JUovwciaal Tliemas föucgediike Siaad Spott Jietk&SxfmA ÜeuMetan Hebt ge doorgezeten og de fiets? HEILOO KENNEMERLAND Eenheid in de Noord- hollandsche ijswereld. Tot fusie van twee ijsbonden besloten. J. BECHDOLT. EERSTE BLAD. 3 Aanrijding, welke goed afliep. Er zijn altijd menschen, die haast hebben, doch dat „haastige spoed zelden goebis", on dervond de heer C. S., die nog juist tusschen een stilstaande auto en een tegenligger wil de doorrijden. Door een wonder was alleen zijn fiets het kind van de rekening. S. kwam er met den schrik af, dank zij de oplettend heid van den chauffeur, W. v. D. uit Heiloo. Boonen, en nog eens boonen, waren het, die den aanvoer op de markt van 29 Juli tot 2 Augustus beheerschten. Waar zouden we met de duizenden zakken en kisten boonen heen moeten, als niet Duitschland een zóó groot kwantum afnam? Zeker, ook de fa brieken nemen veel af (inmaak en drogen) en niet te vergeten het binnenland en de groote steden. Doch de aanvoer is zoo enorm groot, als we nog niet meemaakten. Alleen een 700.000 tot 800.000 K. G. per dag van de gewilde boon, de dubbele zonder draad, en dan nog de andere soorten. Weliswaar is de aanvoer van snij boonen nog beperkt, (die moet nog komen) doch niettemin was er ook daarvan een groot kwantum. Maandag en Woensdag waren de prijzen nog hoog, n. 1. 15.-- a 16.50 per 100 K.G., doch Vrijdag was de prijs 2 tot 3 gulden lager. Nu is de Vrijdag vaak een „stugge dag", zeggen de tuinders, omdat de boonen voor den Zondag verwerkt moeten zijn, maar we verwachten heden, Maandag weer een hoogeren prijs, omdat Amsterdam Zaterdag een levendigen handel bood en de prijzen ongeveer 3.50 per 100 kilo hooger waren. De boonenprijzen waren (gemiddeld over deze week) dub bele boonen zonder draad 14.50 a 16.—, snijboonen 16.- tot 22.- enkele booen zander draad 18.— tot 22.-, spekboonen 13.— to 16.— en pronkboonen 12.— tot 13.50, alles per 100' K. G. De markt bood voor de overige groente geen groote verscheidenheid en behoudens uitzonderingen waren de prijzen vrij goed. Bloemkool le soort noteerde 11.— tot 18.- en 2e soort 6.50 to 10.— Andijvie had be langstelling en de prijzen van 1.10 tot 3.15 wijzen op varieerende kwaliteit. Sla was niet duur, een prijs van 1.10 tot 1.80 moet er noodig voor betaald worden. De groote aanvoer van komkommers deed geen af breuk aan de prijzen, n.l. 2.80 tot 4.40.al- les per 100 stuks. Tuinboonen waren gewild, vooral de mooie jonge boonen, de prijs was 6.30 tot 9.80 per 100 K.G. De aanvoer van peulen, doppers en andere peulvruchten was niet groot en de prijzen waren als de vorige week. Spinazie en postelein waren gewild en de prijzen resp. 6.50 tot 11.— en 8.— tot 13.— per 100 K. G. zijn aan den hoogen kant. De prijs der tomaten, 11.— tot 15.50 per 100 K. G. kan er mee door. Bospeen was duurder dan we gewoon zijn, n.l. 5.50 tot 9.50 per 100 bos. De overige aanvoer van bosgroente werd voor enkele centen per bos verkocht. De fruit- en vruchtenmarkt. Terwijl de aanvoer van bessen met den dag vermindert, komt er meer aanvoer van vruchten. Beide waren gewild. De prijzen van bessen waren hoog, en van vruchten va- rieerend. Roode bessen golden 10.50 tot 20 afwijkende kwaliteiten iets lager. Yellow Transparant gold 9.50 tot 17.—, suiker peren 6.50 tot 8.50, kruideniersperen 14.— tot 18.50, pruimen 11.— tot 16.— per 100 K. G. De overige aanvoer had niet veel te beteekenen. Uw huid of voeten stukgeloopen? Purol verzacht en geneest. Tube 45 ct. Doos 60'en 30 ct. ALKMAAR. GEBOREN: Magdalena W., d. van Cornelis J. Cóp- poolse en A. M. Groot. Gerard J., z. van Gerard J. A. Vermeer en C. H. B. Wetsteijn. Henriëtte J., d. van Jacob van der Ham en W. A. C. van der Vaart. Jurjen A., z. van Willem van den Ham en H. H. Vasten- burg. SINT PANCRAS (Juli) Geboren: Alida, d. van G. P. Groot en J. Visser. Gehuwd Matthijs de Heer en Antje Volkers. VOOR DE HUISVROUW BENOEMD. Tot president-kerkvoogd bij de herv. gemeente te Hensbroek is benoemd de heer J. Turkstra, wegens bedanken van den heer D. Leegwater. In de plaats van den heer K. Wit is tot kerkvoogd benoemd de heer Jn. Naastepad. EMERITAAT AANGEVRAAGD. In de Zondagmorgen gehouden gods dienstoefening werd door den herv pre dikant te Hensbroek, ds. Rijkx, aan zijn gemeente bekend gemaakt, dat hij tegen 1 October e.k. emeritaat wil aanvragen. Zondag 29 Septmber zal hij zijn afscheid prediken, om zich daarna te Haren (Gron.) te vestigen. Vanaf Dctober 1926 was hij predikant te Hensbroek. VOOR HET SLA-SEIZOEN door Martine Wittop Koning. Bij sla behoort automatisch sla olie. Het sausje, waarmee we gewend zijn, de kropsla den gewenschten smaak en de vereischte soepelheid te geven, wordt door vererweg de meeste huisvrouwen klaarge maakt met olie, azijn en mosterd. Zóó geijkt is deze bereidingswijze, dat het bestaan van andere ge schikte sausjes zelfs niet wordt vermoed. En toch bestaan diein soorten zelfs! Daar is ten eerste de kwark, die de laatste jaren door verschillende melkfa brieken in den handel wordt gebracht, hetzij in potjes of in kartonnen bekers van ongeveer 1/4 liter. Van zichzelf bezit de kwark al het frisch-zure smaakje, dat we bij sla wen- schen; mochten we dat echter niet vol doende vinden uitkomen, dan roeren we er desnoods een ietsje azijn door, of wel wat lekkerder is! we vermengen de kwark met wat tomatenpurée of een paar theelepels rabarbersap. Verder doen we zooals bij elke slasaus er naar smaak een tikje mostera, een snuifje zout en misschien ook wat peper door, hoewel we die specerijen misschien nog liever ver vangen door wat fijngesneden versche tuinkruiden (dragon, bieslook, peterselie, selderij). Het op deze wijze verkregen zalfachtige mengsel leent zich uitstekend èn wat smaak èn wat consistentie be treft voor het aanmaken van „sla'!, waaronder we dan zelfs niet eens uitslui tend kropsla behoeven te verstaan, maar even goed de rauw opgediende tomaten, komkommers, gesnipperde andijvie, enz. Een tweede mogelijkheid voor een in dezen tijd geschikt slasausje biedt ons de van ouds bekende „hangop". Ook die laat zich gemakkelijk met de voor het doel ge kozen aromatische toevoegsels vermen gen: de groene tuinkruiden of wel de specerijen. Bovendien leenen èn de kwark èn de hangop zich als grondstof voor een ge makkelijk te bereiden mayonnaiseachtige saus. In dat geval beginnen we met één of twee eierdooiers te kloppen (ook wel kan een héél ei goed door elkaar ge klopt dienst doen); hierbij voegen we dan de kwark of de dikke hangop en we blijven flink kloppen tot het resultaat een gladde, roomige saus is, die we naar eigen keus nog geurig kunnen maken met groe ne kruiden of met een strooiseltje van paprika. Mosterd, peper en zout kunnen van 't begin af met de eierdooiers ver mengd worden. Ik wil niet beweren, dat dit de eenige mogelijkheden zijn om een smakelijke sla te bereiden zonder olie; wèl echter weet ik bij ondervinding, dat deze voorbeelden tot de meest geslaagde behooren. Zaterdag j.l. had in het paviljoen Kinheim te Alkmaar een buitengewone ledenvergade ring plaats van den bond von IJsclubs in Noordholland, op welke vergadering mede aanwezig waren de drie leden van het da gelij ksch bestuur van den IJsbond Hollands N oorderk wartier Deze vergadering was mogelijk geworden na verschillende besprekingen tusschen de dagelij ksche besturen van beide bonden, welke besprekingen thans zoo ver gevorderd waren, dat het bestuur van eerstgenoem- den bond thans het voorstel, om tot een fu sie van beide bonden te komen, op de agen da kon plaatsen. Na een korte uiteenzetting door den wnd voorzitter der vergadering, den heer Rijs uit Warmenhuizen, alsmede een meer uitvoerige door mr. C. A. de Groot, voorzitter van den IJ. H. N., werd er van gedachten gewisseld. De heer D. A. Klomp, (Berger IJssportver- eeniging) vroeg nadere inlichtingen over de financieele verplichtingen van den IJ. H. N. en toen hij bij monde van den penningmees ter van dezen bond; den heer J. Trouw, ge hoord had, dat 3e verplichtingen vrijwel de zelfde waren als die van den bond van IJs clubs, hield de heer Klomp een warm plei dooi voor aansluiting bij dên. IJ. H. N. en voor de ontbinding van den bond van IJs clubs. Spr. zag in een fusie een belang voor de ijssport in het algemeen, een belang voor de beoefenaars van de ijssport in het bijzon der. Nadat nog verschillendé-pünten, betref fende de voordeelen van een fusie en be treffende de verplichtingen van de ijsclubs waren besproken, werd het bestuursvoorstel om tot een fusie te komen met algemeene stemmen aangenomen. De bond van ijsclubs zal nu binnenkort een nieuwe vergadering uitschrijven, welke sta- tuair noodig is, om tot ontbinding van den bond te kunnen overgaan. Op die vergade ring zal tevens een drietal leden worden aan gewezen, om zitting te nemen in het hoofd bestuur van den IJ. H. N., waarmede dan tevens de drie vacatures in. dat hoofdbestuur vervuld zullen worden. En zoo zal dus straks één bond in Noord- holland de geheele schaatsensport onder zijn hoede nemen: de IJ. H. N., natuurlijk met uitzondering van de langebaan wedstrijden en het schoon- en kunstrijden, welke beide onderdeelen van de ijssport door den K.N. S B. behartigd worden. Dat met den K. N. S. B. een nauw contact gezocht zal worden, en dat men naar samenwerking zal streven, is begrijpelijk. Als dan straks alle clubs, welke thans nog lid zijn van den bond van ijsclubs in Noord holland, aangesloten zullen zijn -bij den IJ. H. N., zal deze bond ongeveer 90 clubs tel len met ongeveer 20.000 leden. De IJ. H. N zal dan niet alleen het toeris me en de beroemd geworden dorpentochten ter hand nemen, maar ook de kortebaanwed- strijden gaan verzorgen. Er ;zullen zooals reeds trouwens min of meer het geval was drie commissies benoemd worden, die elk 'n onderdeel van het ijswezen zullen beharti gen en die geheel zelfstandig zullen werken. Het zijn een commissie voor het ijstoerisme, een voor de dorpentochten en een voor de kortebaanwedstrijden. De drie commissies zullen slechts verantwoording moeten afleg gen aan de algemeene vergadering. Natuurlijk zal het mogelijk en vermoede lijk wenschelijk zijn, wanneer deze commis sies steeds contact met elkaar houden. Wij denken b. .v. aan de mogelijkheid dat een club belangrijke kortebaanwedstrijden orga niseert en dat tegelijkertijd een stertocht naar die wedstrijden uitgeschreven wordt. In dat geval zullen de commissies elkaar móe ten vinden. Zoo zullen er-nog wel meer mo gelijkheden bestaan om samen te werken, doch dit zal de tijd moeten leeren. Wij kunnen er verder nog melding van maken, dat er besprekinven gaande zijn met een aantal clubs, dat nog geen lid was van een der beide bonden, welke besprekingen zoo ver gevorderd zijn, dat aansluiting bij den IJ. H. N. nog dit jaar kan worden tege moet gezien. Dan resten nog de Amsterdamsche IJsclub eh de Haarlemsche IJsclub, die nimmer lid zijn geweest van een der beide organisaties, omdat zij zich noch bemoeiden met het ijs toerisme, noch met de kortebaanwedstrijden. Zij zullen zich echter moeten beraden wat te doen in de huidige omstandigheden. Aan sluiting bij den IJ. H. N. geeft niet alleen de clubs verschillende voordeelen wij den ken in* dit verband aan de mogelijkheid van collectieve verzekering van het baanperso- neel (voor de ziekte- en ongevallenverzeke ring) en de mogelijkheid van verzekering van leden tegen ongelukken op het ijs, zoo wél op de ijsbaan als op de geopende vaar ten, maar ook worden de leden gediend, doordat zeer velen, indien maar eenigszins mogelijk, zullen deelnemen aan dorpentoch ten, hetgeen voor leden van aangesloten clubs al direct een reductie van 50 procent beteekent op het inleggeld. Om tenslotte nog maar niet te spreken van de moreele ver plichting om zich aan te sluiten, waar toch een zeer groot percentage van de leden wel profiteert van het werk van den IJ. H. N., zonder er ook maar iets voor te doen of te betalen. Mochten de clubs in Amstedam en Haar lem er toe kunnen besluiten om ook lid van den IJ. H. N. te worden, dan zou men einde lijk in Noordholland eeh bond krijgen, waar in alle ijsclubs opgenomen waren. En dat is toch het ideaal van de bestuur- deren van den IJ. H. N.! Voetbal HET BESTUUR VAN DEN N.V.B. Naar wij vernemen zijn de functies in het bestuur van den N.V.B. Zaterdagmiddag in een bestuursvergadering als volgt ver deeld: voorzitter: dr. D. J. van Prooye; vice-voorzitters: S. Goldeweg en ir. Hop- ster; secretaris-penningmeester: A. Staal; hoofdconsul: L. Boeljon; commissarissen: J. F. Lamey, K. J. J. Lotsy, D. C. Spaan, H. Valkema, O. de Vries, de Munter, de Grood en Schooneveld. Voorloopig bestaat het bestuur dus uit dertien leden, mode in verband met het feit, dat het noodzakelijk en wenschelijk is, dat alle richtingen betrokken bij deze fusie in tensief zullen, kunnen medewerken aan de verdere opbouw van den nieuwen bond, waarin aller belangen dienen te worden be hartigd. Er wordt reeds hard gewerkt om tijdig gereed te zijn in het komende seizoen De indeeling van de nieuwe competitie is toevertrouwd aan den heer K. J. J. Lotsy, die in overleg met de verschillende kring adviseurs zoo spoedig mogelijk met een de finitief voorstel zal komen. In ieder geval neemt men aan, dat het bestuur in de vol gende bestuursvergadering, welke over 14 dagen zal worden gehouden, de nieuwe competitieregeling naar ontwerp van den heer Lotsy zal kunnen bekrachtigen. A.F.C.ALCM. VICTRIX-COMB. 4—3. Op het A.F.C.-terrein aan den Westerweg werd gistermiddag een vriendschappelijke ontmoeting gespeeld tusschen A.F.C. en een sterke Alcmaria-combinatie. De tempera tuur was voor voetbal wel wat te hoog, waardoor velen strand en bosch verkozen boven een bezoek aan een voetbalwedstrijd. Toch hebben de wegblijvers een aantrek- kelijken wedstrijd gemist, waarin met veel animo gestreden werd. Direct na den aanvang begon men aan beide zijden met veel enthousiasme en de wedstrijd was nog maar pas begonnen of A.F.C. had reeds de leiding. Nadat eerst de A.F.C.-rechtsbuiten tegen de lat geschoten had, deed hij het den twee den keer beter, 10. Direct daarop maakte Alcmaria gelijk, toen een schot, dat ons niet onhoudbaar leek, doel trof, 11. Kort daar na deed de Alcmaria-rechtsbuiten een ge vaarlijken aanval, welke hij besloot met een mooi strak schot, waarbij de A.F.C.-doel- man geen schijn van kans kreeg, 12. De doelpunten bleven elkaar'in een betrekke lijk snel tempo opvolgen, want de gelijk maker liet niet -lang op zich wachten. De A.F.C.-linksbuiten maakte zich op den vleu gel mooi vrij, zwenkte even naar binnen en met een schot, dat den Alcmaria-doelman totaal verraste, bracht hij den stand op 2—2. Nog voor de rust wist A.F.C. de leiding te nemen, 3—2. Na de rust waren de doelpunten duurder. Ofschoon er zich aan beide zijden meerdere goede kansen geboden werden, waren slechts twee doelpunten het resultaat. De A.F.C.-rechtsbinnen maakte een zeer mooi doelpunt, toen hij bij een doelworsteling goed doorzette en den Alcmaria-doelman op fraaie wijze passeerde, 42. De Alcmaria-voorhoede deed hardnekkige pogingen om den achterstand in te loopen en zij slaagde er in door een strafschop den stand op 43 te brengen, waarmede ook het einde kwam. Bij A.F.C. trad de voorhoede door snel, open spel op den voorgrond, terwijl bij Alcmaria de achterhoede het beste deel vormde. Scheidsrechter Hoogewoonink had geen moeilijke taak, war' er werd dikwijls wel fel om den bal gestreden, maar 't bleef steeds sportief. Zwemmen. ZWEMWEDSTRIJDEN TE NIEUWE NIEDORP. Zondagmiddag hadden in de Rijd onder ideale weersomstandigheden de zwemwed strijden plaats van de zwemvereeniging de Rijd en 't Skarpet te Oudkarspel. Er was veel belangstellng en er heèrscht- te een echt gezellige sfeer. De uitslagen waren als volgt: 100 meter schoolslag dames, 12 deelneem sters: 1 Nel Leek, Skarpet, 1 min 44.4 sec.: 2 Rie Meereboer Pd. Skarpet, 1 min. 48.5 sec. 50 meter vrije slag heeren, 21 deelnemers: 1 Joh. de Jager, Skarpet 33 sec.; 2 P. Smit 37.5 sec. 50 meter vrije slag dames, 13 deelneem sters: 1 Aaf Leek 44.3 sec.; 2 Nel Stammes de Rijd 45.1 sec.; 3 Rie Stammes de Rijd 45.2 sec. Deze uitslag na overzwemmen omdat alle 3 dames eerst de tijd van 45.1 sec. had den gemaakt. 50 meter schoolslag heeren, 13 deelnemers: 1 J. de Jager Skarpet 45.7 sec.; 2 P. Smit Skarpet 47 sec. 50 meter rugslag dames 11 deelneemsters: 1 Bets Kooy de Rijd 50.2 sec.; 2 Nel Stam mes de Rijd 53.7 sec. 50 meter rugslag heeren 11 deelnemers: 1 Joop Strijder 52.9 sec.; 2 J. de Jager 53.7 sec. - Afstands-race over de Rijd 500 meter: dames 1 Nel Leek 10 min. 14.8 sec.; 2 Rie Stammes 10 min. 28.5 sec.; 3 Nel Stammes 10 min. 29.9 sec. Heeren:Boonakker te Schagen 9 min. 2 sec. (buiten mededinging); 1. J. de Jager, 9 min. 22 sec., 2. P. Smit, 9 min. 44 sec., 3. Wolfswinkel 10 min. 15.1 sec. De wedstrijden hadden een sportief en vlot verloop. De prijzen bestonden uit me dailles. De wedstrijden zijn in alle opzich ten uitstekend geslaagd; alleen was het jammer dat enkele zwemmers na afloop tot de ontdekking kwamen dat van hen eenig geld was ontvreemd. Tafeltennis. TAFELTENNIS TE LANGENDIJK. Zateradgavond werd de competitie van de Langendijker Tafeltennis Club voortge zet. Uitslag en stand luiden thans: Uitslag Stand Totaal Eerste groep gesp. gew. gesp. gew. te spelen 1. J. Klinkert 4 4 30 23 39 2. R. Schrieken 4 3 44 32 52 3. P. Verburg 10 19 12 39 4. J. P. Schrieken 4 2' 41 25 47 5. C. Francis 1 1 38 17 52 6. P. J. Schrieken 3 1 38 12 52 7. C. Rootjes 5 0 42 5 47 Tweede groep: 1. G. Verkroost 6 5 29 28 48 2. H. Hart 3 2 21 15 33 3. A. Prijs 2 1 38 27 55 4. G. Nieman 5 2 29 20 41 5. C. Kuilman 4 2 31 16 43 6. P. Stins 4 0 26 10 43 7. K. Kroon 6 4 24 8 35 8. C. Moraal 3 2 33 10 49 9. K. Stins 5 1 28 8 37 10. G. Buisman 0 0 25 6 43 11. W. de Boer 0 0 10 1 29 12. A. Glas 0 0 4 0 19 Tennis BE QUICK'S ONDERLINGE. Begunstigd door prachtig zomerweer hield de tennisclub „Be Quick" haar jaar*- lijksche onderlinge wedstrijden, waaraan werd deelgenomen door 8 dames en 14 hee ren. De toeschouwers enz. hebben van prach tige partijen kunnen genieten waarvan wij o.a. vermelden den strijd tusschen mej. T. Schut en mevr. de Bruin, welke door eerst genoemde in 3 sets werd gewonnen, doch in de finale moest zij haar meerdere erkennen logg^ DOOR 22) Moseby werd doodsbleek. Zijn heele ge laat verstrakte en achter dat koude masker worstelde zijn iwendige razernij om tot uiting te komen. Zijn duivelsche aard ver ried zich een oogenblik in den blik, waar mee hij haar aankeek en zijn sterke, banke handen balden zich tot vuisten. „Ik moet zeggen, dat je me daar een pracht compliment maakt!" zei hij scham per. „Verbeeld jij je dus, dat ik erop uit gegaan ben om Meredith te vermoorden?" „jy niet. Daarvoor ben je te sluw en te voorzichtig. Maar wel iemand, die door jouw ervoorgehuurd is". Moseby kreeg een schok. „Waarom ver tel je dat niet tegen al die fatsoenlijke lui, waar je zoo hoog mee wegloopt?" „Omdat ik geen bewijzen heb. Anders zou ik het op slag wereldkundig maken". Nog steeds glimlachend stond Moseby van tafel op. „Heel interessant, maar louter tijdverspilling voor me!" zei hij en hij liet er met dreigenden blik op volgen: „Je doet beter met die fantastische ideeën voor je te houden, lieveling. Dat is te gevaarlyk. Ik weet heel goed, wat daarachter steekt. Je hebt al maandenlang je hoofd over dien Meredith op hol gemaakt. Ik heb je allang in de gaten". Ondanks zichzelf begon Ada te blozen. „Hij is ten minste een heer", zei ze woe dend. „Als ik hem graag mag lijden, dan kan ik dat niet helpen. Ik heb, na onze eerste ontmoeting, hem nauwelijks meer gesproken". „Ik kan het ook niet helpen", antwoordde Moseby. „Gelukkig maar! Het kan me niet schelen, hoe jij over hem denkt, zoolang jij je fatsoen maar houdt. Maar houd boven dien je ideeën voor je zonder uitzonde ring, gesnapt?" Bij de deur bleef hij staan en keek haar nog eens grimmig aan. „Daglieve schat!" glimlachte hij spottend. „Denk erom, je snoezige mond dicht!" „Of anderszei ze ijzig bedaard. „Sluit ik hem voorgoed! Het zou me zelfs een bijzonder genoegen zijn, dat te kunnen doen". Na zijn vertrek bleef Ada nog lang in ge dachten verzonken. „Hij heeft Ben neergeschoten en als hij het voor elkaar kan krijgen, dan laat hij Allan hangen", fluisterde ze voor zich heen. Mary had diep medelijden met haar zus ter. Ze had graag haar eigen leven voor het behoud van Ben willen opofferen en meende dus het verdriet van Bess volko men te begrijpen. Ze dacht, dat Bess even veel verdriet en pijn ondervond, als zij zelf leed. En zoo voelde ze zich innig tot Bess aangetrokken. Den tweeden dag echter ge beurde er iets, dat haar meening over Bess grondig wijzigde. Én hoewel het haar als het beste nieuws ter wereld voorkwam, be gon ze toch Vnog meer over alles te pieke ren. De dokter stond met de beide zusters glimlachend buiten de ziekenkamer te pra ten. „Hij is de crisis door'. Nu komt het wel goed terecht. U zult verstomd staan over zijn spoedige genezing". „Wordt hij dus weer heelemaal beter?" vroeg Mary opgetogen. „Dank zij zijn sterk gestel wèl. Binnen kort zie u hem weer buiten loopen". Ze wendde zich met stralende oogen naar Bess toe. „Hoor je dat, lieve kind? Hij wordt beter! Hij is buiten gevaar! Bess Bessbesef je het dan niet?" Bess streek met trillende hand óver haar vermoeide oogen. En plotseling klemde ze zich met een zucht aan Mary vast. De voorspelling van den dokter,dat Ben van dien dag af hardvoorruit zou gaan, kwam uit. Hij was 's 'middags bijna voort durend wakker en Mary zag hém' telkens tegen haar zuster praten. Maar terwijl Bess naast hem zat met zijn hand in de hare, bleef haar gezicht toch nog steeds een vreemde, strakke uitdrukking behouden en was haar glimlachje gedwongen. Mary, die bij beurten opgetogen en verdrietig dank baar was Voor de wonderlijkeredding van Ben, kon de houding van haar zuster niet begrijpen. Want zelfs terwijl ze teeder en lief met Ben sprak, hem verzekerde, dat ze zich volkomen gelukkig gevoelde en plan nen maakte voor de toekomst, kwam er geen verandering in haar vreemde gelaats uitdrukking. Mary nam afscheid, om het goede nieuws aan Etta op de hoeve te gaan overbrengen. Ze hoopte dan tevens nog iets te hooren over het zoeken naar Allan. „Dit is een van de mooiste dagen van mijn leven geweest, Bess", zei Mary, haar arm door dien van haar zuster stekend. „Zul jij ooit kunnen vergeten, hoe gelukkig we ons vandaag gevoeld hebben?" „Ik zal het nooit vergeten, net zoo min als ik ophouden zal, er dankbaar voor te zijn", antwoordde Bess op een zoo vreem den, droeven toon dat Mary haar scherp opnam. „Bess, je' voelt je niet gelukkig! Wat scheelt eraan? Ben gaat vooruit, besef je dat dan niet?" „Ik voel me gelukkig!" riep Bess uit. „Dat zeg ik toch! Ik ben de gelukkigste vrouw ter wereld!" Ze glimlachte Mary stralend tegen en spoorde haar aan, vlug naar huis te gaan, om het blijde nieuws aan Etta te vertellen. Doch Mary kende haar te goed, om niet te zien, dat haar glimlach gedwongen was en haar geluksbetuiging een leugen. Onder het naar huis rijden bleef ze erover piekeren. Ze trof Etta thuis. Jeth was er weer met zijn mannen op uitgetrokken, zonder iets nieuws meegedeeld te hebben. „Ik heb al mijn best gedaan, hem thuis te houden", zei Etta, „Het maakt me razend, als ik er aan denk, dat ze dien armen jongen als een jakhals opjagen. Ben zal het er levend afbrengen, heb je dat niet ver teld? Kunnen ze daarmee dan niet tevreden zijn zonder dien ongelukkigen, half ver dwaasden stumper achterna te zitten? Dat heb ik ook al tegen Jeth gezegd, maar hij beweerde, bang te zijn, dat ze Allan zouden lynchen, als ze hem vonden. Hy wil erbij zijn. om te verhinderen, dat ze dwaasheden begaan". „O, dat is goed, Etta! Daar mogen ze niet aan denken! Ze hebben immers geen enkel bewijs, dat Allan het gedaan heeft?" „Ik twijfel er geen oogenblik aan of hij heeft het wèl gedaan", zei Etta. Mary koes terde evenmin veel twijfel. Ze had het ge zicht van Allan, toen ze hem voor het laatst ontmoet had, niet vergeten. Wat kon hij an ders dan een aanslag op Ben bedoeld héb ben met wat hij „zijn eigen zaken" genoemd had? „Die arme Jeth zal wel doodop van den slaap zijn", zei ze zuchtend. „Maar toch ben ik blij, dat hij erbij is, Etta. Als ze hem vinden, dan kan Jeth zijn mannen allicht tot reden brengen. Jeth is zoo'n krachtige persoonlijkheid". „Dat is zoo", zei Etta, haar hand stree- lend. „En zoo lang hij er dan ook by is, geloof ik, dat wij geen reden tot ongerust heid hebben, lieve kind". (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3