OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL Beperkende bepalingen voor gecondenseerde melk. Tokio tegen overdracht van Britsche rechten in China- aan V.S. Engelsche troepen uit de Britsche concessies zullen in Egypte of te Hongkong en Singapore worden gebruikt. Britsche nota baarde zeer veel opzien te Tokio. De spanning tusschen Engeland en Japan. Het Duitsche legerbericht. Groote slag boven het Kanaal. Engelands opdrachten in de Ver. Staten. Moeilijkheden met Britsche blokkade. Hulpactie voor Haile Selassie. Het herstel in België. TWEEDE BLAD Binnenkort te verwachten. Naar uit het Verordeningenblad blijkt, is de secretaris-generaal van het Depar tement van Landbouw en Visscherij be voegd verklaard tot het uitvaardigen van beperkende regelen ten aanzien van het bereiden, voorhanden of in voorraad hebben, bewerken of verwerken, ver pakken, verhandelen en vervreemden, afleveren en vervoeren van melk, kaas, .melkproducten en melkvet bevattende producten. Naar wij vernemen, zal van deze be voegdheid binnenkort gebruik worden gemaakt ten aanzien van gecondenseerde melk. VERGROOTING VAN DE SPOOR STAAFLENGTE. Lagere aanlegkosten. Naar wij vernemen zijn de Ned. spoor- wegens voornemens over te gaan tot het verbeteren van de spoorbanen door ver lenging van de rails. Deze verlenging kan op eenvoudige wijze geschieden. Een gangbare spoorstaaflengte is die van acht tien meter. Twee zulke staven aaneenge- lascht geven een staaf van 36 meter. Men verkrijgt door dit lasschen niet alleen een verbetering van de baan maar tevens lagere aanlegkosten. Een gelaschte spoor staaf van 36 meter is per meter goedkoo- per dan een van 24 meter. Bovendien wordt bij toepassing van deze werkwijze nog dit voordeel verkregen, dat korte stukken spoorstaaf ook nog weer produc tief kunnen worden gemaakt. Wanneer de spoorstaaf wordt afgekeurd, dan geschiedt dat hoofdzakelijk om de slijtage aan den kop. Indien de koppen worden afgezaagd blijven er stukken spoorstaaf over die nog volwaardig bruikbaar zijn. Door lasschen kunnen deze stukken dan worden samen gevoegd tot staven van de gewenschte lengte. Het is de bedoeling om het las schen van de spoorstaven centraal te doen geschieden en wel in de werkplaats voor den bovenbouw te Utrecht. Het is echter noodig daarvoor een speciale installatie te stichten, waardoor dit lasschen electrisch kan geschieden. Bezwaren tegen het ver voer van zulke lange staven zijn niet aan wezig. Ook in het buitenland worden zij zonder eenige moeite toegepast. De in te richten werkplaats zal uiteraard van vrij grooten omvang moeten zijn, omdat de staven niet alleen gelascht moeten wor den, maar ook geschaafd of gefraisd. NIEUWE NAAM VOOR EENIGE RIJKSINSTELLINGEN. Bij beschikking van den secretaris generaal, wnd. hoofd van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, is naar aanleiding van een brief van den commissaris-generaal voor bestuur en justitie van 25 Juli 1940, bepaald, dat de hieronder genoemde rijksinstellingen voortaan den naam zullen dragen, die daarachter is aangegeven: Koninklijke Bibliotheek: Nationale Bi bliotheek. Koninklijk kabinet van schilderijen (Mauritshuis): Rijkskabinet van schilde rijen (Mauritshuis). Koninklijk kabinet van munten, pen ningen en gesneden steenen: Rijkskabinet van munten, penningen en gesneden steenen. Koninklijke JSTederlandsche Akademie van Wetenschappen: Nederlandsche Aka demie van Wetenschappen. Koninklijk Conservatorium voor mu ziek: Rijksconservatorium voor muziek. Nederlandsche „Prix de Rome" voor den heer D. C. Steenbergen. - In overeen stemming met het advies van de commissie van toezicht op de rijksakademie van beel dende kunsten, uitgebracht aan den secreta ris-generaal, wnd. hoofd van het dept. van onderwijs, kunsten en wetenschappen, is aan den heer D. C. Steenbergen voor de tweede maal een jaargeld verleend teneinde hem in staat te stellen zich in de beeldhouwkunst te volmaken. Slachtoffer van de duisternis. - Don derdagavond keerden eenige opvarenden van de sleepboot Taunus II, liggende in de haven te Harderwijk, naar boord terug na een be zoek aan de stad. Een van hen. de machinist C. IJzelenberg, geraakte, door de duisternis misleid, van de kade en viel in de haven. Hulp bieden bleek niet mogelijk. De politie slaagde er eerst tegen drie uur in het lijk te dreggen. Mijnwerker verongelukt. - Vrijdagmid dag is de 37-jarige J. G. van der Putten in de ondergrondsche werken van de staatsmijn „Hendrik" onder afvallend gesteente ge raakt en gedood. De terugtrekking der Britsche troepen uit China, welke in een officieele Britsche nota is aangekondigd, heeft te Tokio zeer veel opzien gebaard. In de nota, welke door den secretaris der Britsche ambassade werd overhandigd, wordt gezegd, dat de tot dusverre in China gelegerde troepen „ergens anders" zullen worden gebruikt. Tot dusver is nog niet be kend, aan wien de Britten thans de bescher ming van de concessies hebben opgedragen. De in vroegere berichten genoemde mogelijkheid, dat Engeland zijn mili taire rechten aan de Vereenigde Staten zou overdragen, wordt zoowel te Tokio als te Nanking van de hand gewezen. Beide regeeringen verklaren, dat de tot dusver uitgeoefende rechten slechts aan de rechtmatige Chineesche regeering kunnen worden teruggegeven. De sterkte der buitenlandsche strijdkrach ten bedraagt volgens de laatste berichten te Peking 50 man Britsche troepen, 30 man Fransche, 30 man Italiaansche en 250 man Amerikaansche; te Tientsin 120 man Brit sche troepen, 200 man Fransche, 100 man Italiaansche en 100 man Amerikaansche; te Sjanghai 1570 man (o.w. 70 officieren) Britsche troepen, 1000 man Fransche, 205 man Italiaansche en 1050 man (o.w. 50 of- ficeren) Amerikaansche troepen. Miltaire waarnemers nemen aan, dat de vrijkomende Britsche troepen direct naar Egypte of als vervanging van de reeds uit Hongkong en Singapore naar Egypte ge stuurde troepen naar deze garnizoenen zul len worden overgebracht. Een woordvoerder van de Japansche am bassade in China zeide, volgens „U. P.", dat hij over het bericht van het aanstaande te rugtrekken van Engelsche troepen uit Sjanghai en Noord-China geen bijzondere verklaringen had af te leggen. De woord voerder wees erop, dat Japan reeds bij het uitbreken van den oorlog het terugtrekken van de troepen van oorlogvoerende mo gendheden had geëischt, daar Japan inci denten wenscht te vermijden, waardoor het in den oorlog zou kunnen worden betrok ken. „Ik hoor", zoo voegde de woordverder heraan toe, „dat andere troepen eveneens worden teruggetrokken. De meeste Ita- landsche troepen, die in Sjanghai waren ge legerd, zijn reeds vroeger op transport ge steld. Slechts een klein garnizoen, uit ma riniers bestaande, is achtergebleven. Het grootste gedeelte van de Fransche bezet tingstroepen is in December j.l. naar Indo- China getransporteerd". Britsche motiveering der terug trekking. Het besluit de Engelsche strijdkrachten uit China terug te trekken, is door de Lon- densche radio verklaard met strategische motieven. Militair gezien hadden zulke zware strijdkrachten het betreft hier in totaal twee bataljons geen groote betee- kenis. Door de ontwikkeling van het Ja- pansch-Chneesche conflict heeft de oor spronkelijke taak van de Engelsche strijd krachten, n.l. het leven en den eigendom der Engelschen tegen de inheemsche be volking te beschermen, practisch veel van zijn beteekenis verloren. Uit een algemeene beschouwing van den militairen toestand van het Bitsche Rijk blijkt, dat door dit besluit de strategische positie van de Brit sche strijdkrachten in het Verre Oosten niet is verzwakt, doch integendeel aanzienlijk is versterkt. Hoe Berlijn reageert. Uit Berlijn wordt gemeld: De spanning tusschen Japan en Engeland, die door de recente arrestatie van aanzienlijke Japan sche onderdanen in Engeland een in de ge helen wereld aangeteekendë verscherping heeft ondergaan, wordt uiteraard in Berlijn met belangstelling gevolgd als een belang rijke politieke gebeurtenis. Men staat ech ter met zichtbare reserve tegenover de vraag, wat de mogelijke politieke gevolgen van dezen spanningstoestand zullen zijn, want deze kwestie betreft een interna Engelsch-Japansche aangelegenheid, welker afhandeling naar Duitsche opvatting alleen zaak is van de betrokkenen en waarin men zich dan ook niet denkt te mengen door het bepalen van een standpunt. Intusschen spreekt men in Berlijn zeer openlijk een oordeel uit over de feitelijke gebeurtenissen, die de Japansche regeering aanleiding hebben gegeven tot optreden te gen de activiteit van Britsche agenten. Men wijst van Duitsche zijde er op, dat Duitsch- land de factoren van verdenking, die zich hebben voorgedaan aan de Japansche re geering ten aanzien van het ongeoorloofd optreden van Britsche staatsburgers in Ja pan, slechts kan bevestigen op grond van eigen ervaringen. Men herinnert aan vroe gere officieele constateeringen betreffende de illoyale houding van Britsche consulaats autoriteiten en andere Britsche persoonlijk heden in Duitschland, waardoor in ver scheidene gevallen bevelen .tot uitzetting noodig werden. Ook de documentaire ont hullingen over den Britschen spionnage- en berichtendienst in Noorwegen worden met het oog op het gebeuren in Japan opnieuw in herinnering geroepen. Men heeft in Ber lijn klaarblijkelijk geen reden om aan te nemen, dat deze illegale actviteit van Brit sche agenten juist in Japan niet zou zijn uitgeoefend en men is van de juistheid der Japansche constateeringen en ook van de gerechtvaardigdheid van het optreden der Japansche regeering volkomen overtuigd. Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Onze motortorpedobooten hebben, zooals reeds gemeld, in den nacht van 7 op 8 Augustus een sterk beveiligd convooi aan gevallen. Ondanks hevigen afweer door de vergezellende vijandelijke torpedojagers, alsmede door andere bewakingsvaartuigen en de sterk bewapende schepen zelf, gelukte het een tankboot van 8000 br.t., een schip van 5.000 br.t. en een schip van 4.000 br.t. tot zinken te brengen. Een tankboot van kleinere afmeting werd in brand geschoten. Onze motortorpedobooten keerden onge deerd terug. Op den 8en Augustus deden duikbom menwerpers onder bescherming van jagers en torpedovliegtuigen een aanval op Brit sche convooien ten Zuiden van het eiland Wight) die door lucht- en zeestrijdkrachten sterk beveiligd waren. Zooals reeds bekend gemaakt, werden alleen uit een convooi twaalf koopvaardijschepen met in totaal ongeveer 55.000 br.t. inhoud tot zinken ge bracht en werden zeven andere koopvaar dijschepen zwaar b' -chadigd. Het totale aantal van de Britsche sche pen dat Woensdag door het luchtwapen tot zinken gebracht of getroffen zijn, bedraagt 28. Bij Dover vernietigden onze Messer- schmitt-vliegtuigen twaalf vijandelijke sperballons. In verband met de Duitsche luchtaanval len ontwikkelden zich groote luchtgevech ten, in welker verlocp bij het eiland Wight en voor Dover in totaal 49 Britsche vlieg tuigen, waaronder 33 Spitfires, door Duit sche jagers en torpedovliegtuigen werden neergeschoten. Tien eigen toestellen gingen verloren. Twee moesten een noodlanding maken. Des nachts deden onze gevechtsvliegtuigen aanvallen op de Britsche vliegtuigindustrie om Liverpool en Bristol, alsmede op ha vens, vliegvelden en luchtdoelstellingen in Zuid-Engeland. Het werpen van mijnen uit vliegtuigen voor de Britsche havens kon stelselmatig worden voortgezet. In den afgeloopen nacht vlogen Britsche vliegtuigen op verscheidene plaatsen west- Duitschland binnen. Door onzen sterken af weer werd een deel der vijandelijke machi nes gedwongen terug te keeren of verhin derd bommen uit te gooien. Hier en daar terecht gekomen bommen richtten onbe langrijke schade aan gebouwen en lande rijen aan. Alleen in een klein plaatsje in het grensgebied werden personen gedeerd. De luchtdoelartillerie schoot twee vijande lijke toestellen omlaag. 119. 's Avonds zitten er lichtjes in de seinarmen. Als alles veilig is en de machinist dus rustig met zijn trein kan doorrijden, dan ziet hü groen licht schijnen uit zo'n seinarm. Maar kan hij niet doorrijden, dan is dat licht rood. Dat betekent „onveilig." 120. Soms moet'hij langzaam rijden met zijn trein. Dat ziet hij ook weer aan het licht. Het is dan een gele kleur. Machinist zijn is wel een fijn werk, maar je moet er een heleboel voor kennen. Het valt heus niet mee.' Dat is nu eenmaal zo. Talrijke schepen tot zinken gebracht. Luchtgevechten eischten tien tallen vliegtuigen. Het frontbericht van D.N.B. luidt: De groote aanval van het Duitsche lucht wapen en van de oorlogsmarine op Britsche convooien aan den ingang van het Kanaal ten Zuiden van het eiland Wight is, zooals blijkt uit talrijke berichten, een zeer zorg vuldig voorbereide aanval van beide deelen van de weermacht. Reeds in den loop van den 7en Augustus hadden Duitsche verken ningsvliegtuigen vastgesteld, dat zich een aantal koopvaarders verzamelden, die klaar blijkelijk onder bescherming van torpedc- bootjagers én jagers door de bedreigde zóne van het Kanaal bij Dover, langs de havens aan de Oostkust van Engeland, naar de havens aan de monding van de Theems zou den worden gebracht. Nog in den nacht van 7 op 8 Augustus deden motortorpedobooten een aanval op deze groep schepen. Zonder zelf verliezen te lijden gelukte het, drie gewapende Britsche stoomschepen, met een totale tonnenmaat van 17.000 br. reg. ton tot zinken te brengen. Hieronder be vond zich ook een tankschip van ongeveer 8,000 br. reg. ton, waarvan het verlies voor de Engelschen wel zeer ernstig zal worden gevoeld. Een ander kleiner tankschip is bij deze gelegenheid nog in brand geschoten, zoodat de Engelsche verliezen, alleen ten gevolge van deze nachtelijken aanval der Duitsche motortorpedobooten geschat kun nen worden op ruim 20.000 ton. De beslissende slag werd den convooien op 8 Augustus door het luchtwapen toege bracht. In het kader van hun zorgvuldig voorbereiden aanval deden eenheden Duit sche duikbommenwerpers van het type Ju- 87 een aanval op de convooien en het ge lukte, alleen al uit één enkel convooi, 12 koopvaardijschepen, met een totale tonnage van ruim 55.000 br. reg. ton tot zinken te brengen. Zeven andere handelschepen uit' hetzelfde convooi werden zwaar beschadigd, zoodat het totale verlies van de Britsche koopvaardij door dezen grooten aanval van het Duitsche luchtwapen op ongeveer 80.000 ton mag worden geschat. Daar mocht worden aangenomen, dat de Engelsche schepen niet door torpedobooten en door hun eigen bewapening, maar door Britsche luchtstrijdkrachten zouden worden beveiligd, werden van Duitsche zijde aan de eenheden duikbommenwerpers verschillende groepen jagers ter bescherming toegevoegd. De aanval verliep geheel als was beoogd, waarbij de eenheden duikbommenwerpers zich, geheel volgens hun orders, niet stoor den aan de Britsche jagers, doch er slechts op bedacht waren hun bommen van middel zwaar en zwaar kaliber juist te doen tref fen. De Engelsche jagers, die pogingen deden hen daarbij te storen, waren spoedig met de Duitsche jagers in een feilen strijd gewik keld en leden daarbij zulke zware verliezen, dat zij tenslotte het veld moesten ruimen. De gevechten voor het eiland Wight duur den, in verschillende golven, den geheelen ochtend van den 8en Augustus. De Duitsche jagers bleven echter op zegevierende wijze meesters van de lucht. Een tweede aanval. Een tweede groote aanval werd door het Duitsche luchtwapen gedaan in het gebied van Dover, waar een sterke Engelsche bal lonversperring moest worden aangevallen. Ook hier hebben de .aanvallende vliegtuigen hun opdrachten geheel uitgevoerd. Twaalf Britsche versperringsballons zijn vernietigd. Zoowel in de gevechten bij Wight als in de gevechten bij Dover was de volstrekte meer derheid van het Duitsche vliegtuigmateriaal opmerkelijk. Daar de eenheden duikbom menwerpers, zooals hun was opgedragen, zelf niet ingrepen bij de luchtgevechten, moet hun aantal worden afgetrokken van de elkaar bestrijdende tegenstanders. Men komt dan bij deze twee groote aanvallen tusschen de Britsche en de Duitsche jagers tot een verhouding van ongeveer drie tot twee. Op elke drie Britsche jagers kwamen* slechts twee Duitsche, die echter door hun grootere snelheid en beweeglijkheid en on getwijfeld ook door de grootere strijdvaar digheid van de Duitsche vliegers over de ge- heele linie zegevierden. Het staat vast, dat de Engelschen bij het eiland Wight en voor Dover minstens 42 jagers hebben verloren, waar tegenover een Duitsch verlies staat van slechts vijf jagers, twee gevallen van nood landing inbegrepen. In totaal heeft het Britsche luchtwapen op 8 Augutus 51 vliegtuigen verloren, waar van 49 bij de luchtgevechten boven het Ka naal, terwijl twee andere vliegtuigen bij nachtelijke vluchten naar Duitschland door het luchtafweergeschut zijn neergeschoten. De Duitsche verliezen bedragen, met 'inbe grip van de reeds genoemde vijf jagers, twaalf machines. Tot dusver zou voor 2 milliard oorlo stuig zijn besteld. Volgns te New York afgelegde verkla ringen zou Engeland tot dusver in de Ver eenigde Staten voor omstreeks 2 milliard oorlogsmateriaal hebben besteld, waarvan echter nauwelijks de helft is geleverd. De voorzitter van de studiecommissie voor verdedigngsvraagstukken, Knudsen, heeft verklaard, dat de Amerikaansche productie van vliegtuigen op het oogenblik per maand 900 stuks bedraagt. In Januari van het volgend jaar hoopt men, dat de maandelijksche productie tot 1500 vliegtui gen zal zijn gestegen. De Britsche autoriteiten hebben in Ha milton op de Bermuda-eilanden 120 zakken post van het Amerikaansche schip „Exca- lubr"" n bslag genomen. De „American Export Line" had van de scheepvaartcommissie te Washington princi pieel toestemming gekregen om op de toch ten tusschen New York- en Lissabon ook de Bermuda-eilanden aran te doen. (D, N. B.) De Britsche ontoegeeflijkheid in de kwes tie der verzachting van de blokkade om het Amerikaansche Roode Kruis-schepen moge lijk te maken de schenkingen levensmidde len, naar neutrale landen in Europa te ver voeren, wordt in de Vereenigde Staten buitengewoon pijnlijk gevoeld. De onaangename indruk, dien de Britsche houding achterlaat, is des te sterker, daar het argument der Britsche propaganda, dat iedere humanitaire ondersteuningsactie der Vereenigde Staten ten slotte zelfs aan Duitschland ten goede zou komen, van be voegde Amerikaansche zijde verscheidene malen is weerlegd. Zooals de voorzitter van het Amerikaansche Roode Kruis, Norman Davis, reeds verklaard had, heeft thans ook de vice-voorzitter, Ernest W. Swift, die kort geleden uit Europa is teruggekeerd, gezegd, dat het Duitsche opperbevel zich tegen de verdeeling van levensmiddelen en klee- dingstukken onder de Poolsche bevolking nooit op eenigerlei wijze heeft verzet. Iedere zending heeft haar bestemming kunnen bereiken. De wreedheid van den huidigen, door Engeland ondernomen hongeroorlog tegen het neutrale Europo, zoo schrijft de New York Daily News, kan slechts vergeleken worden met de geallieer de na-oorlogsblokkade tegen Duitschland. toen de geallieerden eraan vasthielden het volkomen uitgeputte Duitschland geheel uit te hongeren. Het blad herinnert er aan, dat van de ter leniging van d,en nood in Ame rika bijeengebrachte middelen nog 13 mil- lioen dollar ter beschiking staan, welke al leen nog niet konden worden gebruikt voor den aankoop van levensmiddelen, omdat de Britsche blokkade niet te breken is, terwijl van de rijksregeering geenerlei moeilijkhe den te verwachten zijn. (D. N. B.) Volgens berichten uit New York, lendt de bekende Engelsche suffragette, Sylvia Pankhurst, tegenwoordig een hulpactie on der de Amerikaansche negers ten gunste van Haile Selassie. De negers worden aan gespoord gelden ter beschikking te stellen teneinde aldus hun eigen ras en tevens de democratie te dienen. Een vierde deel reeds gereed. Het herstel van het Belgische spoorwegnet maakt snelle vorderingen. Nadat de afdee- lingen Duitsche pioniers onmiddellijk na het binnenrukken der Duitsche troepen met het werk aan de hoofdzakelijk door de Engel schen verwoeste spoorwegbruggen begonnen zijn en tot nu toe reeds een vierde gedeelte van de bruggen en spoorwegovergangen weer in orde hebben gebracht,' heeft de maatschappij der Belgische spoorwegen zich belast met het herstel van 150 bruggen voor het verkeer. In 110 gevallen is het werk hiertoe, in samenwerking met de Duitsche afdeelingen, reeds begonnen. Dagelijks wor den vier tot vijf bruggen weer bedrijfsklaar gemaakt. Daarnaast is een begin gemaakt met het herstel van de electrische signaal inrichting. Verder worden de machine- en rail-depóts weer in orde gemaakt. Het tijdens de oor logsdagen naar Frankrijk versleepte rollen de materiaal, wordt met behulp van de Duitsche autoriteiten naar België terugge bracht. Aangenomen kan wórden, dat bin nenkort ongeveer 1.000 k.m. van het Bel gische spoorwegnet weer te berijden zal zijn. Met korte tusschenpoozen zullen de andere deelen volgen, zoodat tegen midden Sep tember het geheele Belgische spoorwegnet weer bedrijfsklaar zal zijn. HET ITALIAANSCHE SUCCES IN BRITSCH SOMALILAND. De Italiaansche bladen bespreken uitvoe rig de succesvolle ontwikkeling van de krijgsverrichtingen der Italiaansche troepen in Britsch Somaliland en wijzen erop hoe dit gebied na slechts drie dagen was door kruist en Zcila bereikt. De Popoio di Roma merkt op, dat de ope ratie met geweldige stootkracht geleid werd, welke deed denken aan den veldtocht in Abessinië. De Britsche pers, vervolgt het blad, tracht de openbare meening het be richt van den Italiaanschen opmarsch in So maliland aannemelijk te maken, hetgeen overigens zeer begrijpelijk is want het ver lies van Zeila klink in werkelijkheid voor het Britsche rijk als een doodklok omdat, zooals de Duitsche pers opmerkt, het ver lies van Somaliland voor Engeland betee- kent het sluiten van het Suezkanaal, het sluiten van den weg naar Indië en de op sluiting van de Britsche vloot in de Middel- landsche zee. Bovendien moet het Italiaan sche succes op het tegenover Aden gelegen gebied een grooten weerklank hebben in het Oosten, het Britsche prestige in de Ara bische wereld in discrediet brengen en af breken en het denkbeeld van onafhanke lijkheid verwekken in de landen sinds ge- ruimen tijd pogen hun ketenen te slaken. RELLETJES IN FRANKRIJK. Volgens een bekendmaking van dén com mandeerenden .generaal van het Departe ment Vaucluse is het op 4 Augustus te Avignon tot botsingen gekomen tusschen de burgerbevolking en militairen. De aanleiding hiertoe was het optreden van een schild wacht bij de kazerne, die een aangeschoten Algerijn wilde arresteeren. Een groot aantal burgers kwam daarop tusschenbeiden ten gunste van den Algerijn. De militaire autori teiten hebben daarop talrijke Franschen, alsook buitenstaanders, gearresteerd, die voor den krijgsraad zullen worden gebracht. Uit de militaire aankondiging blijkt verder, dat zich in de laatste veertien dagen een dergelijk geval reeds te Avignon heeft voor- gedaan. Het militaire bestuur heeft daarom verordend, dat alle buitenlandsche vluchte lingen de stad Avignon moeten verlaten. Hertog van Windsor op de Bermuda eilanden. - De hertog en hertogin van Wind sor zijn op de Bermuda eilanden aangeko men.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6