JluMicaties Jugezmdm SüMm £aatste betichten LBmtmiand MacMeekhtm Enquête brandstoffen- verbruik, LANGENDIJK OUDKARSPEL OBDAM WIERINGERWAARD Roemeen sch-Hongaarsche onderhandelingen. Nieuws in 'f korf. EERSTE BLAD. De BURGEMEESTER van ALKMAAR maakt bekend dat een enquête zal worden ingesteld naar het verbruik van vaste brand stoffen. In verband daarmede zullen door den Distributiedienst ALKMAAR de volgende formulieren beschikbaar worden gesteld, t.w:. voor Groep A Woningen van particuliere personen, formulier MD 60, dat uit sluitend moet worden ingevuld door hen, op wier naam een distributiestam kaart, voorzien met de gestempelde aan duiding „Hoofd" is afgegeven. voor Groep B Openbare gebouwen (niet voor publieke vermakelijkheden), zie kenhuizen, sanatoria, Rijks-, gemeente en provinciale kantoren, gestichten, kerken, gevangenissen, kazernes, scho len, centrale keukens, apotheken, wacht en behandelingskamers van artsen e.d., formulier MD 69. voor Groep C Warenhuizen, winkels, hotels, pensions (ook kamerverhuurders), restaurant, café's, particuliere kantoren, lesruimten in particuliere huizen, for mulier MD 70. voor Groep D Gebouwen voor publieke vermakelijkheden, vereenigings- of ver gaderlokalen, niet behoorende tot de groepen A, B en C, formulier MD 71. voor Groep E Klein-industrie met een jaar verbruik van vaste brandstoffen van minder dan 240 ton en niet behoorende tot de groepen A, B, C en D, formulier MD 72. De formulieren voor groep A worden een dezer dagen door de Posterijen huis aan huis besteld. Voor de groepen B, C, D en E dienen be langhebbenden de formulieren af te halen van het Distributiekantoor, Breedstraat 40 (Gemeente-Museum) of van de voormalige Keetkolkschool, ingang Westerkolkstraat. Alle formulieren moeten UITERLIJK DONDERDAG 22 AUGUSTUS a.s. naar waarheid ingevuld, worden ingeleverd bij een der bovengenoemde plaatsen. Onder vaste brandstoffen worden ver staan: steenkolen, steenkoolbriketten, coljes, bruinkolen, bruinkoolbriketten, turf en petroleumcokes. - Het verbrbik van de overige soorten vaste brandstoffen, zooals houtskool, houtskoolbriketfen, e.d. dient derhalve niet te worden opgegeven. Er wordt mede met nadruk de aandacht op gevestigd, dat vanaf MAANDAG 19 AU GUSTUS 1940 het Distributiekantoor voor het publiek ALLEEN GEOPEND zal zijn op de werkdagen MAANDAG tot en met VRIJ DAG van 9 uur v„m. tot 12 uur 'sm. en van 1.30 uur n.m. tot 4 uur n.m., en 's ZATER DAGS van 9 tot 12 uur 's m„ tenzij bij af zonderlijke bekendmaking anders wordt vastgesteld. Alkmaar, 16 Augustus 1940. De Burgemeester voornoemd: F. H. VAN KINSCHOT. INTREKKING UITBREIDINGSPLAN PAYGLOP EN ACHTERSTRAAT. Het HOOFD van het gemeentebestuur van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis,- dat ter secretarie der gemeente voor een ieder is ter ipgage gelegd het door Gedepu teerde Staten van Noordholland bij besluit van 7 Augustus 1940, le afd. nr. 165 goed gekeurde besluit van den Raad der gemeente Alkmaar d.d. 9 November 1939, nr. 8 tot wij ziging van het plan van uitbreiding der gemeente eerste gedeelte, vastgesteld bij Raadsbesluiten van 17 Maart en 22 Juni 1909 en gewijzigd bij Raadsbesluiten van 30 December 1919 en 25 Augustus 1927, voor zoover dit betrekking heeft op de Achter straat en het Payglop, Alkmaar, 17 Augustus 1940. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. MURMELLIUS-GYMNASIUM TE ALKMAAR. Het tweede toelatingsexamen zal plaats hebben op MAANDAG 2 SEPTEMBER a.s, des voormiddags 9 uur, in het gebouw van het Murmellius-Gymnasium (Bergerhout), Opgave van candidaten vóór 25 Augustus a.s. schriftelijk of mondeling aan den Rector, Huize „De Spar", Eeuwigelaan, Bergen; indien schriftelijk met vermelding van naam en voornamen (ook die van ouders of ver zorgers), geboortedatum en -plaats, adres, laatstbezochte school en klasse, waarin plaatsing wordt gewenscht. HANDELSSCHOOL TE ALKMAAR. Aanmelding voor het tweede toelatings examen voor de Handelsschool met vier jarigen cursus kan uitsluitend schriftelijk plaats hebben bij den directeur der school, Doelenstraat, hoek Nieuwesloot, vóór 30 Augustus a.s., met opgave van volledigen naam en geboortedatum van de(n) candi- daat(date), naam en adres van de ouders of verzorgers, laatstbezochte school, en klasse, waarin plaatsing wordt gewenscht. Ophalen van groente-afval. In de Langendijker gemeenten zal, te beginnen met Maandag a.s., door een paar particulieren uit Broek op Langendijk het afval van groente enz. worden opgehaald. Dit geschiedt met toestemming van de bur gemeesters der Langendijker gemeenten. Geen kermis, wel dansen. Naar wij vernemen is besloten de ker missen in Augustus en September van dit jaar met het oog op de ernstige tijdsomstan digheden niet te laten doorgaan. Wel zal er gelegenheid gegeven worden tot dansen. Geen harddraverij. Het bestuur van de plaatselijke hard draverij -vereenfging „Obdam" heeft be sloten dit jaar met 't oog op de bizondere omstandigheden de jaarlijksche harddra verij niet te houden. Brievenbesteller Polman gaat heen. De heer J. Polman, brievenbesteller alhier, is met ingang van een nog nader te bepalen datum (vermoedelijk 15 Sep tember) benoemd tot kantoorhouder bij de P.T.T. te 't Zand. De datum kon nog niet met zekerheid worden vastgesteld, omdat het door hem gehuurde huis nog als kantoor moet worden ingericht. Hoewel wij den heer Polman deze pro motie van harte gunnen vinden we 't aan den anderen kant toch jammer dat we hem als brievenbesteller moeten missen. Polman was altijd bereid het publiek ter wille te zijn. Wij hopen, dat hij in zijn nieuwe functie datgene zal vinden wat hij er van vrwaeht. DE OPVOEDING DER JEUGD. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van het stukje, dat Woensdag j.l. in uw blad stond en waaruit bleek dat de opvoeding der Nederlandsche jeugd nog heel wat te wenscheri overlaat, het volgende: Twee stram in de houding staande sol daten voor huize Voorhout, soldaten, die doen wat hun plicht hun voorschrijft. En daar tegenover een gapende, sta rende menigte, die deze soldaten eens op hun gemak staat te bekijken, alsof het een of andere bezienswaardigheid is. Er zijn nog meer voorbeelden te noe men waaruit blijkt, dab.de nieuwsgierig heid van de menschen werkelijk te ver gedreven wordt. Voelen deze menschen dan niet dat het voor deze militairen iets verschrikkelijks is om maar steeds aangegaapt te worden? En dit zijn niet alleen de kinderen, maar ook de pa's en ma's zelf! Met dank voor de opname. GITZE. Zijn onze kinderen muzikaal? Dit is een door den heer Jan Keijzer, muziekleeraar en leeraar paedagogiek M. o.b. te Rotterdam, geschreven handleiding ■voor het onderzoek naar den muzikalen aanleg, en bestemd voor ouders, muziek leeraren en onderwijzers. Aan dat onder zoek gaat een korte ontleding van het be grip muzikaliteit vooraf en een „revue -van misverstanden over de beteekenis van het woord muzikaliteit". Die muzikaliteit kan verschillend zijn en daarom verdeelt schr. haar in Instinctieve, Intellectueels- en In tuïtieve eigenschappen. Door instinctieve eigenschappen geniet men van welluidende samenklanken, van de klank, pracht van menschelijke stemmen, van instrumenten, waardoor men het zinnelijk genot maakt van prikkelende rhytmen. Door middel van onze muzikale instincten worden wij mee gesleept door hetgeen instinctief leeft in een compositie. Door ons muzikaal intel lect begrijpen wij hetgeen „intellectueel" is in een compositie, kunnen wij den logischen samenhang, den bouw van het toonlichaam volgen, en door intuïtieve eigenschappen kan men kennis nemen van hetgeen achter de noten is, waardoor men den inhoud, het „gebeuren" of de essentie van een compo sitie verstaan. Bij een individueel onderzoek naar muzi kaliteit worden een aantal vragen gesteld betrekking hebbende op de muzikale gedra gingen in de eerste en latere kinderjaren, op ht genoten muziekonderwijs, op de be langstelling voor volks- en voorcultuurmu- ziek bij naaste en verder afgelegen fami lieleden; bij kleine kinderen ga men na hoe zij op muziek reageeren, of zij zingen, en hoe zij zingen. Voor onderwijzers van lagere scholen, die tevens zangonderwijs moeten geven, acht Schrijver het van belang te weten of zich onder hun leerlingen kinderen met een muzikale begaafdheid bevinden. Onderzoek daartoe kan men op verschillende manieren doen zooals schrijver aangeeft. Het tweede deel van dit boek begint met: 1. De muzikale kleuter (a. Erfelijkheid en milieu, b. de eerste uitingen van muzikali teit. Over die eerste uitingen spreekt schrij ver hoe Frankje van E., 20 maanden oud, op muziek reageert; c. de muzikale gedragin gen van kleuters van 3 tot 5 jaar, waarvan de kenmerken zijn: een gering aantal tonen, kleine toonomvang, kleine intervallen.) Dit hoofdstuk wordt gevolgd door a. De psycho logie van het kind der lagere school, b. mu ziek psychologische eigenaardigheden waar van onderzoekingen hebben aangetoond, dat het muzikale intellect zich tot het 10e jaar geleidelijk ontwikkelt. Schrijver doet mede- deeling van verschillende proeven op dat gebied genomen en ook hoe hij zich de eerste muziekles denkt, met een jongen van tien jaar. Dit hoofdstuk sluit met het geven van verschillende proeven die er een. groote plaats innemen. 3. De muzikale jongere van 1418 jaf^r. a. De psychologie van het kind der middel bare school. Ook hier weer vele proeven met noten voorbeelden. Onder d. wordt over Jass gesproken, waarvan o.m. ver klaard wordt dat Jass-muziek, die haar (Ongecorrigeerd.) BEPERK NIET-AUTOMATISCHE TELEFOONGESPREKKEN NA DONKER. De bezetting van de telefooncentrales voor plaatselijke en intercommunale gesprekken is na het invallen van de duisternis sterk verminderd, daar de telefonisten, als gevolg van de inkrimping der verkeersmiddelen in verband met de verduistering, moeite heb ben om thuis te komen. Daarom wordt het publiek dringend ver zocht, telefoongesprekken, waarvoor de be middeling van telefoonpersoneel noodig is, zooveel mogelijk te beperken, Vraagt men zulke gesprekken aan, dan is het bovendien mogelijk, dat men zeer lang moet wachten, voordat de verbinding tot stand komt. Automatisch, plaatselijk en intercommu naal telefoonverkeer kan te allen tijde nor maal plaats vinden, daar hierbij hulp van personeel onnoodig is. Wielrennen ZAL SCHULTE pOK WEGKAMPIOEN WORDEN. Saes bij de onafhankelijken favoriet. Het is opmerkelijk, dat geen der titel houders 1939 deelneemt aan de nationale wegkampioenschappen, welke Zondagmid dag te Zandvoort worden gehouden. Engel, de amateurkampioen, ontbreekt op het appèl, de kampioen der onafhankelijken Tacken heeft niet ingeschreven, terwijl ook de profkampioen Hellemons verstek laat gaan, hetgeen begrijpelijk is, omdat hij dit seizoen nog niet aan den start is versche nen. Kan het kampioenschap der amateurs een verrassing brengen, hetzelfde kan men zeggen van den wedstrijd voor de onaf hankelijken en voor dien van de professio nals. De inschrijvingen der onafhankelijken zijn tot 33 gestegen en van hen is de Lim burger Guus Saes, die dit seizoen de Ronde van Hoograven en die van Edam won, sterk favoriet. De pas 21-jarige renner weet zijn krachten altijd goed te verdeelen, hetgeen zeker noodig is in een kampioenswedstrijd over 170 km. Voorts beschikt hij over uit stekende sprintcapaciteiten en mocht de wedstrijd in den sprint worden beslist dan heeft de Weertenaar zeker goede kansen voor den titel. Maar ook de Amsterdammer Cor de Groot en de renner uit Made, Cees Joosen ziin niet uit te schakelen, vooral de eerste nieh di het Vorig jaar tweede is geworden bij de amateurs en nu bij de onafhankelijr ken deelneemt. De Oostelijke vertegen woordiger Sprenkelink was het vorig jaar geweldig op dreef, dit jaar heeft hij, voor zoover ons 'bekend is, niet in wedstrijden gereden, zoodat wij over zijn huldigen vorm weinig of niets kunnen zeggen. Ten slotte willen wij voor deze categorie nog noemen Jan Hofstede (Gouda), Antoon Steenbakkers 'St. Michielsgesie'.), Oor Wijdenes (Eindhoven), Jacq. van Vliet (Gouda) en Albert Lodewijks (Leiden), al weten wij niet zeker of de laatste inder daad aan den start zal verschijnen. Rest ons nog te vermelden, dat nieuwe lingen, beginnelingen en veteranen vóór de kampioenschappen een wedstrijd zullen rij den. De amateurs, onafhankelijken en pro fessionals starten daarna tezamen om 1 uur op den Boulevard te Zandvoort. Het circuit is het beste te bereiken met trein en tram tot Zandvoort en degenen, die met de fiets komen, kunnen het gemakelijkst de Zand- voortschelaan nemen tot aan de badplaats; stallingen zijn er ruim voldoende in Zand voort, ook in de .omgeving van start en finish op den Noordboulevard. Met de professionals is het een eigenaar dige zaak. Er staan namen op de inschrij- vingslijst, die op dezen langen afstand abso luut geen kans maken, temeer niet, omdat men vrijwel zeker kan rekenen op een zeer. hoog tempo van den aanvang af, zoodat alles tenslotte aankomt op de reserves in de laatste 40 a 50 k.m. Weinig of geen natio- nalen stayerkampioen, Boëyen (Oss), Bak ker (Zaandam), Pellenaars (Terheyden), die nog steeds niet heelemaal fit is, Wals (Tilburg) en Fransman (Amsterdam). Nu Lamforigts en Seyen nog steeds niet in het land teruggekeerd zijn waarschijnlijk vertoeven zij in Spanje maken Pauwels, Reuter en Over weel voortreffelijke kans op den titel beslag te leggen. Maar wat zal Gerrit Schulte doen, zal hij ondanks de vele baan wedstrijden der laatste jaren nog over voldoende hardheid beschik ken om in dit kampioenschau een rol van beteekenis te spelen? Mocht deze vraag in bevestigenden zin beantwoord kunnen wor den, dan heeft Schulte inderdaad kans om dit jaar twee nationale titels te veroveren, één op de baan en één op den weg, een uni cum op zich zelf. Maar de winnaar kan even goed te vinden zijn tusschen Aat van Amsterdam, Braspenninx, de Tour de France-renners De Korver en Gommers, den Rotterdamder van Gent, die dit jaar in vorm is, Verveer en Van der Voort. In totaal hebben 22 beroepsrenners inge schreven, een aanzienlijk aantal! Maar wij zijn bepaald nieuwsgierig hoeveel van hen den wedstrijd zullen uitrijden. Hopen wij tenslotte dat goed weer dê kampioenschappen zal begunstigen, dat vele duizenden zich langs het Zandvoortcshe cir cuit zullen verzamelen om den wedstrijd bij te wonen en dat het pechduiveltje zoo wei nig mogelijk slachtoffers zal kiezen. plaats heeft als middel' voor amusement nooit het doel van den muziek-paedagoog kan zijn. Het onderdeel f. behandelt het .muzek-onderwijs aan middelbare scholen. Het derde deel geeft ervaringen met in- dividueele onderzoekingen, en met groeps- onderzoekkringen, daarna Litteratuur en toelichtingen, waarmede dit uit 104 blad zijden bestaande boek eindigt. Wanneer men in dit boek begint te lezen, zal men al heel spoedig met belangstelling verder gaan lezen omdat, het zooveel wetenswaar digs geeft en de schrijver een onderhou dend verteller is. De bekende mudicoloog Efluard Reeser schreef voor dit boek een van groote waar deering getuigende inleiding en de N. V, Uitgeversmaatschappij W. L. en J. Brusse, zorgde voor een keurige uitgave. A. K. Een gemeenschappelijk commu niqué gepubliceerd. Over de opening dpr Roemeensch-Hon- gaarsche onderhandelingen is gister het volgende gemeenschappelijk communiqué gepubliceerd: „Vandaag te 12 uur zijn de delegaties, die met het voeren der Hongaarsch-Roe- meensche onderhandelingen belast zijn, in een openingszitting bijeengekomen. De bijeenkomst werd gehouden in de groote zaal van het paleis der stichting-Bibi- cescu. Na de openingswoorden, het uitspreken der wenschen voor het welslagen der be sprekingen en de uitwisseling der vol machten heeft de gezant von Hory den leider der Roemeensche delegatie, Valer- pop, de Hongaarsche voorstellen over handigd. Het Roemeensche standpunt en de voorstellen der Roemeensche regeering zullen worden uiteengezet in de volgende bijeenkomst, die Maandag a.s. te tien uur op dezelfde plaats zal worden gehouden". De Roemeensche delegatie is te 16 uur met den trein naar Boekarest vertrokken. Zij zal daar vanavond te tien uur aan komen en de regeering de Hongaarsche voorstellen voorleggen. VERLIEZEN AAN VLIEGTUIGEN. De bij de gisteren gevoerde luchtgevech ten bedragen volgens de tot nu toe ont vangen bericht 89 Britsche vliegtuigen en 27 Duitsche vliegtuigen. Verder werden 22 Britsche versperringsballons en een Brit- schen torpedojager door Duitsche vliegtui gen vernietigd. ENGELSCH „ULTIMATUM" AAN EGYPTE? De Britsche ambassadeur te Cairo, sir Miles Lampson, heeft naar Stefani uit Rome meld.,, volgens de Messagero na een bewogen onderhoud met koning Faroek van Egypte aan dezen een „ultimatum" laten overhandigen, dat in geval van ver deren tegenstand tegen de Engelsche wen schen voorziet in de volgende maatrege len: 1. afzetting van den Egyptischen koning; 2. de vroegere Egyptische minister president Ali Maher Pasja en andere leden der vroegere Egyptische regeering, die zich verzet hebben tegen den Engel- schen eisch tot deelname aan den oorlog, zullen voor een krijgsraad worden ge daagd; 3. de vroegere chef van den Egyptischen generalen staf, Aziz El-Masri Pasja, wiens Engelsche gezindheid bekend is en die eens den leider van de Britsche militaire delegatie, generaal Mac Rready, wegens den slechten toestand van het Egyptische oorlogsmateriaal verwijten maakte, zal eveneens voor een krijgsraad worden gedaagd; 4. den opperbevelhebber der Britsche strijdkrachten in het nabije oosten, gene raal Wavell, zullen souvereine bestuurs rechten worden verleend. DE ENGELSCHE BLOKKADE TEGEN FRANKRIJK. In een interview met de New-York Times heeft de Fransche minister van buitenlandsche zaken, Baudoin, gezegd te hopen, dat Engeland de blokkade tegen Frankrijk zal verzachten. Deze blokkade zal voor het Fransche volk ernstige ge volgen hebben, doch kan Duitschland nauwelijks deren. Baudoin verklaarde, dat hij Engeland duidelijke toezeggingen heeft gedaan, dat de doorgelaten levens middelen slechts de Fransche bevolking ten goede komen. Het Engelsche stand punt achtte hij noch juist noch juridisch te verdedigen. De productie der Franscne koloniën is voldoende voor Frankrijks behoeften en zou uitsluitend met Fransche schepen vervoerd kunnen worden. DE ONDERGANG VAN DE „TRANSSYLVANIA" Naar aanleiding van het tot zinken brengen van het 17.000 ton groote Brit sche hulpkruiser „Transsylvanja" wordt vernomen, dat de aanval van de Duitsche duikboot bij stikdonkeren nacht en zware zee werd gedaan. Van de ongeveer 350 opvarenden kon een deel worden gered. Na door de torpedo getroffen te zijn, bleef het schip nog geruimen tijd drijven, doch moest bij het aanbreken van den dag worden opgegeven. Engelsche patrouillevaartuigen bescho ten. - Bij Kaap Grisnez zijn gister Engelsehe patrouillevaartuigen door Duitsch lucht doelgeschut onder vuur genomen en aan zienlijk beschadigd. Verscheidene treffers wérden waargenomen: zij veroorzaakten branden, die van verre te zien waren. De vaartuigen veranderden van koers en ver dwenen in Noordwestelijke richting. Britsch vrachtschip getorpedeerd. Mackay Radio meldt, dat het Britsche vrachtschip Clan Mcphee (6628 b.r.t.) ten Westen van Ierland is getorpedeerd. Spaansc{ie schepen naar Gibraltar opge bracht. - Het Spaansche tankschip „Pam pero" en twee Spaansche koopvaardijsche pen zijn gisteren door de Engelschen ge dwongen de haven van Gibraltar aan te doen, waar de lading nauwkeurig werd on derzocht en de passagierslijst werd gecon troleerd. De Spaansche schepen zijn tot dusverre nog niet vrijgegeven. Spoorwegongeluk in Nool'd-Italië. - Op de lijn VareseLuino zijn gisteravond twee treinen in een bocht met elkaar in botsing gekomen. De beide electrische locomotieven schoven in elkaar. Van de ongeveer 300 rei zigers werd een vijftigtal gewond. Van tien hunner is de toestand ernstig. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig en te bevragen aan het Bu reau van Politie, Kerkplein te Alkmaar, de navolgende voorwerpen, als gevonden aangegeven in het tijdvak van 31 Juli tot en met 12 Augustus 1940: slinger van auto, tankdop van Chevro let, kinderarmbandje, rozenkrans in étui, portemonnaie met inhoud, nummerbord, kralen snoer, beige damesmantel, acte- tasch inhoudend kleeding, fietspomp, blauw-witte ceintuur, Fransche deursleu tel, leege portemonnaie, 50 gram gewichtje. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen de volgende voorwer pen, als gevonden aangegeven in hetzelf de tijdvak: gouden heerenring, Emmerich, Geester singel 12; tasch inh. boter en margarine, van der Borden, Steijnstraat; shawl, de la Bije, St. Annastraat 33; ceintuur, de la Bije, St. Annastraat 33; portemonnaie met inhoud, Renckens,1 Schoutenstraat 4; rijwielbelas- tingmerk in étui, Smeers, Pr. Hendrikstraat 14; portemonnaie met inhoud, de Graaf, Nieuwpoortslaan 66; zwart taschje met in houd, de Waart, van Scorelkade 31; rijwiel- belastingmerk in étui, B. Geels, Akerslaan 45; idem, Blom, Bierkade 43,; ceintuur (bei ge), A. Bakker, Friescheweg 57 B; emmer, R. Peereboom, St. Jacokstraat 26; bruine hoed, van Eeten, Westerhofje 13; kniptang, Wigman, Koningsweg 81; zwarte motor handschoenen, Kors, Overdiestraat 10; lapje witte zijde, C. Venneker, Laat 90. Boodschappentasch, W. de Boer, Tous- saintstraat 18; vulpen, G. Groenenberg, le Constantijn Huijgensstraat 31b, Amster dam; zwarte vulpen, P. A. Veer, Zout- straat 2; broche, L. Madder, Keizerstraat 22; 14 pond koffie, Dröge, R. Visseher- straat 16; verchroomd damespolshorloge, H. Schouten, Breedstraat 43; geldbuideltje met inhoud, N. Keijsper, Wilhelminalaan 9; gouden ring, N. Oud, B 132, Heiloo; Lips-sleutel, L. Sassen, Zocherstraat 7; portemonnaie met inhoud, Niessink, Bo- venweg 92 te Sint-Pancras; groenten- kaart, B. Jansen, Heul 22. Jongensjas met mutsje, G. van 't Hof, Liefdelaan 4; rozenkrans, P. Ruiter, Dijk graafstraat; vijl, G. Kaai, Vogelzang 19; zil veren schakelarmband, D. Kok, Veerstraat 8; Duitsch boek met cahier, T. de Boer, Doelenstraat 2; roode portemonnaie met in houd, W. P. Knake, Forestusstraat 17; nik kelen polshorloge, C. Brinkman, Dahlia straat 14; koperen gootsteenrooster, N. Hof, Koningsweg 82a. Zilveren armband, T. Verbeek, St. Antho- niusstraat 4; damespolshorloge, R. van der Schoor, Middenweg G 13, Heerhugowaard nikkelen damespolshorloge, T. Baars, Dr. Schaepmankade 4; boord in zalje, Beem- sterboer, Baansingel 25 B; een knipmes, W. Wijnands, van Everdingenstraat 16; heeren- portemonnaie met inhoud, Romar, Fnidsen 1x6; tompouce, J. H. van den Broek; 2e Landdwarsstraat 27; fietstasch, G. Schoen, Groenelaan 14; roode shawl,-W. Pannekeet, Lindenlaan 68. Weck-ringen, Joosten, Stationsweg 60; bankbiljet van ID, C. Iwenn, Zocherstraat 9; pennemesje, Borjeson, Kanaaldijk 18; sportriem, E. van Zwanenburg, 2e Kabel- straat 7; twee ceintuurs, D. Toorenburg, St. Jozefstraat 1. Indien men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, gelieve men daarvan kennis te geven aan het bureau van politie. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 17 Aug. 1940. .Op de heden gehouden botermarkt was de aanvoer 812 stuks van y, kg en de prijs: groothandel 70 75 cent en kleinhandel 85 cent per kg. Vaten 73.50. Handel matig. 11375 stuks Kippeneieren (groothandel) 4.755 per 100 stuks. Handel matig. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 16 Aug. 1940. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 2f 4.75, Aalbessen 618, Appelen .f 27, Druiven 3650, Gele kool 3.50, Peren 218, Pruimen 10 16, Roode kool 2.505, Spinazie 2 7, Snijboonen 1017, Dubb. spercie- boonen f 6—12, Tomaten 9.5015 per 100 kg: Andijvie 1f 2.20, Bloemkool le s. 1016 2e s. 410, Groene kool 3.50, Kropsla .f 1f 2.40, Komkommers f 2.40 5.50, Meloenen 625 en Perziken 1 5 per 100 stuks; Peterselie 1, Rabar ber i—2.50, Selderie 1 en Wortelen 4 8 per 100 bos; Postelein per bakje 1635 cent. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Aug. 1940. (Langendijker Groentenveiling). 130000 kg Roode kool 33.60; 11600 kg Gele kool 45.90; 39000 kg D. witte kool 2 2.30; 7400 kg Uien 3.505, drielingen 33.10, nep 44.30; 3500 kg Bieten 12.60; 172000 kg Aardappelen: Schot- sch emuizen 3.704.20, Kriel 1.502, Drielingen 22.70, Eigenheimers f 3.50 4.50, Blauwe Eigenheimers 3.60 4.30; 10 kg Snijboonen 11; 6250 kg Sla- boonen 9.50,f 10.50; 325 kg Druiven (Alicante) f 29.2029.30; 1000 kg Zilver uien 1.10, nep 8.7013.10 en drielingen 2.904; 400 kg Augurken: A 23 23.20, B 14.10, C 7.50 en D 5.80. NOORDSCHARWOUDE, 17 Aug: 1940. (Noordermarktbond). 14100 kg Roode kool 33.40; 1800 kg Gele kool 2.80—4.30; 16500 kg Uien 4.104.80, drieling uien 3.203.40, nep uien 4—4.60; 100 kg Bieten 2.10; 165300 kg Aardappelen: Schotsche muizen 3.704.20, Bonken 3.70, Drieling muis 2.303.60, Kriel 1.50, Bintjes 2.803.30, Eigenheimers 44.50, Blauwe Eigenheimers 3.70 4.30 en Bevelanders f 3.80; 45300 kg Vroe ge witte kool 22.30; 22600 kg Slaboo- nen 9.5011.10; 2300 kg Zilveruien 1,f 1.10, nep 10.4012.30 en drieling 1.60. WARMENHUIZEN, 16 Aug. 1940. 64100 kg Aardappelen: Schotsche muizen 3.90 4.40, grove 3.70 en drielingen 2.70. Eigenheimers f 3.704.60 en Bintjes 2.40 2.90; 2975 kg Roode kool 3; 11000 kg Witte kool 2; 1350 kg Slaboonen 9.60 10.30.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3