Agenda Jlcomnciacd 7lieums JCeck éi Softool &md; enJMn&oum SiCuuiieiws OPA BOL VAN DE IJZEREN KNOL Spoct HEILOO KOEDIJK BERGEN HOORN NOORDSCHARWOUDE Langendijker Groenten- centrale. EERSTE BLAD. Museumschip Klein Artis (in de Oude- gracht) tot en met Zondag 18 Aug. te be zichtigen van 9 tot 9 uur. Bioscopen. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Scipio Africanus (hist.-rom.)hoofdrollen Camillo Pilotto, Annibali Ninchi en Fran- cesca Braggiotti. Toegang boVen 18 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De Kribbebijter (kom. Ned. film); hoofd rollen Cor Ruys, Louis de Bree, Dolly Mol- linger en Mary Dresselhuys. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Alarm (detect.-sens.)hoofdrollen Erich Fiedler, Hans ZeschBallot en Lola Müthel. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De glazen kogel (rom.-sens.); hoofdrollen' Al- brecht Schönhals en Sabine Peters. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 18 Augustus. 2 uur, 't Gulden Vlies, opvoering kinder sprookje Hans en Grietje. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering 'n Zomerzotheid. Concert in bet muziekpark. Een sombere avond, afgewisseld met regenbuien. En toch waren er nog een 500 bezoekers in het gemeentelijk muziekpark, waar „Eensgezindheid" en de gem. zangver. „Harmonie" concerteerden. Het gemeente bestuur had het park met nis en stoelen grais afgestaan. Hoewel er geen politietoe zicht was, was het vrij rustig. „Eensgezindheid", directeur de heer A. Meijns, opende met een marsch van H. Lureman „Uit volle borst", gevolgd door de mooie La-Bohemiëmne ouverture de L'Opéra van de Balfe. Na lugdunum opende „Harmonie" met „De Laatste Zonnestraal" van J. Paarde- kooper, met begeleiding van een strijkorkest, bestaande uit dames en heeren uit Alkmaar en Heiloo. Zonder pauze werd voortgezet met het mooie „Rozen uit het Zuiden" van Joh. Strauss. „Eensgezindheid", die uitkomt in de eere- afdeeling, gaf als altijd uitstekende muziek. Wat „Harmonie" bood, heeft de verwachting overtroffen en het klaterende applaus was ten volle verdiend. Hulde aan den directeur, de dames en de heeren en niet het minst aan het strijkorkest. Nog een nummertje van „Eensgezind heid" en toen was het einde gekomen. Veel te vroeg eischten de verduisteringsvoor schriften beëindiging, zoodat het programma niet geheel kon worden afgewerkt. Het, was een geslaagde avond. Verwarming koolschuren. Nu het hoogstwaarschijnlijk tot distri butie van huisbrand zal komen, waarvoor vóór of op 17 Augustus de aanvraagformu lieren ten gemeentehuize moeten worden ingeleverd, wordt er voor de tuinders de aandacht op gevestigd, dat het, met het oog op moeilijkheden te verkrijgen petroleum, ook noodig is een extra daartoe bestemd aanvraag-formulier ten gemeentehuize te halen, tot verkrijging van vaste brandstof voor verwarming van koolschuren. Muziek gewaardeerd. Ofschoon het weer Woensdagavond niet medewerkte bij den muzikalen rond gang door de harmonie Aurora door het dorp, was er toch behoorlijke belangstel ling en ook waardeering. Dit bleek wel uit de opbrengst der collecte, zijnde 38.39, hetgeen méér is dan ooit te voren. Dorschvergunningen. De voedselcommissaris voor Noordhol land heeft den heer K. Koedijker belast met het afgeven van dorschvergunningen voor den graanbouw, welke vergunningen 24 uur te voren moeten worden aange vraagd. Tevens is de heer K. belast met de con trole op de hoeveelheid gedorsehte granen en peulvruchten voor deze gemeente, ge deelte Kanaaldijk. Vertrokken personen. A. Bor, N.H., dienstbode, naar Lienden. J. F. G. Klooster, N.H., geleidster, naar Schoonhoven. N. Kossen, N.H., dienst bode, naar St. Pancras. H. Peters, geen, buffetbediende, naar Amsterdam. A. M. Aries, Prot.B., kindergeleidster, naar Hil versum. H. G. van Aalderen, N.H., ge leidster, naar Ruinen. E. de Vrij, geen, chauffeur-mont., naar Amsterdam. H. J. Oosten, Ger.k., geleidster, naar Amster dam. C. Visser, N.H., dienstbode, naar Venhuizen. H. Pieters, N.H., zonder, naar Haren (Gr.) F. W. Held, Ev.L., ge leidster, naar Amsterdam. jkvr. A. E. C. de Sturler de Frienisberg (echtgen. van M. A. de Lange), N.H., zonder, naar Bloe- mendaal. M. W. J. Admiraal, R.K., vee houder, naar Ilpendam. A. M. Neven, N.H., geleidster, naar Egmond aan Zee. R. Leistra, N.H., dienstbode, naar Leeuwar den. M. Koster, N.H., dienstbode, naar Z.- en N.-Schermer. M. C. den Breems, (wed. v. J. A. A. Meevers), N.H., zonder, naar Zaandijk. D. de Jager, HAZEA, poelier, naar Amsterdam. F. Douma (echtgen. v. D. Visser), geen, zonder, naar den Helder. D. Bakker, N.H., volon tair, naar Loppersum. F. P. P. van Overbeek, geen, kapper, naar 's-Graven- hage. P. C. Groot, R.K., veehouders knecht, naar Egmond aan den Hoef. E. A. Oudes, HAZEA, dienstbode, naar Alkmaar. ,M. Out (wed. van J. Dor- resteijn), R.K., zonder, naar Egmontj aan Zee. M. Snel, R.K., dienstbode, naar Alkmaar. P, M. Kuiper, R.K., dienst bode, naar Alkmaar. G. J. Schumer, N.H., geleidster, naar Vledder. W. P. Geel, N.H., koksleerling, naar Hoorn. G. de Jong, N.H., bedienster, naar Eerne- woude. E. Coesel, Ev.L., zonder, naar Amsterdam. P. M. Meeuwse, N.H., dienstbode, naar Alkmaar. K. de Vet, N.H., visscher, naar Bioek op Langen- dijk. Th. Groot, R.K., bakker, naar Hoogwoud. D. Peters, geen, districts- veiteg., naar 's-Gravenhage. E. Diele- man, Ger.k., zonder, naar Oudkarspel. W. A. Schrieke (echtgen. v. G. E. Wij- chers), N.H., zonder, naar Hilversum. P. Vis, N.H., slager, naar Alkmaar. N. G. Godijn, geen, zonder, naar Amersfoort. A. M. van Son (echtgen. v. H. F. Vleu gel), R.K., zonder, naar Alkmaar. J. A. Spaans, N.H., ass. i. d. huish., naar Heiloo. L. C. H. de Vries, geen, empl, B. P. M., naar Haarlem. A. J. Thomsen, N.H., meelhandelaar, naar Oudorp K. Boon stoppel, geen, empl. B. P. M., naar Gies- sendam. E. H. A. Hartkamp, &.H., dienstbode, naar Apeldoorn. B. Vetman, geen, dienstbode, naar N.-Niedorp. R. Slik, D.G., veehouder, naar Barsinger- horn. T. Haitsma, N.H., dienstbode, naar Harlingen. G. H. Bruijstens, N.H., zonder, naar Hoorn. W. Kirchner, Ger.k., ass. accountant, naar Weesper- karspel. A. Meester, geen, revue-artist, naar Amsterdam. J. F. Pouderoijen, Chi.Ger., zonder, naar Engeland. Pensionaat vertrokken over Juni 1940: 5 personen. Benoemd. Bij beschikking van den secretaris generaal, wnd. hoofd van het departement van landbouw en visscherij is met ingang van 1 October a.s. benoemd tot leeraar aan de rijkstuinbouwwinterschool alhier de heer P. Krabbendam te Beverwijk. Concert „Excelsior". De harmonie Excelsior heeft Donder dagavond voor een vrij talrijk publiek, onder leiding van den heer P. Pranger, een uitstekend geslaagd concert gegeven in den muziektuin achter de openbare school. Gehoopt wordt, dat bij volgende gele genheden de belangstelling nog grooter zal zijn. BEDEVAART VAN JONGE BOEREN EN TUINDERS. Op Maria Hemelvaart had op de be devaartplaats van O. L. Vr. ter Nood te Heiloo de massale opkomst plaats van de jonge boeren en tuinders uit Noord- en Zuidholland. De bedevaart, welke op den 2en Pinksterdag zou plaats hebben, had niets aan belangstelling ingeboet. De Cen traal praeses H. Drost heeft om half tien een plechtige hoogmis met assistentie van geestelijken uit het bisdom Haarlem opge dragen met de intentie: „Moge de nieuwe gemeenschap der menschelijke samen leving steunen op waarheid, rechtvaar digheid en liefde". Om 11.30 was er een kerkelijke bijeen komst. Daarna sacramentsprocessie en luide aanbidding door den bondsmode- rator L. Beune. B e stuur s ver gadering. In de bestuursvergadering van de veilings- vereeniging Langendijker Groenten-Centrale heeft de voorzitter, de heer Schelhaas, bur gemeester van Broek op Langendijk, mede- deeling gedaan van het overlijden van het oud-bestuurslid van deze vereeniging, den heer Joh. Koning Cz. te Hensbroek. De voorzitter heeft hem, nadat de aanwezigen zich van hun zetels hadden verheven, met eenige sympathieke woorden herdacht. De overledene heeft steeds de belangen van de veiling en den tuinbouw op de beste wijze behartigd met zijn gaven en krachten, hem door God geschonken. Ook in zijn woon plaats had hij aller achting. Wij zijn hem dankbaar voor alles, wat hij in het belang van veiling en tuinbouw heeft gedaan. Hierna werd medegedeeld, dat tot ver tegenwoordigers van de vereeniging Hens broek in het bestuur zijn aangewezen de heeren Speets en Bas, waarvan de laatste, die voor het eerst de vergadering bijwoonde, hartelijk verwelkomd werd. De heer Bas zegde toe, zijn beste krachten aan de be langen van den tuinbouw en de veiling te zullen wijden. De heer Smit uit Heerhugowaard zond een afscheidsbrief aan het bestuur, waarin hij dank betuigde voor de ondervonden samen werking. Hij wenschte de veiling en den tuinbouw het allerbeste toe. De omzet van de veiling was in Juni 176.149,52 geweest, tegen 239259,77 in dezelfde maand van verleden jaar. In Juli was de omzet 349436,55, tegen 239789,29 in Juli 1939. Een tevredenstellend resultaat, concludeerde de voorzitter. De Nederl. Groenten- en Fruit-Centrale heeft een aantal circulaires gezonden, welke wij reeds eerder hebben gepubliceerd. De voorzitter gaf eenige inlichtingen omtrent de gehouden aanbesteding van den bouw van twee bergplaatsen op het los- en laadterrein van de veiling. Bij de Langendijker Groenten-Centrale zijn de volgende hoeveelheden goedge keurde pootaardappelen geïnven tariseerd: 320050 kg. A van 3550 mm.; 200800 kg. B van 3550 mm.; 101000 kg. C van 3550 mm.; 71350 kg. A van 2835 mm.; 27600 kg. B van 2835 mm.; 15100 kg. C van 28 35 mm. Totaal 621850 kg. in de maat van 3550 mm. en 114050 kg. in de maat van 28 35 mm. Medegedeeld werd, dat dit ongeveer, de helft is van den voorraad van verleden jaar. De Middelburgsche veiling is de èenige veiling in Nederland, die tengevolge van den oorlog schade heeft opgeloopen. Deze schade is zeer aanzienlijk en beloopt ongeveer 60.000. Het Centraal Bureau voor de Vei lingen, dat zelf 10.000 van deze schade vergoeden zal, deed een beroep op de aan gesloten veilingen, om ook een bijdrage te verleenen. Het dag. bestuur stelde voor, 250 voor dit doel beschikbaar te stellen. Dit voorstel werd zonder eenige discussie aangenomen, waarover de voorzitter ver heugd was. De aardappelziekte. De veilingleider heeft vervolgens het ver loop van de vroege aardappelcampagne ge memoreerd. De regelingen, welke getroffen zijn, waren alle tevreden stellend. Het werd betreurd, dat er toch nog heel wat tuinders beboet moesten worden wegens het aanvoeren van door de aardappelziekte aangetaste aardappelen. Het verschil van de thans getroffen inkuilregeling met die van vorige jaren was, dat nu niets uitbetaald werd bij inkuiling. De prijzen waren rede lijk. Er zijn op het oogenblik 230 wagons aardappelen ingekuild. Spr. deelde mede, dat men thans reeds met den aanvoer van vroege aardappelen 1/3 hooger staat dan de hoogsten aanvoer van de drie laatste jaren. Gehoopt wordt, dat straks de ingekuilde aardappelen voor export zullen kunnen worden verladen. In de naar aanleiding hiervan gevoerde besprekingen wees de heer W. Muller op het nut van sproeien tegen aardappelziekte, terwijl de heer Bijpost.de aandacht ves tigde op den invloed van -de weersgesteld heid, waardoor het sproeien wel eens minder goede resultaten gaf dan verwacht werden. De veilingleider zeide, dat degenen, die vóór 1 Juni gesproeid hadden en het daarna geregeld hadden volgehouden, ook tijdens de periode der aardappelziekte met gezonde aardappelen ter veiling kwamen. De heer A. Hoogland meende, dat het ook van belang was, dat men de planten in het oog hield en als er weer nieuw blad aan was, opnieuw moest spuiten. De heer C. Wagenaar Kz. informeerde naar den graad, waarin de ziekte thans in de aardappelkuilen wordt aangetroffen. Uit de antwoorden bleek wel, dat de re sultaten zeer uiteenloopen. Het tijdstip waarop, de ingekuilde aard appelen zullen worden afgenomen, is nog niet bekend, deelde de veilingleider mede n.a.v. een opmerking van den heer Bas. Als straks het te exporteeren kwantum bekend is, zal wel een regeling worden ge troffen. De heer Speets zou gaarne zien, dat eerder bericht werd gedaan van eventueele veranderingen in den aanvoer. Dit geschiedde altijd per telegram, deelde de veilingleider mede, dus dan had men het spoedig te bestemder plaatse, meen de spreker. De heer W. Visser ried aan, de secre tarissen der vereenigingen een telefoonaan sluiting te geven. Verschillende mogelijkheden werden hier na nog besproken. Met een en ander zal zoo mogelijk rekening wprden gehouden. De winterkool valt niet mee. De heer Madderom informeerde hoe het verder zal gaan met de prij zenregeling voor de winterkool, nu blijkt, dat de oogst niet meevalt. De heer De Boer antwoordde, dat hier voor natuurlijk alles zal worden gedaan. De directie van de N. G. F. C. vraagt zeer zeker de inlichtingen wel te bevoegder plaatse. Men dient echter niet op abnormale prijzen te rekenen. De heer Wagenaar, die leider der ex porteurs is, drong er op aan, dat de aarivoer van kool zoo geleidelijk mogelijk geschiedt, aangezien dit de verzending wel zal bevor deren. De veilingleider was het hiermede volkomen eens. Als er weer zeer groote on regelmatigheid wordt geconstateerd, zal re gelend moeten worden opgetreden. Op de vraag van den heer B ij p o s t, of er dit jaar een wittekoolregeling komt, ant woordde de veilingleider, dat dit waarschijnlijk niet het geval zou zijn, daar reeds door middel van de minimumprijzen regelend wordt opgetreden. Uit hierna gevoerde besprekingen bleek, dat verscheidene leden van de L. G. C. nog steeds een gedeelte van hun producten naar andere veilingen zenden. Hierover werd verwondering uitgesproken, daar de prijzen op de L. G. C -veiling toch alleszins bevredi gend zijn. Het bestuur zal echter de noodige maatregelen nemen. Den bestuurders van de tuinbouwvereenigingen werd verzocht, de leden, die zich hieraan schuldig maken, te waarschuwen. Nog werd medegedeeld, dat de goedge keurde pootaardappelen vrij geveild kunnen worden. lederen Maandag en Woensdag zal er gelegenheid voor gegeven worden. Nog geen bloembollenveiling. De bloembollenveiling wordt tot nader aankondiging uitgesteld. De aanvoer is nog niet groot, terwijl ook voor de minimum prijzen nog geen regeling is getroffen. De Duitsche autoriteiten vinden deze nog iets te hoog. Er zijn verschillende producten, welke niet voor rekening van de N. G. F. C. kun nen worden geëxporteerd, als zij door draaien; dit zal voor nep wel bijzondere moeilijkheden geven, verwachtte de heer H. Glas. De veilingleider zag deze moeilijk heden ook. Misschien is, er aanstonds, als de aanvoer grooter wordt, wel iets aan te doen. Daarna sluiting. DE KRIBBEBIJTER. Victoria-Theater. Eén van onze echt Hollandsehe films, die reeds zoo veel succes heeft geoogst, mede doordat het tooneelstuk zoo insloeg, wordt deze week in het Victoria-Theater vertoond. De Kribbebijter blijft een attractie, vooral ook omdat'het bekende duo: Cor Ruys en Louis de Bree in de film samenspeelt, ter zijde gestaan door Frits van Dongen, Dolly Mollinger, Mary Dresselhuys e.a. De vroo- lijke en zeer komisch gespeelde film be zorgt de toeschouwer eenige uren van de meest prettige ontspanning. Een vacantie- film bij uitnemendheid. En wie deze popu laire Kribbebijter nog niet zag, neme thans de gelegenheid waar. scipio africanus. City-Theater. Een buitengewoon Italiaansche filmwerk, op geweldige wijze onder regie van Carmine Gallone tot stand gebracht, vraagt deze week uw aandacht in het City-Theater. Een episode uit de Punische oorlogen, uit den grooten strijd tusschen -fcarthago en Rome is op grootsche wijze verfilmd. Een niet te overtreffen massaregie brengt in deze film beelden uit den geweldigen strijd op het witte doek. Scipio Africanus is de Romein, die den strijd naar Afrika overbrengt, waar in Carthago een verwarde politieke situatie heerscht. Scipio overwint, maar dan keert Hannibal terug en de strijd ontbrandt op nieuw. De slag bij Zama bezegelt ten slotte het lot van Carthago. In groote spanning volgt men deze film, waarin de romantiek niet ontbreekt, van het begin tot het einde. De voornaamste ver tolkers zijn: Camillo Pilotto als Hannibal, Annibale Ninchi als Scipio en Francisco Braggiotti als Sophonisbe. ALARM. Harmonie-Theater. Dit is een Terra-film van de Ufa. Een uiterst spannende en sensationeele film met een sterke handeling en een slot, dat nie mand vermoeden kan. Op zeer handige wijze is hier een combinatie verkregen van politie- en spionnage-film. Er wordt „alarm" gemaakt. Er is een moord gepleegd. Geheime documenten zijn gestolen. Het ge- heele moderne politie-apparaat treedt .in werking. Wie is de dader? Het verrassende slot brengt u het antwoord op deze vraag. In de groote plaatsen van ons land behaal de deze film een zeer groot succes Men maakt tevens in deze film kennis met uit nemende speelkrachten zooals Erich Fiedler en Hans Zesch-Ballot in twee der voor naamste heerenrollen en met Lola Müthel in de rol van Inge Flint het meisje, dat in het geheele verhaal zoo'n belangrijke rol speelt. Deze film zal ook zeer zeker hier de belang stelling vinden, die zij verdient. DE GLAZEN KOGEL. Roxy-Theater. De titel van deze film geeft ook den naam aan van een zeer sensationeel variété-num mer, dat in het verhaal een groote rol speelt. Wie is- de bekende Fred Parker, die in dit wereld-nummer optreedt? Niemand anders dan een bekend persoon uit de Weensche elite-wereld. Maar hoe is deze Axel von Schach tot dit optreden gekomen7 De boeiende film in het Roxy-theater geeft u alle bijzonderheden en doet u genieten van een zeer spannende en uitstekend ge speelde film, met Albrecht Schönhals, Sabi ne Peters, Hilde von Stolz, Theodoor Loos, Paul Henckelse en Walter Steinbeck in de hoofdrollen. De strijd tusschen twee vrou wen óm den geliefden man wordt eerst in de laatste acte beslist. Voetbal. A. F. C.-SENIORENL. C. O.-BOYS. Vanavond wordt op het terrein van eerst genoemde club bovenstaande wedstrijd ge speeld, welke behoort tot het kader van de zomeravondwedstrijden. Beide elftallen komen volledig uit, zoodat een spannende strijd te wachten staat. DE FUSIE DER NOORDHOLLANDSCHE VOETBALBONDEN. Zooals bekend, hebben de erkende pro vinciale voetbalbonden in dit gewest zich, evenals de verschillende landelijke bonden en de provinciale bonden elders in het land, aaneengesloten tot één organisatie: de on- derafdeeling Noord-Holland van den Ne- derlandschen Voetbalbond. Hierin zijn ver tegenwoordigd: de Noordhollandsche Voet balbond (N. H. V. B.), de Katholieke D. H. V. B. en de Noordholandsche afdeelingen van den Nederlandschen Arbeidersportbond en den Christelijken Nederlandschen Voet balbond. De nieuwe organsatie krijgt een bestuur bestaande uit elf leden, namelijk zes verte genwoordigers van den N. H. V. B., drie van den D. H. V. B., één van den N. A. S. B. en één van den C. N. V. B. Aanvankelijk zou de N. H. V. B. zeven vertegenwoordigers in dit bestuur krijgen. Van de negen oude -bestuursleden van de zen bond hadden daartoe vrijwillig bedankt de heeren K. Winter en D. K. Jongejans uit Zaandam. Er bleef evenwel een vacature in het bestuur wegens de afwezigheid van den heer Gerritsen uit Den Helder. Waar men er prijs op stelden Den Helder in het bestuur te doen vertegenwoordigen, was men het er aanvankelijk over eens, dat de vacature van den heer Gerrtsen open moest blijven of liever: de heer Jongejans stelde zich beschikbaar om tot den terugkeer van den heer Gerritsen diens plaats in te ne men, waarmede men accoord ging. Nu er echter in plaats van twee, drie bestuurders van den N. H. V. B. moeten aftreden, heeft men besloten de vacature van den heer Gerritsen niet meer te laten vervullen. Toch is dit zeer onbegrijpelijk, aangezien men zich op de vorige vergadering ervoor had uitgesproken, dat Den Helder in het bestuur vertegenwoordigd bleef. Hoogstwaarschijnlijk zal deze kwestie dan ook op een eerstvolgende vergadering van den N. H. V. B. nog eens aan de orde komen. Naar wij voorts vernemen zullen onge veer vijftig nieuwe vereenigingen in den N. H. V. B. worden opgenomen, .ffit Paarden. „ZONNESTRAAL" WINT DE DRAVERIJ OP DE KORTE BAAN TE BEVERWIJK. Begunstigd door fraai zomerweer en on der groote belangstelling van de zijde van het publiek, hield de Beverwijksche Hard draverijver. „Prins Bernhard" Woensdag de bekende jaarlijksche draverij op de korte baan om prijzen van 300, 150, 75 en 25. Er waren 25 paarden ingeschreven en de course had een vlot verloop met vele span nende ritten. De uitslag is als volgt: 1 „Zonnestraal", ber.-eig. P. Knijnenburg; 2 „Flora Mc. El- wyn", ber. J. van Leeuwen Jr., eign. Kout; 3 „Zora" ber.-eign. J. Wagenaar. De vierde prijs is gewonnen door „Douglas H." en „Allouez". In de pauze is een koppelloop gehouden, welke werd gewonnen door Koppman en Van wijngaarden. Tweeden werden Korte- kaas en Van der Voort uit Lisse en derde Vessies en Burger. -f f Wandelen. DE TWEEDE AVONDVIERDAAGSCHE. Meer dan 200 deelnemers. Ook de tweede dag van de avondvier- daagsche te Amsterdam, Haarlem en Zaandam heeft bewezen, dat de organisa toren goed gezien hebben deze wandel tochten te houden, nu dè vierdaagsche te Nijmegen dit jaar niet goed doorgegaan is. Het weer was dezen dag zeer gunstig, het was een prachtige zomeravond, welke het wandelen tot een genoegen maakte. In Amsterdam, waar door plan zuid geloopen 127. Nu ging hij naar de derde klas wagon. Daar zat maar één meisje in. Het was Lotje. Kobusje Bol ging vlak voor haar staan, maar hij durfde haar niet aan te kijken. Hij keek naar het puntje van zijn toverstok en zei: „Lotje, Lotje, wil je met mij trouwen?" 128. Lotje was een vriendinnetje uit Kobusje's jeugd. Ze hadden vroeger samen veel gespeeld. Ze had net als Kobusje vroeger in Bibbertjesbos gewoond en daar sa men allerhande spelletjes gedaan. Lotje bloosde, zodat haar wangen nog roder werden dan haar rode jakje.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3