Jhéticaties tHedit&zakm timlaai Tlieuws jMQezoudm Siukkm Qememtecudm £and= en JuUéoiua SBaeqeeêifJke Stand Speet Hulpverleening aan een EngeSschen piloot. De Alkmaarsche Couranf LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK HENSBROEK HEILOO STOMPETOREN NOORDSCHARWOUDE BERGEN KOEDIJK EERSTE BLAD. 3 VERGOEDING VOOR VERRICHTINGEN, LEVERINGEN EN VERLEENDE INKWARTIERING TEN BEHOEVE VAN DE DUITSCHE WEERMACHT. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter kennis van belanghebbenden, dat degenen, die ten behoeve van de Duit- sche Weermacht verrichtingen, leveringen of inkwartiering hebben verleend en hier voor GEEN VERGOEDING hebben ont vangen, zich onder overlegging van de desbetreffende vorderingsbewijzen ter ge meente-secretarie, afdeeling Militaire Za ken, kunnen vervoegen teneinde betaling voor deze verrichtingen te verkrijgen. Ver zoeken om vergoeding voor verrichtingen, welke vóór 1 Juli j.l. zijn gedaan, moeten vóór 31 Augustus a.s. worden ingediend, terwijl verzoeken om vergoeding voor ver richtingen gedaan na 30 Juni j.l. UITER LIJK op den 15den van de maand, welke volgt op de maand, waarin de verrichting heeft plaats gehad, moeten worden inge diend aan gemelde secretarie-afdeeling. OP VERZOEKEN, WELKE NIET BIN NEN DEZEN TERMIJN ZIJN INGEDIEND, WORDT GEEN ACHT GESLAGEN. Bij het verleenen van inkwartiering le vert de kwartiergever aan het einde van de maand waarin de inkwartiering werd ver leend, het verstrekte inkwartieringsbiljet ter gemeente-secretarie afdeeling Militaire Zaken, in, teneinde de hem/haar toekomen de vergoeding in ontvangst te kunnen nemen. INKWARTIERINGEN TEN BEHOEVE VAN DE DUITSCHE WEERMACHT VAN VOOR 29 MEI 1940 WORDEN NIET VER GOED. Overige inlichtingen omtrent het voor gaande kunnen worden ingewonnen aan de afdeeling Militaire Zaken ter gemeente secretarie, alhier, dagelijks tusschen 9—1 uur. Alkmaar, 26 Juli 1940. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. U. L. SCHOOL TE ALKMAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR maken bekend, dat zich bij hen sollicitanten kunnen aanmelden naar de betrekking van onderwijzer in het vak lichamelijke oefening aan boven genoemde school, voor 5 lesuren per week, waarvoor bij voorkeur in aanmer king komen bezitters van middelbare be voegdheid. Nadere inlichtingen worden verstrekt ter gemeente-secretarie, afdeeling Onder wijs. Sollicitatiestukken (adres ongezegeld) in te zenden vóór of op 31 JULI a.s. Alkmaar, 27 Juli 1940. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Donderdag werd te Utrecht voor het Deutsche Kriegsgericht de zaak behandeld tegen zes boscharbeiders uit Zeist en omgeving, die er van verdacht werden op Donderdag 27 Juni.j.l. een Engelschen piloot hulp verleend te hebben en hem daarna te hebben ontvoerd, nadat er kort te voren een luchtgevecht tusschen Engelsche en Duitsche vliegtuigen boven de gemeente Zeist was gele verd. Het Engelsche vliegtuig was neergestort en aan den piloot was het gelukt, op eenige honderden meters boven den grond uit het brandende toestel te springen en zich met behulp van een parachute in veiligheid te stellen. De vliegofficier werd het eerst op gemerkt door de boscharbeiders van S. uit Zeist, van U. uit Utrecht en M. uit Zeist. Zij liepen op den Engelschen vliegofficier toe, hielpen hem van zijn brandende para chute af en brachten hem in een in de na bijheid gelegen schaftkeet. Intusschen was het terrein, waarop het toestel was neerge komen, afgezet. De boscharbeider H., die zag, dat er gevaar voor den Engelschman dreigde, gaf dezen den raad, zich voorloo- pig ergens in het bosch te verbergen. De arbeiders de J. en van K. begaven zich op behoedzame wijze met den vliegofficier in de richting van Austerlitz, in de hoop, geen Duitschers te ontmoeten. Toen zij evenwel toch een Duitschen officier tegenkwamen, die hen vroeg, of zij een Engelschen vlieger hadden gezien, antwoordden zij ontkennend en brachten den Duitscher op een valscli spoor. Inmiddels had de arbeider van U., op ge zag van H. de vliegerkleeding van den En gelschman verborgen. Andere arbeiders, die ook toeschouwer waren geweest bij het luchtgevecht, opperden het denkbeeld, den vlieger zoo mogelijk voor altijd uit de hand van de Duitschers te houden. Van S. nam den vlieger mee naar zijn woning, ver kleedde hem met een van zijn eigen con fectiepakken en gaf hem bij zijn vertrek nog een gulden mee. Een kilometer bracht van S. den Engelschen piloot den weg naar Utrecht op en toen zei hij tegen hem: Hier is de tramhalte, en zie maar dat je je verder redt. Later kwam uit, dat de vliegofficier de wijk had genomen naar den Helder en sindsdien heeft men niets meer van hem gehoord. De arbeiders echter werden door de Duitsche politie gearresteerd en gisteren kwam de zaak voor het Kriegsgericht.. Ter zitting werd allereerst gehoord de jongste boscharbeider H., die had meege holpen bij de blussching van het neerge storte toestel. Hij was ook aanwezig ge weest in de keet en had den vlieger ver bonden. Toen andere arbeiders den En gelschman wegvoerden, had hij de kleeren van den piloot bijeengeraapt, om ze daarna ergens in het bosch te begraven. Verdachte erkende zich schuldig gemaakt te hebben aan een ontoelaatbare daad, doch vertelde, dat hij op het moment van het ongeluk de gevolgen van zijn houding niet had over zien. De volgende verdachte, de gehuwde ar beider van S., moest nauwkeurig vertellen, wat hij met den piloot in zijn huis had ge daan. Op een vraag, hoe de Engelschman .er uit zag en hoe oud hij was, antwoordde S., dat het een jongen was van achttien jaar en hij zoo mager was als brandhout. Hij ver klaarde, dat zijn menscheiijke gevoel hem voorschreef, dat hij dien man moest helpen. Als het een Duitsch officier was geweest, die in handen van de Engelschen gevallen zou zijn, zou ik net zoo goed geholpen heb ben. President: U begrijpt toch wel, dat u hier handelde in strijd met de Duitsche wet? Verdachte: Ja, achteraf wel. Maar op dat oogenblik wilde ik alleen een mensch hel pen die in doodsgevaar verkeerde. President: Hoe wist dat? Verdachte: Ik dacht, dat hij nu wel door de Duitschers vermoord zou worden als zij hem te pakken zouden krijgen. De volgende verdachte, van K., verklaar de dat S. gelogen had. Hij had wel degelijk den opzet gehad, den piloot in veiligheid te brengen. De arbeider de J. had bij de ploeg arbei ders gestaan, toen de Duitsche officier hem had gevraagd, waar de Engelschman was gebleven. Op dat moment echter vertoefde de verkleede Engelschman te midden van de arbeiders, maar niemand zei, dat de vlieger zoo dicht bij was. Integendeel, de meest te genstrijdige meeningen werden den Duit schen officier opgedrongen. De een riep: „Daarheen is hij gegaan" de ander vertelde: „Wel neen, hij is den anderen kant uitge- loopen". Hoe het ook zij, de Duitscher kon er geen touw aan vast knoopen, maar had aller minst kunnen vermoeden, dat hij den piloot bij wijze van spreken een hand had kunnen geven. De J. ontkende iets te hebben gezegd. Na een zitting van meer dan zes uur heeft tenslotte het Kriegsgericht uitspraak ge daan. Tegen den hoofdschuldige S. was tien jaar geëischt. Hij werd veroordeeld tot drie jaar tuchthuisstraf. Vier anderen kregen twee jaar, terwijl drie jaar tegen hen was geëeischt en een werd vrijgesproken, omdat niet bewezen kon worden, of hij wel daadwerkelijk bij de ont snapping een aandeel had gehad. Bij de motiveering zeide de president, dat voor dit geval de laagste straffen waren ge geven, volgens de Duitsche wet kon men niet minder gaan. Men begreep, dat de ar beiders in spontaneïteit gehandeld hadden en dat zij de draagwijdte van hun daden niet heblen kunnen overzien. (Reeds in een gedeelte onzer vorige op laag geplaatst.) is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320. R. K. Parochiale naaischool. Voor het diploma coupeuse en costu- mière slaagden aan de r. k. parochiale naaischool alhier voor A: mej. A. de Nijs te Zuidscharwoude; voor B: de dames A. Beers, C. Kramer en C. Stoop te Zuid scharwoude, C. Dekker, C. Duyves, C. Leegwater, C. Schuffelen en M. Zijp te Noordscharwoude, C. van Langen en E. Ursem te Heerhugowaard-Noord. Voor lingerie slaagden de dames A. Ootjers en C. Schuffelen te Noordschar woude voor A en voor B: de dames V. Bruin te Waarland, J. Bommer en A. Meester te Oudkarspel, C. Groot te Heer hugowaard-Noord, C. van Kleei te Zuid scharwoude, A. Oosterbroek te Noord scharwoude. Vereeniging opgeheven. De vereeniging Huisverzorging is, naar ons wordt medegedeeld, opgeheven, wegens een tekort aan werkkrachten. Het bezit der vereeniging zal worden overdragen aan de afd. Langendijk van het Centraal Genootschap van Kinderherstel- lings- en Vacantiekolonies. Een mooie daad. Geen export van aardappelen. Naar wij vernemen, worden thans geen wagons aardappelen meer voor export ver zonden. Donderdag werd ongeveer de helft van de gereedstaande wagons verzonden. Vrijdag werden in het geheel geen aard appelen geëxporteerd. Voorbarig bericht. Naar aanleiding van een bericht over de nieuwe brug (niet afkomstig van onzen gewonen correspondent) schrijft deze ons, dat hij zich persoonlijk van den stand van dezen brugbouw heeft overtuigd en op grond daarvan tot meening kwam, dat het nog weken, misschien zelfs wel maanden kan duren eer de brug en de opritten ge reed zullen zijn. De brug zal dus nog lang niet voor het verkeer kunnen worden open gesteld. Zwarte bessenveiling. Vrijdagmorgen 9 uur had in de veiling alhier de laatste ernbloc veiling van zwarte bessen plaats. Aangevoerd pl.m. 500 kilo gram. Kooper werd de vertegenwoordiger van de Groente- en Fruit-centrale voor den vastgestelden minimumprijs, nl. 35 per 100 kg. Werk aan den Heerenweg. Door gebr. Nieuwenhuis, bijgestaan door den gemeentedienst, wordt de Hee renweg (tusschen Stationsweg en Burg. de Wildtlaan) van een mooi tegelpad ten gerieve van de wandelaars aangelegd. Het gemeentebestuur ondervindt veel mede werking van enkele grondeigenaren, waar de hekken ongeveer een meter terug moe- en worden geze. Iets méér zuidelijk werkt een eigenaresse niet mede, zoodat men daar een gebroken wandelpad krijgt. Laten we er echter aan toevoegen, dat het niet aan haar ligt, doch aan den hypo theekhouder. Mogelijk geeft hij wel toe, anders zal het daar een „eendenpaadje" worden. Geslaagd. Vrijdag slaagden voor het machinisten examen, diploma B (scheepswerktuigkun- dige) onze plaatsgenooten, de heeren A. Egmond en G. C. H. Dijkstra Jr. Draverij en tooneel in Augustus. Vrijdagavond kwam het bestuur van de harddraverijvereeniging de Schermer in café Renses ter vergadering bijeen ter be spreking van het vraagstuk of men dit jaar de bij de kermis gewoonlijk te houden dra verij zou laten doorgaan. Na ampele bespre king werd besloten in de tweede week van Augustus een kortebaan-haddraverij te hou den op Zondag. De caféhouder Renses bood gratis stalling van de harddravers aan, het geen dankbaar werd aanvaard. De tooneel- vereeniging Aurora heeft het blijspel „Het spook van de Vrijburcht" in studie geno men, en zal dit den avond op de draverij volgende opvoeren, zoodat in ons dorp de kermis niet geheel wordt overgeslagen. Vergadering N.S.B. Voor de vergadering, welke de N.S.Bi Donderdagavond in het café De Bakker al hier hield, was de belangstelling niet heel groot. Er waren ongeveer honderd personen aanwezig. De voorzitter, de heer Veenendaal, deelde in zijn openingswoord mede, dat er voor deze vergadering veel moeilijkheden over wonnen hadden moeten worden, doordat van de zijde van den burgemeester geen medewerking werd verkregen. De spreker van dezen avond, de heer Spelt van Amersfoort, heeft een rede ge houden over „Neerlands toekomst", nadat hij op de tegenwerking wees, welke van de autoriteiten werd ondervonden. De behandeling, welke de N.S.B.-ers heb ben ondergaan tijdens de oorlogsdagen, werd hierna door spr. geschetst. Deze behandeling is door de N.S.B.-ers niet met wraak beant woord. De vraag, of het Ned. volk nog een toekomst heeft, beantwoordde spr. bevesti gend. Doch dan zal het noodig zijn, dat allen, die thans nog buiten onze rijen staan, hun houding wijzigen. Men moet. er rekening mee houden, dat het oude heeft afgedaan en dat alleen het nationaal-socialisme in staat is het Ned. volk zijn vrijheid te hergeven. De Duitschers zullen geen staat, die zij niet kunnen vertrouwen, in den rug dulden. Het Nederlandsche nationaal-socialisme werd door spr. verkozen boven het Duitsche, om dat het Nederlandsche is gebaseerd op den eigen volksaard. Engelands invloed zal in het nieuwe Europa afgedaan hebben. Boven dien zal aan het internationale grootkapitaal en het jodendom de macht ontnomen moeten worden. Het kapitaal dient ondergeschikt te worden gemaakt aan den arbeid. Spr. be- critiseerde de propaganda, welke tegen de N.S.B. is gevoerd. Deze tegenstand is het grootst van kerkelijke zijde. Spr. citeerde, hetgeen van de 'zijde der r.k. over de N S.B. gezegd en geschreven is. Werd door de N.S. B. hetzelfde gedaan als zij met ons zouden willen doen bij de „afrekening", dan zou het er nu duister uitzien voor vélen. Geen wraak willen wij echter. Alleen de menschen over tuigen van de waarheid onzer beginselen. De werkwijze van de pers vóór en na den oorlog werd door spr. aan een bespreking onderworpen, waarbij de aandacht gevestigd werd op het groote verschil. Hij hoopte, dat de kranten, die nu noodgedwongen zoo schrijven, later uit eigen vrijen wil zoo zul len schrijven. De Groot-Nederlandsche ge dachte werd hierna door spr. uiteengezet. Om daartoe té komen, zal ons volk zich vrij moeten maken van de joden en strijden voor het samensmeden van ons volk, een einde maken aan den strijd tusschen werkgever en werknemer, want er kan zeer zeker wel vaart in ons land zijn. Als de nat.-soc. ge meenschap in vollen omvang in ons land ge komen is, zal er voor ieder arbeid en brood zijn. Spr. becritiseerde de politiek der regee ring gedurende de groote werkloosheid. Met die 500.000 werkloozen ingeschakeld zou men een leger en vloot hebben kunnen op bouwen, die in staat zou zijn geweest, de neutraliteit af te dwingen. Als het nat.-soc. in Frankrijk, België, Nederland en ook in Engeland zal zijn gevestigd, zal er een tijd van welvaart voor Europa aanbreken, door dat de oorzaken van den strijd, welke Europa jarenlang verscheurd heeft gehouden er dan niet meer zijn. Spr. wekte op, eensgezind den strijd voor het herwinnen van de Ned. volkskracht en eenheid te strijden, onaer feiding van Mussert. Vervolgens werd de film van den laatsten landdag te Lunteren vertoond, waarna ge legenheid werd gegeven tot het stellen van schriftelijke vragen, waarvan door eenige personen gebruik werd gemaakt. Ambtenaar distributie. Tot ambtenaar van den distributiedienst alhier is in de plaats van den heer D. Schui temaker benoemd de heer Th. Duyves. Inenting tegen typhus. Voor de door het gemeentebestuur opengestelde gelegenheid ot kostelooze in enting tegen typhus en paratyphus voor in gezetenen, hebben zich 688 personen (mannen, vrouwen en kinderen) opgege ven. VLUCHTELINGEN UIT DEN HELDER. Geachte Redacteur, Verzoeke beleefd eenige plaatsruimte in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn hartelijken dank. Vluchtoorden worden voor de geëva- cueerden aangewezen. In verband daarmede verzoekt ondergeteekende beleefd aandacht voor het volgende: Dat er nu in eens vluchtoorden aangewe zen worden bevreemt mij, temer omdat bij de vier bombardementen nog nimmer het sein is gegeven Den Helder te verlaten. Dat bewijst wel, dat de'geheele evacuatie een wassen neus is omdat er nimmer door of op last van de overheid een oefening onder de bevolking is gehouden, zoodat wel een ieder goed kon weten waar hij naar toe moest. Nu zijn er vele menschen, die de stad heb ben verlaten met medenemen van hun meu belen. Er zijn ook menschen die daardoor in financieele moeilijkheden geraakten, die bij voorbeeld hun gouden horloge of iets der gelijks hebben moeten verkoopen om het geld bij elkaar te krijgen om verhuisonder- nemers te betalen. Ze vroegen maar even 65 tot 75 voor een verhuizing van Den Helder naar Alkmaar. Nu wil men ineens het volk terughebben in Den Helder. Dat is wel goed, want waar men zijn brood heeft, moet men wonen en de diverse zakenmenschen bevoordeelen. Maar als een arbeider circa f 20 per week verdient en hij heeft het geluk gehad om zijn huisgezin met inboedel naar elders over te brengen dan kan hij zoo maar niet weer terugkeeren, aangezien de gelegenheid om aan geld te komen hem ontbreekt. Is er misschen door tusschenkomst van B. en W. van Den Helder en 't Dep. van Bin- nenlandsche zaken ook wat aan te doen, dat deze menschen schadeloos worden gesteld? Want de onkosten van Den Helder naar Alkmaar en terug, die zal geen een arbeider kunnen betalen en aan het reisgeld alleen zal hij bitter weinig hebben. Met dank voor de opname, Een vluchteling uit Den Helder. (Reeds in een gedeelte onzer vorige op laag geplaatst.) Gisteravond vergaderde de raad voltal lig onder voorzitterschap van burgemees ter Pesman, die mededeelde, dat van hee ren Gedeputeerde Staten goedgekeurd zijn terug ontvangen de besluiten tot wijzi ging van den gewonen- en den kapitaal- dienst 1939, het besluit om de kermis niet te doen doorgaan en mededeeling dat toe gestaan wordt het verleenen van subsidie voor de bewaarschool te Oudorp en mach tiging tot het doen van uitgaven op de begrooting voor het jaar 1940 tot het 3/4 der geraamde bedragen, mits dit niet meer is dan het toegestane bedrag over 1939. Dat kasopname heeft plaats gehad bij den administrateur van de woningbouw vereniging en bij den secretaris-penning meester van het burgerlijk armbestuur, waarbij in de laatstgenoemde kas een klein verschil werd geconstateerd. Voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen stukken: Verzoek tot reorganisatie van de ar beidsbemiddeling. Voorgesteld wordt aan den agent- en sub-agent der arbeidsbemiddeling ontslag te verleenen met ingang van 1 October 1940, onder dankbetuiging voor de in die functie aan de gemeente bewezen diensten en de administratie der arbeidsbemidde ling onder te brengen op de gemeente secretarie. De v o o r z. deelde mede, dat dit door de Duitsche autoriteiten gewenscht wordt. In verband daarmede zal ook des avonds de betrokken ambtenaar aanwezig zijn. De heeren Schreur en Groen von den dit voor de arbeiders aan het Zuid einde zeer onaangenaam. De v o o r z. wilde hen gaarne terwille zijn, doch ook in andere gemeenten, die uitgestrekter zijn dan de onze wordt het ingevoerd. Weth. Hart vreesde ook voor de werk gevers moeilijkheden, doch er was niets aan te doen. Z. h. s. werd aldus besloten. Van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland was een voorstel inge komen tot aankoop van een perceel grond in de wijk St.-Pancras met verzoek tot het vestigen van een zakelijk recht op dat perceel. Het zakelijk recht brengt 10 op en de verkoop 150. Aldus besloten. Gedeputeerde Staten verzochten wijzi ging der suppletoire begrooting 1940, en vaststelling begrootingswijziging van het burgerlijk armbestuur over 1940. - Voorgesteld werd aan het verzoek te voldoen. Conform besloten. Van Burgemeester en Wethouders was ingekomen: Aanbieding gemeenterekening over '39. In handen van de raadsleden als com missie. Aanbieding begrootingswijziging 1940. Aldus besloten. Voorstel tot verbouw van de woning, voorheen bewoond door J. Blaauw. Hier voor is 800 uitgetrokken. Conform besloten. Voorstel bijdrage wijziging B-steun. Conform besloten. Rondvraag. De heer de Goede vroeg of het niet mogelijk was de distributiekaarten ook aan het Zuideinde uit te reiken. PREMIEKEURING VAN MERRIEN TE SCHAGEN. Bij de te Schagen gehouden premiekeu ring van merriën, type tuigpaard, is in de rubriek 1-jarige dieren, Gron. type, de eerste premie toegekend aan Dilly, eig. A. Spaans te Waardpolder; 2e premie Diana, van F. A. Melchior te Groetpolder; eenzelfde premie aan Donna Wodka (Geld. type), van K. Reyne te Barsingerhorn. In de rubriek 2-jarigen, Gron. type, kreeg een eerste premie Omentine, van C. Mooy te St. Maarten; de 2e premie werd toegekend aan Corona van D. P. Timmerman te Schagen; een 3e premie viel ten deel aan Ceres van F. A. Melchior te Groetpolder, en aan Creatie en Cubalda, beiden van Timmerman voornoemd. In de rubriek 4-6-jarige merriën kreeg Zubana (Geld. type) van D. Vries te Oude- sluis een eerste premie en Zandra (Gron. type) van P. D. de Graaf te Schagerbrug de tweede. Van de 4-6-jarige merriën met veulen (Gron. type),, werd een eerste premie toe gekend aan Zonnekindje van H. C. Kooy te Harenkarspel en Aldova van N. Donaberger te Kolhorn. Deze beide dieren kregen te vens het praedicaat ster-merrie. BERGEN (11 t./m. 24 Juli.) Geboren Maria Anna Antonia, d. van Johan Jacobus Sanders en Catharina Maria Houtenbos. Overleden: Maartje Brouwer, echtgenoote van Dirk Dekker, oud 71 jaar, overleden te Alkmaar. Klaas de Goede, echtgenoot van Trijntje de Wit, oud 74 jaa-, Roelof Jacobus Wijkniet, echtge noot van Trijntje Glijnis, oud 72 jaar. Gehuwd: Johannes Rampen te Ber gen en Geertruida Mooij te Alkmaar. Petrus Kool en Josephina van Rooij. Voetbal NEDERLANDSCHE VOETBALBOND OPGERICHT. Bestaande organisaties opgeheven. De Nationale Stichting tot bevordering van de Lichamelijke Opvoeding deelt het volgende mede: De besprekingen met de navolgende voetbalorganisaties: K.N.V.B., Federatie van R.K. Voetbalbonden, de Chr. Ned. Voetbalbond, de Ned. Arb. Sportbond afd. voetbal en de Ned. Voetbalfederatie, hebben tot resultaat gehad, dat unaniem is besloten tot het oprichten van den Neder- landschen Voetbalbond met opheffing van de thans bestaande bonden. Wielrennen. DE REVANCHE-WEDSTRIJDEN OP DE ZAANSCHE WIELERBAAN. Derksen in den sprint, Evers als achtervolger. Het wielerprogramma, dat Zondagmiddag op de Zaansche wielerbaan wordt verreden, zal het voorgaande wat spanning aangaat, nog verre overtreffen. De rivaliteit tusschen de beide sprint-grootmeesters, Derksen en Van Vliet, is sinds vorige Zondag nog aan merkelijk vergroot. Zwaar weer stond een mogelijk kampioenschap van Jan Derksen in den weg. Daarom is deze revanche van zeer groot belang voor hem. En Derksen zelf heeft de overtuiging dat hij aanstaande Zon dag van Vliet zal kunnen kloppen. Niet alleen in het tijdrijden doch ook in het sprintnummer. Een voorspelling die wij tot de onze maken, omdat Jan op de kleine banen beter is dan de wereldkampioen. Zooals wij reeds schreven rijdt Evers een uitdagingsmatch over 5 K.M. tegen zijn oud teamgenoot Piet van der Heyden uit Haar lem, die in eveneens uitstekenden vorm is momenteel. Het kan stellig een span nend nummer worden, evenals de ach tervolging tusschen Van der Voort en Cees Bakker. Het verdere voorprogramma wordt gevuld met wedstrijden voor profs, onafhan- kelijken, amateurs en nieuwelingen. Daar aan nemen ook verschillende jonge Alkmaar- ders deel. De koppel wedstrijd over 50 K.M. staat eveneens in het teeken der revanche. DerksenBakker hebben de vorige maal Van VlietVan der Voort met twee ronden verslagen. Dat zit laatstgenoemde ploeg leelijk dwars. Daarom hebben zij op hun beurt om revanche gevraagd. Zulks zal hen evenwel niet glad zitten, daar ook Pietje Evers, bij ontstentenis van Pronk, zich wel degelijk in den strijd zal mengen met als koppelgenoot Chris van Gent, een uiterst snelle renner, die het wielercriterium van Zaandam schitterend won. Hier houden wij het op een verrassing waarvoor Evers moet zorgen. De stayers ontdekking van Amsterdam vormt 'n ploeg met Braspenninx, de eerste overwinnaar van de ronde van Alkmaar. Een koppel dat in den afgeloopen winter 'n fraaie Zesdaagsche te Antwerpen reed. Hieraan kunnen nog worden toegevoegd de Tour de France -rnner Gommers met Kremers als koppelgenoot en Van der HeydenVan Rooy. Met elkaar een uitmun tend veld, dat groote belangstelling verdient en ook w,eï genieten zal. De, v o o r z. zette uiteen waarom óit niet mogelijk is. Zoodra het mogelijk' is, zal het geschiedêïi". t)e heer Groen vroeg o± het ïïiet mo gelijk was dat dit in de avonduren ge schiedde. Dan kunnen de mannen dit ook nu hun werk doen. De voorzitter deelde mede, dat dit, zoodra het mogelijk is, zal gedaan worden.. De ambtenaren kan men echter niet altijd 's avonds laten werken. Hierna sluiting.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3