Een bedreiging voor de Alkmaarsche kaasmarkt. JUwMtciaal Hieuws Jluch Men is van Alkmaarsche zijde onmiddellijk in actie gekomen. CASTRICUM HEILOO SCHERMERHORN OUDKARSPEL AKERSLOOT Radioprogi Dond EERSTE BLAD. Alkmaar, Woensdag. Een telegram naar het Dep. van Economische Zaken. Het gemeentebestuur heeft gister de me- dedeeling ontvangen, dat de Zuivelcentrale de beschikbaarstelling van een zeer groot deel der kaasproductie van deze week op bepaalde plaatsen heeft geësicht. Het is duidelijk dat deze kaas dan door de producenten niet op de kaasmarkt zal wor den gebracht en dat door dergelijke voor schriften van de Zuivelcentrale deze markt niet alleen voor den handel maar ook voor het vreemdelingenverkeer haar groote be- teekenis zou kunnen verliezen. In verband met de groote belangen daar aan voor onze gemeente verbonden heeft het gemeentebestuur zich onmiddellijk tele grafisch tot den secretaris-generaal van het departement van Economische Zaken ge wend met het verzoek zoo mogelijk maat regelen te willen nemen een bedreiging van de Alkmaarsche kaasmarkt te voorkomen. Tevens in verband met de groote be- teekenis van deze oude markt voor het vreemdelingenverkeer heeft het ge meentebestuur zich gewend tot het hoofd bestuur van de A.N.V.V. in Den Haag en daar eveneens op het gevaar gewezen, dat het vreemdelingenverkeer door uitschakeling van de Alkmaarsche kaasmarkt zou kunnen loopen en daarbij een beroep op het hoofd bestuur gedaan om zoo mogelijk invloed bij den secretaris-generaal van Economische Zaken uit te oefenen. Hedenmorgen hebben eenige heeren van de Alkmaarsche V.V.V. en van de stichting „Fonds tot het behoud van de kaasmarkt" den toestand' besproken en op het stadhuis een conferentie gehad met den gemeente secretaris. Bij deze bespreking is komen vast te staan, dat met eenige zekerheid de komen den gang van zaken moeilijk voorspeld zal kunnen worden. De Zuivelcentrale heeft al 35 van een wekelijksche productie opgeëischt en vordert deze week niet minder dan 100 procent. Theoretisch zou er Vrijdag dus geen kaas op de markt verschijnen, maar practisch zal dit nog wel het geval zijn omdat er nog onverkochte kaas uit vorige productie- weken is welke natuurlijk vrij ten verkoop mag worden aangevoerd. Een vordering van de volle kaaspro ductie buiten d emarkt om beteekent even wel een ernstige bedreiging van de markt en wanneer dit ook in volgende weken zou gebeuren, zal de markt inderdaad veel van haar beteekenis verliezen. Het is evenwel mogelijk, dat in volgen de weken de vordering veel geringer zal zijn, b.v. 50 en in dat geval zal het overschot natuurlijk grootendeels op de markt kunnen verschijnen. De gemeente handhaaft dan ook zelfs bij een vordering van 100 ten volle het marktapparaat, de kaasdragers, de weegschalen enz. en men begrijpt van welk groot belang dat is zelfs al zou het een financieel offer kosten om voorname lijk in deze zomer- en vacantiemaanden den trek van toeristen naar de interessante historische Alkmaarsche kaasmart niet rauwelijks te onderbreken. Men mag ter wille van het vreem delingenverkeer hier in geen geval aannemen, dat deze markt niet meer be zienswaardig zou zijn en zelfs bij een vor dering van 100 °/c zou men de markt in den vacantietijd bezienswaardig moeten maken. Intusschen is de eisch van de Zuivel centrale van zeer groote beteekenis, niet alleen voor het vreemdelingenverkeer maar ook voor de handelaren, die wel degelijk groote belangen bij het onbedreigd voortbestaan van de Alkmaarsche kaas markt hebben. De secretaris-penningmeester van de A. N. V. V., jhr. C. L. H. Quarles van Uf- ford, heeft hedenmorgen burgemeester Van Kinschot de ontvangst van het tele gram van het gemeentebestuur bevestigd en medegedeeld, dat het hoofdbestuur zich onmiddellijk in verbinding heeft gesteld met den regeeringscomrr issaris Dr. W. L. Groeneveld Meijer, administrateur der af- deeling Handel van het Departement van Economische Zaken die beloofd heeft deze aangelegenheid met den secietaris- generaal te zullen bespreken. Wij hopen mo -gen op een en ander terug te komen. GESLAAGD. Geslaagd voor het examen handelskennis L. O. de heer Th. W. F. Veer, alhier. De heer J. P. Nouwen, alhier, is te Den Haag geslaagd voor het examen boekhou den m.o. K XII. Voor het examen Hoogduitsche taal l.o. is te Den Haag geslaagd de heer T. P. M. Dorsman te Warmenhuizen. HET RECHTSFRONT DER N. S. B. Het algemeen secreariaat van het rechts front der N.S.B. deelt nog mede: le penningmeester en administrateur is mr. J. J. Couvee, substituut-griffier bij de arr. rechtbank te Alkmaar, Cabeljauwstraat 4, Alkmaar. 2e alg. secretaris van de afd. politie van het rechtsfront is de heer L. J. Ponne, in specteur van politie, Amsterdam, Bron,ck- horststraat 12, aldaar. 3e met de organisatie der politie in het rechtsfront te Amsterdam is belast D, Bakker, inspecteur van polite, aldaar, Ra- dioweg 43. DANSVERBOD. In het café van den heer N. J. H. te Heiloo werd des Zondags gelegenheid gege ven tot een dansje, waarvan door vele jon gelui gebruik werd gemaakt. Het werd er nogal rumoerig, althans buiten het café. De burgemeester heeft thans de vergunning ingetrokken. AANLEG WEG UITGEEST- AKERSLOOT. Zeer binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met den aanleg van den nieuwen weg UitgeestAkersloot. BOERDERIJ TE BLOKKER DOOR BRAND VERWOEST. Hooibroei de oorzaak. Gisteravond is de kapitale boerderij, toe- behoorende aan den heer D. Deïst en be woond door den heer S. Kaper, te Blokker, geheel door brand verwoest. De oorzaak is hooibroei. De brandweer, die vrij spoedig aanwezig was, kon niet verhinderen, dat de geheele inboedel een prooi der vlammen werd. Alleen een hooimijt, die in de nabij heid stond, kon behouden blijven. Verze kering dekt de schade. VERKEERSONGEVAL TE ANNA PAULOWNA. Te Anna Paulowna is de achtjarige Jantje Groenleer, toen hij op zijn fiets trachtte te stappen, gevallen en met zijn hoofd onder een juist passeerende melkauto, bestuurd door den heer P. Leijen, gekomen. Dokter Olree, die spoedig aanwezig was, kon slechts den dood constateeren. HULPACTIE VOOR HET WAARLAND. Onze Langendijker correspondent schrijft ons: De gevglgen van de zware hagelbui, welke eenige dagen geleden het Waarland heeft geteisterd, zijn voor sommige be drijven ruïneus geweest. Er zijn bedrijven bij, welke geheel in het verhagelde gebied liggen, en daardoor natuurlijk zeer veel schade hebben geleden. Andere zijn ge deeltelijk getroffen, doch over 't algemeen is de schade groot. Er is dan ook door tuinbouworganisaties een poging gedaan, om voor de getroffen bedrijven een tegemoetkoming van over heidsweg te verkrijgen, waardoor de ont stane nood eenigszins gelenigd kan wor den. Men heeft zich reeds met de autori teiten in verbinding gesteld. JACOB HAMEL IN T GULDEN VLIES. Nu de bekende leider van kinderzang, de heer Jacob Hamel, niet meer voor de radio valt te beluisteren, is hij op tournee gegaan, om op deze wijze zijn „klanten" te bereiken. Gistermiddag was hij in 't Gulden Vlies morgen komt hij er nogmaals en inder daad waren zeer vele jonpens en meisjes, al dan niet begeleid door moeder of een oudere zuster (er waren ook eenige mannen in de zaad) gekomen om mee te zingen van de opgewekte liedjes, door den populairen leider opgegeven. Uit volle borst werd gezongen en wenken van zijn kant werden gaarne opgevolgd. In korten tijd leerden de jeugdige zangers en zangeressen tekst en melodie van een liedje, zoodat zij konden zingen, dat het een lieve lust was. En dan de debutantjes. Er was er een vijf tal, waarvan ieder een liedje naar keuze zong, op de piano door den heer Hamel be geleid. Het bleek wel, dat allen goede luiste raars zijn geweest naar het radio-kinder uurtje. Het tweede gedeelte van den middag werd verzorgd door den goochelaar Davolo, door zijn jeugdig publiek met gejuich begroet. Dat hij de kinderen versteld deed staan over zijn vingervlugheid, spreekt vanzelf de too- verwoorden, door hem terstond bij zijn op treden duidelijk voorgezegd, zullen nog wel eens worden herdacht, maar of ze ook dan het beoogde resultaat zullen hebben, is te betwijfelen. Morgenmiddag zal ook de goochelaar weer optreden, zoodat ook om die reden weder een flinke toeloop mag worden verwacht. Een middag als deze, speciaal voor kinderen, waaraan zij zelve mogen meewerken, is wel aantrekkelijk. ROEST EN ZONNEBRAND IN DE BOONEN. Het gewas dat zoo veel beloofde, heeft de laatste vijf dagen en vooral na Zondag kennis gemaakt met de roest, aldus schrijft men ons uit Heiloo. Gelukkig is het nu mooi droog weer, waardoor verandering kan intreden. Ook hebben de jonge boonen Zondag j.l. met de ongekende warmte een slechten dag gehad, daar veel jonge boonen zijn „verbrand". LIGUSTERHEGGEN VERTOONEN LEVENSTEEKENEN. In Sint-Pancras, waar men een massa ligusterheggen kent, als men misschien ner gens in de omgeving aantreft, heeft men na den strengen winter aan vele deze heggen, die als hek beschouwd worden, geen enkel zichtbaar levensteeken kunnen merken, zoo dat gevreesd werd dat de winter te zwaar geweest was. Evenwel kan men thans in vele gevallen onder aan den stam weer blaadjes zien opkomen, al is de heg dan ook overigens volkomen dor. We zagen dat sommigen dit dorre gedeelte verwijderen om alzoo 't jonge groen meer ruimte te geven. De jongere en lagere heggen hebben veel min der onder de vorst geleden, zij staan vrij normaal in blad. De oudere en hoogere heggen, die in beschutting tegen den feilen vrieswind hebben gestaan, blijken ook veel minder hinder te hebben ondervonden. UITSTEKEND GEWAS IN 'T VOORMALIGE WOGMEERSCHE RIETBOSCH. Het voormalige Wogmeersche rietbosch blijkt, nu het in cultuur is gebracht, uit stekend te voldoen aan de gekoesterde ver wachtingen. Het gras groeit er thans best, we zouden bijna zeggen als riet, en is met heel veel' witte klaver vermengd, wat wel in hoofdzaak z'n oorzaak vindt in de natte Julimaand. Ook elders ziet men op veel plaatsen meer witte klaver dan normaal is. Men heeft echter ook met buitengewoon veel „stekels" te maken, het beruchte on kruid van den boer, zoo zelfs dat het dit jaar met de maaimachine gemaaid is; thans is men weer met „de hand"- aan het pikken, daar zeker nog steeds geldt, dat stekels maaien stekels zaaien is en stekels pikken stekels stikken. Op dit land grazen moménteel ongeveer 80 koeien (enkele pinken inbegrepen), meerendeels geldekoeien, dus met de bedoe ling ze vet te verkoopen, en 150 schapen. Zooveel stuks vee bij elkaar te zien is in deze wijde omgeving wel een zeer ongewoon gezicht. GESCHENK VAN AMERSFOORTSCHE GEEVACUEERDEN. Overdracht van een klok aan de gemeente Oude-Niedorp. Zondagmiddag vond te Oude-Niedorp de overdracht plaats van de staande klok, ge schonken door het deel van de Amersfoort- sche bevolking, dat in genoemde gemeente geëvacueerd is geweest. Ten raadhuize waren hiertoe aanwezig de raad van de ge meente en eenige genoodigden. Uit Amers foort waren tegenwoordig de groepsleiders de Nie, van Wijngaarden en Bosma. De bur gemeester heette hen in het bijzonder wel kom. De heer Bosma vertolkte de gevoelens van dankbaarheid van de geëvacueerden voor de ondervonden gastvrijheid en hulp vaardigheid. Zij meenden daaraan uiting te moeten geven door het aanbieden van een huldeblijk. De burgemeester antwoordde hierop, spre kende van de gevoelens van vriendschap, welke gekoesterd worden door inwoners dezer gemeente voor de Amersfoorters, die hier eenige dagen gedwongen hebben ver toefd. Toen de mededeeling hem bereikte, dat zij voor de ondervonden gastvrijheid en hulp vaardigheid aan het gemeentebestuur een geschenk wilden aanbieden en aan spr. daar toe de keuze werd gelaten, stond hij voor een moeilijk geval. De keuze was wel zeer moei lijk, omdat de meest daartoe geëigende ge schenken, zooals een gebrandschilderd raam of een bank voor het raadhuis niet of althans zeer moeilijk zou kunnen worden geplaatst. Spr. had gemeend, dat een staande klok een practisch cadeau zou zijn en wel zou pas sen in het tegenwoordige gemeentehuis en daarbij zeer gemakkelijk kan worden over gebracht wanneer t.z.t. een nieuw raadhuis zal worden gebouwd. Wij hebben dan nu in ons gemeentehuis den Amersfoortschen tijd en wanneer wij onze blikken richten op dit schitterend uur werk, dan welt in ons op een gevoel ook van vreugde bij de herinnering aan de dagen van spanning, angst en rouw, dagen, die U niet en ook wij niet ooit meer zullen ver geten. Dagen waarin wij ons één gevoelden met hen, die van hunne haardsteden werden verdreven om veiliger oorden op te zoeken. I?e opofferingen en ontberingen, die U en Uw medeburgers zich toen hebben moeten getroosten, waren voor onze burgers vol doende om te waardeeren het groote voor recht niét van huis en haard verdreven te worden. Naast dit voorrecht hebben wij allen geleerd hoe goed het doet offervaardig te zijn en de deugd van naastenliefde te be oefenen. Zoo werden dan in die dagen vriend schapsbanden gesmeed, banden, die straks diep zullen worden gegrift in de geschiedenis van ons vaderland, en wij mogen gerust zeggen dat Uw tegenwoordigheid in de dagen van Mei 1940 al zoo gewoon was ge worden, dat, toen de trein U weer terug voerde naar Uw woonstad, wij achterbleven in een voor ons als uitgestorven dorp. Wij hopen dan ook, dat U en de geheele bevolking van Amersfoort voor den duur van den oorlog den moed niet zult ver liezen en gespaard zult blijven voor ver schrikkelijke rampen. Wij vragen U dan ook onzen oprechten dank te willen overbrengen aan hen, die U in de gelegenheid stelden om dit fraaie geschenk te overhandigen. Spr. aanvaardde dit gaarne voor de gemeente en eindigde zijn rede met dezelfde woorden als waarmede de burgemeester van Amersfoort zijn toespraak eindigde en welke gegrift staan in de klok St. Joris van den jare 1489: Sanctus Georgius vocor Ghij heeren, machtigh Blieft eendrachtigh Ende volgt de reden Do gi dat So zal Uw stat Wel staan in vreden. HOOFDINGELANDEN V/N DE SCHERMEER BIJEEN. De Hoofdingelanden van de Schermeer vergaderden hedenmorgen, onder voorzit terschap van den heer Kramer Glijnis, ten stadhuize te Alkmaar. De dijkgraaf, de vergadering opende, merkte op, dat aan deze vergadering geen „gastdag" verbonden zou zijn, zulks in verband met de tijdsomstandigheden. Mededeeling werd gedaan van een in gekomen stuk van gedeputeerde staten, houdende goedkeuring van het besluit der vergadering, om een stuk land aan den Driehuizerweg in efpacht uit te geven. Z. h. st. werd de herziening van de poli tieverordening voor de Matten aange nomen. Eenzelfde herziening der politieverorde ningen voor de Schermeer werd artikelsge- wijze behandeld, doch behoudens enkele onbeteekende redactionneele wijzigingen werd ook deze herziening z. h. st. goedge keurd. De geloofsbrieven van de jongstgekozen Hoofdingelanden de Jong, de Boer en Bal- tus werden door de daarvoor aangewezen commissie, bestaande uit de heeren Lake- man, Kramer en Laan, onderzocht en goedgekeurd, waarna de nieuw benoemden tot de vergadering werden toegelaten, waar zij door den dijkgraaf werden toegespro ken, die daarbij de hoop uitsprak, dat zij allen de belangen van den polder zouden behartigen. Het vischwater van de Nauernasche Vaart werd wederom voor 2 jaar verhuurd a 16 per jaar aan den heer P. Schipper, sluiswachter. Het Noorderpolderhuis te Schermerhorn werd verhuurd voor onbepaalden tijd aan een Alkmaarder, een ambtenaar van het Hoogheemraadschap. Op de aanbevelingslijst voor Heemraad, op September a.s. ontstaande door de af treding van den heer D. Huyser van Reenen uit Stompetoren, die de leeftijds grens bereikt heeft, werden na stemming geplaatst (in volgorde van aanbeveling): 1. J. Boekei; 2. D. de Boer Pzn.; 3. S. de Jong. Op de aanbevelingslijst, ontstaan door periodieke aftreding van den heer P. Dek ker te Oterleek, werden geplaatst: 1. P. Dekker; 2.. S. Kalverboer; 3. K. Korver. De dijkgraaf sprak daarna den scheiden den Heemraad, den heer D. Huyser van Reenen, die de laatste maal de vergade ring van Hoofdingelanden bijwoonde, toe. Spr. dankte hem voor alles, wat de heer van Reenen gedaan heeft in het belang van den polder. Spr. herinnerde aan de aangename verhouding tusschen bestuur en den heer van Reenen. Sinds 1918 heeft de heer van Reenen den polder gediend en spr. hoopte, dat de scheidende Heemraad de vergadering niet zal vergeten.. De heer van Reenen dankte den dijkgraaf voor diens hartelijke woorden en verheugde zich over de vriendschap, die hij gevonden heeft en die naar hij hoopte zou blijven bestaan. Spr. heeft veel voor de Schermer gevoeld en hoopte, dat zijn opvolger de be langen van de Schermer zal verdedigen. De heer Dekker herinnerde er aan, dat de vergadering een zilveren jubilaris in zijn midden had, n.l. den tegenwoordigen dijk graaf. In 1915 werd de heer Kramer Glijnis benoemd tot hoofdingeland, spoedig daarna tot heemraad en in 1930 tot dijkgraaf. Spr. dankte den dijkgraaf voor de wijze, waarop hij den polder verdedigd heeft en hij hoopte, dat de voorzitter zijn taak nog lang zal mogen blijven vervullen op dezelfde wijze, als tot nu toe geschied is. (Applaus). De dijkgraaf dankte voor deze hartelijke en welgemeende woorden. Al de 25 jaren heeft spr. met genoegen gewerkt voor den polder en daar heel veel vriendschap ge vonden. Steeds werden de vraagstukken prettig behandeld en al veranderde de sa menstelling der vergadering steeds, er was een groote saamhoorigheid en deze bleef tot de dag van heden. Met zekeren schroom aanvaardde spr. in 1930 de functie van dijkgraaf, maar hij heeft nooit spijt gehad van de aanvaarding van deze benoeming. In dit verband bracht spr. dank aan het bestuur en de vergadering, als mede aan den secretaris, penningmeester en opzichter van den polder voor de innige sa menwerking. (Applaus). Daarna sloot de dijkgraaf de vergadering met een enkel woord. Boer, automonteur, N.H., van Corfstraat 41 naar Beilen. N. H. Oudejans, schilder, R.K., van Verdronkenoord 35 naar Heiloo. H. E. Reijs, huishoudster, wed. C. A. M. Bierens, R.K., van Helderscheweg 34 naar Beverwijk. H. Kiljan, adjudant, N.H., en gezin en schoonvader P. J. Koole, van Ro zenstraat 36 naar Amersfoort. W. P. de Wilde, z.b., geen, van Wilhelminalaan 6 n. Boskoop. J. H. Asjes, dienstbode, N.H., van Nassaulaan 40 naar Naarden. B. E. A. Kühne, banketbakker, R.K., van Huig- brouwerstraat 8 naar Amsterdam. A. C. L. M. Schiphorst, verkooper, R.K., van Ka naalkade 48 naar Heerlen. Jaarvergadering Vereenigingsraad. Onder leiding van den heer v. d. Touw heeft de jaarvergadering van de Vereeni gingsraad plaats gevonden in het hotel De Harmonie. Het jaarverslag van den secre taris, den heer Luc. Schmidt, werd met een dankbetuiging aangenomen. Evenzoo werd door hem als waarnemend penningmeester een financieel overzicht ge geven. Hieruit bleek, dat voor het eerst een voordeelig saldo aanwezig was, n.l. 23.72. Bij den vereenigingsraad zijn aangesloten 30 vereenigingen met samen circa 3000 leden. Het bestuur werd uitgebreid tot 7 leden en is thans als volgt samengesteld: Voor zitter P. v. d. Touw, secretaris Luc. Schmidt te Bakkum, penningmeester E. C. Hari - commissarissen zijn de heeren N. W. P' gies, A. H. J. Beijersbergen, v. Henegou M. J. Bot en D. Heerema. Naar Duitschland. Voor land- en tuinbouw is veel vraag naar goede werkkrachten. En de arbeidsbe middeling zorgt voor geregelde doorzen ding. Zoo ook gister werden weer een aan tal werkloozen voor Duitschland aangewe zen. Van hen, die eenige weken geleden zijn vertrokken, komen nu goede berichten bin nen en ook het loonoverschot wordt hier ontvangen. Zaterdag j.l. zijn ook nog andere berich ten binnengekomen, die met blijdschap zijn ontvangen. Er bestaat n.l. groote kans, neen, bijna zekerheid, dat er behalve de z.g. periodieke verloven om de 3 maanden voor gehuwden, half Augustus een extra-verlof komt. Nog andere berichten zijn ingekomen. De vijf kinderen uit deze gemeente die naar de Ostmark met vacantie zijn, maken het goed. Zij genieten volop zooals uit de corres pondentie en mooie kiekjes blijkt. VERTROKKEN PERSONEN. B. J. J. Naessens, waterbouwk. opz., geen, van Turfmarkt la naar Haarlem. C. Vis ser, mijnwerker, R.K., van Vogelenzang 9 naar Schaesberg. P. Langedijk, inspec teur van politie, N.H., en gezin, van Fontein Verschuirstraat 6 naar Apeldoorn. J. Vledder, dienstbode, Hazea, van Wilhelmi nalaan 11 naar Lemmer. A. C. Hompes, dienstbode, R.K., van Noorderkade 66 naar Haarlem. J. Asjes, varensgezel, N.H., van Uitenboschstraat 43 naar Heiloo. J. J. J. Stavenuiter, typograaf, R.K., van Hofstraat 8 naar Amsterdam. M. Koning, z.b., N.H., van Emmastraat 12 naar Utrecht. A. van de Rovaart, sergeant luchtd. art., N.H., van Laat 215 naaf Groesbeek. J. Bruin, part. verpl., G.K., van Paul Krugerstraat 9 naar Hilversum. J. B. Funcke, R.K., en broers P. C. en J. B. A. H. Funcke, van Hulststraat 1 naar Arnhem. J. F. W. Kolenbrander, muzikant, R.K., en gezin, van Groot Nieuw- land 34 naar Hoorn. C. Winder, schipper, R.K., van Landstraat 83 naar Zuidschar- woude. P. Vreeken, z.b., N.H., van Macl. Pontstraat 18 naar Enkhuizen. G. G. Steemers, teekenaar kad., R.K., en gezin, van Macl. Pontstraat 36 naar Arnhem. E. Zwart, fabrieksarbeider, O.B.C., van 2e Tuindwarsstraat 13 naar Egmond aan Zee. A. van Bladel, z.b., R.K., van Dr. Schaep manplein 10 naar Nijmegen. P. v. Duin, dienstbode, R.K., van Luttik Oudorp 14 n. Uitgeest. M. van Veen, wed. B. D. F. Pe kelharing, R.K., van Oudegracht 192 naar Zuilen. W. Reddering, z.b., N.H., v. Wes- terweg 125 naar Amsterdam. C. Toen, vertegenwoordiger, N.H., en echtg., G.K., van Dr. Schaepmanstraat 7 naar Zaandam. P. M. Meeuwse, dienstbode, N.H., van Stuartstraat 100 naar Hilversum. M. Droef geëindigd uitstapje. Een onzer plaatsgenooten, de heer J. L., was Zondag 1.1. op bezoek geweest bij een kennis te Westbroek, die hier in Mei 1.1. ge- evacueerd was geweest. Maandagmorgen ongeveer half drie werd hij in bewusteloo- zen toestand aangetroffen aan den Kanaal- weg tusschen Ilpendam en Purmerend. Hij werd vervoerd naar het ziekenhuis in Pur merend, waar een hersenschudding werd geconstateerd. Vermoedelijk is hij met zijn rijwiel aangereden, maar zekerheid hierom trent bestaat niet, daar hij nog niet kon worden verhoord en hij nog steeds buiten bewustzijn is. Geen Floraliafeesten. De Floraliafeesten zullen hier dit jaar niet doorgaan. Wel zal op 13, 14 en 15 Sept. a.s. een tentoonstelling worden gehouden van de uitgereikte planten en kinderplan- ten, benevens van de ter inzending ingele verde bouquetten. Samenvoeging begrafenisver- eenigingen? Naar wij vernemen, bestaan er plan nen om te komen tot samenvoeging van de beide in deze gemeente bestaande be- grafenisvereenigingen. Een bespreking over een fusie is reeds door de besturen gehouden. Er zullen'nog nadere voorstel len moeten worden gedaan en daarvan zal het afhangen of tot de samenvoeging wordt overgegaan. De grootste vereeniging voert de begra fenissen uit door een speciale groep per soneel, die steeds bij elke begrafenis dienst doet. De andere is ingesteld op het beginsel, dat ieder lid op zijn beurt aan een begrafenis zijn medewerking verleent, waardoor de kosten van het lidmaatschap in geld gering zijn. Bij de andere vereeni ging wordt een jaarlijksche contributie geheven, welke echter ook niet hoog "is. Hersenschudding opgeloopen. Dinsdagavond stootte een vit den Hel der met de werkbus terugkeerende ge- evacueerde, toen hij bij de familie Appel man nabij den Molenweg uit de bus wil de stappen, zoodanig het hoofd, dat hij buiten bewustzijn geraakte. De ontboden geneesheer constateerde een hersenschudding. Textielkaarten. De uitreiking der textielkaarten zal in deze gemeente plaats hebben voor hen, wier huizen genummerd zijn van 1 tot en met 185 op Donderdag 8 Augustus, van 1 tot 5 uur nam.; huisnummers 186 tot en met 365 op Vrijdag 9 Augustus van 1 tot 5 uur; huisnummers 367 tot en met 415 in de R.K. School aan de Zuider vaart op Dinsdag a.s. van 1 tot 3 uur na middag en voor de nummers 416 tot en met 504 in de brugwachterswoning in den Kogerpolder op Dinsdag dienzelfden dag van half vier tot half zes namiddag. EERSTE BLAI JAARSVELD, 414,' ANP-ber., gr.pl. 8.3( 10.Morgen wijdin; Dankbaarheid aan G orkest. 11.Wenke 11.20 Omroeporkest, ber. event, gr.pl. 1.- liste. 2.Voor de 2.30 Zang met piano semble Jonny Krooi (met toelichting). 5.- ANP-ber. 5.30 Pian Het koopen en stallt rie. 6.30 VPRO: Lezi cifer". 6.45 Gr.pl. 7.- (ANP). 7.15 Ber. 7.2 ANP-ber. 8.15 Omrc 9.10 Gr.pl. 9.20 Cycl wandelsport". 9.35 10.30 ANP-ber. KOOTWIJK, 1875 Ber, (Duitsch). 7.15 1 8.ANP-ber., gr.pl. piano. 10.35 Orgels] (Eng.) 11.30 Gr.pl. 1 Ber. (Duitsch). 12.45 orkest. 1.30 Esmerak (Duitsch). 2.15 Esme pl. 3.15 Ber. (Eng.) kleeding, causerie. 4 praatje. 4.50 Gr.pl. 5 ANP-ber. 5.30 VAR7 gelsch). 6.30 VARA-i den dag (ANP). 7.11 Gr.pl. 8.Ber. (Di 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 9.15 Ber. (Eng.) 9.3( (Duitsch). 10.15 ANI —11.30, 0.15—0.30 er EEN „PRACHTM SCHADE Een jaai reiziger ge Een winkelier in scharwoude kreeg ir vorige jaar bezoek koopman, die hem e zijn werking fenome koopen: een zeil- en ces kon worden gebi duurdere wrijfwas. stratie geven. De ko vloerzeil in en het r Behalve dit prachtig toonde de reiziger m gen. De brave inw woude, blij met h winsten te kunnen i voor 15.25 en beta: bovendien 5 statie; Maar helaas e trek van den koopn middel op het stuk plaatsen waren uitg( en kleverig. Een aanklacht var keiier volgde en uit de bus van 15.25 ee 7 terpentijn en 9 waarde van 1.39 „prachtmiddel" scha vloerzeil. De z.g.n. r winkelier tot bestell waren gefingeerd. De rechtbank te A veroordeeld tot een Gister stond hij ii Verd. heeft reeds v rug en de procureur van Dullemen was dat de straf, voor di niet te hoog was, zc het vonnis vorderde straf. Arrest 13 Augusti DRAMA TE BE Op 24 April van zeel in opschuddin drama, dat zich in daar voltrok. De 4 der van acht kinde getroffen. Zij bleei borst te hebben gi den moord werd i krantenbezorger te teerd. Uit het door de zoek bleek, dat de bezorger een ongec waarvan de echtge wist. Langen tijd v op een gegeven da de vrouw over een tuin van zijn vroe noot van de vr boompje doen we; ming van den kra: op wraak en wist v geladen revolver t wapen hij in den April het huis vs Zij lag op bed en vrouw a bout por Gister had de h de Utrechtsche re den wegens doodsl sloten deuren beh< den een buurman i zijn requisitoir he: justitie aan het p: over verdachte bleek, dat h(j ver baar is. Spreker genisstraf. De verdedigster verzocht ter besch geering. Uitspraak

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2