OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL ÜieuMetan De Opbouwdienst. Een dag bij de cursisten van het sportcentrum. Verkoop en verhuur van motorrijtuigen. J. BECHDOLT. GEMENGD NIEUWS. ,k De ÏWEEDi, BLAD. „Het is een feit, dat voor lichamelijke opvoeding weinig belangstelling in ons land bestaat. Het is een feit, dat men zich ergert aan de slechte houding van de bloem van onze natie, dat deze lijdt aan gebrek aan uithoudingsvermogen en hardheid in dagen van spanning. Het is een feit, dat slechts een gering percen tage van ons volk kan zwemmen". Met deze woorden ving gisterochtend de kapitein van den generalen staf, J. D. S. Paters, chef van de afdeeling geestelijke en lichamelijke opvoeding van den opbouw dienst, zijn voordvacht aan, welke hij in de recreatiezaal van het sportpaviljoen van het centrale sportopleidingsinstituut hield voor de verzamelde corpscommandanten. In dit sportcentrum wordt namelijk een honderdtal reserve- en beroepsofficieren en onderofficieren onder deskundige leiding opgekweekt tot sportleider om later, n.l. aan het eind van deze maand, over de verschil lende corpsen uit te zwermen en hun in dit centrum opgedane levenslust en discipline over te dragen op de mannen van den op- bouwdienst in het geheele land. Om een indruk te krijgen van de werk- en levenswijze der toekomstige sportleiders en van de in de centrale sportschool heerschen- de orde en stiptheid, die men wil overdragen op alle onderdeelen van den opbouwdienst, waren gisterochtend de zestig corpscomman danten (organiek zijn er honderd corpsen, doch verschillende zijn nog voor de nieuwe lichting gereserveerd) in het sportpaviljoen bijeengekomen. Door de beide hoofdsport leiders, res. tweede luitenant B. Bossong en den heer J. J. Th. Kok, was een demonstra tiedag georganiseerd, waarin de commandan ten konden kennis maken met de geheele opleiding der sportleiders. De commandant van den Opbouwdienst, majoor J. N. Breunese, heette de comman danten bij den aanvang van den dag wel kom en wees er op, dat de cursisten thans ruim drie weken werkzaam zijn onder de best denkbare leiding van leeraren, die in hun vak zijn doorkneed. Noch in het leger, noch in de burgermaatschappij is men er eigenlijk in geslaagd, aldus de majoor, op het gebied van lichaamsoefeningen school te maken. Van dit centrum uit moet school gemaakt worden. Gelukt dit niet, dan heeft de sportschool niet aan haar roeping en doelstelling beantwoord. Majoor Breu nese wekte de corpscommandanten vervol gens op den leeraren allen steun te verlee- nen. De Opbouwdienst, het geheele volk, moet waardeering krijgen voor de sport. Na dit welkomstwoord van den comman dant van den Opbouwdienst werden de aan wezigen rondgeleid over de terreinen, waar de cursisten verschillende takken van licha melijke opvoeding, n.l. gymnastiek, athle- tiek, spel en jiu jitsu, beoefenden onder lei ding van bekwame leeraren, waaronder ook de Nederlandsche kampioen kogelslingeren H. Houtzager zich bevindt. Hier konden de corpscommandanten de orde en tucht aanschouwen, waaraan de cursisten zijn onderworpen. Het training- costuum is model: een korenbloemblauw trainingspak, bij allen even hoog gesloten, zwarte gymnastiekschoenen, blauwe shirt met witten kraag en zwart gymnastiek- broekje. De kleeren worden bij de oefenin gen model opgevouwen en keurig netjes in rijen op stapeltjes gelegd. Het is de bedoe ling, dat in alle rayons dezelfde uniformi teit zal heerschen. Na den rondgang, waarbij ook de keurige slaapzalen in het paviljoen werden bezich tigd, hield kapitein Paters een voordracht over „De organisatie van de lichamelijke opvoeding bij den Opbouwdienst". In den middag had in de overdekte bad en zweminrichting „De Regentes" een zang en zwemdemonstratie plaats. Klassegewijze op een der perrons opgesteld, zongen de cur sisten onder leiding van res. kapitein P. Tiggers eenige liederen, waaronder het „Op- bouwled". Den aanwezigen werden vervol gens verkorte zwemlessen getoond, waarna demonstraties schoon- en komisch springen en reddingszwemmen werden gegeven. De middag werd besloten met een waterpolo- wedstrijd tusschen een ploeg van de cursis ten en een ploeg van gedemobiliseerde Haag bouwlied". Den aanwezigen werden vervol- 32 door de cursisten gewonnen. Ongetwijfeld hebben de corpscommandan ten een goed beeld gekregen van de wijze, waarop de toekomstige sportleiders worden opgeleid en van de orde en tucht, die deze later bij hun troepen moeten brengen. Geen prijsopdrijving. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart vestigt er ten overvloede de aandacht van belanghebbenden op, dat naar aanleiding van klachten over prijsopdrijving in den handel in oude auto's, ook voor tweedehands motorrijtuigen het algemeene verbod van prijsverhooging boven het peil van 9 Mei j.l. van toepassing is. Voorts dienen belanghebbenden er rekening mede te houden, dat de „prij zenbeschikking 1940 no. 1", die het algemeene verlof tot prijs verhooging voor alle roerende goederen in houdt, tevens een verbod inhoudt de huur prijzen voor roerende goederen, derhalve ook voor motorrijtuigen, te verhoogen boven het peil van 9 Mei j.l. HUIZEN VOOR OORLOGSINVALIDEN. Naar wij vernemen gaat „De Nederland sche Werkgemeenschap", voorzitter dr. E. G. H. Verviers, op haar landgoed „De Scheep- stal" invalidehuizen bouwen, die den vorm krijgen van gezinshoèven. De bedoeling is, dat oorlogsinvaliden zonder onderscheid van gezindte of richting voor tijdelijk of blijvend hier een wezenlijk tehuis vinden. Hier kun nen zij door licht tuinbouwwerk of door am bachtsnijverheid, al naar hun lichamelijken toestand, hun herstel bevorderen en den overgang tot normaal maatschappelijk leven vergemakkelijken. De gepensionneerd luite nant-generaal H. A. Seijffardt heeft zich be reid verklaard, toezicht te houden op de stoffelijke en geestelijke verzorging der oorlogsinvaliden. „De Nederlandsche werk gemeenschap" vraagt financieele hulp aan hen, die met dit doel sympathiseeren. RIJKSBUREAU VOOR VERWERKENDE INDUSTRIEËN. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart, deelt mede, dat hij bij beschikking van 5 Augustus, gepubliceerd in de Nederlandsche staatscourant no. 150, heeft ingesteld een rijksbureau voor verwerkende industrieën, gevestigd te 's-Gravenhage. Als sectie van dit rijksbureau is ingesteld een sectie grafische industrie, gevestigd te Amsterdam, N.Z. Voorburgwal 326328. De dagelijksche leiding van deze sectie berust bij een directeur. Tot directeur is benoemd de heer H. Koechlin. Deze sectie is ingesteld voor alle onder nemingen, welke als hoofd- of nevenbedrijf uitoefenen de boekdrukkerij, de diepdruk- kerij, de steen- en offsetdrukkerij, de boek binderij, de stereotypie en de chemigrafie, alsmede ondernemingen, welke de door voor noemde bedrijven vervaardigde producten voor eigen gebruik fabriceeren. Hiertoe be- hooren derhalve alle huisdrukkerijen en- binderijen, evenwel niet de cartonnage- fabrieken en de papierwarenfabrieken, voor zoover daarin niet worden vervaardigd pro ducten, die kenmerkend zijn voor de reeds hierboven genoemde ondernemingen. Binnenkort zal een beschikking in de Ne derlandsche Staatscourant worden geplaatst, waarin o.m. aan alle betreffende ondierne mingen de verplichting wordt opgelegd zich bij de sectie grafische industrie te laten in schrijven. Ter bespoediging bestaat reeds thans de gelegenheid zich bij den directeur te laten inschrijven. Tevens is bij bovengenoemd rijksbureau ingesteld een sectie voor de koramische in dustrie, waarover binnenkort nadere mede- deelingen zullen worden gedaan. Het reclame-middel bij uitnemendheid: EEN GOED DAGBLAD. DOOS 25) Voordat Jeth er echter verder over pie keren kon, hoorde hij buiten iemand roe pen. „Hanley! Jeth Hanleyhallóó!" Jeth haastte zich haar buiten. Mary liet haar vingers van de toetsen glijden en bleef zitten luisteren. Allen hielden zich heel stil. Jeth was gauw terug. En zijn gezicht stond heel ernstig. „Ace Moseby stuurt een boodschap, dat ze Allan gevonden hebben", zei hij in ant woord op aller vragende blikken. „Ze gaan op weg naar het hol in de leisteenrotsen. Ze weten, dat hij zich daar schuil houdt". Mary sprong van haar krukje op. „Jeth! Daar mogen ze niet heen! Dan vinden ze hem zeker!" „Bedoel je dat hij daar werkelijk zit. Ma ry?" „Ja, daar is hij", riep ze. „Daar houdt hij zich verborgen. Vannacht wilde hij daar vandaan vluchten. Ik moet naar hem toe. Ik moet hem waarschuwen!" Ze zweeg en keek Bess aan. Deze kwam naar haar toe en greep haar zoo hard beet, dat haar nagels in Mary's armen drongen. „Is Allan in dat hol? Is hij daar werke lijk?" „Ja. Ik moet hem gaan waarschuwen, voordat die kerels daar komen. Hij heeft Ben niets gedaan. Hij zweert, dat hij on schuldig is. We mogen een onschuldige niet laten mishandelen door die bende!" „Breng me naar Allan! Ik moet naar Allan toe!" riep Bess op zoo tragischen toon, dat allen ervan schrokken. En ze wil de niet naar hun tegenwerpingen luisteren. Ik ga naar Allan toe" hield ze vol en liep de kamer uit. Ben keek de anderen beurte lings verbluft aan. „Ik geloof dat het beter is, als ik mee ga", zei hij. „Als die bende hem op het spoor is, dan valt er niet te zeggen, wat er gebeu ren kan. Ga je mee, Jeth?" „Zoo gauw ik maar een paard gezadeld heb!" Mary was haar zuster achternagegaan, in de overtuiging, dat ze toch niet van haar besluit was af te brengen. Ze kon dus wel niets beters doen, dan Bess bijstaan, in de hoop, dat ze haar wellicht nog helpen kon. „Neem je een geweer mee?" vroeg Ben veelbeteekenend aan Jeth. „Ja, natuurlijk". „Ik heb mijn revolver ook bij me. Mis schien wel noodig". Ze zadelden snel eenige paarden en reden in volle galop het erf af. De oude Etta keek hen na en luisterde naar het uitster vende gedreun der hoefslagen. BENSDORP N.V. 100 JAAR. Dit jaar is het 100 jaar geleden, dat de firma Bensdorp werd opgercht. Gezien de tijdsomstandigheden heeft de directie niet. de bedoeling feestelijkheden te organiseeren. De oprichter, Gerard Bensdorp, werd op 17 Mei 1812 in Amsterdam geboren. In 1831 vertrok hij naar den vreemde om aldaar het chocolade- en suikerwerk-vak grondig te leeren. Hij verbleef daartoe 9 jaar in het buitenland; in Brussel, Parijs, Milaan, Ro me, Napels, Mönchen en Weenen werd ge werkt. Hij verbleef in elk dezer plaatsen langen tijd, hetgeen tot gevolg had, dat hij met een rijke-vak-ervaring in 1840 in Am sterdam terugkerde. Hij vestigde zich in dat jaar, tezamen met zijn jongeren broeder, in de Kerkstraat te Amsterdam en noemde zich: Gebr. Bensdorp Parijsche Dessertwer kers. De toentertijd beroemde Fransche chocolade werd het eerst door hen in Ne derland gefabriceerd en zij hadden daar mede groot succes. In 1844 zette hij onder den naam Gerard Bensdorp alleen de zaak voort. Daar deze steeds groeide, moest de zaak herhaaldelijk verplaatst worden om meer ruimte te vinden. In 1870 droeg Gerard Bensdorp zijn zaak over aan zijn zoon Frans Bensdorp, welke toen onder den naam Bensdorp en Co. verder gedreven werd. Veertien jaar later, toen de ruimte in Amsterdam aan den Amstel te klein gewor den was, werd een nieuwe fabriek in Bus- sum gebouwd, waar op het oogenblik het geheele bedrijf gevestigd is. In 1900 werd een fabriek in Kleve gebouwd, in 1907 in Weenen en in 1932 in Genua. De huidige algemeen directeur, de heer L. F. M. Bens dorp, is een kleinzoon van den oprichter. INLEVEREN VAN KLEEDING EN UITRUSTING DOOR GEDEMOBILISEERDEN. In het tijdvak van 13 Augustus tot 12 September moeten de gedemobiliseerden van land- en zeemacht zoowel als de vrij willigers van den bijzonderen vrijwilligen landstorm, die kleeding en uitrusting in hun bezit hebben, deze inleveren bij den indeelings-d'istrictscommandant. Datum en plaats zullen voor elke gemeente nog eens bij openbare kennisgeving worden bekend gemaakt. Men is verplicht, alle goederen, welke Rijkseigendom zijn, in te leveren, met uitzondering van het oorlogszakboekje en het herkenningsplaatje. Ook is men verplicht om, nadat de offi cier belast met het in ontvangst nemen der Rijksgoederen, deze goederen heeft inge nomen, een verklaring te onderteekenen, dat men alle militaire kleeding- en uit rustingstukken heeft ingeleverd, welke men bij het vertrek van zijn korps heeft medegekregen; door het afgeven van een onjuiste verklaring stelt men zich aan straf bloot. Indien men door zeer bijzondere omstandigheden in de on mogelijkheid verkeert, persoonlijk bij de inlevering te verschijnen, moet de inleve ring van goederen geschieden door een anderen persoon, die alsdan de vereischte verklaring moet onderteekenen. Ingedeel- den bij den opbouwdienst zijn vrijgesteld van deze inlevering. WAARSCHUWINGSDIENST VOOR AARDAPPELZIEKTE. Het Nederlandseh Meteorologisch In stituut deelt mede: In het etmaal van 's avonds 7 Augustus tot 's avonds 8 Au gustus is in Groningen de weersgesteld heid kritiek geweest voor het optreden van aardappelziekte. HOND TROK JONGEN MEE TE WATER. Gistermiddag waren eenige jongens uit Liempde bij de rivier Dommel bezig een hond zwemmen te leeren. Daartoe hadden zij het beest aan een lang touw gebonden, dat werd vastgehouden door den dertien jarigen A. van Alphen uit Liempde. Plotse ling trok het beest den jongen mede, die te water geraakte en door den stroom werd meegesleurd. Een voorbijganger sprong on middellijk te water, doch slaagde er niet meer in, den drenkeling, die in een kolk terecht was gekomen, te redden. BLINDE SLAAGT VOOR HET PRACTIJK- DIPLOMA HANDELSCORRESPONDENTIE. Door een bijzondere regeling der Ver- eeniging van Leeraren in handelscorrespon dentie, boekhouden en stenografie, te Am sterdam, werd het mogelijk, dat de blinde candidaat J. de Wert te Eindhoven, aan het practijk-examen Engelsche handelscorres pondentie, dat o.a. te Eindhoven werd ge houden, kon deelnemen. De candidaat gaf blijk van een buitengewone kennis der Engelsche handelstaal en verwierf dan ook het praktijk-diploma der Vereeniging van Leeraren. Zijn cijfers behooren tot de hoog ste, die zijn toegekend. INLEVERING AKKERBOUW PRODUCTEN OOGST 1939. Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd deelt mede, dat telers vóór den lOen Augustus 1940 de op him be drijf aanwezige akkerbouwproducten van den oogst 1939 op de gebruikelijke wijze moeten inleveren. Ingeval het om technische redenen onmo gelijk is aan dezen inleveringsplicht vóór genoemde datum te voldoen, kunnen de provinciale voedselcommissarissen toestem ming verleenen, dit tijdstip te overschrijden. Een opgave van de producten, welke onder deze regeling vallen, wordt in alle dagbladen gepubliceerd; daarbij wordt tevens bekend gemaakt in hoeverre vrijstelling van inleve- ringsplicht bestaat. Minderjarige vermist. - De fungeerend chef van het bureau kinderpolitie te Am sterdam verzoekt opsporing van Hendrik Broeren, geboren te Amsterdam, 7 Juni 1921, die sedert 23 Mei 1940 wordt vermist. Signalement: lang pl.m. 1.75 m., gewoon postuur, donker blond haar, gezonde kleur, blauw-grijze oogen. Postaal verkeer met Duitschland. - Het verzenden van telegrafische postwissels tus schen Nederland en Duitschland zal in beide richtingen van 12 Augustus af weder moge lijk zijn. Verdronken. - Een agent van politie te Utrecht hoorde gisteravond laat op de brug aan den Tolsteegsingel bij den Krommen Rijn hulpgeroep. De agent vermoedde, dat er iemand in het water lag en sprong erin. Na langdurig zoeken slaagde hij er inder daad in een man op het droge te brengen. Men heeft anderhalf uur kunstmatige adem haling toegepast, hetgeen echter zonder resultaat bleef. Het slachtoffer is de 40- jarige D., die tengevolge van de duisternis met zijn fiets te water is gereden. Geen trams meer na elf uur. - Naar het „Vad." van bevoegde zijde verneemt, mogen met ingang van a.s. Zaterdag in het geheele land des avonds -na 11 uur en des ochtends voor zonsopgang (circa kwart over zes) geen trams meer rijden. Alle trams moeten dus des avonds om elf uur in de remise zijn gestald. Legitimatiepapieren voor Zeeuwsch Vlaanderen. - Toeristen of vacantie-gangers, die naar Zeeuwsch-Vlaanderen willen rei zen, dienen goede legitimatie-papieren bij zich te hebben. Zonder die komt men niet aan wal. Er moesten er reeds met de boot terug. Men neme er goede nota van, dat voor Zeeuwsch-Vlaanderen een paspoort noodig is. Een bewijs van Nederlanderschap of een stamkaart met pasfoto, door den bur gemeester der woonplaats gewaarmerkt, kunnen ook dienst doen. Verduistering coupons stoffen. - De Am- sterdamsche politie heeft gisteren een twee tal menschen gearresteerd, die zich hebben schuldig gemaakt aan diefstal van coupons van damesstoffen. Het was een twintig jarige magazijnbediende, van wien gebleken is, dat hij zich reeds gedurende eenige maan den aan verduistering schuldig gemaakt heeft. Bij deze zaak is als heler betrokken een koopman van middelbaren leeftijd', die eveneens is aangehouden. Uitbetaling Duitsche renten. - De voor zitter van den Raad van Arbeid te Nijme gen, dr. J. J. A. Bakker, deelt mede, dat dank zij de gevoerde onderhandelingen met de betrokken Duitsche instanties, de nog verschuldigde rentebedragen thans via de Hauptkasse van het Postamt te Kleve bij den Raad van Arbeid te Nijmegen zijn bin nengekomen. Over de maanden Mei, Juni en Juli 1940 zijn de gelden bereids d.d. 6 Augustus j.l. aan de diverse rentetrekkers uitbetaald, terwijl de„overmaking der renten voor de maand Augustus 1940 een dezer dagen volgt. De verdere maandelijksche be talingen zullen weer op de gebruikelijke wijze geschieden, hetgeen voor de betrokken rentetrekkers van groot belang is. Correspondentie voor de kinderen in de Ostmark. - Het comité voor de kinderuit zending naar de Ostmark deelt mede, dat brieven voor de in de Ostmark verblijvende kinderen als volgt moeten worden geadres seerd: An die Kinderaktion Niederlande- Ostmark, Kneuterdijk 20, Den Haag. Verder moeten in den linkerbenedenhoek worden vermeld: de naam van het kind, de naam van dengene of het tehuis, waar het kind verblijf houdt, de plaatsnaam en het adres. Deze brieven zullen door speciale koeriers naar Oostenrijk worden gebracht. Ziekte van Weil. - In de gemeente Woudrichem is bij een 25-jarigen jongeman de ziekte van Weil geconstateerd. 117. 's Avonds werden die vlaggen vervangen door brandende lantaarns. Er warer lantaarns met witte ruitjes en met groene en rode ruitjes. Die wachters had den wel een leuk baantje. Maar als het slecht weer was, dan viel het niet altijd mee hoor! 118. Later kwamen de seinpalen en de seinhuisjes. Ieder seinhuis heeft een seinwachter. Dat is een verantwoor delijke post. De veiligheid van de reizigers hangt voor een groot deel van hen af. Het is wel leuk, om in zo'n huisje uit te kijken naar de treinen. „De hemel zij hun allen genadig", pre velde ze met gevouwen handen. „Die arme jongen en die dwaze kinderen zelfs mijn eigen jongen waagt er in het donker zijn nek aan!" In den killen nachtwind had Mary hard werk om Bess, die in razende galop voor uit reed, bij te houden. Ze bereep niet, hoe ze opeens zoo roekeloos kwam. Bess scheen door het dolle heen en zich om niemand meer te bekommeren, als ze haar doel slechts bereikte. Tevergeefs trachtte Mary haar zuster in te halen, om haar te waar schuwen, dat ze op de manier het hol niet konderen naderen, omdat ze daardoor den vluchteling zouden doen schrikken. Hij zou denken, dat zijn vijanden aankwamen en misschien gaan schieten. Maar ze kon Bess niet inhalen en Bess was de eerste, die het hol naderde en onder het rijden telkens weer luid den naam van Allan riep. „Allan! Allan! Ik ben het! Bess!" Er flikerde een lantaarn in den ingang van het hol. Ze zagen Allan naar buiten komen en toesnellen op het meisje, dat zich uit het zadel liet glijden. Ze zagen, hoe ze elkaar ontmoetten en hoe Allan haar in zijn armen nam. Langen tijd hield hij haar zoo vast en de drie getuigen van deze vreemde ontmoeting zaten als versteend op hun paarden toe te kijken. Allan deed niet anders, dan telkens weer haar naam herha len, als kon hij niet gelooven, dat ze wer kelijk bij hem was. En eindelijk gaf ze hem antwoord. Luid, zoodat allen het konden verstaan. „Liefste! Liefste, ik moest bij je terugko men! Om altijd bij je te blijven. Ik kan er niet langer tegen op, Allan. Ik kan het niet helpen,als hèt krankzinnig van me is! Het maakte me kapot. Ik kan er niets tegen doen. Ik ga met je mee, waar je ook heen gaat. Ik wil de jouwe zijn, wat je ook doet, of gedaan hebt. Dat is de waarheid en zoo is het altijd geweest! Ik heb je lief, Allan". Bess klampte zich aan den verwilderden vluchteling vast en niemand der aanwezi gen kon ook slechts een oogenblik aan den ernst van haar bedoeling twijfelen. „Ben, het is heusch mijn schuld niet!" zei ze met bevende, stokkende stem. „Ik heb hem lief!Je bent lief voor me ge weest, Ben. Ik voelde me tot je aangetrok ken Ik heb zelfs heel erg mijn best ge daan, je voor me te winnen, lieve jongen. Ik geloof, dat ik er méér op uit was, om jou te winnen, dan jij het was om mij te krij gen". Ben wilde antwoord geven, maar ze voor kwam hem vlug en zei met een vrij bitter glimlachje: „Het was geen liefde tusschen ons, Ben. Misschien heb je dat zelf ook wel vermoed. Maar je wilde er tevreden mee zijn. Ik heb het doorgezet. En als liefde zou kunnen groeien, wanneer men z'n best deed elkaar lief te hebben, nou dan zou de onze beslist heel groot geworden zijn, want we zouden beiden al ons best gedaan hebben". Mary luisterde verbaasd en verschrikt toe. Ze verwachtte, dat hij Bess zou tegenspre ken, maar dat deed hij niet. Nog nimmer had ze haar zuster zoo mooi gevonden, als op dit oogenblik van volkomen oprechtheid. Ze had diep medelijden met Ben. Hoe moést hij nu zijn verdere leven door, na een vree- selijk verlies? Ze keek hem aan en schrok. Ben glimlachte. Niet zoozeer met zijn lip pen, als wel met zijn oogen. Hij was niet verslagen. Geen gebroken man. Dit was dien nacht wel de allergrootste schok voor Mary. Dat Ben, na zijn ver loofde yerloren te hebben, er zoo stralend en gelukkig uit kon zien. Hij nam beide handen van Bess in de zijne. „Ik had er wel eenig vemoeden van", zei hij vriendelijk. „Al een poosje. Je voel de je met mij niet gelukkig, Bess, maar dat zal nu wel anders worden. Neem haar maar mee, Allan. Aan jouw tegenslagen schijnt een einde gekomen". „Luister eens, Bess!" riep Allen gejaagd. Bedenk, dat je heel wat moeilijkheden zult moeten meemaken, als je met mij mee gaat „Toch ga ik!" viel ze hem beslist m de rede. „Ik heb geen werk. Ik ben doodarm". „Komt er niet op aan. Ik ga met jou mee". „Maar, lieve kind, we hebben zelfs geen huis. We hebben niets om mee te beginnen. Als je op mij gewacht „Ik ga met jou mee. Niemand kan me dat beletten". „Gelukig!" juichte Allan, haar aan zijn hart drukkend. „Bess, dan gaan we maar zoo gauw mogelijk trouwen". (Wordt vervolgd). T No. 188 Wij hel in het nu gister reeds lati staan dei dreigd w derlandsc op een zi productie om wordi tisch geei schijnt et door gehi rens wij licht steil wat teger den hand zuivelproi vreemdeli daan, is 1 licht te s trale bee< Wi op De Nederla ling Zuivel, 1 weten, dat zij, bepalen tijdv; en 40 -f- kaas voor elk tijdi ken-prijs, wel per ten behoe bewaard en c van opzetkosts nen twee wel uitbetaald. Voor de op: cent per kg. t en voor de maand, wat vi goed wordt m waren na 2 n male vermind kg. kan ontsta Aan den vei ducenten en h met een doeln stens 50.000 kj niseerden van aangeboden w deelnemer var moet bedragen Voor dezen men in aanme en 40 -f- (mins en Edammer niet jonger dai 3 maanden ms kundig bewaai opslag geschik vangen wordei Op deze voor 4 tot en met van 35 pet. v; van 14 tot en de boerenkaas week van 28 door de produc laren afgeleve: De verplicht: de dat was maal dat de Cf vorderde a die haar kon c trale georgani: wederom aan handelaar kon plichting dus wat allereerst die niet over 'r 50.000 kg. kon dering van da reeds met Ijes aan de Central kon gebracht 1 Daarbij wer< gesteld, die vo sche kaas (N.E ct. en voor de H.B. op 55 K f Den handela verzocht geen

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6