§oo£töS; OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL Thee van eigen bodem. Tal van wilde planten kunnen thee vervangen. J. BECHDOLT. Schele Hoofdpijn EGMOND AAN ZEE BERGEN ST. PANCRAS HARENKARSPEL HOORN UITGEEST KENNEMERLAND TWEEDE BLAD. 'i Verschillende in het wild groeiende plan ten zijn uitstekend geschikt om thee van te trekken. Het smakelijkst is, indien men dit van versche kruiden doet, doch aangezien zulks het geheele jaar door niet mogelijk is, trekt men thee van gedroogde bladeren. Versche kruiden, aie men wil drogen, moe ten vooral niet in een warmen oven gelegd, noch aan de zon blootgesteld worden, doch het droogproces moet langzaam geschieden, b.v. in de schaduw, waardoor voorkomen wordt, dat de geurige stoffen verloren gaan. Wanneer wij naar buiten gaan, dan leveren de weiden en het bouwland ons verschil lende kruiden, evenals heesters. Een meng sel van enkele soorten geeft een smakelijk aftreksel van thee, hetgeen evenwel niet geldt voor lindebloesem- en pepermunt thee. De bladeren van verschillende strui ken als o.a. bramen en frambozen, maken een hoofdbestanddeel van onze kruidenthee uit, evenals die van zwarte bessen, aard beien en vlier, waaraan een weinig citroen- kruid of Lieve Vrouwe-bedstroo kan wor den toegevoegd. Ook thijm zorgt voor een geurig smaakje. Wilde rozen geven niet al leen de rozenbottels, waarvan heerlijke marmelade gemaakt kan worden, doch de kern geeft een smakelijke thee. Degenen, die over een tuin beschikken zullen verstandig doen om er verschillende planten in te plaatsen, die in een even tueel gebrek aan thee kunnen voorzien, o.a. kamillen, met hun dikke, gele met witte bloemblaadjes omkranste bolletjes, voorts Duizendblad, pepermunt en thijm. Peper munt en Lieve vrouwebedstroo hebben gaarne vochtigen grond en schaduwrijke plekjes. Citroenkruid verliest zijn geur wan neer de planten ouder worden. Daarom is stekken aan te bevelen; men gebruikt de bladeren niet alleen als toevoegsel aan thee, doch tevens om vleeschgerechten, soe pen enz. te kruiden. Thijm is bekend om zijn mooie paarse kleur en groeit op zonnige plaatsen, o.a. in rotstuinen treft men het aan. Het Duitsche Reichsgesundheitsamt be veelt de volgende kruidenmengsels aan: twee deelen aardbeibladeren, twee deelen bramen en één deel hoefblad. Gelijke deelen bramen, frambozen en preiselbeerenbladeren. Eén deel frambozen, twee deelen aardbei- en één deel preiselbee renbladeren. Half frambozen- en half aard beibladeren. VALUTAKOERSEN DER NEDERL. BANK, 23 JULI. Schriftelijke en tel. transacties. Valuta's: New-York 1.88Vi6—1.88»/«; Ber lijn 75.28—75.43; Brussel 30.11—30.17; Hel sinki 3.813.82; Stockholm 44.8144.90; Zurich 42.72—42.81. Bankpapier: New-York 1.86 y,lDOVii Brussel 30.0830.20; Stockholm 44.7644.94; Zürich 42.67—42.86. UTRECHTS POLITIE DEED EEN GOEDE VANGST. Bij een juwelier op het Vredenburg te Utrecht vervoegden zich Zaterdag twee heeren, die hun gouden verlovingsringen te koop aanboden. Zij hadden, zoo zeiden ze, door den druk der tijden hun verlovingen maar verbroken en achtten het dragen van een gladden ring nu overbodig. Hieraan was niets bijzonders te merken en heel be leefd werden de heeren geholpen en uitbe taald. Even nadat de heeren de juwelierswinkel hadden verlaten, werd de eigenaar van de zaak opgebeld door een filiaalhoudster uit de Korte aJnsstraat. Op fluisterenden toon deelde zij mede, dat er twee klanten wa ren, die hun verlovingsringen aanboden en zich in den tijd, dat de ringen op hun goud- waarde gewogen werden, naar haar mee- ning, verdacht in den winkel ophielden. Hij raadde haar hen zoo lang mogelijk aan de praat te houden en telefoneerde vervolgens met de politie. De ringen verkoopende jon gelieden stonden nog druk in den winkel te praten toen de politie het perceel binnen trad. De heeren werden even aan den tand gevoeld en toen bleek al spoedig, dat men met brutale dieven te doen had. Na fouil leering kwamen allerlei ringen, klokjes en een gouden horlogeketting voor den dag, welke juist enkele minuten geleden waren SteuMetm 11) De terugslag van het zware wapen gaf haar een seconde den tijd, om den pols van Allan tusschen haar sterke vingers te knel len en hem zoo te dwingen, het pistool te laten vallen. Mary schopte het zoover mo gelijk weg. „Grijp het, Ben! pak zijn revolver!" schreeuwde ze. Ben Meredith greep naar het wapen, dat tusschen de struiken schitterde in het licht uit het venster. Hij drong in het struikge was en vond daar de vechtenden hijgend en uitgeput naast elkaar liggen. „Kom eruit! Laat eens zien, wie je bent! Wat moet dat beteekenen Ben Meredith brak zijn vraag af. „O, Ma ry Reeder!" riep hij verschrikt. Dan wend de hij zich tot Allan met de vraag: „Wat heb je tot je verdediging te zeggen? Vertel op gauw wat!" Allan vloog op hem af. De slag van zijn pezige vuist deed den jongen ingenieur ach terover tuimelen uit het struikgewas Hij sprong hem na om hem af te ranselen. Maar jt Veilig en vlug als geen ander helpt hierbij altijd een poeder of cachet van Mijnhardt Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets genaamd „Mijnhardtjes" Doos 10 en 50 ct. N.V. Pharmaceutische Fabriek A. Mijnhardt, Zeist. ontvreemd, terwijl een, uit de open vitrine gestolen, schakelbandhorloge eveneens te voorschijn kwam. Aan ontkennen viel niet te denken. Oe dieven gaven zich zonder eenig verzet aan de politie over. Bij een nader onderzoek werden nog zes verlo vingsringen gevonden. Het bleek, dat de dieven niet alleen te Utrecht aan het werk waren geweest. De zes op hn gevonden rin gen waren afkomstig van diefstal bij een goudsmid te Hilversum. Telkenmale boden de heeren de ringen te koop aan en poogden dan weer andere ringen uit den winkel te ontvreemden. Deze truc is naar alle waar schijnlijkheid verscheidene malen gelukt. De daders zijn de 27-jarige G. A. G. B., zon der beroep en afkomstig uit den Haag en de 23-jarige kleermaker R. S. uit Huizen. JUoüiiiciaal 7lieums Kostelooze rijwielplaatjes. De commissies der directe belastingen zal in onze gemeente zitting houden tot het uitreiken van kostelooze rijwiel-belasting- plaatjes in de oude openbare lagere school aan het Burgemeester Eymaplein op Maan dag a.s. van 's avonds 8 tot 10 uur en op Woensdag 31 Juli 's avonds van 7 tot 9 uur. Koloniehuis Prinses Juliana. Het koloniehuis Prinses Juliana van de vereeniging voor christelijke gezondheids- en vacantiekolonies in Nederland is thans ook weder geopend. Ook in dit koloniehuis zijn kinderen uit Rotterdam opgenomen. Alleen het koloniehuis Zwartendijk van Het Cen traal Genootschap is thans nog niet her opend. De raad komt Donderdag bijeen. De burgemeester heeft den raad tegen Donderdagavond 8 uur bijeengeroepen. Van de aan de orde gestelde voorstellen vermelden wij een voorstel om Jhr. mr. M. C. van Panhuys tot waarnemend-ontvanger te benoemen, alsmede een voorstel om aan het Centraal Bureau voor Verificatie en Fi- nancieele Adviezen der Vereeniging van Nederlandsche gemeenten opdracht te ver- leenen tot het opmaken van de boeken en de kas der gemeente-ontvanger. Iepenziekte. Verschillende boomen in onze gemeente vertoonen teekenen van de gevreesde iepen ziekte. Kermisbal in het Zuideinde. Van het kermisbal werd een druk ge bruik gemaakt. In café Ottink vermaakten de jongeren zich met dansen; in café Hess was gezellige muziek te hooren. Mooi succes. Het fanfarecorps „Onder Ons" te Dirks- horn behaalde op het muziekconcours van de politie-muziekvereeniging te Haarlem, Zon dag j.l. een eersten prijs met lof in de eere- afdeehng fanfare. Met 382 punten plaatste het corps zich als hoogste deememer in den concert-wedstrijd, afd. fanfare Voor den dirigent, den heer Pranger uit Langendijk, met zijn leden een kranige prestatie. Nieuw postdirecteur benoemd. Met ingang van 1 Augustus a.s. is aange wezen als directeur van het P. T. en T.- kantoor alhier de referendaris der P. T. en T. de heer A. C. J. van Popering, thans direc teur van het P. T. en T.-kantoor te Wage- ningen. hij vond in hem een geduchten tegenstan der. Tot Ben erin slaagde, Allan een stomp tegen zijn kaak te geven, die hem buiten gevecht stelde en op het gras deed neertui melen. De knal van het schot, het gillen der meisjes en de nijdige stemmen der vechten den hadden al spoedig de dansers uit het schoollokaal gelokt. Ze verdrongen zich om het vechtende groepje, maar niemand mengde zich in hun strijd. Bess Reeder klemde zich snikkend aan haar zuster vast. Mary was doodsbleek, maar vergat zelfs op dit'oogenblik niet, haar zuster te aanmoe digen en te troosten. „Sta op", zei Ben eigenlijk tegen Allan. „Sta op en vertel, wat dit alles te beteeke nen heeft!" Allan kwam moeizaam overeind. Hij keek Ben met een blik vol haat aan en sloeg er zonder waarschuwing weer op los. Maar voordat hij Ben ook maar eenmaal geraakt had, waren verscheidene omstanders toe geschoten en hadden hem beet gegrepen zoodat hij niets meer kon doen. ,,'t Is wel goed!" hijgde hij. „Dit keer kom je er genadig af! Maar ik zal je nog wel krijgen, Meredith. Verbeeld je maar niet, dat ik je met rust zal laten, nu je mij mijn meisje ontstolen hebt. Ik zal je wel krijgen, al moet ik er zelf voor hangen!" Ben keek naar zijn bleeke vèrtrokken gezicht en dan naar Bess, die in de armen ■van haar zuster lag te snikken. Hij wist weinig van de praatjes in de vallei af, maar uit het gebeurde kon hij genoeg op maken. „Neem hem liever mee, jongens en laat hem wat bekoelen", zei hij. „Als hij met me wil afrekenen, dan kan dat later altijd Concert voor de oorlogsslachtoffers. Het concert hetwelk werd gegeven door de plaatselijke vereenigingen, waarvan de opbrengst is gekomen ten bate van de oorlogsslachtoffer en dat werd gegeven op het Ooievaarsterrein, is een goede af spiegeling geworden van het kunnen van onze plaatselijke vereenigingen. Het concert werd ingeleid door een woord van den burgemeester, waarna de harmonie Onderlinge Oefening opende met 'n pittigen marsch, die met het bekende élan van O. O. werd uitgevoerd. De beide ouvertures van Beijer en Ganne werden eveneens goed ge speeld, evenals de marsch van B. B. Hal, Death of Glory. Het r.k. kerkzapgkoor gaf vier mooie nummers ten beste, waarvan vooral het laatste nummer, het Ava Maria, van Wierts, goed werd uitgevoerd. Na de korte pauze traden Kunst na Arbeid en de r.k. harmonie Utrique Fidelis op. Beide vereenigingen gaven ook goede nummers ten gehoore De baten van dezen avond zijn ter hand gesteld van de commissie die de nationale collecte heeft georganiseerd in onze ge meente. In de week van 15 tot 19 Juli was er een vrij groote aanvoer van zomergroente en voor het grootste deel van prima kwaliteit. De prijzen gaven eenige variatie en het verschil van prijzen op 1517 Juli en 19 Juli was nog al van be teekenis. De eerstgenoemde dagen gaven een min of meer stuggen handel en prijzen die niet hoog waren; den laatsten dag was er een ongekend vlugge handel en hooger prij zen, vooral voor bloemkool, erwten en boonen. Het is moeilijk om de prijzen pre cies te zeggen, doch het verschil is zeker 25 pet. en dat is nog al van beteekenis. Bloemkool gaaf en blank had veel belang stelling. De prijzen voor 1ste soort waren 10 a ƒ14.50, voor 2e soort 6 a 8 per 100 stuks. Sla waarvan bescheiden aanvoer van le soort had wel belang stelling, doch de prijs van 0.50 tot 1.80 per 100 is niet hoog te noemen. Bospeen was gewild en de prijs van 4.50 tot 7.20 per 100 bos is niet hoog voor de zware (dubb. bossen). Bosgroente had niet veel belangstelling en de prijzen waren laag, alleen rabarber was gewild en de prijzen waren hooger, nl. 2.80 a 4.50 per 100 bos. Erwten waren gevraagd en duur. Dop pers golden 12 a 16, raspers 15 a 20, br. capucijners 15 a 20, witte idem 14 a 18, alles per 100 kg. Het verschil in de prijzen der boonen (dubb. boonen voor de fabrieken) is frappant. Veel vlugger dan we vermoeden zijn de prijzen Vrijdag j.l. omhoog gegaan. Dubb. boonen golden 24 a 28, enkele (dun ne) boonen 30 a 33 en snijboonen 24 a 36.50 per 100 kg. Tuinboonen waren ook gewild en de toonbare kwaliteit ging voor 5.50 tot 7.30 per 100 kg. van de nog gebeuren. Ik zal wel voor de meisjes zorgen". Allan gaf den strijd op. „Laat me los. Ik ben weer bedaard", zei hij en de mannen lieten hem vrij. „Het spijt me, dat ik het feest in de war heb ge schopt. Gaan jullie weer dansen. Ik zal geen herrie meer maken dat beloof ik je". Hij kwam naar de meisjes toe en zei op zulk een hartroerenden toon: „Bess?" dat Mary medelijden gevoelde. „Bess, ik was mijn verstand kwijt", ver volgde hij. „Maar ik houd ook zooveel van je, schat Ik hoop, dat je he,t nog eens be grijpen zult, Bessmisschien zul je het me dan ook nog vergeven" Bess hief haar betraande gezichtje op. Haar blauwe oogen keken hem nijdig en afwerend aan. Allan week terug als had ze hem geslagen. „Ga weg!" riep ze uit. „Ga weg! Ik haat je! Ik veracht je nog meer!" Allan wendde zich tot Ben. „Daar zul je binnenkort voor moeten boeten", zei hij verbitterd. Na die opmerking verwijderde hij zich en liep strak en rechtop tusschen de omstan ders, die den weg voor hem vrij lieten, heen. Even later hoorden ze de hoeven van zijn paard over de heuvels dreunen. Toen nam Mary de leiding op zich. Ze voerde haar zuster uit de menigte weg en stuurde Ben erop uit om een glas water te halen. Hij bracht het en ze verzocht hem, haar samen alleen te laten. Hij trok zich een weinig terug en Mary zette zich neer op een met gras begroeiden berm van den weg en deed al het mogelijke om haar zus ter, die geheel overstuur was, tot bedaren te brengen. hand. Komkommers, waarvoor groote vraag voor binnen- en buitenland, waren duurder, nl. 3.90 a 5.60 per 100 stuks. De aanvoer van spinazie en postelein was niet groot en de betrekkelijk lage prijzen van 4.50 a 6.80 en 2.80 a 4.30 per 100 kg vallen tegen. Waschpeen was duur, nl. 5.60 a 7.20 per 100 kg. Tomaten waren gewild en de prijzen, van 19 a 23 per 100 kg. vallen niet tegen. i Fruit. Aan de fruitmarkt is de aanvoer be langrijk minder nu de aardbeien van het tooneel zijn verdwenen. Doch de aanvoer van bessen is zóó groot als we in geen jaren hebben gezien. Zwarte bessen waren in de en bloc veiling 35.50 (de mini mumprijs is 35), trosbessen 11 a 12.20, prolefic (rood) 14 k 17.50, witte bessen 6 a 8.50, kruisbessen 19 a 22, alles per 100 kg. De laatste aard beien 'brachten 0.09 5 0.14 per doosje op. De bescheiden aanvoer van druiven (Frankent'halers) bracht een nog al hoo- gen prijs op, nl. 0.80 a 0.84 per kg. De eerste vruchten zijn aangevoerd, nl. haantjesperen en Yellowtransparant. Eerstgenoemde golden 10 a 14, de laat ste 11 a 16.50 per 100 kg. Daar de groote stroom van bessen nog aanhoudt, zullen er nog speciale veilingen van roode en zwarte plaats hebben. RADIO-PROGRAMMA VOOR WOENSDAG. JAARSVELD, 414,4 M. (VARA-uitz.) 8.— ANP-ber., gr.pl. 10.VPRO-morgenwij ding. 10.15 Deel. 10.30 Pianovoordr. 11. Deel. 11.20 Orgelspe1. 12.Ber. 12.05 Esme ralda en soliste. 12.45 ANP-ber. 1.Gr.pl. I.30 VAR A-Harmonie-orkest (opn.) 2. Gr.pl. 2.45 Orgel en zang. 3.30 Voor de kin deren. 5.15 ANP-ber. 5.30 Gr.pl. 6.De Ramblers. 6.40 Boekbespr. 7.Vragen van den dag (ANP). 7.20 Volkszang. 7.40 Felici taties. 7.45 Puzzle-uitz. 8.ANP-ber. 8.15 Deel. 8.30 Radiotooneel. 9.Bont progr. 10.VARA-Strijkorkest (opn.) 10.1510.30 ANP-ber. KOOTWIJK, 1875 M. (AVRO-uitz.) 7.— Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (Eng.) 7.30 Gr.pl. (8.ANP-ber.) 9.Omroeporkest en solist (opn.) 9.30 Ber. (VI.) 9.45 Gr.pl. 10. Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr. pl.) 10.30 De Twilight Serenaders (opn.) II.15 Ber. (Eng.) 11.30 Ber. (VI.) 11.45 Alt viool, piano en klarinet. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 ANP-ber., event, gr.pl. 1.— Avro-Aeolian-orkest en soliste. 2.Ber. (Duitsch). 2.15 Omroeporkest. 3.15 Ber. (Eng.) 3.30 Gr.pl. 4.30 Avro-dansorkest. 5. Ber. (Duitsch). 5.15 ANP-ber. 5.30 Gr.pl. 6.15 Ber. (Eng.) 6.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Taalles en causerie „De waterwegen van West-Europa". 7.Vragen van den dag (ANP). 7.20 Avro-Amus.- orkest. 8.Ber. (Duitsch). 8.15 ANP-ber. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 Ber. (VI.) 9.— De vroolijke vijf. (9.159.30 Ber. Eng.) 9.45 Ber (VI.) 10.— Ber. (Duitsch). 10.15—10.30 ANP-ber. en sluiting. 10.3010.45, 11.15 11.30 en 0.15—0.30 Ber. (Eng.) 1.—1.15 Ber. (VI.) 1.15—1.30 Ber. (Eng.) „Nu zal ik je naar huis brengen", zei ze tenslotte. „Kom, sta op. Leun maar op mijn arm, als je je nog duizelig voelt. Je trekt zoo dadelijk wel bij". Ze zag, dat ze water op de nieuwe japon gemorst had en veegde dat met haar zak doek af met een droef glimlachje. Was dat nu haar eigen japon, waarvoor Etta zich zooveel moeite gegeven had en die ze eens gedroomd had voor Ben te zullen dragen? Het was een kleinigheid maar in de op windende omstandigheden der laatste uren kreeg het een overgroote beteekenis voor haar en ze verloor daardoor haar zelfbe- heersching. Haar bittere glimlachje veran derde in een heftig snikken. Een oogenblik voelde Mary zich volkomen hulpeloos. La ter vernam ze, hoe Bess ertoe gekomen was, die japon aan te trekken. De verkla ring was doodeenvoudig en zuiverde Bess van iederen blaam. Jeth Hanley had het pakje namelijk afgegeven aan den Chinee- schen kok der hoeve, One Lung. Hij had gezegd, dat het voor Miss Reeder was en niet gezegd voor welke der twee zusters. Toen Bess thuisgekomen was, om zich voor het bal te kleeden, had One Lung haar het pakje met een effen gezicht overhandigd. En daar Bess zich al afgevraagd had, wat ze eigenlijk voor behoorlijks had om aan te trekken, was die nieuwe japon als een ge schenk uit den hemel komen vallen. Ze had er geen idee van, hoe Etta ertoe gekomen was, haar een fonkelnieuwe japon te stu ren. Maar daar maakte ze zich ook niet druk over. Het was een mooie japon, die haar goed paste en prachtig stond. Als iemand de veronderstelling had gemaakt, dat die japon wel eens voor Mary bestemd kon zijn, zou Bess hem uitgelachen hebben. JUiMicaties VERGOEDING VOOR VERRICHTINGEN, LEVERINGEN EN VERLEENDE INKWARTIERING TEN BEHOEVE VAN DE DUITSCHE WEERMACHT. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter kennis van belanghebbenden, dat degenen, die ten behoeve van de Duitsche Weermacht verrichtingen, leveringen of in kwartiering hebben verleend en hiervoor geen vergoeding hebben ontvangen, zich onder overlegging van de desbetreffende vorderingsbewijzen ter gemeente-secretarie, afdeeling Militaire Zaken, kunnen vervoegen teneinde betaling voor deze verrichtingen te verkrijgen. Verzoeken om vergoeding voor verrichtingen, welke vóór 1 Juli j.l. zijn gedaan, moeten vóór 31 Augustus a.s. worden ingediend, terwijl verzoeken om vergoeding voor verrichtingen gedaan na 30 Juni j.L uiterlijk op den 15den van de maand, welke volgt op de maand, waarin de verrichting heeft plaats gehad, moeten worden inge diend aan gemelde secretarie-afdeeling. Op verzoeken, welke niet binnen dezen termijn zijn ingediend, wordt geen acht ge slagen. Bij het verleenen van inkwartiering levert de kwartiergever aan het einde van de maand, waarin de inkwartiering werd ver leend, het verstrekte inkwartieringsbiljet ter gemeente-secretarie afdeeling Militaire Zaken, in, teneinde de hem/haar toekomen de vergoeding in ontvangst te kunnen nemen. Inkwartieringen ten behoeve van de Duit sche Weermacht van vóór 29 Mei 1940 wor den niet vergoed. Overige inlichtingen omtrent het voor gaande kunnen worden ingewonnen aan de afdeeling Militaire Zaken ter gemeente secretarie, alhier, dagelijks tusschen 91 uur. Alkmaar, 22 Juli 1940. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. U. L. SCHOOL TE ALKMAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR maken bekend, dat zich bij hen sollicitanten kunnen aanmelden naar de betrekking van onderwijzer in het vak lichamelijke oefening aan boven genoemde school, voor 5 lesuren per week, waarvoor bij voorkeur in aanmer king komen bezitters van middelbare be voegdheid. Nadere inlichtingen worden verstrekt ter gemeente-secretarie; afdeeling Onder wijs. Sollicitatiestukken (adres ongezegeld) in te zenden vóór of op 31 JULI a.s. Alkmaar, 23 Juli 1940. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Het reclame-middel bij uitnemendheid: EEN GOED DAGBLAD. Mary had immers nog nooit een avondjurk gehad? Mary ging zoo zelden ergns heen. Waarvoor had Mary zoo'n japon noodig? Niet Mary, maar Etta Hanley maakte Bess op haar ondoordachtheid opmerk zaam. Toen deze namelijk hoorde, dat Bess in de japon van haar jongste zuster naar het bal was gegaan, ontbood Etta haar bü zich en vertelde haar ronduit, hoe ze daar over dacht. Bess schrok ervan. „Daar heb ik geen oogenblik aan ge dacht! Ik heb me nooit kunnen voorstellen, dat Mary zoo'n jurk zou krijgen!" „Misschien wordt het dan wel tijd, dat je ook een beetje aan haar gaat denken", had Etta gezegd. „Och, dat arme kind! Ik schaam me dood! Het spijt me verschrikkelijk!" „Vertel dat liever tegen haar, niet tegen mij", had Etta geantwoord. Maar dat was niet noodig geweest, want Bess was dadelijk naar Mary toegegaan om haar onder veel tranen haar excuses aan te bieden. Mary schonk haar met een kus vergiffenis en daarmee was de zaak uit. Op den tragischen aond van het bal was Mary, zoodra ze zag, dat Bess weer wat op dreef gekomen was, naar Ben, die op een afstand stond te wachten, toegegaan, om hem te vertellen, dat zij Bess wel thuis zou brengen. Ben bood aan, haar te vergezellen, maar daarvan wilde Mary niets weten. „Nee, je zou haar maar weer van streek brengen. Laat me dit nu maar alleen op knappen", hield ze vol. (Wordt vervolgd.) 87. Weken en weken was Kobus zijn stokje kwijt. Hij vermagerde van verdriet. Hij kor. niet meer lachen. In die tijd werd juist de spoorlijn uitgebreid naar Den Haag en Rotterdam. Hij kon niet eens meer lachen om het meneertje van der Gaag. En da' was toch om te lachen. 88. Deze meneer wilde zijn laantje van een paar meter breed niet afstaan voor de trein, of hij moest er twintig duizend gulden voor hebben. Er kwam een strenge rech- ter bij te pas, maar de trein kon daar niet op wachten. Hij reed er voorlopig maar omheen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6