OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL Stierenreglement Noordholland 1938. NOTITIE-BOEKJE. htm ums VRAAG EN AANBOD Jhi&zletu&ciek WOENSDAGS EN ZATERDAGS. 35 cent per vijl regels, M. J. BRUSSE: Een onbezorgde vacantie. Voedt Uw huid 's nachts met Purol Glimlachje. TWEEDE BLAD. OPINGEN. overstaan van kmaar publiek ït schuur en Heiloo, groot J. de Vries te heer D. Har- KT. Op de heden [e aanvoer 432 in: groothandel 1 87 y3 per a (groothandel) ren 3.25. Per PORTVEILING. Op de heden aid voor: Aard- :ssen 11f 16. ;en 9—f 12, 4.50, Snijboonen ieboonen f 12 5, Tomaten 14 en Zwarte bes- vie 11.50, 2e s. 4—12, Dmmers i 2.60 Perziken f 1 ie 1f 2, Ra- 1.50, Selderie r 100 bos; Poste- Spinazie per 1940. Op de he- markt waren de >er 237.000 kg. 27 Juli 1940. kg Uien: drie- f 5.20—f 5.60; 12 133700 kg Aard- 3.70—4.20, izen 2.80, Kriel s 4 en Blauwe 9700 kg Vroege )25 kg Slaboonen iboonen 3; 4700 7.70—8.40, drie- JK, 27 -Juü 1940. iling). 89200 kg 1300 kg Gele kool maten: A 14.20 )0 bos Peen f 4; iel 1.70—1.90, 4.50 Drielingen 4.70, Blauwe 6800 kg Vroege 900 kg Slaboonen ruiven (Franken- eruien: nep 7.60 Juli 1940. 70100 i muizen 3.70 en 3.30—3.70, 0; 55 kg Slaboo- ED. Harmonie-theater. ao Gigli trok gis- 'oorstelling reeds de film Moeder- d. In de eerste m den beroemden den bariton Mi- teres Maria Cebo- soberen eenvoudig eden in Mephisto- int, slaagt de tenor gement voor zijn gen. Gezamenlijk opera André Che- jroote rol, die van een prima bariton p Césare. Deze wil meel terug. Zijn den zeer jaloersch c Fiamma is hevig in optreden met :r met hem ver- Ie banden verbro- geluk van Fiamma ileiding tot tal van indigend met den noord in Fiamma's ir revolver. Geen en moord verdacht mist zijn moeder de bekentenis van i leven vol zonne- zijn vrouw en it de opera's Andrè brengen de film evenals het gevoe- otgedeelte. ten de dramatische hun recht te doen peelt weer één van en. Hilda Hilde- de jaloersche echt- ;ressante journaals: iet vele boeiende buitenland, leiden Grigli in. MINNAAR". Victoria-theater. 't scenario, voerde rol in dit „drama", elkaar is gezet: De biedt den directeur appij een verhaal Laat de tooneelspeler dat het niet be- ia „hij, zij en de honderd loopen, traditioneele „huis een compromittant op de slaapkamer ergt, maar verdwe verbolgen echtgc noot hem volgens 't verhaal eruit hoort te sleuren en a bout portant neer te schieten. Inplaats van deze tooneeldramatiek forceert Lingen dan op de planken een stuk leven de realiteit, met een inspecteur van politie, die een nauwkeurig onderzoek doet; een hoofdrolspeler, die dezen keer, vermoede lijk voor het eerst van zijn leven, op het tooneel wezenlijk karakterspel ten beste geeft, een vrouwelijke tooneelspeelster, die vreeselijk interessant doet; een opgewonden tooneel-directeur; een sympathieke regis seur, die veel belang stelt in een behoorlij ke debutanteen nog veel meer of min der belangrijke figuranten, die allen mee werken aan dit spel der werkelijkheid. Re aliteit, tenminste zoo schijnt het, want achteraf blijkt ook dit maar tooneel te zijn geweest en door Lingen alleen bedoeld om eigen tooneelkwaliteiten te bewijzen aan een-directeur, die op het punt staat hem te ontslaan en een paar schoonouders om hun te verzoenen met hun rol als zoodanig, die ze al een paar weken hadden gespeeld zon der zich ervan bewust te zijn. De toeschouwer beleeft deze avonturen op de planken mee en komt, wanneer de directeur het scenario uitgelezen heeft en de laatste bladzij omslaat pas weer tot de ontdekking, dat wat hij zag niet wérkelijk gebeurde. Want de directeur zit nog steeds achter zijn bureau en de scenarioschrijver ervóór, in afwachting of het verhaal waar dig gekeurd wordt verfilmd te worden, zoo dat er in het verhaal van deze film feitelijk niets gebeurt alleen in schijn doordat de toeschouwer ziet gebeuren, wat de directeur in het scenario leest. Maar in schijn dan ook ruim voldoende spanning, humor en A bovendien een happy end. Uit het voorprogramma noemen we een film „Bayreuh, die Stadt Richard Wagners" en het Polygoon- en Ufa-journaal. DE GENTLEMAN-VAGEBOND. Roxy-theater. Een eerzame kleermakersknecht is alles behalve tevreden met zijn lot en als de vrouwen van den burgemeester een nieuw costuum moet hebben, veroorlooft hij zich in haar tegenwoordigheid vrijheden, die haar doen besluiten voortaan een anderen kleermaker te kiezen. Het gevolg is, dat de baas hem de deur wijst. Een meubelmakersknecht is verliefd op de dochter van zijn baas, maar die baas verheugt zich over het feit, dat de oude, rijke herbergier van het dorp zijn dochtei ten huwelijk gevraagd heeft en het gevolg is, dat ook deze kleermakersknecht den volgenden dag op goed vertrouwen in de toekomst der wijde wereld intrekt. De kleermaker en de meubelmaker ont moeten op hun weg een werkloozen schoen maker en het drietal trekt gezamenlijk de wereld in en beleeft allerlei vroolijke avon turen. Zij komen in een dorpsherberg waar zij alle drie van een bepaald getal droomen. Dat is huns inziens een voorteeken en zij koopen het lot van 'n groote loterij waarop dit nummer voorkomt. Het gevolg is, dat zij de hoofdprijs winnen en het vagebondee- rende drietal is nu plotseling een combina tie van rijke mannen geworden, die elkaar beloven, dat zij een jaar later op denzelfden dag weer in de herberg terug zullen komen om elkaar nog eens te ontmoeten. De kleermaker ontmoet een intrigante, die hem in een minimum van tijd van zijn geld afhelpt, de timmerman zoekt zijn meis je weer op en kan nog juist verhinderen, dat zij den dikken herbergier moet trouwen. De schoenmaker onderhoudt een groote groep vagebonden en laat hen op zijn kos ten leven. Het gevolg is, dat er het volgend jaar twee vagebonden en een nijvere handwerksman bij elkaar komen. De kleer maker Heinz Rühmann krijgt de vrouw, die hij noodig heeft en begint een eigen zaak, de schoenmaker kan het vage bondenleven niet vaarwel zeggen en trekt opnieuw op goed geluk langs de wegen. Een vroolijke film, die tenslotte ook nog een moraal heeft. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden). In- en verkoop van net gedragen Heeren- kleeding. DEN HARTOG, Bergerweg 5. Te koop een best Jongensrijwiel en een Heerenrijwiel met Torpedonaaf TIENENWAL 28. Te koop: Luxe ijskastje. Prima kolenfor- nuis. Pracht haard. Naaimachines. Haard- fauteuils. Godin kachel. Pracht kapok matrassen. Veerenbedden, enz. Koopjes. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop gevraagd: Lange leeren Motor- jas. Adres: ,J. BAKKER, K. v. 't Veerstr. 12. Z. g. a. n. Invalidenwagens, duwwagens, opvouwbare wagens, rolstoelen, spot prijzen. „HYGIENA", Achterstraat 45, tel. 2052, briefadres postbus 26, Alkmaar. Te koop: Stoelen, tafels, ledikanten en matrassen. In- en verkoop van tweede hands goederen. H. PANDER, Voormeer 2. Koffergramofoon te koop, z. g. a. n. Adres: WESTER WEG 120. Te koop twee mooie Damesrijwielen, 15.en 20.Heerenrijwiel 16. LIJTWEG 21, Bergen. Te koop een goed gebruikt Heeren- rijwiel f 20. LAAT 9. De Burgemeester van Alkmaar brengt hieronder ter openbare kennis den uitslag van de in 1940 gehouden voorjaarskeuring van stieren, waarvan de houders woon achtig zijn in de achtér hun namen aangegeven gemeenten. Alkmaar, 26 Juli 1940. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Eigenaar Gebr. Roskam G. Franzen Gebr. Roskam G. Franzen K. Veldt P. Zwaag H. Swaan G. Sehoorl L. Bruin S. Hoedjes D. v. Amersfoort S. Louwe Jb. Kuijs J. N. de Koning Wed. J. Schut K. v. d. Berg J. Dekker N. Blokker L. Leijen K. J. de Geus H. Kooij C. Marijs Kzn. C. A. Rotteveel C. Rotteveel M. Rotteveel J. Mors C. A. Berger C. A. Berger M. Slooten J, H. Sander D. Groot C. P. Jongens P. Bakker J. H. Wegener F. J. Groot E. de Rie J, Th. Kaptein N. Polle H. J. P. Akkerman C. J. v. d. Hulst P. Oud J. Verduin P. Binnenwijzend W. Schermerhorn A. Rotteveel W. Veldt L. v. Boheemen W. Nieuwenhuizen K. Reijne Th. Kaandorp P. de Geus J. Groot W. Schermerhorn J. Dekker C. Schuitemaker t Jb. Buis J. Schot B. Feenstra J. Vlaas J. B. Doornbos A. Sehoorl P. Koning J. Blaauw D. Bart P. Schermerhorn J. Hoogland P. Wiedijk Gzn. F. Wiedijk Hzn. K. Wagenaar P. Koppen D. Glijnis C. Mienis C. Mienis S. Jonker P. van 't Veer Wed. S. Bakker H. Blokker G. Zonneveldt C. Louwe P. Bras N. V. Ringewaard J. A. Apeldoorn P. Ligthart J. A. Apeldoorn N. W. Groot Straathof P. J. Bijman C. Klerk Woonplaats Bergen N.H. Koedijk Heiloo Naam v. d. stier Jeltje's Frans Athleet 64 Lena's rans Iefje's Athleet Tarzan Bertus Frans R. S. Frans S. Const. Frans 32 Dirkje's Henriot Fr. van Engeland afgekeurd (geen papieren) afgekeurd Nero 7 Nico Z. B. Hans Frans 2 Jansje's Henriot Const, Frans 4i0 Riemke's Baron Beppie's Frans Linda's Frans Jantje's Athleet Uitslag der keuring voorloopig toegelaten voorloopig toegelaten blijvend toegelaten blijvend toegelaten blijvend toegelaten blijvend toegelaten voorloopig goedgekeurd voorloopig goedgekeurd blijvend toegelaten blijvend goedgekeurd blijvenc. blijvend blijvend goedgekeurd goedgekeurd goedgekeurd voorloopig goedgekeurd blijvend goedgekeurd goedgekeurd goedgekeurd 49 Akersloot blijvend blijvend afgekeurd blijvend voorloopig toegelaten Constantijn E 49 voorloopig goedgekeurd Lotje's Athleet blijvend goedgekeurd blijvend blijvend afgekeurd afgekeurd blijvend blijvend afgekeurd afgekeurd afgekeurd afgekeurd afgekeurd voorloopig goedgekeurd goedgekeurd afgekeurd voorloopig goedgekeurd afgekeurd voorloopig goedgekeurd voorloopig goedgekeurd voorloopig goedgekeurd Constantijn E Athleet 34 Jisk Dimant II Roosevelt S. Roaska's Athleet Kerga's Henr. 2 Wijntje's Albert Frans R. 3 (geen papieren) Julius 9 Franco 19 Athleet 4 Piet. Frans 3 Gouverneur Const. Frans Julia's Heridan Maartje's Frans Klaas goedgekeurd goedgekeurd goedgekeurd goedgekeurd goedgekeurd UIT MIJN Meibloem's Gust. voorloopig goedgekeurd Z. en N.-Schermer Frans D. 12 Gretha's Frans De Witte Bilt Jacob Const. Frans 62 Roland 3 (geen papieren) Toake Frans S. Neeltje's B. Albert afgekeurd (geen 'papieren) afgekeurd (geen pap.eren) Hendrik Johanna's Lindy Gretha's (geen papieren) Frans O. L. voorloopig goedgekeurd voorloopig goedgekeurd voorloopig goedgekeurd voorloopig goedgekeurd voorloopig goedgekeurd afgekeurd afgekeurd voorloopig goedgekeurd voorloopig goedgekeurd Egmondermeer Alkmaar Egmondermeer Egmondblnnen Nxcolaas 6 Excellent 6 Adriaan Const. Albert Fr. v Marie Sipke Bernard Nicolaas 7 Frans S. 2 Marinus N 11 Martinus Corrie's Adriaan Roosevelt 4 Koh I Noor N afgekeurd afgekeurd afgekeurd afgekeurd afgekeurd voorloopig goedgekeurd voorloopig goedgekeurd blijvend goedgekeurd blijvend goedgekeurd blijvend goedgekeurd blijvend goedgekeurd voorloopig goedgekeurd voorloopig goedgekeurd voorloopig goedgekeurd voorloopig goedgekeurd blijvend toegelaten voorloopig toegelaten voorloopig toegelaten voorloopig toegelaten voorloopig goedgekeurd Zoo vind ik óók enkele aanteekeningen terug van een vroegeren, nog enkel maar b 1 ij d e n vacantietijd. Nu gebeurt er dan met mij wat soms, als een illusie van bevrijding, juist zóó voor mijn verbeelding verschijnt, wanneer over de stug voortzwoegende stad de zomer komt. Op mijn willige fiets zweef ik van den hoo- gen heiheuvel geluideloos de Gortelsche bosschen binnen. En de hei is purper, gol vende wijndroesem; in een wijnroes van purpere hei laat ik mij gaan in de koele armen van 't bosch; van 't eeuwige malsch- jonge, eindeloos wisselvallige bosch. Om mijn hoofd is sourdine gezoem; een week Tsigane-streeling. Zoo klein als bijtjes zwermen de gevleugelde vedelaars voor 't bruidsfeest er zwierende rond, dronken van aetherweelde en van hun zinnelijk gezoem. In welige glooiingen ligt het bosch te ver beiden, met enkel dien kinderlijken lelietjes- tooi van bloeiende vossebesstruiken. Zooals alleen de argelooze vogels uit hun vlucht vermogen en de eekhoorntjes, par mantig gepluimd, zie ik nu néér op de on gerepte welvingen van de boomenkruinen. En 'k hoor de weeldezuchten van 't bosch, 't zwijmelend verzuchten tot in verre schaduwverholenheid de stilte van bevredi ging. Dan, in de Japansche dennen, liefelijke ronderei als hand in hand, begint bevallig dansbewegen 't even heugenwiegen van hun bronzig rosse gestalten, die stille deining van donker-lokkige hoofden in den zonne- damp als geisha-meisjes. Prinselijke berk jes staan er verteederd heen te turen. De groene blondheid onder 't loover is mild van zoelte van een oneindig lieve verlustiging in den jongen ochtend, die toch zoo stralend machtig, blauw en goud, het bosch omvlijt. Achter hemelhooge poorten van de beu ken gaan galerijen open in een blanke sfeer van meditatie, verwijden zich tot knoestig geschraagde gewelven, als kathedralen- koepels, gulden doorlicht. Ik zie 't passie- rood van wilde bloemen gloeien in die hei- densche tempels. En boven mijn hoofd is een monter vuurwerkje van oranje gevonkel uit een sierlijk lijsterbesseboompje tegen 't zo- merzijdig hemelazuur. Met mijn kop in 't mos lig ik nu loom maar wat te droomen, zonder verlangen, wen- schenloos kalm, volkomen gelukkig. De lucht is verzadigd van zoeten honiggeur en kruidigheid. Nu en dan streelt even wiek- geveder, krieuwelen kirrende vogelge luidjes, dwaze zuchtjes door de eerbiedig ingehouden stilte van 't rustig, wijd-longig ademende bosch. Oudorp Franco R 1 blijvend toegelaten Const. Blauw blijvend toegelaten Gerbrandt voorloopig goedgekeurd Maurits 2 blijvend goedgekeurd Geertje's Blok blijvend goedgekeurd Aarfjes Egbert afgekeurd Mariaantje's Athleet voorl. goedgekeurd Koosje's Prins voorloopig goedgekeurd Frans B blijvend goedgekeurd Wodan voorloopig goedgekeurd Elsje"s Roosje's Jan voorl. goedgekeurd Dirk blijvend toegelaten Const. Frans blijvend goedgekeurd Vooraf veel binnen- en buitenlandsch nieuws en een Ufa-film waarin de Duitsche krijgsverrichtingen in beeld gebracht zijn. DE AFGOD VAN PARIJS. City-theater. De afgod van Parijs, dat is een tooneel speler, die buitengewoon veel succes heeft en die door de Parijsche bevolking op de handen gedragen wordt. Avond aan avond is het theater, waar een succesvolle operette gespeeld wordt, uitverkocht en het is duide lijk, dat het publiek eigenlijk alleen komt om den hoofdrolvertolker (Gustaf Griind- peres). Of komt het om ook nog een andere reden? Men moet n.l. niet vergeten, dat we leven ten tijde van Karei X. Het volk m.ag den koning niet en wil diens neef Louis Phi lippe op den troon hebben. En dus broeit het overal, maar speciaal in en om den schouw burg, waar strooibiljetten worden gevonden, waar hekelgedichten worden rondgespreid, waar als 't ware de kern van den a.s. op stand ligt. Die voorbereiding van den opstand, waar in de tooneelspeler de hoofdrol blijkt te ver vullen, is de hoofdinhoud van de geschie denis, welke op het witte doek vertoond wordt. Men ziet, hoe er aan het hof geleefd wordt, hoe de koning leeft geheel buiten zijn volk om, hoe hij totaal niet begrijpt, wat er in dat volk om gaat. Men ziet, hoe de neef des konings meer en meer populair wordt, men voelt, hoe het vuurtje smeult en einde lijk oplaait. In dit alles loopt een liefdesgeschiedenis door het verhaal, waardoor de film zeker nog interessanter wordt: hoe de koning n.l. zich als hoofddoel van zijn regeering het veroveren van een der hofdames heeft ge steld, hoe die poging mislukt (al weer door den tooneelspeler!). Laten we verder niet uitwijden over den inhoud van dit filmwerk. Laten we alleen zeggen, dat alles zich afspeelt in een adem- benoemend tempo, dat het geheel buitenge woon spannend is en ieder als 't ware mee sleept. Niet alleen dank zij den inhoud zelf, maar ook door het gave spel der spelers en de meesterlijke regie. Nogmaals: een film met een boeienden in houd, die niemand zal vervelen! Vooraf gaat uitgebreid journaal uit bin nen- en buitenland. En dat 't paadje hierheen toch maar zóó uitloopt in den tuin van ons vacantiehuisje, maakt mij blij als een kind. Ik voel mij heel lustig worden; een lustige dartelheid van malle gedachtetjes In 't gezoem en gegons van al die insec ten hoor ik, heel in 't miniatuur, een boe- renkermisje. Met toeters, trompetters en piepertjes. Daar stemt er een z'n kleine viooltje, strijkt achter de kam! En telkens is 't of ze je komen toespreken, erg opge wonden zich bij je komen beklagen, tot ze plots weer opgetogen meegaan in den dol- zwaaienden dans. Er zijn er met rateltjes en die, zooals de jongens, pikdraad snerpend door een doosje trekken. Hagenpreekers hoor ik er tusschendoor. Fanatieke psalmgalmen. En dan weer die bruusk hun hoofden schudden, met een ont- kennenden draai in den klank van him be toog Dit lijkt waarachtig wel een kleu- mige zwemmer, rillend brrr! 't water uitgekropen. Nu wordt 't net een Poolsche landdag van óók al voorheen. Ze raken onzinnig in de lorum, met hun bezweringen, hun exta- sen van bekeerlingen aan de zondaarsbank van 't Heilsleger. Tot een windje 't weer alles, floep! uitwappert. Maar wat hebben die insecten mij dan toch te vertellen? Telkens opnieuw komen ze aan mijn oor 't mij influisteren een hemeltergend onrecht, krachtpatserij, ja- loerschheid, oude veeten? Komen ze 't bij mij klikken, als met den vinger opgestoken. Een klein meisje, zoo'n aardig blozende pop met lange blonde krullen onder 't roode kapje uit, kwam, gezellig armpjedoor met Moeder, langs den grindweg gekuierd. Ik zat achter de heg op 't weidje te lezer in Octave Mirbeau. Juist had ik een aandacht-streepje gezet bij de Fransche zinnetjes, die in 't Hol- landsch heeten: „De natuur zegt niets tot het kind, niets tot den jongeman. Om er de oneindige schoonheid van te begrijpen, moet zij worden aangezien met al wat oud gewor den oogen, met een hart, dat liefgehad heeft en geleden Toen hoorde ik Roodkapje's fijne stem metje vragen, terwijl ze een dikken kiezel steen wegschopte: „Ontluiken, Moeder? Is dat als de bloemen door de luikjes van de knoppen komen kijken?" Nu had ik even 'de verteedering willen zien in de oogen van de Moeder. Maar de groote hoed omhulde haar gezicht met een sluier van schaduw. En voortlezende, zette ik mijn volgend streepje, waar Mirbeau on derkent: „de vleiende, streelende woordjes, die een vrouw weet te vinden, als zij pas haar man heeft bedrogen." Wat teeken je daar aan in je boek?" vroeg argeloos mijn vrouw, over m'n schou der gebogen. Van de vleiende, streelende woordjes, Mevrouwtje, die een man weet te vinden als hij pas zijn vrouw ontrouw geweest is 't Is van Mirbeau." Nadruk verboden. want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 x per week. Ook vetwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag verdwijnen er door. Tube 45, Doos 60-30 ct. 9.-x X-. Bemidde ling (13 lett.) 10. - -- xx--. Vaste mee ning. (11 lett.) Gevraagd de tien woorden en het spreekwoord. Oplossingen (2 p.) liefst zoo vroegtijdig mogelijk, doch uiterlijk tot Vrijdag 2 Augustus 12 uur aan den PuzzleRedacteur van de Alkmaarsche Courant. Onze Derde Juli-Opgave. Van letters tot cijfers. De drie bedoelde vermenigvuldigingen zagen er in cijfers als volgt uit: 9 4 8 7 maal 4 7 8 is 4 5 3 4 7 8 6. 2 5 0 1 maal 510 is 127551 0. 5 8 maal 9 is 5 2 2. Verschillende inzenders wisten op be kwame wijze de juiste oplossing te vinden. Onze Nieuwe Opgave. (No. 4 der Juli- serie.) Een Spreekwoord. Van elk der hieronder in omschrijving aangegeven woorden, is het aantal letters aangegeven door streepjes en kruisjes. Om nu het bedoelde spreekwoord te vinden, moet men de letters door kruisjes aangeduid, achter elkaar zetten. Eerst de eerste kruisjes van elk woord en daarna de tweede. Omschrijvingen der tien woorden. 1. - -X--X------. Gedeelte van Noordholland. (12 lett.) x - - - x -. Term uit de werktuigkunde. (9 lett.) -X-----X-. Groote stad in ons land. (9 lett.) - XrX -. Glansmiddel. (8 lett.) - x - - x - -. Niet vast. (7 lett.) X X Vriend. 8 lett.) - - X- -X---. Tevredenheid over behaald succes. (10 lett.) - - - x - x Weder afstaan. (10 lett.) 2. - 3. 4. 5. 6. 7. Wat kun je op een tandem toch prachtig van de natuur genie ten, vind je ook niet Otto? 95. Hoe wist Kobusje, dat hij die toverstok verstopt had. Hij krabte verlegen achter zijn rechterooi', kreeg daarna een vreselijke niesbui en toen werd hij ver schrikkelijk kwaad. Hij werd zo rood als een biet. Ko busje deinsde van schrik achteruit. 96. Zijn hoofd bonsde toen tegen het hoofd van me vrouw de gravin van Schuddebol tot Schuddebol aan, die juist uit de diligence stapte. Het was verschrikkelijk voor die deftige dame, want nu schudde haar hoofd nog veel erger dan tevoren. Ze gilde het uit.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 7