen lden dus in gen finan- ren bestaan, dat de re- velen zeer meebrengt, gezorgd te onderdak den regen Alkm. Crt). RANT. rechte Haar- .t 14, Haar- etaillisten en wekelijks int versche- agbaak voor een oplaag aan winke- toegezonden, r half jaar i levensmid- worden ge- ook niet aan onneeren. Het eemt zoo toe, eaux het blad noemd. dinghoofdbuis. >n ter vervan- ieuwe water- n in den Rus tot den Mid- vertoonde zich zoon groot aan- genblik telden gelijk. i wegen meer. Lte nabij het Huygendij k gebouwd. Het N.V. P. Daal- Alkmaar. Deze omdat zij een aantal belang- ld kan worden. keurde pooters. 5 snees goed- s verkocht voor at de kooper de i. Deze hooge e vinden in het ts heel weinig ppelen zijn; tal verklaard. Vacantie ;ewone omstar rste dag van de venwel besloten houden. Des een het verzoek om de gebruike- kermisweek wél en, is door on- n dit verzoek ge stande, dat d rorden tijdens c tegelijk met d m de bouwvak /eek in de maant Historisch genootschap „Oud- Westfriesland". De jaarvergadering van het Genootschap zal op Woensdag 7 Aug. a.s. gehouden wor den in Het Park te Hoorn. In de ochtendsamenkomst komen aan de orde de huishoudelijke aangelegenheden en diverse jaarstukken. Na den koffiemaaltijd houdt de heer U. G. Dorhout te Hoorn een lezing over „Westfriesland en zijn geschie denis", en vervolgens wordt onder deskun dige leiding een bezoek gebracht aan eenige historische gebouwen van Hoorn. Te ongeveer half zes wordt de vergade ring besloten met een réunie in hotel De Roskam (bij het station). Het bestuur stelt de aanwezigheid van niet-leden op deze vergadering zeer op prijs. iq De eerste witte kool. De eerste witte kool werd Donderdag morgen te Broek op Langendijk aangevoerd door den heer M. Nieuwland te Sint- Pancras. Het was een flinke partij, n.l. 31Q.0 kg. Zij bracht 33.20 per 100 kg op. Te Noordscharwoude bracht de heer P. Blok ker de eerste witte kool ter markt. Deze maakte voor zijn 200 kg den dubbelen prijs van den heer Nieuwland; hij ontving 6 per 100 kg. 4 kilo aardappelen per are. De aan te voeren hoeveelheid vroege aardappelen is door de L. G. C. bepaald op 4 kg per are. Stier blijvend goedgekeurd. Blijkens openbare bekendmaking van den burgemeester is bij de op 10 Mei 1940 gehouden keuring van stieren ingevolge het Stierenreglement van Noordholland 1938 de stier genaamd „Smid", eigenaar Jb. Kroon Jbz., alhier, blijvend goedgekeurd. Nieuwe hooistekers. De heer S. Bruin alhier heeft de benoe ming tot hooisteker aangenomen. De vee houders dienen er dus rekening mee te hou den, dat als hooistekers in deze gemeente fungeeren de heeren P. Moeijes Fz. en S. Bruin. Geëvacueerden uit Den Helder. Het aantal uit Den Helder in deze ge meente vrijwillig geëvacueerde personen be draagt ongeveer 160. Een flink getal. Hoofd luchtbeschermingsdienst. Gp zijn verzoek is aan den heer D. Schuitemaker door den burgemeester ont slag verleend als hoofd van den Luchtbe schermingsdienst. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer J. H. Pee man, ambtenaar ter gemeente-secretarie alhier, is op 17 Juli te 's-Gravenhage ge slaagd voor het staatsexamen, diploma B. V.V.V. en de geëvacueerden. De heer C. ten Bruggencate, voorzitter V.V.V. Heiloo, schrijft ons: In uw blad van gisteren kwamen eenige nieuwsberichtjes uit Heiloo voor, die wegens bepaald grove onjuistheden aanleiding kunnen zijn tot vervelend misverstand niet alleen, doch ook tot groote schade van ons mooie woonplaats. Eerstens is het bepaald onjuist dat de V.V.V. de vele aanvragen om pension etc. niet zou kunnen verwerken, integendeel kan en zal de V.V.V. gaarne aan nog meer dere aanvragen kunnen voldoen! Ons dorp is dus geenszins overvol met geëvacueer den en gasten. Vervolgens wat betreft de prijzen. Hier omtrent zijn onze gasten in het algemeen vol lof. Op de meest voorbeeldige wijze wordt door onze verhuurders rekening ge houden met de tijdsomstandigheden, en ue vele staaltjes van betoonde hulpvaardige menschlievendheid ten aanzien van vele gedwongen gasten, zijn werkelijk treffend. Het ten aanzien van het bestuur der V.V. V. door uw correspondent medegedeelde, is voor rekening van hem, doch ook onjuist weergegeven. MORGEN WORD IK GEARRESTEERD. Harmonip Theater. De „Tobis" is er in geslaagd een bijzon der interessante en spannende film. vol mysterie en verrassende wendingen in circulatie te brengen onder den titel: Morgen word ik gearresteerd. Men ziet in dit werk hoe de groote vraag moet op gelost worden: Wie doodde de bekende zangeres Be-lloni? Het noodlot stelt den bekenden violist en dirigent Burger onder zware verdenking. Hij vlucht en de zaak blijft tien jaar rusten. Maar dan komt alles opnieuw in actie. Burgers vrouw en dochter spelen een zeer belangrijke rol. Hoe ten slotte de waarheid ontdekt en de schuldige wordt ontmaskerd, moet men zelf gaan zien. Gij zult van deze film ge meten. Ferdinand Marian en Kathe Dorsch zijn twee der belangrijkste hoofd vertolkers. PIP MET VACANTIE. City Theater. Deze film heeft voor het eerst de aan dacht gevestigd op de nieuwe ontdekking, de elfjarige Gloria Jean, die niet alleen door haar fnssche aantrekkelijke spel de 'bezoekers boeit en ontroert, maar ook op zanggebied op buitengewone wijze verrast. Gloria Jean is in dit genre na Deanna Darbm de grootste ontdekking en het nieuwe en verrassende dat deze film U brengen zal, moge een aansporing zijn om deze zoo boeiende film te gaan zien. Zij zal u een buitengewoon prettige ontspan ning brengen, DE ONSTERFELIJKE WALS. Victoria-theater. Een reprise in het Victoria-theater. Maar dan van een film die het zeker het meest van alle verdient, n.l. de prachtige Metro- Goldwyn-Mayer-film uit het leven van Johan Strauss: De onsterfelijke wals. Bij de eerste vertooning hier moest deze film, die op het gebied van muziek en zang, spel en ensceneering ieder verrukte, reeds gepro longeerd worden. Verschillende liefhebbers zagen toen reeds de film tweemaal. Thans wordt men opnieuw in de gelegen heid gesteld de schitterende zangeres Mi- liza Korjus te zien en te hooren, het ont roerende spel van Louis Rainer te bewon deren en Fernand Gravey (als Strauss) in één van zijn beste rollen te zien. Men ver- zuime deze bijzondere kans niet. DE VLIEGENDE BENDE EN SCHOFJES. Roxy-Theater. Het programma van deze week brengt niet alleen een nieuwe film van de z.g. Dead-End Kids, het ensemble, dat zoo natuurgetrouw het volksleven weergeeft, maar ook een spannende film van Kent Taylor, den sympathieken acteur. Deze film getiteld: De Vliegende Bende geeft weer eens echt iets, waar de bezoekers van houden. Een verhaal, dat men in spanning mee beleeft en waarvan het slot ieder tot tevredenheid stemt. Zij die dit program ma gaan zien, zullen van een paar uitste kende films genieten. Zal van den kansel worden voor gelezen. Woensdag heeft te Dert Haag de eerste zit ting plaats gehad van de 125e vergadering van de Algemeene Synode der herv. kerk. Na de opening enz. werd tot president be noemd dr. J. W. J. Addink, predikant te Heize (N.B.) Deze sprak een opwekking tot verootmoediging en geloofsvertrouwen en las dan het volgende getuigenis: „De Algemeene Synode der hervormde kerk, in haar 125ste vergadering bijeen gekomen op den 17den Juli 1940, voelt zich gedrongen bij den aanvang harer werkzaam heden, getuigenis te geven van het geloof der kerk, die zij vertegenwoordigen en dienen moet. In diepen ootmoed en met dankbaarheid spreekt zij uit, dat God aan de hervormde kerk in vroegere dagen van strijd den vollen schat van Zijn woord en den troostvollen inhoud van het evangelie „dat de recht vaardige door het geloof leven zal", heeft hergeven (Heidelbergsche catechismus Zondag 23). In dien'strijd heeft Hij mannen verwekt, die stonden in de gehe'ele wapenrusting Gods. Zoo denke de kerk met dankbaarheid aan wat God in Marnix van St. Aldegonde, vier eeuwen geleden, aan de kerk der her vorming heeft geschonken. Met lijdzaamheid hebben getrouw getuigen in alle tijden de loopbaan geloopen, die hun voqrgesteld was. Moge de hervormde kerk, die God in Zijn groote genade als een moeder aan ons volk heeft gegeen, weer trouw worden gemaakt in haar roeping voor heel ons volk. Moge de oproep, die nu uitgaat, gehoord en verstaan worden, opdat de kerk één moge zijn door de waarheid, en mogen daarbij alle belem meringen worden overwonnen. Moge het karakter der hervormde kerk als deel van de kerk van Christus opnieuw openbaar worden, opdat haar getuigenis weer klinke te midden van het volksleven. Mogen de leden der kerk in waar geloof door de krach tige werking van den Heiligen Geest met de ware kerk van alle eeuwen belijden den naam van den Vader, den Zoon en den Hei ligen Geest, van dien God, in Wiens Naam zij gedoopt zijn, Wiens Naam zij openlijk hebben beleden en bij Wiens belijdenis een ieder, die tot de kerk behoort, geroepen is te volharden. Moge in plaats van partijheerschappij er een buigen zijn onder de heerschappij van Hem, Wien te dienen alleen den waren vrede geeft en moge van hier en met nadruk in deze dagen een oproep uitgaan tot allen, van wien wij kerkelijk gescheiden leven om samen te luisteren naar de bede van den hooge priester onzer belijdenis Christus Jezus: opdat zij allen één zijn, gelijkkerwijs Gij Vader in mij en ik in U, dat ook zij in ons één zijn, opdat de wereld geloove, dat Gij mij gezonden hebt. Die deze dingen getuigt, zegt: Ja, ik kom haastelijk, ja kom, Heere Jezus. De genade van onzen Heere Jezus Christus zij met u allen". Besloten werd dit getuigenis van deze Synode te doen uitgaan en aan de dienaars der kerk te vezoeken het van den kansel voor te lezen. PREDIKBEURTEN. - ZONDAG 21 JULI 1940. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Kleijne, H. A. „Waakt en Bidt", 10 uur, de heer Borg- hardt, cand. Kapelkerk, 10 uur, ds. Klein Wassink;» 5 uur, ds. Kleijne (Dankzegging). Remonstrantsch Geref. Gemeente, geen' dienst. Ev. Luth. Kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. Munter, van Edam (collecte voor Rot terdam). Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. de Zeeuw, van Twisk. Geref. Kerk, 10 uur, de heer J. van Eer den, cand.; 5 uur, ds. C. von Meyenfeldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagav. 8 uur, dienst. Vrije Ev. Gem., in de Unie, 10 uur, ds. Ruys; onderwerp: „De werkelijkheid van het onmogelijke"; av. 7 uur, dezelfde, onderwerp: „Storm op zee". Ned. Chr. Gemeenschapsbond, in Waakt en Bidt; Woensdagav. 8 uur evangelisatie samenkomst, de heer van Oostveen; Zon dagmiddag 3 uur jongeliedensamenkomst, Houtweg 8; Donderdagavond 8 uur bijbel bespreking mannen, Houtweg 8; Vrijdagav. 8 uur bijbelbespreking vrouwen, Oudegracht 208; Zaterdagav. 8 uur bidstond, Oude gracht 208. Nieuw Esoteries Kerkgenootschap (Ro- zekruisei;sgenootschap), Oudegracht 114, om 10.30 uur, tempeldienst met openbare voor dracht. Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek no. 40; Zaterdagavond 8 uur openluchtmeeting op de Steenenbrug; Zon dag 7.30 uur v.m. bidstond, 10 uur heili- gingsdienst, 3.30 uur openluchtmeeting bij den Kattenberg, 8 uur openbare verlossings samenkomst; Maandag 2.30 uur gezinsbond; Dinsdag 8 uur sodatensamenkomst; Don derdagavond 8 uur heiligingsdienst; alle diensten worden geleid door kapiteine J. v. Heijgen. Nederl. Leger des Heils, Hekelstraat no. 9; 10 uur wijdingsdienst, 8 uur openbare ver lossingssamenkomst; Dinsdagav. 8 uur openbare samenkomst; Donderdagavond 8 uur mannenbond; Vrijdagavond 8 uur hei ligingsdienst; leidster van alle diensten is commandeure Willemse. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. van Mullem, onderwerp: „Schuldig de zwakheden der onsterken te dragen". BERGEN elf uur, ds. v. d. Kieboom. Geref. kerk, 10 en 5 uur, ds. van Minnen. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, de heer Dun, van Alkmaar. DRIEHUIZEN, 10 uur, ds. W. A. Kastein. EGMONDBINNEN, 10 uur, ds. Rasch. GROET, zie Schoorl. GROOTSCHERMER, 10 uur, ds. Boeren- donk. HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhoff; tekst Lukas 9 57, onderwerp: „Ik zal". HEILOO, Nederl. Herv. Evang. Vereeni- ging, a. d. Kerklaan, nam. 2 uur, in het Kerkgebouw, ds. Kallenbach, van IJmui- den-Oost. LIMMEN, nam. 2 uur, ds. Bloemhoff. HEERHUGOWAARD, 2.30 uur, ds. Boeke. OOST-GRAFTDIJK, geen dienst. OTERLEEK, 2 uur, ds. van Mullem. OUDKARSPEL, 10.30 uur, ds. van Bie- men, van Barsingerhorn. OUDORP, 9.30 uur, ds. v. d. Kieboom. SCHAGEN, Geref. kerk, 10 en 6 uur, de heer Kramer, cand. en hulpprediker. SCHERMERHORN, geen dienst wegens vacaturebeurt. SCHOORL, 10.30 uur, ds. Boeke. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Loysen. Evangelisatie, 10 uur, de heer Delfos, van Haarlem. UITGEEST, 10.30 uur, ds. Erkelens, van Hilversum. URSEM, geen dienst. WARMENHUIZEN, 10.30 uur, ds. Krop. WEST-GRAFTDIJK, av. 7.30 uur, ds. Loysen. ZUIDSCHARWOUDE, 10.30 uur, mej. D. van Vliet. ZUIDSCHERMER, geen dienst. Bestuursvergadering. Onder voorzitterschap van den heer J. Kliffen vergaderde het bestuur van de veilingsvereeniging N oordermarktbond Donderdagavond in het gewone vergader lokaal te Noordscharwoude. De voorzitter herdacht bij de opening wijlen den heer P. Meereboer,een der oprichters van de vereeniging, die gedurende zijn lidmaat schap van het bestuur veel voor de ver eeniging heeft gedaan. Medegedeeld werd, dat de omzet in de maand Juni 23.752,93 was geweest, tégen 37.234,93 in Juni 1939. Het later beginnen met rooien en de beperking van den aanvoer zullen aan de lagere op brengst niet vreemd zijn. De voorzitter deelde hierna het een en ander mede over de aardappelregeling met de beperkingen va,n den aanvoer. Slechts enkele dagen is de onbeperkte aanvoer toegestaan. Ten aanzien van de stagnatie van den export op Maandag j.l. tengevolge van het optreden der aardappelziekte deelde de voorzitter mede, dat de meeste exporteurs het risico niet aandurfden. Eén heeft ech ter ongeveer 150 wagons voor eigen reke ning naar Duitschland geëxporteerd. Te Haarlem is op een conferentie van de be-f trokken organisaties besloten, dat alleen gezonde aardappelen mochten worden aangevoerd, waarop een strenge controle moet worden uitgeoefend, terwijl bij over treding een boete van 1 per 100 kg moet worden geheven. Met de ziekte in de aardappelen is het evenwel meegevallen. De kwaliteit van de ingekuilde aardappe len was heel goed. Bij de nieuwe regeling zullen ook deze tuinders gebonden zijn aan een bepaald kwantum per are. In antwoord op een vraag van den heer Kaan, hoe het nu moest, daar velen een onbeperkt kwantum met den vrachtvaar der hebben meegegeven, zeide de voor zitter, dat aan het vastgestelde kwan tum moet worden vastgehouden. Dan moet maar een gedeelte geveild worden. De heer J. van Kleef zou gaarne zien, dat bij de controle van de aardappe len op ziek, de kwaliteit van de geheele partij in aanmerking wordt genomen, zoodat men niet met één of twee zieke aardappelen „er in zou draaien". De voorzitter mérkte echter op, dat men zulke partijen, dus twijfelgeval len, niet moest hebben. Men zal alleen gezonde aardappelen mogen aanvoeren. De heer J. K o s, veilingleider deelde mede, dat de minimum-garantieprijzen voor de goedgekeurde pootaardappelen reeds bekend zijn. Deze zijn vastgesteld voor A op 4.20, voor B op 4 en voor C op 3.80 per 100 kg, plus 0.50 per 100 kg bewaarloon voor inkuilen. De maat voor de gegarandeerde aardappelen is van 2850 mM., vierkantsmaat. Hierbij werd de nadruk gelegd op de noodzakelijkheid, dat de aardappelen vooral goed gekuild worden. Men dient goede zorg aan de aardappelen te besteden. De voorzitter deelde mede, dat tengevolge van de stagnatie in den afzet van de aardappelen op de overgangsdata van den eenen minimumprijzentermijn naar den anderen gemiddelde prijzen moeten worden berekend voor de aard appelen, welke voor export bestemd waren. Het Centraal Bureau voor de Veilingen in Nederland zond een handleiding voor het ontslag van werknemers. Men mag seizoenarbeiders wel tijdelijk in dienst nemen. Van het Centr. Bureau was voorts een rondschrijven ontvangen over een door de Tuinbouwverzekeringsbank onderno men poging om een collectieve brand-, inbraak- en bedrijfsverzekering af te slui ten voor de bij het Centr. Bureau aange sloten vereenigingen. Aangezien de Noordermarktbond bij een solide Nederlandsche Maatschappij verzekerd is, ging men niet op dit aanbod in. Het Centraal Bureau verzocht den Noordermarktbond van het toegezegde 1 van den veilingomzet 1938, waarvan reeds 1/10 is gestort, nog 5/10 te willen afdragen. Dit is voor deze veiling een bedrag van 6999,81. Dit bedrag zal worden gestort. Met het herstel van de overkapping van het veilinggebouw is men reeds begonnen, deelde de voorzitter mede. Men verwacht echter, dat de kosten wel iets hooger zullen zijn, aangezien méér werk zal moe ten worden verricht dan verwacht was. Aan den veilingbeambte-nummerafge- ver werd op voorstel van het bestuur een loonsverhooging verleend van 100 per jaar. De transportarbeiders hadden verzocht, een vergoeding van 40 te mogen ont vangen voor het opbergen van de bascules. Aangezien er wel voor gevoeld werd, dat de bascules steeds goed opgeborgen wor den, besloot men 50 'voor het komende jaar toe te staan, onder voorwaarde, dat dan ook inderdaad de bascules worden opgeborgen. De veilingleider had klachten over bepaalde personen, die steeds trach ten de gestelde regelingen te ontduiken. Later komt dit echter altijd uit, zoodat spr. het wel gewenscht vond, deze lieden door een boete op hun plichten te wijzen. De bestuursleden konden zich hiermede zeer goed vereenigen. De veilingleider zal, samen met den voorzitter, een flinke boeteregeling vaststellen. Ook zijn er, die buiten de veiling om van hun aardappelen af trachten .te ko men. Zij veilen dan het hun toegestane kwantum en leveren clandestien een ander deel af. De opsporingsdienst is met het toezicht hierop belast. De daders zullen er niet gemakkelijk afkomen. Vervolgens deed de veilingsleider eeni ge mededeelingen over den export. Tot en met 18 Juli is naar Duitschland 2.639.952 kg aardappelen geëxporteerd. In 1939 tot dien datum slechts 391.425 kg en samen met Engeland en Zuid-Amerika in totaal slechts 555.525 kg. Verleden jaar was wel veel meer ge rooid, maar daarvan was veel gekuild. In antwoord op een vraag van den heer K. van D ij k zegde de voorzitter toe, een eventueele subsidie aan de Uien- federatie nog eens in de Prov. te zullen bespreken. Vervolgens werd het op vóór verkoopen van goedgekeurde vroege aardappelen besproken. Men keurde dit over het alge meen af. Een oplossing van dit vraagstuk is zeer gewenscht, maar zij werd in deze vergadering niet dadelijk gevonden. Er zijn veel mogelijkheden, maar ook moei lijkheden. De voorzitter zal n. a. v. een vraag van .den heer J. van Kleef, informee- ren naar den inhoud van het z.g. witte- koolpotje. Tenslotte besprak men 'de noodzake lijkheid van het sproeien tegen de draai- hartigheid van kool. Het blijkt zeer goede resultaten af te werpen, ook bij ander ongedierte, maar wordt te weinig toege past. ALKMAAR. ONDERTROUWD: Andries Duin en Antje Mulder. Abra ham Siemer en Margaretha Ouwens. Adriaan Kok en Renske Akkermans. Dirk Schrieken en Ar.tje Davids. Johan nes C. Smit en Margaretha van Wanrooij. Johannes L. A Stoer en Hermina M. Wisman. Jan C. Huizinga en Wilhelmina V. van Burken. OVERLEDEN: Maria Maris, gehuwd met J. Koekkoek, 59 jaar. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 19 Juli 1940. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 28 sta pels, wegende 80.000 kg kaas aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 23 sta pels Kleine fabriekskaas 34; 4 stapels Kleine boerenkaas 30 en 1 stapel Boeren- commissiekaas 30. Alles met rijksmerk. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Juli 1940. (Langendijker Groentenveiling). 35300 kg Roode kool 4—4.50; 800 kg Gele kool 4.70—5.40; 257000 kg Aardappelen; Schotsche muizen 4f 4.60, Drielingen 2.30—2.90, Kriel 1.60—2, Eigenhei mers 4.40—4.60, Blauwe Eigenheimers 44.90; 450 kg Vroege witte kool 3.20; 3G kg Snijboonen 1215.90; 1525 kg Sla- boonen 12.6013.50; 350 kg Zilveruien: nep 10.70 en drielingen 5.20; 120 kg Tuinboonen f 3.503.70. LEEUWARDEN, 19 Juli '40. (Veemarkt). Stieren: 82 Enter 80—190 en 165 Twen ter 190405 405 Vette koeien 135- 345, 4284 cent per kg; 701 Melk- en Kalfkoeien 120—245; 94 Pinken f 65— 160; 28 Vette kalveren 2560; 338 Graskalveren 30—80; 365 Nuchtere kal veren ƒ5—12; 220 Vette schapen 18— f 34; 227 Weide schapen 1219; 384 Lammeren 6—13; 580 Vette varkens 55 72, 5270 cent per kg; 49 Magere var kens 2050 cent per kg; 184 Kleine biggen 11f 16; 31 Bokken en geiten en 23 Paar den, prijzen niet genoteerd. Totaal aanvoer 3862 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 19 Juli 1940. (Noordermarktborid). 1000 stuks Bloemkool 13; 223400 kg Aardappelen: Schotsche muizen 4—4.40, Bonken 4, Drieling muizen 2.20—3.10, Kriel 1.30—1.80, Blauwe Eigenheimers 4.60—5.20; 450 kg Slaboonen 12.4013.40; 1875 kg Zilveruien 4.70, nep 8.90—9.60 en drie ling 6.90—7.20. WARMENHUIZEN, 18 Juli 1940. 178100 kg Aardappelen: Schotsche muizen 4 4.10, grove 4, drielingen 22.80 en Eigenheimers 4.30—4.70; 23 kg Slaboo nen 13—13.80. G Getrouwd: en die, mede namens familie, dank zeggen voor de belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Zuidhorn, 19 Juli 1940. De Gast A 26. BIEDT ZICH AAN voor Hulp in de Huishouding, liefst in de omgeving van Heerhii go- waard. Br. no. 596 aan Boekhandel RAVEN, Schagen. TE HUURgem. met gebruik van keuken. Tel. 2330. HEILOO, Holleweg 10. Met spoed gevraagd nette stand. Adres Verlengde Geest- weg 50, Bergen N.H. Echtp. zoekt te Heiloo, Alkmaar of Omstreken m. gebr. van keuken. Br. m. pr.opg. T. Wilner, Bodemanstr. 20, Hilversum TE HUUR GEVRAAGD: ZEILBOOT, 710 M., met kajuit, van 3 Aug. tot 18 Aug. VAN DER KALLEN, Leeuwrikplein 4, Leeuwarden. Goede, gebruikte plm. 35 M2., met onderdeelen. Br. onder letter E 206 bur. van dit blad. TE KOOP, zoolang de voorraad strekt, van goed opgezuiverd gewas. Alle werkdagen te zien en te bevragen by W. G. J. KNIBBE, Grootscher mer. Tel. 4. IETS NIEUWS. Gemakkelijke manier voor het verduisteren van Uw ramen. Vraagt prijs bij H. C. EECEN, Metiusgracht 5, Alkmaar. 's middags 2J uur in het Muziekpark te Heiloo. 8 „HYGIENA". 1 ACHTERSTRAAT 45 TEL. 2.0.5.2. Briefadres postbus 26, Alkmaar. Inschrijving van nieuwe leden voor het 2e halfjaar voor het halve contributie-bedrag. Oe inmaakïi^d nadert! Wij hebben voor U in div. maten prima Dijk 8 - Telef. 4268 EN GROS EN DETAIL voor halve prijzen, nieuw, doch iets smoezelig (demonstratie), cou rante maten, voile garantie. Tenten en Zeilfabr. „Indiana". Leveran ciers Leger, Padvinderij, Verhuur ders. enz. Het grootste tentenbedrijf hier te lande, Haarlem, Zijlweg 111, Utrecht, Oude Gracht 225233.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3