JCeck Sxhool JUMicaties .3$.Mcg&diike $Iand Spott HEERHUGOWAARD STOM PETOREN WIERINGERWAARD Beleediging van Hitler. Radioprogramma voor Woensdag. Marktberichten EERSTE BLAD. 3 Geslaagd. De heer A. Ruijter, ambtenaar ter se cretarie alhier, slaagde Maandag te Haar lem voor 't examen gemeente-administratie. Benoemd. De heer K. de Boer Jbz., alhier, is be noemd tot controleur bij den centralen crisis-controledienst afdeeling Zuivel, met als standplaats Breda. Concert mannenkoor. Met zeer veel genoegen hebben we Zon dagavond kennis gemaakt met het mannen koor uit Den Helder, dat met leden van de Schager vereeniging een uitvoering heeft gegeven in de zaal van den heer Breed. Een mannenkoor was voor ons iets geheel nieuws, doch de aanwezigen zullen zeer zeker met ons overtuigd zijn, dat de zan gers ons een genotvollen avond hebben bezorgd. De voorzitter van 't comité heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder den burgemeester, en deelde mede, dat deze avond een tweeledig doel had: ten eerste om zooveel mogelijk geld bijeen te krijgen voor de meest getroffen vluchtelingen van Den Helder en ten twee de propaganda te maken voor den zang. Begonnen werd met een paar zware num mers, n.l. „Neerlands Mannenzang" en „Te huis", gevolgd door „Ecce quomodo mori- tur" en „Beati Mortui". Onder de leiding van den heer Leeuwens werden deze num mers schitterend vertolkt. De prachtige tenoren en de diepe basstemmen maakten een mooi geheel. Onze zangvereeniging „Apollo", die voor dezen avond medewer king had toegezegd, bracht een drietal lied jes, n.l. „Bruidsvaart in Hardanger", „Dir, dir, Jehova, will ich singen (uit de Mat- thaus Passion) en een marschliedje. De heer van Ham was met de keuze van deze nummers zeer gelukkig geweest. Het daverend applaus was wel verdiend. Wat zou „Apollo" nog veel kunnen doen, wan neer er eenige heeren zich als werkende leden kwamen aanmeldend Een gelukkige gedachte van''t comité is 't geweest om voor afwisseling Daan Pool uit te noodigen. Hij had 't publiek al weer heel spoedig te pakken, met ernst zoowel als met luim. Het laatste nummer van het programma, een humoristische zangersmarsch, werd nog als toegift gezongen, zonder den dirigeerstok. NIEUWE MINIMUMPRIJZEN VOOR GROENTEN. Voor binnenland geveild. De nieuwe minimum- en vergoedings- prijzen, welke met ingang van Maandag 19 Augustus zullen gelden voor de uitsluitend voor het binnenland geveilde producten, zijn anders dan die waarmee tot'nu toe werd gerekend. Verscheidene zijn lager. Zoo is de minimumprijs van tomaten gesteld op 7 per 100 kg., de vergoedingsprijs van goed gekeurde kwaliteit 6 en voor afwijkend 5 per 100 kg. Meloenen ophoudprijs 6, vergoedingseprijs goedgekeurd 5 en af wijkend 4 per 100 stuks. Voor per kg. geveilde andijvie is de op- houdprij fs 2, de vergoedingsprijs voor goed gekeurd 1.75 en voor afwijkend 1.50 per 100 kg. Voor per stuk geveilde andijvie is de ophoudprijs 1, de vergoedingsprijs 0.75 voor goedgekeurd en 0.50 voor afwijkend per 100 stuks. De ophoudprijs voor bloemkool is 4 per 100 stuks, de vergoedingsprijs voor goedge keurde 3.50 en voor afwijkende 2.50 per 100. Stek-bloemkool wordt opgehouden op 2, maar hiervoor gelden geen vergoedings- prijzen. Enkele en dubbele stamprinsesseboonen en stamsnijboonen zonder draad, stoksnnijboo- nen en spekboonen hebben 6 per 100 kg. als ophoudprijs en een vergoedingsprijs voor goedgekeurd van 5 en van 4.50 voor af wijkende kwaliteit. Pronkboonen, ophoud prijs 4, vergoedingsprijs voor goedgekeurd 3.50, afwijkend 3 per 100 kg. Voor komkommers, zoowel glas-, als plat- glaskomkommers, geldt als ophoudprijs 2 per 100 stuks, vergoedingsprijs voor goedge keurd 1.50 en voor afwijkend 1 per 100 stuks. Kroten, gebost, ophoudprijs 0.80, vergoedingsprijs voor goedgekeurd 0.60 en voor afwijkend 0.50 per 100 bos. Kroten, lange en ronde, ophoudprijs 1.20, vergoedingsprijs goedgekeurde kwaliteit 1 en afwijkende 0.80 per 100 kg. Roode en savoye kool, ophoudprijs 2, vergoedingsprijs, goedgekeurd 1.50 en af wijkend 1 per 100 kg. De minimumprijs voör witte kool is 1.20 per 100 kg., de vergoedingsprijs voor goed gekeurd 1, afwijkend 0.70 per 100 kg. Bospeen heeft 3.50 per 100 bos als op houdprijs, de vergoedingsprijs voor goedge keurde bedraagt 3, voor afwijkende 2 per 100 bos; waschpeen ophoudprijs 2.50, vergoedingsprijs voor goedgekeurd 2, af wijkend 1.50 per 100 kg. Breekpeen, sor teeringen A en B, ophoudprijs 1, vergoe dingsprijs voor goedgekeurd 0.80, afwij kend 0.50 per 100 kg. Exportprijzen. De minimum-exportprijzen zijn voor het grootste gedeelte onveranderd gebleven. Roode kool tot en met 3 kg. per stuk heeft 3 als minimumprijs, evenals de savoye kool. Roode kool, zwaarder dan 3 kg. wordt niet beneden 2 verkocht. Witte kool is teruggebracht van 2—1.50 per 100 kg. Stokboonen zijn gesteld op 10.50, pronk boonen 6.80 per 100 kg., stamslaboonen witte zonder draad 9.30, witte met draad 7.80 en bonte 5.80 per 100 kg. Zilvernep is verlaagd van 8—7.80 per 100 kg. BEROEPEN. Ds. Rasch, herv. predikant te Egmond aan den Hoef en Egmond-Binnen, is beroepen te Borger (Dr.) WEER EEN PREDIKANT TE HEM— VENHUIZEN. Beroep aangenomen. Ds. Proost, te Rotterdam, die beroepen was voor de gecombineerde hervormde gemeenten te Hem en Venhuizen, heeft dat beroep aangenomen, en zal in Sept. zijn intrede doen. Ds. K. T. Proost is 57 jaar oud, zegt de N. H. Ct., werd in 1912 candidaat en kwam in Oosterleek. Twee jaar daarna vertrok hij naar Drempt (Geld.) In 1917 nam hij een beroep aan naar Zwolle, waar hij 13 jaar werkte. Hierna werd hij eervol ontslagen wegens benoeming tot directeur van „Ons Huis" te Rotterdam. DE DOOPSGEZINDE GEMEENTE TE NIEUWE-NIEDORP. Een tijdelijke predikant. Tot de Heldersche vluchtelingen, die zich in de gemeente Nieuwe Niedörp heb ben gevestigd, behoort de doopsgezinde pre dikant ds. Smit. Deze heeft zijn intrek met twee andere gezinnen in de pastorie der doopsgezinde ge meente genomen en zal hier zoolang zijn verblijf duurt den dienst waarnemen, aan gezien de predikantplaats in de doopsge zinde gemeente vacant is. In de kerk zijn, zooals bekend, kunstschatten van het Rijk geborgen. Dientengevolge wordt er nu om de veertien dagen door de doopsgezinden dienst gehouden in de hervormde kerk. Zondagmorgen heeft ds. Smit zijn intrede gepredikt, waarbij, behalve de leden der gemeente, verschillende geëvacueerden uit Den Helder aanwezig waren. Aan het einde van zijn rede, welke met groote aandacht werd gevolgd, wendde de nieuwe predikant zich met enkele woorden tot den burgemeester, alsmede tot het doopsgezinde kerkbestuur. DRANKWET (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van den heer D. Ottink, alhier, om een verlof A. verlof voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders in het perceel Kooltuin nr. 19. Binnen twee weken na dagteekening kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit. verlof indienen. Alkmaar, 20 Augustus 1940. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET, Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van den heer E. Scheepmaker, alhier, om ver gunning tot het oprichten van een inrich ting voor het branden van koffie, pinda's en mout, waarin zal worden geplaatst een electromotor van 2 pk, in het perceel Kanaal kade nr. 14. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten stadhuize, mondeling op DINSDAG, 3 SEPTEMBER a.s., voor middags te ELF uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór ge- melden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 20 Augustus 1940. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belanghebben den mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 21 Augustus tot en met Dinsdag 27 Augustus 1940 de volgende kleuren bon nen geldig zijn: Margarinebonnen blauwe kleur; 1 Vetbonnen witte kleur. Alkmaar, 19 Augustus 1940. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. Zifting van het Duitsche landgerecht. Straffen van 2h en 3 jaar. In een der zalen van het voormalige ministerie van algemeene zaken zijn gister de eerste zittingen van het Duitsche landsgerecht gehouden, in welke zittingen verschillende gevallen van beleediging van Hitier zijn behandeld. De groote zaal was langs de wanden behangen met hakenkruisvlaggen, terwijl achter de tafel van den rechter een bron zen borstbeeld van den Führer was ge plaatst Rechter was dr. Schlüter, terwijl als aan klager optrad dr. Koblitz. Als eerste beklaagde stond terecht de 31-jarige verpleegster van Fransche na tionaliteit mej. E. Lauterbach, die op 1 Augustus op een boom in het Haagsche bosch, nadat de daarop geschreven woor den: „Dood Hitier, leve Engeland" waren weggewischt, deze woorden opnieuw op dien boom -heeft aangebracht. De beklaagde gaf dit feit toe, waarna de aanklager er op wees, dat dit gerechts hof in het bezette Nederlandsche gebied tot taak heeft aanvallen tegen het Duitsche rijk te vervolgen. Er is nauwelijks een zwaarder vergrijp denkbaar dan beleedi ging van den Führer, den man, dien het Duitsche volk aan het hoofd heeft gesteld, omdat het zooveel aan hem te danken heeft. Zoo'n hoofd mag niet aangetas wor den. Wat beklaagde gedaan heeft, is vol gens spr. des te zwaarder, omdat de be leediging gericht is tegen de man, die Nederland zoo bijzonder edelmoedig heeft behandeld. Hier kan slechts een zware straf in aanmerking komen en spr. vroeg daarom, mede met het oog op het feit, dat hier een voorbeeld moet worden gesteld, een veroordeeling tot 4 jaar gevangenis straf. De rechter, onmiddellijk vonnis wijzen de, achtte het gebeurde zeer ernstig, doch was iets milder ten aanzien van de straf maat. Beklaagde hoorde n.l. een gevange nisstraf van 3 jaar tegen zich uitspreken. Ook de tweede zaak betrof een beleedi ging van Hitier en wel door den expediteur Lageman uit Bussum. Deze was op 21 Juli met eenige vrienden in Amsterdam op stap geweest en kwam daarna in café Hubert, waar hij volgens de telastelegging beleedigende woorden voor den Führer heeft gebezigd. Beklaagde zegt van te voren 15 a 16 glazen bier te hebben gedronken. Toen hij in het bewuste café kwam, zag hij daar een portret van Adolf Hitler hangen, waar op hij tot zijn vrienden heeft gezegd: „Het is hier een n.s.b.café. We drinken ons glaasje bier leeg, want we moeten hier niet wezen". Beklaagde geeft wel toe dat er een- beetje ruzie is 'geweest, en dat hij bij het weggaan heeft gezegd: „Ze zijn hier als een dief in den nacht binnengekomen". Voor den Führer beleedigende woorden heeft hij echter niet gesproken. Als getuige verklaarde mevr. Hubert, dat Lageman geenszins dronken was. Toen hij het portret van Hitier zag, vroeg hij: „Hoe heb je den moed, dat op te hangen?" Getuige heeft hierop geantwoord: „Omdat ik meer respect heb voor wat Hitier voor zijn land gedaan heeft dan voor hetgeen onze Koningin heeft gedaan." Lageman heeft toen verschillende voor den Führer zeer beleedigende woorden (welke hier niet voor een herhaling in aanmerking komen) gebezigd en die woorden later nog eens herhaald. De volgende getuige, de expeditieknecht Rcth, die in het café aanwezig was, be vestigde de verklaringen van getuige Hu- bert, evenals de in het café werkzaam zijnde pianist. Na het v ;orgevaller.e heeft getuige Roth de zaak bij de politie aangegeven. Twee getuigen a décharge verklaarden geen beleedigingen te hebben gehoord. De aanklager, dr. Koblitz, merkte op, dat wanneer een inwoner van een bezet land zich veroorlooft, het hoofd van den overwinnenden staat te beschimpen, hij daarvoor moet boeten. Dergelijke dingen moeten energiek worden vervolgd, aange zien het hier een eerezaak van Duitsch- land geldt. Ten einde die aangevallen eer te herstellen en mede, omdat voor anderen een ernstig voorbeeld dient te worden ge steld, is een zware straf hier gewenscht. Beklaagde is agressief tegen Duitschland opgetreden. De aanklager vroeg vervolgens veroordeeling tot 4 jaar gevangenisstraf. Bij het hooren van dezen eisch barst beklaagde in snikken uit en betuigde nogr maals zijn onschuld. De rechter overwoog in zijn vonnis, dat bij de zeer positieve verklaringen van drie getuigen de ontkenning van beklaagde niet kan worden aanvaard. Daar hij de schuld van beklaagde bewezen achtte veroor deelde hij dezen tot een gevangenisstraf van 2% jaar. Naar verboden zender geluisterd. Ten slotte werd een klacht over het luisteren naar een verboden zender be handeld. De hotelier Giffart uit Arnhem had op 26 Juli met vrouw en dochter en twee pensiongasten in zijn woonkamer naar de Engelsche radio geluisterd. Beklaagde zegt, dat, terwijl het gezelschap aan het luisteren was, twee agenten voorbij het raam kwamen. Die agenten komen wel meer bij beklaagde in verband met de nachtlijsten. Ook nu kwamen beide man nen binnen en zij bleven luisteren tot het einde van de uitzending, waarna de een het nachtregister controleerde, terwijl de ander proces-verbaal opmaakte. Beklaagde keek daar zeer van op, om dat wel vaker politie-agenten bij hem naar buitenlandsche zenders kwamen luisteren. Beklaagde zeide daardoor dan ook den indruk te hebben gekregen, dat het luiste ren naar aen Er gelschen zender in dezen kring niet zoo erg was. Hij ach te zich ge heel te goeder trouw, aangezien hij anders bij het zien aankomen der agenten, heel gemakkelijk een anoer station had kunnen draaien. Ten slotte deelde beklaagde mede, dat hij geenszins anti-Duitsch gezind is en dat hij heelemaal niet sympathiseert met Engeland. De aanklager zeide gistpren persoonlijk in Arnhem een onderzoek te hebben inge steld. Van beklaagdes vrouw en van een pensiongast heeft spr. vernomen, dat men we! wist, dat het luisteren verboden was, maar dacht, dat het zoo erg niet was. In zijn requisitoir zei dr. Koblitz o.m„ dat iedereen weet, dat de Engelsche zen der leugens brengt. Men maakt daarbij propaganda tegen Duitschland, neemt het dan niet zoo nauw met de waarheid. Spr. vroeg tenslotte veroordeeling tot een ge vangenisstraf van 1 jaar en 2 maanden en bovendien tot een boete van 3O0 bij niet betaling te vervangen door 30 dagen ge vangenisstraf. De rechter waardeerde de verzachtende omstandigheden iets hooger en veroordeelde beklaagde tot een gevan genisstraf var. 6 maanden en een geldboe te van 500 gulden, subs. 100 dagen gevan genisstraf. ALKMAAR. GEBOREN: Hermine A. C. M., d. van Wilhelmus J. M. Dekker en A. J. A. M. Wap. Elisabeth, d. van Dirk de Waard en H. van der Velde. Erik D., z. van Dirk Nap en A. M. Koning. GETROUWD: Willem Hartong van Ark en Alberdina Oolders. OVERLEDEN: Carolina van Appelen, weduwe van A. van Nus, 87 jaar. JAARSVELD, 414,4 M. VARA-Uitzending. 8.Berichten ANP, gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje. 10.VPRO: Morgenwijding. 10.15 Pianovoordracht. 10.45 Declamatie. 11.Zang en orgel. 11.30 Declamatie. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.Berichten. 12.05 Esmeralda en solisten. 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 1.15 VARA-orkest. 2. Voor de vrouw. 2.30 VARA-orkest 3.Zang en orgel. 3.30 Voor de kinderen. 5.15 Berich ten ANP. 5.30 Esmeralda. 6.15 Reportage. 6.35 Volkszang. 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 Berichten. 7.20 Felicitaties. 7.30 Lezing. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.Berich ten ANP. 8.15 Puzzle-uitzending. 8.30 VARA- orkest en soliste. 9.15 Radiotooneel. 9.40 VARA-orkest en soliste. 10.15 Berichten Berichten ANP en sluiting. - KOOTWIJK, 1875 M. AVRO-Uitzending. 7.Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (Engelsch). 7.30 Gramofoonmuziek. (Om 8.Berichten ANP). 10.Morgenwijding. 10.15 Gramo foonmuziek. 10.30 Ensemble Jonny Kroon. (11.15—11.30 Berichten - Engelsch). 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 1.Muziekkorps van het Duitsche Luchtwapen. 2.Ber. (Duitsch). 2.15 Concertgebouw-orkest, Toonkunstkoor en solisten. 3.15 Berichten (Engelsch). 3.30 AVRO-Amusementsorkest en gramofoon muziek. 5.Berichten (Duitsch). 5.15 Be richten ANP. 5.30 Omroeporkest. 6.15 Be richten (Engelsch). 6.30 Onderwijsfonds Scheepvaart: Taalles en causerie „De vaar wegen in West-Europa". 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 Altviool, piano en zang. 8.Berichten (Duitsch). 8.15 Berichten ANP. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Puszta- orkest. 9.15 Berichten (Engelsch). 9.30 Gra mofoonmuziek. 10.Berichten (Duitsch). 10.15 Berichten ANP. 10.3010.45 Berichten (Engelsch) en sluiting. 11.1511.30; 0.150.30 en 1.151.30 Berichten (Engelsch). Voetbal HOLLANDIAALCMARIA 2—1. Nuttige oefenwedstrijd. Alcmaria speelde Zondagmiddag met het oog op het naderend voetbalseizoen een vriendschappelijlcen wedstrijd tegen Hol- landia in Hoorn. Hoewel het voor voetbal len eigenlijk te warm was, is het niettemin een vlotte en pittige wedstrijd geworden, waarbij aan beide kanten soms aardige staaltjes te zien werden gegeven. Als oefen wedstrijd heeft hij dan ook zeker voldaan en de resp. elftalcommissies zullen met de hun opgedane ervaringen dan ook zeker hun voordeel weten te doen. Dat tenslotte Hollandia een kleine 2—1-overwinning be haalde niet geheel onverdiend doet er feitelijk weinig toe. Over den wedstrijd nog het volgende. Ge steund door den schuin over het veld staan- den wind kon Alcmaria de eerste aanvallen opzetten die echter geen resultaat oplever den. Daarna zag Hollandia kans zich gelei- delijk-aan eenigszins aan dezen druk te ontworstelen en zelf eenige aanvallen op stapel te zetten, doch ook hier bleef succes voorloopig uit. De wedstrijd was ongeveer 20 minuten oud, toen Hollandia de leiding wist te ne men mede door een aarzelend ingrijpen der Alcmaria-defensie. Kort daarop dachten wij Alcmaria den gelijkmaker te zien scoren, doch tot tweemaal toe bracht de paal red ding. Rust 10. Na de hervatting kregen wij vrijwel een zelfde spelbeeld te zien. Van beide kanten werden meermalen aardige aanvallen op gebouwd, doch aangezien over het algemeen slecht werd geschoten, bleken doelpunten duur te zijn. Na 20 min. spelen in de tweede helft maakte Alcmaria gelijk, toen de A.-links- buiten in het bezit van den bal was gesteld; een op maat gesneden voorzet volgde en het was Teilegen, die hieraan de laatste hand of liever gezegd „voet" legde (11). Toen iedereen dacht dezen kamp in een „vreed zame remise" te zien eindigen, zag in de laatste minuten de Hollandia-midvoor nog kans door te breken en van dichtbij te sco ren (21), hetgeen tevens de eindstand was. Tafeltennis WEDSTRIJDEN TE LANGENDIJK. Klinkert en Vcrkroost kampioenen. Na zeer feilen strijd behaalde J. Klinkert Zaterdagavond het kampioenschap van de Langendijker Tafeltennisclub. Tegelijk werd G. Verkroost definitief kampioen van groep II. In groep I moeten C. Rootjes en P. J. Schrieken degradate-wedstrijden spelen. De resultaten van j.l. Zaterdag zijn: Uitslag Stand Tot. te Groep I gesp.gew.gesp.gew.spelen 1. J. klinkert 4 4 38 31 39 2. R. Schrieken 2 2 48 36 52 3. P. Verburg 5 3 24 15 39 4. J. P. Schrieken 43 26 47 5. C. Francis 4 1 47 19 52 6. P. J. Schrieken 6 2 49 15 25 7. C. Rootjes 3 0 47 6 47 Groep II 1. G. Verkroost 2 2 32 32 43 2. A. Prijs 3 2 43- 31 55 3. H. Hart 5 3 29 21 33 4. G. Nieman 2 2 34 24 41 5. C. Kuilman 1 1 35 17 43 6. P. Stins 26 10 43 7. C. Moraal 4 3 40 14 49 8. K. Kroon 1 0 27 8 35 9. K. Stins 31 8 37 10. C. Buisman 8 0 33 6 43 11. W. de Boer 10 1 29 12. A. Glas 4 0 19 Zwemmen WEDSTRIJDEN TE NIEUWE- NIEDORP. Zondagmiddag hield de zwemvereeniging De Rijd te Nieuwe-Niedorp zwemwedstrij den, waarvan de uitslagen luidden: 100 meter schoolslag dames: 1. Rie Stam mes 2 min. 5 sec., 2. Nel Stammes 2 min. 9 sec. 50 meter vrije slag dames: 1. Nel Stam mes 51.2 sec., 2. Rie Stammes 53 sec. De Rijd-wisselbeker werd dit jaar gewon nen door Rie Stammes. 50 meter rugslag dames: 1. Bets, Kooy 61 sec., 2. Nel Stammes 62 sec. 100 meter vrije slag heeren: 1. Cor Kooy 1 min. 44 sec., 2. Piet Aker. 50 meter rugslag heeren: 1. C. Smit 59.5 sec., 2. Henk Aker. 50 meter vrije slag meisjes onder 14 jaar: 1. Gré Rempt 1 min. 15.8 sec., 2. Griet Aker 1 min. 17 sec. 50 meter vrije slag jongens onder 14 jaar: 1. Henk Prins 60.4 sec., 2. Gert. Wit 65.6 sec. Wandelen HELDERSCHE WANDELCLUBS. Onder verwijzing van een advertentie in dit blad verzoekt de contactcommissie der Heldersche Wandelsportvereenigingen aan de leden hun al of niet gewijzigd adres op te geven aan het lid der b.g. commissie, om het verloren contact te vernieuwen. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 19 Augustus 1940. Op de heden gehouden exportveiling waren aan voer en prijzen als volgt: Aardappelen per 100 kg. 25; Aalbessen per 100 kg. 10— 18; Andijvie per 100 stuks f 1f 1.70; Ap pelen per 100 kg. 2—16; Bloemkool I per 100 stuks 1016; Bloemkool II per 100 stuks 410; Bieten per 100 kg. 3.50; Druiven per 100 kg. 3654; Gele kool per 100 kg. 3.50; Groene kool per 100 stuks 3.70; Kropsla per 100 stuks 1f 1.60; Komkommers per 100 kg. 2.405.20; Meloenen per 100 stuks 6f 27; Peren per 100 kg. 218; Peterselie per 100 bos f 1; Perziken per 100 stuks f 27; Postelein p. bakje 1535; Roode kool per 100 kg. 2 1 4.50; Selderie per 100 bos .f 1; Spinazie per 100 kg. 28; Snijboonen per 100 kg. 1016; Dubbele Spercieboonen per 100 kg. 9.30—12.50; Tomaten per 100 kg. 7— 14; Wortelen per 100 kg. f 3.507; Wor telen per 100 bos 3.507. AMSTERDAMSCHE AARDAPPELPRIJZEN. AMSTERDAM, 20 Augustus 1940. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 246.000 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Augustus 1940. 115500 kg. Roode kool f 3—3.30; 11100 kg. Gele kool 4.20—5.60; 4900 kg. Uien 4.205; Drielingen 3.403.60; Nep 4.20; 1100 kg. Bieten 1.60—2.50; 600 stuks Bloemkool 11.60; 2e soort 5.90; 3050 kg. Tomaten A 11.50f 11.80; To maten B 11.4012; Tomaten C 11; Tomaten CC 8—8.10; 180 bos Peen 3.50 tot 4; 62000 kg. Aardappelen: Schotsche muizen 3.20—4.20; Drielingen 2.40 f 2.70; Eigenheimers 3.704.20; Blauwe Eigenheimers 2.904.20; 35200 kg. Vroege Witte kool 22.50; 110 kg. Snijboonen 8.40—10; 5000 kg. Slaboonen 9.30— f 11.10; 550 kg. Druiven: Frankenthalers 24.10—30.80; Alicante 31.30—32; 200 kg. Zilveruien: Nep 11.9012.50; Drie lingen 2.30—2.60. NOORDSCHARWOUDE, 20 Augustus 1940. (Noordermarktbond). 5900 kg. Roode kool 3; 2100 kg. Gele kool 4.70—5; 8900 kg. Uien 4.304.40; Drielingen 4; Nep 4.50—5.10; 700 kg. Peen 1.90—2.30; 150 kg. Bieten 1.70; 9400 kg. Aardappelen: Schotsche muizen 3.504.50; Drielingen f 2.402.70; Bonken 2.803.70; Kriel 1.501.70; Eigenheimers 3.10f 4.10; Bintjes 2.903.40; Blauwe eigenheimers 2.903.50; Bevelanders 2.703.40; Koopmansblauwen 4; 54300 kg. Vroege Witte kool 1.50f 2.30; 52 kg. Snijboonen 68.50; 16000 kg. Slaboonen 9.30— 12.30; 700 kg. Zilvreuien: Nep 9.80— 12.40; Drielingen 1.60; 37200 kg. Poot- aardappelen 37.20; Eerstelingen 28/35a 5.505.80; Eerstelingen 28/35b 5.20; Eerstelingen 35/50a 4.705. WARMENHUIZEN, 19 Augustus 1940. 49800 kg. Aardappelen: Schotsche muizen 4.70; Schotsche drielingen 3.10; Eigen heimers 3.90—4.70; Bintjes f 2.803.30; 450 kg. Uien 4.504.90; 1930 kg. Slaboo nen 9.80—10.30. DE VEEMARKT. TEXEL, 19 Augustus 1940. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 3 Koeien 250310; 2 Veulens 70100; 3 Graskalveren 40 70; 5 Nuchtere kalveren 10.f 14; 4 Geiten 10—14; 78 Schapen 25—.f 39; 64 Lammeren f 12f 18; 13 Biggen 10— 16; 530 Kippen f 0.60—0.80. DE EIERENVEILING. TEXEL, 19 Augustus 1940. Op de heden gehouden eierveiling waren 42000 eieren aangevoerd. Groote eieren per 100 4.80 5.50; Kleine eieren per 100 4.504.75. DE WEEKMARKT. PURMEREND, 20 Augustus 1940. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1708 kg. Boter 1.38 1.45 per kilo; 450 Vette koeien 0.800.90 per kilo; 242 Gelde koeien 140230 per stuk; 140 Melk koeien f 220340 per stuk; 115 Stieren 0.60f 0.75 per kilo; 11 Paarden f 160250 per stuk; 43 Vette kalveren 0.600.95 per kilo; 56 Gras kalveren 40 tot 80 per stuk, handel matig; 7249 Nuch tere kalveren, voor de slacht f 10f 18 per stuk, voor de fokkerij f 1625 per stuk, handel vlug; 26 Magere varkens 2648 per stuk; 93 Biggen 1424 per stuk, handel matig; 864 Schapen 2255 per stuk, handel vlug; 100 Bokken 416 per stuk, handel vlug; 784 Lammeren 7f 14 per stuk, handel goed; Kipeieren 55.50 per 100 stuks; Eendeneieren 3.40 per 100 stuks; 1300 Noordhollandsche Blauwen (kuikens) 0.600.70 per kilo; 9600 Oude kippen en hanen (wit en rood) 0.50 0.57 per kilo; Oude kippen en hanen (blauw) 0.600.65 per kilo; Konijnen 0.50f 2 per stuk; 3200 Eenden 0.25— f 0.65 per stuk; Duiven 0.40 per paar; 1600 Jonge hanen (wit en rood) 0.550.70 per kilo; uitzonderingsprijs f 0.72%. COOP. CENTR. EIERVEILING. PURMEREND, 20 Augustus 1940. Op de heden gehouden Coöperatieve Centrale Eierveiling waren aanvoer en prijzen als volgt: 45000 Eendeneieren 3.253.50; 50000 Kippeneieren 45.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3