£aatste Aedchtm Agenda JUti SLUIT DE GELEDEREN! Hulpvei een 2 Benoeming in commissies. Program der „Nederlandsche Unie". Plakband. Verduisteringspapier. P.O.A. n.v., Payglop 18. Kantongerecht te Alkmaar. F eeks eerste blad. Alkmaar, Zaterdag. Antwoord aan den heer M. Schuurman. In antwoord op het gister door ons gepu bliceerde schrijven van den heer M. Schuurman ten aanzien van benoeming van nationaal-socialisten in de commissies voor Maatschappelijk Hulpbetoon, arbeidsbemid deling enz., deelden B. en W. hem bij schrij ven d.d. heden mede: Ook indien Uw brief van 24 Juli j.l. niet gegoten was in den vorm van een eisch, doch, gelijk jegens een met over heidsgezag bekleede instantie zou beta men, was ingekleed als een verzoek schrift, zouden wij toch U erop moeten wijzen, dat wij riet bekend zijn met feiten, waaruit achterstelling zou moe ten blijken van nationaal-socialisten bij toekenning van ondersteuning en plaat sing in de werkverschaffing. Zoo U dergelijke feiten bekend zijn, zouden wij daarvan gaarne op de hoogte worden gesteld. Overigens merken wij op dat de be noeming van de leden der door U be doelde commissies behoort tot de be voegdheid van den Raad. Die vergade ring zal derhalve moeten beslissen of te zijner tijd bij het ontstaan van vaca tures, met Uw zienswijze rekening be hoort te worden gehouden. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. de groote kerk te alkmaar. Een vertegenwoordiger van het Volks blad heeft een interview gehad met den architect Van der Kloot Meijbusg, wien o. a. ook het herstel van onze Groote Kerk is opgedragen. In verband hiermede heeft de heer Van der Kloot Meijburg opgemerkt: Ik heb veel kerken mogen herstellen, o.a. de Nieuwe kerk van Delft en nu de kerk te Alkmaar. Gelukkig gaat het laat ste werk onbelemmerd door. Nieuw ma teriaal is er maar weinig voor noodig, want wij werken uiteraard met oude steenen.. En die zijn thans, helaas, in vol doende mate aanwezig. Zeker twee derden van de kosten van een restauratie worden in loon omgezet, zoodat het restauratiewerk in den tegen- woordigen tijd van bijzondere beteekenis tentoonstelling te opmeer. De tentoonstelling te Opmeer, aanvanke lijk bepaald op 27 Mei, is nu vastgesteld op Maandag 26 Aug. a.s. Er zal ook thans weer een concours-hippique en ringsteken met paard en kar worden gehouden. De aan giften behooren te geschieden vóór of op 12 A_ug., voor de tentoonstelling uiterlijk 6 Aug. Men zie voor nadere mededeelingen elders in dit nummer. Aan de tentoonstelling is ook nu weer een verloting verbonden, waar van de trekking zal plaats hebben op 2 September a.s. Verwacht mag worden, dat het Opmeer- sche landbouwfeest ook dit jaar weer het drukke bezoek als voorheen krijgt. nieuwe aardappelregeling. Alle aardappelen, die op de veilingen doordraaien, zullen door de tuinders met ingang van Maandag a.s. mee terug moeten worden genomen en moeten worden inge kuild tot en met 17 Aug. Bij het uit de kui len halen zal 4 per 100 kg worden uitge keerd. De - aardappelen kunnen met ingang gang van Maandag geheel vrij ter veiling worden aangevoerd. bommen op nieuwe niedorp. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn te middernacht een 4-tal bommen ge vallen op het weiland van den heer D. Zwa german in den Vijver te Nieuwe Niedorp. Alle bommen zijn tegelijk uitgeworpen en gelijktijdig ontploft en hebben groote gaten in den grond geslagen zonder verder schade aan te richten. Gebouwen staan niet in de naaste omgeving. Verondersteld wordt dat de bommen bij een achtervolging zijn uit geworpen. vakdiploma kruidenier. Op het deze week te Amsterdam gehou den vakexamen voor kruidenier werd het vakdiploma behaald door onze stadgenoo- ten de heeren P H. Bakker, J. Steensma en H. J. A. Stroomer. opgave van auto's met open laadbak. Op last van den burgemeester moeten eigenaren van niet in gebruik zijnde auto mobielen met open 'laadbak hiervan ten spoedigste doch uiterlijk op 29 Juli vóór 4 uur 's namiddags schriftelijk opgave doen aan het hoofd L. B. S. D. kantoor Waagge bouw. verduisteringstijden, Men is verplicht te verduisteren tusschen zonsondergang en zonsopgang> dus heden avond van 21.40 tot 5.54 en morgenavond van 21.39 tot 5.55 uur. Rijwielen, motorrijwielen en andere voer tuigen moeten gedurende dezen tijd licht op hebben, verduisterd volgens de onlangs gepubliceerde uniforme regeling. larette, de geheimzinnige man in 't gulden vlies. Zondag 28 Juli a.s. zal op de 2e soirée dansante in 't Gulden Vlies als gast optre den Neerlands meest gevierde illusionist Larette. Deze virtuoos, de grootmeester op het gebied der goochelkunst, treedt overal op den voorgrond door zijn speciale genre en weet alom door zijn distinctie een sfeer te scheppen, waarvan een dus danige bekoring uitgaat, dat zijn voor stellingen een onvergetelijken indruk achterlaten. Dit vermag alleen hoogstaan de en tot in de perfectie verfijnde kunst, waarvan Larette, de elegante prestidigita- teur met zijn onverklaarbare trucs, zijn publiek laat genieten. De dansmuziek op dien avond wordt verzorgd door Ab Davidson en His Kings of Swing, dezelfde band welke op den avond van Johnny en Jones zulk een onbetwistbaar succes had. zondagsdienst apotheken. Op Zondag 28 Juli is de apotheek van Mevr. SchoutenOele, Koorstraat 47, ge opend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. (Ongecorrigeerd.) De „Nederlandsche Unie" is in een zware stonde onzer vaderlandsche geschiedenis gesticht om alle Nederlanders te verzame len tot doelbewusten arbeid voor het be houd en de versterking van vaderland en volksgemeenschap en tot de voorbereiding van de voorwaarden en de wegen van hun bestaan en welzijn in de toekomst. Met open oog voor de werkelijkheid wil zij dien arbeid terstond aanvangen, voorzoover de beperkingen van den staat van bezet gebied dat mogelijk maken en in loyale verhou ding tot de bezettende overheid. De N. U. stelt zich tot taak de volkseen heid op staatkundig cultureel en sociaal- economisch gebied te bevestigen en te ver sterken. Met verdieping van den christelijken geest in de samenleving wil de N.U.: op cultureel gebied: 1. behoud van het Nederlandsche volkskarakter en versterking van die eigenschappen waaraan het Nederland sche volk zijn kracht en zijn plaats in de wereld te danken heef-t; 2. Verheffing van het levensideaal boven materialisme en egoïsme tot toe wij ding aan de waarachtige levenswaar den van mensch en gemeenschap; 3. Bescherming en ontwikkeling van eigen beschaving en zeden en van het volkseigen in de gewesten zoowel als in het geheele land; 4. Vrijheid van godsdienst kerk, levensbeschouwing en opvoeding; 5. Bevordering van Nederlands posi tie in de Europeesche cultuur en van zijn functie in de uitwisseling der cul- tureele waarden; 6. Nauwe cultureele betrekkingen met Vlaanderen en Zuid-Afrika; 7. Opvoeding van de jeugd in natio- nalen zin; 8. Vooruitziende verzorging der gees telijke en lichamelijke volksgezond heid; 9. Leiding van het cultureele leven en van de volksontwikkeling in verant woordelijkheid tegenover de gemeen schap. Op sociaal-economisch ge bied wil de N. U. met handhaving van het eigen karakter 'er Nederlandsche volks huishouding in haar samenhang met de wereldeconomie en haar gerichtheid op het wereldverkeer: 1. Organische ordening der arbeids gemeenschap zonder klasse-tegenstel lingen, 2. Vooropstelling van de belangen van het gemeenebest boven die van den enkeling, met erkenning van onver vangbare waarden der persoonlijke zelfwerkzaamheid, 3. Doelbewuste leiding van de voort brenging en verdeeling van stoffelijke goederen, 4. Dienstbaarmaking van geld* en credietwezen aan de eischen der volks welvaart, 5. Erkenning van den plicht van iede- ren Nederlander om te arbeiden en van den plicht van het gemeenebest om iederen Nederlander in den gemeen- schappelijken arbeid te doen deelen, 6. Afweer van de proletariseering des volks en versterking van de volks kracht oa. door bevordering van ge zinsvorming en gezinswelvaart en be vordering van bezitsvorming voor allen. 7. Versterking van den landbouw door loonend prijspeil en ordening van het grondgebruik. Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De verdwenen minnaar (kom.-sens.); hoofdrollen Theo Lingen, Fita Benkhoff, Paul Henckels, Paul Kemp. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Moederlied (rom.-dram. zangfilm); hoofdrollen Benjamino Gigli, Marie Cebo- tari en Michael Bohnen. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De Gentleman-vagebond (hum.); hoofdrol Heinz Rühmann. Toegang voor eiken leef tijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De afgod van Parijs (rom.-sens.); hoofdrollen Gustaf Gründgens, Sybille Schmitz, Theo Lingen. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Zaterdag 27 Juli. 812 uur, dancing Harmonie, optreden Aldert Dekker and his Rhythm Sheiks. Zondag 28 Juli. 3.306.30 en 8—12, dancing Harmonie, optreden Aldert Dekker and his Rhythm Sheiks. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, Ab Davidson en his Kings of Swing; als attractie de myste- rieuse man Larette. Dansen in café Kamsteeg te Stompetoren. 8. Persoonlijke verantwoordelijkheid ook in het sociaal-economisch leven. 9. Beteugeling van bedrijfsconcentra- tie en trustvorming. Op Staatkundig gebied iivert de N. U. voor een sterk Nederlandsch volk, in nauwe verbondenheid met de Overzeesche gebieden. Zij is overtuigd, dat een organische op bouw van het Nederlandsche gemeenebest onder leiding van krachtig en besluitvaar dig gezag noodzakelijk is. De uitwerking van deze richtlijnen zal zij ter hand nemen, zoodra de tijd daartoe ge komen is. wijziging radioprogramma. Gp Zondag 28 Juli a.s. zal van 14.3015.35 uur door de V.A.R.A. over de Jaarsveld zender (414.4 M.) het eerste gedeelte van Richard Wagner's muziekdrama „Die Wal kure (uitzending van de Bayreuther Fest- spiele) gerelayeerd worden. Op Maandag 29 Juli a.s. vindt een relais plaats, eveneens door de V. A. R. A. over de Jaarsveld zender, van de Bayreuther Festspiele. Uit gevoerd zal dan worden het muziekdrama „Siegfried" van Richard Wagner. Deze uit zending heeft plaats van 14.0015.20 (eerste acte) en van 16.2017.30 uur (tweede acte) en van 18.3519.55 uur (derde acte). Door deze uitzendingen zullen de navol gende veranderingen in de regelmatige da- gelijksche nieuwsberichen-uitzendingen van het A. N. P. plaats vinden. De nieuwsberichten van 17.1517.30 uur zullen alleen door den zender Kootwijk (1875 m.) worden uitgezonden. De uitzen ding „vragen van den dag" te verzorgen door het A. N. P. (19.0019.15 uur) komt nu van dien dag in aansluiting op de nieuwsberichten van 20.0020.15 uur. Hier door wordt de uitzending „V. A. R. A.- puzzle club"- van 20.1520.30 uur ver plaatst naar 22.0022.15 uur. De politiebe richten van 19.1519.20 uur worden dien dag uitgezonden over den Kootwijk-zender. valutakoersen der nederland sche bank, 27 juli. Valuta's (schriftelijke en tel.-transaeties). New-York 1.883/]01.88°/i0; Berlijn 75 28—75.43; Brussel 30.11—30.17; Hel sinki 3.813.82; Stockholm 44.8144.90; Zürich 42.72—42.81. Bankpapier: New-York 1.86H1.901/»; Brussel 30.08—30.20; Stockholm 44.76— 44.94; Zürich 42.67—64.8o. noodlotstemming te londen. In Londen heerscht een noodlotstemming. Met deze woorden vangt een correspondent van de „World Press Union" zijn bericht aan over de huidige stemming in Engeland, terwijl de burgers in stad en land met beven den Duitschen inval verwachten, verdooven de leden der „Jeunesse Doree", voor zoover zij het land al niet hebben kunnen verlaten, hun koortsachtig zenuwgestel met wilde uit spattingen. Terwijl Londen, uit vrees voor Duitsche luchtaanvallen in het diepste duie ter ligt, begint in de tallooze stampvolle nachtkroegen een wild rumoer dat eerst tegen de ochtenduren afneemt. Fantastische toegangsprijzen, naaktrevues, erotische pri- vévoorstellingen, gokspelen en een ontzag lijk verbruik van champagne en van spiri tualiën kenmerkt deze oorden van bande- looze uitspattingen. De bezoekers zijn in hoofdzaak officieren, zoons van rijke fami lies, bar- en dansmeisjes, van allerlei natio naliteit en huidskleur, maar ook vrouwen uit vooraanstaande kringen. Een dame uit eerste familie, die de correspondent in een van deze oorden van zonde ontmoette, ver klaarde hem cynisch, dat het gemakkelijker is, dronken te sterven dan nuchter en een vliegerofficier, die den volgenden nacht een vlucht naar Duitschland moest maken, zei, dat dit waarschijnlijk wel zijn laatste nactvt zou zijn en dat hij daarom nog eens van het Ons land is veroverd en bezet gebied en het heeft geen enkel nut daarover te pole- miseeren. Wij hebben dat eenvoudig te aanvaarden en wij hebben eveneens de zekerheid, dat de bezetter volkpmen de macht heeft cns naar eigen inzicht te besturen, dat wil zeg gen, dat wij in zuiver nationaal socialisti- schen geest geregeerd kunnen worden en, als onderdeel van het groote Duitsche Rijk, geen andere dan de daar bestaande rechten en plichten zullen kennen. Dat men ons evenwel de vrijheid heeft gelaten, met inachtneming van de noodza kelijke richtlijnen, een Nederlandsch gezag te scheppen, dat ons in nationalen zin zal leiden, dat men dus in het huishouden van onzen staat den algemeenen gang van zaken naar onzen eigen aard wil bestendigen, is een vrijheid, waarvan wij het voorrecht niet genoeg kunnen waardeeren. Nederland mag dan overwonnen land zijn, ons volkskarakter zal niet worden aan getast. Wij blijven wie we zijn en, als een volksgroep met een eigen nationaal karak ter, zullen wij dei. bouw van het nieuwe Holland-huis kunnen beginnen. De mededeeling, dat ons deze vrijheid gegeven wordt, dat men in Hollands tuin slechts die planten uit den grond heeft ge trokken, welke, naar het inzicht van den bezetter, den groei van een harmonisch ge heel kunnen schaden, heeft in het Neder landsche volk eenige verwarring doen ont staan. Wij zijn, hoe karakteristiek dan ook als Europeesche volksgroep, een volk, dat in tallooze hokjes verdeeld was, in groote en kleine partijen, waarvan de aanhangers ge zamenlijk naar onze welvaart streefden, maar door een eindeloos polemiseeren over allerlei vraagstukken, nooit datgene bereikt hebben, wat door een krachtige samenwer king in aller belang kon worden verkregen. Wij hebben tallooze partijen gehad, die in haar streven naar opbouw van geheel ver schillende beginselen uitgingen en daar naast de godsdienstige groepen, die om den geijkten term te gebruiken stoelden op onderscheidene wortelen des geloofs. Dat ons staatsscheepje nu eens naar rechts en dan weer naar links gestuurd werd, was alleen daaraan te wijten, dat de meerder heid in onze vertegenwoordigende lichamen nu eens naar de eene en dan weer naar de andere zijde georiënteerd was en om die meerderheid te krijgen hebben wij jaren lang in heftige verkiezingscampagnes de tweedracht van ons volk gedemonstreerd. Eerst nu begint het besef door te drin gen, dat wij voortaan allen denzelfden weg moeten gaan. Wij mogen thans onze eigen richting kie zen, maar welke zal dat zijn? Het is volkomen duidelijk, dat het uit moet zijn met de politieke schakeeringen en dat wij elkaar op een geheel andere basis moeten vinden, op een zuiver natio naal program, dat het cachet van onzen volksaard zal dragen. Zoo kunnen wij samenwerken als één groote, Nederlandsche organisatie. Toen de heer Linthorst Homan samen werking op nationalen grondslag zocht, schaarden ook voormannen van politieke groepen zich onder zijn vaandel, maar zij gaven inmiddels aan hun volgelingen te kennen, dat in wezen voor de partij alles in het oude voetspoor zou blijven doorgaan en dat heeft velen tot de overtuiging gebracht, dat deze zoo goed begonnen actie in den aanvang reeds door het onkruid van het oude partijsysteem overwoekerd was ge worden. Evenwel: het daghet in het Oosten. Er zijn thans drie mannen, die zich van den ballast der oude partijen bevrijd heb ben. Het zijn de jonge commissaris der Ko ningin in Groningen, mr. J. Linthorst Ho- man, de hoofdcommissaris van Politie uit Rotterdam, mr. L. Einthoven en professor dr. J. E. de Quay, hoogleeraar aan de R.K. Universiteit in Tilburg, die thans als een driemanschap op den voorgrond treden en him samengaan bewijst reeds, dat oude scheidingslijnen zijn verdwenen en dat er voortaan slechts gebouwd zal worden op het Nederlandsche fundament door mannen zonder ondersched van geloof of richting. Er komen ook andere combinaties naar voren, maar men heeft nu althans de zeker heid, dat de groote splitsing voorbij is en de hoop, dat het tot een compromis voor ge meenschappelijk optreden zal kunnen komen. „Uit den nood der tijden is een nieuwe taak geboren", zoo heeft het driemanschap gezegd. Die nieuwe taak zullen wij geza menlijk op ons moeten nemen, zoodat wij met eigen kracht en overeenkomstig onzen eigen' aard naar een nieuwe Nederlandsche saamhoorigheid kunnen streven. Men zal een Nederlandsche Unie vormen, die de gewijzigde verhoudingen erkent, die streeft naar samenwerking op breeden grondslag, naar een harmonischen, econo- mischen opbouw met samenbinding van alle arbeidskrachten, die sociale rechtvaardig heid zoekt, arbeidsvreugde voor allen en bezieling van de jeugd in vaderlandschen zin. Die dat alles zal verwezenlijken op Ne derlandsche wijze, met eerbied voor de tra- ditioneele geestelijke vrijheid en verdraag zaamheid, in samenwerking met de Neder landsche en over ons land gestelde Duitsche autoriteiten. Een Nederlandsche Unie, die een zelf standige beweging wil zijn, die actie voert uit eigen kracht en op eigen gezag en zon der eenig mandaat. Een Unie waarin des kundigen op economisch en sociaal gebied een vooraanstaande plaats zullen innemen en waarin men bereid is contact te zoeken met anderen, die eveneens naar nationale concentratie streven. De Hollander is een voorzichtig man en hij sluit zich niet aan bij een groep als hij het program daarvan niet in alle onderdee- len bestudeerd heeft. Maar juist in dit afwachten zit het groote gevaar. Het is hier een kwestie van vertrouwen, een zich volkomen verlaten op den goeden wil en de bekwaamheid van de leiders. Wanneer men daartoe niet bereid is, loopt men de kans, dat de concentratiepoging zal mislukken en dat ons volk te laat zal besef fen wat het verspeeld heeft. Wij kunnen slechts hopen, dat de groepen, die thans op den voorgrond treden, elkaar op een voor allen aanvaardbaar nationaal program zullen vinden. Laten wij den oproep aan alle Nederlan ders, om thans de gelederen te sluiten, niet onbeantwoord laten. Uitspraken van de strafzitting van Vrydag 26 Juli 1940. Schriftelijke uitspraken: S. K. te Alkmaar, overtreding van de Warenwet, 400 boete of 100 dagen hech tenis. J. H. te Bergen, overtreding van art. 453 van het Wetboek van Strafrecht (openbare dronkenschap) 5 boete of 3 dagen hechtenis. Mondelinge uitspraken: Overtredingen van de Mo tor- en R ij w i e 1 w e t: J. K. te Sint- Pancras, 1 maand voorwaardelijke tucht school met een proeftijd van een jaar. R. v. L. te Heiloo, 0.50 boete of 1 dag hech tenis. F. H. M. te Middenmeer, C. K. te Alkmaar, P. H. te Breda, E. V. te Scher- merhorn, ieder 2 boete of 1 dag hechte nis. C. D. S. te Amsterdam, 2 boete of 2 dagen hechtenis. L. H. te Alkmaar, 2.50 boete of 1 week tuchtschool. J. H. G. W. te Bergen, 2.50 boete of 2 dagen hechte nis. W. N. de J. te Ursem, P. G. te War- menhuizen, A. P. de K. te Beemster, H. M. te Alkmaar, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. K. de G. te Sint-Pancras, 4 boete of 1 week tuchtschool. J. H. T. te Westerlee, 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. W. L. S. te Velsen, 5 boete of 3 dagen hechtenis. C. A. te Den Helder, 5 boete of 3 dagen hechtenis. W. J. H. te Schie dam, 5 boete of 3 dagen hechtenis. P. J. te Alkmaar, 5 boete of 3 dagen hech tenis met toewijzing der civiele vordering ad 3.50 aan H. T. te Alkmaar. J. H. A. H. te Alkmaar, 3 plus 6 boete of 2 plus 4 dagen hechtenis. P. N. te Oudkarspel, ƒ10 boete of 8 dagen hechtenis. F. H. M. te Middenmeer, 10 boete of 8 dagen hech tenis. T. K. te Heemskerk, 12 boete of 8 dagen hechtenis. P. de H. te Beemster, 15 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de Po litieverordeningen: A. v. L. te Alkmaar, K. ter H. te Wijdenes, ieder te ruggave aan de ouders zonder toepassing van straf. C. J. S. te Alkmaar, 1 boete of 1 dag hechtenis. J. B. te Alkmaar en J. J. te Obdam, ieder 2 boete of 2 dagen hechte- leven in zijn vollen omvang wilde genieten Van de kansels van. verscheidene kerken te Londen is tegen deze toestanden van leer ge trokken en de deken van Westminster heeft met zonden beladen voor Gods rechterstoel de bevolking opgeroepen te bidden ,om niet te verschijnen. De correspondent voegt hier aan toe, dat het recept: bedrink je voor je sterven moet, meer aanhangers schijnt te vinden. nis. M. G. P. te Beverwijk, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. J. W. E. te Alkmaar, 3 boete of 1 week tuchtschool met ver nietiging van de inbeslag genomen kata pult. R. J. de V. te Alkmaar, M. E. L. te Haar lem, B. A. R. te Kolhorn. J. B. te Amsterdam, K. S. te Alkmaar, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. Th. H. H. te Harenkarspel, L. S. te Harenkarspei, W. B„ W. D., S. K., D. L. G., C. G., J. K., allen te Harenkarspei, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. P. P. te Alk maar, 8 boete of 4 dagen hechtenis. E. v. S. te Harenkarspel, f 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. Overtredingen van het rij tijdenbesluit: J. D. te Haarlem, 2 boete of 2 dagen hechtenis. C. K. te Stom petoren, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de ar beidswet: A. B. te Alkmaar, 1 boete of I dag hechtenis. Overtredingen van artikel 426 van hetwetboek vanstraf recht (in staat van dronkenschap de orde verstoren): S. P. M. te Alkmaar, 10 boete of 10 dagen hechtenis. Overtreding van artikel 427 van hetwetboek van straf recht (paard onbeheerd laten staan): W. G. te Egmond-Binnen, 5 boete of 3 dagen hechtenis met toewijzing der civiele vordering ad 6 aan A. K. te Heiloo. bommen op groningen. Het A. N. P. meldt: Donderdagnacht zijn bij een bombardement door Engel- sche vliegers bommen neergekomen op een dichtbevolkte woonwijk, waarbij twin tig huizen deels zwaar, deels licht werden beschadigd. In de Jansenstraat is door twee voltreffers aanzienlijke schade aangericht, waarbij een man werd gedood. Een derde bom viel in de Rozensteinlaan, waarbij een kind van 11 jaar om het leven kwam en een ander kind zwaar gewond is. Een bom, die op een weide terecht kwam veroorzaakte door luchtdruk schade aan negen huizen in de nabije Rozensteinlaan. In de omgeving van de stad zijn een aan tal niet-ontplofte projectielen neergekomen. Daar men niet weet, of men met tijd-bom- men te doen heeft, is de omgevig afgezet. Eenige lichte branden konden in korten tijd worden gebiuscht. Ook op andere plaatsen van het land zijn Engelsche bommen neergekomen. De schade bepaalt zich daar tot eenige gedoode koeien, gebroken vensterruiten en dakpannen. (Reeds in een gedeelte onzer vorige op laag geplaatst.) vergoeding levering inkwartierin duitsc De BURGEME brengt ter kenn dat degenen, die sche Weermacht of inkwartiering voor GEEN VEi vangen, zich on desbetreffende v meente-secretarie ken, kunnen vei voor deze verric zoeken om verge welke vóór 1 Ju vóór 31 Augusti terwijl verzoeker richtingen gedaa LIJK op den 15 volgt op de maa heeft plaats geh: diend aan geme.' OP VERZOEK NEN DEZEN TE WORDT GEEN Bij het verlee vert de kwartier; maand waarin d leend, het verst ter gemeente-sec Zaken, in, tenein de vergoeding nemen. inkwartier: VAN DE DUITS VOOR 29 MEI 1 GOED. Overige inlich gaande kunnen de afdeeling Mil secretarie, alhier uur. Alkmaar, 26 Ji De Bu: U. L. SCH< BURGEMEES' van ALKMAAR bij hen sollicita: naar de betrekt het vak lichame genoemde sehoo week, waarvoor king komen bezi voegdheid. Nadere ihlichl ter gemeente-se wijs. Sollicitatdestul in te zenden vó( Alkmaar, 27 Juli Burger F. H. VAN I A. KOELMA Donderdag het Deutsche behandeld te uit Zeist en verdacht we Juni j.l. een verleend te te hebben o te voren eer Engelsche e: boven de ge verd. Het Engelsche en aan den piloc honderden meter brandende toestf behulp van een stellen. De vlieg gemerkt door de Zeist, van U. ui' Zij liepen op d toe, hielpen herr chute af en brac bijheid gelegen het terrein, waar komen, afgezet, zag, dat er gev; dreigde, gaf dez pig ergens in he arbeiders de J. behoedzame wij: de richting van Duitschers te or toch een Duitscl die hen vroeg, o hadden gezien, e en brachten der spoor. Inmiddels had zag van H. de gelschman verbi die ook toeschoi luchtgevecht, op vlieger zoo moge van de Duitsche den vlieger mee kleedde hem mi fectiepakken en nog een gulden van S. den Enge Utrecht op en te is de tramhalte, i redt. Later kwam i wijk had genom sindsdien heeft gehoord. De art de Duitsche poli kwam de zaak v Ter zitting we

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2