OPA BOL VAN IJZEREN KN jteuMletan De uitbreiding der rijks politiekorpsen. J. BECHDOLT. Radioprogramma voor Vrijdag. Glimlachje. TWEEDE BLAD 2 Recreteering uit oud militairen. De politiecorpsen hier te lande onder gaan, zooals onlangs is medegedeeld, een belangrijke uitbreiding en deze geldt zoowel voor de beide rijkscorp sen, namelijk het wapen der mare chaussee en het corps rijksveldwacht (het corps politietroepen is opgeheven) als voor verscheidene gemeentelijke politiecorpsen en kleinere eenheden. Wat de marechaussee betreft, dit wapen wordt van ongeveer 1250 op 4000 man ge bracht. Totnutoe bestond de marechaussee uit den staf te 's-Gravenhage, vier in hoofd zaak over de kleinere gemeenten verdeelde divisies, en het te Apeldoorn gevestigde depot. Het ligt in de bedoeling, het aan tal divisies te verdubbelen en in tegenstelling tot vroeger deze zoo danig te verdeelen, dat vooral de groote steden door marechaussee worden aangevuld. Er komen der halve grootere eenheden van dit wapen in de voornaamste centra, doch daarnaast zullen de grens gebieden worden versterkt. Wervingscommissies, door de departe menten van binnenlandsche zaken en van justitie ingesteld, zijn sedert de vorige maand bezig om de uitbreiding der rijks politie practisch tot stand te brengen. Voor de marechaussee zijn ongeveer 1400 man gekozen uit het beroepsleger (die voor een deel reeds naar den opbouwdienst waren overgeplaatst) en de rest, ten getale van circa 1300 man, zal uit de dienstplichtigen, die hun eersten oefentijd hebben volbracht, worden gerecruteerd voorzoover dit niet reeds is geschied. De marechaussee, die ge heel op militaire leest is geschoeid, wordt namelijk nagenoeg uitsluitend uit diegenen aangevuld, die voldoende militaire scholing hebben gehad. De keuringseischen, waaraan moet wor den voldaan, komen overeen met die, welke voor vrijwilligers in het vroegere leger golden, met dien verstarde, dat als mini mumlengte 1,75 m. is voorgeschreven. Ver der geschiedt de beoordeeling uiteraard voornamelijk volgens normen, die geschikt heid voor de politietaak inhouden. De opleiding voor de practijk, die de noo- dige kennis van wetten en verordeningen omvat, wordt voor de jongeren door het depot te Apeldoorn en voor de overigen door de divisies zooveel mogelijk brigade ge wij ze verzorgd. De bij de marechaussee aangestelden be ginnen in den rang van korporaal (mare chaussee 2e kl.), hetgeen ook geldt voor de HET BUMA CONTRA DEN BIOSCOOPBOND. Hooge Raad wijst zaak naar Am- sterdamsclie Hof terug. Tusschen het bureau voor muziek auteurs rechten (Buma) en den bioscoopbond be staat reeds geruimen tijd verschil van meening over de muziekauteursrechten van geluidfilms. De bioscoopbond stelt zich op het stand punt, dat de maker van de film, de produ cer, deze reeds heeft betaald big het voldoen van het honorarium aan den componist. Het Buma daarentegen is van oordeel, dat de som, betaald aan den componist uitslui tend loon is voor het recht deze speciaal vervaardigde muziek in de geluidsfilm op te nemen, maar dat van de openbare vertoo ning, het ten gehoore brengen der muziek weder auteursrechten moeten worden be taald door den directeur van het bioscoop- tehater, waar de film draait. Door den Hoogen Raad is thans in d'eze zaak een afwijzend arrest gewezen, waarin dit rechtscollege zich op een tegengesteld standpunt van het Hof te Amsterdam stelde waar het Buma in het ongelijk werd ge steld. Het betreft hier het civiel geding tus schen het Buma als eischer en Jogchem's theater te Utrecht als gedaagde, waar een film werd vertoond, waarin beschermde muziek ten gehoore werd gebracht en waar voor geen auteursrechten waren voldaan. Het Buma eischte van genoemd theater schadevergoeding. 30) Ze hadden te paard met elkaar zitten praten, maar opeens zei Ada, als kreeg ze een goeden inval: „Wat is het heet! Kunnen we niet beter daar aan den oever van de rivier gaan zitten, waar het wat koeler is?" En meteen steeg ze af. Ben volgde haar met weerzin. Hij was liever te paard ge bleven om dadelijk naar Mary terug te kunnen rijden. Maar, aangezien ze hem een dienst bewees, moest hij de beleefdheid wel in acht nemen. Bij het water gingen ze op een gevallen boomstam zitten en het was er werkelijk wat koeler. Ada keek hem niet aan, maar zat te spelen met een gras sprietje dat ze om haar vingers wond. „Stond je niet verwonderd over die uit spraak, Ada?" „Neen, dat had ik wel verwacht. Ik weet genoeg van rechtszaken af, om te begrijpen, dat die bekentenis van Thurlow van weinig beteekenis was. En de verdediger, dien Ace hem bezorgd heeft, is een handige kerel. Ik sta nooit meer vertiaasd over den uitslag van een proces". uit het leger overgenomen onderofficieren, met uitzondering var de specialisten, die dadelijk voorzooveel zij een anderen rang hadden in dien rang kunnen wor den geplaatst. De onderofficieren bij het wapen der marechaussee mopten namelijk kunnen optreden als hulpofficier van jus titie, aan wie het doen van zelfstandig on derzoek van strafzaken e.d. kan worden op gedragen en daarvoor hebben de onder officieren uit het gewone leger zonder meer geen bekwaamheid. Laatstbedoelde onder officieren moeten dus bij plaatsing in het corps der marechaussee tijdelijk genoegen nemen met een lageren rang dan zij in het leger hadden, en wel totdat hun opleiding in het nieuwe vak voldoende is gevorderd om hen weder in den onderofficiersrang te brengen. Overigens zijn de onderofficiers rangen bij dit wapen: die van wachtmees ter-titulair, wachtmeester (sergeant), op perwachtmeester (sergeant-majoor) en ad judant-onderofficier. Het officierscorps bij de marechaussee, dat ongeveer 25 leden telt, wordt tot een tachtigtal uitgebreid. Deze aanvulling ge schiedt uit de legerofficieren uit allerlei corpsen, doch bij voorkeur uit de bereden wapens, omdat zij de noodige ervaring in het paardrijden moeten hebben. Ook voor de officieren, die bij de marechaussee wor den geplaatst, zijn cursussen ingesteld, voor de jongeren bij het depot en voor de overigen bij de divisies. De rijksveldwacht. Voor de rijksveldwacht, die van 1350 man tot 2250 wordt uitgebreid, zijn door de wer vingscommissies op het oogenblik reeds 735 man uit het leger aangenomen, zoodat nog een 170-tal moet worden aangewezen uit de vele aanmeldingen, die al binnen zijn of ten deele nog worden verwacht. Van de ge noemde 735 zijn er 250 Maandag j.l. op den spoedcursus te Hilversum geplaatst, die daar in een schoolgebouw is ingericht onder leiding van den districts-commandant den heer Vermeyden uit Amsterdam. Plaatsver vangend directeur van dezen cursus is mr. B. Frima, directeur van de model-politie- vakschool te Hilversum. In normale tijden wordt elk halfjaar een cursus voor de rijks veldwacht door de opleidingsbrigade te Amsterdam gehouden, thans echter moet de cursus zijn candidaten binnen ruim twee maanden kunnen opleiden, om vervolgens 250 nieuwe cursisten te ontvangen. Uit politietroepen en leger zijn 21 officie ren voor benoeming bij de rijksveldwacht bestemd, die dienst zullen doen als adjunct, ter assistentie van de elf districtscomman danten. De bedoeling van de uitbreiding der rijks veldwacht is in de eerste plaats versterking van het corps in algemeenen zin, doch daar naast dient deze uitbreiding tot versterking, in overleg met de burgemeesters, van de plaatselijke politie-organen, vooral in de kleinere gemeenten. Het gerechtshof te Amsterdam wees den eisch af, omdat naar het inzicht van dit college de filmproducer volgens art. 6 van de auteurswet beschouwd dient te worden als de ai'tour. Het Buma ging van dit arrest in cassatie. De procureur-generaal van den Hoogen Raad sloot zich in zijn conclusie aan bij het gerechtshof. De Hooge Raad echter wees een van de ze conclusie afwijkend arrest. Ons hoogste rechtscollege was van oordeel, dat de strek king en art. 6 van de auteurswet is, dat het auteursrecht toekomt aan den schepper van de grondgedachte van een werk, indien de ze voor de uitvoering gebruik heeft ge maakt van personen, wier arbeid hij zoo danig door leiding en toezcht heft geïnspi reerd, dat hun arbeid niet als een eigen schepping kan worden beschouwd. De Hooge Raad heeft gemeend, dat dit niet het geval is bij de muzikale gedeelten van een geluidsfilm, wanneer de componist daarvoor origineele muziek heeft gecompo neerd en daarbij noch heeft gewerkt naar een ontwerp van zijn producer, noch onder leiding en toezicht van een producer. De Hooge Raad vernietigde het arrest van het Hof en wees de zaak terug naar het Hof te Amsterdam, om opnieuw te worden be handeld. In September zal opnieuw in deze zaak worden gepleit. Ze boog zich wat dichter naar hem toé en haar stem beefde een weinig. „Je moet één ding goed onthouden en dat is, dat die Thurlow een wraakgierig mormel is. Hij kon het best eens in zijn hoofd halen, nogmaals op je te schieten en dan beter te mikken. Toe, Ben, beloof me toch, dat je zult oppassen! Beloof me, dat je voorzichtig zult zijn!" Ze had haar hand onder het spreken op de zijne gelegd. Haar schouder raakte den zijnen en haar lieftallige gezicht was vlak bij hem. „Wees toch voorzichtig", fluisterde ze, „ter wille van jezelf en., van mij!" „Ik zal heusch voorzichtig zijn. Maar om dat te vertellen heb je toch zeker niet al die moeite gedaan? Je zult je toch niet van streek maken, enkel en alleen omdat die Thurlow vrijgesproken is? Je bent al net zoo erg als Mary. Die gaf me vanmiddag ook al een heele preek over dat chapiter" Toen hij Mary noemde, flikkerden haar mooie oogen heel even. Maar ze wendde haar blik af en zei met een gemoedelijk lachje: „Die Mary Reeder is toch wel een schat van een kind!" „Dat vind ik ook", beaamde Ben hart grondig. „En ze houdt van je, Ben. Wat een geluk voor je", lachte ze weer. „Och, Ben, arme jongen. Wordt me daar door twee vrouwen tegelijk de les gelezen, omdat ze allebei zich zooveel zorg over hem maken, 'n Knappe man heeft toch niet veel rust hier op de wereld-" „Het heeft ook z'n goede zijde", ant woordde Ben galant. „Maar we zijn hier RUPSEN VAN HET SKELETTEERMOTJE IN APPELIïOOMEN. De bestrijdingswijze. Het voorkomen van het Skeletteermotje der Ooftboomen is in 1940 van veel ernsti ger aard dan in de meeste andere jaren. Hoofdzakelijk in appelboomen, soms ook in andere vruchtboomen, is de beschadiging door dit insect zeer algemeen. De bladeren worden bruin en zien er uit alsof zij ver schroeid zijn. Bij nauwkeuriger beschou wing blijkt, dat aan één zijde der bladeren het bladmoes weggevreten is, zij zijn z.g. geskeletteerd en de overblijvende opperhuid is bruin geworden. Verder zijn de bladeren aan een zijde omgevouwen en het omgeslagen stukje aan de rest vastgesponnen, of wel 2 Of 3 blade ren zijn aan elkaar vastgesponnen. In die spinseltjes vindt men de daders, de kleine, gele, zwart gevlekte, zeer beweeglijke rupsjes van het skeletteermotje der ooft boomen, Anthophila (is Simaethis) pariana. De thans aanwezige rupsjes zijn die van de 2e generatie: de eerste generatie, die veel minder talrijk in de maand Juni aanwezig is, ontstaat uit eieren, welke gelegd zijn door de kleine, in hoofdzaak bruingrijze motjes, die in het een of ander schuilhoek je hebben overwinterd. In de meeste jaren doet dit insect geen ernstige schade. Wanneer het echter zoo talrijk en algemeen voorkomt als in dit jaar, kan zijn optreden wel nadeelige gevolgen opleveren. Weliswaar heeft de beschadi ging pas laat in den zomer plaats, zoodat de boomen zelf er niet van beteekenis on der zullen lijden, maar bij sterke aantasting moet rekening gehouden worden met de mogelijkheid, dat de vruchten noodrijp worden en te vroeg afvallen. Bestrijdng kan plaats hebben door be spuiting der boomen met een maagvergift, doch daarvoor is het nu hoog tijd. Spuit men te laat, namelijk wanneer de bladeren reeds bijeengesponnen zijn, dan bereikt men de bladgedeelten, waarvan de rupsjes vreten, niet meer met de sproeivloeistof. Als maagvergift gebruikt men op vrucht boomen in het algemeen loodarsenaat in 'n oplossing van 0.3 pet. in 1 pet. kalkmelk. Nu loodarsenaat schaarsch is, verdient proefneming met 0.4 pet, kiezelfluoorbarium aanbeveling. Bij proefbespuitingen is reeds gebleken, dat vele appelrassen zonder be zwaar hiermede bespoten kunnen worden. De werking tegen deze rupsjes is echter nog niet gecontroleerd, doch gelet op analoge gevallen mag zeker succes worden verwacht. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en de bij dezen Dienst werkzame ambtenaren, alsmede door de Rijksland- en tuinbouwconsulenten. Sperregelingen verlengd. - Bij beschik king van den secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart betreffende de uitvoering van de vestigingswet kleinbedrijf is de termijn van 6 maanden, gedurende welken het was verboden, zonder vergunning een kleinhan del te drijven in tot verbruik bereide tabak, met 6 maanden verlengd. Eenzelfde beslis sing is genomen ten aanzien van het mine raal-waterbedrijf en het terrazzobedrijf. toch niet voor een buurpraatje over Mary gekomen?" „Ze is anders wel de moeite waard, om over haar te praten, niet? Als je eens wist, hoe graag ik zou willen, dat Mary een beet je op me gesteld was. Ik heb al mijn best gedaan, om haar vriendschap te winnen". „Maar ze mag je toch ook graag? Dat weet ik wel zeker". „Nee, dat heb je mis, lieve jongen. Ze moet niets van me hebben en ik zal je de reden wel vertellen. Ze is dolverliefd op jou en een vrouw, die verliefd is, vertrouwt haar man niet erg met een andere vrouw, vooral niet, als die andere heeft laten merken, dat ze ook nog al op hem gesteld is. Ik wou, dat ze wat meer met me op had", vervolgde ze met neergeslagen oogen. „Ik heb echt een vriendin noodig. Voordat ik trouwde, had ik een massa vriendinnen". Onder het spreken trilden haar lippen. Ben dacht eenige oogenblikken aan verha len, die hij over haar verloving en huwelijk gehoord had. Wat een eigenaardige rol speelde deze vrouw tusschen- al die uiteen- loopende menschen, die, op jacht naar for tuin, met den spoorweg mee het Westen introkken! Ze was de vrouw van een be kenden schurk en toch was ze zelf geen slecht mensch. Ze stond buiten den om gang met de vrouwen der enkele inge nieurs en hoogere beambten, die leiding ga ven bij het werk. Ze stond nog veel verder af van de lagere standen. Ze moest zich wel heel eenzaam voelen. „Het spijt me verschrikkelijk, dat je het zoo opvat, maar geloof toch, dat je het mis hebt, waar het Mary betreft. Heusch, dat meen ik". •DE BETWISTE BABY NOG NIET OVERGEGEVEN. De beslissing van den president der Haag- sche rechtbank, waarbij de betwiste Haag- sche baby aan de familie Steinmetz is toe gewezen, heeft begrijpelijkerwijs is dézen familiekring groote vreugde gebracht, aldus de Tel. Vele bloemstukken werden de wo ning aan de Gouverneurlaan binnengedra gen en het aantal gelukwenschen van fami lie, vrienden en buren was natuurlijk zeer groot. Enkele familieleden van het echtpaar Steinmetz wilden zich in den middag be ijveren om de baby bij de familie Van der W. te gaan halen, doch toen zij zich aan de woning vervoegden, waar, zooals men be grijpen zal, de grootste verslagenheid heerschte, bleek mevr. v. d. W. niet bereid afstand van het kind te doen. De familie leden keerden onverrichterzake naar de wo ning aan de Gouvemeurlaan terug. De president der Haagsche rechtbank had dit blijkbaar voorzien, blijkens zijn bevel, dat het kind desnoods met hulp van den sterken arm moet worden afgestaan. Men verwacht, dat het wel niet tot krasse maatregelen zal behoeven te komen en dat het uiteraard zeer onder den indruk verkee- rende echtpaar zal inzien, dat het het beste is aan de uitspraak van den president gevolg te geven. PRIJSOPDRIJVING EN KETTING- HANDEL. Wegens prijsopdrijving en overtreding van het hamsterverbod heeft de politie proces-verbaal opgemaakt tegen de vrouw van den winkelier S. in de Vleeschstraat te Venlo. De winkelierster verkocht stukken Sun- lightzeep, waarvan de verkoopprijs hoog stens veertien centen mag bedragen, tegen dertig centen per stuk. Wegens het koopen van schoenen zonder bon van een venter uit Kaatsheuvel heeft de marechaussee proces-verbaal opgemaakt tegen den landbouwer W. N. te Beesel. Op verzoek van de politie te Wormer- veer zijn te Zaandam twee personen aange houden, die er van verdacht worden, be trokken te zijn bij de kettinghandel van vijftig kg. meel en andere levensmiddelen. Na verhoor zijn beiden weer vrijgelaten. Geen oplichting. - Vorige week heeft een man bij bewoners te Naarden petro- leumbonnen opgevraagd, zeggende, dat hij van den distributiedienst te Bussum kwam. Een der bewoners vertrouwde het geval niet en waarschuwde de Naarder politie, doch toen deze arriveerde, was de man verdwe nen. De politie informeerde bij den distri butiedienst te Naarden, doch daar wist men van niets, zoodat men meende met een geval van oplichting te doen te hebben. Thans is gebleken, dat de man, die de bonnen op vroeg, blijkt n.l. inderdaad bij den distri- vroeg, inderdaad bij den distributiedienst is te Bussum, waaronder Naarden ressorteert. Ze begon zachtjes te lachen. „Arme jon gen! Gelukkig, dat ik jou heb. Ten minste één vriend!" Ben nam haar aandachtig op en schoof een beetje verder van haar af. Hij was niet verliefd op die vrouw en hij wist maar al te goed, hoe gemakkelijk hij aanleiding kon geven tot een verkeerde voorstelling van haar kant. „Ja, een vriend heb je wel aan me", zei hij eerlijk. „En als ik je dat ooit kan bewij zen, zeg het me dan maar". Ada was te veel vrouw, om niet te voelen, dat hij de zaak daarmee afgedaan achtte en te slim, om fouten te begaan. Ze aanvaard de haar nederlaag met een lieftallig lachje. „Neem je het me kwalijijk, als ik zeg, dat ik je een schat vind? Want dat ben je, heusch!" „Dank je. Ik zal mijn best doen, me die eer waardig te toonen". „Juist omdat je zoo'n schat ben, wil ik je helpen, zooveel ik kan. Zelfs op gevaar af, Moseby nijdig te maken. Ik haat die af schuwelijke wereld, waarin hij me dwingt te leven. Enecht, ik doe dat, omdat ik jou ook zoo graag mag". „Ik mag jou ook graag lijden". „Goed, maar laat Mary dat niet hooren. Vriendschap tusschen ons isméér dan Mary voorloopig verdragen kan. Ze is nog zoo jong en groen, niet?" Ze bemerkte, dat hij zich niet op zijn ge mak voelde en vervolgde meteen: „Maar heusch, ik ben hierheen gegaan, omdat ik je iets te vertellen had. En dat is dit: terwijl jij hier de rechtszitting ge volgd hebt, is Ace druk bezig geweest te gen je. Hij heeft het zoover weten te JAARSVELD, 414,4 M. (VARA-uitz.) 8.— ANP-ber., gr.pl. 10.Pianovoordr. 10.30 Deel. 10.50 Gr.pl. 11.Radio-revue (opn.) 12.Orgelspel en zang. 12.30 Gr.pl. 12.45 ANP-ber. 1.VARA-orkest en solist. 1.45 Gr.pl. 2.Pianovoordr. 2.30 Deel. 3.Gr.pl. 4.Gr.pl. (met toelichting). 4.30 Vóór dé kinderen. 6.Fluit en piano. 5.15 ANP- ber. 5.30 Esmeralda en solist. 6.Zang met pianobegeleiding. 6.15 Onze huisdieren in moeilijkheden, causerie. 6.30 VPRO: Cyclus „Groote mannen in bewogen tijden". 6.45 Gr.pl. 7.Vragen van den dag. 7.15 Bêr. 7.20 Voor de kinderen. 7.50 Felicitaties. 8. ANP-ber. 8.15 Bravour en Charme. 8.45 Radiotooneel. 9.De Ramblers. 9.30 Zang met pianobegeleiding. 9.50 Gr.pl. 10.—Dans muziek (gr.pl.) 10.15 ANP-h(er., sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. (NCRV-uitz.) 7.— Ber. (Duitsch). 7.15 Bcr. (Eng.) 7.30 Gr.pl. 8.ANP-ber. 8.10 Schriftlezing en medi tatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.35 Gr. pl. 9.45 Canzonetta-sextet en gr.pl. 11.15 Ber. (Eng.) 11.30 Gr.pl. 12.30 Ber. (Duitsch) 12.45 ANP-ber. 1Zang met pianobegelei ding en gr.pl. 1.40 Gr.pl. 2.Ber. (Duitsch). 2.15 Molto Cantabile en gr.pl. 3.15 Ber. (Eng.) 3.30 Gr.pl. 4.Hobo, piano en gr.pl. 4.30 Gr.pl. 5.— Ber. (Duitsch). 5.15 ANP- ber. 5.30 NCRV-orkest. 6.15 Ber. (Eng.) 6.30 NCRV-orkest. 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 Ber. 7.30 Rep. 8.— Berichten (Duitsch). 8.15 ANP-ber. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 Molto Cantabile. 9.15 Ber. (Eng.) 9.30 Gr.pl. 10.Ber. (Duitsch). 10.15 ANP-bër. 10.30—10.45, 11.15—11.30, 0.15—0.30 en 1.15 1.30 Berichten (Engelsch). Het reclame-middel bij uitnemendheid: EEN GOED DAGBLAD. Als hij niet gauw het bier brengt, sterf ik van dorst. brengen, dat ze hem tot schout in Cabinal hebben gekozen". Ben ging rechtop zitten van verbazing. Ada knikte heftig. „Ik heb het vanmiddag pas gehoord. Ik wilde het je zoo gauw mo gelijk meedeelen". „Moseby? Schout in Cabinal? Maar dat gaat toch niet? Hoe kan hij zooiets gedaan krijgen?" „Nog al eenvoudig, als je even nadenkt. Weet je nog, dat troepjes ruiters het land rondgetrokken zijn om den man op té spo ren, die op jou geschoten had? Moseby had de leiding over die menschen op zich geno men. Hij is een geboren leider en heeft er slag van met menschen om te gaan. Hij heeft het vertrouwen van de lui weten te winnen. En zoodra jij aan je werk was en Jeth Hanley voor zaken de stad uit was, wist Ace een stel van zijn aanhangers aan het verstand te brengen, dat het hard noo dig, ja dringend noodzakelijk was, dat er een flinke schout in Cabinal kwam, die or de en recht zou weten te handhaven. Toen hebben ze hem gekozen en nu heeft hij hêt heft in handen". „Dat is meer dan schandalig!" riep Ben uit. „Maar voor hem komt het heel goed van pas. En jij zult maatregelen tegen hem moe ten nemen, als je hem en zijn bende belet ten wilt, je arbeiders nog langer te plun deren". „Dat zal ik zeker doen. Ik zet hem da delijk af!" „Dat gaat zoo gemakkelijk niet". (Wordt vervolgd). 125. Hij stapte de char-bancs b:nnen. Daar zaten ook nog deftige mensen genoeg. Hier zou hij wel succes heb ben. „Wie wil trouwen met Kobusje Bol? Hij heeft een hartje van goud, een hoofd van staal, een pak met snit en een hoop centen op zijn kersepit". 126. Maar hij keek ook hier van pure verlegenheid verschrikkelijk scheel, zodat alle dames van schrik neen knikten. Toen ging Kobusje treurig heen. Niemand wilde met hem trouwen. Was hij dan zo'n onaardig kerèltje? En hij had nog wel een prachtig pak aan.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6